Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) Kbali válasza peti439 (#46647) üzenetére


Kbali
nagyúr

Használt játszós notebook nem az a kategória, amiért én egy forintot is mernék adni, így tanácsot sem.

(#46652) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Ha a laptopon kevés az usb port, milyen hubot kell venni? Füles, egér, telefontöltő, gamepad menne rá.

(#46653) ricsi99 válasza Elemental (#46652) üzenetére


ricsi99
addikt

Ami külső tápos az a tuti... nekem bevált... azóta nincs gondom semmivel.. + akkor is tölti a telefont ha nem megy a gép :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46654) Elemental válasza ricsi99 (#46653) üzenetére


Elemental
addikt

Ami nem külső tápos, az szóba sem jöhet? Pl egy ilyesmi. Az töltőt akár be tudom dugni közvetlenül a laptopba

(#46655) ricsi99 válasza Elemental (#46654) üzenetére


ricsi99
addikt

Azért javasoltam a külső tápost mert ott nem az usb 5v-át terheled ...ergó annyi fogyasztót tehetsz rá amennyit akarsz
Nem írtál a notiról semmit.....pl ha type-c akkor nem kell külső táp
De ez nem noti specifikus kérdés... az usb egy szabványos kimenet
Vannak nagyon olcsó usb elosztók is ,néha azok is működnek... azért árulják.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46656) Elemental válasza ricsi99 (#46655) üzenetére


Elemental
addikt

A leírás szerint 2x usb 3, 1x usb-c 4.0.

(#46657) SeniorTilla válasza Elemental (#46656) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én is a külső tápos megoldást javaslom, nekem is az van, 8 portos USB HUB.

Ha nem tölteni akarsz róla, akkor jó egy passzív USB-C-s is, de én sem terhelném a gépemet a telefon töltésével... nem arra való

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46658) Elemental


Elemental
addikt

Köszi, srácok. A töltés nem fontos szempont, csak alkalmanként talán.

(#46659) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!
Húgom hp probook 450 g6 laptopjában valószínűleg venti elromlott. Küldött róla egy kis felvételt, ahol ilyen magasan kerregő hang hallható. Beszélt valami szervízzel, ahol elmondták, hogy mennyire drága és nehezen beszerezhető alkatrész, 44 ezer lenne a csere és kb 1 hét.
Ennek a típusnak a ventije tényleg valami drága rétegtermék, vagy inkább jó nagy lehúzás?

Ha tudtok segíteni megbízható szervízzel, szakival, stb... Gödöllő-Budapest vonalán, akkor azt is nagyon megköszönném.

(#46660) SeniorTilla válasza Attila2011 (#46659) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt a szervizt kerüld el messzire, csak le akarnak húzni. Simán lehet, hogy csak egy szösz, hajszál, stb. szorult be a ventibe. Szedjétek szét és nézzétek meg.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46661) adabra válasza ricsi99 (#46653) üzenetére


adabra
senior tag

Milyen (külső tábpos) USB-C hub-ot használsz/javasolsz? Jó lenne rajta VGA is, mert olyan helyen is használom, ahol nincs HDMI a monitoron.

(#46662) #57171968 válasza adabra (#46661) üzenetére


#57171968
törölt tag

Tudok adni HDMI-VGA adaptert ha az segít.

(#46663) Attila2011 válasza SeniorTilla (#46660) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi, megpróbálom megbütykölni!
Ha mégis a venti romlott el, akkor hova érdemes majd vinni, ahol nem akarnak átvágni 44k-val?

(#46664) ricsi99 válasza Attila2011 (#46663) üzenetére


ricsi99
addikt

Rendelj fillérekért az e-bay ról
Igaz nem egy hét ,de vatta új
ne mókolj... amíg zörög addig megy... ha csend van akkor ijedj meg
Ha meg megjön akkor csere... ne vacakolj vele... az kopó alkatrész

44k szép ár... azért 2-ő is cserélek... :D :D
UI: keresd a topicgazdát ezzel a problémáddal

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46665) adabra válasza #57171968 (#46662) üzenetére


adabra
senior tag

Félreérthető voltam: azt szeretném tudni, hogy van-e külső tápos USB C-s hub, amit ajánlani tudtok. Olyan, ami megbízhatóan működik: nem melegszik, stabilan tölti a notebook-ot, nincs baj a külső monitor képével, stb.

