Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Thinkbook 15 G2 ITL (20VE0055HV) notebookom és olyan problémám volna, hogy a bal oldalán van kettő led. Az egyik csak akkor világít ha a töltő csatlakoztatva van a másik pedig akkor világít és villog ha elért egy merültségi szintet az akksi. Na ez hiába töltöm a gépet vagy kihúzom a töltőt hiába van 100%-ra töltve vagy kikapcsolva a gép folyamat villog.
Mi lehet a gond ?

(#45502) Maxell014 válasza Maxell014 (#45501) üzenetére


Maxell014
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#45503) ricsi99 válasza Maxell014 (#45502) üzenetére


ricsi99
addikt

Rossz akku?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45504) Maxell014 válasza ricsi99 (#45503) üzenetére


Maxell014
senior tag

fél éves sincs a gép, és általában vezetékről használom

[ Szerkesztve ]

(#45505) ricsi99 válasza Maxell014 (#45504) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha valami új az nem jelenti ,hogy jó is.
Érdekes ez a noti... én amit láttam ott egy led volt ami a töltést jelezte... pl sárga ha tölt ,fehér ha feltöltve... piros ha lemerült... folyamatos villogást igy alvó módban láttam én notin...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45506) SeniorTilla válasza Maxell014 (#45502) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez nem a lenovo rendszer-visszaállítás gombja, amit pöcökkel kell megnyomni?

Leírás mit ír róla?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45507) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#45506) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az sosem világított. :) az csak egy lyuk, ő a mellette levő akksi visszajelzőről beszél

(#45508) Top cat válasza SeniorTilla (#45506) üzenetére


Top cat
őstag

Nem, az az aksi visszajelző. Manual.

• Connected to ac power
– Solid white: Battery capacity 80%–100%
– Blinking white: Battery capacity 20%–80%
– Blinking amber: Battery capacity 1%–20%
• Not connected to ac power
– Off: Battery capacity 20%–100%
– Solid amber: Battery capacity 5%-20%
– Blinking amber: Battery capacity 1%–5%

(#45509) Maxell014


Maxell014
senior tag

Az első hozzászólásomra válaszoltam és abba van egy kép kattintsatok rá és látjátok. Amúgy most már a töltést se veszi csak nem merül tovább

(#45510) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#45507) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen tudom, ezért kérdeztem, hogy mit ír a manual. Az a visszaállítás gombja, illetve lyuka, de a fórumtárs két ledről beszélt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45511) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#45510) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A másik a töltés led, ami a dc csati mellett van, legalábbis én így értettem, h arra gondolt.

(#45512) Maxell014


Maxell014
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=j_XD70AiMgU

Így már hátha érti mindenki.

(#45513) Kekmen válasza Maxell014 (#45512) üzenetére


Kekmen
senior tag

A manual szerint ebben az esetben - mivel láthatóan töltőn van a gép - 1 és 20% közötti a töltöttségi szint. Ha ez nem így van, próbáld meg kikapcsolni és úgy tölteni.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45514) Maxell014 válasza Kekmen (#45513) üzenetére


Maxell014
senior tag

100%-on is ezt csinálta és a töltő most már csak szinten tudja tartani. Nem merül 29% alá de nem is töltődik

(#45515) Kekmen válasza Maxell014 (#45514) üzenetére


Kekmen
senior tag

Újabb Dell Latitude gépeknél (eddig csak ott láttam) van olyan opció, hogy a BIOS az akkut mindig bizonyos szintek között tartja. Elméletileg a lítium akksiknak a 30 és a 90% közötti tartomány a legideálisabb. Nem ismerem a fenti gép BIOS-át, de ezt azért még megnézném a helyedben. Ha nincs ilyen beállítás, vagy teljesen más van beállítva akkor ebből szerviz lesz. Azt írtad, fél éves a gép, akkor még bőven garanciális.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45516) peterszky


peterszky
őstag

"FélOFF":

Ha esetleg van Lenovo szervizes fórumtárs és tudna rám szánni pár percet, dobjon egy PÜ-t :R

