Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) frankie! válasza Dell XPS (#13773) üzenetére


frankie!
őstag

Sziasztok!

Ezt a megállapítást honnan sikerült leszűrni? Típushiba? Mert nekem egy ugyanilyen HP 4525s laptopom van, és eleinte kifagyogatott kékhalállal, VGA hibára hivatkozva, de most már egyáltalán el sem indul! Mit tudok ilyenkor csinálni?

Ezt a hibaüzit dobta ki újraindításkor amikor még sikerült újraindítani:

(I)(I)Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: 116
BCP1: FFFFFA80063BD4E0
BCP2: FFFFF8800408E848
BCP3: 0000000000000000
BCP4: 0000000000000002
OS Version: 6_1_7601
Service Pack: 1_0
Product: 768_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\020615-12760-01.dmp
C:\Users\Ferko\AppData\Local\Temp\WER-81994-0.sysdata.xml(/I)(/I)

(#21002) Dell XPS válasza frankie! (#21001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mert az ilyen tipusú chip -pel szerelt alaplapok sorra tönkre mennek a nem megfelelő hűtés miatt (RS -NB), és a leírt jelenség tipikusan jelzi a problémát. Pl. a tiéd is jellegzetesen alaplap hibásnak tűnik, de természetesen be kell vizsgálni ahhoz, hogy pontosak legyünk.

Megoldás: BGA szerviz! :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#21003) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Lenovo G500 akkuról használva koppra lett merítve, most csatlakoztatva a töltőt nem reagál (kivett akkuval sem), de a palmrest touchpadtől balra eső része melegedik. Mi lehet a hiba?

(#21004) Dell XPS válasza molnarpeter (#21003) üzenetére


Dell XPS
veterán

SMBus -reset!

Üdv, Dell XPS

(#21005) molnarpeter válasza Dell XPS (#21004) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Több próba után is sikertelen a művelet :(

(#21006) RedCactus


RedCactus
senior tag

Acer 2930Z fényes kijelzőjét kicseréltem egy Fujitsu U9200 matt képernyőre. Minden stimmelt, 12" méret, 20 pines csatlakozó, csavarok helye. Remekül működik, csak egy baj van vele, hogy a fényerő állítás csak a minimum és maximum értékekre állítható. Drivereket újraraktam, próbáltam live rendszerrel is, Mint és Ubuntu, de a helyzet itt is ugyanaz. Ami érdekes, hogy a BIOS-ban működik. Nyílván valóan nem bele való a kijelző ezt én is tudom, de hátha valakinek lenne ötlete a megoldásra. Külföldi fórumokon is találkoztam a problémával, de segíteni ott sem tudtak.

(#21007) Dell XPS válasza molnarpeter (#21005) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ehh.. nézd meg még légy szíves: HDD, ODD, akku nélkül is, és még egyszer reset (!). Reméljük nem lett alaplap hibás (töltőáramkör - töltésvezérlés).. :(

Üdv, Dell XPS

(#21008) molnarpeter válasza Dell XPS (#21007) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Inkább gariztatja a gazdája, köszi a segítséget :R

(#21009) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Bedugott utp kábel hogy okozhat hang és kép akadást? Kb 1 órája produkálja ezt a gép, ha bedugom a háló kábelt akkor random időközönként kb 1mp-ig beakad a hang és a kép.Ha kihúzom akkor meg semmi baja. Esteleg szar krimpelés okozhatja?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#21010) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Üdv!

Medion Akoya E6232 Win8 downgrade problémával kapcsolatosan kérnék segítséget.
DVD / Pendrive -on Win7.
Biosban a Security résznél - Secure Boot menu opción belül
Secure Boot - Disabled-re állítva, Secure boot mode -nál Custom / illetve Standard opciók vannak.
Boot menü alopciói:
Fast boot - Disabled-re állítva
Boot Option 1# - csak a HDD-n lévő Win8 jelenik meg opciónak
PXE Boot - Disabled.

F12-vel indítva nem jelenik meg semmi a listában csak a HDD/Win8-al.

Nincs semmi egyéb opció a biosban, ahol lehetne esetlegesen beállítani a boot opciókat, miről stb....

Köszönöm szépen előre is!

(#21011) hoax válasza Csaszykj (#21010) üzenetére


hoax
aktív tag

A "Main" menüben állítsd át a "Boot Type" menüpontot "Legacy Boot Type" -ra!
Aztán mentés és újraindítás után a boot menübe lépve elvileg már látja a többi eszközt is...

