Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) Memora válasza Tim82 (#45049) üzenetére


Memora
senior tag

Ujjlenyomatolvasó esetén én is arra a kis nyílásra tippeltem, de soha nem próbáltam ki.
A VGA kimenetet meg akkor valószínűleg keverem valami mással, gondolom a DVI-al. Akkor marad a display port.

Fancy quote placeholder

(#45052) Memora válasza Tim82 (#45050) üzenetére


Memora
senior tag

Egy Displayport-HDMI kábel (vagy adapter) típust/gyártót tudnál még esetleg ajánlani, ami megfelelő és passzol a laptopomhoz is (és egy sima full HD TV-hez, amin szerintem első generációs HDMI van, 2009-es típus).

Valószínűleg itt, vagy itt fogom megvenni, ha van náluk.

Fancy quote placeholder

(#45053) Tim82 válasza Memora (#45052) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én eddig egy ilyen kábelt vettem, az egy Gembird CC-DP-HDMI-1M volt, kifejezetten arra, hogy HO-ba hazavitt HP Elitedesk munkagépet az otthoni monitorra ne D-Subbal kelljen kötnöm.

Ezen felül ehhez hasonló külsejű, csak noname adaptert használok sima HDMI kábellel időnként. 1080p felbontásig mind a kábel, mind az adapter jó, hangot persze átviszi minden Core i gép esetében (utolsó generációs Core 2 Duo-s gépek voltak utoljára olyan Displayporttal szerelve, ami még csak képátvitelre képes).

A Vention tudomásom szerint nem rossz márka.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45054) Memora válasza Tim82 (#45053) üzenetére


Memora
senior tag

Köszi, akkor majd ebből a háromból választok :R
A Gembird márkáról már hallottam rosszat is, így lehet hogy inkább a Vention mellett döntök. Bár ha nálad rendben működik, akkor azért meggondolom a belinkelt típus megvásárlását.

Fancy quote placeholder

(#45055) Disorder7 válasza Lalikiraly (#45047) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Hát kerestem, de nem nagyon találtam, csak más altípusokat, és a fene tudja, hogy amit itt forgalmaznak, az mennyiben egyezik.. :( Sajnos ez egy ilyen néplaptop, nem nagyon van széttesztelve youtubeon. Van egy szétszedős videó, ami pont ez, de abból nekem nem derül ki érdemi dolog, csak ram és ssd upgrade.

A jobb fajta mit jelent? Tényleg fogalmam sincs dokkoló márkákról. https://www.silicon-power.com/web/product-SU20
ez 10 ezer forint és tudja papíron amit kell, de soha nem volt dolgom ezzel a márkával. meg ahogy nézem más dokkoló márkával sem :))

(#45056) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Chicony Electronics Co., Ltd. által gyártott laptop létezhet?
Csak egy ilyen egyszerű kérdés, ezen kívül a MAC címét tudom, ha az segít.
Kíváncsiságból kérdezem. :)

(#45057) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45056) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A gugli a te barátod is. :)
[link]

(#45058) Kbali válasza Grave_444 (#45056) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ők szerintem OEM gyártók.

(#45059) Elk_hound válasza Disorder7 (#45043) üzenetére


Elk_hound
tag

Ha nem gyáriban gondolkodsz, a Baseus és az Ugreen termékei vállalható minőséget képviselnek.

Választás: Alin ár szerint rendezve, a termékek felső harmada megfelel az első bekezdésnek.
Hazai kereskedésből rendelve össze kell hasonlítani a megvenni kívánt terméket az Alin elérhető árral.
Ha első mondat szerinti, jó minőségű kínai, ha nem, akkor sz.r kínai, magyar Áfával.

(#45060) Disorder7 válasza Elk_hound (#45059) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Köszönöm szépen, megnézem ezeket! Tökéletesen megfelel a nem gyári, a lényeg, hogy működőn rendesen :) Nem cél a legolcsóbbat megvenni, inkább a középutat keresem!

