Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) Pyttawrx válasza perfegor17 (#45150) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Esetleg szedd le a drivert VGA :F

(#45152) perfegor17 válasza Pyttawrx (#45151) üzenetére


perfegor17
senior tag

Helló az a baj hogy már biosban is így van :(

(#45153) Pyttawrx válasza perfegor17 (#45152) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

nézd meg jegyezd s meg a bios beállítást, majd bios reset
és lássuk biosba mit produkál :)

(#45154) Medvus válasza perfegor17 (#45150) üzenetére


Medvus
csendes tag

Én az fn+f9et nyomkodva oldottam meg hasonló problémát.
Azt már próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#45155) perfegor17 válasza Medvus (#45154) üzenetére


perfegor17
senior tag

Már mindent de meg van a hiba a kijelző lett valamitől rossz. Másik kijelzővel tökéletesen megy :(

(#45156) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Pár dolgot le kellett illetve kell még töltenem a köv napokban a népszerű letöltőptogrammal 500 mbites netem van,de max csak ilyen 300 kbs al jön lefeele,illetve a program futásakor szinte nullára lassul a net. A weboldalak csigasebességgel töltődnek be. Sok esetben be se töltődnek. Amint kikapcsolom a programot rögtön villámgyors a netezés. i5 1135g7 laptopom van.
Win11 van és korábban ilyen nem volt egy jóval gyengébb gépemen sem. Mitől lehet szerintetek

(#45157) tomchy válasza Remekelek28 (#45156) üzenetére


tomchy
tag

Próbáld másik "népszerű letöltőptogrammal" :))
(ennek a kérdésnek mondjuk nem igazán a notebookhoz van köze)

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#45158) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#45156) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. KB semmit nem írtál ami fontos lenne.. PL LAN vagy wifi? ha LAN mi hálókari típusa? noti típus? Ha µTorrent kliensről beszélünk az rég nem biztonságos, talán jobb pl a qbittorrent kilens. Ezen próbáltad? Driverek gyártói driverek, vagy amit win11 szedett le? MEllesleg a win11-ben lehet és vannak külnböző bug-ok. Pl ha nem a kliensprogival töltesz le bagyobb file-t, akkor is lassul?

[ Szerkesztve ]

(#45159) SeniorTilla


SeniorTilla
veterán

azonnali_notebookos_kerdesek_oraja

:D :D :D

ja, nincs meg valakinek a jókai bableves receptje?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45160) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#45159) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

amég nem dől el h laptophiba vagy user vagy progi addig maradhat. :)

(#45161) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#45160) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A utorrent amúgy tényleg gáz. Anno alig győztem lebeszélni róla a barátaimat, aki ilyet használt. Úgy megfogja a gépet, hogy csak na, és vírusokat is behozott. BiglyBT :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45162) Remekelek28 válasza Pyttawrx (#45158) üzenetére


Remekelek28
őstag

Wifiről megy,de ez korábban is igy volt win 10 alatt. Az utorrentet korábban 10 évig használtam. Sose volt gond. Jó a 2000 es évek laptopját és netjét szépen belassitotta. Más letöltés esetén nem lassul be.
Nem lehet h véletlen 32 bitest töltöttem le a 64 bites rendszeremhez?

(#45163) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#45162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt passzolom, de az utorrent az eléggé nem biztonságos, elavult lett, ezt pl az egyik etöltő oldal is írja. Próbáld ki más klienssel, ha azzal is gáz, akkor jelezd, és kitaláljuk, hogy itt van-e a helye agy inkább máshol. De maiket írtunk nézd meg teszteld mindenképp, mert így csak találgatunk

[ Szerkesztve ]

(#45164) ricsi99 válasza Remekelek28 (#45162) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez a barátod.
Amúgy a népszerű letöltő programból sem kell mindig a legujabbat használnod.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45165) Remekelek28 válasza Pyttawrx (#45163) üzenetére


Remekelek28
őstag

2 honappal ezelőtt még tökéletes volt minden ugyanennél a verzionál. Csak ott win 10 volt. Volt hogy 3mbittel szedett le dolgokat. És érdekes. Ha leállitom a torrentek futását ujra villámgyorsan nyílnak a weboldalak.
Felteszek egy régebbi 64 bites verziot. Hátha.

