Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46201) ricsi99 válasza Pyttawrx (#46200) üzenetére


ricsi99
addikt

Ott a pont... látom volt a kezed alatt ilyen sorozat :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46202) Pyttawrx válasza ricsi99 (#46201) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Volt… :((

(#46203) archee303


archee303
csendes tag

Az év melyik hónapjában érdemes újonnan notebookot venni?
Kiszemeltem magamnak egy gépet két hete, de mire elhatároztam, hogy megrendelem, már alig van pár boltban belőle, és 25%-al drágábban. Lehetséges, hogy a szeptemberi iskolakezdésre felvásárolják őket, aztán Októberben újak érkeznek be, és már jobb ár/érték arányű gépeket találok?
Érdemes most kivárni, vagy drágább lesz később?

[ Szerkesztve ]

(#46204) ricsi99 válasza archee303 (#46203) üzenetére


ricsi99
addikt

Fekete Péntek :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46205) Csöves válasza bul07 (#46199) üzenetére


Csöves
senior tag

Annyit megér.
Celeroncsokat vehetsz ennyiért, újat.

Aquila non captat muscas.

(#46206) Pyttawrx válasza Csöves (#46205) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem ér meg még ennyit sem. Mármint ez mindenhogy kidobott pénz erre.
80-100 közt már kap notit is érte, 1-2 év garral.

[ Szerkesztve ]

(#46207) SeniorTilla válasza archee303 (#46203) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem. Kamu hirdetések voltak. Ne várj, nem lesz olcsóbb semmi. Esetleg a rezsi :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46208) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Van egy HP notebook-om, Intel 6200u, 4gb ram, hdd.
Van ezt bármi értelme bővíteni? +4 GB ram bővítésre gondoltam, meg ssd-re.
Nem használom böngészéssen kívül semmi másra igazán, tehát ebből a szempontból kérdezem.
Az a proci elég lenne további 8 évre mondjuk?
Normális sebességgel reagáló eszközt akarok.
Érdemes lenne inkább újat venni a Windows 11 miatt?

(#46209) Pyttawrx válasza ReSeTer (#46208) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Teljesen tökéletes lesz a bővítés után. Pl wd blue 3d ssd, vagy crucial mx500-as ssd (ez lehet picit melegebb lesz kb 3-5 fokkal, “terhelés” alatt).

(#46210) X@b3e


X@b3e
addikt

Sziasztok!

HP ZBook 17 G3 esetében valahol pluszban be kell kapcsolnom / BIOSban engedélyeznem kell a HDMi portot? Mert nem tudok azon keresztül képet kapni. Csak az RGBn.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46211) Pyttawrx válasza X@b3e (#46210) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Pontosítsunk kérlek:
- a kábel más eszközökkel megy? (még akkor is lehet hogy a zbook-al nem fog menni).
- milyen a kábel típusa?
- Ha bedugod mit csinál, vagy mit nem?
- Driverek fent vannak?

(#46212) X@b3e válasza Pyttawrx (#46211) üzenetére


X@b3e
addikt

Szia!
A notebook most került hozzám, nem tudom működött-e valaha a HDMI rajta.
Új telepítés, driverek fent vannak. Több HDMI kábellel is próbáltam, monitorra és tv re is kötöttem. 1.4 és 2.1-es kábellel is. A kábelek jók.
Ha a TV-re csatlakoztatom, lát valami ismeretlen eszközt, de nem ad képet. A notin próbáltam klón módot, asztal kiterjesztést is. A notin ha ramegyek a kijelzokre, nem lát másik kijelzot.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46213) Tim82 válasza X@b3e (#46212) üzenetére


Tim82
nagyúr

A kérdés az, hogy melyik videókártyát használja a noti akkor, amikor próbálkozol - a CPU-ban lévő integrált Intelt vagy a dedikáltat (ami függően a pontos típustól, lehet AMD FirePro vagy Nvidia Quadro is).