Nem baj, ha van rajta VGA kimenet, de ha nincs, az sem katasztrófa (HDMI-VGA átalakítóm talán nekem is van valamelyik fiók mélyén).
Ethernet csatlakozó nem fontos.

(#46666) Attila2011 válasza ricsi99 (#46664) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi, meg a linket is, hát nem 44k az ára... Pedig szó szerint azt írták, hogy nehezen beszerezhető ritka alkatrész. Lehet nekik is várni kell, amíg e-bay-ről megjön. :U

(#46667) ricsi99 válasza Attila2011 (#46666) üzenetére


ricsi99
addikt

1.)Tényleg nehezen beszerezhető hivatlos forrásból...1 szem nagyker van s csók ...
2.) Sokan egyben cserélik a hűtőbordával... kell egy kis kézügyesség ha csak a ventit cseréled

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46668) SZIGMA válasza ricsi99 (#46667) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Nem járt még ilyen laptop a kezemben, de videók alapján egyszerűen, hűtő kicsavarozása nélkül is kijön a venti. 2 csavar, csati le és kész.
Elég csak a ventit cserélnie.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46669) Pyttawrx válasza Attila2011 (#46666) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Valóban pl a swisspartnál 38körül van. Vagy nézel itt a HA-n, szokott lenni olcsóbban, vagy mait írtak a külföldi barátaink lesznek a megoldás.
Vigyázz két cooler van hozzá:
For use in models with discrete graphics L45101-001
For use in models with UMA graphics L45100-001

(#46670) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Az iPon-nál várható esetleg Asus akció még karácsonyig?

A szekrény mélyen akad pár nem használt laptopom, amikért 50 ezres Asus kupont adnának. Nem kell most új gép, szóval eladásra menne, csak nem tudom megéri-e ezzel szórakozni, mivel ahogy látom alapból elég drágák (olcsóbb gépeknél is van, hogy 30-40 ezerrel drágábban adják az Asusokat, mint az ÁK legalacsonyabb ára).

[ Szerkesztve ]

(#46671) tomchy


tomchy
tag

Adott egy garanciás Lenovo ThinkBook. Csak sajnos nincs meg hozzá semmilyen papír. Doboz, minden megvan és sorozatszám alapján garanciás még egy évig.
Most elfüstölt az alaplapon valami (szó szerint).
Ha jól tudom TMX :O Vajon beveszik így is garanciásként?

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46672) tomchy válasza tomchy (#46671) üzenetére


tomchy
tag

Aha, ThinkBook esetén nem TMX, ha jól látom a Lenovo oldalát. Vagy ugyanúgy ott köt ki?

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46673) #57171968 válasza tomchy (#46671) üzenetére


#57171968
törölt tag

A Thinkbook-ot nem a tmx szervizeli, a Thinkpad szervizbe vidd, és elég a sorozatszám. Ha nincs gányolás a gépen, nem lesz gond.

(#46674) Attila2011 válasza Pyttawrx (#46669) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi, meg többieknek is, majd ma este kerül hozzám és tudom jobban megnézni, hogy mi a helyzet.

(#46675) tomchy válasza #57171968 (#46673) üzenetére


tomchy
tag

Köszi, megpróbáljuk.

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46676) Attila2011 válasza Attila2011 (#46674) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Úgy néz ki, sikerült megbütykölni, a legnehezebb a gép aljának leszerelése volt... Nem is értem, hogy miért csinálják így...

(#46677) Grave_444 válasza Attila2011 (#46666) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Gondolom már nem aktuális, de pl itt is van. [link]

Szerk. HP Service PN alapján mégsem pont ugyanolyan. (– L47695-001– L47696-001)

[ Szerkesztve ]

(#46678) Attila2011 válasza Grave_444 (#46677) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Jó lett, de azért az üzletet mentem, köszi tippet!

