Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) Pyttawrx válasza Kekmen (#45200) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mint az általam linkelt példából is látszik, nem mindig látni egyből a bajt, ott kb 2 hét telt el. De személyes tapasztalatom is volt ilyen, ott mondjuk nem volt égés. Kitakarítottam, teszteltem, (Persze előre figyelmeztettem a tulajt, hogy nem tudok ré gart vállalni, hogy meddig lesz jó, hisz sok idő eltelt ott is, és semmi óvintézkedést nem tett ő sem, ahogy a linkelt példában sem), gyönyörű volt a lap mintha új lett volna, ment minden rajta. Hirtelen nem mondom meg de 1 hónapon belül tönkre ment a masina. Szóval ilyen esetekben sosem lehet tudni, és szörnyű bajok is lehetnek nem teszünk ellene, de még ha teszünk is elfőfordulhat bármi sajnos. Szemrevételezés után én még mentenék fontos adatokat a háttértárról, ha szükséges persze

(#45202) DrDobos válasza Pyttawrx (#45199) üzenetére


DrDobos
őstag

Termeszetesen ertem a szempontodat, abszolut egyetertek, köszönöm a segítséged! :)

Kelemen:
Be volt kapcsolva, utana nemsokara kikapcsoltam, most pihen. Probaltam 2 retegu papirtorlovel (szetszedtem 1 retegure) torolgetni a billlentyuk alatt, probaltam akar a kijelzo burkolat ala becsusztatni a sarkat a papirnak, sehonnan sem tudtam egy mikrocseppet/nedvesseget kinyerni. Remelem nem tortent semmi :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#45203) SeniorTilla válasza DrDobos (#45194) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A Probookoknak cseppálló a billentyűzete. Ha tiszta víz volt, a bill. miatt én nem aggódnék. A kijelző sarkánál ige, de ha nem nagy mennyiség, akkor sztem ott sem lesz gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45204) DrDobos válasza SeniorTilla (#45203) üzenetére


DrDobos
őstag

:R köszönöm neked is, bízom benne :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#45205) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Adott egy Samsung np940x3g és olyan probléma van vele, hogy bekékhalálozik ha nyomkorászom a billentyűzet bal részén levő gombokat. Tegnap újra particionáltam és kapott egy friss win 10-et de jelentkezett a probléma. Aztán rávettem magam, hogy szétszedem. Nem láttam semmi szalag kábel sérülést. Mondom megnézem az összeset ki be dugdosom őket erre az egyik szalagkábel sérűlt mintha el lenne vágva. És most össze raktam úgy a gépet, hogy nincs bedugva az a kábel csak fogalmam sincs, hogy az a billentyűzeté vagy mi lehet ugyanis a billentyűzet működik annyira, hogy gépelni lehet rajta de a bal részén nincs világítás. Ez okozhatott ilyen problémát? Meg csináltam képet melyikről van szó hátha valaki megtalálja minek a kábele ez. Az a kis darab maradt a kezembe ami a fekete részen van.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#45206) Pyttawrx válasza cyber86 (#45205) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia igen úgy néz ki az a bill világítás lesz: [link] végül is okozhat igen, főleg ha zóta gépelésnél nincs kékhalál. :)

(#45207) Warton válasza cyber86 (#45205) üzenetére


Warton
őstag

Érdekes olyan mintha valaki direkt elvágta volna ollóval, annyira szabályos vágás. Amúgy ha ez a billentyű kerül vissza akkor javaslom leragasztani ezt a kábelt vagy valahogy szigetelni, nehogy zárlatot okozzon.

(#45208) Pyttawrx válasza Warton (#45207) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Érdekes igen amit mondasz, én amúgy úgy gondolom, bár lehet nem jó a gondolatmenet nemrég lehetett szervizben, csak nem gondolták, hogy 2 kábeles a bill vilgágítása, csak későn vették észre, de lehet nem így van

(#45210) MaxxDamage válasza Warton (#45207) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, így elnézve (képet látva) ez könnyen lehet... /tuti, mert látszik a vágás nyoma../ :U

Én találtam egy vil. nélküli verziót (ugyanaz a type laptop)

Eredeti világítós (ahogy Pyttawrx is linkelte): [link]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45211) cyber86


cyber86
őstag

Igen én is azt néztem, hogy mintha elvágták volna. Annyit csináltam, hogy a képen látható részt amit a csatiba kéne tenni nem raktam vissza és megy a billentyűzet. És ami fura, hogy nem volt szerelőnél a gép és nem is volt sokat használva. Ez a jelenség csak egyszer elő jött bátyámnál utána nem is használta a gépet azt most oda adta, hogy nézzem már át a gépet és ha nem nézem át a kábeleket akkor észre se veszem, hogy ez a szalag kábel el van vágva.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#45212) Pyttawrx válasza MaxxDamage (#45210) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen van világítás nélküli bill is ehhez.