Valószínű, hogy a HDMI kimenet a dedikált videókártyához van "bedrótozva" és csak akkor működik, ha azt használja épp a gép.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46214) Pyttawrx válasza Tim82 (#46213) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De át is kelle állnia olyankor

(#46215) Tim82 válasza Pyttawrx (#46214) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha pl. valamiért le van tiltva a dedikált VGA (akár BIOS/UEFI szinten) vagy az Optimus nincs jól belőve, akkor azért nem hiszem, hogy megtörténik ez az átváltás. Szerintem első körben ezért ezen a vonalon kéne elindulni.

Amúgy ugyan régi thread, de itt azt is írják, hogy ha az Intel integrált aktív és nem a dedikált VGA, akkor az Intel nem lát (a HDMI porton) külső kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#46216) X@b3e válasza Tim82 (#46213) üzenetére


X@b3e
addikt

Ebben csak Intel van

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46217) Pyttawrx válasza X@b3e (#46216) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem nézd meg, linux alatt is is, live rendszer alatt, usb-ről.

(#46218) RedCactus válasza X@b3e (#46212) üzenetére


RedCactus
senior tag

Nekem akkor volt ilyen, amikor a kábel nem volt rendesen bedugva...

(#46219) ricsi99 válasza X@b3e (#46216) üzenetére


ricsi99
addikt

Ugyi nem a win10 féle automatikusan felrakott driverrel probálkozol?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46220) X@b3e válasza ricsi99 (#46219) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem, természetesen. Leszedett a HP erre való programja is drivereket hozzá, de mivel nem változott a helyzet, leszedtem manuálisan is az összes hozzá tartozó drivert a HP support oldaláról.
Amúgy az eddigi notik esetében a WIN10 által gyárilag felrakott driverekkel sem volt soha gondom.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46221) malagutif122


malagutif122
tag

Toshiba L300-1 Es laptop
19V 3,42A 65W töltöt kaptam hozzá, de gyárit 90w-ost láttam webáruházba cseréljem ki a töltöt? A 65w-os nem teszi tönkre? Net lassú 2gb memória , 160gb hdd van hány gb memóriát kellene bele tenni hogy jó legyen?

(#46222) Pyttawrx válasza malagutif122 (#46221) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mi van a noti alján? V és A? Szerintem 65W lesz ott, ha kiszámolod. :)
Itt azért a gyors szót el kell felejteni, de akár plusz 2gb és (ez még fontosabb) egy normális SSD, pl wd green 240gb, vagy PNY CS900 240gb kell bele, plusz ugye win10 telepítése, driverek... stb, ha még win7 van rajta.
Viszont ha van lehetőséged, akkor ezt a notit inkább cseréld vmi használt üzletire

(#46223) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

Sziasztok,

nem vagyok biztos benne hogy jó topicot választottam, de megpróbálom:

nemsokára érkezik a telekom optika és 2000/1000 csomag került kiválasztásra.
Szembesültem vele hogy csak gigás port van a laptopon. (ROG GL553VE).
Pusztán a technikai kíváncsiság okán szeretnék egy 2.5GB portot amit ha jól googleztam max egy külső usb eszközzel lehetne elérni.
Szeretnék tanácsot kérni mit érdemes venni.
Ha jól értem valami ilyesmi kell nekem elvileg, van valakinek tapasztalata valamilyen eszközzel? mit érdemes?

الغريبة في هذا الكوكب

(#46224) malagutif122 válasza Pyttawrx (#46222) üzenetére


malagutif122
tag

Szia
Dc 19V-3.9A ez van az alján.
A töltő meg 19v 3.42A alatta van a 3.9A-nak ezért is kérdeztem azt hittem kevés hozzá.

(#46225) Pyttawrx válasza malagutif122 (#46224) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jogos volt a kérdés és kevés is hozzá a 65W ez 74W-os töltőt kíván.

