Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46901) Pyttawrx válasza I02S3F (#46890) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd max 15k körül elmegy egybe. Alkatrészként, ha sok minden jó belőle, akkor 40-et is ki lehet árulni. Persze lehet nem azonnal.

(#46902) Csöves válasza I02S3F (#46900) üzenetére


Csöves
senior tag

Mezei Acer.

Aquila non captat muscas.

(#46903) HawerKing


HawerKing
őstag

Hali
hogyan tudom elérni androidos telefonról a laptopomon tárolt adataimat távolabról.
Pl ha egy személyes képet vagy videót ami a laptopomon van meg akarok nyitni a telómon anélkül hogy kábellel rádugjam. Android 12 van a telón a laptopon meg win11
▂▃▅▇ MI 9 ▇▅▃▂

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#46904) celf válasza Pyttawrx (#46889) üzenetére


celf
őstag

;] jar egy telefon elofizetesehez.
ennyire nagyon rosszak? egy sima bongeszes sem menne vele?

(#46905) Pyttawrx válasza celf (#46904) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen! Nyeklik nyaklik, törik zsanérnál. De ha iphone jár hozzá akkor veheted. 😂

(#46906) HartgeH3-2.8 válasza I02S3F (#46893) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Szép gesztus, ritka :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#46907) ricsi99 válasza Pyttawrx (#46901) üzenetére


ricsi99
addikt

+1 darabokban ér valamit... egyben egy lassú vacak nem lehet csinálni vele semmit
"n" es proci a NE VEDD MEG kategória

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46908) ricsi99 válasza celf (#46904) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha sok hajad van akkor nosza ,küzdj :D
Arra pl tökéletes ,hogy kiviszed a konyhába és amíg előkészülsz a főzéshez az alapanyagokkal addira fel is áll a win10... aztán youtube-n nézel valami filmet amig kész a kaja... vagy szól a zene... :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46909) I02S3F válasza HartgeH3-2.8 (#46906) üzenetére


I02S3F
őstag

Egy nyugdíjas bácsi kapja meg. Munkatársam kitakarítja, van neki otthon 2/4 giga ram-ja, 120-as ssd-je. Egy asus 1gigás eepc-t fog váltani! :K

Cserébe az öreg adni akar vagy pálinkát, vagy kolbászt/hurkát. Kolbászt akarok kérni. Nem akarja ingyen elfogadni.

Csak barátnőm mentse le róla az adatokat. De az is lehet, hogy kiszedem belőle a hdd-t, ha úgyis ssd megy bele.

Win-win:))

(#46910) celf válasza Pyttawrx (#46905) üzenetére


celf
őstag

koszi az infot. neked is ricsi99!

(#46911) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok.

Ramot szeretnék bővíteni. (jelenleg 16 van 32 lenne a cél)
Most egy db 16GB-os (Samsung 16GB DDR4 2666MHZ M471A2K43DB1-CTD) van a laptopba
Mi érné meg jobban?
Ezt eladni és venni bele pl egy (Kingston FURY Impact 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz KF432S20IBK2/32)
Vagy keresni egy ilyet és azzal bővíteni ?
Az a baj ilyet használtan nem találok újonnan meg 55K az nagyon sok érte... Miért ilyen drága ez ?
(Esetleg ha van más ajánlat ramra írjátok meg szerintetek mit éri megvenni)

Köszi a válaszokat!

(#46912) #57171968 válasza ssgk (#46911) üzenetére


#57171968
törölt tag

Bármilyen 2Rx8-as 2666-os ram-ot mellé tehetsz, de egyébkent nem egy ritka fajta.

(#46913) ssgk válasza #57171968 (#46912) üzenetére


ssgk
aktív tag

Igen, ezzel tisztába vagyok de akkor se szeretnék két különböző ramot, ha nem találok ilyet akkor eladom és megy bele másik kettő. (Valószínűleg az utóbbi lesz)

(#46914) ricsi99 válasza ssgk (#46913) üzenetére


ricsi99
addikt

Noti tipusa se mind1... Pl a Lenovó nagyon válogatós...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46915) Winner_hun válasza Winner_hun (#44537) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel a sebességproblémával mit kezdjek, hol, mit nézzek? Sajnos visszajön mindig és nagyon zavar. Hűtéssel biztosan nincs gond, azt hagyjuk. Valamilyen szoftveres baja lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46916) ricsi99 válasza Winner_hun (#46915) üzenetére


ricsi99
addikt

Tesztképp vedd ki az akku-t

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46917) Tim82 válasza Winner_hun (#46915) üzenetére


