Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) jonnyjoker01 válasza jonnyjoker01 (#45850) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Lejárt a szerkesztési idő, de rosszul írtam, 2.0 elég a 100hz-hez is. HDMI 2.0 helyett pedig jó a DisplayPort 1.2 átalakító is akár.

Üdv. Johnny

(#45852) SeniorTilla válasza jonnyjoker01 (#45850) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezért is rossz az usb-c töltés... csak azoknál a gépeknél van értelme, ahol 2 vagy 3 c port van, pl. hp spectre, feleségemnek ilyen van 3 porttal.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45853) patrik1994 válasza jonnyjoker01 (#45850) üzenetére


patrik1994
csendes tag

Közben beszéltem huawei supporttal, azt mondta az USB-C portom csak 2.0 így nem tudja a dp alt mode-ot. Nem szeretnék fölöslegesen venni átalakítót, hogyan lehetek biztos benne, hogy tudja? :)
Kicsit bosszantó, hogy a 9 éves asztali gépben tudja a HDMI, ebből meg kispórolják.

(#45854) jonnyjoker01 válasza patrik1994 (#45853) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Mivel a gyártó oldalán nincs kint az USB-C verziója ezért [itt néztem], de ezek szerint hibás a leírás. USB-C 2.0 biztos nem fogja támogatni. Ez nagyon gáz, sajnálom :(

Most jobban utánanézve a HDMI 1.4 képességeinek, a maximum effektív sávszélessége 8.16 Gbit/s. Eszerint a kalkulátor szerint 3440x1440 54hz-en még pont beleférne. Intel control panelen belül lehet létrehozni saját felbontást és ott ha enged saját frissítési rátát megadni, akkor kipróbálhatnád. Ha nem enged sajátot létrehozni, akkor a CRU-val próbálkozhatsz. Monitor legyen csatlakoztatva, majd megnyitod a CRU.exe-t, "Detailed Resolutions" alatt "Add...". Alapból valószínűleg ki lesz töltve 3440x1440@30hz adataival, simán csak írd át a "Frequency"-nél a "Refresh rate"-et 54 Hz-re, majd "OK". Ezután futtasd a restart64.exe fáljt és utána látni fogod a windows beállításaiban is az 54 hz-et mint opció (Display settings->Advanced display->Choose a refresh rate).

Ha nem zavar a kicsit alacsonyabb felbontás és a 60hz a fontosabb szempont, akkor a sávszélességbe belefér még a 3270x1380-as felbontás is. Érdekességképpen 2535x1070@100hz a limit amit ki tudsz húzni belőle képfrissítés szempontjából. Ezeket mind hozzá tudod adni CRU-val hogyha kísérletezni akarsz.

Üdv. Johnny

(#45855) patrik1994 válasza jonnyjoker01 (#45854) üzenetére


patrik1994
csendes tag

Lehet másik típus a laptopom, nem találtam sehol normális típusszámot hozzá.

Eredetileg csak 2560x1080-at tudott, intel control panelen sikerült 3440x1440-et hozzáadnom 30 fps-el még tegnap. A CRU-t viszont nem ismertem, sikerült 54 hz-et hozzáadni, ez már sokkal jobb, mint a 30 nagyon köszönöm :R megmentettél egy másik laptop vásárlásától, ez így tökéletesen megfelel. Monitort viszont biztos nem veszek másikat, amíg ez a laptop van :)

(#45856) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Adott egy HP ENVY x360 -15 Touchscreen-es laptop. Az akksija megment az előző tulajnál és akksi nélkül kaptam meg. Vettem bele egy másik akksit. Érkezése után kalibráltam az akksit, viszont nagyon-nagyon lassan tölti a töltő. 20% körül a laptop akksi töltő melletti ledje narancsról fehérre vált, de lassan tölti tovább (narancsról fehérre estétől reggelig töltötte kb 20-30% ra. Ettől számítva 1-2 napra tölti fel 100%-ra.

A laptop adatai a hátuljáról:

RMN: TPN-W114 - INPUT: 19,5v 2,31A/19,5V 3.33A
HP, HQ-TRE,71025 Germany
Model: 15-w102na
S/N: 8cg61400wc
P/N: n9s02ea#abu

A töltő:

BatteryMon és BatteryInfoView képek:



A töltővel lehet valami gond?

Másik kérdés: Hol tudom megnézni, h ennek a laptop tiusnak világít-e a billentyűje? Per pill nem világít, de mintha lenne egy ilyen Fn billentyű:

Köszi a türelmet! :R

[ Szerkesztve ]

(#45857) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45856) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Teszteld másik töltővel.

