Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46401) Belako


Belako
tag

HI!

Hol is kezdjem. Akartam kicsit bővíteni a laposomba a ramot.
egy Tuf fx505dt van szó legújabb Biosszal és 2400mhz és 32gb-ig támogat.

Gyárilag ez van benne:
SK hynix 8GB 1Rx8 DDR4 2666V Cl19 //HMA81GS6JJR8N-VK//
2400mhz-re a rendszer visszabutítja aida és cpu-z szerint

Vettem egy ilyet:
G.Skill SO-DIMM 32GB DDR4-2400 Kit CL16 //F4-2400C16D-32GRS//
A proci cpuworld és gyártó szerint 2400 mhz-ig okés a dolog, gondoltam ez bőven elég.
Kicseréltem
A vas felismeri. azonban ahogy a win betöltöt egyből kékhalál.
Win10 teleptés szintén zenész.
Persze a régi rammal nincs gond

Nézegettem és véleményem szerint az időzítés lehet a probléma forrása, azonban
ebben nem vagyok teljesen biztos.

--Amennyiben hasonló karakterisztikájú memóriát veszek, szerintetek elillan a gond?
pl: G.Skill SO-DIMM 32 GB DDR4-2666 Kit CL19 //F4-2666C19D-32GRS//
Építő jellegű kritikát szívesen fogadok.
Válaszokat előre is köszi
Üdv B.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46402) Pyttawrx válasza Belako (#46401) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ott rontottad el, hogy a 32gb-ot egyben vetted meg. Mert ok, hogy 32-ig bővíthető, de 2 slot van, ha jól emlékszem, azaz 2x16GB

[ Szerkesztve ]

(#46403) Belako válasza Pyttawrx (#46402) üzenetére


Belako
tag

HI!
2*16gb kittről van szó
Választ azért köszi

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46404) Pyttawrx válasza Belako (#46403) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tényleg, sorry azt benéztem. :)
akkor viszont nézd meg külön külön is, úgy mit dob a gép? meg engedj rá egy memtestet. attól, hogy új még lehet hibás

(#46405) Belako válasza Pyttawrx (#46404) üzenetére


Belako
tag

Már megvoltak az említett dolgok. a ramok okésak.
winben sajna nem megy a ramteszt mert 2 percig sem bírja kékhalál nélkül, azt máshogy hoztam össze.
Itt valahogy a ram meg a lapos nem pászol csak nemtom miért.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46406) Pyttawrx válasza Belako (#46405) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

sosem win alatt tesztelünk ramot. Pendrive memtest megvolt?
külön-külön is ez a hiba?
Pl Live linux is megfagy?

(#46407) Grave_444 válasza Pyttawrx (#46406) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Hp brand asztali gépnél jártam úgy tegnap, hogy 5 különböző ram modullal ugyanezt produkálta. Bios, memtest ok, Windows már nem indult. WinPE sem.
Másik márka ugyanolyan időzítésű, órajelű, méretű moduljával pedig ment.
Korábban laptopnál is ugyanez.

(#46408) Belako válasza Pyttawrx (#46406) üzenetére


Belako
tag

Jap ahogy említed nem win alatt, illetve van másik laposom is,
abban is volt ott is volt teszt. 2. számú delikvensnél semmi gond nincs. Ezt viszont nem akarom tuningolni.
Sajna valahogy Tuffal nem akar passzolni.
Én még mindig az időzítésre gyanakszom de még ilyet nem láttam ezért kérek segítséget.
pl g.skill hivatalos forumon gyártói valászok között találtam ilyen jellegű megoldást. de mielőtt megint kirepül az ablakon majd 50e FT. azelőtt szeretnék biztos lenni a dolgomban.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46409) Pyttawrx válasza Grave_444 (#46407) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen néha lehet összewférhetetlenség, vagy pl 1 vagy 2 oldalas a ram, az i svan néha hogy szivat. :)

(#46410) Pyttawrx válasza Belako (#46408) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem tudod visszaküldeni 14 nap stb

(#46411) Belako válasza Pyttawrx (#46410) üzenetére


Belako
tag

Elméletileg vissza tom küldeni. kb 4 mapja érkezett.
Már kinéztem a másikat amit korábban belinkeltem. ott csak a gyártó illetve a méret változik.
Órajel ill. időzítés nem. aztán majd látom

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46412) Pyttawrx válasza Belako (#46411) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

esetleg helyi bolt, ahol bele is tudják tenni mielőtt kifizeted?