(#46226) Pyttawrx válasza Heimdallr75 (#46223) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Én igazából ilyenkor azon gondolkodom el, hogy ki fogod (vagyis bárki) használni az a 2,5G 1 eszközön, ami ugye közel sem biztos, főleg ha nem csak ez az egy eszköz lesz a szolgáltató eszközén. Az az eszköz amit ad a szolgáltató, annak minden portja 2,5G lesz? Hirtelen nem is tudok olyat mondani, amihez kell a 2,5G. :)

De igen ilyen eszköz kellhet hozzá, viszont ha noti usb portja nem tudja, akkor megint szívás.

(#46227) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#46226) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem is 2 Gb-es netem van, optikai kábelen. A T-home f*s routerje van rajta, de nem tudom, hogy megy-e a 2Gb, sztem nem. Torrentek jönnek le szépen többszázzal, végülis ennyi elég. Ugyanannyi volt az előfizetése mint az 1 gb-esnek...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46228) Heimdallr75 válasza Pyttawrx (#46226) üzenetére


Heimdallr75
őstag

tudom, hogy nem fogom soha kihasználni egy eszközön, viszont érdekel. mondjuk úgy technikai kíváncsiság. ( a szolgáltató eszközén 1 db 2.5 g port van)

الغريبة في هذا الكوكب

(#46229) SeniorTilla válasza Heimdallr75 (#46228) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Milyen az a router? Az enyémen nem látok csak sima ethernet portokat

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46230) Heimdallr75 válasza SeniorTilla (#46229) üzenetére


Heimdallr75
őstag

technicolor 2233 a 4 portja a 2.5 g képes

( [link] 7. oldal)

الغريبة في هذا الكوكب

(#46231) SeniorTilla válasza Heimdallr75 (#46230) üzenetére


SeniorTilla
veterán

köszi, sztem igénylek egy ilyet tőlük én is, nekem még a régi van

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46232) Pyttawrx válasza Heimdallr75 (#46228) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor amit linkeltél azt megveszed és menni fog elvileg.

(#46233) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Szomszédom egy kevésbé szerencsés mozdulattal leöntötte borral a notebookját. Sajnos még mielőtt szervizbe vitte bekapcsolta másnap, de pár perc használat után a képernyő kikapcsolt. Ezt sajnos többször is megcsinálta még mielőtt beszéltünk volna, így gondolom még nagyobb károkat okozott vele, mint ha nem.

Én azt javasoltam neki, hogy lehetőség szerint ne kapcsolja be, sőt ha lehet, akkor távolítsa el az akkumulátort. Jól gondolom, hogy ebben az esetben szerviz igénybevétele lenne javasolt minél hamarabb, hogy megelőzzük a további nagyobb károk keletkezését ?

Két kérdésem lenne. Hová lenne érdemes vinni (AsusPro P3540F) a notebook-ot? Gondolom, hogy ha még van jótállás van rajta, akkor ASUS szervizbe, ha nincs, akkor szinte bárhová ? Van javaslatotok ?

Köszönöm szépen előre is!

(#46234) Pyttawrx válasza mattheus (#46233) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha van még jótállás rajta, az nem is lesz érvényes, fog látszani a folyadék nyoma. Persze megcsinálják alaplapcserével, horror áron. Leöntött dolgoknál lehet ez a legjobb, hisz itt sérülhetett az alaplap, lcd csati, vagy lcd is kaphatott zárlatott, billentyűzet stb. Persze lehet bűvészkedni, de lehet hogy 1-2 hét használat után jön majd elő az újabb hiba. Én jártam így: frankón letakartottam a lapot, ahol látszott az ázás, és kb 2-3 után méégis megadta magát. :)

(#46235) mattheus válasza Pyttawrx (#46234) üzenetére


mattheus
őstag

Igen, a jótállás tuti, hogy elveszett, ha csak nem volt rajta balesetbiztosítás.
Azért gondolom meg lehet próbálni egy szakszervíz által véghez vitt "tisztítást" és az eredményétől függően elgondolkozni azon, hogy további javítást érdemes megfinanszírozni vagy nem.

Van ajánlott szerviz lista Pesten esetleg?