(#45858) ParadoxH válasza Pyttawrx (#45857) üzenetére


ParadoxH
tag

Azt fogom tenni, köszi :R A bill háttérvilágításában tudnál tanácsot adni?

(#45859) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45858) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Komplett billt fotozd le

(#45860) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok !
Most kaptam meg egy ASUS vivobook pro 15 oled laptopot, oprendszer nélkül rendeltem.
Mikor bekapcsolom, igy rögtön a bios jön fel, ahol írja a cpu hőmérsékletét. Na most ez bekapcsoláskor 10 másodperc alatt felmegy 90 fokra, és a körül megy végig. Szerintetek mi lehet a gond ? Vagy ez normális ? A hűtö persze bekapcsol és megy is,.

Köszi !

(#45861) ParadoxH válasza Pyttawrx (#45859) üzenetére


ParadoxH
tag

(#45862) tserrof77 válasza New Bluestar (#45860) üzenetére


tserrof77
senior tag

Utána visszamegy, vagy marad ilyen sok? Utóbbi esetben mindenképp, de gyanús, hogy ez azonnali csere lesz.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45863) tserrof77 válasza ParadoxH (#45861) üzenetére


tserrof77
senior tag

Meg kellene BIOS-ban is nézni, nincs-e letiltva. Ha nincs, akkor meg kell egy QuickLaunch vagy Airplane mode (pontosan nem fogom tudni megmondani) ami bekapcsolja ezeket a funkciókat, illetve használhatóvá teszi.

szerk: Talán a wireless button lesz a megoldás. Bár csak 10-eshez vannak, és ha jól látom, 11 van a gépen, de működnie kell. Illetve a Gépházban a frissítéseknél nézd meg a választhatókat is, lehet, hogy ott van függőben.

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45864) New Bluestar válasza tserrof77 (#45862) üzenetére


New Bluestar
tag

Most kicsit hosszabb ideig hagytam, de nem megy lentebb, 85 fok körül állandósult. És azt veszem észre, hogy az akksi is elég gyorsan merül.

(#45865) Pyttawrx válasza ParadoxH (#45861) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hotkey driver kell neki. F5 vagy fn +F5.
Meg amit kollega ír.

(#45866) tserrof77 válasza New Bluestar (#45864) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ha van kedved bármit is csinálni, húzz egy rendszert rá, majd frissíts biost. Rosszabb nem lesz. Ha továbbra is ugyanez, akkor marad a 14 napos elállás, stb... :(

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45867) New Bluestar válasza tserrof77 (#45866) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi, az lesz akkor :R

(#45868) SeniorTilla válasza ParadoxH (#45856) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az envyk világítanak, mindegyik, ennek is ott az ikon az F5-ön. Ha nem világít, valami nem lett visszadugva gondolom. Szalagkábel, kis csati, ilyesmi.

A termékszám (PN) alapján a neten keress rá, a HP spec-ben benne lesz, hogy hány wattos a töltő hozzá. Ha a tiéd kisebb, akkor emiatt is csinálhatja ezt. Bár a HP gépek kiírják, ha túl kicsi a töltő teljesítménye...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45869) tserrof77 válasza SeniorTilla (#45868) üzenetére


tserrof77
senior tag

Na, látod, erre nem is gondoltunk, pedig a Fórumtárs írta is, hogy akkut rakott bele. Ezek a kis szinte mm-es méretű csatlakozók elég könnyen fel tudnak nyílni. :C :C1-2 hónapja pont egy 840essel vagy valami hasonlóval jártam így. :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45870) Pyttawrx válasza tserrof77 (#45869) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogynem. A kérdező is írta, hogy mi kell hozzá
laptop adatai a hátuljáról:
RMN: TPN-W114 - INPUT: 19,5v 2,31A/19,5V 3.33A
Neki egy 65w-os tőtike van.

Erre és ezért írtam a másik töltőt… 😀

(#45871) ParadoxH


ParadoxH
tag

Első nekifutásra a driver / bios nem segített. Többször is szét volt szedve és volt amikor minden csatlakozót kihúztam ami elválasztotta az alsót a felső résztől (kicsit agasztó, hogy amikor először hozzám került, akkor sem világított). A munkahelyemen van a gép ezért csak jövő hét közepén fogom tudni ellenőrizni. Majd jelentkezem. Addig is köszi mindenkinek a segíséget :)

(#45872) Pyttawrx válasza New Bluestar (#45864) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Milyen a cpu benne?
Ez csak biosban tesztelted?
Rendszer alatt nézd meg.
Asztalon volt a laptop? Volt alatta terítő, ami okozhat rendellene hűtést?

