Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Pyttawrx válasza Rottweiler89 (#45749) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ki kéne próbálni.

(#45752) Ata88


Ata88
csendes tag

Sziasztok!
Ma megjött az új Lenovo Ideapad Gaming 3 82K100LDHV, viszont a gép csak a biosban látja az SSD-t. (wdc pc sn530 sdbpnpz-512g-1114)
Windows sem ismeri fel telepítésnél, a WD-nél pedig nem találtam hozzá illesztő programot.
Hogy tudom láthatóvá varázsolni?
Köszönöm!

(#45753) Pyttawrx válasza Ata88 (#45752) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A lenovonal keresd!

(#45754) Kbali válasza cinemazealot (#45750) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kb. két dolgot tehettek:
1. megpróbálsz a géphez Synaptics drivert keresni (ha egyáltalán támogatja)
2. vásárlás ELŐTT kipróbáljátok a kinézett gépeket.
Sajnos senki nem tud valaki 3. személy által megszokott "érzések" alapján segíteni.

(#45755) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Nem használtam/használok Linux-ot, szóval Windows alá kellene valami alternatíva. :R

Üdv: Rottweiler89

(#45756) renegat1 válasza Ata88 (#45752) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Az IRST drivert hiányolja? A Lenovo driver adattárolásnál van. Letöltöd, kicsomagolod egy mappába, és a telepítő pen-re másolod. Ez segíthet: [link]

(#45757) Pyttawrx válasza Rottweiler89 (#45755) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, csak azzal szűkült volna a kör. De akkor drivert szedd le majd tegyél fel másikat. Teszt azzal.

(#45758) SeniorTilla válasza cinemazealot (#45750) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Minden gépet szokni kell, nincs két egyforma. Kbalinak igaza van, ki kellett volna próbálni vásárlás előtt, de erre gondolom nem nagyon volt lehetőség, főleg nem mozgássérültként.

Én még egészséges emberként sem tudom használni a touchpad görgetési funkcióját, külső egeret használok. Ezt javaslom nektek is. Vagy bele lehet ásni magad driver keresésbe, a HP driverek között (géptípust, PN-t nem írtál, ezért ebben nem tudok segíteni) és próbálgatni.

Entry levelnél ne várj sok extrát. Itt is érvényes az örökké hangoztatott szabály: ha nincs elég pénz új gépre, nem érdemes a legolcsóbb belépőszintet megvenni, inkább egy használt üzletit, minden szempontból jobb. Ha pl. egy régebbi elitebookot vettetek volna, ahhoz valszeg lenne megfelelő driver.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45759) cinemazealot válasza SeniorTilla (#45758) üzenetére


cinemazealot
addikt

és Kbali, köszönöm a visszajelzéseteket. :R

(#45760) Dhampir válasza Ata88 (#45752) üzenetére


Dhampir
félisten

A Lenovo Vantage alkalmazást is telepítsd, ha még nincsen fent, az egyéb driverek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45761) envagyok


envagyok
veterán

Asus x200ma kicsi laptoppal szenvedek.
Windows 10, minden driver amit a win 10 nem telepített, az asus oldaláról felrakva.
Akkuja rossz.

A gond az, hogy amikor úgy van kedve, lehibernálódik a laptop, kikapcsol.
Amikor visszakapcsolom, minden ugyanúgy van (megnyitott ablakok, elindított szoftverek)
Sajnos a laptopot mindenképpen úgy szeretnénk használnj, hogy hosszabb ideig bekapcsolva maradjon.

Mi okozhatja ezt?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#45762) Pyttawrx válasza envagyok (#45761) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Másik topikban ment a válasz.