(#45166) Armagedown válasza Remekelek28 (#45162) üzenetére


Armagedown
őstag

"Az utorrentet korábban 10 évig használtam. Sose volt gond."
Azok az idők már elmúltak, amikor jónak számított.
Nyugodtan használható 32 bites bt kliens 64 bites rendszeren.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45167) Remekelek28 válasza Armagedown (#45166) üzenetére


Remekelek28
őstag

A régebbi 3.3.1 es verzioval is ugyanez van. Előszőr felment majdnem 7 mbit ig. Utána vissza csökkent 300 kb/s ig. Ott stagnál. Lan kábellel ki se tudom próbálni,mert nincs a laptopomba csatlakozo rész.
Sejtésem h nem a wifivel meg nem torrent kliensel lesz a gond. Hanem a laptop vagy a win 11 korlátolja le. Hogyan tudom megnézni,hogy mennyivel töltök lefele valamit aminrk nincs köze a torrenthez. Vagy hol lehet ezeket szabályozni állitani? Nem akarok bohóckodni letöltésvezérlőkkel és társaival. Ennek alapbol működnie kellene

Dell inspiron gépem van.

(#45168) Pyttawrx válasza Remekelek28 (#45167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nézd, akkor pl teszteld win10 alatt, vagy előtte szedd le a speedtest alkalmazást és mérjél vele. WaveCom-ot keresd ki, és azon mérj

(#45169) Remekelek28 válasza Pyttawrx (#45168) üzenetére


Remekelek28
őstag

Másik laptopon kipróbáltam ugyanazzal a 3.3.1 es verzioval ugyanazt a torrentet és 25 perc alatt leszedett egy 16 gb os dolgot. Közel 10 mbittel szedte folyamatosan. Win11 van azon is.
Szerintem holnap újrarakom a dellen a win 11 et.

(#45170) MaxxDamage válasza SeniorTilla (#45161) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én anno a DC++ amit szerettem :)) (mikor még csak 56k net volt...itthon...) ;]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45171) dokee78


dokee78
félisten

Laikus vagyok.
Valaki segítene?
Adott ez a laptop.

Ez a gyári SSD mellett még bővíthető M2 SSD-vel?

(#45172) Armagedown válasza dokee78 (#45171) üzenetére


Armagedown
őstag

Rendes helyről vegyél laptopot, ne szolgáltatótól.
A linked pedig nem jó.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45173) dokee78 válasza Armagedown (#45172) üzenetére


dokee78
félisten

Valami fura ok folytán 2. klikkelésre be adja a linket.
Tesóm veszi és ott kap kedvezményt,ezért veszi ott.

De erről lenne szó:
Lenovo Ideapad 3 laptop 15,6", Intel i5, 256GB SSD, 8GB, Win10 81WE008QHV

(#45174) Pyttawrx válasza dokee78 (#45173) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezt a gépet kerülje el. Lehető legrosszabb választás. Esetleg nincs ott más amit vehet?

(#45175) Lalikiraly válasza stvnppp (#45115) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

A Lenovo Vantage tárolási üzemmód. Más márkánál nem láttam ilyet, amúgy a mai noti akksik sokkal ellenálóbbak, mint régen. Hiszen sokan álandóan type C monitor összeköttetésben használják, így átmegy a kép és tölti is a notit. De mégsincs baja. Mondjuk ettől még nem egy elvetendő funkció. Nyilván kíméletesebb bánásmód az akkuval.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45176) vic999


vic999
csendes tag

Sziasztok!
Van egy laptopom (Acer), ami szinte rögtön kikapcsol, ha nincsen benne a töltő. Pontosabban egyszer kikapcsol rögtön, máskor pedig nem. Ami viszont szinte állandó, hogy ha nincsen benne a töltő (tehát akksiról megy), akkor ha felemelem, mozgatom, szinte rögtön ki is kapcsol a gép. Az akkumulátor romolhatott el ezek szerint?