(#45873) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

segítséget szeretnék kérni külső monitor problémában. adott egy vállalati gép, az utolsó pixel is group policy menedzselt, még háttérképet sem lehet állítani, ez nem könnyíti meg a hibaelhárítást.

gép: HP Elitebook 845 G8
monitor: Fujitsu B24-8T

a monitor három portot fogad: VGA, DVI, DP. a laptopon egyetlen HDMI kimenet van. a géphez kapott port replikátor (3005pr) tölteni nem tud, gyakorlatilag használhatatlan. maradnék a szoksás külső monitorkábeles használatnál.

a hiba: HDMI - DP kábel (DVI átalakítóval) illetve natív DVI-DP kábellel is ugyanez. boot után kiadja a képet a monitorra is aztán ~2mp után átvált a külső monitor sztatikus zajra. a gép érzékeli a monitort, de nem tud képet átlőni. próbáltam a Latitude privát gépemmel ugyanezt, hiba nélkül működik.

van esetleg ötlet, hogy mit próbálhatnék meg, hogyan lehetne képet küldeni a külső kijelzőre? a monitor jó, a kábel(ek) jó(k), az adapter(ek) jók.

köszi előre is, ha akad tipp :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45874) hoffman_ válasza hoffman_ (#45873) üzenetére


hoffman_
nagyúr

apró korrekciók, közben próbálkozom:

1) eset HDMI-HDMI kábel plusz HDMI-DP átalakító, rosszul írtam korábban
2) eset natív DVI-HDMI kábel

sikerült a Fuji B24-8T-hez drivert letölteni és control panelből frissíteni, a monitort felismeri, de képet nem rak rá.

kipróbáltam a HP gépet másik (Dell) monitorral DVI-HDMI kábelen, hibátlan.
kipróbáltam a Fuji monitort másik (Dell) géppel, DVI-HDMI kábellel, hibátlan.

olyan, mintha ez a Fuji monitor és HP gép nem tudna együtt boldogulni, nem láttam még ilyet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45875) SeniorTilla válasza hoffman_ (#45873) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem kötekedésből írom, de olyan, hogy statikus zaj, olyan nincs a digitális technikában (az analógban sem volt, mert a zaj pont azért zaj, mert nem statikus, állandóan változik) Max. analóg zaj volt, amit sokan hangyás képnek hívtak még a régi katódsugárcsöves TV-ken és monitorokon. Most már 1-0-k vannak bit/bájt/stb beosztásban ellenőrző hibakódokkal, ami ha nincs, akkor nincs jel, nincs zaj sem. Zaj az analóg monitorokon volt ezer éve utoljára.

DVI sincs már vagy 15 éve a notikon. A 845 G8-ason biztos nincs. Projektorokon volt DVI bemenet, százmillió éves elavult technika.

Ezért elég nehezen értelmezhető a problémád.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45876) Tim82 válasza SeniorTilla (#45875) üzenetére


Tim82
nagyúr

DVI sincs már vagy 15 éve a notikon. A 845 G8-ason biztos nincs.

Ezt írta: "a monitor három portot fogad: VGA, DVI, DP. a laptopon egyetlen HDMI kimenet van." (A kiemelés tőlem.)

hoffman_: a DP-HDMI átalakító valószínű, hogy ilyen irányban nem működik (értsd, ha a laptopodnak lenne DP kimenete és a monitorodnak lenne HDMI bemenete, abban az irányban igen, fordítva nem).

Persze ez arra nem megoldás, hogy a HDMI-DVI kábellel (a laptop HDMI kimenete és a monitor DVI bemenete között) miért is nem megy, úgy mennie kellene.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45877) hoffman_ válasza SeniorTilla (#45875) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor megpróbálom nem annak venni, bár egyértelműen annak érzem és semmivel nem kerültünk közelebb a megoldáshoz, hiába kötöttél bele a legalapvetőbb banális hibámba.
a problémát azt gondolom, hogy jól leírtam. a monitort a gépre kötve képet ad 2 másodpercig, a külső monitorra is, utána pedig a monitor átvált hangyafocira. a laptop képernyője végig rendben működik.