(#45763) Twopac


Twopac
kezdő

Sziasztok!
Kinéztem egy ASUS ZENBOOK 14X OLED UX5401 notit és az lenne a kérdésem, hogy a thunderbolt 4 tipeC két kimenete alkalmas e egyszerre 4k 120hz hdr képtovábbításra a tv felé illetve 9csatornás dolby atmost továbbítani az erősítő felé. :R

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#45764) Lalikiraly válasza Twopac (#45763) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

4k 120Hz az már szép kívánság.
Ott már a kábel sem mindegy. De hogy is lenne bekötve?
Egy kábel azaz a C menne a notiból a TV be és a TV ből optikával a hang? Vagy hogy akarod?
Vagy van két darab TB4 es port a gépen és úgy? Elvileg ebben az esetben csak kiválasztod a külső hangeszközt és kész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45765) Twopac válasza Lalikiraly (#45764) üzenetére


Twopac
kezdő

Van 2db tb4 es port és külön külön mert sajna az erősítő nem earc os. Van még egy Hdmi portja is ami valószínűleg csak 2.0b-s. Eddig nem találtam infót róla de ha direktbe kötném az erősítőbe akkor jó lenne a veszteségmentes atmos is. Vagy csak tb4 et használnám a hanghoz is. Ahogy olvasom 2m en belüli kábel kell a sávszélhez ami nekem elég is lenne. Azt viszont nem vágom hogy a 2.1 hdmi sávszél 48Gb/s az ajánlott a 4K hoz. Itt meg az asus honlapja szerint a Tb4 40Gb/s max sávszéllel megfelelő egy 8K megjelenítőhöz is.
Lehet akkor ez csak a képi információra vonatkozik?

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#45766) Lalikiraly válasza Twopac (#45765) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

igen az tuti hogy csak a képre vonatkozik.
A hang azért más tészta. De az erősítőnek milyen bemenete van? type C csatija van? vagy hogy akarod?
A 2.1 HDMI elvileg támogatja, bár a 4K 120Hz nem tudom hogy van. Fejemet nem tenném rá. de mindjárt utánaolvasok.

Na gyorsan meg is lestem. ha valóban hdmi 2.1 van a notin akkor küld ki azon a képet a TV re. Az már HDR támogatott és 4K 120 FPS is. Szóval jóleszel elvileg.

Az erősítőre meg megpróbálnám optikával kiküldeni a tv ről. viszont sok tvn az optika csak stereot tud, bár ez régen volt. azért olvass utána a típusnak.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45767) Twopac válasza Lalikiraly (#45766) üzenetére


Twopac
kezdő

Köszi. TypeC-Hdmi kábellel gondoltam csak van ilyesmi ultrában is. Ha 2.1 akkor az megy a tv-be.
Optikait nem akarok mert az csak Dts-t tud úgyhiszem. True Hd, Master audio Hd, atmos nem megy neki. Így akkor maradna tb4 typeC -hdmi az erősítőbe. Ha nincs kábel akkor átalakítóval az meg van is itthon aszem.
Köszi a segítséget. Egyébként hol találtál infót a 2.1 hdmi ről. Fura hogy sehol sem jelölik, holott az lenne az egyik legfontosabb paraméter. Megvesz az ember egy félmillás gépet aszt kiderül hogy "használhatatlan".

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#45768) Lalikiraly válasza Twopac (#45767) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Én a neten kutakodtam hamar. Van a HDMI 2.0 aztán 2.0b és a 2.1 a 2.1 szó szerint a 4k 120fps miatt jogos.
Nos hát ha a notidon hdmi 2.1 van az marhajó. a Lenovokon is csak 1.4 szokott lenni. Hiába 2.1 a csati, a vezérlő mögötte sajnos ratyi. Pedig a mai világban mikor csillió felbontású kijelzőkről beszélünk és megveszed a végén meg benyögi a vezérlő, hogy ácsi 4K csak 30fps el. Hát a nénjének a picsáját. Biztos vonyítanék, mint farkasember heréléskor.

Szóval hát igen próbáld meg a type c átalakítóval nincs jobb ötletem. Akkor a TV optikai kimenetnek továbbra is vannak korlátai, amit végképp nem értek. Te és mi van akkor ha a tv közvetlen ő maga játsza le a videót? És a noti max csak DLNA server ilyesmi? azt nem próbáltad? Bár a TV részéről bocs nincs eARC írtad. Áhhh komolyan szívás.

