Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) ricsi99 válasza Angel2014 (#45349) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha egy HM70-es chipset-es alaplapba ha te megcsinálod:
akkor rendelek neked 3 csajszit aki letérdel neked a receptér-t cserébe
Ezen felül hamut szórók a fejemre és elismerem a szaktudásod.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45352) Tim82 válasza Angel2014 (#45348) üzenetére


Tim82
nagyúr

G580-ból volt HM70 és HM76 chipsetes változat is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45353) MaxxDamage válasza ricsi99 (#45351) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt én is megnézem! :C

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45354) Angel2014 válasza Tim82 (#45352) üzenetére


Angel2014
addikt

Bizony volt de ő nem írta.

(#45351) ricsi99 Moddolt bioszal lehet sikerülne szerintem.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45355) ricsi99 válasza Angel2014 (#45354) üzenetére


ricsi99
addikt

Ajánlatom áll... sok sikert.
:R :R :R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45356) Angel2014 válasza ricsi99 (#45355) üzenetére


Angel2014
addikt

Küld a számod... ;]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45357) ricsi99 válasza Angel2014 (#45356) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez csak egy 2017-es poszt... ,tessék neked megcsinálni , képekkel miegyebekkel.
Hidd el ez esetben akkor meglessznek a csajok...
Ha csak linkelgeted más posztjaid akkor in is csak linkelgetem a csajok képeit...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45358) Tim82 válasza Angel2014 (#45354) üzenetére


Tim82
nagyúr

Bizony, ezért csak 99%, hogy ez a szitu, de hát ugye nem is véletlenül írtam neki, hogy nézze meg: [link]

Egyelőre mèg nem tudom amúgy, hogy ez: [link] minek a bizonyítéka azon felúl, hogy valaki beírta, hogy erre gyanakszik és meg fogja próbálni.

A sikerről találtál esetleg valamit?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45359) perfegor17


perfegor17
senior tag

Szereztem bele egy 2020m procit így már működik is rendesen :)

(#45360) Pyttawrx válasza perfegor17 (#45359) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nálam a legutolsó ilyen alaplacserével járt, én is cpu meg ramcserével kezdtem. Nálad Proci. Ezt is tudjuk. De am biosban is kikapcsolt? Mert nekem igen. Elsőre Én melegedésre gyanakodtam, mert 92 főlé is ment Windows alatt, nem vártam votább, de utána 45-55fokos állapotban is kikapcsolt pontosan 27 perc után
Legközelebb azért valahogy utalj, hogy mire válaszoltál :D Pl válaszolj arra a hsz-re

A 2020m elégy gyengusz cpu... :)

[ Szerkesztve ]

(#45361) perfegor17 válasza Pyttawrx (#45360) üzenetére


perfegor17
senior tag

Sajnos gyenge de ilyet tudtam szerezni :(
Igen bios-ban is kilőtte magát :(

(#45362) tserrof77 válasza Angel2014 (#45356) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ez 590-es. Te meg 580-asról beszélsz. :DDD :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45363) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Szeretnék visszavinni 14 napon belül egy Dell 3511 laptopot. Az áruház leírásában az van, hogy csak eredeti szoftverrel veszik vissza. Na most én a gyári Ubuntus rendszert formáztam, töröltem minden partíciót és Windowst telepítettem rá.

Visszatettem most egy Ubuntut, de nem pont ez lehetett a gépen, mert amikor vásárlás után bekapcsoltam, egyből az Ubuntu telepítési ablakot dobta fel, és egy Dell licencszerződést is el kellett fogadni. Most én ugye csak egy sima Ubuntut tudtam feltelepíteni.

Van a Dell-nek ez az OS Recovery Toolja, ami pont erre lenne, viszont a laptophoz nem talál ilyet se service tag, se expresse code alapján.

A kérdésem, hogy mit tehetnék? Gond lesz ez?

Köszönöm előre is.

(#45364) Kekmen válasza Brandynew (#45363) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha egy Ubuntuval vetted és azzal viszed vissza, kétlem, hogy bárki bele tudna kötni.
Ez a leírás inkább a Windows miatt van benne a szabályzatban, tehát ha pro licence jár hozzá és enterprise-al viszed vissza, az lehet gond.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45365) Brandynew válasza Kekmen (#45364) üzenetére


Brandynew
őstag

Na és ezeken a gyári partíciókon nem szokott lenni valami szoftver, amit én töröltem? Azt hiszem, három partíció volt, de nem figyeltem, hogy melyik, mi.

(#45366) Pyttawrx válasza Brandynew (#45365) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet nem fognak, de beleköthetnek igen. Ő bár már késő, de ezért kell image-t készíteni.

