Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) csbalint válasza Lacielvtárs (#30968) üzenetére


csbalint
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen, akkor lehet, hogy marad minden a régi.

(#31002) Tim82 válasza Vill80 (#31000) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hol lehet ezt beállítani?

Sehogy, semmi baja nincs a moduljaidnak.

Az enyémben viszont csak 532Mhz-et mutatnak a hardware elemző progik és a "wmic memorychip get speed" parancsra pedig 667-et ír ki a command line-ban.

1066 MHz FSB-s moduloknak 533 MHz a valós sebessége (a technológiából adódik, hogy Double Data Rate-ről van szó, a gyártók ennek megfelelően felszorozzák kettővel a valós értéket -> a valós sebességet az I/O Bus értéknél látod a Wikipédiás szócikk példáiban).

A 667-es érték mérési hibának tűnik, 1333 MHz FSB-s modulnál lenne valós érték.

A W500-adba tehetsz akár gyorsabb modulokat is, de akkor is 1066 MHz-es FSB-n fogja őket kezelni, amire 533 MHz-et (+/- 1-2 MHz) fognak mutatni valós sebességnek a különféle monitorozó programok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31003) geryboro válasza Tim82 (#31002) üzenetére


geryboro
senior tag

+1

sok program a natív órajelet méri.
a gyártók és a forgalmazók az effektív órajelet határozzák meg.
ilyen esetben a memória modul generációt kell alapúl venni.
pl.

ezen felűl ott a ddr generáció, ez határozza meg a szorzás mértékét.
ddr-ddr2-ddr3-ddr4

itt egy kis olvasnivaló ami ehet is kötődik. [link]

ugyan van jelen a grafikus vezérlők dedikált memóriáinál is.

a lényeg: magas órajel, több csatorna, kisebb késleltetés.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#31004) bandras54 válasza Vill80 (#31000) üzenetére


bandras54
aktív tag

Milyen CPU van a gépben?

(#31005) Vill80 válasza geryboro (#31003) üzenetére


Vill80
újonc

Köszi az infókat.
A WikiPedia-s cikket már a kéréd megfogalmazása előtt is olvastam, de nem állt össze a kép, mivel az asztali PC-n viszont 1333MHz.-et mutat mindenhol.
Ezért kavart be ez, de ha azt mondjátok, hogy ez így jó, én elfogadom :)
Eszem ágában sincs piszkálni, főleg, hogy nem értek hozzá :)

Egyébként a Lenovoban Intel Mobile Core 2 Duo T9400 van.

(#31006) tserrof77 válasza BRIKLY (#30996) üzenetére


tserrof77
senior tag

A töltő "papíron" jó. Ellenben lehet, hogy terhelésre (gépre dugva) már nem. Keresztpróbát kellene csinálni, illetve a gépen "hard reset-et" (akku, táp le, memória ki és a bekapcs gombot nyomni kb egy percig).csinálni.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31007) P. úr


P. úr
tag

Sziasztok!

Következő probléma áll fenn a barátom újonnan üzembehelyezett Y700-as gépével. Windows 10 telepítés után a wifi adapter egyáltalán fel sem tűnik az eszközkezelőben, így sehogy nem tudjuk rábírni a gépet, hogy wifi hálózatra csatlakozzon. Ismert erre a problémára valamilyen megoldás?

(#31008) prabhu válasza P. úr (#31007) üzenetére


prabhu
senior tag

Nincs esetleg letiltva? Elvileg azonnal működnie kellene a telepítés vége felé.

(#31009) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy ACER Aspire 7750G 17" Notebook...A produkciója a következő:
A képernyőn szigorúan csak hosszában fekete csík(ok) villanak fel egy pillanatra. De csakis abban az esetben amint a kurzorral elkezdek egy/bármilyen műveletet: úgy mint pl egy ablakváltás, egy mozgatás, egy szimpla jobb klikk...tehát ha munka van a képernyőn. Véletlenszerűen bármikor bárhol előjön.

Win 7/10 telepítés is megvolt, VGA driver direktbe telepítve: a prébléma ugyan az.