(#45061) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Adott egy HP DV7-es. Kb 4 hónapos akkumulátor van benne. Simán 1,5-2 órát bírt az új akku. A gép nem volt bekapcsolva kb 2 hónapja, most elő vettük és ez fogad: "Akkumulátor töltődik, 0%." Egy deka kraft nem megy bele. Megdöglött az akku, vagy túlmerülhetett? Hogyan lehetne életre kelteni, már ha egyáltalán életre lehet? :F

(#45062) SeniorTilla válasza bucihost (#45061) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Jó az avatarod :)

A dv7-es 10+++ éves masina. 2 hónapra nem teszünk el gépet töltés nélkül, ilyen öreget és utángyártott akksit főleg nem. Hagyd a töltőn egy éjszakát, ha megindul szerencse, ha nem akkor kuka vagy másik akksi.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45063) Kekmen válasza bucihost (#45061) üzenetére


Kekmen
senior tag

Ha kikapcsolt állapotban töltőre dugod, kapsz visszajelzést, hogy töltődik? Nem alszik ki a visszajelző néhány perc után? Ha igen, akkor olyankor kihúz és vissza, lehet párszor el kell játszani, valószínűleg túlzottan lemerült, nehezen vesz föl töltést eleinte.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45064) bucihost válasza SeniorTilla (#45062) üzenetére


bucihost
senior tag

Köszi :)

Jogos. Ez a laptop autó diaghoz volt használva, de 2 hónapja nem volt hiba a kocsival. Most igen :DDD Megnézem éjszaka mit csinál. :R

#45063 Kekmen
A DC csati mellett világít a visszajelző led. Nem alszik el :F

(#45065) Kekmen válasza bucihost (#45064) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nem baj, ha nem alszik el, akkor hagyd rajta hátha megindul. Csak azért írtam ezt a módszert, mert volt már nálam olyan HP laptop aminek az akkujába így lehetett életet lehelni.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45066) misfine

Sajnos nincs kábeles topic, valamint semmi ami ehhez kapcsolódik igazán, de a következőben szeretnék tippet, hátha maradhat a kérdésem.
Szükségem lesz az új notimhoz majd 2db Type-C - Displayport kábelre, ami képes 2K 240Hz-es monitorokat futtatni. A notebookon található Thunderbolt 4 portok elegek lesznek ez biztos, viszont nem vagyok benne biztos, hogy kábelben van-e korlátozás? Ha van, vagy ehhez speckó kábel kell, tudtok ajánlani, van bevált? :R

never say never

(#45067) Lalikiraly válasza Disorder7 (#45055) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Dokkolóban a kedves fórumtarsra hárítom a választ, mert én sem vagyok jartas benne. Hát figyi ha megvan a gép, előbb próbald ki valahol, hogy tényleg fog e működni. Saját tapasztalatomból kiindulva, amiket bemutatnak gépet és ami itt nálunk a boltba kerül, még köszönő viszonyvan sincsenek sajnos.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45068) Disorder7 válasza Lalikiraly (#45067) üzenetére


Disorder7
csendes tag

Köszi! Jobb híján azt fogom tudni csinálni, hogy rendelek egyet online, kipróbáljuk és ha nem jó, visszaküldöm - mert sajnos nem tudok csak úgy leakasztani egy dokkolót. És valószínűleg igazad lesz, az egész termékadatlap homályos, random marketing materiálokban lehet látni a display képességet.. Szóval szerintem ez lesz, rendelek és kiderül. :R

[ Szerkesztve ]

(#45069) Lalikiraly válasza Disorder7 (#45068) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Hajrá! Drukkolok!!!

Jah, amúgy egy tipp.
Ha displayport ill hdmi képes a c rajta, akkor ott audio is kimegy és töltést is tud felvenni. Próbald ki egy telefontöltővel. Attól nem kéne hogy baja legyen. De halgassunk meg más véleményt is. Esetleg ha van a telefonodhoz type c audio jack átalakító...

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45070) Elk_hound válasza Lalikiraly (#45069) üzenetére


Elk_hound
tag

A "telefontőltő" egy elég tág fogalom. Annyi szabvány van már az 5V-nál magasabb feszültségen dolgozó, - de fizikailag usb-c - töltésre, hogy nem javaslom csak úgy próbálgatni. Elvileg ha a töltő és az eszköz nem tud kommunikálni, mert a port nem képes a töltésre esetleg nem ugyanazt a szabványt "beszélik" marad az 5V, és legfeljebb nem indul el a töltés.
Elvileg. :U

(#45071) Lalikiraly válasza Elk_hound (#45070) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Kb igen. Viszont akkor a monitoroknál hogy oldják meg, hogy macbookot vagy másik fajta notit rádugsz type c vel és tölti is a gépet és a kép is kimegy. Többfajta gép többfajta áram. Amúgy ennyiből pont jólesz, ha a csatlakozót végre szabványosítják.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45072) Elk_hound válasza Lalikiraly (#45071) üzenetére


Elk_hound
tag

Úgy oldják meg, hogy a fizikailag szabványos kialakítás (type c) csak a látszat, ettől függetlenül több logikai (USB x.x, DP, PD, QC, Thunderbolt... szerinti adat, kép, tápfeszültség) szabvány átvitele valósulhat meg.