A páromnak amúgy Lenovoja van, neki megy töltő nélkül is, viszont ha anélkül mozgatja, ugyanúgy kikapcsol :Y

4 éves a laptop, csak 1 éve van használva, előtte szekrényben állt (ne kérdezzétek :D )

Köszi előre is a válaszokat!

(#45177) Lalikiraly válasza vic999 (#45176) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Na ez érdekes két különböző gép, ami max az évjáratban stimmel és megy akksiról, de mozgatásra kinyúvad. Ez nagyon érdekes. Itt a tulajdonos a közös :D De hogy ugyanaz a hiba. Valószínű kontakt hiba. Ennyire elkoszolódott volna belül. Szedd le a gép hasát és húzd le az aksi csatlakozót és max óvatosan tisztítsd meg. Így első blikkre. Jobbat hirtelen nem tudok.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45178) vic999 válasza Lalikiraly (#45177) üzenetére


vic999
csendes tag

Köszi a választ. Nincsen személyiségzavarom, a párom tényleg létező személy, nem én vagyok az :D
Nem tudom tényleg, mi lehet. Töltőre dugva tökéletes, át tudok vele ülni az asztaltól a fotelbe, nem kapcsol ki. Ha kihúzom a töltőt, vagy rögtön kikapcsol, vagy nem. Ha nincs benne a töltő, és kicsit megmozdul a gép, 10/9 alkalommal kikapcsol.

(#45179) Lalikiraly válasza vic999 (#45178) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Esetleg nézd már át nagyítóval a csatlakozókat, nem e valami zárlat. Amúgy tényleg nézd meg belül az aksi csatlakozót. A külső csatlakozásoknál meg törés, szennyeződés főleg a töltő csatinál is okozhatja esetleg. Jah amúgy nincs mit. Nem gondoltam a többszörös személyiségre :C

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45180) vic999 válasza Lalikiraly (#45179) üzenetére


vic999
csendes tag

Akkor szerintem mégis csak a töltő csatlakozó lehet, mert vagy 30x ki lett rántva 1 év alatt... a régi laptopom is így járt, de ott azt okozta, hogy nem tudtam tölteni, csak ha kitámasztottam valahogy, de az nem kapcsolt ki mozgatásra.

Csak azt nem értem, mi az összefüggés? Attól még, hogy a töltő csatlakozója rossz, miért kapcsol ki anélkül és miért áll le csak mozgatásra? Illetve nem fura, hogy ettől függetlenül tölt rendesen, és bedugva minden ok?

(#45181) Lalikiraly válasza vic999 (#45180) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt mondtam én is.

Először a gép hasa le. És szemrevételezés. De nem leszek meglepve ha egyszerű zárlat...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45182) vic999 válasza Lalikiraly (#45181) üzenetére


vic999
csendes tag

Köszi. Biztos ami biztos, elviszem holnap egy ingyenes szemrevételezésre egy szervízbe, hátha megmondják ránézésre... a zárlat szó kicsit ijesztő, milyen zárlatot értünk alatta, és mit jelentene nekem?

(#45183) Pyttawrx válasza vic999 (#45178) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És mikor töltővel ülsz át a töltésikon nem változik?

(#45184) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.
Notebook memória bővítéssel foglalkozik valaki?
Találok itt erre megbízható szakembert?
Típus: Lenovo Legion 5.

Köszönöm!

(#45185) vic999 válasza Pyttawrx (#45183) üzenetére


vic999
csendes tag

Nem, akkor semmi gondja nincs.

(#45186) Pyttawrx válasza vic999 (#45185) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mert ha az akksival lenne gond, akkor át kellene váltson tőre és azért nem kapcsol ki.