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#21012) kisharo válasza szabonagyur (#20989) üzenetére


kisharo
csendes tag

Egyébként kipróbáltam bootolható pendrivos ubuntun is, ott se ment, bedugtam és a hangszoró tovább szólt.
A másik problémám meg néha ledobja, nem ismeri fel az usb 3.0-ás eszközöket a 3.0-ás portról (mobilvinyó), de a 2.0ás eszközöket felismeri a 3.0- ás portban

(#21013) NEMO1968 válasza Dell XPS (#20982) üzenetére


NEMO1968
őstag

Elvitte a srác a gépet szervizbe.
Azt mondták, Kapersky nyúlt bele csúnyán.
El sem hiszem,hogy egy vírusírtó ilyet csinál.
Szerintem csak a telepítő média segített volna,de az meg nincs neki.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#21014) Csaszykj válasza hoax (#21011) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Üdv.

Ha lenne ilyen menüpont, már réges régen megtettem volna.
Sajnos nincs semmi ilyen beállítás.

(#21015) hoax válasza Csaszykj (#21014) üzenetére


hoax
aktív tag

Nah...
Plan "B"... Adj meg admin jelszót és nézd meg utána is...

Don't panic!

(#21016) anonymus89 válasza Csaszykj (#21014) üzenetére


anonymus89
addikt

Gugliban találtam majd fordítóba bemásolva:

Mivel nincs notim az egyes pontot nem tudtam mire vélni majd a többiek megmondják...

"Szóval nekem működött:

1.készüléket kapcsolja ki majd (nyomja meg a be / kikapcs gombot mintegy 5-8 másodpercig)
2. Kapcsolja be a készüléket, és nyomja meg az F2-t a BIOS-ba lépéshez
3. Állítsa be a "Security/Secure Boot-ot Disabled-re
4. Aztán "Main" menü, ott "Boot Type", "Legacy Boot Type"-ra
5. "Exit" menü, ott válassza menüpont "Exit Saving Changes"
6. Win7 telepítés telepítő be (DVD / USB)
7. Indítsa be a gépet, és nyomja meg az F12 (multi-boot menü)
8. Meg kell jelennie S1 (SATA 1), azaz a DVD-meghajtónak és USB-nek kiválaszthatónak kell lennie
Sok szerencsét a "downgrade-hez""

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#21017) frankie! válasza Dell XPS (#21002) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi.:( Egyelőre visszaadtam a tagnak akitől vettem. Odaadja egy haverjának, aki megpróbálja újraforrasztani :S

(#21018) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Acer 5732Z 4vagy 8 GB ramot tud kezelni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#21019) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Ha a laptopomon alul csak a hdd-nek van szellőző nyílása érdemes alá hűtőt venni, vagy tök felesleges, mert csak idegesítőbb a zaj miatt, elég ha kupakkal feltolom a laptop seggét?

érdekelne hogy amúgy mennyire egészséges hűtő nélkül használni, és mennyi az ideális hőfok, és mennyi fölé nem érdemes engedni mert volt amikor 80 fokos volt már..

Amúgy egy gamer gépem van, ami alapból nem kevés hőt termel szóval fontos lenne szerintem ez a kérdés..
Ha esetleg ajánlatok egy notebookhűtőt akkor milyen típust, mert ugye elvileg nem is alulról szívja a gép a levegőt hanem billentyűzethűtéses és a zsanér mögül is szív levegőt, tehát alulról max az emelés érne vmit szerintem..

(#21020) keszo válasza ZTE_luky (#21019) üzenetére


keszo
őstag

Ha nagyon kell a hűtés én ezt ajánlom:[link]
nagy venti. és viszonylag alacsony fordulat szám, tehát elég halk
de előtte mindenképp egy tisztítás és újra pasztázás

Attila

(#21021) ZTE_luky válasza keszo (#21020) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

értem,köszi. és érne valamit, mert ugye nem alulról kapja alevegőt, ott csak a HDD-nel megy.
Hát talán nem kel újrapasztázni mert szeptemberben vettem a gépet. :)
ilyenek a hőértékek..

(#21022) keszo válasza ZTE_luky (#21021) üzenetére


keszo
őstag

szerintem semmilyen kiegészítő hűtés nem kell az ilyen értékek mellett.

Attila

(#21023) ZTE_luky válasza keszo (#21022) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és akkor az sem probléma hogyha pl nem csak negyed órát játszok hanem egyet, másfelet akkor van amikor 80-90 fok között ugrál. mennyi az a maximum hőérték procinál és videokártyánál ahol meghúzhatom hogy na ezt elérte akkor veszek hozzá hűtőt?

