Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) abdulka1 válasza tata93 (#42000) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Nem írtad a pontos típust, de amiket találtam az mind DDR4 memóriával van szerelve.
Kicsit még nézelődj. ;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#42002) Dell XPS válasza szalai112 (#41997) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nekem volt ilyen gépem, max 6 órát bírt erősen optimalizálva. Kijelzője pl kellemes fogyasztó, ha lejjebb vettem, márt elkezdett fájni a szemem tőle (PWM). 8 órás akku idő túlzott elvárás ettől a laptoptól.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#42003) tata93 válasza abdulka1 (#42001) üzenetére


tata93
tag

Szia,
Aida-val megnéztem, az alaplap típusa Lenovo ideapad 330-15iKB. Nem tudom jót néztem-e ki ilyen szempontból. :U
Viszont azt megtaláltam, hogy a támogatott memóriatípusok között csak DDR4-esek vannak. Akkor tényleg nem árt tovább nézelődni. A Mhz ilyen szempontból számít, hogy milyet veszek? Vagy mennyit számít?

[ Szerkesztve ]

(#42004) Pferi válasza tata93 (#42003) üzenetére


Pferi
senior tag

Aida-ban nézd meg hogy jelenleg pontosan milyen gyártmányú és típusú memória van jelenleg benne és ha lehet ugyanolyan vegyél, az a biztos.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#42005) psyd


psyd
csendes tag

Sziasztok.
Nem tudjatok, hogy az uj szerias notebookok amik rtx 30xx szeriaval lesznek felszerelve mikorra varhatoak?
Nagyon kellene mar vennem egy uj lapost de ha ezen mulik tudok meg varni par honapot.
Valaszotokat koszonom.

(#42006) SeniorTilla válasza psyd (#42005) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor várj, most csak akkor vegyél, ha sürgős. Egekben vannak az árak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42007) abdulka1 válasza tata93 (#42003) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Ha több modult tud fogadni a gép, érdemes azonos frekvencián(MHz) működő modulokat venni.
Nem igazán észrevehető a különbség, de kompatibilitás illetve a kétcsatornás működés szempontjából jobb ha megegyeznek.
(A kapacitás megegyezése talán nem is annyira fontos, mert nekem egy régi laposban is tökéletesen megy a dual chanel 1+2Gb-os modulokkal is.)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#42008) psyd válasza SeniorTilla (#42006) üzenetére


psyd
csendes tag

Koszonom a tanacsot, egy ideje nem kovetem a piacot mitol vannak most az egekben az arak? Vagy csak a szokasos karacsonyi mizeria?

(#42009) tserrof77 válasza psyd (#42008) üzenetére


tserrof77
senior tag

A notiknál a kereslet vitte fel elsődlegesen. Hómszkúl/hómofisz, de a gyenge forint is rátett egy lapáttal. A karácsony kevésbé befolyásolja, de az is rátesz azért.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#42010) tata93 válasza abdulka1 (#42007) üzenetére


tata93
tag

Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől. :)

(#42011) psyd válasza tserrof77 (#42009) üzenetére


psyd
csendes tag

Koszi a valaszt, mondjuk en kint elek itt annyira nem jatszik kozre a forint gyengesege, de valoban a home officera nem is gondoltam.
Akkor varom szerintem meg 2-3 honapit es befektetek valami jobba. Vegulis ha az elozo eddig tette a szolgalatat akkor egy kicsit meg csak kibirja :D

(#42012) SeniorTilla válasza psyd (#42011) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kínában tavasszal megállt a gyártás, ez ütött be most. Alig van áru, nincs utánpótlás. Nem a HUF árfolyam a fő oka.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42013) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! Dell Vostro 5470
A CPU-t, gpu-t újra pasztáztam, majd mindent visszaraktam a helyére, azóta a gép valamilyen oknál fogva nem indul. A töltés jelző led, felvillan bekapcsoláskor majd ennyi. Akku lehúzva, hálózaton, még a led sem villan fel. Mi lehet a hiba?

(#42014) SeniorTilla válasza Girmin93 (#42013) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Korábban volt már szó erről, lehet, hogy a BGA forrasztásokban esett kár, amikor levetted róluk a hűtőtönköt. Mással is előfordult már.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42015) Girmin93 válasza SeniorTilla (#42014) üzenetére


Girmin93
tag

uhh, és ez javítható? van olyan aki ezzel foglalkozik?

(#42016) AMD1975 válasza Girmin93 (#42015) üzenetére


AMD1975
tag

Igen van aki foglalkozik bga forrasztással de a tapasztalatok azt mutatják kb 2 hét s újra megdöglik.

(#42017) SeniorTilla válasza AMD1975 (#42016) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42018) rebelinside


rebelinside
tag

Sziasztok!