A csavar a dologban: amint külső kijelzőre kötöm a Notit, akkor a SE a külső monitoron, SE A NOTIN nem produkálja a jelenséget :Y

Ötletek? Tippek? Trükkök? Tanácsok a probléma megoldásra :F

Köszönöm szépen!

(#31010) csixy válasza P. úr (#31007) üzenetére


csixy
addikt

intel 8260-as van benne.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31011) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.

Bocs hogy ide írok de a Notebook hűtőpad topic halott ( 2016.11.28.-a óta nem volt hozzászólás.)
Asrock E5-575G-54PF laptop alá keresek hűtőt mert igen magas a hőmérséklete sima böngészés mellett is proci 40-44 fok körül a vga 42-45 fok között mozog a játékoknál ugyan ez 87 / 80 fok :O
A gép vadonatúj tehát nem koszos nem öreg egyszerűen valamiért ennyire melegszik. A családban van még egy ugyan ilyen laptop csak az 17"-os és ugyan ez a probléma vele is.

Olyan 5k körül áldoznék rá vagy ha valami nagyon szuper cucc van akkor felmehetünk 8-9k-ig.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31012) prabhu válasza SirKero (#31011) üzenetére


prabhu
senior tag

Az Acer már csak ilyen. Vehetsz alá hűtést, de csodát ne várj.

(#31013) sirdenis


sirdenis
tag

Ecan egy korosodó dell n5010 amit kicsit ráncbaszednèk ha lehet. Ramot már vettem bele , de ahogy észrevettem a lassú hdd nagyon visszafogja. Tudnátok ajánlani bele vmi jó ssd-t?

(#31014) SZIGMA válasza SirKero (#31011) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Háát, én a 40-45 fokot nem érzem magasnak, főleg a sok szeméttel teleszórt weboldal böngészése közben.

A géped ilyen, ha gondolod vehetsz alá egy bármilyen atomkínai hűtőt (1500Ft) vagy felemeled az alját üdítőskupakokkal (0Ft, mert az úgyis akad otthon)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31015) SZIGMA válasza sirdenis (#31013) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Nézz körül a "Milyen SSD-t vegyek?" topikban! Az összefoglalót lenyitva megtalálod a jelenleg ajánlott SSD-ket.

(bár én személy szerint n5010-re nem költenék már, de az SSD mehet majd tovább másik gépben,ha ez megtér a teremtőhöz)

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31016) LazyB


LazyB
csendes tag

Üdv!
Nekem van egy Toshiba satellite L850-18U laptopom, hozzá kapcsoltam d-sub kábellel egy LG 22M38A -B LED monitort érzékeli is a windows 10 és a monitor is visszajelez, hogy látja a gépet, de nem ad le képet a monitor felé. AMD Radeon HD 7600M 2GB videókártya van benne aminek a saját AMD Settings-je is látja. A hdmi kimeneten a tv simán működik.
Mi lehet a baj?

(#31017) SirKero válasza SZIGMA (#31014) üzenetére


SirKero
őstag

Az a legnagyobb problémám és a melegedésben is közrejátszik ( szerintem :B ) hogy alapon nulla futóprogram mellett is maximumon megy a processzor :W
Játék alatt viszont a 87 fok azért már durva szerintem. Ja és a legszebb,hogy a teszt programok alatt ( furmark ,ungine heaven ) a vga meg nem megy 70 fok főlé :U de játék alatt az is inkább a 80 fok körül mozog.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#31018) maxika15


maxika15
tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy mikor játszom(Rust) a laptop visszavesz a teljesítményből, de nem melegedés miatt, mert stress-eltem a masinát, ahogy a képen is látszik, 90-95 foknál nem vett vissza egy dekát se, viszont amikor Rust-ozok, 60-70 fok, és mégis vissza vesz folyamatosan, ezáltal állandóan kifagyok, laggolok. Hogyan, és mivel tudnám azt kiküszöbölni, hogy ne vegyen vissza a teljesítményből?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Notebook: Toshiba Satellite C55 C11 K

[ Szerkesztve ]

(#31019) bandras54 válasza SirKero (#31017) üzenetére


bandras54
aktív tag

Energiagazdálkodásnál állítsd kiegyensúlyozottra (ha jól emlékszem ez a beállítás neve)