Tim82
nagyúr

Feltéve, hogy jó a gépben az akku és a gyárilag hozzáadott töltőt használod, akkor is ezt tapasztalod, ha átállítod teljesítménycentrikusra a használt energiasémát?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46918) Winner_hun válasza Tim82 (#46917) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gyári töltőjével használom. Akkuval elmegy 2-3 órát, de ha akkuról megy akkor nem nézem, hogy milyen sebességen ketyeg, csak töltőről használva. Berakott akku és töltő vagy kivett akku és csak töltő között lehet különbség?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46919) Tim82 válasza Winner_hun (#46918) üzenetére


Tim82
nagyúr

Utóbbinál (vagy rossz, gyakorlatilag nullás akkunál és töltőnél) pl. a visszavett CPU órajel/sebesség normális Lenovo gépeknél - ezért is említettem meg az akku állapotát.

A Windows alapértelmezetten amúgy kiegyensúlyozott sémát használ, szóval ezért is lenne érdemes megnézni, hogy a teljesítménycentrikusra állítva is ugyanezt tapasztalod-e.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46920) Winner_hun válasza Tim82 (#46919) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj, arra meg elfeejtetem válszolni:B Úgy emlékszek hogy már azt is próbáltam, tán 1-2 indításig ment aztán lelassult ismét. Utána a minimális procisebességet átállítottam 100%-ra de az se volt jó. Van, hogy a gép újraindítása megoldja a problémát, de csak néha.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#46921) abdulka1 válasza Winner_hun (#46920) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Egy Dell lapossal volt hasonló problémám.
Ott a gyári töltő hibája okozta a jelenséget, és egy új töltő oldotta meg.
Ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy másik töltővel te is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46922) ricsi99 válasza abdulka1 (#46921) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem van elrakva egy ilyen hp töltőm :D ... tölt /bekapcsol a gép de csak a minimum órajelen :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46923) abdulka1 válasza ricsi99 (#46922) üzenetére


abdulka1
őstag

Érdekes dolgok ezek. Most volt nálam és kíváncsiságból kipróbáltam, egy a Dell töltővel megegyező csatlakozóval (7,4x5,5mm, centerpin)szerelt HP töltő, de azzal sem kommunikál a Dell gép, csak ahogy írod, tölti de csak alap órajelen megy azzal is.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46924) SeniorTilla válasza abdulka1 (#46923) üzenetére


SeniorTilla
veterán

HP Gaming 17-es volt, tök új gép, ami ezt csinálta. X+1 töltvel próbáltuk, akkor is. Alaplapcsere lett a vége, garis volt.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46925) abdulka1 válasza SeniorTilla (#46924) üzenetére


abdulka1
őstag

Ha garos az még a jobbik eset, de a szóban forgó Lenovo már messze van ettől, így talán malaca lesz a kollégának, és a töltőt talán könnyebb kizárni első körben.

Szerk: Meg is ölne az ideg ha egy új gép szívatna ilyennel, főleg ha minőségi vas.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46926) ricsi99 válasza abdulka1 (#46923) üzenetére


ricsi99
addikt

Dell Gépet Hp töltővel bekapcsol de az esetek 99% nem tölt.
Hp gépet simán lehet Dell töltővel használni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46927) abdulka1 válasza ricsi99 (#46926) üzenetére


abdulka1
őstag

Megkövetlek. :U
Nincs akku a Dell gépben, így nem is tölthette. Töredelmesen bevallom, hogy a töltést magától értetődőnek gondoltam, de a gép bekapcsolt, és működött. :B
Megígérem, hogy máskor ragaszkodom a nyers tényekhez. :K

