Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Gubu0101 válasza SeniorTilla (#45000) üzenetére


Gubu0101
veterán

Bocsi,hogy lemaradt egy betu es nem potoltam :R Ha olvasnad a mobilarenas cikkeket,ott is elofordul.Ilyenkor irnak a topikba,de nem tesznek melle meg ilyen kedves koritest :C Bocs,hogy ekezetet se irok ;]

A masik resz,hogy nem meregetes,csak volt egy fotom a laptop belso reszerol,gondoltam megosztom,ha mar szobakerult a hutes.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#45002) Kbali válasza SeniorTilla (#45000) üzenetére


Kbali
nagyúr

"Ha" elé vesszőt teszünk ;]

(#45003) SeniorTilla válasza Kbali (#45002) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha ha :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45004) Lalikiraly válasza S@c@ (#44996) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Olvass vissza nem is olyan sok kb 10-15 hsz-t. Ott van hogy nagyjából milyen a hűtésük.
Így hiába van benne 11 gen i5 ha nem tudja közel sem kihajtani. Amúgy igen jól felszerelt és szép lehet a kijelzője is. TN panelhez képest mondjuk minden szép :D xD

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45005) Amilo02


Amilo02
aktív tag

Sziasztok.
American Megatrends
Valami el lett állítva a BIOS-ban, és azóta bekapcsolásnál a képen látható szövegsor jelenik meg.
Ezt hogyan lehetne eltünteti?

[ Szerkesztve ]

(#45006) MaxxDamage válasza Amilo02 (#45005) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Elsőként "Set to Default" amit próbálj meg. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45007) Amilo02 válasza MaxxDamage (#45006) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Szia!

Ezt már próbáltam: Restore Defaults

(#45008) MaxxDamage válasza Amilo02 (#45007) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

BIOS Update esetleg? :)
/látni kéne, hogy többet tudjak mondani... :U /
Alcor márkát nem is ismerem, de attól még AM Bios-os
Milyen konfig az pontosan, ill. HDD/SSD mi, mennyi van benne?
Boot lett állítva?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45009) Amilo02 válasza MaxxDamage (#45008) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Alcor Snugbook Q1411S
Egy emmc beépített háttértárolón fut a WIN.
Előzmény:
Tettem bele egy SSD-t. Arra szerettem volna telepíteni a WIN 10-et, mert a beépített háttértároló csak 29GB.
Elakadtam azzal a dologgal, hogy mikor a WIN telepítésnél ki kellene választani a telepítendő vinyót, az SSD-t látta, de nem engedett rá telepíteni semmit. Formázni és törölni sem lehetett.
Meguntam, és rátelepítettem az EMMC-re.
Keresgéltem rá megoldást a BIOS-ban, és szerintem akkor állítottam el valamit, azóta bootolásnál ezt az üzenetet kapom. Az üzenetfalnál beírom neki, hogy EXIT, akkor tovább
lép, és betölt a WIN.

(#45010) MaxxDamage válasza Amilo02 (#45009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor az eredeti állapotot kell vissza állítani.
1. Bios Default
2. Eredeti adathordozóval nem megy akkor arra kell a rendszert újra tenni.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45011) Amilo02 válasza MaxxDamage (#45010) üzenetére


Amilo02
aktív tag

1. Tisztában vagyok azzal, hogy vissza kell állítani az eredeti állapotot :DD :D , csakhogy a Default nem teszi helyre :( .
2. Az eredeti adathordozója a beépített 29GB-os EMMC (ebbe részbe beleuntam, feltettem a WIN-t rá, maradt 1GB szabad hely :U ).

(#45012) MaxxDamage válasza Amilo02 (#45011) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Úgy olvastam (kicsit utána nézve) az egy elég problémás gép.
Másik adathordozóval nem jó, mert másik rendszer nem tehető rá, ill. Updatek is tönkre rakják a rendszert. :)
Ha ez igaz, akkor kezdj el gondolkodni egy "normális" alap gépen az helyett! :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45013) Amilo02 válasza MaxxDamage (#45012) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Igen, nem egyszerű gép.
Egy ismerős kért meg, hogy tegyek rá windowst mert a régi "bexar". Nem az én gépem :)
Már bánom, hogy bevállaltam :D

(#45014) SeniorTilla válasza MaxxDamage (#45012) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45015) Pyttawrx válasza Amilo02 (#45011) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem linuxal jött ki?