(#31020) bandras54 válasza maxika15 (#31018) üzenetére


bandras54
aktív tag

Nálad szintén, csak pont az fordítva (teljesítménycentrikus)

(#31021) maxika15 válasza bandras54 (#31020) üzenetére


maxika15
tag

be van állítva :))

(#31022) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Nemrég előjött egy érdekes hiba a notimban - Acer Aspire V3-371-565X.
Pár billentyű néha nem működik. (D,E,R,F,X és ezek környéke).
Ami érdekessé teszi, hogy ha erősebben rányomok vagy ha sokszor nyomkodom ezeket a billentyűket, akkor megjavul egy időre. Egy időre. Ami picit hosszabb távon megjavítja, az a hajlítás. :DDD
Tudom mit gondoltok...
Viszont koliba visszaérve, egyetlen laptoppal frusztráltan az ember már mindent csinál, csak, hogy működésre bírja. Ha befelé hajlítom, tehát magam felé a két oldalát, akkor egy kis roppanás után megjavul. Az a tippem, hogy valami alkatrész mindig megmozdul vagy meghajlik az utazás során.

Volt valakinek hasonló tapasztalata?
Érdemes lenne megbontani az egészet? :F

Viszonylag új noti, lehet még garanciális (megnézem majd a papírokat). Ilyen problémával garanciálisan cserélik? Illetve hogy tudom bizonyítani, hogy baj van? Mert nem mindig csinálja, illetve a roppantás után elég sok ideig jó. :U

(#31023) csixy válasza haly (#31022) üzenetére


csixy
addikt

A csöves Favorit TV-nek anno mindig a jobb első lábát kellett a nagykés nyelével kívülről befelé megkoppintani, hogy a függőleges eltérítés beinduljon és képpé nyíljon ki a vízszintes középső csík. ;]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#31024) Duree válasza haly (#31022) üzenetére


Duree
veterán

Ez a hiba garanciális hiba, a billentyüzeted rossz.Acer ügyfélszolgálatot hívni és futár hozza viszi a gépet

duree54

(#31025) persil válasza haly (#31022) üzenetére


persil
nagyúr

Én mindenképp visszavinném a helyedben, de semmiképp se említsd meg, hogy tekergeted és akkor egy ideig jó... :D

"Nem jó a bill, javítsad megfele!" A "középen hajlítgatva megy egy ideig" rész valószínűleg nem egészen kompatibilis a garanciális feltételekkel.. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31026) haly válasza persil (#31025) üzenetére


haly
őstag

Köszi a válaszokat, (#31023) csixy, Te meg jól megkacagtattál. :D

Természetesen nem említettem volna a működésre bírás technikáját. :DDD
Hát srácok, még lehet gondolkozok rajta.
Nagyon ódzkodok a garanciális ügyintézéstől. 90%-ig biztos vagyok benne, hogy a javítás minőségével nem lennék megelégedve. Nélkülözni ugyan most tudom, de ki tudja meddig javítják.

Ha előjön a hiba megint, akkor elgondolkozok rajta.
Amióta egyébként először előfordult, azóta körültekintőbb vagyok a szállítás során (pedig így is hátizsák külön erre a célra kialakított, párnázott részében van). Azt megfigyeltem, hogy ha fordítva teszem be, mint ahogy szoktam, sokkal kevesebbszer csinálja.

Jó kis noti, nem is volt olcsó, kár lenne érte.

Ha valaki esetleg tudna még garanciával kapcsolatban pár tapasztalatot írni, azt megköszönném!
Acer háztól-házig gariról most olvastam a kézikönyvében. Ez hogy működik, mennyi ideig ülnek rajta?
Köszi a segítséget még egyszer! :R

Ha valamit egyébként le lehet ebből vonni tanulságként, az az összeszerelési minőség jelentősége egy laptopnál. Anno mikor a notit vettem, ez volt a legolcsóbb i5-8GB-SSD 13" vékony. Nem véletlenül... Műanyag, illetve az utazást nagyon pocsékul tűri. 1 csavar már egyszer ki is hullott magától, később visszacsavaroztam. Félre értés ne essék, NAGYON szoktam vigyázni a cuccaimra. Ezen a laptopon sincs 1 darab karc sem. Úgy gondolom ennyi gyűrődést táskában bármelyik laptopnak ki kellene bírnia. :U

Bocs a regényért.