(#45213) Pyttawrx válasza cyber86 (#45211) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Érdekes. Szigeteld le az esetleges részeket, pl maszkolóval, vagy szigetelő szalaggal vagy kapton szalaggal, ami esetleg érhet fémhez. Ha nem létszükség neki a világítás és tökéletesen megy a bill, akkor kész. :)

(#45214) cyber86 válasza Pyttawrx (#45213) üzenetére


cyber86
őstag

Rendben csak még tesztelgetem, hogy ez okozhatott-e kékhalált a gépen. Köszönöm a segítséget mindenkinek. :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#45215) vic999 válasza vic999 (#45182) üzenetére


vic999
csendes tag

Elvittem végül, de természetesen nem tudtuk reprodukálni a hibát :D azt mondta, nagy gondja nem lehet, és az ilyen hibákat a legnehezebb megtalálni, mert lehet kis elmozdulás is, vagy alaplapi hiba, de ha nekem úgy jó, akkor használjam addig töltővel, míg nincs lehetőségem leadni 3-4 napra...

(#45216) jlaci74


jlaci74
tag

Üdv. Srácok
remélem jó helyen próbálkozok , internet sebesség problémám van.
Frissen bekötött Voda 250 Mbs és régi Telekom 30 Mbs netem van jelenleg. Sebességmérés eredményei:
Voda kábelen 250 - Wifin 3-5! :F ( néha 10 ) Mbs ,
Telekom kábelen 60 , Wifin 30-35 Mbs
A laptop egy 6-7 éves, de egyébként stabilan működő HP ENVY
Hol keressem a hibát ill. a megoldást?

(#45217) tomchy válasza jlaci74 (#45216) üzenetére


tomchy
tag

A 30-35 N-es adapterrel normális körüli. A másiknál próbálkozz a csatorna módosítással a routeren.
Illetve mérj más eszközzel (pl.telefonnal) is sebességet.
Az adapter driverét is frissítheted, ha van lehetőség.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#45218) 4Grider válasza jlaci74 (#45216) üzenetére


4Grider
nagyúr

Wifi5-ös (AC) vagy Wifi6 (AX) eszközök használatával tudod a 250 Mbps-ot elérni/meghaladni.

(#45219) jlaci74 válasza tomchy (#45217) üzenetére


jlaci74
tag

Köszönöm a tippet,
telefonnal már próbáltam ( S9+ ) , Voda wifi 200-210 Mbs ...

(#45220) tomchy válasza jlaci74 (#45219) üzenetére


tomchy
tag

Az N-es adapterrel nem lesz elérhető, 50-60 talán, de az is több, mint a 3-5-10
Tehát érdemes próbálkozni a fentiekkel.
Vagy veszel 3000 Ft-ért USB AC-s adapter és akkor megközelítheted a telefonos sebességet.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#45221) Pyttawrx válasza jlaci74 (#45219) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. teszteld live linux alatt is esetleg. VAgy driver törlés, majd újra a gyártóit rakd vissza

(#45222) jlaci74


jlaci74
tag

#45221 Pyttawrx
Ennyire nem vagyok képzett, de köszi.

#45220 tomchy
ezt az adapter dolgot még kipróbálom, aztán már úgyis be van tervezve a laptop csere...

#45217 tomchy
erről a csatorna módosításról írnál esetleg?
Köszi.

(#45223) Lalikiraly válasza jlaci74 (#45222) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A csatornát a routeren lehet állítani. Az alapbeállítás a routereken az autamata csatornakiosztás. Egy panelban ahol mondjuk van vagy nemritkán 40 router vagy több, ott érdemes lehet egy fix csatornát kiválasztani. Egy próbát megér. A régi notikban még nincs AC wifi így az új router hiába tolja a netet a noti csak a régi sebességgel tudja használni már. Mi is így jártunk itthon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45224) jlaci74 válasza Lalikiraly (#45223) üzenetére


jlaci74
tag

Ikerház, max a szomszédé zavarhatja.
Esetleg a sajátom ( Telekom ) ?
Húzzam ki , hátha javít a Vodán?
Kipróbálom, köszi.

