Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46352) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

lenne 2 kerdesem, matricat laptop fedlaprol mivel tavolitotok el? marmint leszedtem de hatra maradt a ragacs resze, probaltam egy kis wd40, denaturalt szesz, langyos viz, de a ragacs nem nagyon jott le..

masik kerdesem, hogy ha otthon hasznalom a laptopot erdemes kivenni az akksit (elettartam maximalizalas celjabol), hogyha vezetekes aramrol hasznalom a gepet? vagy felesleges? 90%vezetekrol uzemel, havi 1x feltoltenem, lemeritenem az akksit..

thinkpad t450

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#46354) Grave_444 válasza dellfanboy (#46352) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Van kimondottan többféle címke eltávolító spray. Én azt használok, ha máshogy nem jön le.

[ Szerkesztve ]

(#46355) SeniorTilla válasza Grave_444 (#46354) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, de vigyázni kell, mert van olyan felület, amit megmar. Ki kell próbálni előtte. Egyébként az arcszesz, vagy az acetonmentes körömlakk-eltávolító is jó lehet.

Ha évekig ott volt a matrica, akkor esélyes, hogy megmarad a helye.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46356) BMizutani válasza dellfanboy (#46352) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv. Én címke, trutyi eltávolításra isopropyl alkoholt szoktam használni .

Aksi ügyben véleményem szerint nem érdemes eltávolítani hosszú távon mert így is úgy is elhasználódik tönkremegy az aksi mivel megvan a tárolási töltöttségi szint ami alatt kapacitás vesztés történik tehát megdöglik .

(#46357) Pyttawrx válasza dellfanboy (#46352) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akksi: felesleges

(#46358) Andy975


Andy975
csendes tag

Ugyanannak a full HD felbontású filmnek a képe miért sokkal élesebb egy 2009-es laptop, 18,4"-os méretű, 1680x945-ös kijelzőjén, mint egy mai laptop 17,3"-os méretű, full HD kijelzőjén? Ráadásul az új laptopon, mintha kissé szemcsésnek is tűnne a kép.

[ Szerkesztve ]

(#46359) Pyttawrx válasza Andy975 (#46358) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A két lsptop pontos típusa?

(#46360) Andy975 válasza Pyttawrx (#46359) üzenetére


Andy975
csendes tag

Régi: Fujitsu Amilo Li3910, Intel Core 2 Duo T9300-as processzor, 4GB RAM, integrált videókártya.

Új: Asus TUF Gaming F17 FX706HCB, Intel Core i5 11400H processzor, 16GB RAM, Geforce
RTX 3050 videókártya.

(#46361) ricsi99 válasza Andy975 (#46360) üzenetére


ricsi99
addikt

2 dologra tippelhetek.
Az újabb noti-nak nagyobb felbontású a kijelzője ,így jobban látszanak a tömörítésnél keletkező képhibák.
Gondolom "virágbolti" filmekre gondolsz... ott az "nfo" nagyon meg kell nézni milyen kódolással van letömörítve...
Azon felül több lejátszó progit is próbálj ki
Nekem a régi Kmplayer (2.0) avagy a MPC-HC jön be...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46362) Pyttawrx válasza Andy975 (#46360) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy írják is kevesebbet látsz a hibákból a gyengébbik kijelzőn

(#46363) Andy975 válasza ricsi99 (#46361) üzenetére


Andy975
csendes tag

Remux (blu-ray) változatnál tűnt fel.
Tömörített 1080p-s filmnél (sorozatnál) is ugyanolyan a kép.
VLC-t használok évek óta, de kipróbálom az általad említett lejátszókat is.
Köszönöm!

(#46364) Andy975 válasza Pyttawrx (#46362) üzenetére


Andy975
csendes tag

Köszönöm!

(#46365) Kbali válasza Andy975 (#46360) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Fujitsu-nak véletlenül nem fényes a kijelzője?

(#46366) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Lenovo Ideapad 320-as notebook, ami ha akkuról használnám, akkor bekapcsol, de a kijelzője sötét marad. Ha nagyon közel hajolok hozzá és oldalról nézem, halványan látszik, hogy szépen be is tölt a windows 10. Ha csatlakoztatom hozzá a töltőt, egyből kivilágosodik a kijelző.
Ha csatlakoztatok egy külső monitort hozzá, és akkuról bekapcsolom, akkor is betölt a rendszer. A külső monitoron megjelenik normálisan a kép, csak a laptop kijelzője marad nagyon sötét. Ha bedugom a töltőt egyből kivilágosodik.
Mi lehet a baj? A windows most lett feltelepítve.

(#46367) Pyttawrx válasza tom2085 (#46366) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Biosban is?
HWinfo mit mond az akksira?

(#46368) ricsi99 válasza tom2085 (#46366) üzenetére


ricsi99
addikt

Intel igp? +win10?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46369) Andy975 válasza Kbali (#46365) üzenetére


Andy975
csendes tag

De igen.
Az Asus kijelzője pedig matt.

