Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) _Berci_ válasza Dell XPS (#26999) üzenetére


_Berci_
aktív tag

De utálom azokat :(
Nem értem mért nem tudnak mindenhol CR2032-t használni, vagy legalább keretbe Lenne amiből ki lehet pattintani :D

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27002) atika88 válasza Dell XPS (#27000) üzenetére


atika88
senior tag

NAde ilyet :U Csak pislogok.
Szóval egy alaplaszám majd googlebarát segítségével kitudom deríteni, hogy menne-e? Nagyon boldog lennék tényleg ha passzolna bele...illetvesz passzol, csak nem megy.

(#27003) Dell XPS válasza _Berci_ (#27001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Igen, komoly meglepetés okoz néhány típusnál.

PIII -as processzor nem tudom mire lesz elég, mert kettő oldal betöltése is kemény feladat számára, telepítési folyamatról nem is beszélve. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#27004) Dell XPS válasza atika88 (#27002) üzenetére


Dell XPS
veterán

Dobj egy számot, majd az alapján ránézünk. :)

Üdv, Dell XPS

(#27005) ziegler válasza Dell XPS (#26999) üzenetére


ziegler
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Most nincs időm mindenkinek választ írni, de köszi. Ja, és a linkes történet: Új vagyok az oldalon, legközelebb akkor jobban figyelek. 😉

A kedvenc ph felhasználód

(#27006) atika88 válasza Dell XPS (#27004) üzenetére


atika88
senior tag

Íme a szám: 3581 10.31 rev09

Köszönöm a segítséged!

(#27007) Dell XPS válasza atika88 (#27006) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem jó a szám. :(

S/N alapján ki lehet deríteni (BIOS -ban találod!), hogy mi a pontos alaplapszám. Valahol HP support oldalán beírva az összes alaktrészét kiírja, hogy mivel gyártották. Ráadásul azért is fontos, mert a heatsink más i7 -es típusnál. Hűtőfelütet van kialakítva VRM -re (tápkör), ami i7 -es procinál lényeges, mert erősebb terhelésre nagyon melegszik (90-95fok!). :K

Amit belinkeltem neked, az pontosan egy DV-6 -os alaplap 3 fázisú tápáramkör képe (i7): alul 3db VRM található és nem kettő (!).

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#27008) Dell XPS válasza Dell XPS (#27007) üzenetére


Dell XPS
veterán

teljes méret:

Üdv, Dell XPS

(#27009) szabodavidz


szabodavidz
csendes tag

Sziasztok! Nem rég vásároltam egy Lenovo Z50-75-ös notebookot,AMD FX típusú processzorral és AMD R7-es videó kártyával. A problémám az lenne, hogy már a full hd felbontású asztali háttér is nagyon csúnya megjelenítésű, a videók megjelenítése pedig katasztrófális.Szóval a kép nagyon mosódott,torzult,vagy nem is tudom milyennek nevezzem..A drivereket letöltöttem a hivatalos oldalról,mindenből a legújabbat(sőt régebbi verzióval is kipróbáltam),de ez nem oldotta meg a problémát.Jelenleg Windows 10-es operációs rendszeren van ez a probléma,de ugyanez a jelenség Windows 7 alatt is fennáll .

(#27010) bakter24 válasza szabodavidz (#27009) üzenetére


bakter24
őstag

Natív felbontást használsz?

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27011) szabodavidz válasza bakter24 (#27010) üzenetére


szabodavidz
csendes tag

az mit jelent ?

(#27012) szabodavidz válasza bakter24 (#27010) üzenetére


szabodavidz
csendes tag

Utána néztem.Igen azt.De minden más felbontáson is hasonlóan rossz a megjelenítés.

(#27013) bakter24 válasza szabodavidz (#27011) üzenetére


bakter24
őstag

Minden kijelzőnek van egy felbontása (jellemzően a legmagasabb) aminé 1:1 arányban vannak a fizikai pixelek és a megjelenített képpontok. Ha nem ebben van a monitor, hanem kisebben, akkor torzulás lép fel. Ezért kérdeztem először ezt, mert nem biztos, hogy van fizikai gondod a leírásod alapján.

Fotót tudsz csinálni, hogy lássuk, milyen a kép?

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27014) szabodavidz válasza bakter24 (#27013) üzenetére


szabodavidz
csendes tag

[L:/dl/upc/2016-02/24/580325_ktsuqnwkjc2ok7kx_film.jpg](IMG:/dl/upc/2016-02/24/580325_ktsuqnwkjc2ok7kx_film.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2016-02/24/580325_yxtadmg6kvlbau8k_bez_nazvu.jpg](IMG:/dl/upc/2016-02/24/580325_yxtadmg6kvlbau8k_bez_nazvu.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#27015) szabodavidz válasza bakter24 (#27013) üzenetére


szabodavidz
csendes tag

(#27016) szabodavidz válasza bakter24 (#27013) üzenetére


szabodavidz
csendes tag

(#27017) KillHates válasza szabodavidz (#27012) üzenetére


KillHates
nagyúr

Amikor még nincsen Windows7 alatt feldriverezve akkor normálisnak mondható a kép?
Tehát amikor húzod az egér kurzort akkor nem recésedik a széle?