(#45016) hercii


hercii
csendes tag

Sziasztok!
Dell G5 (5587) Laptopomban szétszedéskor sikeresen letörtem a billentyű szalagkábelének a lefogatoját.

Honnan tudnék szerezni ilyen csatlakozót amiről át tudom valahogy rakni a feszitőt? Így nem működik az egész billentyűzet, nem érzékeli. A 12-es csatlakozó. Mérettel vagy linket is ha tudnátok jó lenne.
Köszi!

(#45017) ricsi99 válasza Amilo02 (#45005) üzenetére


ricsi99
addikt

Ez az ufei standard bejelntkező menüje: 1.) Nem uefi- ben telpitetted 2.) az indító menüt a telepítő pen drive-ra sikerült tenned.
Win10-es tipicban több sikered lessz mert ez nem hw probléma

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45018) ricsi99 válasza hercii (#45016) üzenetére


ricsi99
addikt

Az egy ilyen kis huncut egybecucc... a fülecskét nem lehet visszatenni az aljzatba....
a,) visszacsusztatod ,majd papirzsepi+cellux kombóval leszoritod a helyére ...
b.) szervíz ahol kicserélik a csatit...
c.) variánst (az otthon megbarkácsolom) ne válaszd mert ha feltéped a csatit és alatta a nyákról az érintezőket akkor igen csak drága lessz a javítás

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45019) Pyttawrx válasza hercii (#45016) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De megvan a leszorító? Ha igen, akkor tedd vissza, és maszkoló szalaggal rögzítsd. Tudom kókány, de célra vezető, és olcsó.

(#45020) Amilo02 válasza Pyttawrx (#45015) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Nem hiszem. Van rajta egy gyári matrica, amin win10 van.

(#45021) Amilo02 válasza ricsi99 (#45017) üzenetére


Amilo02
aktív tag

Két külön dologról beszélünk...

(#45022) hercii válasza Pyttawrx (#45019) üzenetére


hercii
csendes tag

Megvan a leszorító, de úgy nem sikerült visszaragasztani,hogy működjön minden gomb, bevittem a szervizesnek sem sikerült ugy visszaragasztania..
Akkor azt nemlehet leszedni egy másikról és bepattintani, csak csaticsere egyben?

(#45023) Memora válasza Kbali (#44995) üzenetére


Memora
senior tag

HP EliteBook 850 G1, ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45024) ricsi99 válasza hercii (#45022) üzenetére


ricsi99
addikt

"csak csaticsere egyben"

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45025) Pyttawrx válasza hercii (#45022) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobj már képet a csatiról, és a letört leszorítóról is.

(#45026) Tim82 válasza Memora (#45023) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor a notid jobb oldalán lévő, a jack és az első USB közötti Displayportot nem volna egyszerűbb használni, egy Displayport-HDMI kábellel?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45027) Disorder7


Disorder7
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy ilyen gép: https://support.hp.com/hu-hu/document/c06076448#AbT0

Ehhez szeretnék egy USB-C dokkolót venni, amin van egy HDMI port (1080p 60Hz monitor), és minimum 3 USB A (bill, egér, nyomtató). Őszintén szólva nem tudom, hogy lehet e ezt a gépet USB-C-n tölteni, (személyesen még nem láttam a gépet, barátnőm családja szedte elő valahonnan, a héten kapjuk kézhez), de ha esetleg lehet, jó lenne, ha azt is tudná a dokkoló. Sajna nagyon kevés infót találtam erről a gépről, nem tudom engedi e így tölteni, de az látszik, hogy gen1 USB-C 3.1 van rajta. Milyet érdemes venni, ami tuti jó a fenti géphez? Olyan 20 ezer forint körüli keret lenne rá.