(#46236) SeniorTilla válasza mattheus (#46235) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A bor savas ital, és most is marja az érzékeny alaplapi és minden más alkatrészeket, csatlakozásokat. Minél több idő eltelik, annál jobban csökken az esélye annak, hogy életben marad az alaplap. A bekapcsolások külön nagyságrendeket rontottak az esélyein. Sztem engedjétek el, max. alkatrésznek el lehet még adni ami még működik. Nem érdemes rákölteni egy fillért sem.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46237) ricsi99 válasza mattheus (#46235) üzenetére


ricsi99
addikt

Felejsd el a tisztítást... az csak addig él amig nedvesen nem kap áramot az eletronika... utánna a halotnak a csók

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46238) Heimdallr75 válasza Pyttawrx (#46232) üzenetére


Heimdallr75
őstag

köszönöm, kipróbálom.

الغريبة في هذا الكوكب

(#46239) Pyttawrx válasza mattheus (#46235) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez nem a szervizen múlik. Van ami nem látszik, vagy később jön elő. :(

(#46240) pilipi


pilipi
aktív tag

Sziasztok!
Egy laptopba keresek akkumulátort ,HP Notebook - 15-ra060nq típusú készülék, az akkumulátoron a hp 919700-850 szám szerepel.
Tudna valaki segíteni, hogy az utángyártott akkuk közül melyik felelne meg ebbe a készülékbe?
Teljesen megkeveredtem már a voltok ,wattok és miliamperek világában.
A képeken mellékelem a gyári aksi adatait:
Köszönöm :R

(#46241) Pyttawrx válasza pilipi (#46240) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Pl: [link]
vagy: [link]

(#46242) pilipi válasza Pyttawrx (#46241) üzenetére


pilipi
aktív tag

Köszönöm a választ :R
Még annyi lenne a kérdésem, hogy csak a 919700-850 számot kell figyelmi vagy mást is?
pl a szám alapján, még ha kisebb kapacitású is de ezek is jók lehetnek?
[link]
[link]
[link]

(#46243) Pyttawrx válasza pilipi (#46242) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jók lehetnek, de ezeket a legolcsóbb utángyártott akksikat szerintem el kell felejteni.
Én személy szerint a gyárit javaslom.

(#46244) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#46243) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen én is, esetleg GreenCell, párat cseréltünk már, és nem volt még velük gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46245) X@b3e


X@b3e
addikt

Kicsit szenvedtem még a Lenovo Ideapad3 15ADA6 laptoppal , és eljutok a windows telepítés kezdeti fázisáig, de ugye nem látja az nvme SSD-t. Intel esetében az Intel RST driverét kell betallózni. Mivel ugye ez ráadásul AMD Ryzen-es, az Intel RST AMD-nek megfelelő driverét kellene itt betallózni, ezt honnan tudnám behúzni? :F :R

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46246) Pyttawrx válasza X@b3e (#46245) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
gyártói (lenovo) oldalról, pl gyáriszám alapján, vagy csak típus.
[link]

(#46247) Joker88


Joker88
őstag

Adott egy régebbi,ámde kitűnő, Asus X554L notebook..
Mivel csak 1366*768-as felbontású a kijelzőpanel, egy HDMI-kábellel rákötöttem egy normál FHD monitort, a notebook teteje le van hajtva, vezetéknélküli egér/billetnyűzet hozzákötve.
Viszont, a kérdésem arra irányulna,hogy mekkora baj lenne, ha nem lenne kikapcsolva a notebook ? Csak kikapcsolva a külső monitor és 'alles..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#46248) Pyttawrx válasza Joker88 (#46247) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Külső monitort kapcsolnád ki, és alles? Az alles mit takar?
Magyarul torrenteznél?

(#46249) X@b3e válasza Pyttawrx (#46246) üzenetére


X@b3e
addikt

Jártam itt, de ebből melyik lenne az, mert nekem nem világos... :F

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#46250) Joker88 válasza Pyttawrx (#46248) üzenetére


Joker88
őstag

'alles -> és ennyi :D kb ezt takarja.
monitor kikapcs és ennyi. nem torrentezek. :)

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.