Nem tudok jobbat mondani, sajnálom.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45769) ricsi99 válasza Twopac (#45767) üzenetére


ricsi99
addikt

Egyáltalán az intel igp alkalmas erre?
Ha már ennyi pénzt kidobtál... lehet a thunderbolt kimenetelre rátéve valami low-end külső amd karit az tudna neked ilyesmit..
Igp-t azért kérdeztem ,ha hardwares-en nem tudja akkor szoftveresen 1/2 perc alatt túlmemlegszik a cpu abban a házban ha meghajtod... akkor meg sok szép lag/mikrolag-od is lessz rendesen ,akárhogy kötöd össze.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45770) MaxxDamage válasza Lalikiraly (#45768) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én úgy oldom majd meg később, hogy van egy remek eGPU-m, (amibe majd megy egy jó HDMI 2.1-es VGA, ha az MXM kártyás 2080 Super már kevés lesz) és van TB3 port is és mehet majd a 4K/120Hz/G-Sync, addig az 1440p/120Hz/G-Sync is elég laptopról TV-re. :D

Összességében így megéri a GPU csere nekem, majd a közeljövőben.
Az i9 (10c/20t) proci sokáig elég, nV 40/50/60xx mellé is remélem elegendő lesz.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45771) Twopac válasza ricsi99 (#45769) üzenetére


Twopac
kezdő

Még nem vettem meg csak keresek olyan notit ami alkalmas arra hogy külön irányba küldjem a képet és a hangot. A tv earc os a yamaha aventage nem.
Ezt a notit az oled kijelzője miatt néztem ki. Nem játékra kell. Arra ott a stadia az Lg Oleden. Illetve azért lenne fontos a jó kijelző mert, ha foglalt a tv tudjam tolni a stadiát a notin.
Gondolom tudnia kell hardveresen is mert az asus honlapja szerint egyszerre 2db 4K monitor vagy egy 8K monitor vagy tv meghajtására is képes a 2db tb4.
Lehet alternatíva lesz akkor egy galaxy note s8+ és egy matx es pc ha laptoppal nem tudom megoldani egyszerre.
De még nézelődöm a notik között.

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#45772) ricsi99 válasza Twopac (#45771) üzenetére


ricsi99
addikt

Az intel igp-ben én annyira nem bíznék...
Az hogy meghajtani (képet adni) tud az egy dolog... de lejátszani is videót?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45773) Twopac válasza ricsi99 (#45772) üzenetére


Twopac
kezdő

Most olvastam pár panaszos írást intel oldalon, hogy a beigért 4K 60hz helyett csak 30hz-t bír igaz egyel korábbi széria, de nekem 120hz a cél. Akkor felejtős a noti. Nem gondoltam volna hogy még mindig ennyire gyengék az intwl Igp-i. Hagyom a francba akkor a notit. Mert oled alá nem adom. Lcd egy hulladék az oled után. Így akkor egy galaxy note s8+ és építek egy kisméretű pc-t. A monitor meg majd lesz az Lg oled.

https://hardverapro.hu/apro/galaxy_tab_s8_garanciaval/hsz_1-50.html https://hardverapro.hu/apro/xbox_series_x_garanciaval_rr6u/hsz_1-50.html

(#45774) ricsi99 válasza Twopac (#45773) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45775) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

A hozzáértők segítségére vagyok rászorulva. Vettem a napokban egy HP ENVY x360 -15 Touchscreen es laptopot tényleg gombokért. A dolog szépséghibája, hogy az akksija megment az előző tulajnál, az ki lett szedve (kábelről volt használva) és nem tudta megmondani a pontos típusát. Ezt az akksit szeretném most pótolni. A laptop hátulján a köv. adatok vannak:

RMN: TPN-W114 - INPUT: 19,5v 2,31A/19,5V 3.33A
HP, HQ-TRE,71025 Germany
Model: 15-w102na
S/N: 8cg61400wc
P/N: n9s02ea#abu

Jól gondolom, hogy ez az akksi passzolni fog bele?