Köszönöm a segítséget!

(#45028) Lalikiraly válasza Disorder7 (#45027) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Tölteni nem fogod tudni C ről.
És hdmi kimenetet sem fog adni. Csak adatkapcsolatot tud az a csati.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45029) hercii válasza Pyttawrx (#45025) üzenetére


hercii
csendes tag

Jelenleg bevan ragasztva és félig működik, úgyhogy nem szednem szét, csak ha van megoldás.
A két kis lába tört le a leszoritonak ami nem engedi, hogy kiessen.

(#45030) Pyttawrx válasza hercii (#45029) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

értem, csak azért kérdezem mert én is csináltam ilyet és jtszani kell vele, illetve az én esetemben nem volt meg a leszorító, ezért egy simkártyából lett vágva egy csík és az szorította oda. Sajnos ez játszós. :) Nekem az speciel 3. próbára sikerült :D

(#45031) Kbali válasza Tim82 (#45026) üzenetére


Kbali
nagyúr

+1 - DP++, tehát a hangot is átviszi.

(#45032) Memora válasza Tim82 (#45026) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, nem vagyok képben notebook csatlakozók terén, de utána járhattam volna, mik vannak az enyémen :U
Bár ez gondolom hangot nem visz át.
(még így is van 3 másik, amiről nem tudom micsoda, a képen is látható hosszú valami hátul, a másik oldalon egy hosszú nyílás, és egy sok tűs csatlakozót fogadó valami :DDD )

Fancy quote placeholder

(#45033) Pyttawrx válasza Memora (#45032) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. De visz át hangot a DP port.

(#45034) Disorder7 válasza Lalikiraly (#45028) üzenetére


Disorder7
csendes tag

De ez biztos? A leírása szerint lehet: https://edigital.hu/notebook/hp-14-cf0002nh-4tx89eaakc-notebook-feher-p587970

"Egyetlen USB-C™ porttal biztosíthatja az eszköz tápellátását, akár 5 Gb/s sebességgel továbbíthat adatot, vagy külső kijelzőt csatlakoztathat. Ráadásul a port megfordítható, így a csatlakozókat akár fejjel lefelé is csatlakoztathatja."

Eszerint még tölteni is lehet

(#45035) SeniorTilla válasza Disorder7 (#45034) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azt az eszközt, amit rácsatlakoztatsz, pl. mobilt. Nem a notit

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45036) Disorder7 válasza SeniorTilla (#45035) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Az oké, a töltés része nem is érdekel, de a másik kommentelő azt írta, hogy display sem megy, holott ezt szó szerint írja a leírás.

És egyébként a megfogalmazás eléggé olyan (az eszköz tápellátását), hogy a töltés is ezen keresztül megy, de amúgy ez tényleg nem fontos. A 3 USBA és a HDMI ami a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#45037) Tim82 válasza Memora (#45032) üzenetére


Tim82
nagyúr

(még így is van 3 másik, amiről nem tudom micsoda, a képen is látható hosszú valami hátul, a másik oldalon egy hosszú nyílás, és egy sok tűs csatlakozót fogadó valami :DDD )

Segítségnek a Notebookcheck-es rívjú :) "Connectivity" fejezetét és az ott lévő képeket nézd meg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45038) SeniorTilla válasza Disorder7 (#45036) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez tipikusan az az eset, hogy ha utánajártál, akkor kár volt kérdezni, mert jobban tudod. Nem akar itt veled senki vitatkozni, kérdeztél, kaptál választ, nem értesz egyet vele, akkor csináld azt amit gondolsz. :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45039) Disorder7 válasza SeniorTilla (#45038) üzenetére


Disorder7
csendes tag

A kérdésem az volt elsősorban, milyen dokkolót javasoltok, nem az, hogy a notebook tudja e :)
De köszönöm a segítséget.

