Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) Pyttawrx válasza tigerscorpio (#45949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet tudta ő, hogy hibás. :)

(#45952) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#45951) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jaja. Ezért nem szabad használt gamer gépet venni bizonytalan forrásból :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45953) deadcode82


deadcode82
csendes tag

Sziasztok!

Van egy régi Alienware 13 R2 laptopom, irodai munkára használom, a napokban merült fel a következő probléma, random időközönként felpörgeti a ventillátorokat 1-2 másodpercre, először a bal, aztán a jobb ventit, közben a rendszer is teljesen kifagy arra a pár másodpercre. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Üdv
deadcode

(#45954) benboi


benboi
csendes tag

Sziasztok,

Egy otthoni munkaállomás összeállítása közben akadtam el és kérném a segítségetek.
Adott egy HP EliteBook 850 G5 laptop, egy HP UltraSlim dokkoló, valamint egy ASUS MB169C+ hordozható monitor.

A monitor egyetlen USB-C kábelt használ a tápellátáshoz és a videojelhez is. Közvetlenül a laptophoz csatlakoztatva működik, azonban ha a laptopot behelyezem a dokkolóba, a dokkoló kitakarja a csatlakozó helyét. A dokkolón nincs USB-C port, csak USB 3.0, DisplayPort 1.2 és VGA port.

Próbáltam keresni a probléma áthidalására alkalmas kábelt/adaptert, egyelőre sikertelenül. A gond, hogy a legtöbb kábel egyirányú - az USB-C port felől indulva. Egyedüli lehetséges opciónak az USB-C - DP "bi-directional" kábelt találtam, de ennek a működésében sem vagyok biztos a szükséges tápellátás miatt.

Esetleg Nektek lenne bármilyen tippetek/trükkötök/javaslatotok, amivel működésbe lehetne hozni a dolgot?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#45955) Csaby2021


Csaby2021
tag

Sziasztok azt szeretném kérdezni valaki szerelt már be dual heatpipes hűtést lenovo t470 vagy t480 ba ? Leginkább arra lennék kiváncsi menyivel hatékonyabb az egy csövestől illetve mire kell még oda figyelni vásárlásakor beépitésénél ?

(#45956) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!

A keverőpultom kimenetét ami két RCA egy jack - rca átalakítóval bekötöttem a laptop jack aljzatába, de hang nem megy be. Milyen kábel kellene hozzá? Mint ami a headseteknek van? Áthidalható ez a dolog valahogy? Vagy vegyek egy USB hangkártyát?

Rögzíteném a lapossal a keverő kimenetét.

Köszi előre is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45957) Tim82 válasza Lalikiraly (#45956) üzenetére


Tim82
nagyúr

A jack feltehetően TRS a kábeleden/adaptereden, TRRS-sel feltehetően működne, de ezt nem tudom biztosra mondani (szabvány szerint elviekben igen).

Összehasonlításhoz szemléltetés (bal oldali a TRS, jobb oldali a TRRS jack):

Ettől függetlenül valamilyen stúdió jellegű USB-s interfésszel jobban járnál a hangfelvétel-minőség szempontjából, az átlag laptop jack aljzathoz/alaplapi hangkártyához képest. Ahhoz azonban valószínűleg más fajta kábel fog kelleni, mert azokon jellemzően nem 3,5" jack bemenet van.

Vonatkozó szaktopikok:
Milyen hangkártyát vegyek?
Hangtechnika (pa, stúdió, analóg, digitális, pc)

Az utóbbi talán jobban passzol, meg kevésbé fogsz "csak XY márkát ne vegyél, mert 15 éve egyszer belefutottam tőlük egy rossz darabba"-jellegű tanácsot kapni ott.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45958) Lalikiraly válasza Tim82 (#45957) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Igen, erre gondoltam én is. Köszi nagyon :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45959) kissge


kissge
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Alcor Snugbook Q1411s , amit el szeretnék adni.
Gyárilag Win10 Home van rajta, ezt szerettem volna a gyárira visszaállítani amiatt, hogy frissen és üdén kerüljön új gazdájához.
Ez szép és jó, de a gyári visszaállítás nem sikerült, ismeretlen hibára hivatkozott a Win és csak USB kulcscsal tudtam újrarakni.
Sikerült is, azonban az alapvető funkciók sem működnek, mint pl kamera, hang, wifi, töltés indikátor a Windowson belül (nem is ismeri fel, hogy ez egy laptop lenne, nem jelenik meg az akksi ikon).
Ezek valószínűleg Driveres gondok, már próbáltam Driver Bossterrel felhúzni rá az összes drivert (van szerencsére egy USB-s wifi adapterem), azonban ez sem oldotta meg a problémát.
Van egy hivatalos Driver zip-em a gyártói oldalról, de ezeket eszközkezelőben nem tudom telepíteni, mert a Win arra hivatkozik, hogy már a legfrissebb driverek vannak fent.
Egyedül a wifit sikerült működésre bírni.
Tudnátok ebben segíteni, hogy mit kezdjek vele? :))