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#46931) hiddenroth válasza abdulka1 (#46927) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Adott egy Intel Wireless AC 7260 kártya, dobálja a hálózatot. Gyakorlatilag minden létező tippet elolvastam a különböző fórumokon, microsoft, intel, lenovo stb. Igazi megoldás nem létezik, csak annyi, hogy azt a driver-t használod amit a Windows alapból feltesz. Ez egy régi 2015-ös verzió. Nyilvánvalóan nem a legjobb megoldás, ezt használni, a biztonsági rés miatt amit ez a régi driver sokszorosan tartalmaz. Elvileg volt rá kritikus javítás 2020-ban, de azzal nem működik jól. Az persze lehetséges, hogy egyes kártyáknál nem jelentkezik ez, vagy csak mondjuk a x százalékuknál, ezt passzolom. A gépem egy T440p nyilván a processzor maga egy biztonsági rés, hisz nagyon sok korábbi Intel processzor érintett és úgy tudom szoftveresen ez nem megoldható.

A lényeg az, hogy szeretnék a helyére egy mási kettős kártyát (tehát amiben ugye Bluetooth is van), ami elég stabil és nem érintik ilyen gyermekbetegségek. Mondjuk az is egy vicc, hogy az intel anyabaszómérnökei, hogy nem voltak képesek kijavítani ezt a hibát a 26. kiadott driverben már, bár van aki azt mondta nekem, hogy leszarják és hajlok arra, hogy higgyek neki! Mit tudtok nekem ajánlani e helyett, ami tuti, hogy a legjobb vagy nem fogja dobálni a hálózatot. Félve rákerestem más hasonló kártyákra és az Intel Wireless-AC 9462 és az Intel Wireless-AC 9560 is találtam olyan problémákról topikokat, hogy dobálja a hálózatot. Na ilyenkor mi van? :D Nem akarok ilyen szopórollerbe újra kerülni. Aki tudja mi a dörgés kérem válaszoljon. Köszi!

Ui.: Tudok a whitelist-es történetről, de nyilvánvalóan azt ki lehet játszani. Azt is megnéztem, hogy csak a 7260 változati vannak hozzá, legalább is a suuport résznél mást nem találtam. Abban nem hiszek, hogy annak egy másik változata jó lenne. Azt valaki elmagyarázhatná, hogy a whitelistes okosságal mit nyer a gyártó és mit nyer a user?

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#46932) ricsi99 válasza hiddenroth (#46931) üzenetére


ricsi99
addikt

"whitelistes okosságal mit nyer a gyártó és mit nyer a user?"
User persze semmit...
1.) azért van mert ahhoz írtak olyan okosságot driver szinten amivel működik a funkcióbillentyűs vagy régi ki/bekapcsolós okosság
2.) ne fejlessz semmit a notin /vegyél újat

Ha nem akarsz ezzel "nyűglődni" vegyél külső usb-s kártyát és csók... vannak már egész picik is.. azok akkor jók a sétáltatod is a notit sürűn akkor ha elfelejted kihúzni akkor nem törik le ha a táskába teszed. Kékfogúból meg használod a belsőt ugyan úgy.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46933) hiddenroth válasza ricsi99 (#46932) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

1, Nem értem, hogy ezzel pontosan mire gondolsz. Mármint egy külső bluetooth-os billentyűzet azzal működik? Vagy maga csak simán a notebook-on lévő funkcióbillentyűk? Mondjuk ez utóbbi fura lenne.

2, Ez kiváló tanács, mondok jobbat, főleg magamnak! Azonnal hagyjam a francba a mostani brutál kis csinos csajt akivel randizgatok, bármilyen jónak is gondolom. Helyette klónozzam a Baywatch-ból Pamela Anderson-t fénykorában, ha kételkednél abban mennyire jó ötlet: [link] A probléma csak az, hogy nem létezik - elméletileg - emberi klónozás, így nem kivitelezhető. Szóval vennék én újat, ha meglenne hozzá az anyagi bázis, de nincs. Emiatt van az, hogy egy ilyet használok, egy új 150 k-s noti helyett ami egy szarkupac lenne valószínűleg. Egyébként nagyon kis gép, nem fiatalocska, de remélem még egy darabig szolgálni fog.

Szóval akkor nem tudsz mondani igen megbízhatónak számító wifi kártyát?

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#46934) Pyttawrx válasza hiddenroth (#46933) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A t440p jó gép.
Ha van lehetőséged teszteld le live linux alatt is.