(#45225) Lalikiraly válasza jlaci74 (#45224) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát azt kétlem hogy a két net... Régi már szegény gép. Nincs mit csámcsogni rajta.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45226) Pyttawrx válasza jlaci74 (#45222) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én ezt értem, de enélkül nem fog menni. :)

(#45227) tom2085


tom2085
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Kaptam egy NAVON Loop 360 netbookot. Bekapcsolás után egyből a BIOS Recovery füle tölt be. Ha esc-el vagy F4-el kilépek, utána betölt a Win 10. De a következő bekapcsoláskor, újra a biossal kezdi. [kép]
Hogy lehetne ezt orvosolni?

[ Szerkesztve ]

(#45228) Lalikiraly válasza tom2085 (#45227) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

BIOS frissítés és lehet CMOS elem..

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45229) tom2085 válasza Lalikiraly (#45228) üzenetére


tom2085
csendes tag

Bios frissítésre én is gondoltam, csak nem találok hozzá firmware-t. A NAVON oldalán csak driver pack van. (BIOS nincs)

(#45230) Minstrel


Minstrel
senior tag

Van egy nBase töltöm Lenovo-hoz, nagyon melegszik és zavarja az fm rádióadást ha mellette használom.
Ez hiba? Vagy "normális" és nem ok cserére?

Az eredeti Lenovo töltő nem zavarja a rádiót és nem is melegszik annyira.

(#45231) Kbali válasza Minstrel (#45230) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem is értem, mi a kérdés....

(#45232) SeniorTilla válasza Minstrel (#45230) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én értem. A töltő rossz lehet, ha zavarja a rádiót, mert nem megfelelő a zavarszűrése. Ez mindenképpen hiba, ha garis, ezért cserélniük kell. A melegedés normális dolog. Ha a másik töltőtől kisebb teljesítményű, akkor jobban melegszik.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45233) Pyttawrx válasza Minstrel (#45230) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy Kbali én sem értem mi is itt a kérdés...
2. az ilyen gagyi utángyártott töltőknél akár nem is biztos hogy hiba, hanem ilyen gyenge a minősége, nem szabad megvenni... a másik ilyen az akyga. borzalmas minőség

(#45234) ricsi99 válasza Minstrel (#45230) üzenetére


ricsi99
addikt

Töltő lessz az :D
Nekem is van egy ilyen... tesztelni használom mert simán lehet hallani ,kijelző nélkül is ,hogy elindult e a noti :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45235) Minstrel válasza Pyttawrx (#45233) üzenetére


Minstrel
senior tag

Pont ez a kérdés, hogy az utángyártottnál ezek alapból velejáró dogok vagy csak az enyém hibás.

Köszi a válaszokat. Amúgy egy használt gép mellé kaptam, én nem vettem volna ilyet.

(#45236) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Az alany egy Lenovo Thinkbook 15 GEN 2 ITL ( i5 - 1135G, 8 GB RAM, 2 X 256 GB SSD ).
A problémám az, hogy lassan ( sokszor 1 - 3 perc ) kapcsol ki.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond? Valami beállítási probléma?
A laptop energia gazdálkodása tároló módban van bekapcsolva és állandóan be van dugva az adapter. WIN 11 van rajta

[ Szerkesztve ]

(#45237) Lalikiraly válasza Peter.70 (#45236) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hát valószínű valami program beakad. Nézd meg az indítópultba mi indul a winfossal együtt és kapcsolgasd a dolgokat. Így hirtelenébe ezt tudom mondani. Valószínű van egy folyamat ami még ment vagy valami és az tartja fel.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45238) SeniorTilla válasza Minstrel (#45235) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az utángyártott soha nem volt ajánlott, de ettől függetlenül azért működnie kellene. Ezt a rádiózavart okozó kütyüt nem is lehetne forgalomba hozni, mert nem felel meg az alapvető elvárásoknak. Én nem használnám, vagy add vissza, vagy kuka. Nagyobb baj lesz, ha a gépet is hazavágja.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45239) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Még egy dolog érdekelne!
Sok új Notebook-on látom, hogy Type C csatlakozó, és mellette zárójelben, hogy DisplayPort.
Ez azt jelentené, hogy mivel már nem divat a Display Port, de pl van olyan masina, ami tudja ezt TypeC csatlakozón keresztül? Vagy minden TypeC csatlakozó tud DisplayPort kimentet? Vagy most én nem értek valamit?