(#45960) Grave_444 válasza kissge (#45959) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem egy boot pendriveról tedd újra teljesen a gépet, tehát ne a meglévő Windowson belül próbálkozz és utána innen telepítsd a drivereket.

(#45961) bvvitya


bvvitya
aktív tag

Vettem a tegnapi nap egy Acer Nitro 5 (AN515-56) lapost.
Windows nélkül majd én rá rakom. el is kezdtem a telepítést de nem látható a meghajtó a felsorolásban. mintha nem is lenne benne pedig egy 512GB M2 SSD vel szerelt
biosba látni de a boot nál csak uefi shell van meg a telepitő pendriver.
Mit kel l tennem? hogy feltudjam rakni a windows 11 et?

*** Redőny motorok listaártól ólcsóbban! ***

(#45962) renegat1 válasza bvvitya (#45961) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
IRST driver kell neki: [link]

(#45963) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, egy nagyon noob kérdés: notebookra ha külső monitort kötök, akkor tudni fogja annak a natív felbontását meghajtani, vagy csak max a notebook gyári kijelzőjenek a felbontásával fog menni? Pl FHD Notebook vs WQHD külső monitor esete. Köszi :R

Avanti Roma

(#45964) ricsi99 válasza sasa134 (#45963) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg igen.... intel vga-val vigyázz az tud szívatni. Azt nézd meg ,hogy a kimenet amire rá akarod kötni a moncsit tud e akkora felbontást olyan frekvencián leadni mint amit szeretnél..

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45965) sasa134 válasza ricsi99 (#45964) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm. 'gaming' notebookrol enne szó (Dell G5), RTX 3060-nal. :R

Avanti Roma

(#45966) kissge válasza Grave_444 (#45960) üzenetére


kissge
csendes tag

Végül ez lett a megoldás, a sound driverrel kellett még onnan is trükközni bőven. :D Köszönöm!

(#45967) Nelorfin


Nelorfin
csendes tag

Hello Mindenkinek!

Adott egy ASUS ZENBOOK UX325E noti és hozzá egy White Shark Shinobi mechanikus billentyűzet van csatlakoztatva.
A problémám a következő: a billentyűzet rendszeresen lefagy amikor ezzel a notivla használom. Ha más billentyűt csatlakoztatok azzal nincs baj, és a rendszeresen lefagyó White Shark is jól működik a Lenovo és a HP laptopjaimmal is.
Mi lehet a hiba?
Lehet orvosolni, hogy az ASUS notival normálisan működjön a billentyűzet?
Ui.: Egy Axagon usb 4portos hub is csatlakozik a géphez, abban lenne belecsatlakoztatva a billentyűzet és nem közvetlenül a gépbe.
Ez probléma lehet?

Ha valakinek van tippje azt megköszönöm! :R

Puskás Öcsi 1927-2006

(#45968) MasterDeeJay

Hali!

Asus X540L notebook random lekapcsolgat. Terhelés nélkül is de nem csak úgy elmegy a kép hanem mint amikor kifogy az akksi bedobja kijelentkezés kikapcsolás. A gond az hogy ezt töltőről teszi mert az akksija már régóta rossz. Gondolom valamiért átvált akksira az meg ugye döglött, ezt megerősíti az hogy az eseménynaplóban critical akumátortigger elérve esemény jelenik meg lekapcsolás elött.
Akksi beépített de lehet el fogom csípni a kábelét ha nincs más megoldás csak gondolom akkor a cmos óra sem fog működni.
Hogyan lehet letiltani hogy NE használja az akksit semennyire sem töltőről?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#45969) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#45968) üzenetére


ricsi99
addikt

Ne csípd le ,hanem huzd le belülről a a csatlakozó kábelt.
Az akku-ban ha marad áram és az elvágás során valamit összezársz azt lehet nem éli túl.
Minden notiban cserélhető az akku és ezért csatlakozóval van összerakva.
(A tédből emlékeim szerint simán kivehető csak 2-3 csavar fogja belülről a helyére ,ha leveszed a hátlapot akkor látszik)
Szoftwares-en nem tudod megkerülni a töltést mivel ezt a hw vezérli.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45970) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#45969) üzenetére