(#46413) Belako válasza Pyttawrx (#46412) üzenetére


Belako
tag

Az a baj ahol lakom semmi sincs. másrészt ha bemegyek és valamit szeretnék, mindig ugyanazt a választ kapom, tudunk rendelni, ez megy nekem is. Nemmellesleg nem magyarba élek és amilyen szaktudással rendelkeznek az itteni emberek beleértve más szakágakat is. nem biztos hogy nekik kell belerakni a főnáhított ramjaimat.

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46414) Pyttawrx válasza Belako (#46413) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értelek, akkor igen rendelni kell.

(#46415) SeniorTilla válasza Belako (#46405) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Valszeg azért nem megy, mert a G.Skill egy olcsó márka. Próbálj meg samsungot, kingstont venni, azzal menni fog. HP notiknál A-Data ramokkal jártam így én is korábban. Azóta A-Data-t kerülöm, most is van olyan gép ami fagy tőle. 1-2 hétig tökéletesen megy, aztán elkezd fagyogatni. Ramcsere után hibátlan.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46416) Pyttawrx válasza SeniorTilla (#46415) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

kevés ram van mait kerülök, de az adata ramok :K
Samu, hynix, kingston, ritkán elpida ezekkel szinte alig van baj

[ Szerkesztve ]

(#46417) ricsi99 válasza SeniorTilla (#46415) üzenetére


ricsi99
addikt

G-skill olcsó márka?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46418) ricsi99 válasza Belako (#46408) üzenetére


ricsi99
addikt

G-skill az egy furcsa ram a maga módján...
Ha az alaplapi bios támogatja ,akkor stabil , jól tuningolható tipus... ha nem akkor megette az egészet a fene....
Szerintem:
Frissíts a legujjab bios-ra... aztán load setup default a biosban... ha megy akkor oké ha nem akkor küld vissza és rendelj másik gyártótól.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46419) ricsi99 válasza Pyttawrx (#46416) üzenetére


ricsi99
addikt

Kingmax? ;]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46420) Pyttawrx válasza ricsi99 (#46419) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az is ritka nálam, de azok is ok.

(#46421) SeniorTilla válasza ricsi99 (#46417) üzenetére


SeniorTilla
veterán

adata, stb szint

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46422) Belako válasza ricsi99 (#46418) üzenetére


Belako
tag

Eddig nem volt bajom G.skill-ékkel. Olcsónak éppen én sem nevezném. Eddig beváltak sőt elég jók voltak főleg a régi amd apukkal /FM2+/, de vissza lesz küldve és talán egy corsair vengeance lesz helyette. Ezt a két márkát vettem eddig persze eddig mindig nagy megelégedéssel. Most ez van benéztem.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot! Zsírszalonna nincs a tepertő kincs! Mindenki a maga szerencséjének a pogácsa

(#46423) Monya78


Monya78
veterán

3 napja írtam: [link]
Azóta teljesen feltöltöttem, két napig nem nyúltam hozzá, bekapcsoláskor 100% helyett 98% fogadott, az akku kopás szint 15,5% lett a 21,4% helyett.. :B

Azt gondoltam hogy romlik ez az érték...nem javul... :Y Most akkor mi az igazság?

Hirdetésbe egyelőre 15,5% akku kopást írtam be, nézzek rá néha, változtassak a számon?

[ Szerkesztve ]

(#46424) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Legion 5 (15ACH6H, Ryzen, 3060) laptopra szeretnék egy kijelzőt és egy kijelzős rajztáblát kötni minél kevesebb laptopból kilógó kábellel.