sehol nem írtam olyat, hogy DVI van a notebookon. leírtam, hogy pontosan milyen csatlakozó van a pontos laptop típuson és azt is, hogy milyen kábellel/adapter mátrix-szal próbáltam. teljesen nyilvánvaló, hogy nem a szó szerint vett statikus zajt kell elképzelni, mint a probléma forrása.

nem fogok videót készíteni, csak hogy el tudd képzelni, ha nem megy a leírásaim nyomán, akkor valószínűleg nem Te fogsz tudni/akarni segíteni. így talán érthetőbbé válik, ezt látom én is. természetesen a monitor OSD menü működik, a monitor érzékeli a bemenetet, a gép pedig a monitort. csak az egyesekből és nullákból ennyi jön át, számomra érthetetlen okból.

a DVI mellett valóban elhaladt a kor, de nem száz éves, maximum 23, arról nem is beszélve, hogy tökéletes át tud vinni 1080p 60Hz-ig bármit, bár ezt most csak hasból mondtam.

Tim82:
köszönöm az érdemi választ. ott vérzik el minden teóriám - ezek között az általad említett is szerepel - hogy másik géppel és/vagy monitorral hibátlanul működik minden kábel és adapter konstelláció.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45878) Tim82 válasza hoffman_ (#45877) üzenetére


Tim82
nagyúr

Figyelmesen olvasva, a másik gép és monitor kipróbált kombók kapcsán kifejezetten a HDMI-DVI kábellel történő (sikeres) kísérleteket írtad, de amúgy ez tényleg részletkérdés és nem visz Téged előre valóban.

Másik HDMI-DVI kábellel van lehetőséged megnézni? (Ha budapesti vagy, úgy a most következő hét szerda-csütörtök-péntek magasságában adhatok is kölcsön ilyen kábelt, vagy akár HDMI-HDMI kábelhez HDMI-DVI adaptert is.)

Ezt azért vetném fel, mert ugyan nem pont HDMI-DVI felállásban, de találkoztam már ilyennel, hogy az adott gép-kábel/átalakító-monitor hármas nem akart működni, a kábel cseréje oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45879) hoffman_ válasza Tim82 (#45878) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszönöm a felajálást mindenekelőtt! igen Bp-i, bár az IT-ról talán egyszerűbb lesz megoldanom és Téged sem terhelnélek vele. :R

én nagyon-nagyon hajlok rá, hogy ez egy VGA driver szoftver kérdés lesz. ahhoz nem nagyon tudok/merek nyúlni a távolról menedzselt policy-k miatt, de itt sejtem a gondot. három monitort és összesen 3 gépet próbáltam ezekkel az adapterekkel és kábelekkel, sosem volt gond egyikkel sem. kifejezetten az új HP géppel áll fent a probléma.

a teljesség igénye nélkül egy HDMI 2.0 kábel, egy HDMI 2.1 kábel, egy DP 1.4 kábel, ezekhez DVI-HDMI átalakító, DP-HDMI átalakító és egy DVI-HDMI kábel. másik gép/monitor esetén mind rendben.

azt hittem, hogy banálisabb probléma lesz, valami W10 beállítás vagy HP nyavaja, utóbbiban nem vagyok otthon, de úgy fest, tévedek.

szerk.:
a szerkesztésedre reagálva: ezt azért nem vetném el akkor, köszönöm, teszek egy próbát még ebbe az irányba, másik DVI-HDMI kábel téren.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45880) New Bluestar válasza Pyttawrx (#45872) üzenetére


New Bluestar
tag

Szia !
Köszi, hogy foglalkoztál a problémámmal. Közben sikerült beszélni ahonnan rendeltem és azt mondták, hogy biosban ez normális, ott maximumon megy a cpu megy a gpu is . Mindenesetre miután feltelepítettem az oprendszert 50 fok alatt van,ha csak alap dolgokat csinálok, a venti még nem is indul be , úgyhogy lehet benni valami.

[ Szerkesztve ]

(#45881) Pyttawrx válasza New Bluestar (#45880) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ezèrt kérdeztem, h csak biosban volt a teszt?
Mert ott ez normális is lehet. :)

(#45882) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

A múltkori töltési probéma ( #45856 ) kapcsán kérdezlek titeket. Megrendeltem az új töltőt. Megérkezett, de ez most is lassan tölt. Kb egy óra alatt csak 2-3%-ot sikerült tölteni :( A töltésvezérlővel lehet a gond? Mit tudok ezzel kezdeni?