Egy Thinkcentre Edge 92z géppel van egy elég speciális problémám, amiben tanácsot szeretnék kérni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#45517) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Van egy Lenovo Thinkpad Edge E530 gépem. Most pár napja az tűnt fel, hogy baromi halk akármilyen forrásnál (videó, youtube), hiába veszem fel akár maxra a hangerőt. Néha még az illesztőprogram is összefossa magát, és akkor nincs semmilyen hang, újraindítás segít. Mi történhetett, hogy tudom megoldani? 21H2 Win update ment fel legutóbb, bár ahogy látom ma települt fel (fura, mert emlékeim szerint tegnap vagy tegnapelőtt nyomtam rá a frissítésre). Nem tudom lehet-e köze esetleg hozzá.

(#45518) ricsi99 válasza Gabesz87 (#45517) üzenetére


ricsi99
addikt

Legegyszerűbb teszt ha készítesz egy pen-drive röl futtatható lice linux ot... az elindul annélkül hogy telepíteni kellene ,ha ott jól szól akkor software hiba ,ha ugyan azt a hibát produkálja akkor hardware hiba

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45519) Gabesz87 válasza ricsi99 (#45518) üzenetére


Gabesz87
addikt

Megpróbáltam. Valószínűleg én vagyok nagyon béna a Linuxhoz, de nem jött össze. Leszedtem a legfrissebbet, elindítottam pendrive-ról, wifire sehogy sem sikerült csatlakoztatni. Mintha wlan kártya nem is lenne a gépben :F Bedugtam kábelt, azzal már lett kapcsolat (látszólag). Még a wifis nyomtatót is hozzáadta egyből. Viszont a Firefoxot indítva mintha mégsem lett volna kapcsolat, semmi nem jött be. Azt sem értettem, hogy a network connection-nél csak 100Mbit-et írt. Ezek után feladtam! Hangbeállításokat néztem, teszt hangokat lejátszva amúgy ugyanúgy halkabbnak tűnt max hangerőn itt is.

(#45520) ricsi99 válasza Gabesz87 (#45519) üzenetére


ricsi99
addikt

mp3-at vagy valami letöltött videót ugyan úgy lejátszik a linux is :D
De ha ott is halkabb akkor lehet a hangszórók adták meg magukat... próbáld meg fülesről is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45521) OceanStorm


OceanStorm
tag

Üdv!

Adott egy ASUS X54H laptop, és olyan probléma ütötte fel a fejét pár napja hogy sűrű, halvány, átlós csíkok jelentek meg a képernyőn, melyek látszanak mind a windowsban, a boot képernyőn, és a biosban is. Monitorra kötve nem jelentkezik a probléma, csak a laptop saját képernyőjén. Valaki tudna ezzel kapcsolatban valami okosat mondani?

(#45522) Pyttawrx válasza OceanStorm (#45521) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia
Dobsz be képet róla? Ez lehet ram, vga és LCD hiba is.
Milyen vga van benne?

(#45523) OceanStorm válasza Pyttawrx (#45522) üzenetére


OceanStorm
tag

Elég nehéz lefényképezni, de azért megpróbálkoztam vele. Talán látszanak a halvány csíkok.

[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#45524) Pyttawrx válasza OceanStorm (#45523) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tényleg nehéz, így elsőre talán LCD, vagy a szalgkábel. Mindenképp kellene teszt LCD, utána mehetünk tovább.

(#45525) Kobold-13


Kobold-13
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a ramok típus jelölésének végén mit jelet az s vagy az u betű?

(#45526) Staradder


Staradder
tag

Hello
Adott egy lenovo ideapad 330 Fhd Mx150
aminek láthatóan fakóbb színekben a kijelzője bármi másnál (tv, asztali gép)
friss Nvidia driver, Win 10-el
Beállításnál ezt mutatja (alább képen), lehet a 6 bit-es szinmélységet átállítani valahogy nagyobbra vagy mivel lehetne jobb a szín megjelenítése?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#45527) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok!
Adott egy Lenovo Yoga 500 noti, amit ha töltőre dugok akkor lekorlátozza a procit 0.5Ghz-re és ezt is 26%-ig engedi pörgetni, így borzasztóan belassul.
De ugyan ezt csinálja ha eléri az akku a 30%-os töltöttséget.