Most eszközkezelőben letiltottam a telep-et, tálcáról eltűnt a telep ikon és még nem kapcsolt le magától. Lehet mégis szoftveres dolog lesz.
Közben megnéztem és furcsa de tényleg kiszedhető, a csatija pont olyan mint a kiszedhetőé csak a hátlap olyan ami nem kiszedhető de tényleg csak pár csavar tartja.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#45971) stark100


stark100
csendes tag

Sziasztok! Valószínű, hogy inkább valami beállítás hiba, de feltúrtam már mindent és nem sikerül megfelelő választ kapni. Szóval adott egy HP PAVILION X360 14-DY0003NH és egy Samsung M7 monitor. A monitor usb-c kábelen tölteni is tudja a laptopot, és persze közben a jelet is átviszi. A gondom, hogy alvó állapotba csak úgy tudom rakni a gépet, ha kihúzom a kábelt, különben nem engedi. Képernyő kikapcsol, de gép megy tovább. Ugyanez ha csak tölteni dugom rá. Sok ilyen panaszt láttam a neten géptípusoktól függetlenül, de jó megoldást annál kevesebbet. Ha esetleg tudtok ötletet adni.

(#45972) Predator666


Predator666
aktív tag

Sziasztok!

Nincs "Milyen dokkolot vegyek?" ugyhogy ide irok, adott a kerdes.
ThinkPad X1 Carbon 8gen-em van (Thunderbolt 3 kompatibilis), 2x 1080p monitorom (displayport es HDMI) es nehany periferiam (szokasoson felul webcam, es steelseries headset port). Nem hajtom tul, dolgozom rajta. Nem jatszom rajta (egyelore), nem streamelek, stb. Van egy nagyo ngagyi, Mokin mobil dokkolom, viszont az oruletbe kerget. :W A monitorok neha random elmennek, ugy tunik mintha erintohibas (ez a szo?) lenne - ha hozzaerek rogton para van, csak bizonyos szogben tudom tartani a laptopomat.
A laptopomat lezarva hasznalom.

Rengeteg oldal van, ami "best docking station in 2022"-rol szol majd szemlezi azt a random 10et, amelyik fizetett nekik. A reddit nepe szerint a legtobb problema az USB C-s dokkolokkal van, szinte mindegyiknel van "flickering", illetve monitor reset. Hasonlo problema van a Thunderportosokkal _altalaban_. A Thinkpad allitolag a legrosszabb.

Az USAban elek, latom milyen arak vannak, hajlando vagyok egy csinosabb osszeget raaldozni ($300-400), csak mukodjon vegre normalisan. Hasznos lenne, ha nem kellene nyitogatni a laptopot, hogy bekapcsoljon, hanem lenne rajta bekapcsolo gomb. Legalabb 4 USB, tamogasson ket monitort 60Hzen. Es ne legyen flickering meg reset.

Nagyon halas lennek, ha tudnatok javaslatot tenni.

Koszi szepen!

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#45973) ricsi99 válasza Predator666 (#45972) üzenetére


ricsi99
addikt

A legfőbb problémát az intel igp okozza... több monitoros megjelentís-el lehetnek gondok.
szerintem ha ezt megoldod ,utánna nézz igényeidnek megfelelő dokkolót

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45974) Sun777 válasza kissge (#45959) üzenetére


Sun777
junior tag

Szia!
Nem tudom, ez megoldódott-e időközben, de mindenképp a gyártótól származó drivereket telepítsd (ha kell akkor kezdd előlről, telepítsd újra megint a windows-t). A driver boostert és társait el kell felejteni, ez főleg laptopoknál nem jó mert többféle hardverváltozat létezhet ugyanazzal vagy hasonló azonosítóval és totál rossz drivereket rak fel neked.

Az pedig hogy a Windows arra hivatkozik hogy már a legfrisebb driver van fent, többnyire azt jelenti hogy nem hozzávaló drivert próbálsz telepíteni. Megesik hogy egy típusból is többféle konfiguráció van, pl. eltérő érintőtábla-gyártókkal, ilyenkor nyilván csak egyfélét kell telepíteni, a többire ezt a hibát fogja dobni.

(#45975) Predator666 válasza ricsi99 (#45973) üzenetére


Predator666
aktív tag

Nem pontosan ertem mire gondolsz. A legujabb driver van feltelepitve. Letoltottem a Lenovo oldalarol a legfrissebbet, es amikor telepitani akartam azt irta ki, hogy a legfrissebb van mar most. Esetleg arra gondolsz, hogy csak thunderbolt-tal kompatibilis dokkolot nezzek, mert az Intel technologia?