Köszönöm előre türelmet és a választ! :R

(#45776) popey37


popey37
addikt

halihó.
lecseréltem a régi laposom egy MSI GF66 Katana-ra.
spec:
i5 11 gen. 2,7-4,5 turbó ghz proci
RTX3050 4 GB vga
16 giga ram
500 gb M2 ssd.
a gondom az, hogy a hang az valami siralmas, olyan halk teljes hangerőn, hogy alig lehet hallani. a régi lenovóm úgy szólt mint állat, ez meg csak sustorog.
másik probléma: hogyan lehet kikapcsolni az alaplapi vga-t? mert én még nem jöttem rá. a réginél a biosban egyszerüen letiltottam, de itt nem lehet, a gond az, hogy játék közben össze-vissza kapcsolgatja a két vga-t. telpitve az MSI center, ebben elvileg be van állitva a gamer mod/ ventik maxon, a procik 4,5 ghz-en,/ de a vga óra és memória frekije 200 és a max között ugrál össze-vissza. a játékban ezáltal 20 és 200 között ugrál az fps. probáltam a vsincet a fix 60 fps miatt, de az sem jött be.

van valakinek valami ötlete a fentiek javitására?
előre is köszi.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#45777) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45775) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Elvileg ez az akksi száma: L09281-855. Én eredetit vennék.

(#45778) ParadoxH válasza Pyttawrx (#45777) üzenetére


ParadoxH
tag

Köszönöm a választ, akkor eredetit veszek :R
Ez a L09281-855 szerinted mennyire biztos? Hogy tudnám leelenőrizni biztosan?

(#45779) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45778) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Innen [link] néztem, de azért rendeléskor csekkold.

(#45780) SeniorTilla válasza popey37 (#45776) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem hívd fel a szervizt vagy vidd vissza a gépet. Gondolom a driverek rendesen fent vannak, vagy gyári az oprendszer...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45781) popey37 válasza SeniorTilla (#45780) üzenetére


popey37
addikt

elore telepitett verzios, win10 licenszel.
mar lebeszeltem, megy vissza garis cserere.
korrekt az elado. :R

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#45782) Pyttawrx válasza popey37 (#45781) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg live linux-al nem tudod tesztelni?
Ennyit még megérhet

[ Szerkesztve ]

(#45783) popey37 válasza Pyttawrx (#45782) üzenetére


popey37
addikt

nem használtam életemben soha linuxot.
de közbn jött más hiba is, ugy hogy gariztatás a vége. a hálózatról nem veszi fel a folyamatos töltést csak"csepptöltéssel" tölti az akkut: tölt-nem tölt-tölt-nem tölt alapon. lemerül az akku kb. 6-7 óra alatt és egy jó 12 óra mire visszatölti a hálózati töltő.
ha játékra használom az akku ideje a töltögetéssel együtt max 3-4 óra.
a töltő folyamatosan csatlakoztatva a géphez, probáltuk más töltővel is, ugyanez a helyzet.
valószínű alaplap hibás. cserélik garanciába, csak 3 hétig nem lesz laptopom, ez a szívás. :O

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#45784) ParadoxH válasza Pyttawrx (#45779) üzenetére


ParadoxH
tag

Segítsetek akksi ügyben pls, valami nem stimmel :F

Lekérdeztem a HP partsurfer oldalán a SN és a PN alapján az alkatrészek listáját. Nekem más kód jött ki a töltőre: 796356-005 SKO-BATT 3C 48WHr 4.2AH LI LE03048XL-PRBattery (Primary) - 3-cell lithium-ion (Li-Ion). Ha a fenti kód helyes a sn és a pn alapján akkor itt látok egy hp akksit, romániai site-ról. Ez jó lesz?

Szétbontottam a gépet is. Az akksi helyének mérete a következő ha ez segít valamit:

[ Szerkesztve ]

(#45785) Pyttawrx válasza popey37 (#45783) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor igen mehet vissza. 😀

(#45786) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45784) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez akkor a kábeles akksi lesz.

(#45787) ParadoxH válasza Pyttawrx (#45786) üzenetére


ParadoxH
tag

Tehát amit a román oldalról belinkeltem az elvileg jó? (Bocs a nyaggatásért, csak szeretnék biztosra menni).

(#45788) popey37 válasza ParadoxH (#45787) üzenetére


popey37
addikt

nem akarok beleszólni, de ha teheted, vidd el egy szervizbe. ot pontosan megmondják a tipust és ha szerencséd van kapsz bele gyárit. én legalábbis ezt tenném/ ráadásul a gyári akkuja nagyobb teljesitményű,/. de ez csak az én véleményem.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#45789) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45787) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ránézésre igen ez lesz az.