A laptopon van HDMI és USB-C port (nem TB, de megy rajta kijelző USBC-DP kábellel).
A monitorom egy Dell 2417H, amiben van USB hub és DP out, tehát lehet utána kötni további monitorokat.
A rajztábla egy XP-Pen Artist 12 Pro, HDMI és 2 USB csatlakozója van.

Működhet ez úgy, hogy a rajztábla DP-HDMI átalakítóval, a monitorra van kötve, a rajztábla 2USB kábele a monitorba dugva, a monitor pedig USBC-DP kábellel, és egy USB kábellel csatlakozik a laptophoz?

A cél az lenne, hogy minél kevesebb kábel menjen a laptopba, hogy könnyebb legyen hordozni.

(#46425) SeniorTilla válasza KilgoreTrout (#46424) üzenetére


SeniorTilla
veterán

sztem nem fog így menni, de miért nem próbálod ki?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46426) KilgoreTrout válasza SeniorTilla (#46425) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Mert nincs hozzá átalakítóm (dp-hdmi anya, usbc-dp kábel). Most amúgy is rendelek alzarol, gondoltam hozzacsapom ezeket is, ha működhet így

(#46427) SeniorTilla válasza KilgoreTrout (#46426) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem hiszem, hogy a monitor kimenetére kötött második monitort felismeri a noti, de próba szerecsen :) majd írd már meg, mit sikerült

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46428) Kbali válasza SeniorTilla (#46427) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem pont erre szolgálna a daisy chain?

(#46429) coco2


coco2
őstag

Ismerős áthozott hozzám egy hp 250 g8-as laptopot (került valami 109k bruttóba akciósan), hogy barkácsoljak rá egy win 10-et. Megtettem. Utólag tűnt fel, hogy a magyar billentyűzetén nincs ott a hosszú í betű. Egyszerűen csak hosszabb a shift bal alul, és a hosszú í nincsen ott. Szándék szerint rá sem tervezték. Talán nem tudtak a magyar nyelvben a hosszú í létezéséről a designer-ek? Valami miatt nincsen.

Mondtam neki, vissza kellene vinni azt a vacakot, és venni egy normálisabbat. Nem akarja, mert hogy amúgy elég jónak tűnik youtube video nézéshez, meg webezéshez. Viszont a hiányzó í miatt tuti szekálni fog még.

Van arra valami okosság kitalálva, hogy extra olcsó laptopokon olyan "pici hibát" hogyan szokás kezelni?

A tippeket köszönöm.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46430) KilgoreTrout válasza SeniorTilla (#46427) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Olyan infót találtam neten, hogy csak aktív DP-HDMI átlakítóval megy. Viszont pl. Alzán egyik adapternél se írják, hogy aktív-e...

[ Szerkesztve ]

(#46431) ricsi99 válasza coco2 (#46429) üzenetére


ricsi99
addikt

Alt+105 és Alt+294 :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46432) Kbali válasza coco2 (#46429) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy nem is magyar lokalizációjú, mert béna helyen, de szokott lenni minden betű.

(#46433) Pyttawrx válasza coco2 (#46429) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Talán alt+j a í, az alt+i meg a Í, ha jól rémlik. De a 250 g8 alapból kuka kategória, jobb igen ha bisszaviszi.

(#46434) coco2 válasza Pyttawrx (#46433) üzenetére


coco2
őstag

Ofc nem fogja visszavinni, és engem fog vele nyaggatni tovább :O A tippet köszönöm. Amikor újra a kezeim közé kerül az a laptop, majd ellenőrzöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46435) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Otthon felejtettem a Zenbookom USB-C -s laptop töltőjét. Tölthetem kikapcsolt állapotban huawei supercharge töltővel?

(#46436) #54597376 válasza pityaa23 (#46435) üzenetére


#54597376
törölt tag

Bekapcsolt állapotban is. Én most épp egy ipad töltővel töltöm a thinkbookomat. Kiírta, hogy csak lassú töltés, de működik.

(#46437) pityaa23 válasza #54597376 (#46436) üzenetére


pityaa23
senior tag

Köszi a választ!

(#46438) Chaladys


Chaladys
csendes újonc

Sziasztok!