(#46370) tom2085 válasza Pyttawrx (#46367) üzenetére


tom2085
csendes tag

Igen, BIOS-ban is. Simán belép, de nem látok semmit amíg nem csatlakoztatom a töltőt.
HWinfo szerint 28%-os a kopásszintje az akksinak. Kb. 3órát ír a windows az akkuidőre.

#46368ricsi99: Igen, Intel Celeron N3350 + Intel® HD Graphics 500, Windows 10 HOME

[ Szerkesztve ]

(#46371) ricsi99 válasza tom2085 (#46370) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem bios/driver gond lesz.
Próbáld ki a második metódust
Method 2 : Disable Intel display power saving technology

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46372) tom2085 válasza ricsi99 (#46371) üzenetére


tom2085
csendes tag

Sajnos ez se vált be. Átírtam a regeditbe amit kellett. Újraindítás után a helyzet változatlan. Gyári állapotra állítottam a biost, az se hozott javulást.

(#46373) ricsi99 válasza tom2085 (#46372) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdekes probléma...
Biosban nincs olyan hogy maximális teljesitmény valamelyik energiaszabályzási menüpont alatt?
Processzor megy rendesen akku-s üzemmódban is?
Akkor csinál ilyesmit a noti ha lekorlátoz az akku miatt ...de ennyire levenni a fényerőt nem szabadna akkor sem...
Ötletekből így kifogytam távgyógyítás terén...
Szervízt javaslok ahol van csere akku/kijelző a további teszteléshez...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46374) Pyttawrx válasza tom2085 (#46370) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem akksi gond lesz

(#46375) Grisly73


Grisly73
csendes tag


Sziasztok!
Új laptophoz szeretnék kábelt venni. A laptopon Thunderbolt 4 kimenet van, ezt szeretném összekötni egy LG tévével, amin HDMI 2.1 van. Olyan kábelt keresek, ami 4k-t és 120Hz-et tud.
(HDMI 2.1-es kábelem van, esetleg adapter is jó)
Tudtok ajánlani ilyet?

(#46376) Kbali válasza Andy975 (#46369) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez is magyarázza a tapasztalt különbséget. A matt képernyőn lévő mattító réteg ront a képminőségen is.

(#46377) tom2085 válasza ricsi99 (#46373) üzenetére


tom2085
csendes tag

A biosban csak vagy 3-4 dolgot lehet állítani, azok közt nincs ilyen. Nagyon alap biosa van.
A procival nincs gond, amúgy se lehet tőle nagy teljesítményt várni, a gyári hűtése is le van tudva egy rézcsővel, még ventilátort se kapott.

#46374Pyttawrx: Az lett volna a következő lépés, hogy rendelek hozzá egy akksit, de a tulaj mondta, hogy nem kell, mert az első perctől fogva csak töltővel használták a gépet.

Azért köszönöm a tanácsokat.

(#46378) Kbali válasza tom2085 (#46377) üzenetére


Kbali
nagyúr

A töltő még gyári? Nem lehet, hogy összeadódik egy gyenge töltő, gyenge akku kombó?

(#46379) Pyttawrx válasza tom2085 (#46377) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Volt egy ilyen asus noti nálam. Ott sem kérték az akksi cserét. :) Megy így vagy 5 éve

(#46380) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok. A probléma tárgya egy Fujitsu Liifebook E-746 os. Egy éve volt hasonló baj vele ( menet közben kikapcsolt és nem lehetett bekapcsolni, csak a wifi indikátor villogott semmi más és a power gomb megnyomása után egy rövid venti felpörgés és utána se kép se hang) akkor egy cmos reset( akksi ki, power gomb 30 sec benyom, töltöre fel) segített, most sajnos ez sem. Tegnap este amikor behalt utána a wifi indikátor még villogott, venti felpörgött. Éjszaka feltöltöttem az akksit. Ma reggel már a wifi sem villog. Nem is pörög fel a veni. Egyegyül az akksi indikátor jelez vissza zölden hogy fel van töltve, de semmi más. Meg se nyikkan. Valakinek valami ötlete?

(#46381) mickemoto válasza mickemoto (#46380) üzenetére


mickemoto
őstag

Közben változás történt de leírom mert a véleményekre kiványcsi vagyok.

A gépet szétszedtem, kitisztítottam, megnéztem minden kábel a helyén van-e, tettem bele másik HDD-t, a ramot átraktam másik slot-ba. Semmi változás nem történt. Annyit vettem csak észre hogy amikor kivettem az akkut majd visszatattem és próbáltam elindítani, a sok próbálkozásból kétszer felvillant a kék power led egy pillanatra majd kialudt.
Ami érdekes az az hogy ma reggel újra megpróbáltam bekapcsolni és láss csodát simán betöltött a windows és működik. :Y
Van ötletetek hogy miért csinálja ezt?

(#46382) Gyick


Gyick
őstag

Digiprime-ban vannak laptopok kiállítva?Egy 2022-es lenovo ideapad gaming 3-at hol lehetne megtekinteni testközelből Budapesten?

(#46383) Ribi


Ribi
nagyúr

Sziasztok,
Van egy DELL notebook aminél át kellene migrálni HDD-ről egy új SSD-re a rendszert.
+nehezítés hogy 1T HDD-ről(igaz csak kevés adat van rajta, cserébe bitlockerrel) kellene 500GB-os SSD-re.
Merre találok erről infót, hogy mi mindent kell tenni?