Nem vagyok járatos a témában, ezért kérem a segítségeteket. Adott egy ASUS Vivobook 15 X512FL notebook, és két ASUS monitor, ezeket szeretném egyszerre, kiterjesztéssel működésre bírni. A laptopon az alábbi kimenetek vannak:
1x COMBO audio jack
1 x Type-A USB 3.1 (Gen 1)
1 x Type-C USB 3.0 (USB 3.1 Gen 1)
2 x USB 2.0 port(s) Type A
1 x HDMI
1 x micro SD card

A monitorokon egy VGA és egy HDMI. Naivan azt gondoltam, hogy veszek egy USB type c- HDMI átalakítót, és minden szép és jó lesz, de nem működik, azóta utánaolvastam, és nem display portos a type-c, így képet nem tud kirakni.

Van bármilyen megvalósítható ötlet a probléma megoldására? Egy HDMI-re lehet több monitort kötni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#42019) SeniorTilla válasza rebelinside (#42018) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HDMI elosztóval, de akkor a gép csak 1 monitornak fogja látni, tehát ugyanaz a kép lesz mindkettőn.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=hdmi+eloszt%C3%B3

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42020) Girmin93 válasza AMD1975 (#42016) üzenetére


Girmin93
tag

elvittem egy laptop szervizbe, elmondtam mi a hiba, és ott minden további nélkül bekapcsolt és ment hibátlanul, az akkumulátor eléggé púpos, nem okozhatja esetleg az akku a hibát?

(#42021) SeniorTilla válasza Girmin93 (#42020) üzenetére


SeniorTilla
veterán

dehogynem, simán

kivett akksival jó?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42022) AMD1975 válasza Girmin93 (#42020) üzenetére


AMD1975
tag

Lehet bizony

(#42023) AMD1975 válasza Girmin93 (#42020) üzenetére


AMD1975
tag

Kollégának igaza van, kivett aksival jó e?

(#42024) Girmin93 válasza AMD1975 (#42023) üzenetére


Girmin93
tag

tovább próbálkoztam, pár percet ment is utána lefagyott. Azóta 4 sípolás kép pedig nincs.

(#42025) SeniorTilla válasza Girmin93 (#42024) üzenetére


SeniorTilla
veterán

4 sípolás nem vga hiba? keress rá a géped alapján a neten

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42026) Girmin93 válasza SeniorTilla (#42025) üzenetére


Girmin93
tag

igen azt néztem én is.. 4 sípolás, utána 4 sípolás, 4sípolás, az vga hiba. Annyira éreztem,hogy azzal van a baj.. amikor elvittem közben kint voltam a laptoppal egy 20percet,valószínűleg az alacsony hőmérséklet miatt jelent meg a kép.

(#42027) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Az előbb történt egy furcsa dolog a laptopommal. Word-ben dolgoztam amikor egyszer csak megfagyott az egész laptop, semmire nem reagált, majd pár másodperc múlva elment a kép és kikapcsolt, mintha kihúzták volna a konnektorból. Ezután megnyomtam a bekapcsoló gombot és normálisan elindult, a Windows-nál fel sem jött a "hibás leállás, csökkentett mód" rész.
Van okom félni hogy valami komolyabb hardver hiba volt? Dell Latitude 5591 laptop, kb. 2 éves.

[ Szerkesztve ]

(#42028) SeniorTilla válasza Nxn908xxx (#42027) üzenetére


SeniorTilla
veterán

1000 oka lehet, előfordul. Ha már félóránként csinálja, akkor kell aggódni miatta :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42029) Pyttawrx válasza Nxn908xxx (#42027) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát, max esemény naplóban kutakodj, de aha nem jön elő újra akkor ne aggódj, ahogy írták is. :)

(#42030) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó topickba írok-e de azért megpróbálom... :)
Adott egy Asus VivoBook S15 S530 laptop, szűz win 10 64-gyel, minden drivert sikrült levadásznom, vagy a saját telepítőjéről installálni, kivétel a beépített Intel hd grafikus kártyáét. Csak "sima" Microsoft VGA kártyának látja. Már vagy 8 drivert próbáltam, de egy sem kompatibilis vele... A gyári telepítőjén lévőt sem hajlandó feltenni... :F
Mi lehet a gond?

Köszönöm előre is:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#42031) Pyttawrx válasza Mortel (#42030) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Melyik az ua vagy fn végű a laptopod

(#42032) Mortel válasza Pyttawrx (#42031) üzenetére


Mortel
senior tag

Bocs nem 530, hanem: Asus Vivobook S15 S531FA :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#42033) yoss90


yoss90
újonc

Sziasztok !

Lehet kis butaságnak tűnik a dolog, de engem sajnos nagyon idegesít.
A kérdésem az lenne, hogy adott egy 1 hónapos Asus rog strix G15 (i5 10300H, gtx 1650ti) és amikor mozgatom az egeret fura ciripelő(sercegő?) hangot hallok. Eléggé vékony nem is túl hangos, de irritáló.