(#46935) ricsi99 válasza hiddenroth (#46933) üzenetére


ricsi99
addikt

1. Igen a funkcio billentyűkből ami a motin van az ...a szép wifi jelű ami ugye az fn gomb megnyomásával ki be kapcsolja a wifit... régebbi noti tipusoknál kapcsolo volt valahol a noti oldalán... furi de ez van... főleg ha olyan oprendszert telepítesz ami nem ismeri az adot notit... na akkor van húzd meg engedd el a hajam.

2. Gyártók szerint mindenki lölö közeli jó-barátja szóval minden nap ,ha nem felejted el vehetsz egy csúcs új kütyüt.

Mivel képen már láttam 3g-s antennát azóta megbízható wifi hálózatban nem hiszek.

Stabil működés viszont otthon elérhető ,első körben nézd meg hogy a csatorna amit a router használ az szabad e ...vagy ha esetleg panelban lax akkor lehet az összes szomszéd azon lóg... router log file sokat elmond... lehet ,hogy csak a szomszéd pisike gyakorlolja a jelszó ellopást... aminek az alapja,hogy lerug mindenkit a hálózatról elsó körben.

Ha ezt megnézted akkor választhatnál próbaképp egy egyszerübb titkosítási protokolt...sima wpa ,ilyesmi ... akkor kiderülne hogy csak a titkosításba fárad el a hálózat vagy tényleg a wifi kártya haldoklik.

Utánna jó cucc az usb kütyü mert akkor belőheted at álltalad kiválasztott apacs titkosításos füstjelekkel tud e stabilan komonikálni a routerrel.

Ha igen akkor vegyél + hajfestéket és kezd el túrni a netet ,hogy ki milyen gyárítól eltérő kártyával használta ezt a tipust és ha az megfelelő akkor van e türelmed kivérni amig az e-bay röl megrendeled, és ideér csájnából.

Sok sikert és kitartást.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46936) nokia3650365


nokia3650365
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Legion 5 öm 17" 144hz i5 10300H 16gb Ram, 256ssd Geforce GTX 1650Ti 4gb Ram.
Szeretnék venni és rákötni hdmi-n egy 4k 120hz es oled 42"-es tv-t vagy valami hasonlót. A legfontosabb, hogy főleg tőzsdei kereskedésre használnám és 4k filmnézésre max. Kérdés, hogy a videókártya elbírja e szerintetek?
Köszi!

(#46937) zsolti75 válasza nokia3650365 (#46936) üzenetére


zsolti75
senior tag

4K@60Hz fog menni. 4K@120Hz-hez HDMI 2.1 gép kellene.
Monitor Support: Supports up to 3 independent displays (native display and 2 external monitors via HDMI® and USB-C)
• HDMI supports up to 4096x2160@60Hz
• USB-C supports up to 3840x2160@60Hz

[ Szerkesztve ]

(#46938) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Egy HP 15-255NH típusú laptopba keresek vadul akkumulátort, de megzavarodtam, mert annyi azonosító van az akksin, hogy a kereső se segít.
Van egy VI04, van egy HSTNN-PB6I (talán nagy i, de lehet kis l is, bár mindegyik előtte lévő betű nagy). Van egy matrica, amin az van, hogy replace with hp spare 756478-851.

A PB6I-re nem nagyon van akksi, de az utolsó számsorra viszont van, de ott LB6J akksikat ajánlanak.

Remélem ti tudtok megoldást, hogy most akkor melyik kell. Ha kell, töltök fel képet az akksiról, ha az segít.

Köszi előre is! (Bár nem tartom magam analfabétának, de ez most kifogott rajtam.)

Mess with the best / Die like the rest

(#46939) SeniorTilla válasza Louro (#46938) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ilyen laptop nincs, kihagyhattál valamit a nevéből. A gép alján vagy a biosban van PN szám, ez alapján keress rá az akkura, mert a google nem biztos, hogy az akksi száma alapján jót dob ki.

Pl. van egy ilyen, de ezt 17-es géphez írja

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46940) Louro válasza SeniorTilla (#46939) üzenetére


Louro
őstag

Jogos. HP 15-P255NH.

Megnézem ezt a PN számot munka után. Köszi!

