Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) syab19 válasza Csapo83 (#22996) üzenetére


syab19
tag

Lemezkezelő azt hiszem sajnos nem látja.

Lemez1
Dinamikus
Érvénytelen.

Ennyi

(#23002) Gergelyaa


Gergelyaa
újonc

Sziasztok!
Adott egy Acer Aspire 5920 G laptop párnapja azt produkálta hogy nem kapcsolt be a képernyő egy-kettő kinyomás után bekapcsolt. Aztán végleg fekete maradt. Párnapja ismét megpróbáltuk csodára várva,
de már fehér volt. Az érdekes dolog pedig az hogy próbáltam külső monitorral a monitor nem is reagált rá mintha be sem dugtam volna sehova,a másik dolog kivettem a VGA-t ugyan úgy fehér maradt a kártyával és nélküle is.Végül a legérdekesebb hogy a laptop teljesen bekapcsol bejelentkezik a windowsba rádugott pendrive-ról még zenét is tudok kapcsolni. Egy ATI HD **** MXM-II vga van benne.(egyébként a barátnőm laptopja.)
Elvittem szervizbe közölték hogy alaplap hibás,nos szerintem akkor nem kapcsolna be....2.verzió VGA hibás újragolyózzák 34800 FT-ért.
Köszönöm nem.
Valaki ha tud kérem segítsen.
Előre is köszönöm.! :(

(#23003) Csapo83 válasza syab19 (#23001) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Akkor próbáld meg újra partícionálni ( persze csak ha nincsenek rajta fontos adatok ). Elképzelhető hogy a partíciós tábla omlott össze vagy nem kompatibilis a jelenlegi rendszereddel.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23004) Csapo83 válasza Gergelyaa (#23002) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ami esélyes az a MXM modul hibája de sok más is lehet. Ilyen "olcsóbb" MXM modult nem érdemes javítani inkább cserélni. Viszonylag normális árban be lehet szerezni. Keress meg privátban és segítek.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23005) Hege1234


Hege1234
addikt

(#23006) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hülye kérdés,elnézést előre!

HP Pavilion dv6 törött kijelző.....,HP Pavilion dv5 kijelzőse passzol bele?

(#23007) HoaryFox válasza Laszmen (#23006) üzenetére


HoaryFox
őstag

Nyugodtan tehetted volna ontopikra is

Szvsz mivel 2 különböző típus, ezért nem. Sőt, még típuson belül se mehet bele akármilyen képernyő. Pontosan olyat kell keresni, ami most benne van, mert különben nem 100% a működés esélye.

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#23008) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali

úgy néz ki tudok szerezni jó áron egy Acer E1-571G laptopot (I3 3110m GT710m), annyi a bibije hogy egyszer már megvették, 3 napon belül visszavitték, a bolt "szervize" megvizsgálta azt mondta semmi baja, én megnéztem de a baj van, igazából annyi hogy hiába töltöm nem veszi az akksi a töltést, a led világít bekapcsol de amint lehúzom ki is kapcsol, gondolom akksi hiba, na már most ha megveszem, elvileg a gari onnantól indul, van esély rá hogy a szervíz visszadobja hogy régi modell vagy akár mi? Mert nyilván le garanciáztatnám mert 50 ért szerintem jó vétel lenne

Xbox One: bandymnc

(#23009) artiny


artiny
őstag

Notebookokban az INTEL mostanaban mindegyikben U-s proceszort tesz?
valamint meg ott van az M-jelzesu is...

(#23010) Csapo83 válasza artiny (#23009) üzenetére


Csapo83
aktív tag

U ( Alacsony fogyasztású )
M ( Normál )
QM ( 4 valós maggal szerelt HT támogatású )
XM ( Extrém )

Mostanában tényleg az "U" procik terjednek, semmi baj velük csak alacsony az órajelük.

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23011) Csapo83 válasza bandi0000 (#23008) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Mindenképp vásárlástól számítva él a gari. De arra figyelj oda hogy Új vagy használt gépként veszed illetve hogy a garancia levél tartalmaz e megkötéseket a gépeddel kapcsolatban. Amennyiben csökkentett garancia van rá úgy azt fel kell tüntetni a garancialevélen!

Amúgy nem csak akku gond lehet hanem pl alaplapi hiba is ( nem kapcsol át akku-ra, nem ad töltést az akkunak, a táp nem ad le akkora teljesítményt ami a töltéshez szükséges ( csak működéshez kevesebb is elég mint ha tölt is közben a gép, engem szivatott már be szar töltő a hibajelenség pedig nagyon hasonló volt).