(#45240) SeniorTilla válasza B.Ricsike (#45239) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az tudja, amihez oda van írva, tehát nem mindegyik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45241) Elk_hound válasza SeniorTilla (#45240) üzenetére


Elk_hound
tag

Megnéztem laptopomat. Van egy egyenes vonal, meg egy szaggatott a type-c mellett. Gondolom az egyenes azt jelenti hogy az a töltőport. (az, mert más nincs...)
Ha nagyítóval nézem, a szaggatott mintha három piktogram lenne... Mivel ugye töltőport, az egyik arra utalhat. Akkor az a maszat egy PD jel...
Mivel dokkolóval megy róla a TV, akkor a másik egy HDMI.
DP nincs a dokkolómon, pedig a lehet hogy az a harmadik az akar lenni.
Még jó hogy ráírták. :DD

(#45242) B.Ricsike válasza SeniorTilla (#45240) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Konkrétan erről van szó:
Acer Nitro 5 AN517-54-70AP

Gamer gép, illene lenni DP-nek, de akkor valószínűleg nincs.

Mert én valamiért sokkal jobbnak, gyorsabbnak érzem a DP-t, mint a HDMI-t. Vagy csak rosszul állítok be valamit.

(#45243) Elk_hound válasza B.Ricsike (#45242) üzenetére


Elk_hound
tag

A specifikációk szerint a rajta lévő Type-C (USB 3.1, Gen. 2) port támogatja a Thunderbolt szabványt, ezért megfelelő adapterrel van rajta DP.

(#45244) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Segítenétek nekem, mert hülyét kapok. :R

Lenne egy asus x756u Notebook.

Bővíteni szeretném memóriával illetve SSD-vel

Az lenne a kérdésem hogy ebbe a laptopba milyen ramm van és milyet kéne bele vennem, Mert ilyet még nem láttam, hogy ddr3 és ddr4 et is látok...

A slot csak 1 igaz?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45245) Kekmen válasza Angel2014 (#45244) üzenetére


Kekmen
senior tag

DDR3L 1600 Mhz SO-DIMM memóriát fogad a géped. Az, hogy DDR4 és DDR3 is szerepel annak köszönhető, hogy az az alaplai chipkészlet egy átmeneti időszakban debütált, így támogatta mindkét típust. (Ez egyébként most is megfigyelhető a DDR5-re való átálláskor) Gyanítom viszont, hogy a DDR3-ból csak a 1.35V-ost támogatja (ezt jelenti az L betű a DDR3 után "low"). A legbiztosabban úgy tudsz meggyőződni róla, ha megnézed a most benne lévő modult és rákeresel a PONTOS típusszámára.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45246) Angel2014


Angel2014
addikt

Köszönöm.

Akkor ebben a gépben 1 slot van és DDR3 L sodim memória kell.

Dualos igaz?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#45247) B.Ricsike válasza Elk_hound (#45243) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ez jól hangzik. Köszönöm szépen!

Esetleg memoriabovitesben tud valaki segíteni? 16GB van benn, 32-t szeretnék. Vagy azt én is meg tudom oldani? Nem egy agysebészet?

(#45248) Elk_hound válasza Angel2014 (#45246) üzenetére


Elk_hound
tag

Szerintem kettő slot van benne. Ha a felsőben van - egy - modul, nem látod tőle az alatta lévő slotot.

(szerk: ha azért különbözik a színük, mert a gép egy átmeneti időszak terméke, ezért egyik DDR3L a másik meg DDR4, na akkor hiába van kettő, egyszerre csak egy lesz használható. Mondjuk ez inkább asztaliban fordult elő. Ezt meg kell nézni szemmel a konkrét példányon, - hol van a slotban a "pöcök" - mert az "U" után még volt pár (al)verziója ennek az alaplapnak.)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45249) Kekmen válasza Elk_hound (#45248) üzenetére


Kekmen
senior tag

Kizártnak tartom, hogy a laptop esetében ilyen létezik, hogy 2 különböző memória foglalatot tettek volna rá. Szerelhették DDR3L-el és DDR4-el is, a chip támogatta, de csak és kizárólag az egyikkel.

Angel2014: Ebben a videóban tisztán látszik, hogy 2 slot van. Van külön ajtó a burkolaton a cseréhez, az SSD-hez viszont szét kell szedned. Ha így sem boldogulsz, vidd el egy szervizbe és tetesd bele ott.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45250) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

Egy láma kérdés:

Egy számítógépen nincs HDMI out port csak display port van és D-SUB (VGA) port. Tévéhez lenne olykor csatlakoztatva filmnézés/YT nézés céljából. De a tévének nincs DisplayPortja, csak HDMI és D-SUB bemenete.

1. A Display port küld ki hangot a tévének, ha tévé HDMI bemenetére van kötve a masina egy DP-HDMI átalakítóval?

2. A D-Sub port küld ki hangot, ha tévé D-SUB bemenetére van kötve a masina?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.