Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46751) ACE- válasza SeniorTilla (#46750) üzenetére


ACE-
addikt

Köszi, erre nem is gondoltam (illetve igen, de csak kereskedelmi oldalakat néztem ahol nem volt feltüntetve), ez alapján akkor gondolom igen:
[link]

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46752) SeniorTilla válasza ACE- (#46751) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen menni fog vele

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46753) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
Dell Inspiron 5558 a noti. utángyártott xy töltővel kaptam meg. i5, 4gb ram, sima vinyó..
a problémán, hogy borzasztó lassu volt, de elsőnek betudtam a régi vinyónak. semmi gond, gyors egy ssd bele, már jó is lesz.
de a helyzet kb ugyanaz maradt, irgalmatlan lassu még mindig. lehet éppen vele csinálni valamit, de egy i5-ös, ssd-s gép nem ilyen.. megnéztem a cpu órajelet, végig 500mh-en csordogál, és akármit indítok el, csinálok a géppel, soha nem emeli fel az órajelet. és gondolom, emiatt ennyire tetű..

tudtok esetleg segíteni, lehet, hogy a nem eredeti töltő miatt van ez a jelenség a Dell-nél?
köszi!

(#46754) SeniorTilla válasza Tibiajax (#46753) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen lehet, ki kell próbálni gyári töltővel. De ez nem biztos, hogy megoldja a problémát, volt már olyan HP noti ami ezt csinálta, alaplapcsere lett a vége. Próbáld meg...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46755) Hosssszu válasza SeniorTilla (#46754) üzenetére


Hosssszu
őstag

Szerintem töltő vagy hűtés is lehet.
Találkoztám már olyannal hogy a CPU túlmelegedett, de nem kapcsolt ki, hanem a báka segge alá vitte az órajelet. (mert valami barmolás miatt nem érintkezett rendesen a hűtőbordvával)
Ez persze nem zárja ki az alaplap, vagy töltő gondot, csak egy esetleges másik hibaforrás.

(#46756) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok! Adott egy Dell Latitude 7280 notebook. A billentyűzetvilágtásnál hol lehet beállÍtani, hogy ne kapcsoljon ki soha? Mert jelenleg 10 mp után lekapcsol a világtás, ha nem használom.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46757) 7Heads Drago válasza azur (#46736) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Az EMMC meghajtó chipjét nem lehet kikapcsolni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46758) azur válasza 7Heads Drago (#46757) üzenetére


azur
tag

Sajna ezt nem tudom nem vagyok egy nagy szakértő, biosban semmi ilyesmit nem találtam, pedig ha lehetne megoldódna a problémám ha tudnám melyik az leválasztanám az alaplapról :F

(#46759) ACE- válasza SeniorTilla (#46752) üzenetére


ACE-
addikt

Monitor cable (optional)
HDMI to VGA: Lenovo HDMI to VGA Monitor Adapter
USB-C to VGA: Lenovo USB-C to VGA Adapter
USB-C to DP: Lenovo USB-C to DisplayPort Adapter

És ez azt jelentheti hogy csak az USB-C VGA átalakító jó, vagy jó lesz az USB-C HDMI is?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#46760) 7Heads Drago válasza azur (#46758) üzenetére


7Heads Drago
veterán

UEFI mód váltás? Nekem a pendrive felismerésnél nem mindegy milyen módban van a gép.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46761) takkert


takkert
tag

Hello
Hogy lehet win 11-t telepíteni, ha proci nem kompatibilis. i5 4200h. Illetve gyorsabb-e?
Köszönöm

(#46762) Mikeee89 válasza takkert (#46761) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Így próbáld: [link]

(#46763) takkert válasza Mikeee89 (#46762) üzenetére


takkert
tag

köszi

(#46764) DS39


DS39
nagyúr

Lehet hülye kérdés lesz, de az olyan notiknál, ahol nem valamelyik oldalt van kivezetve a hő, hanem csak a készülék alján vannak rácsok, az hogyan tud hatékonyan működni?
Ezek általában úgy vannak megcsinálva, hogy a kijelző felnyitással emelkedik meg a gép kb. 1 cm-t, és ez elég?
Lefelé fújja a hőt az asztalra vagy ezekben a venti nem fúj, hanem szív?