(#45368) Kekmen válasza Brandynew (#45365) üzenetére


Kekmen
senior tag

Van egy gyári image azokon a partíciókon (az egyiken), amiből vissza lehet állítani az oprendszert. Mivel az Ubuntu egy ingyenes szoftver, nem növeli a gép értékét, nem tudom ki és miért kötne bele. Én azt mondom ne aggódj e miatt.

#45367 Ezt gondolom nekem szántad. Ha kap egy Enterprise tiszta telepítést, az nem fog beaktiválódni a Pro kulccsal, annak pedig számtalan oka lehet, hogy miért kerül rá másik oprendszer.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45369) Pyttawrx válasza Kekmen (#45364) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez azért nem állja meg a helyét, mert ugye enterprise nem tehet fel sima user alapesetben, ha azzal aktiválja be, mert kap a sulitól vagy cégtől kódot, akkor ha újra van téve a win, akkor alapból a pro kulccsal aktiválja magát. Plusz van aktivált pro, akkor mégis minek másik főleg enterprise kulcs :F

(#45370) ricsi99 válasza Kekmen (#45368) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha visszaviszel valamit ,akkor az legyen abban az állapotban ahogy elhoztad. Nem a rajta lévő sw ára miatt hanem ha eladják ne találkozzon a vevő extra finomságokkal.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45371) Kekmen válasza ricsi99 (#45370) üzenetére


Kekmen
senior tag

Egyrészt a kérdést nem én tettem föl. Másrészt, ha már letörölte a gyári partíciókat nem nagyon van más választása, mint a saját maga által telepített Ubuntuval visszavinni, amire én nem feltételezem, hogy bármit "belebarmolna", mivel az az érdeke, hogy kicseréljék a gépet. Végül, de nem utolsósorban, az a bolt amelyik visszavétel után abban az állapotban adja tovább a gépet, ahogy az előző vásárló visszavitte, finom szólva sem ajánlott.
Az álláspontom továbbra is az, hogy egy esztétikailag és működésileg kifogástalan, gyári állapotban lévő gépre vonatkozik a 14 napos elállási jog. Az, hogy melyik cég mennyire rugalmas és ezt hogy zongorázza le velük a kérdező, az más kérdés.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45372) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van egy 2013-as Lenovo IdeaPad Z500-as laptopom, többnyire hálózatról van használva, akksi nem volt volt sosem kivéve. Az utóbbi napokban azt vettem észre, hogy a korábbi 55-60%-os feltöltött állapota az akkumulátornak leesett vmi oknál fogva tegnap 21%-ra, ma már csak 18% jelenleg, a kis led a laptop elején pirosat világít, gondolom jelzi, hogy fel kellene tölteni.
Ha viszont hálózatról volt használva a masina, hogy merülhetett le magától az akksi vagy ez már a végét jelenti? Újat egyelőre nem tervezek bele venni, mivel szinte csak hálózatról van használva már, viszont ha végül teljesen megkotlik a laposban az akksi és nem veszem ki, okozhat ez egyéb kárt, pl. alaplapot nem viheti magával?
Vmi ötlet, tanács? Érdemes most feltöltenem vagy hagyjam így? Gondolom tovább fog merülni... Köszi minden tanácsot.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45373) SeniorTilla válasza junior11 (#45372) üzenetére


SeniorTilla
veterán

9 éves gépnél simán. Az is csoda, hogy eddig elment.

Ha nem kell szünetmentes táp funkció, akkor vedd ki az akksit. Nincs rosszabb, mint egy zárlatos akkut a gépben tartani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45374) junior11 válasza SeniorTilla (#45373) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, akkor holnap ha sikerül, kiveszem, úgyis csak hálózatról van használva.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#45375) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Gondolkodom egy dolgon, lehet baromság, de azért megírom, hátha mégse akkora hülyeség. :D Szóval ugye USB-C-n keresztül lehet akár powerbankkal is tölteni a laptopot. Na de van megoldás arra is, ha esetleg régebbi a gép és nincs benne USB-C? Teszem azt a kábel egyik felén a laptop töltőfeje van, a másikon pedig USB-C és úgy tölteni a laptopot ha esetleg nem vagy konnektor közelben. Lehet, hogy hülyeség, de Nekem most valamiért ezen jár az agyam. Szerintem meg lehet valahogy oldani. :D

Sic Parvis Magna

(#45376) Tim82 válasza 30z.Samu (#45375) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link]
[link] (az utóbbi linket javítottam)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45377) 30z.Samu válasza Tim82 (#45376) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na, akkor mégsem volt akkora hülyeség. :D Már csak az a kérdés, hogy mondjuk egy powerbank-al mennyire kivitelezhető a történet. Vagy csak 220-as adapterrel oldható meg? Ezt az apróságot elfelejtettem írni az előző hsz-ben. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45378) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#45377) üzenetére


30z.Samu
félisten

Találtam egy ilyet. Ha 90W-os a gyári töltő, akkor tölti-e 65-tel illetve hogy ez vagy hasonló jó lesz-e hozzá?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45379) Tim82 válasza 30z.Samu (#45378) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem próbáltam ki a történetet Power Delivery-képes powerbankkel, mert nincsen ilyenem, de nem látom semmi elvi akadályát annak, hogy működjön.