[ Szerkesztve ]

(#31027) BRIKLY válasza tserrof77 (#31006) üzenetére


BRIKLY
veterán

Keresztpróba alatt mit értesz?
A többi megvolt, még a BIOS elemet is lekötöttem 20 percre. :K

(#31028) SZIGMA válasza SirKero (#31017) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Akkor először is a feladatkezelőben meg kellene találni, hogy mi pörgeti a procit.Ha az megoldódott, akkor lehet a játékkal tesztelni, hogy javult-e. Nem tudom, milyen játékkal tolod, de egy nagyobb játék kb. ennyire fűti fel a cuccot.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31029) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Feleségem gépe (HP G62) tökéletesen működött, játszani is szokott rajta, egy fél órája még használta. Most kikapcsolta, majd eszébe jutott valami, bekapcsolta és azóta nem megy. Hallani a ventit felpörögni, a hdd is klattyog, ahogy szokott, ledek is felvillannak, de nem történik semmi más, nem kezd el boot-olni, konkrétan a kijelző sem kapcsol be. Próbáltam akksival, akksi nélkül, bedugva is, mindkét ram-mal külön-külön a slotokat is felcserélve, de semmi.

Van valakinek ötlete? Tudom, hogy kb bármi lehet, de van e esetleg valami, amit kapásból ki lehet zárni? Az a baj, hogy ötletem sincs, mivel nincs hibajelenség, hanem egyszerűen nem indul be a cucc.

Nem egy mai gép, de azért jó lenne, ha nem kéne kidobni, egyik percről a másikra.

Előre is köszönöm!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31030) SP4C3 válasza persil (#31029) üzenetére


SP4C3
veterán

Ha van lehetőség rá, akkor köss rá egy monitort.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31031) Duree válasza persil (#31029) üzenetére


Duree
veterán

Nagyon gyanús nekem ,hogy az északi híd a ludas a dologban.

duree54

(#31032) tserrof77 válasza BRIKLY (#31027) üzenetére


tserrof77
senior tag

A te töltődet másik géppel, illetve a gépedet másik töltővel. Bár, gyanítom, ezen túl vagy.

Ha ezek nem segítettek, gyanítható az alaplap hiba (északi/déli híd BGA forrasz hiba) Az a villogó némítás gomb utal erre.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#31033) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Adott egy Asus noti,amit újrra kellene telepíteni.a probléma az hogy amikor be lépek a biosba,a bott option priorites menünél hiába van 1 helyre állítva az ufeimathisa dvd rom,és a másidik helyen kévő windows bott meneger letiltva,nem indul el a telepítés.Úgy is próbáltam hogy a 2.helyre engedélyeztem a boot menegert,és az elsőn a dvd maghajtó maradt de akkor sem települ ha nem vissza dob a biosba.pedid a telepítő dvd hiátlan.Próbáltam pendrivéről is telepíteni de azt meg eggyáltalán nem látja,pedig az is hibátlan.Az ad boot opcion nál meg csak a pci1f/2 lehetőséget adja.Load ios default meg volt.gyanítom valami beállítás kelle a biosba.Légyszi segítsesek.Köszi előre is.

(#31034) Flowtation válasza kromatika (#31033) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Olyasmi, hogy secure boot van? Ha igen, akkor azt kapcsold ki, vagy ha valahol tudsz választani uefi és legacy mód között akkor válaszd a legacy-t. Kicsit zavaros a leírásod, esetleg írd le a pontos laptop típust, hátha könnyebben tudunk/tudnak segíteni.
Valószínűleg a dvd is még legacy módban van kiirva, azért nem akar elindulni.