(#46384) Pyttawrx válasza Ribi (#46383) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, bitlock ki, a többit megoldja a macrium free reflect program.

[ Szerkesztve ]

(#46385) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Lányok / Fiúk!

Gyerek laptopja azt csinálja, ha akku-ról megy win betöltés után leáll teljesen.-
Akku 90%-os benne. Ami az érdekes, hogy ha be van dugva a töltő csati a laptopba akkor nem csinálja ezt. 3 órát is megy.
De konektorba a töltő nincs bedugva. csak áram nélkül a ac aljzatba.
Remélem érthető

Köszi ha van ötlet.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#46386) Pyttawrx válasza Vangelis (#46385) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Érthető igen, ahogy leírtad, de hogy én még ilyet nem hallottam, az is biztos. :D
az akku 90%-os, az annyit tesz, hogy az akksi állapota 90%, vagy az aktuális töltöttségi szint az?
Illetve ha egy pontos gép típust írnál az lehet segítene, hátha mások taliztak ilyen hibával.

(#46387) Ribi válasza Pyttawrx (#46384) üzenetére


Ribi
nagyúr

Felrakom a progit a laptopra, rádugom az SSD-t mondjuk USB-n és simán klónozom?

(#46388) Pyttawrx válasza Ribi (#46387) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen pl

(#46389) ricsi99 válasza Vangelis (#46385) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdekes tünet.. első körben a dc ajzatot kellene cserélném.
Sok olyan tipus van ,ami nem rá van forrasztva az alaplapra hanem "zsinorral" megy egy csatlakozóba...
Első körben kinyomoznám ,hogy milyen csati kell bele... rendelnék csájnából és ha 1 hónap múlva megjön akkor ha zsinorós kicserélném ,ha forrasztott akkor egy közepes szervíz is egy 10-esból kicseréli.
Tipp.. ha kihúzod a töltőcsatit nem "meleg"?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46390) Ribi válasza Pyttawrx (#46388) üzenetére


Ribi
nagyúr

Köszönöm a segítséget, úgy történt ahogy mondtad, most már élvezhetjük a sebességet :R

(#46391) Monya78


Monya78
veterán

Közeljövőben eladnék egy laptopot, nézegetve a hirdetéseket, néhányan odaírják hogy hány %-os az élettartalma az aksinak, hogy tudnám az Én laptopomon megnézni ezt az adatot? milyen progi kellene hozzá? az áldozat: HP ProBook 450 G5

Köszönöm!

(#46392) Grave_444 válasza Monya78 (#46391) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Aida64 például. Számítógép, energiagazdálkodás. Dell a biosban is jelzi az állapotot.

[ Szerkesztve ]

(#46393) Pyttawrx válasza Monya78 (#46391) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

hwinfo az ingyenes

(#46394) Monya78


Monya78
veterán

Köszönöm a segítségeket!

(#46395) Monya78


Monya78
veterán

Hwinfo: kopásszint: 21,4%, ciklusszám: 243
Aida64: elhasználódás mértéke: 21%, feltöltési-lemerülési ciklus: 243

Elvileg 2017 őszi a laptop... ezek mennyire normális értékek?

Illetve a win 11 aksis része ezt mutatja... tehát okt 05-én volt utoljára bekapcsolva a gép, és ma okt. 11-én már 0%-os volt az aksi bekapcsoláskor. Ez a "szivárgás" normális? kb. 28-30%-ról lemerült 6nap kikapcsolt állapotban...Olyan mintha a Win11 felrakása óta csinálná ezt....

(#46396) Pyttawrx válasza Monya78 (#46395) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen jó értékek

(#46397) SeniorTilla válasza Monya78 (#46395) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A windowsnak ehhez nincs köze. Ha rendesen leállítással kapcsolod ki a wint, akkor a gép is kikapcsol, a windows már nem szól bele.

5 éves akkumulátornál ez elfogadható érték, kb. ennyi az élettartamuk, cserés lesz hamarosan.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46398) Monya78 válasza SeniorTilla (#46397) üzenetére


Monya78
veterán

Köszönöm!

Szóval cserés lesz hamarosan...akkor ez a 21%-os elhasználódás rohamosan csökkenni fog?

(#46399) SeniorTilla válasza Monya78 (#46398) üzenetére


SeniorTilla
veterán

valszeg igen, de előre senki nem tudja megmondani, az akku elérte az élettartama végét

mondjuk a 270 ciklus kevésnek tűnik, de befolyásolhatja az is, ha pl hónapokig csak töltve volt, nem volt lemerítve, vagy lemerült mélymerülésbe, stb-stb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46400) Monya78 válasza SeniorTilla (#46399) üzenetére


Monya78
veterán

Hát elég hektikus használatban van/volt van hogy 2-4hétig be sincs kapcsolva, de van hogy 2napon keresztül napi 20órát használva van. Arra próbáltam figyelni, ha fel van töltve, kihúzzam a töltött.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.