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23012) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a vélemény?
[link]

irodai használatra kell, játék nem.
az SSD és a több RAM a kérdés még

üdv.jamez

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#23013) Csapo83 válasza jamez (#23012) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Ha csak irodai alkalmazásokat futtatsz akkor szerintem ez így ahogy van elég. Az SSD- sem biztos hogy kihozná magából a lehetőségeket cserében kevesebb lenne a tárhelyed. Gondolom az nem ér meg neked tízezreket hogy pár másodpercel hamarabb induljon a gép. Szerintem neked egy SSHD lenne az optimális ha mindenképp gyorsabbat akarsz mint egy sima HDD de nem akarsz nyomorogni a kis tárhelyen és nem is akarsz egy vagyont költeni rá indokolatlanul. A 4GB ram is bőven elég ha nem játszol vagy nem futtatsz egyszerre 10 alkalmazást vagy pl komolyabb grafikai progit.

Ez csak az én véleményem és tapasztalatom....

[ Szerkesztve ]

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23014) Laszmen válasza HoaryFox (#23007) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#23015) bandi0000 válasza Csapo83 (#23011) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Kösz, semmi kikötés nem lesz, a pontos diagnosztika hogy bekapcsolva 0 át jelez az akksinál és nem tölt, meg kikapcsolva rá volt dugva és pár óra mulva néztem rá akkor villogott a led

Xbox One: bandymnc

(#23016) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Most készülök notebookot venni csak nem tudom mit válasszak ebben kérnék segítséget.
1:
Acer Aspire 5750g laptop megkimélt állapotban

15.6 led kijelzö
Nvidia Gt630 1gb
Íntel Core Í5 2450m Processzor: órajel 2.5 GHz turbo 3ghz
Memória ddr3 6gb
Merevlemez kapacitása 500gb
Optikai meghajtó DVD Super Multi
Webkamera
Wlan
Csatlakozók
VGA (D-sub) kimenet
Hdmí kimenet
USB 3db
Fülhallgató kimenet
Kártyaolvasó
Mikrofon bemenet
aksi 2 óra üzem idö
= 75k
2:
Hp DV7 szép állapotban hibátlan müködéssel

Paraméterei:
- Processzor: Phenom 930 4magos processzor
- Videókártya: 1.AMD Radeon HD 4250 energiatakarékos és 2. Hd5650 1gb dedikált memóriás
- 4 GB DDR3 ram
- 17,3"-os HD kijelző
- 320 GB merevlemez
- dvdíró-olvasó
- Beats Audio 2.1 hangrendszer ,Wifi, VGA (D-sub) kimenet,HDMI kimenet,beépített kártyaolvasó, webkamera, 3db USB 2.5 órás akku
= 70k
3:
Thinkpad L412 Szép állapotban.
1366x768 felbontás
-processzor: Intel Core i5 M460, 4x 2.53Ghz, 3Mb L3, 1066Mhz fsb
-memória: 4Gb ddr3,
-videokártya: Intel HD, 1.86Ghz-ig
-merevlemez: 160Gb sata2, 7200 fordulatos, nagyon gyors!
-webkamera, mikrofon
-wifi, lan, bluetooth, wwan előkészítés (van kártyafüggetlen modemom is, de az +5000ft)
-DVD író, SD kártyaolvasó, fireware, hdmi, pci express slot,
-3x USB2.0, eSATA,
akkuja 1,5-2 órás.
eredeti töltőjével
= 50k
Ezek lennének azok.
Nekem Ami lényeg hogy tv re kötve normálisan tegye a dolgát ne legyen akadás se fagyás ..stb
Legfőképp Internetre filmnézésre lenne de azért néha ha van időm játszom is...
Ti melyiket ajánlanátok ? És miért ?
Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#23017) Patrick


Patrick
addikt

Van valakinek laptopja?

Mitől van az, hogy bekapcsoláskor nincs kép, nem kapcsol be a kijelző. Se akkuval se tápról. Viszont néha meg igen. Bár ez a ritkábbik eset. Ha rákötöm monitorra akkor természetesen látom az asztalt. Nincs semmi elállítva, bios is alap, driverek fent. Volt szervizben is, nekik működött. Van, hogy két napig kutya baja, van, hogy egyszerűen nem kapcsol be a kijelző. Acer E1-572G. Most majd leszedem a két drivert, megnézem anélkül, aztán felteszem a legfrissebbet. Eddig a cd-n levő driverekkel frankón ment.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#23018) Csapo83 válasza bandi0000 (#23015) üzenetére


Csapo83
aktív tag

És tölti is az akkut, vagy csak világít?