[ Szerkesztve ]

(#46765) Pyttawrx válasza DS39 (#46764) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát kellene a konkrét típus. Mert van ahol az lcd fele megy, van ahol oldalt. De olyan is, hogy a billentyüzet van úgy kialakítva, hogy ott is távozik. Ott mindenképpen van rács ahol a venti van elvileg

[ Szerkesztve ]

(#46766) DS39 válasza Pyttawrx (#46765) üzenetére


DS39
nagyúr

pl. Lenovo V15 G2 ITL

(#46767) Pyttawrx válasza DS39 (#46766) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#46768) movax válasza DS39 (#46764) üzenetére


movax
őstag

Dell Vostro15 3510, alulról szívja a rácson a levegőt, amit jól felhevítve (gyalázatos a hűtőrendszer) egyenesen a képernyőpanelre dönt rá egy nyíláson át. Ha felpörög a venti, akkor egészen forró levegőt. Nobel-díjas megoldás. :C

(#46769) SeniorTilla válasza DS39 (#46764) üzenetére


SeniorTilla
veterán

lentről szívnak és felfelé fújnak, vagy a kijelző mögé hátra

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46770) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok!
Szeretném bátyám laptopját bővíteni +4gb rammal. Jelenleg ilyen Elpida márkájú van benne, (kép) de ugyanilyet nem találok. Linkelnétek párat ami megfelelő lenne mellé?
Köszönöm!

(#46771) notebookakku


notebookakku
friss újonc

Egyhónapos laptop akksija kicsit furcsának tűnik.
Egyrészt két, talán három alkalommal ment huzamosabb ideig akkuról, ennyiszer lett feltöltve teljesen. Ennyi idő után már csak 97%-os a kapacitása. 45Wh-s egyébként. Ez a mai akksiknál normális?

Van vele egy olyan furcsaság is, hogy állandóan töltőről megy, mégis csökken az akku feszültsége. Nem sokkal, teljesen kikapcsolt állapotban úgy 0.002V óránként. Ezt így ráfogom az önkisülésre és az akku elektronikájának működésére. De ha bekapcsolom a gépet, akkor ennek két-háromszorosa, 0.005-0.006V a csökkenés óránként.
Hallottam olyat, hogy egyes notebookok akkor is használják az akksit, ha töltőről működnek, de akkor azért drasztikusabban csökkenne a feszültsége. Lehet, hogy hibás az akku vagy a töltőáramkör? USB-C-s töltő, nem egy bizalomgerjesztő konstrukció. :(

(#46772) Pyttawrx válasza 98bja (#46770) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szinte mindegy a márka. Pl hynix, samsung, kingston.. stb.
Ami fontosabb, hogy PC3L azaz DDR3L (1,35V-os legyen), és ne "sima" DDR3 ami ugye 1,5V-os.

(#46773) 98bja válasza Pyttawrx (#46772) üzenetére


98bja
senior tag

Ok, ez alapján keresek, nagyon köszönöm!

(#46774) Pyttawrx válasza 98bja (#46773) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazán nincs mit. Van itt a HA-n bőven. :)

[ Szerkesztve ]

(#46775) SeniorTilla válasza notebookakku (#46771) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Vidd vissza a szervizbe, majd ők segítenek.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46776) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok! Adott egy Dell Latitude 7280-as gép, i5-6300U processzorral, 8 GB RAM-mal, 256 GB SSD-vel, 90 W-os adapterrel. Érdekelne, hogy mennyi lehet ennek a gépnek a fogyasztása, van valami tippetek rá?

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46777) SeniorTilla válasza phrenetiX (#46776) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát ez a felhasználástól függ, de max. 90 watt. Mérd meg egy fogyasztásmérővel.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46778) phrenetiX válasza SeniorTilla (#46777) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Az lenne a legjobb, de olyanom nincs. Felhasználás az többnyire böngészés csak.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46779) notebookakku válasza SeniorTilla (#46775) üzenetére


notebookakku
friss újonc

Nem a szervizből kaptam, így oda vissza sem vihetem.
Épp azért próbálok fórumokon kérdezni, hogy megspóroljam a felesleges szervizes köröket.