Ha recésedik, akkor ott valami hardveres gond lesz.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27018) _Berci_ válasza szabodavidz (#27016) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hello

Sajna tobb izben is tapasztaltam, h az Amd-s procival es dedikalt kartyaval szerelt gepekbek, sz@rabb a kepe, mint ugyan olyan konfignak Inteltol :(

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27019) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Ismerős szeretné a vga csatival rendelkező Notiját hdmi-s tv-re rákötni úgy, hogy hang is menjen át. Létezik ilyen átalakító mely nem igényel több kábelt?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27020) Kbali válasza anonymus89 (#27019) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nincs ilyen, merthogy ráadásul a VGA csatlakozó csak analóg képi jelet tud továbbítani. Létezik VGA to HDMI átalakító, de az csak aktív eszköz lehet, nem olcsó. A hanghoz pedig mindenképpen plusz kábel kell legalább az átalakítóig.

(#27021) anonymus89 válasza Kbali (#27020) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben, akkor milyen kábelre van szükség külön a hanghoz?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27022) Kbali válasza anonymus89 (#27021) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg egy 3,5 mm-es jack-jack dugóra, amit a fülhallgató kimenetre tudsz kötni és a másik végét a tv hang bemenetére (ha van neki olyan).

(#27023) _Berci_ válasza anonymus89 (#27021) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Szeva

Ha ezt megveszed akkor nem kell semmi + dolog (csak hdmi kábel, de az gondolom az van)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27024) anonymus89 válasza _Berci_ (#27023) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, továbbítom!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27025) Mantin válasza _Berci_ (#26985) üzenetére


Mantin
aktív tag

Köszi!

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#27026) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Acer E642G tipusú noti. Pár napja vásároltam használtan, egy megbízható eladótól. Vásárlás után kipróbáltam, minden rendben volt vele ... ujrahuztam a rendszert, kapott friss Windows 8.1-et ... ez két napja volt ... azóta kikapcsolt állapotban pihent az asztalomon ... most kapcsoltam volna be, venti felpörög, ledek világítanak, aztán elcsendesedik ( de hallani hogy pörög a venti csak hallkan ) és se kép se hang. Mi lehet a probléma ??

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#27027) _Berci_ válasza CartmanLand0 (#27026) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Helló

SM bus resetet javaslok ilyen esetben :)
Aksit, adaptert kihúzod majd min 30 percig (inkább 1perc) nyomod a power gombot, utána be táp és indulnia kellene :)

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27028) CartmanLand0 válasza _Berci_ (#27027) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Megcsináltam, de sajnos semmi :(

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#27029) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#27028) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Gondolom akkor kuka ... alaplap hiba lehet ? Vagy esetleg VGA ? HD 5470 van benne ...

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#27030) amdathlonxp válasza CartmanLand0 (#27029) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv sajnos tipikus hibajelenség ....alaplap---valószínű csak bga lesz de ha volt már javítva előtte is az szívás ..

esetleg memóriát nézd meg felváltva 1-1 modullal tesztelve a slot okat ....kiveszed a ramot 1 et vissza teszel bekapcs ha így sem megy ugyanazt áteszed a másik foglalatba ,ha így sem akkor a másik modullal ugyanezt eljátszod ...

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#27031) CartmanLand0 válasza amdathlonxp (#27030) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Hát azt nem tudom :( Felvettem a kapcsolatot az eladóval, remélem kisütünk valami megoldást ... szinte nem is volt használva, mégis tönkrement :(

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#27032) KillHates válasza CartmanLand0 (#27031) üzenetére


KillHates
nagyúr

A HD5470 beadta az unalmast a W8 telepítés folyamán. Sajnos egyre több régebbi notinál találkozok hasonló hibával, de jól tudom javítani!

Mivel az operációs rendszerek telepítése közben nem működik az energiagazdálkodás, így a GPU fullra volt hajtva végig. A paszta már el volt öregedve a chip-en, a hőleadó lamellák a hűtésen már valamennyire eltömődve, a VRM már megfáradva, tehát néha túlfeszelt és így nem volt már elégséges a hűtés, BGA-s lett a GPU. Ha nem jutsz az eladóval dűlőre vagy azt mondja, hogy javíttasd meg, akkor állok rendelkezésetekre, PH-s kedvezményes áron vállalom a javítást. A részleteket privátban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27033) CartmanLand0 válasza KillHates (#27032) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Megy egy kíváncsiskodó privát :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#27034) szabodavidz válasza KillHates (#27017) üzenetére


szabodavidz
csendes tag

Utána néztem különböző fórumokon és nagyon valószínű,hogy a kijelző hibás.Elő fordúl ennél a típusnál.Holnap küldöm vissza és visszakapom a pénzem.Viszont sajnálom,mert amúgy jó gépnek tűnik.Hardweresen ebben az árban ez a legjobb szinte.Arra vajon mennyi esély van,hogy ha rendelek még egy ilyen laptopot más helyről,hogy annak is probléma legyen a képernyőjével ?