Mitől lehet ez a hang ? Szerintetek emiatt cserélnék esetleg garanciában ?

(#42034) SZIGMA válasza yoss90 (#42033) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Nagyon régen találkoztam hasonlóval, akkor emellett a winamp hangerő állításakor olyan hangot adott, mintha kontakthibás lenne a poti. A hangkártya driver cseréje megoldotta.
Ha kihúzod a tápot, akkor is csinálja?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#42035) Pyttawrx válasza Mortel (#42032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amik vannak az asus oldalon driverek, chipset, inf upd driver, vga stb az sem megy fel? Egyesével a szükségeseket feltetted?
Ezt is próbáltad? [link]
Illetve a BIOS mi van most rajta?

(#42036) Theory66


Theory66
aktív tag

Sziasztok!
Latitude E5450 gép, HD 5500+830M vga páros, HDMI porton nem küld ki jelet (Win10). Port működik, Ubuntu alatt simán megy, legfrissebb BIOS van fent. Hol lehet a gond?

(#42037) Mortel válasza Pyttawrx (#42035) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Igen, az Asus oldaláról, amelyek hiányoztak, feltettem. Fel is ment minden, csak a vga driver nem. Biost még nem frissítettem,lehet azt kéne...
Amit küldtél is próbáltam, azt írja, a legfrissebb driver van fent. :C

Köszönöm!
M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#42038) Pyttawrx válasza Mortel (#42037) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobsz be egy képet az eszközkezelőről? Illetve a windows melyik változata van fent? 1909? 2004? 20H2?

(#42039) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Nem tudom mi oldali probléma lehet ez, mobil vagy notebook, de k..vára f..b@sz.

Van egy Xiaomi Mi Mix3 telefonom és emellett egy DELL Inspiron 7720 R17 notebook-om. A telefont nem lehet összekötni a lapossal USB kábellel. WiFi hotspottal se mindig jön össze, vagy nem is jön össze a kapcsolat vagy létrejön de néha ledobál. Most szerettem volna fájlokat másolni telefonról laposra, de kiírja, hogy ismeretlen hiba lépett fel. Bármi más telefon vígan működik HotSpottal is meg USBvel is, csak az enyém nem. A windows volt már újratelepítve is, semmit nem javított a helyzeten.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#42040) Mortel válasza Pyttawrx (#42038) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia!

Persze,de már csak holnap, ma már kikészültem... :)

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#42041) Pyttawrx válasza Mortel (#42040) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ok. :)

(#42042) Mortel válasza Pyttawrx (#42041) üzenetére


Mortel
senior tag

:R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#42043) SeniorTilla válasza wolfman (#42039) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez sztem a telefon problémája, ha másikkal megy a noti rendesen. Nekem S20 van, az is csak a saját szoftverével, a Samsung Dex-el tud rendesen másolni, simán fájkezelőből nem, mert lefagy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#42044) mexel


mexel
veterán

Sziasztok4 Talán nem ide, de lehet mert nem tudom melyiket válasszam. Van 2 notebook, kb azonos felszereltséggel. Az egyikben 2. generációs a másikban 3. generációs I5 proci van. Mi a különbség a kettő között, főleg aolyan ami számít is? A sima tényeket olvastam, de ez mennyire észrevehető a használat során? A 2. generációs gép jobban tetszik, és dedikált HD 3000 vga van benne azért lenne érdekesebb talán

(#42045) Pyttawrx válasza mexel (#42044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mi a két cpu pontos típusa?

(#42046) mexel válasza Pyttawrx (#42045) üzenetére


mexel
veterán

Az egyik i5 3340M a másikat, a gen2-t nem tudom még csak hogy gen 2

(#42047) Pyttawrx válasza mexel (#42044) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A kérdésedre a válasz amúgy: nem fogod észrevenni a különbséget.

(#42048) mexel válasza Pyttawrx (#42047) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, én is így gondolom :) Remélem fogyasztásban és melegedésben nem lesz különbség.

(#42049) Kbali válasza mexel (#42048) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csak pluszban: egy gép nem csak processzor. Konkrét tîpusok?

(#42050) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok!
Egy ismerősömnek felajánlottak egy laptop cserét, a kérdés az, hogy megéri?
a mostani neki Lenovo Thinkpad 330 Intel Celeron N4000 128gb ssd Intel HD600 8Gb ram
amit felajánlottak gép: HP Elitebook 8540W Intel Core i7 720QM nv quadro 880m 500gb hdd 8gb ram
néha használná játékokra is a gépet, így felmerült benne, hogy megéri-e ebben a formában a csere? Nem igazán tudom,hogy ez a kártya mennyire jó játékra, illetve egy 10év körüli gépről beszélünk,míg a másik 1 éves

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.