65W-os töltőhöz hasonlóan fog működni a linkelt powerbank, a kábel elvileg jó lesz hozzá. A gyakorlatban ez függ azért a notitól is, bár szerintem kicsi az esélye, hogy ne működjön (de tudok a leírtak óta egy példát - Acer ES15-532 - amelyik pl. válogatós a töltőfejek terén - az IKEA-s 40W-os ÅSKSTORM töltővel oké, a 65 W-os Baseus töltőfejekkel nem hajlandó működni - mindezt ugyanolyan egyik végén type C, másik végén asszem 5,5*2,1-es végű PD képes kábellel).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45380) 30z.Samu válasza Tim82 (#45379) üzenetére


30z.Samu
félisten

Elvi akadályát én sem látom, max lassabban tölti fel az akkut, de az engem nem izgatna különösebben. Egyébként egy Lenovo G580-nal használnám első körben.

Sic Parvis Magna

(#45381) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Jelentkezem újra, meg meg se köszöntem a tegnapi segítséget, szóval köszönöm. :R A következő dolog, amiben szeretnék segítséget, de inkább tanácsot kérni, az a laptop energiatakarékossága. Gondolok itt arra, hogy van-e esetleg valami tipp vagy trükk, amivel tovább húzza a gép egy töltéssel. Egy Lenovo G580-ról van szó, lejjebb vettem a fényerőt ill a processzor teljesítményét akku használat esetén. Nézegettem az Energiagazdálkodást és láttam hogy sok mindent lehet ki-be kapcsolni. Na már most van olyan opció, aminek van értelme vagy éppen nincs? Gondolok itt arra, hogy fel van téve a Lenovo energiagazdálkozás meg a driver stb. Annak az ikonja itt van a tálcán és vannak profilok, energiacentrikus, kiegyensúlyozott stb. És van olya az Energiagazdálkozásban hogy tudom az Nvidia kártya teljesítményét szabályozni. Ehhez érdemes nyúlni vagy sok vizet nem zavar? Esetleg van valami, amit javasoltok hogy csináljak meg annak érdekében, hogy tovább bírja egy töltéssel? Köszönöm szépen válaszotok, remélem azért kihámozható, hogy mit szeretnék alapvetően. :R

Sic Parvis Magna

(#45382) Lalikiraly válasza 30z.Samu (#45381) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Még annyit lehet, hogy a régi vezérlőpultban az energiagazdálkodásnál a séma speciális beállításoknál a CPU minimális teljesítményhez beírod az 5% helyett az 1 et. Akkor kicsit lejjebb tudja venni a feszt ilyesmi. De miért kell ennyire centizned a fogyasztást?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45383) ricsi99 válasza 30z.Samu (#45380) üzenetére


ricsi99
addikt

S ha a bonyolítás helyett vennél 1 + akku-t?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45384) ricsi99 válasza 30z.Samu (#45381) üzenetére


ricsi99
addikt

Energiagazdálkodás minimum ,fényerő minimum . Többit meg nem érdemes piszkálni.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45385) 30z.Samu válasza Lalikiraly (#45382) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem centizni akarom, csak gondoltam hátha van valami, amit mondjuk ha beállítasz, kikapcsolsz, akkor mondjuk +10 vagy 20% akku időt nyersz. Akkor ezek szerint nincs különösebben ilyen. Oké, köszi! :R

(#45384) ricsi99: Szerintem pont ez a bonyolultabb. Kikapcsolod a gépet, kiveszed az akkut, beteszed a másikat, majd visszakapcsolod a gépet. Ehelyett pedig csak rádugod a powerbankot és feltöltöd a laptopot, ha esetleg nem vagy valamiért konnektor közelben. De lehet én gondolkodom hülyén, szerintem ez egyszerűbb, mint az akksi ki-be rakosgatása. :B

(#45386) SeniorTilla : Jogos! :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45386) SeniorTilla válasza 30z.Samu (#45385) üzenetére


SeniorTilla
veterán

De van: alvó állapot :)

Bocs, nem tudtam kihagyni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45387) Lalikiraly válasza SeniorTilla (#45386) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