(#46679) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Hol vannak a Packard bell driverek?
Sajnos másik nyelvre is hiába váltok. Nincs driver.
Széria számra és Snid-re meg eleve nem is ad be semmit se.
A másik hogy ez most melyik sorozat akkor?
Easynote F4081-RB-112HG

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46680) venndi


venndi
csendes tag

Sziasztok!

Egy HP 470 G9 laptophoz vettem egy hp g5 dokkolót. Azt hittem HP. dokkolóval tudom használni a monitorokat, de valamiért nem működik. Ami egyedül működik, az a hang, ha bedugom a fülest a HP5 audio inputjába, akkor onnan jön a hang, képernyőn viszont semmi sem jelenik meg. Mi lehet a gond? Ha a HP dokkoló se passzol akkor milyet kell vennem?

(#46681) SeniorTilla válasza venndi (#46680) üzenetére


SeniorTilla
veterán

PN alapján keress rá a neten, és vegyél olyat, ami hozzá való

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46682) SeniorTilla válasza 7Heads Drago (#46679) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A packard bell mindig is gagyi volt, ezért nem találsz hozzá drivert

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46683) 7Heads Drago válasza SeniorTilla (#46682) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem is volt PB notim legalább 5 évig. (most egy ismerős kért meg a sebesség növelésre)
Teljesen rendben volt. Akkor még volt rendesen támogatás.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46684) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Laptop wifi bajom lenne. Visszaolvasva másnál is előfordult.
Adott egy asus x550LB laptop.
Hdd csere ssd-re és nincs wifi.
Eredeti hdd visszarakva működik.
Ha a hdd copy az ssd-re akkor sincs wifi.
Ssd új install, akkor sincs wifi.
Mi lehet az oka?

(#46685) tserrof77 válasza seger (#46684) üzenetére


tserrof77
senior tag

Hasonlót klónozás (és szétszerelés majd össze) nekem is csinált pár SNSV. Bár inkább a taccspadnál. Eszközkezelő, rejtett eszközök bekapcsolása, driver leszed. Restart, visszarakja és jó. Röhej, hogy billentyűzettel is csinált már ilyet. Agyrém... De egy ACPI és wifi driver leszedés, restart, visszarak megoldhatja. Egy próbát megér.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46686) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Sziasztok!

Egy ilyen géppel érdemes még foglalkozni?

Thinkpad T400
Intel Core 2 Duo P8600 (3M Cache,2x 2.4 GHz, 1066 MHz FSB)
4GB DDR3-1066 MHz
Ati Mobility Radeon HD 3470 (512MB)

Tettem bele egy ssd-t, mindjárt telepítek rá win10-et.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46687) tserrof77 válasza phrenetiX (#46686) üzenetére


tserrof77
senior tag

Netezni még jó. Esetleg jutub. De a HD3470-nel lesz gondod, ha jól rémlik, a win7-es driverrel menni fog. Ja, és 3.5-ös keretrendszer kell neki vga driver előtt.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46688) phrenetiX válasza tserrof77 (#46687) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Úgy érted a win7-es drivert telepíthetem win10re? Win7-et gondolom nem szabad már telepíteni rá. :F

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46689) ricsi99 válasza phrenetiX (#46686) üzenetére


ricsi99
addikt

Van rá driver... a win 7-8 driverek is jók...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46690) Armagedown válasza phrenetiX (#46686) üzenetére


Armagedown
őstag

Meg lehet próbálni, de a chipset miatt 2-3 percenként előfordulhat egy-egy akadás.
A régi Hp 6710b-m ezt csinálja Windows 8 és 10 alatt is.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#46691) phrenetiX válasza Armagedown (#46690) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Feltelepítettem rá a W10-et, bekapcsolom a gépet, bootol, eljut a windows logo képernyőig, aztán fekete az egész kijelző és nem lehet vele semmi csinálni, csak kikapcsolni.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46692) Grave_444 válasza phrenetiX (#46686) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pont ma volt szerencsém gyári tápot venni hozzá (3000Ft) és egy utángyártott akksit szállítással 10k körül. Ennyit nem szabadott volna rákölteni, mert az akksit nem tölti a gép, a korábbi szintén utángyárottat legalább érzékeli, bár az is 0%-on marad. :N

Reméljük a tied tartósabb lesz, ha már SSD-t szánsz bele.
Win10 amúgy fut rajta az említett driverekkel.