(#21024) Rambi


Rambi
tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam egy ASUS T200TA és olyan probléma merült fel, hogy akssiról nem kapcsol be. Ha bevan dugva hálózatra bekapcsol, használható, viszont atöltési szintet állandóan 66%-on mutatja. Ha lehúzom a tápkábelt egyből kikapcsol. Küldhetem vissza garanciáztatni? :(

(#21025) keszo válasza ZTE_luky (#21023) üzenetére


keszo
őstag

de az gond
terhelésnél 75°C max. 80°C lehet

Attila

(#21026) ZTE_luky válasza keszo (#21025) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Hát azt csak akkor érem el ha nem emelem meg a laptop farát. tehát csak szimplán lerakom az asztalra. a hátsó két lábához szoktam rakni két kis hengert, hogy az megemelje, azzal szoktam játszani.
pl így egy óra játszással ezek az eredmények jöttek ki ezek sztem rendben vannak.

de ha ez az emelés nem lenne elég, akkor vennék csak hűtőpadot.

(#21027) Adebayor


Adebayor
aktív tag

Sziasztok.

ezen az ócskavason kb mi lehet mi még elfutna? nem értek a laptopokhoz.


[link]

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#21028) pietrrr válasza Adebayor (#21027) üzenetére


pietrrr
aktív tag

notepad :DD

(#21029) Adebayor válasza pietrrr (#21028) üzenetére


Adebayor
aktív tag

hát kb :D néha a böngésző is beakad :D de a cod2-t viszi rendesen :D

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#21030) kateb


kateb
tag

Hi!

Panasonic Toughbook-al van valami tapasztalat? Érdemes ilyesmit használtan venni? Tanári feladatokhoz kellene...

(#21031) Kbali válasza kateb (#21030) üzenetére


Kbali
nagyúr

Attól függ, hogy hol tanít, aki ilyet szeretne - bányában? Ez azért tantermi körülmények között az ágyúval verébre kategória.

(#21032) kateb válasza Kbali (#21031) üzenetére


kateb
tag

Igazándiból nem lenne kihasználva a strapabírósága, ellenben tetszik a kivitele és az ára is azt hiszem.
Nem játékra lenne, irodai alkalmazásokhoz plusz net plusz film. Gondolom ezek problémamentesen mennek egy ilyenen?
CPU: Intel dual Core 1,6GHz
Ram: 4GB
HDD: 250GB
12,1" Touchscreen
Windows 7 Pro

(#21033) Kbali válasza kateb (#21032) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mennyiért jutnál hozzá? Ezek új ára valahol 1M Ft körül volt, ha jól tudom. Mikori gyártású?

(#21034) kateb válasza Kbali (#21033) üzenetére


kateb
tag

Nem tudom mikori, ellenben 5 számjegyű az ára, tartalék akksival, töltővel, port replikátorral

(#21035) keszo válasza Adebayor (#21027) üzenetére


keszo
őstag

Ebben a progiban nézd meg, a DMI-ben hogy mennyi memória hely van
Alaplap-Lapkakészletben meg azt, hogy mit és mennyit kezel maximálisan
Bővítsd fel és még használható lesz egy darabig

Attila

(#21036) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok. Egy lenovo yoga 11 produkálja nár egy ideje a képeken látható dolgot. A feleségem használja ő azt modja csak facebookozás közben (igaz mást nem is igen futtat rajta. 1-2 naponta szokott előjönni elősször pár betű helyén lesz kocka aztán egyre több de beszéljenek a képek. Programhiba vagy GPU? Ausztriában lett véve a gép magyarországra ugyan érvényes a garancia a LENOVOhoz? :F

y

[ Szerkesztve ]