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23019) Csapo83 válasza Smile8822 (#23016) üzenetére


Csapo83
aktív tag

A Aspire 5750g egyértelműen erősebb s korszerűbb. Úgy látom hogy kb 5.000Ft-al drágább szóval válaszd azt. Sokkal erősebb CPU, és VGA.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23020) Csapo83 válasza Patrick (#23017) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Így látatlanban nehéz megállapítani a hibát de ha a külső monitorral megy rendesen a sajátja meg hol megy hol nem akkor én átvezető kábelre gyanakodnék ( lehet hogy az kezdi megadni magát és hol érintkezik hol nem )

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23021) bandi0000 válasza Csapo83 (#23018) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Csak világít semmit nem tölt

Xbox One: bandymnc

(#23022) Patrick válasza Csapo83 (#23020) üzenetére


Patrick
addikt

Jaja külsővel frankón megy. Leszedtem a vga drivereket, fel raktam csak az intelét, minden más driver frissítve és semmi. Egyszer azért bekapcsolt, azóta megint semmi. Még van rajt gari, remélem ezt is kicserélik vagy megcsinálják.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#23023) Csapo83 válasza Patrick (#23022) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Akkor az szinte biztos hogy átvezető hiba lesz.... A Drivereknek semmi köze hozzá

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23024) Csapo83 válasza bandi0000 (#23021) üzenetére


Csapo83
aktív tag

Rá tudsz mérni multiméterrel az akkura? Az lenne az igazi ha az akkura is rá tudnál mérni és a notira is hogy egyáltalán ad e töltést vagy nem.

A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

(#23025) Patrick válasza Csapo83 (#23023) üzenetére


Patrick
addikt

Okés, rendben, köszi. :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#23026) Smile8822 válasza Csapo83 (#23019) üzenetére


Smile8822
senior tag

Köszi :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#23027) bandi0000 válasza Csapo83 (#23024) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ha nagyvonalakba el tudod magyarázni melyik érintkezőre mérjek vagy hogyan akkor megpróbálom

Xbox One: bandymnc

(#23028) qpmex


qpmex
tag

Hello!
Azért írok mert vettem egy Asus N551JK notebookot és az internetes LAN kábelt nem tudom csatlakoztatni, túl nagynak tűnik.
https://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/N551JK/specifications/

Másik kábel kellene hozzá?

(#23029) mttssz válasza qpmex (#23028) üzenetére


mttssz
senior tag

A csatlakozó alját próbáltad már lehajtani?

(#23030) qpmex válasza mttssz (#23029) üzenetére


qpmex
tag

igen, a laptopon lévő csatlakozót lehet lefelé nyomni de így sem sikerül a kábelt a helyére kattintani.

(#23031) sztikac válasza qpmex (#23030) üzenetére


sztikac
őstag

A LAN porttal próbálkozol egyáltalán? :) Mit nyomtál lefele a laptopon?

Egyes olcsó kínai RJ45 csatlakozók szorulhatnak egy kicsit, de hogy egyáltalán ne menjem bele, azt azért nem jellemző... Ha tudod fényképezd le, hogy mit-hova próbálsz.

szerk.: ja N551JK-ről van szó... akkor már értem a lefele nyomást

[ Szerkesztve ]

(#23032) mttssz válasza qpmex (#23030) üzenetére


mttssz
senior tag

Belemegy az csak nehezebben.

(#23033) qpmex válasza mttssz (#23032) üzenetére


qpmex
tag

Próbálgattam és valahogy sikerült csatlakoztatni :)

[ Szerkesztve ]

(#23034) Smile8822


Smile8822
senior tag

Üdv
Lenne egy kérdésem :)
Lenne egy notebookom és tv re szeretném kötni Hdmi segítségével de ha minden igaz nincs a notebookom Hdmi csak valami D++ dugó vagy nem tudom mi :DDD
Én még nem nagyon hallottam mert Vga és Hdmi -vel használtam idáig a tv-t.
Tudnátok segíteni hogy ezt valójában hogyan lehetne megoldani ?
Lehet e esetleg venni ilyen D++ to Hdmi kábelt vagy valamit ;)
Köszi előre is :R
( Thinkpad L412 ről lenne szó ) a lényeg hogy egyik vége Hdmi -s legyen és vigye a hangot is...stb :)

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#23035) GRaul válasza Smile8822 (#23034) üzenetére


GRaul
őstag

van rajta elmeletileg DisplayPort is. HDMI- displayportos kabelt keress.

Üdv Misi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#23036) jamez válasza Csapo83 (#23013) üzenetére


jamez
senior tag

:R

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#23037) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok!

Laptop billentyűzetét hogy kell letakarítani úgy hogy a tisztítószer ne folyjon bele a laptopba? A fehér billentyűzetemen nagyon meglátszik a kosz.