Másik problémát is felfedeztem. A bluetooth eszközt nem látja a gép fizikálisan (nincs az eszközkezelőben sem a rejtett eszközök között) és az AIDA se látja. Feltettem mindkét fent tallható HP drivert, a bios és a win update a legújabb a laptopon. A wifi amúgy megy.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#45883) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!
Újrapasztáztam egy laptopot, de mikor szedtem szét akkor az egyetlen thermal pad szétszakadt. Nem tudom melyik chip ez, szerintem pont a híd lenne az, mert tudtommal nincs benne VGA. Egyik fele a chipen másik fele a hűtőn ragadt. Meg volt már keményedve, nem akartam így visszatenni, ezért leszedtem és tettem a helyére MX-4 pasztát. lyen mocskos alaplapot nem láttam, így egy enyhén izopropyl alkoholos mikroszálas törlővel megtörölgettem óvatosan.

Összerakva viszont elég nagy hangja van a laptopnak, AIDA a PCH diódára állandó 59 fokot ír. Illetve van egy "ága" a hűtőfelületnek ami egy árammal kapcsolatos chipre(?) rálóg, de nincs ott se pad. Oda is tettem MX4-et. Mit rontottam el?

A gép egy Toshiba satellite c660-2c4. Kép az alaplapról: [link]

(#45884) Pyttawrx válasza csuzda (#45883) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Milyen vastag volt a thermal pad? Most pasztáztam pont ilyet, és ott 1,5mm-es kellett. Azaz nem ér össze. Plusz szerintem, de lehet a kép csalóka, vastag a paszta.

(#45885) tserrof77 válasza New Bluestar (#45880) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ugyanezt írtam én is a #45866-osnál, akkor jó lett, ez a lényeg :C

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45886) New Bluestar válasza tserrof77 (#45885) üzenetére


New Bluestar
tag

Igen, köszönöm szépen Neked is :R

(#45887) ParadoxH válasza ParadoxH (#45882) üzenetére


ParadoxH
tag

Up :(

(#45888) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sziasztok.
TFT kijelzőnél random kifehéredik a monitor (1-óra 5 mp között) majd kikapcsol.
Kipróbáltam külső rendben működő tápegységről (megfelelő feszülség, áramerősséggel) , ugyanaz a hiba jelenséget produkálja.
Köszi! :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#45889) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Egy barátomnak van egy IdeaPad Flex 5 82HS00FWMZ masinája, tegnap sikerült leöntenie a billentyűzetet sörrel. Egyből elvitte az első szervizbe amit talált, ahol először azt mondták neki, hogy 30 ezerért van új billentyűzet bele, menthető a gép. Kicsit később már 50 ezer volt az új billentyűzet és vagy meghal a gép egy időn belül javítás után vagy nem, úgyhogy szerintük inkább vegyen egy új gépet náluk, ezt meg adja el nekik alkatrésznek egy húszasért kb... Mondtam neki első körben semmiképp ne menjen ebbe bele, úgyhogy el is hozta a gépet, ma már hívták a szervizből, hogy akkor eladja-e nekik a jelenleg hibás gépet, mert pont kéne nekik egy ilyen kijelző.
Mivel elég lehúzás szaga van a történetnek gondoltam rákérdezek itt mennyi az esélye egy ilyen sörös gép javításának, vagy mi a tapasztalat?
Annyi fix, hogy szerintem érdemes lenne megmutatni egy másik szerviznek is, vagy hülyeség?

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#45890) Pyttawrx válasza McJoker (#45889) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Sajnos ilyenkor előfordulhat bármi, lehet hogy csak a bill kapott, akkor elég annak a cseréje, de lehet más is kapott belőle, és az nem feltétlenül jön elő egyből, ez benne van.
De amit írsz az valóban gyanús, ugyanis ennek a gépnek ragasztva [link] van az lcd-je, tehát vagy kompletten kell nekik, pont egy ilyen gépbe kábelestül.. stb, és akkor 20-ért ajándék nekik. amivel nincs baj, mert hát ugye ott próbálnak nyerni ahol lehet. De azzal már van gond, hogy nem törekednek a javításra.
szerintem is vidd el egy másik szervizbe is, ahol akár ultrahangos tisztítás is van, meg igen a bill csere. Persze egyik sme lesz olcsó, mert árban igen ez a 30-50 közt lesz kb, de akkor már működőképes lesz.