Nagyon koszi!

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#45976) ricsi99 válasza Predator666 (#45975) üzenetére


ricsi99
addikt

Finoman szólva az intel igp sok hiányosságtól szenved................................... (magyarul sz@r csak letolják az ember torkán)
Driver részről sem tökéletes... (ritka sz@r)
Több noti/asztali gép is megfordult már a kezem alatt és a többmonitoros megjelenítés sokszor problémás volt... sok csodát láttam nem megfelelő felbontás/frekvencia/színeltolódás/remegés ...szóval ami belefér.
Mielőtt a fanok szétszednek ez csak egyéni vélemény.
Legfrissebb driver-ben se bízz mert azt kizárólag mindig a legfrissebb generációra optimizálják (próbálják kiszedni a durva bug-okat ami miatt kresselhet az egész)
Usb-c meg akármit mondanak egy kombinált port ami esetleg a képet is átviszi... de nem erre van kihegyezve....
Én úgy állnák neki hogy első körben megpróbálkoznák régebbi driverekkel is hátha meggyógyul...
Ha meg dokkolót nézel olyat keress amin DisplayPort van... az mivel hardware-s vga kimenet álltalában jól működik... hdmi-meg softwares-kimenet... az vagy jó vagy nem :D

Ha meg nem bírsz vele és lecseréled a notit olyat vegyél amiben van társkártya... teljesítmény az mind1... de amd/nv oldalról a drivertámogatotság meg a kimenetek rendben vannak

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45977) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Nemrég vettem használtan egy Chuwi Ubook-ot. Win10-et szeretném újratelepíteni, letöltöttem és készítettem friss telepítőt pendrive-ra, Windows-on belül elindítom a telepítést, de "Frissítések keresése 46%" állapotnál nem akar tovább menni. Már harmadszor próbálom, mindig itt áll meg. Van valami ötletetek/tanácsotok, mit csináljak?

(#45978) Pyttawrx válasza SH4D0W2011 (#45977) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Net nélkül próbáld, mikor be kel állítani, állítsd arra, hogy ne keressen frissítést. Ezt a készüléket amúgy kerülni kell, csak szívás lesz vele, pl mint most.

(#45979) SH4D0W2011 válasza Pyttawrx (#45978) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Így sikerült, köszönöm! :R Remélhetőleg azért nem lesz vele komolyabb problémám.

(#45980) Pyttawrx válasza SH4D0W2011 (#45979) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szívesen. :C

(#45981) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Dell topikból ide irányítottak, hátha..
Vostro 3591, hogyan lehet elérni, hogy legyen egyujjas peremről görgetés, és ne kelljen 2 ujjal kaparászni, mint a tótnak a p.nában?
dell support oldal szerint minden a legfrissebb rajta, de sehol nem találok ilyen beállítási lehetőséget, a gépházban minden beállítási lehetőség a 2 ujjasnál kezdődik egész 4 ujjasig, de 1 ujjas sehol.

A "Menj a C:\Program Files\DellTPad\ mappába" -kezdetű sztori is elvérzett, mivel nincs ilyen mappám. Sőt, DellTouchpad.exe vagy DellTPad.exe fájlom sincs, a kereső sem talált.
Van valakinek valami ötlete?

Előre is köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#45982) Kbali válasza szetcsuszott (#45981) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azt biztosan tudod, hogy az adott gépben lévő touchpad és az azt támogató szoftver az tudja egyáltalán ezt a feature-t?

(#45983) szetcsuszott válasza Kbali (#45982) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Nem, de miután a 8 éves probookom, meg az anyám 13 éves travelmate-je tudja, feltételezem, hogy egy másfél éves gépnek kellene tudnia, továbbá nem gondolom, hogy a rendeltetésszerű és egyszerű, hétköznapi használat feature kellene, hogy legyen. A 3-4-8-23 ujjas trükköket inkább tekinteném feature-nek.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#45984) Kbali válasza szetcsuszott (#45983) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pedig de: szerintem olyan feature-t keresel, amit vagy szoftveresen vagy hardveresen nem tud.

(#45985) Pyttawrx válasza szetcsuszott (#45983) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg a user manul nem ír erről valamit?

(#45986) jonnyjoker01 válasza szetcsuszott (#45983) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Pont arról van szó, hogy régen volt divat az oldalát használni görgetésre és átváltottak a multitouch-os megoldásra. 2 ujjas simogatás lett az "új" standard.