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#21037) asdfjkléhiba


asdfjkléhiba
csendes tag

Üdv!
Az a problémám lépett fel, hogy egyik napról a másikra "elromlott" a billentyűzetem.
Az asdf jklé és Fn billentyűk nem működnek. Semmiféle ütés vagy egyéb trauma nem érte a laptopot, sem a billentyűzetet. (Egyébként alig 2 hónapos laptopról van szó). Órákig keresgéltem interneten, hogy mi lehet a probléma forrása, de mindenhol csak elkoszolódást meg hasonlókat írnak. Több (angol nyelvű) fórumon is találkoztam a problémával szóval kicsinek tartom az esélyét, hogy pont mindenkinél ugyanezek a billentyűk koszolódtak el... Azt gyanítom, hogy valami elnyomódott (isten tudja, hogy miként, de ez tűnik a leglogikusabbnak) és a tanácsotokra lenne szükségem, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a problémát.
A gépet már újratelepítettem, drivereket is. Szétszedni nem akarom, de szervízbe vinni sem egy ilyen hülyeség miatt, mert biztos vagyok benne, hogy valami egyszerű baja van csak én nem értek hozzá.
Remélem tudtok segíteni mert ezt a néhány sort is szenvedés volt leírni képernyő-billentyűzettel.
http://en.kioskea.net/forum/affich-342405-home-keys-asdfjkl-locked Itt írnak valami beragadó billentyűs dolgot de nem igazán értem.
Előre is köszönöm a segítséget!

lenovo g50-45

(#21038) hoax válasza asdfjkléhiba (#21037) üzenetére


hoax
aktív tag

Nyomd le a "Shift" billentyűt egymás után ötször és nézd meg mi lesz a végeredmény...

Don't panic!

(#21039) asdfjkléhiba válasza hoax (#21038) üzenetére


asdfjkléhiba
csendes tag

Semmi változás.

(#21040) gregular12


gregular12
újonc

Sziasztok!

Adott egy eSATA/USB combo port Latitude e6420-as notin. Egy WD Scorpio Blue 2,5" hdd-t kötnék rá egy ilyen kábellel. Jól gondolom, hogy működhet a dolog?
5V megvan a porton, táp így elvileg nem kellene a vinyóhoz.

(#21041) bdani94


bdani94
tag

Hellosztok!!
Feltettem a Dell Inspiron N5010 Gépezetemre a Windows 8.1-et..Viszont a Videokártyámmal gondok lettek hirtelen...Windows általános képernyő 64 hertz 1024 es felbontás van..aztán sehova..Az Everest azt irja hogy Ati Atombios..Szóval most mivan?! :D

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#21042) hoax válasza bdani94 (#21041) üzenetére


hoax
aktív tag

Telepítened kéne egy megfelelő drivert! Kb. ennyi...

Don't panic!

(#21043) Kbali válasza asdfjkléhiba (#21039) üzenetére


Kbali
nagyúr

Vezérlőpult/Billentyűzet beállításaiban - "leragadó billentyűk"?

(#21044) F e Z o


F e Z o
veterán

Adott egy X61 Tablet noti. 3gb ram van benne (2+1gb). Most dualban mennek, azt sem értem teljesen hogyan. Kivettem az 1gb-s modult, hogy odaadom barátnőmnek, erre a bentlévő 2gb-s modullal kisípolt memóriahibával a noti. Nem lehet használni egy modullal? Bios-t végigtúrtam nem látok benne semmi erre vonatkozót.

H2O über alles!

(#21045) Kbali válasza F e Z o (#21044) üzenetére


Kbali
nagyúr

Másik slotban sem megy?

(#21046) F e Z o válasza Kbali (#21045) üzenetére


F e Z o
veterán

Próbáltam a 2 db-ot egyesével is külön-külön slotban. Memóriahibával kisípol.

H2O über alles!

(#21047) asdfjkléhiba válasza Kbali (#21043) üzenetére


asdfjkléhiba
csendes tag

Bővebben? Bár szerintem ott már mindent megpróbáltam. :s

(#21048) Kbali válasza asdfjkléhiba (#21047) üzenetére


Kbali
nagyúr

Konkrétan a leragadó billentyűk beállítás ki és bekapcsolása.
Ezt a Kezelőközpontban (Ease of access center) találod a vezérlőpultban, azon belül is "A billentyűzet használatának megkönnyítése" opcióban (van ott más is, kapcsolgasd).

[ Szerkesztve ]

(#21049) asdfjkléhiba válasza Kbali (#21048) üzenetére


asdfjkléhiba
csendes tag

Ott már mindent pipálgattam mindenhogy de nem segített.

(#21050) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag


Ilyen laptoptáskám van, tehát csak felül cipzáros. Lehet hülye kérdés de hogy kell beletenni a lapost, hogy biztonságban legyen? :D a touchpad felőli vége legyen alul és a hátlapja legyen közelebb a testemhez, vagy hogyan rakjam bele? meg már bánom hogy ilyet vettem mert a cipzár is karcolja alaptopot minden be-ki tevésnél..

Asus G56JR CN145D típusú laptopom van
15,6", 380 x 255 x 27.2 ~34 mm (szélesség x mélység x magasság) , 2,7kg

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.