(#45187) Pyttawrx válasza B.Ricsike (#45184) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hallgatunk. Típusszámot írj 😂

[ Szerkesztve ]

(#45188) B.Ricsike válasza Pyttawrx (#45187) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Lenovo Legion 5 17IMH05 (82B30031HV)

(#45189) B.Ricsike válasza B.Ricsike (#45188) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Jelenleg 16GB (2x8GB) Team Group Elite DDR4-3200MHz (TED48G3200C22-S01), (dual channel)

(#45190) Pyttawrx válasza B.Ricsike (#45189) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Eszerint ennek ennyi a max
[link]

(#45191) B.Ricsike válasza Pyttawrx (#45190) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Ez a másik, amit kinéztem: LENOVO LEGION Y740 - 17IRH
Erről infó?
Vásárlás előtt állok, és ez a kettő jöhet szóba.

Közben megnéztem, ez ez lenne: [link]

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45192) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Még egy kérdés, mert mostanában kikoptam a témából.
Az új AMD Ryzen 5 és 7 processzorcsalád mennyire jó választás?
Én még lemaradtam ott, hogy az Intel Core I sorozat messze felülmúlja őket. Ez kb 6-8 év volt. Most mennyire zárkóztak fel a hasonló teljesítményű Intelekhez képest?

(#45193) Kekmen válasza B.Ricsike (#45192) üzenetére


Kekmen
senior tag

Mivel már abból is van több generáció, így konkrét típus nélkül nehéz válaszolni. Összességében nem rosszabbak, sok esetben jobbak is.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45194) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Történt egy kis baleset, néhány kövérebb vízcsepp landolt a laptopomon.. (HP ProBook 430 G4) A billentyűzetre érkezett néhány csepp miatt talán annyira nem aggódom, a kijelző bal alsó sarka/ívére érkezett csepp miatt annál inkább. Egy ilyen vízcsepp be tud(hat)ott szivárogni a műanyag borítás alá a kijelző mentén, van miért aggódnom, vagy bármi óvintézkedés? :O

Samsung Galaxy A55 5G

(#45195) Pyttawrx válasza DrDobos (#45194) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia, ilyen esetekben mindig van min aggódni... Gaming topik példa: [link] tanulságos a HP eset ez vonatkozhat rád, de a dell is tanulságos, csak má okból

[ Szerkesztve ]

(#45196) DrDobos válasza Pyttawrx (#45195) üzenetére


DrDobos
őstag

Értem. Mit tegyek? Van velünk szemben egy szervizes, erdemes lenne szétszedni, belenézni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#45197) Pyttawrx válasza DrDobos (#45196) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha ért hozzá, akkor szerintem igen mindenképp, és a bill alatt is megnézni, biztos ami biztos

(#45198) DrDobos válasza Pyttawrx (#45197) üzenetére


DrDobos
őstag

Értem, gondolkodom.. volt nagyon rossz tapasztalatom mar szervizekkel, így feltenem a hibatlan laptopomat.. Nem tudom mit csinaljak. Rögtön letörölgettem, amennyire tudtam a gépet.. :( kellene látnom azonnal vagy közel azonnal jelentkező elváltozást vagy bármit? Tanácstalan vagyok.

Samsung Galaxy A55 5G

(#45199) Pyttawrx válasza DrDobos (#45198) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ne haragudj de én ezt így látatlanban nem tudom megmondani... A folyadék fura dolgokra képes. Nyilván te láttad, mi történt. :)

(#45200) Kekmen válasza DrDobos (#45198) üzenetére


Kekmen
senior tag

Azt nem írtad, hogy be volt kapcsolva a gép közben? Ha igen, meddig ment még utána?
Mert ha azóta is használod, az baj. Hagyni kell idő, hogy kiszáradjon. Néhány csepp az kb. 24 óra és elpárolog, alulról egy kis hajszárítóval rásegíthetsz a szellőzőknél.
Ilyen "ázás" esetén mindig a következőket kell tenni. A gépet kikapcsolni azonnal. Kivenni az akkut. Levenni a burkolatokat és hagyni kiszáradni. Na, hogy most te ezekből melyiket tudod megcsinálni azt nem tudom.
Egyébként ha zárlatot okozott volna azt észreveszed, hidd el.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.