Eleinte a töltőre gyanakodtam mert nem gyári, de mivel 30% töltöttség alatt is ezt csinálja, így nem hiszem.

Valakinek ötlet? Windowsos energiagazdálkodást már végignéztem, eredménytelen :W

(#45528) ricsi99 válasza mgTerminator (#45527) üzenetére


ricsi99
addikt

Lehet az töltő hiba az bőven.
Nekem is van egy hp töltőm ami ugyan ezt csinálja... de mellette meg prímán fel is tölti az akkut.
Javaslom ,nézz meg egy másik töltőt mindenféleképp ...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45529) mgTerminator válasza ricsi99 (#45528) üzenetére


mgTerminator
veterán

Holnap jön egy másik töltő, ez ami most van univerzális, ami jön meg fix Lenovohoz való, hát kíváncsi vagyok....

De azért az is bosszantó hogy 30% alatt is ugyan úgy lekorlátoz és nem találtam rá kapcsolót :W

(#45530) mgTerminator válasza mgTerminator (#45529) üzenetére


mgTerminator
veterán

Megjött a másik töltő ami fixen Lenovohoz jó, de ugyan az a helyzet...

(#45531) SeniorTilla válasza mgTerminator (#45530) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Pavilion Gaming 17-nél legutóbb ilyen hibánál alaplapcsere volt garban

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45532) mgTerminator válasza SeniorTilla (#45531) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát ez a gép sajna 2015 novemberi. Akkor ezzel együtt kell élni gondolom... Nem is hallottam még ilyen hibáról :U

(#45533) Pyttawrx válasza mgTerminator (#45532) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez: ha eléri az akku a 30%-os töltöttséget korlátozás ez lehet normális is, lehet a lenovo eneriga management progiba (vagy power management) ez van beállítva. Ha a töltésnél ez nincs beállítva, ( ha egyáltalán lehet ilyet), akkor vmi alaplapi hiba van/ lehet. Esetleg nézd meg live linux alatt is. Most win 10 vagy 11 van?

[ Szerkesztve ]

(#45534) mgTerminator válasza Pyttawrx (#45533) üzenetére


mgTerminator
veterán

Windows 10 van rajta, 11-et nem lehet rárakni. Visszraktam a gyári rendszert, full alapra, akkor is csinálja és nem találtam olyan programot amiben lehetne efféle dolgokat állítani. Minden féle létező drivert felraktam már, de semmi. Ilyen power managert nem találtam rajta, de amit letöltöttem, nem rakta fel, nem kompatibilis.

Linuxot honnan tudnék leszedni ami megcsinálja magának a bootolós pendriveot mint a Windows? Vagy van esetleg bootable Linux?

(#45535) Pyttawrx válasza mgTerminator (#45534) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl innnen [link] letöltöd az iso-t, majd pedig rufussal kiírod a megfelelő módba. Bootolsz, és a kipróbálásra katt.

(#45536) mgTerminator válasza Pyttawrx (#45535) üzenetére


mgTerminator
veterán

Közben hazaértem és rákerestem, pont ezt töltöttem le és már készül is! Köszi mindenkinek, később azért jelentkezem hogy mi lett az eredmény!

(#45537) janpier


janpier
tag

Sziasztok.
Egy elég fura problémába szaladtam bele egy notival kapcsolatban. Használtan vettem pár hete. Tip.: ASUS F541NA-GQ052T Win11 van telepítve rá.
Bekapcsoláskor az asus logo után, a Win11 bejelentkezési képernyőt nem adja be ( hang jön hozzá, kijelző háttér világít halványan, csak rendes kép nincs ) . ... elsőre.
Miután hosszan nyomva áramtalanítom, másodikra minden rendben.
( minden alkalommal a második indítás után rendben működik )
Ha lehajtom a kijelzőt, és megvárom hogy kikapcsoljon, visszatéréskor bejön a kép. ... és megint rendeben működik.
Ha esetleg van valakinek ötlete ezzel kapcsolatban, akkor azt előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#45538) mgTerminator válasza mgTerminator (#45536) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na hát nagyon úgy néz ki hogy Linux alatt nem csinálja, több alkalmazás megnyitása közben felment simán mind a 4 szál 100%-ra is. Valami tipp, ötlet hogy mit próbáljak meg?