Pár hónapja vásároltam egy Lenovo ideaPad Gaming 3 15ACH6-ot.
Ryzen 5 5600H
RTX 3050 Ti-vel.

A problémám az, ha játszom vele, akkor merül a laptop. Kb fél/1 óra alatt akár 20%-ot is tud merülni. A Laptop egyébiránt 135W-os töltővel van szerelve, természetesen bedugva használva, és úgy merül!
Amit próbáltam:
Kiegyensúlyozott mód a teljesítménycentrikus helyett.
Alulfeszelni a GPU-t (CPU-ra nem találtam megoldást)
Drivereket is több verziószámban próbáltam
Win10/11 ugyan az a probléma.
40-re korlátozni az FPS számot a játékokban, és csökkenteni a részletességet/felbontást...
Próbáltam lecsatlakoztatni a periffériákat is, és csak a laptopot használni egy USB-s egérrel, de még bluetooth-ossal is próbáltam. Semmi nem segített.


Nektek van-e rá ötletetek, hogy mivel tudnám ezt megszűntetni?
Egy 170W-os töltő segíthet a probléma megoldásán?

Köszönöm a segítséget!

(#46439) SeniorTilla válasza Chaladys (#46438) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Töltőről nem kellene merülnie a gépnek. Rossz a gép vagy a töltő sztem

Mondjuk a HP egy ilyen konfighoz 200-230 wattos töltőt ad...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46440) Chaladys válasza SeniorTilla (#46439) üzenetére


Chaladys
csendes újonc

Utánanéztem a főbb komponensek fogyasztásának:
GPU 85W
CPU 45W
= 130W + kijelző + SSD +memória, szerintem itt lehet a kutya elásva, mert lehet, hogy 150W-ot vígan elfogyaszt a masina.

a 3060-al kiadott példányai pl 170W-os töltővel vannak szerelve, pedig az "csak" 90W-os, tehát 5W-al többet fogyasztó GPU. Emiatt gondolkodom, hogy segítség lehet-e egy 170W-os töltő.

(#46441) SeniorTilla válasza Chaladys (#46440) üzenetére


SeniorTilla
veterán

ha most vetted, miért nem viszed vissza?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46442) Chaladys válasza SeniorTilla (#46441) üzenetére


Chaladys
csendes újonc

Ezen felül elégedett vagyok vele. nagyon is!

Munkába is ezt hordom és ez egy nagyon jó kompromisszumnak ígérkezett munka+hobbi terén. Nincs kirívó külső, irodai környezetben nem hangos. Viszont iszonyat jó rajta gépelni, nek 5kg... Nagyon mást nem találtam, ami minden téren megfelel. Gondolkodtam egy asztali gamer+sima laptop kombón. De árban még így is jobban jöttem ki, sokkal.

(#46443) Kbali válasza Chaladys (#46442) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sok szerencsét vele, de ez a gamer legalja. Ha elromlik, akkor mehetsz a TMX-hez szervizre.
Az már önmagában jelzés értékű, ha gyárilag nem elegendő a töltő, amit adnak hozzá.
Kezelési útmutatójában nincs erre vonatkozó jelzés?

(#46444) coco2 válasza Chaladys (#46440) üzenetére


coco2
őstag

Egy kérdés ahhoz a laptophoz.

A fotója alapján nehezen tudom elképzelni, hogy 150W-ot lenyelve elégséges legyen a hűtése több órás játékhoz. Csak fél órát futtatod azon a sebességen, már minimum melegnek kell lennie a billentyűzetének. Vagy akár forrónak. Mivel tudod úgy hűteni, hogy 1 óra játék után még mindig ne legyen kellemetlenül átforrósodott tapintása annak a laptopnak?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46445) Chaladys válasza coco2 (#46444) üzenetére


Chaladys
csendes újonc

Teljesen meglepődtem én is, de még nyáron a 28fokos szobában is 70-75 fok körül volt mind a proci, mind a GPU. Thermal Throttling nyomát sem mutatta!