(#45073) ricsi99


ricsi99
addikt

Type-c nem egy varázs-port.
Notit tessék a saját töltőjével használni... a látszat ellenére a töltés rész komoly áramerőséggel dolgozik... a legkissebb hiba ott csúnya füst-el járhat.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45074) SeniorTilla válasza ricsi99 (#45073) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45075) _ak_


_ak_
addikt

Nem tolakodásból, csak hátha:

Továbbra is keresek egy ajánlott szervizt Esztergom-Szentendre-BP 3 és 13-ker környéken, ahol egy Fujitsu laptopban 15,6" slim-led, 30 pin jobbos fHD panel cserét, illetve tisztítást/pasztázást vállalnak és vagy sokáig, de méginkább hétvégén, legalább szombaton, nyitva vannak. Ha van futárszolgálatuk, az is jó lehet.

Ha valaki tud tapasztalatból ajánlani egyet azt megköszönöm. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#45076) MaxxDamage válasza _ak_ (#45075) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Csepel is játszik? (ott tudok)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45077) ricsi99 válasza _ak_ (#45075) üzenetére


ricsi99
addikt

Csak ki kell cserélni az lcd-t?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45078) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Adott ez a laptop [link] , és ez a tv [link]

Az a gondom, hogy nem tudok vezeték nélkül a tv - re kapcsolódni
A tv kábellel van a netre kötve, a laptop wi-fi - n
A tv beállításaiban ott a laptop, és a laptop - nál is ott a tv neve, de amikor rá akarok csatlakozni, kiírja hogy csatlakozás, köröz egy ideig, majd megszakad , és kiírja, hogy próbáljak mobileszközzel csatlakozni
A mobiltelefonok simán rácsatlakoznak a tv - re, kép, videó lejátszás, youtube is megy róluk

Mi lehet a gond ? :F

(#45079) _ak_ válasza ricsi99 (#45077) üzenetére


_ak_
addikt

Nem volt bevizsgálva, ezt produkálja, Fujitsu LIFEBOOK A555G.
Erre kaptam a tippet [link] .

Azért is lenne érdekes egy szerviz, mert legalább tudnék valamit mondani, hogy egy pasztázás+javítás mennyibe kerülne, aztán ötletelhetnek rajta, hogy javítás vagy monitor.

MaxxDamage, meglehetősen kiesik, de néha járok Érd fele, ahhoz képest talán nem lenne nagy kitérő.

Let's begin, de gozaimasu!

(#45080) sith7 válasza sith7 (#45078) üzenetére


sith7
nagyúr

Tárgytalan, összekötöttem HDMI - vel

(#45081) bigsee válasza sith7 (#45078) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem csak wifin találja meg, de csatlakozni ott sem akar. Mobil, iPad simán megy, de a laptopot még nem sikerült nekem levegőben átnyomni.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#45082) SeniorTilla válasza bigsee (#45081) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem simán megy w10 és 11 alatt is. LG tévén.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45083) Dendytv


Dendytv
senior tag

Üdv Urak.
Lenne itt egy kis gondom, lehet nem ide kell feltennem a kérdést de megpróbálom. Van egy Lenovo B590 notebook ami indításkor sípol Beep-el. Ez lehe ram gond ? És ha igen hogyan tudom le ellenőrizni ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#45084) ricsi99 válasza Dendytv (#45083) üzenetére


ricsi99
addikt

1 vagy 2 db ram modul van benne?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45085) Dendytv


Dendytv
senior tag

1db.
A lényeg az, hogy ment a gép csak kapott egy kék halált (Win7) Amibe valamit írt a pshihycal memory-ról és nem indult a windows. Gondoltam egyet, hogy egyik foglalatból át teszem a másikba és azóta ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#45086) ricsi99 válasza Dendytv (#45085) üzenetére


ricsi99
addikt

Érdemes lenne akkor kicserélni, teszt képp
Akkor kérj kölcsön vagy vegyél 1db 1gb modult és tedd bele
Vagy valamelyik sarki szerviz..ahol megnézik

UI: biztos jól raktad bele? De ha meghibásodott a modul a cserélgetéstől nem szokott meggyógyulni.... elrontani viszont el lehet a jót is

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45087) Dendytv válasza ricsi99 (#45086) üzenetére