(#45539) ricsi99 válasza mgTerminator (#45538) üzenetére


ricsi99
addikt

Friss Win telepítés?
Win11-et ha rufussal írod "extended" módban akkor simán megy a 11-is :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45540) mgTerminator válasza ricsi99 (#45539) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez ami most van rajta már friss win, de csináltam a gyári vinyójával egy visszaállítást, az még a nagyon régi win 10 és Lenovos alkalmazások vannak fent és azzal is csinálja. Már arra gondolok hogy a Lenovo szándékosan lassítja be....

Hogy tudom megcsinálni rufussal a 11-et? Elég rég nem bütyköltem szóval kicsit kijöttem a gyakorlatból.

(#45541) Pyttawrx válasza mgTerminator (#45540) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ott lesz, hogy nincs tpm, meg nincs secure boot, a win11 kiterjesztett

(#45542) ricsi99 válasza mgTerminator (#45540) üzenetére


ricsi99
addikt

Bios-ban is nézz körül, nem e valami "extra feature" ami igy be van kapcsolva s azért szórakoztat a win

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45543) ricsi99 válasza janpier (#45537) üzenetére


ricsi99
addikt

Vga Driver? Próbáld meg a gyárit..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45544) janpier válasza ricsi99 (#45543) üzenetére


janpier
tag

Friss vin11, felment a gyári driver is az auto frissítésekkel... de akkor leszedem az intel vagy az asus oldalról.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#45545) janpier válasza ricsi99 (#45542) üzenetére


janpier
tag

mgTerminator : Én is meg nézném a helyedben a bios-ban, hogy nincs e valamilyen extra beállítás, ami a Windows energia gazdálkodásával összeakadhat.

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#45546) ricsi99 válasza janpier (#45544) üzenetére


ricsi99
addikt

Én úgy csinálnám ,hogy gyártói drivereket letölteném a telepítő pen-drive ra ,majd friss win fel ,de netet nem adnák neki... ha az összes driver fent van és minden hibátlan utánna szoktam kiengedni a win-t frissitésekért kajtatni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45547) mgTerminator válasza janpier (#45545) üzenetére


mgTerminator
veterán

Már azt is átnéztem vagy 3-4x tuti, laptop, tipikus fapados bios. Friss win11 semmi driverrel is ugyan azt csinálja. Mindegy mostmár letojom, 7 éves gép, megy amíg megy, ha megáll úgy hajítom ki hogy a lába nem éri a földet.... több időt energiát nem pazarlok rá az is biztos.

Közben az FTP szerverem kezdett el szarakodni, feltölteni rá ilyen 1mbit-el (~120-200kb/s), leszedni róla lehet jól, az megy rendesen. Jó a net ott is itt is, nem értem...

(#45548) janpier válasza ricsi99 (#45546) üzenetére


janpier
tag

Ok. Ez bejött úgy látszik. Köszönöm.
Bár nem a gyári oldal segített, hanem az inteles. Az asus kiadott egy friss pakkot, ami nem Win11 hiteles, viszont a korábban kiadott inteles meglepő módon Win11 aláírást kapott. Remélem nem sietem el, de eddig ok.
Egy ideje nem szoktam foglalkozni a laposoknál a gyári driverekkel, hacsak nem marad valami telepítetlen. ... de úgy látszik megint oda kell figyelni, mint amikor volt a win7-win10 váltás. Csak nem gondoltam volna hogy újra gondot fognak okozni a windows adatbázisos driverek.
Mostantól én is visszatérek (egyenlőre) a régi, általad is leírt módihoz. :R

Egy nap 24 óra, egy tálcában 24 sör... Ez nem lehet véletlen!

(#45549) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Tudnátok linkelni egy WD SN530 (256GB) NVME drivert, hogy lássa a Windows telepítő?
Nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#45550) Kekmen válasza Grave_444 (#45549) üzenetére


Kekmen
senior tag

A driver a vezérlőhöz készül, nem az SSD-hez. Kapcsold ki az Intel VMD controller és AHCI módban telepítsd, úgy látni fogja.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.