[ Szerkesztve ]

(#46693) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)
Lenne egy kérdésem, húgomnak van egy új notebookja Acer Aspire 5, Ryzen 7 5700U + iGPU, 16GB RAM
Assasins Creed Odyssey FullHD minimumra le van véve minden, 10fps amit képes ki préselni magából.
Hol lehet a hiba nem kéne ennek picit többek lenni. :F
Előre is köszönöm a tippeket :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#46694) phrenetiX válasza Grave_444 (#46692) üzenetére


phrenetiX
junior tag

Az SSD az asztali gépben volt, de mivel abba vettem egy M.2-est így áttettem ebbe. A Windowst elengedtem, most ubuntut telepítek rá, megnézem milyen lesz azzal.

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46695) SeniorTilla válasza erikke17 (#46693) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem játszok vele, de sztem az igpu-s megoldás kevés erre. LINK

Dedikált VGA, GTX, RTX kell hozzá.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46696) seger válasza tserrof77 (#46685) üzenetére


seger
addikt

Elsőre új telepítés ssd-re, nem volt jó.
Utána klónoztam a hdd-t. Nem volt jó.
Szétszedtem a laptopot, wifit kiszedtem megtakarítottam az érintkezőket. Összeraktam ssd-vel, és az új telepítéssel egyből jó lett.

(#46697) erikke17 válasza SeniorTilla (#46695) üzenetére


erikke17
őstag

No bakker azt hittem azért full minimumon képes legalább egy 30 FPS-el futtatni :)
Konkrét játék nem volt ugye tervben vásárláskor csak meg lépett azt hittem picit több kakaó van benne :D

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#46698) phrenetiX


phrenetiX
junior tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy egy Thinkpad T400-ast, 1440x900-as felbontással, rajta Ubuntuval VGA kimeneten valami átalakító segítségével rá lehet kötni egy fullhd monitorra úgy, hogy ha monitoron van a gép, akkor fullhd legyen a monitorra küldött kép? Pl egy ilyennel? [link]

[ Szerkesztve ]

3 db Casio óra eladó (2 db G-Shock, 1 db Edifice)

(#46699) fabicska


fabicska
aktív tag

Sziasztok,

Fel-fel bukkan a fejemben a gondolat és az ötlet, hogy szeretném M.2-es SSD-vel bővíteni a laptopomat, csak nem tudom, hogy lehetséges-e: Lenovo Legion Y530-15ICH (altípus: 81FV, remélem ez már elég konkrét), de pontosan ez: [link] .
Youtube-on disassembly (szétszedés) videókon az látszik, hogy a SATA port és az akksi között van a bővítőport, de sok helyen azt olvasom, hogy nincs. :F
Régen szedtem szét, de akkor hozzáértő kezek is voltak mellettem. Valaki tudna mondani biztosat, esetleg ha igen, valakit megkérhetek, hogy segítsen belerakni? Nekem se eszközöm, és kézügyességem sincs, hogy bankkártyával felpattintsam a hátulját.

Bármiféle segítséget előre is köszönök. :R
Ádám

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#46700) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy lenovo v330-15ikb 81ax laptop aminek elkezdett vibrálni a kijelzője de ha külső monitorra dugom azon is vibrál a kép,félve gondolok hardver hibára vagyis gpu hibára lehetséges,hogy az lesz?Olyat is olvastam,hogy szoftveres gond is lehet pl windows miatt is vibrálhat de mikor bekapcsolom már akkor elkezdi.Jól gondolom ha a laptop kijelzőjének csatlakozásánál vagy kábelénél lenne gond akkor az a külső monitoron nem jelentkezne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.