(#27035) stickles


stickles
tag

Sziasztok
Haverom megkért nézzek utána a laptopjának , h bővíthető-e a memória benne ,kicsit lassúnak érzi autocad alatt

Kaptam tőle egy olyan infót , : ASUS x70l (t4400 d.core) ez lenne a gép

Remélem jó helyre jöttem és tudtok segíteni

Bővíthető-e és mennyire , megéri ha igen ?

:R

[ Szerkesztve ]

(#27036) szupersanyi


szupersanyi
aktív tag

Sziasztok!

Ha most veszek egy TN paneles Acer notebookot, mert nincs pénzem IPS panelesre, akkor később ki tudom cseréltetni a TN panelt IPS-re?

(#27037) KillHates válasza szabodavidz (#27034) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézd meg a Lenovo Z50-70-et. 120 ezer Forint körül már megkapod; i3 vagy i5, FullHD, GeForce GT820M vagy GT840M. Szép vékony gép, nagyon jó kijelzővel. Én a Te helyedben hanyagolnám az AMD vonalat... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27038) KillHates válasza szupersanyi (#27036) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha azt a modellt gyártották IPS-el akkor nagy valószínűség szerint igen, de ha nem, akkor nagyon kicsi rá az esély. Az IPS kijelzők amik most piacon vannak többnyire eDP protokollal vannak gyártva, a TN-ek meg még LVDS-el.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27039) online1986


online1986
tag

sziasztok Gamer Msi GX70 hogyan tudom elindítani a gta5 ,hogy ne az integráltat vga használja.

(#27040) adika4444 válasza online1986 (#27039) üzenetére


adika4444
addikt

most nem tudok utánanézni, de próbáld meg a játék parancsikonján jobbgomb és a grafikus motort megadni.

üdv, adika4444

(#27041) _Berci_ válasza online1986 (#27039) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Anno en is rengeteget szivtam vele (i5 proci vs amd vga)
Vegul ugy oldott meg, h a settings ini-ben at irtam az fps-t 60-rol 59-re

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27042) MayerApu


MayerApu
csendes tag

Üdv

A probléma a következő:
Adott egy laptop ami egy Dell Inspirion N5110 és egy TV ami egy Samsung 32E310
Összekötöttem őket egy HDMI kábellel de a tv nem ismeri fel a laptopot. A laptop felsimeri elvileg a tv-t. A TV-n ha ki akarom választani a források közül a HDMI-t akkor egyik sem aktív.
Kipróbáltam egy másik kábellel azzal sem jó viszont ha másik laptopot dugok a tv-re azzal jó.
Mi lehet a gond? Olyan létezik, hogy elromlott volna a HDMI kimenetem?

(#27043) bakter24 válasza MayerApu (#27042) üzenetére


bakter24
őstag

Laptopon gyorsgombbal (FN+valami), vagy szoftverből ki kell választani, hogy a HDMI is aktív legyen. Ez megtörtént csatlakozás után? Mert a TV-n csak ez után lesz kép.

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#27044) MayerApu válasza bakter24 (#27043) üzenetére


MayerApu
csendes tag

Igen megtörtént

(#27045) online1986


online1986
tag

sziasztok Gamer Msi GX70 hogyan tudom elindítani a gta5 ,hogy ne az integráltat vga használja
AMD A10-5750M apu+ AMD R9 M290X 2GB előre is köszönöm.

(#27046) _Berci_ válasza MayerApu (#27042) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Hi

Ha biosban vagy akkor sincs jel?

Ha van benne dedikált kártya, akkor néz meg ott is, meg az inteles vga proginál is :)
(találkoztam már olyannal, hogy Intelnél engedélyeztem, de csak akkor ment, ha nVIDIA-nal is engedélyezve lett :) )

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27047) _Berci_ válasza online1986 (#27045) üzenetére


_Berci_
aktív tag

[link]

Ezt még próbáld meg :)
Cseréld le a fájlt (biztonsági mentést csinálj előtte)
Ha nem menne, akkor állítsd át az fps-t így:
<RefreshRate value="59"/>

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#27048) online1986 válasza _Berci_ (#27047) üzenetére


online1986
tag

köszönöm megbróbálom

(#27049) online1986 válasza _Berci_ (#27047) üzenetére


online1986
tag

HD 8650G 768MB van a vga beállításnál és nem a 2GB.

(#27050) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
A következő kérdésem lenne:
adott egy Elitebook 8540w laptop, i7 740qm procival. A laptop 16 giga Ram-mal van, viszont a proci specifikációja 8 giga memória-támogatást ír. Ilyenkor mi van? Használja-e, látja-e a proci a sok ramot, vagy csak maximum 8-cal tud dolgozni? Tervező progihoz lenne, tehát kell a sok ram.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.