Köszi a választ!

(#23038) Kbali válasza ph2012 (#23037) üzenetére


Kbali
nagyúr

Felviszed egy rongyra és úgy törlöd át, de a rongyot se áztasd át

(#23039) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Lenne egy packard bell easynote tk85 tipusú notebookom.
Egy
Intel Pentium P6200 Dual Core 2.13 GHz,
3MB Cache
Intel HM55 Chipset
Van a gépben és az érdekelne hogy ebbe mekkora Vga van ?
Mert azt írja hogy dedikált videókártya az 128mb és az összes elérhető az 1gb...
És ha megnézem Everest progival ott 1 gb ot ír.
Akkor mi az a 128mb dedikált...

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#23040) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok,
kisebb segítség kellene,van egy DELL Inspiron n7010 17"-os Ati HD5470 1Gb 64-bit VGA tudja itt valaki,hogy mennyi ramot tehetek bele max.:az 1333Mhz-est 2X4Gb vagy 2X8 gb-ot,és milyen márka ajánlott bele Corsair,Kinston,Samsung ...?
Most Samsung van benne 3Gb 1333Mhz-es de nagyon lassan dolgozik

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#23042) Hege1234


Hege1234
addikt

ASUS N550JX-CN028D
ebben ips panel van ?

(#23043) HoaryFox válasza Hege1234 (#23042) üzenetére


HoaryFox
őstag

Szerintem IPS, hasonló kijelzője van az én laposomnak is, sztem nem nagyon variálnak

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#23044) veector


veector
senior tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit fejleszteni a notebookom (Sony Vaio T13 (svt1312v1es)), és azt nem tudom, hogy mennyire van szabad kezem a kijelző kicserlésében. 40pines LVDS csatlakozója van, az eredeti panel 1 csatornás 6 bites, viszont a nagyobb felbontású panelek (amilyenre cserélni szeretném) mind 2 csatornásak. Meglehetősen eltérő véleményeket olvastam erről. Működne?

(#23045) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

hi!
Ha egy laptopot szeretnék összekötni egy TV-vel munka vagy játék céljából, mi a legjobb módja vga port vagy hdmi?
Azt semmiképp nem szeretném ha a képminőség romlana. Úgy tudom hogy a VGA port 60Hz-t tud míg a hdmi csak 30Hz-et. Érdemes olyan gépet és TV-t venni amin van VGA port? Kérem hogy egy hozzáértő világosítson fel ez ügyben! köszönöm

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#23046) veector válasza veector (#23044) üzenetére


veector
senior tag

(#23047) norbiamen


norbiamen
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Notebook vásárlás előtt állok, és a zenbookok felé kacsingatok, de nem vagyok több dologgal tisztában. Az ux32 egy régebbi modell mint az ux303 mondjuk? Mennyire régi, illetve mekkora a különbség? A keretem 330K, és nem tudom milyet érne meg venni. A videokártya mindenféleképpen Geforce legyen, vagy lehet bizni az Intel megoldásában? Mérnöki suliba járok, szükségem lenne az erőre. Mit javasoltok?

(#23048) hunterrop8


hunterrop8
csendes tag

Sziasztok!

Elromlott a notebook töltőm és most újat szeretnék venni. Három kérdésem lenne:

1) Mindenhol csak az adapter részét látom hogy árulják, a hálózati dugót nem. Általában az adapteres része megy tönkre, azért árulják csak azt a részét?

2) Ugye olyat veszek aminek ugyan az az outputja. Nekem 19V*4,74A kell, és bolt honlapján találtam is ilyet. Viszont az inputot nem írja, az összes 19V*4,74A nél ugyan az az input? (1,5A). Mert bátyám töltője 120W-os de ott 2A az input.

3) Nem tudok dönteni két töltő között.
egyik
másik
A gondom csupán annyi, hogy nemtudom mekkora a belső átmérője a töltőnek. Próbáltam tolómérővel megmérni, de az a 0,5 mm nehéz észrevenni. És nincs ráírva sehol. Ezt honnan deríthetném ki?

Szerkesztve: beugrott egy negyedik kérdés is: Amiket linkeltem azok "univerzálisak" igaz? Szóval jók lennének egy ASUS-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#23049) VMatteo


VMatteo
őstag

[link]
Ez megéri ennyiért? Ismerem a csajt aki árulja, vigyáz a cuccaira, kitudnám próbálni.

Tisztelet a Gépésznek!

(#23050) adika4444 válasza VMatteo (#23049) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ilyen árért LaptopSystem-en kapsz sokkal jobb gépet, sztem nem éri már meg!

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.