(#45040) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok

Mi a véleményetek a laptop hűtő padról?
Vettem egy:hama urage freezer 600 metal Annyit különbséget vettem észre hogy a laptop hűtője halkabb.
a laptop egy Acer Nitro 5 517-54

(#45041) SeniorTilla válasza Disorder7 (#45039) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát én úgy emlékszem, hogy volt ott más kérdés is, pl. az usb-c töltés. Én erre válaszoltam. Amúgy nagyon szívesen.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45042) Gubu0101 válasza wassabi11 (#45040) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem nincs,en ilyet [link] vettem.Mondjuk azert,hogy az agyban kenyelmesen tudjam hasznalni,fekve.Amugy kello mennyisegu lyuk van azon a reszen,amin rajta van a laptop,igy igen jol tudja szivni a levegot.

Nekem is majdnem ugyan az a laptopom van,ma vettem fel az Acer-al a kapcsolatot,szerdan jon erte a futar,megy szervizbe :((( Amugy jar egy piros pont eddig a szervizkozpontnak,remelem ilyen gordulekenyen fog minden menni es rendben visszakapom a laptopot :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#45043) Disorder7 válasza SeniorTilla (#45041) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Mint nem fontos tényező :) Sajnos semmilyen szinten nem tudom, melyik dokkoló márka a jó, és mire kell figyelni. A töltés tényleg nem fontos, sokadlagos kérdés. Tudja a 3 USB-t és a HDMI-n a monitort stabilan. Például a Silicon Power jó márka?
https://www.silicon-power.com/web/product-SU20
Ez ahogy nézem pont tudná, amire kellene.

(#45044) ricsi99 válasza wassabi11 (#45040) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha nem pörög annyival a noti hűtője akkor jó,mivel a hűtőpad arra való ,hogy segítse a hűtést.
Színe/ külcsiny meg egyéni :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45045) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Fontos a kérdés, így lehet itt is kapok rá érdemi választ :R [link]
Már nem emlékszem hogyan is volt ez akkoriban, de az rémlik, hogy laptop RAM terén nem volt problémás ilyen téren, mint a PC (alaplap) :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45046) Memora válasza Pyttawrx (#45033) üzenetére


Memora
senior tag

Wow, szuper, a nevéből pont nem következtettem volna ki ezt :D

Tim82:
Köszi, megnézem, hátha találok még valami érdekességet (pl: a mai napig nem tudom hol az új-lenyomat olvasó, csak sejtem :DDD )

[ Szerkesztve ]

Fancy quote placeholder

(#45047) Lalikiraly válasza Disorder7 (#45034) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát a HP oldalán nem nagyon írták. De legyen igazad. Nem gondoltam volna, hogy 7 gen i3 nál már volt ilyen... Szerintem mielőtt veszel dokkolót próbáld ki azért. Mert az ami a marketing szövegben van.
Dokkolót viszont csak valami jobb fajtát érdemes venni. mert az is hamar gátat szabhat.
De a marketing szövegből én is azt veszem ki, hogy tölthető rajta keresztül a gép. Még valami logó ott is van a c mellett de nem látszik. Nincs egy nyamvadt YT videó ahol van róla szó?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45048) Memora válasza Tim82 (#45037) üzenetére


Memora
senior tag

...a sok tűs csatlakozó a cikk szerint egy VGA port lesz (csak nem csavarozható), és ha minden igaz, egy VGA-HDMI kábelem talán van is itthon elfekvőben. Ezen keresztül esetleg lehet hangot is közvetíteni? Úgy rémlik, mintha lehetne :F

Fancy quote placeholder

(#45049) Tim82 válasza Memora (#45046) üzenetére


Tim82
nagyúr

Napasztmek, akartam linkelni, hogy ne kelljen keresni a rivjút, csak lemaradt: [link]

Ujjlenyomatolvasó - ha van, mert opcionális feature, nem minden modell esetén került bele - a billentyűzet jobb alsó sarkánál kellene, hogy legyen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45050) Tim82 válasza Memora (#45048) üzenetére


Tim82
nagyúr

Maga a D-Sub nem ad ki hangot. Ha olyan kábeled van, ami D-Sub + audio kimenetből csinál HDMI jelet és aktív adapter (mivel analóg videójelet kell digitálissá alakítania), azzal lehetséges esetleg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.