(#45891) SeniorTilla válasza McJoker (#45889) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A sör nem hétköznapi dolog. Egyrészt finom és hűsítő, másrészt tele van savas anyagokkal, pl. szénsav, amik akkor is marnak, ha már megszáradtak. A bor, kávé, kóla, stb. is hasonlóan.

Egy olyan gép, amibe beleömlött, mindig bizonytalan lesz. Kérdés, hogy hová és mennyi ömlött bele. Ajánlott lett volna azonnal szétszedni, akku és minden tápellátó dolog ki és vízzel lemosni. De még úgy sem biztos.

Én nem dolgoznék ilyen gépen, mert bármikor meghalhat még tisztítás után is. Egy ideapad főleg (olcsó kommersz kategória, nem strapabíró, mint pl. egy Thinkpad)

Inkább hagynám és eladnám alkatrésznek, de nem annyiért amit a szerviz ajánlott érte. Csak az ssd, ram és akksi többet ér, a kijelzőről, burkolatokról nem is beszélve.

Ha a kijelzője megúszta, akkor csak a kijelző 20 ezernél biztosan többet ér, ráadásul érintőképernyős.

Én kb. egy hónapja adtam el egy hasonlóan járt HP Pavilion 15-ös kijelzőjét komplett a kerettel és zsanérokkal egyben, 50e körül. És az nem volt érintős...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45892) Csupati


Csupati
senior tag

Sziasztok van egy Clevo gépem , és azon kondolkozok hogy a 1060 mellé betennék egy firepro s7100x et. A következő dologra gondoltam : vajon lehetséges e az nvidia physX et az AMD kártyára terhelni,és ha igen észrevehető teljesítmény növekedést kapnék ? Addig eljutottam, hogy megnéztem müködik-e az AMD kártya , windows betöltése után GPU-z szerint mind2 kártya aktív és driverezett ( minek után csak doptam rá egy pasztát és egy kis gappad-ot hogy müködik-e a kártya ) rögtön ki is kapcsoltam nehogy elmelegedjen. További tesztre nem került sor.
pár infó : Clevo p370sm3 , Gecube/eurocom 1060 , S7100x gyári vbios 2020 ban volt utolsó driver frissités, a 1060 driverbe inf fájlt kellett módosítani hardver id miatt.

(#45893) McJoker válasza SeniorTilla (#45891) üzenetére


McJoker
tag

Köszi mindenkinek!

Másik szerviz lett a vége, ott jobban szétszedik, ránéznek, tesztelgetik. Azt mondták, ha úgy látják összerakják és, ha megy 2-3 hétig gond nélkül akkor valószínűleg megúszta a masina...

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#45894) kmiki19


kmiki19
csendes tag

Sziasztok,

Adott egy Lenovo Legion 5 Pro laptop, aminek 2 napja folyamatosan ki-be kapcsol a kijelzője (a kép elsötétül pár másodpercre, majd visszajön).

Win10 alatt és Win11 alatt is csinálja. Ma telepítettem újra a gépet, hátha helyrejön, de nem. Továbbra is fenn áll a probléma. Valaki találkozott már hasonlóval? Valami ötlet, hogy lehetne megoldani?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Üdv.:
Miki

(#45895) Pyttawrx válasza kmiki19 (#45894) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Biosban is csinálja?

(#45896) kmiki19 válasza Pyttawrx (#45895) üzenetére


kmiki19
csendes tag

Szia, igen ott is. Baromi idegesítő, totál szétcseszi a szemem (nem beszélve arról, hogy alig több, mint 1/2 éves és közel 500k-ba került a gép :()

Nem tudom mi lett vele néhány napja nem volt ilyen baja, de a a win11 friss, driverek frissek, mindenből a legfrissebb van fenn :W

[ Szerkesztve ]

(#45897) Pyttawrx válasza kmiki19 (#45896) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát ha biosban is ez van, akkor hardverhiba lesz szerintem?

(#45898) kmiki19 válasza Pyttawrx (#45897) üzenetére


kmiki19
csendes tag

Még azt megpróbálom, hogy egy egyel régebbi biost visszarakok, mert korábban nem csinálta, hátha aztán, ha nem akkor garanciás javítás

Nagyon köszönöm a válaszod!! :)

[ Szerkesztve ]

(#45899) Pyttawrx válasza kmiki19 (#45898) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez jó ötlet.

(#45900) kmiki19 válasza Pyttawrx (#45899) üzenetére


kmiki19
csendes tag

Igen, talán bejön, csak az a gond, hogy nem találok letölthető előző verziós bios file-t :(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.