(#45790) ParadoxH válasza Pyttawrx (#45789) üzenetére


ParadoxH
tag

Köszi :R

(#45791) SeniorTilla válasza popey37 (#45788) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezzel én is egyetértek.

Plusz 1 dolog: vásárolj magyar cégtől, magyar számlával, így ha nem jó az akksi, visszaküldheted nekik és kérhetsz cserét. Nem éri meg pár ezer forintért, ha olcsóbb is, kintről megvenni.

De egyébként minden rendes cégnek, akik akkukat árulnak, megvan a listája, hogy melyik géphez milyen akksi kell... itt nem volt ilyen?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45792) ParadoxH


ParadoxH
tag

Azért veszem román oldalról, mert Romániában élek. Felhívtam őket, azt mondták passzolni fog bele, csak hétvégén nem tudtam velük konzultálni ezért írtam ide. Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat és a segítséget még egyszer :R

(#45793) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! Ismerősöm megkeresett egy problémával, hogy az Asus 2520S notebook töltője megsérült(konkrétan letörött a feje :DDD ) és segítsek neki töltőt vásárolni. Kinéztem egy univerzálist, ez mennyire lehet jó választás? Sajnos neten ezeket a csatlakozókat barmira nehéz kivenni, hogy passzolna vagy sem. Vagy még adott lenne ez viszont itt kételkedek, hogy pontos a támogatott lista.
Ti melyiket választanátok?
Előre is köszi a segítséget! :R

(#45794) SeniorTilla válasza Don.Corleone (#45793) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egyiket sem, csak gyári töltő javasolt. Használtan biztos van itt a HA-n is bőven, pár ezerért.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45795) Pyttawrx válasza Don.Corleone (#45793) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szigorúan egyiket sem.
Ahogy Tilla írja gyári. 4.5x3mm elvileg a csati mérete.

(#45796) Don.Corleone válasza Pyttawrx (#45795) üzenetére


Don.Corleone
aktív tag

rendben, nagyon szépen köszönöm a tanácsot! :R Vadászok egy gyárira akkor. :R

(#45797) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo M30-70 laptopom amit szeretnék úgy megcsinálni, hogy amint áramot kap automatikusan bekapcsolódjon. A BIOS-ban sajnos ilyen opció nincs. Valahol azt olvastam az egy próbát megér ha az aksiját lecsatlakoztatom az alaplapról mert több laptop ilyenkor ha közvetlenül csak tápról kap áramot akkor egyfajta vészhelyzeti ok miatt bekapcsol.
Soha életemben nem csináltam laptoppal hasonlót sem. Melyik kábel-t kell kihúznom ? :DDD

(#45798) Kekmen válasza John D'oh (#45797) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ebbe a gépbe már nincs akku. Szerintem ha nincs meg a szaktudásod, ne kísérletezz. Egyébként én még ilyenről nem hallottam, hogy bekapcsol magától, ha nincs benne akku. Olyanról már igen, hogy ha felnyitod bekapcsol.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45799) John D'oh válasza Kekmen (#45798) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Jobban belegondolva ez az alaplapról lecsatlakoztatós módszer ennél a laptopnál nem is releváns, hiszen feltételezem ezt azokra értik ahol az aksi rögzített, itt meg simán le lehet kapni csavarozás nélkül. Mindenesetre nem működött sajnos a módszer. Írták, hogy ha még a cmos elemet kiveszem és úgy kap áramot attól is bekapcsolódik, de az úgy el van dugva ahogy nézem, hogy meg sem próbálom.

Abban tudna még valaki segíteni, hogy amennyiben nem támogatja a bios azt sem, hogy alvó módban bármenyik gombra felébred azt, hogy tudom esetleg máshogy elérni ?

Egy speciális felhasználásra lesz a laptop, arcade gép belsejében emulátorokat futtat, és nagyon jó lenne ha be tudnám kapcsolni, vagy felébreszteni mondjuk az arcade gép egyik gombjával, amit a laptop egy normál billentyű gombnak érzékel egy átalakító szerkezet miatt.

[ Szerkesztve ]

(#45800) Armagedown válasza John D'oh (#45799) üzenetére


Armagedown
őstag

Kösd át a bekapcsoló gombot az arcade géphez

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.