Egyébként egy 2 nagy ventis genesys laptophűtő van alatta, de a ventiket ritkán kapcsolom be alatta.

Meleg bilentyűzet? Hát, talán maximum langyos. Az esetek 95%-ban külső monitor/billentyűzet+egér kombóval játszom.

Gondolkodtam valami kis windowsos tableten, vagy 2in1 tablet/laptop megoldásban munkára, asztalit meg venni itthonra rendesen. De asztaliból sem rakok össze normálisat, meg még meg kell venni mellé a melós gépet is.

Rengeteget agyaltam már rajta, egyelőre ez tűnt élhető megoldásnak.

(#46446) moma


moma
őstag

Sziasztok. Céges laptopomnál lett pár kis sérülés a képernyő felületét, nem nagyon látszik nem zavaró, de nem szeretném, ha még több lenne. és szerintem csak attól lehet, hogy sokat utazok vele és amikor összevan csukva valahogy vagy a billentyűzet vagy valami épp abból kieső és közé kerülő kosz sérti meg.

létezik valami védő, amit amikor összehajtom közé tehetnék? próbáltam rákeresni, de amit találtam az valami billentyűzet védő, de az nem erre van, ha jól értem, hanem hogy ne legyen leöntve, bár ennek nem látom mi értelme.

we all deserve a bit of luck.

(#46447) coco2 válasza Chaladys (#46445) üzenetére


coco2
őstag

Köszönöm a tippet. Még egy apróság. Kérhetnék egy közeli fényképet annak a laptopnak a billentyűzetéről? A billentyű kiosztás + elhelyezési arányok + kurzormozgatók mérete + az enter mérete érdekelne főleg. Előre is köszönöm.

Én speciel teljesen laptopokra szoktam át valamikor 15 éve, és asztalit azóta sem használok. A teljesítménnyel vagyok csak folyton hadilábon. Hiába jó teljesítményű egy laptop, ha nem tud eleget hűteni, és rásülnek az ujjaim a billentyűzetére. A magam részéről asztali környezettől már annyira elszoktam, hogy extra billentyűzetet + monitort meg sem fontolnék. Jobb szeretem a mobilitást. A legnagyobb sirámom laptopokban az insert, delete billentyűk összevonása és a vacakul kicsi enter billentyű szoktak lenni. A többit meg lehet szokni. Ha csak a durva játék fps-ek miatt nem, szerintem asztalira nem sok szükség van. A tablet esete válogatja. Én beérem okos telefonnal helyette.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#46448) SeniorTilla válasza moma (#46446) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Eredetileg kellett, hogy legyen a laptophoz a bill és kijelző közé tett védőfilc, fólia, stb. Ezt érdemes használni. Lényeges még az is, hogy ne tömd tele a táskát amiben hordozod, mert akkor nem lesz összenyomva a gép. Ezért vannak a kijelzőn a kopások.

Ilyesmire gondolok, ez egy HP Pavilion Gaming 15:

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46449) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Laptop táp kérdés: Adott egy gamer noti. Viszem be a céghez is munkába. Otthon természetesen profi túlfeszvédős elosztók. Cégnél sima fapad elosztók (500 forintos). Amikor bekötöm a cégnél a laptopot konnektorba apró pici szikra. Otthon nem. Nyilván gondolom egy cég áramigénye teljesen más tészta, és azt is feltételezem a laptop tápja ezeket meg kellene tudja oldani amikor ilyen hirtelen áramfelvétel történik. Próbáltam kikapcs állapotban, és menet közben is. Ugyan úgy apró szikra, elosztót is cseréltem.
Amúgy erős jól karbantartott hálózat van, és a kismegszakítók se csapódnak le soha.

Vegyek magamnak a céghez is egy profi túlfeszvédős elosztót vagy nem kell ezzel foglalkozni a laptop tápja megoldja? Nem 3 forintos laptop nem akarok kockáztatni.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#46450) SeniorTilla válasza HartgeH3-2.8 (#46449) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nincs ezzel semmi gond, a táp tranziense okozza, amikor bedugod, hirtelen nagy áramot vesz fel egy pillanatra

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.