(#46780) pixelshader


pixelshader
tag

Helo, az lenne a kérdésem hogy ehhez a notebookhoz milyen töltőt kéne vennem?

[link]

Az eredeti töltője nincs meg. Sima micro usb töltővel töltöm. De ez csak 5v 2a. Nagyon lassan tölti.
Google nem igazán ad rá találatot.
Csak olyat találok hogy univerzális acer laptop töltő. De ez inkább csak egy tablet + dokkoló billentyűzet.
Van valami pontos érték aminek utána kéne néznem? Pl 5v 12a vagy ilyesmi. Vagy bármelyik nagyobb töltő jó lenne hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#46781) KenBlock43


KenBlock43
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy Asus Expertbook-om, amihez járt Windows 11. Újra szeretném telepíteni a laptopot, ezért leszedtem egy Windows 11-et a Microsoft oldaláról, USB-re meg is csináltam. Mikor raknám újra a rendszert és ahol mutatnia kéne a partíciókat ott nem látok semmit. Ez miért van?

(#46782) Pyttawrx válasza KenBlock43 (#46781) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Vagy azért mert kell neki az irst driver, ott betallózni, hol nem látja, vagy a biosba ki kell kapcsolni a vmd-t

[ Szerkesztve ]

(#46783) KenBlock43 válasza Pyttawrx (#46782) üzenetére


KenBlock43
tag

Köszönöm a segítséged! A VDM kikapcsolása megoldotta a problémát.

(#46784) Pyttawrx válasza KenBlock43 (#46783) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nincs mit. :)

(#46785) Elk_hound válasza pixelshader (#46780) üzenetére


Elk_hound
tag

Az eszköz neten fellelhető manualja szerint csak mikro USB-n tölthető, nincs másik fajta csatlakozó rajta. Bármilyen töltőt raksz rá, nem lesz gyorsabb, mikro USB-n 5V/1.5A a maximum, azt meg a jelenlegi fej is tudja. (ha minőségi, nem alsópolcos)

(#46786) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Thinkpad T430, core i5 3320M, 8 gb ram+ssd benne. A gyereknek valamelyik játéka nem az igazi (akadozik), ahogy nézem az integrált videókártya a szűk keresztmetszet. Kérdés, hogy lehet-e ebben procit cserélni, és ha igen, fogad-e olyan procit, amiben a HD graphics 4000-nél erősebb a videós teljesítmény?

köszi előre is!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#46787) Elk_hound válasza szetcsuszott (#46786) üzenetére


Elk_hound
tag

A szakszerű válasz az igen, a T430 processzora G2 foglalatban van, valószínűleg (mivel létezett ilyen kiszerelés) a bios is támogatna egy i7 3540M-t, aminek 100MHz-el (száz MHz) magasabb órajelen megy a HD4000-e. (1200 vs 1300 MHz)
Ezért a helyes válasz viszont a nem, mert észlelhetetlen lenne a videós teljesítmény javulása.

(#46788) szetcsuszott válasza Elk_hound (#46787) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

:R köszi szépen!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#46789) Aprósólyom válasza phrenetiX (#46776) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Saját mérésem egy hasonló jószággal:
Dell E5250 5300U, 2x4GB RAM, 500GB SSHD, utángyártott adapterrel, külső kijelzővel:
Idle 8W-10W, böngészés közben 10W/12W (olvasás) - 30W (oldal töltés).
Youtube 1080P60fps videólejátszás ~20W.
A noti saját kijelzőjét használva, fényerő függvényében rá kell számolni kb. + 5-6W és 12-14W között.

Megkérhetlek, hogy a 6300U-s notiddal nézel egy proci és intel iGPU terhelést ezzel a videóval (Peru 8K HDR 60FPS (FUHD) - YouTube) 1080p60fps beállítással, VP9 kodekkel (ne h264ify és hasonló megoldásokkal) teljes képernyőn lehetőleg 2-3 percet és beteszed ide a screenshotot, Edge vagy Opera vagy Firefox vagy Vivaldi böngészővel. :R (Gugli krómot nem használok.)