:DD

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45388) ricsi99 válasza 30z.Samu (#45385) üzenetére


ricsi99
addikt

Minden átalakítás= veszteség...
Akku-ról akkura tölteni... ha fizikailag nagyobb a powerbankod mint a notid akkor talán...
Powerbankod tud annyi teljesítményt leadni annélkül hogy meggyulladna?
Gondolom az extra kapacitású akku sem opció..
Csak kiváncsiság.... de ha összehozod írj hogy 10 vagy 20%-al nött e az akku üzemidőd...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45389) Lalikiraly válasza ricsi99 (#45388) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem akarok rossz májú lenni, de biztos nem szenvednék már egy 8 éves notival, hacsak nem valami családi "örökség" akkor max a szekrénybe elraknám és kész. De ennyit túrázni rajta, hogy mehet többet 10% al akksiról. Tehát 15 pec helyett 30 percet, amikor sosincs hurcolva. Akkor minek?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45390) 30z.Samu válasza ricsi99 (#45388) üzenetére


30z.Samu
félisten

Kicsit visszaolvasva olvashatod, hogy van erre megoldás. Persze egyáltalán nem biztos, hogy beruházok egy ilyenre, első körben csak elméleti síkon érdekelt, hogy lehetséges-e. Nem az akku üzemidejének növelése a cél, csak hogy meg lehet-e oldani a töltést powerbank egy olyan gépen, amin nincs USB-C. Ebből indult ki az egész.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45391) ricsi99 válasza 30z.Samu (#45390) üzenetére


ricsi99
addikt

Temészetesen mindenre van megoldás.
Powerbank viszont nem erre való. Nagyon hamar tönkre menne.
Akku-ról Akku-ra töltés a létező legrosszabb megoldás. Még type-c -n is.Az telcsiken jól megy mert 5v alatt van a telcsik akku-ja... noti meg 11-20V
Kimeneti fesz + amperszám ,jóval alatta marad a noti akku teljesítménye alatt.
Ergó: pikk pakk lemerül ,a noti meg alig tölt.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45392) SeniorTilla válasza 30z.Samu (#45390) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor már inkább vegyél egy szünetmentes tápot, és abba dugd a 220-as töltőt, amivel töltöd a notit. Árban nem hiszem hogy drágább, és még működik is, csak méretezni kell.

Ahogy ricsi is írta, a powerbank nem erre való, hanem kisebb energiaigényű cuccok töltésére, pl. telefon.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45393) 30z.Samu válasza SeniorTilla (#45392) üzenetére


30z.Samu
félisten

Rendben, köszönöm mindkettőtöknek! :R

Sic Parvis Magna

(#45394) FattyDove


FattyDove
őstag

Helló,

adott 1 AMD® Ryzen™ 3 3250U-el szerelt laptop és valami nem oké. Amint bármilyen dolgot megnyitok a gépen, azonnal rohadt hangos lesz a venti és az integrált kártya rögtön 80-85 fokra ugrik. Majd pár másodperc múlva vissza áll normálra, de ezt egyből ismétli, ha mondjuk megnyitok egy böngészőt. Akkor is jelen van a dolog, ha belépek BIOS-ba.

Ha nincs hálózatra dugva, akkor nem csinálja ezt.

Minden driver fent van.

[ Szerkesztve ]

(#45395) ricsi99 válasza FattyDove (#45394) üzenetére


ricsi99
addikt

Első körben tisztítás ,hűtőpaszta ,hűtésrendszer ellenörzése.
Akku-ról sose megy maxon a gép ...azért nem melegszik

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45396) FattyDove válasza ricsi99 (#45395) üzenetére


FattyDove
őstag

Teljesen új gépről van szó, most lett frissen telepítve.

(#45397) Grave_444 válasza FattyDove (#45396) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mi a pontos típus? Gyárilag is lehet gagyi a paszta vagy maga a hűtés alulméretezett.

[ Szerkesztve ]

(#45398) FattyDove válasza Grave_444 (#45397) üzenetére


FattyDove
őstag

Acer Aspire 3 - A314-22-R651.

Mondjuk most, hogy újra felraktam az összes AMD drivert meg levettem 90%-ra a max teljesítményt, lehet megoldódni látszik a dolog

(#45399) SeniorTilla válasza FattyDove (#45396) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a 3th genes Ryzen már legalább 2-3 éves platform. Nem lehet új a gép, max. ha újraértékesített. Néztem az acershop honlapját, döbbenet, miket árulnak új gépként...

A Ryzen 3-3xxx sorozat már nálam is szinte teljesen kikopott, pedig én renew gépeket árulok.

Mivel biztos, hogy régi gyártású a géped, több éves, simán lehet, hogy a paszta elöregedett benne.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45400) FattyDove válasza SeniorTilla (#45399) üzenetére


FattyDove
őstag

Az új gépet úgy értettem, hogy most lett vásárolva és amúgy 2021 december körüli gyártású, mert az 1.19-es BIOS van alapból a gépen, ami meg 2021 októberben lett kiadva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.