Üdv. Johnny

(#45987) SeniorTilla válasza jonnyjoker01 (#45986) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így van, már jópár éve így van.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45988) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
Az alábbi, üzleti laptopnak írt Lenovo V15-öt nézegetem nagyon neten. (15.6" FullHD, Ryzen 5-5500U, 8GB, 256GB SSD)
Netes böngészésre lenne, néha munkára (Word/excel és hasonlóan "komoly" appok)
A kérdésem az, hogy ezen kívül kompromisszumokkal játékra is alkalmas a gép? ("Butítva" Forza Horizon 3-4-5, Fallout 4, Rainbow Six Wildlands. Vagyis újabb játékok, 720p-n eldöcögnek-e rajta?)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#45989) Pyttawrx válasza Dinomano (#45988) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia újra.
Szerinted a milyen notit vegyek topikban poénnak van beleírva az összefoglalóba ez:
!!! ASUS VivoBook, ASUS X és nevezetlen sorozat, Lenovo Ideapad 3-as sorozat a Lenovo V15 és más V-s, KERÜLENDŐ!!!

Sosem volt üzleti, az egy vacak volt mindig is.
Tényleg kezdem azt hinni, hogy trollkodsz. Vagy csak simán nem hiszel nekünk, hogy amennyiért, amilyen gépet keresel az nincs!
Ez a gép nem való játékra egyik topikban sem. De ha játék gépet keresel, akkor menj át a gaming topikba: Gaming notebook topik

[ Szerkesztve ]

(#45990) kpal


kpal
veterán

sziasztok!
Helios 300 rtx3070 el kulso monitoron tud G-Syncet? Vagy felejtos?

(#45991) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok!

Hol tudok orosz billentyűzetes laptopot venni?

(#45992) SeniorTilla válasza Di Natale (#45991) üzenetére


SeniorTilla
veterán

pl Oroszországban? :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45993) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Találtam egy jó-árasnak tűnő gépet.
Viszont "középen kispixelhiba van, kb láthatatlan".
Laposoknál ez mennyire lehet veszélyes?
1 éves a gép kb~
Volt pixelhibás monitorom, azon az 1 pixelen kívül évekig ment minden gond nélkül, sőt azóta is szüleimnél.
Viszont ez elég drága gép, szóval inkább érdeklődöm hozzáértőktől.

Press "F" to pay respects.

(#45994) g0dl


g0dl
addikt

Hátha itt tud valaki segíteni

Acer Travelmate + windows 10 összeállítással azt tapasztalom, hogy a sleep mód nem igazán megy csatlakoztatott töltő esetén. Illetve a connected sleep mód megy ( táp nélkül alszik rendesen) , ami néha venti pörgéssel is jár,
Hogyan tudnám rávenni, hogy lecsukott képernyő mellett aludjon bedugott táp mellett is?

A profilban mind tápról mind akkuról futásnál engedélyezve van az alvás. Valójában az a gondom, hogy nincs szükségem a connected vagy modern sleep-re , nekem jobb lenne a teljes alvás.

(#45995) SeniorTilla válasza g0dl (#45994) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tedd hibernálásba, sokkal jobb megoldás, főleg ha lecsukod a kijelzőt

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45996) SeniorTilla válasza Imilenni (#45993) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, kb. 50%. Vagy veszélyes, vagy nem :)

Sok infót nem osztottál meg, tehát ezért a valószínűségszámítás szerinti legközelebbi értéket adtam meg.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45997) g0dl válasza SeniorTilla (#45995) üzenetére


g0dl
addikt

Hát 32GB RAM-ot ne írkáljon nekem minden lecsukáskor ssd-re. Mivel táp nélkül tudja a rendes alvást, azért gondolom csak valami beállítás kérdése, hogy táppal is tudja.

(#45998) SeniorTilla válasza g0dl (#45997) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ugyan már, ne az őskorban gondolkodj. Nekem is 32GB-om van, 3 SSD az Omenben, és hibernálást használok. A modern SSD-knek nem gond. 2x1TB, és 1x4TB van a gépemben, gond nélkül...

Ja, és láttam már windows sleep hiba miatt felpuffadt akkumulátort, ami csak alvó üzemmódban sikerülhet.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45999) Di Natale válasza SeniorTilla (#45992) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Te is tudod, hogy ez jelen állás szerint nem opció.

(#46000) SeniorTilla válasza Di Natale (#45999) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen :) Küldtem privátot, renew-ban szoktak lenni orosz gépek is

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.