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#46790) phrenetiX válasza Aprósólyom (#46789) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Szia! Köszi az infót! Proci terhelés az általad linkelt videóval 1080p60fps-ben: [link]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46791) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Egy Dell Inspiron 3531 az alany, amiben egy Celeron N2830 ketyeg, 4GB memóriával az egyetlen foglalatban, és SSD-ről fut a WIN10 x64.
Lehet értelme bővíteni a memóriát 8GB-ra, vagy ennél a processzornál nem jelentene sokat?

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46792) pixelshader


pixelshader
tag

Esetleg valami tipp az én kérdésemre?

(#46793) Elk_hound válasza abdulka1 (#46791) üzenetére


Elk_hound
tag

4GB-ról 8GB-re váltás bárminél észrevehető modern oprendszer alatt. :K

(#46794) Grave_444 válasza abdulka1 (#46791) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Annyit még megér, de a proci fogja vissza inkább a gépet.

(#46795) abdulka1 válasza Elk_hound (#46793) üzenetére


abdulka1
őstag

Értem én, de attól tartok, hogy a gyenge proci úgysem képes annyit profitálni belőle, hogy megérje a ráfordítást.
Próbálok kérni kölcsön a teszt erejéig egy modult, mielőtt beruházok, így legalább eloszlathatnám a kezelt memória mennyisége körüli homályt is.

#46794 Grave_444 Meglátjuk. ;)

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46796) Csöves válasza Elk_hound (#46793) üzenetére


Csöves
senior tag

Lehet.

Aquila non captat muscas.

(#46797) Aprósólyom válasza phrenetiX (#46790) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Köszi Szépen!

Csináltam is egy összehasonlítást. i5-5300u vs. i5-6300u
Peru 8K HDR 60FPS (FUHD) @ 1080p60fps (VP9) @ Google Chrome

Őszintén megmondom, kicsit nagyobb különbséget vártam, mert a netes forrásokból azt olvastam ki, hogy a Intel HD 520 (Intel 6. gen mobile) iGPU-ban javítottak, fejlesztették a részleges hardveres video dekódolást. De legfeljebb az ütemezésen változtattak, mert a különbség minimális csak a 6300u grafikonja simább.
Lehet 1440p 60fps-ben jobban kijönne némi különbség, de így jóformán kvázi mindegy, hogy 5300u vagy 6300u.

Jevons paradox

(#46798) Elk_hound válasza abdulka1 (#46795) üzenetére


Elk_hound
tag

Nem a proci érzi a különbséget, hanem az user.
Aki (mert ennek a gépnek ez a reális használata) megnyit egy word-ot meg egy excellt. Aztán valami kell neki a netről, indít egy böngészőt, megnézni az emailt. Ha már fut, nyit még egy-két ablakot, a hírek miatt is. Aztán amikor visszaváltana a melóra, 4 GB mellett az már a swap-ből jön. Ha van 8GB akkor még a RAM-ból.

[ Szerkesztve ]

(#46799) abdulka1 válasza Elk_hound (#46798) üzenetére


abdulka1
őstag

Használok egy lapost core2duo procival és 4GB DDR2 rammal. Gyors a programok illetve böngésző ablakok megnyitása, folyamatos a yt. 720p videók lejátszása. Ellenben a szóban forgó Celeron procis masina 4GB DDR3-al, meg sem közelíti azt a teljesítményt. Ezért kételkedem picit.
Azért fonom a hajam, mert nem az én gépem, és nem szeretnék felesleges kiadást a tulajának. Reménykedtem benne, hogy szembejön valaki ilyen konfigurációval, és lesz tapasztalat, de nem nyertem.
De mindegy is, mert úgy néz ki hogy kapok kipróbálásra egy modult.

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!

B.Ú.É.K.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46800) Aprósólyom válasza abdulka1 (#46795) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem kb. annyit érne a 8GB ram, hogy növelné az SSD élettartamát, illetve ha "muszáj" több lapot használni a böngészőben akkor valamivel gyorsabb lenne a lapváltás.
De mivel annyira lassú az a proci, hogy szerintem jelentősen nem lassítja az sem, ha esetleg a RAM helyett az SSD-n lapozófájlban tárolja az átmeneti adatokat.
Esetleg érdemes lehet kipróbálni Android PC variánst vagy felhasználó barát linuxot, ha hajlandó rá a tulaj, mert azon rendszerekhez valamivel kisebb RAM is elégséges.

Jevons paradox

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.