Mess with the best / Die like the rest

(#46941) tomazin


tomazin
veterán

Van valamilyen ajanlott utangyartott akksi marka?
35k lenne az eredeti, ami kicsit overkillnek erzek. Inspiron 5570 a gep. (Bar talaltam apron 25ert eredetinek mondott ujat)

(#46942) ricsi99 válasza tomazin (#46941) üzenetére


ricsi99
addikt

Garaniás legyen... átlagban minden 10. rossz... tipusfüggetlenül :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46943) hiddenroth válasza Pyttawrx (#46934) üzenetére


hiddenroth
csendes tag

Igen, én is így gondolom! Nyilván nem fiatal már, de talán még van benne pár év! Könnyen hozzáférhető minden alkatrész. Ebben még nem az U-s proci van, hanem egy MQ-s amivel abszolút meg vagyok elégedve.

Leteszteltem ott azóta. Csináltam rengeteg speedtest-et, ment mellette Youtube HD, ping nagyobb adatcsomaggal órákon át és semmi kiesés és a hálózatott se dobta el. Visszatértem arra a driver verzióra Windows-ban, amit alapból tesz fel. Igaz amit korábban írtak erről és sokkal jobban működik vele, a hálózatot szintén nem dobálja. Azóta csináltam pár beállítást a routeren is és a wifi kártyán, hátha számít majd valamit. Egy esélyt még fogok adni a legújabb driver-nek. Ha nem válik be akkor szerintem megcsinálom a white-list módosítást és nézek egy olyan wifi kártyát aminél a legkevesebb panaszt írták a neten és stabilnak tűnik. Nyilván előnyösebb, ha jóval újabb és esetleg van még hozzá driver támogatás, persze nem tudom lehetséges-e ez még ilyen időtávban.

Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

(#46944) MacEdm


MacEdm
tag

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 3-as laptop régebbi típus (N3000-es pentium proci van benne)
Ha bekapcsolom a laptopot, akkor az acer logo után rögtön kikapcsol és nem megy tovább.
Amit észrevettem, hogyha a billentyűzet közepén és jobb oldalán ránehézkedek a tenyeremmel, akkor bekapcsol és nincs semmi baja. Ahogy elveszem a tenyeremet és nem nyomom, egyből kikapcsol.
Gondolom valami érintkezési hiba lehet, leszedtem a hátulját már, de nem láttam semmi olyat, hogy valami lazán lenne.
Mit kellene még megnéznem ?

(#46945) ricsi99 válasza MacEdm (#46944) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem az alaplapi hiba lessz.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46946) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Én is kérdeznék egyet. Azt hiszem Acer laptop bekapcsolva villog az akku led pirosan, sőt kikapcsolva is. Egyébként működik róla a gép. Legutóbb elfelejtette a biosból a boot sorrendet, át is állítódott, nem töltött be az op.rendszer. A dátum, idő viszont maradt.
Így nem valószínű az alaplapi elem hiba, igaz? Esetleg egy új akksi megoldhatja?
Hozzáteszem legutóbb 1 hónapig állt kint valami fűtés nélküli helyen, simán lehet akkor merült le, azóta pedig működik. A villogást nem értem.

(#46947) Pyttawrx válasza Grave_444 (#46946) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem tudja tölteni. Beépített akksi? Van bios elem külön?
Másik táppal?

[ Szerkesztve ]

(#46948) Grave_444 válasza Pyttawrx (#46947) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Elvileg tölti, de nem próbáltam, ahogyan még szétszedni se volt időm.
Jövő héten viszek egy tápot hozzá, bár pontos típusra nem emlészem.

(#46949) Quenmorr


Quenmorr
tag

Sziasztok,

2 kérdésben szeretnék segítséget kérni, előre is köszönöm :)
Van nekem egy HP ProBook 6465b laptopom, és érdeklődnék, hogy szeritetek bővíthető-e a benne lévő ram mennyisége 8GB-ra? Jelenleg 4 van benne, de levettem a hátlapját és láttam, hogy még van 1 ram slot.
Másik pedig, hogy valamiért csak akkor akar szólni a hang, ha fejhallgatót dugok a jack dugóba, ha nincs benne, akkor nem szólnak a beépített speakerek. Ez mitől lehet?

Köszönöm szépen,
Üdv,
Győző

(#46950) Pyttawrx válasza Quenmorr (#46949) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Bővíthető igen.
ha eltávolítod a drivert? Úgy mit csinál?
Live linux alatt is?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.