Dendytv
senior tag

Én meg tudom házilag nézni valahogy ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#45088) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ti talalkoztatok mar olyannal, hogy win laptopot tavolrol tiltanak le/korlatozzak a hozzaferest mint nehany macbook-nal?letezik ilyen?

ill. macbooknal ez pontosan hogy mukodik. ellopjak/elhagyom tavolrol letiltom es akkor hasznalhatatlan lesz? ha cserelnek benne merevlemezt akkor kvazi mint egy uj mukodhet vagy nem?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#45089) lacibacsi válasza dellfanboy (#45088) üzenetére


lacibacsi
addikt

Üdv!
Vásároltam egy Lenovo Thinkpad T520 laptopot. Használtan. A laptopban egy SSD van, azon pedig egy Ubuntu Linux. Egyrészről nem szeretem az Linuxot, másrészről van legal Win10 licencem, gondoltam ráteszem azt az Ubuntu helyett. Viszont akárhogyan próbálom rávenni a gépet, valahogy csak nem akarja látni a pendrive-ot. "Rendes, jófajta" bootolható pendrive, azzal nincs baj, mégsem tudom kiválasztani. Hiába keresem a Biosban...
Mit csinálok rosszul?
UEFI Bios 8AET57WW (1.37), 2012.04.05-i dátumú. Ez nem valami friss, de attól még kellene működnie.
Valakinek megoldás erre?
Köszi

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45090) ricsi99 válasza Dendytv (#45087) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha van otthon speciálís teszt géped akkor igen.
Ha nincs akkor maradsz a hagyományo megoldásnál ,hogy teszel bele másikat...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45091) ricsi99 válasza lacibacsi (#45089) üzenetére


ricsi99
addikt

Ha jól emléxem azon a gépen van egy usb ami sárga színű (usb 2.0) ,abban próbáltad?
Visszaállítottál mindent? (load setup default)
Uefi/vagy legacy ba van az usb megformázva?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45092) sith7 válasza bigsee (#45081) üzenetére


sith7
nagyúr

köszi, ugyanez van nálam is, mindegy, a kábel fix, meg nem akad, karikázik stb. 4k esetén sem

(#45093) lacibacsi válasza ricsi99 (#45091) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi! Ott a pont. MBR-be kell formázni az USB-t és megy... (Nem figyeltem és defaultban hagytam a Rufust...)

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#45094) ricsi99 válasza lacibacsi (#45093) üzenetére


ricsi99
addikt

:R :R :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45095) Elcan


Elcan
tag

Sziasztok!

Ismerős hozott egy régi laptopot, hogy csináljak vele valamit, mert lassú, nincs hang stb.
Egy régi Toshiba L750D-14L
4GB ram volt benne. Most raktam bele még plusz 4-et, kicsit jobb lett, de ami még hozhat rajta, hogy a HDD-t SSD-re cserélném.
Az ebben lévő procival (AMD E-450 APU kétmagos CPU 1.65 GHz )még el lehetne lenni így, ha alap dolgokra használnák? Youtube, filmek, böngészés, vagy már ez annyira gyenge, hogy nem érdemes foglalkozni vele.
Mert akkor nem vetetnék bele 20K-ért egy SSD-t, ha akad, szaggat, stb.
Lehet esetleg ezt még upgradelni processzor ügyileg?
Ezt találtam [link]
[link]
[link]
Vagy, ha bele is menne ez utóbbi nem érné meg igazán?

(#45096) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok,

van nálam egy Hp notebook, a gondja a saját kijelzője, oda nem ad képet.
Kérdés....van vmi szoftver ami elmeséli nekem mint mezei felhasználó h szia a kábel vagy maga a panel a hibás, tehát diagnosztizál?
Vagy ezt úgy hivják szerviz és felejtsem el? :D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45097) Pyttawrx válasza Apollo_21 (#45096) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát igen szerviz, vagy nézd meg, sötétben van háttér világítás, meg világíts bele pl telo lámpájával, van kép csak halvány… stb. Biosban sincs kép, ha lehuzod a külső eszközt?

(#45098) Apollo_21 válasza Pyttawrx (#45097) üzenetére


Apollo_21
addikt

Megse nyekken a saját kijelzője, külsö eszközön pedig patent a dolog.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45099) SeniorTilla válasza Elcan (#45095) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem, nem érné meg, erre a gépre kár 1 fillért is költeni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45100) Pyttawrx válasza Apollo_21 (#45098) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor így elmondva lcd csere a legvalószínűbb megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.