Azért várd meg a szakik véleményét is!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31035) kromatika válasza Flowtation (#31034) üzenetére


kromatika
veterán

Szia.A noti pontos tipusa asus x551c,securiti boot ki kapcsolva,a boot configurationnál most meg már csak a boot menegart adja.hiába van bent a pendrive ill dvd is.olyan van még hogy boot overdive.semmi más.a dvd is ahci módvan van írva

[ Szerkesztve ]

(#31036) Flowtation válasza kromatika (#31035) üzenetére


Flowtation
őstag

Külön boot választó menü van? Olyanra gondolok, hogy nem a biosba lépsz be, hanem csak egy boot választó menübe? Ha igen, ott mi közül tudsz választani? Legacy módot nem tudsz valahol (be)kapcsolni?

Mivel irtad ki a dvd-t, pendriveot? Javaslom a rufus-t, eddig nekem bevált minden cucchoz.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#31037) kromatika válasza Flowtation (#31036) üzenetére


kromatika
veterán

Köszi már meg oldodott.asusnal meg talaltam.hiaba volt le tiltva a boot manager és első helyre rakva a dvd.nem elég az asusnak.f10 után ujra induláskor nyomni kell a ctr-t.csak igy jön fel a boot menü ha manager telepitve van.ekkora helyességet.na mind az a lenyeg hogy már jó

(#31038) mclaren777


mclaren777
senior tag

Egy Lenovo L420 (Win7 x64) mitől kapcsolhat be kisebb időtartamokra magától az éjszaka közepén?

(#31039) SP4C3 válasza mclaren777 (#31038) üzenetére


SP4C3
veterán

Win10? ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31040) mclaren777 válasza SP4C3 (#31039) üzenetére


mclaren777
senior tag

Miért írod a Win10-et? Váltani kell, mert ez csak a Win7-re jellemző? :)

(#31041) SP4C3 válasza mclaren777 (#31040) üzenetére


SP4C3
veterán

Kérdezem, hogy windows 10 van-e telepítve. :B

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31042) mclaren777 válasza SP4C3 (#31041) üzenetére


mclaren777
senior tag

Nem, 64 bites Windows 7 van rajta. :)

(#31043) SP4C3 válasza mclaren777 (#31042) üzenetére


SP4C3
veterán

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31044) mclaren777 válasza SP4C3 (#31043) üzenetére


mclaren777
senior tag

Win7 alatt hol találok ilyet? :)

(#31045) SP4C3 válasza mclaren777 (#31044) üzenetére


SP4C3
veterán

Google, vagy windows search?

"To disable the automated computer maintenance process, go to Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting and click Change settings on the left, and set the Computer Maintenance to Off. Remember that you will be disabling all automated system maintenance tasks! A quick way to arrive to this setting, is by typing Control Panel\All Control Panel Items\Troubleshooting in the Control Panel’s address bar." Forrás

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#31046) mclaren777 válasza SP4C3 (#31045) üzenetére


mclaren777
senior tag

Az létezik hogy az én Windows-omban mégsincs ilyen menüpont? :S

(#31047) SZIGMA válasza mclaren777 (#31046) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

set the Computer Maintenance to Off

lefordítom, mert látom nem megy:
A számítógép-karbantartásnál a "Kikapcsolva" opció elé tedd a pöttyöt (a "Bekapcsolva(ajánlott)" alatt)

[ Szerkesztve ]

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#31048) mclaren777 válasza SZIGMA (#31047) üzenetére


mclaren777
senior tag

Oké megcsináltam, remélem így már jó lesz!

Köszönöm mindenkinek! :D

(#31049) raczger


raczger
őstag

HP Elitebook 8540p
Reggel elkezdett furcsa hangot adni a gép: [link]
Elsőre újraindítottam, akkor a windows töltőképernyőnél megakadt, utána még 2x odáig jutott, azóta viszont a hp logón nem jut túl, biosba se lehet már belépni.

Ezzel a fura kattogó-csipogó hanggal találkozott már valaki? Este, ha lesz időm mindenképpen szétszedem, de egyelőre lövésem sincs, mi történhetett. Eddig hibátlanul működött, nem melegedett, nem kattogott a hdd, nem lassult be.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31050) aliquis válasza raczger (#31049) üzenetére


aliquis
tag

..én nem hallok semmit.. :F

Viszlát!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.