Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) Grave_444 válasza Anubis_9 (#45700) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Most komolyan egy 17 éves 1 magos géppel akartok szívni? Gyárilag 256MB memória? :U
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45702) Anubis_9 válasza Grave_444 (#45701) üzenetére


Anubis_9
őstag

Most ásta elő a párom, én még nem is láttam... :DDD

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#45703) Pyttawrx válasza Anubis_9 (#45702) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Max vánszorogni se, de engedjétek el. Vitrinbe vele.

(#45704) Dhampir válasza Anubis_9 (#45700) üzenetére


Dhampir
félisten

Valamilyen Linuxot is ki lehetne próbálni, persze a siker még így sem garantált, esetleges tévedésem jogát fenntartom. :)

Erre gondoltam, pendrive-ról kipróbálható:

Lubuntu

Lubuntu Wikipédia

Egyéb változatok, benne a legfrissebb Lubuntu 22.04 LTS

Prohardver fórum: Ubuntu Linux

Prohardver fórum: Linux kezdőknek

(#45705) ricsi99 válasza Anubis_9 (#45700) üzenetére


ricsi99
addikt

A sis videokártya drivere nem lessz egyszerű.
Ha csak a facebook miatt kell akkor valami egyszerübb régebbi linux +256Md ddr ram ...de a videók miegyébb az akadni fog...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45706) Gyick


Gyick
őstag

Hali!
Asus n551jx-ben 2.5-es ssd van tudja valaki?

(#45707) tomchy válasza Gyick (#45706) üzenetére


tomchy
tag

Igen

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#45708) Gyick válasza Gyick (#45706) üzenetére


Gyick
őstag

Van bent egy 24gb-os msata-s ssd.Ez ilyen sshd technológiára lett tervezve.Ennek a helyére be lehet pattintani pl egy 512-es msata-s kingston kc600-at ugye?

(#45709) Gyick


Gyick
őstag


Félig leszedtem a műanyagot hogy beletudjak nézni. Ebben ilyen kisebb fajta ssd van azoktól a diódaktol bele sem megy a nagyobb... Vagy igen? Gondolom ebbe nem tudok rakni akkor ssdt... Vagy csak a cdrom helyére

[ Szerkesztve ]

(#45710) MaxxDamage válasza Gyick (#45709) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az "fix" (de cserélhető, csak már nem kapsz akkora méretben/hosszúságban)
Ahogy nézem, a HDD ami cserélhető (gyártó szerint) benne (2.5") akár SSD-re. :K
95.-ik oldaltól írja a Manual.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#45711) Gyick válasza MaxxDamage (#45710) üzenetére


Gyick
őstag

Maradok a cd-rom helyére keret megoldásnál....msata-s ssd-k amúgy is drágábbak valamiért..
Még annyi kérdésem van hogy ez vajon tud dual-channel-t ha rakok be mellé még 1 memória modult?De akkor a kettőnek ugyanolyannak kellene lennie ha jól tudom...Bár ilyen ddr3-as samsung-ot se nagyon kapni már..

(#45712) Pyttawrx válasza Gyick (#45711) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem kell azonos márkának lennie. De ilyem samut itt kapsz bőven a HA-n.
Amire figyelj a ram-nál: PC3L, azaz DDR3L-es RAM kell bele és nem a PC3 azaz DDR3. Az utóbbi 1,5V-on az előbbi pedig 1,35V-on megy, meg ugye 4GB 1600MHz-t érdemes venned bele.
Az ODD helyére én nem tennék SSD-t rendszernek, akkor már kivenni belőle ami most van benne HDD 1TB ha jól tudom, és ezt betenni az ODD helyére, majd a HDD helyére tennék egy 2,5" SSD-t pl WD BLUE 3D

(#45713) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Létezik olyan usb c adapter, ami mondhatni univerzális minden laptophoz?
Konkrétan lenovo L15 és dell 5520 töltőről lenne szó.
Találtam különféle adaptereket, amik usb C-n tudnak 65 wattot is akár, de gondolom ehhez spéci kábel is kéne.
Van aki használ a gépéhez a gyári töltő mellett ilyesmit?
Homeoffice - munkahely pároshoz kéne egy másodlagos opció, hogy ne kelljen cipelni a töltőt feleslegesen. :F

(#45714) ricsi99 válasza z0d1@Ku$ (#45713) üzenetére


ricsi99
addikt

Jobban jársz ha veszel a notid mellé +1 töltőt.
Az arra van kitalálva
Usb-c meg egy kommunikációs csatorna ami elvileg képes erre ...de a legapróbb hiba esetén lehetséges .hogy sok cucc fog füstölni egyszerre

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45715) SeniorTilla válasza ricsi99 (#45714) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én is osztom a véleményedet.

Ettől függetlenül viszont vannak olyan gépek, amik c-s töltővel vannak, pl. Feleségem Spectre-je. Nagyon jól elvan vele, nincs gond. De ez a Spectre olyan vékony, hogy csak usb-c portok vannak rajta, semmi más nem fér rá. A mekek elbújhatnak hozzá képest ;] ;] ;]

Én sem erőltetném a c-s töltést olyan gépen, amin van rendes táp bemenet.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45716) z0d1@Ku$ válasza ricsi99 (#45714) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az említett gépeken usb c-s tápbemenet van. Nincs hagyományos töltőcsatlakozójuk már, ezért merült fel bennem a dolog.

(#45717) SeniorTilla válasza z0d1@Ku$ (#45716) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Így már érthető :)

Vegyél egy gyári töltőt és azzal használd mindkét gépet. Az utángyártott töltőkkel nekem anno voltak gondjaim, 5-ből 2 elromlott. Szóval csak gyárit.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45718) z0d1@Ku$ válasza SeniorTilla (#45717) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Hát okés, akkor majd berendelek egy második töltőt is :) (Nem volt még usb c-s töltőcsatival rendelkező gépem, azért volt a kérdés)
Köszi :R

(#45719) Gyick válasza Pyttawrx (#45712) üzenetére


Gyick
őstag

Köszi.Akkor az ssd-t rakom a gépbe a hdd-t meg az odd helyére.Már megrendeltem az 500gb-s wd blue-t meg a beépítő keretet hozzá.
Azt miért írtad hogy 4gb-os ramot lenne érdemes vennem?

(#45720) ricsi99 válasza Gyick (#45719) üzenetére


ricsi99
addikt

1DB modul van a gépedben... az 1 csatorna 64bit sávszél. Ha 2 db ram van a gépedbe akkor 2 csatorna 128bit sávszél... 1 csatorna nagyon visszafogja a processzor/gép teljesítményét... 2 már okés
Lehetőleg ugyan olyan modult vegyél (mhz /ddr3 vagy ddr3l /időzítések) .. sok szívástól kíméled meg magad ez esetben... vagy párban valahol /vagy átvételkor kipróbálási lehetőséggel
UI: a régi hdd ,ha beleraktad az uj ssd-t és szépen megy akkor kerettel mehet a cd helyére, kompatibilis

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45721) SeniorTilla válasza Gyick (#45719) üzenetére


SeniorTilla
veterán

7200-as HDD-t ne tegyél bele, mert zörögni fog

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45722) Gyick válasza ricsi99 (#45720) üzenetére


Gyick
őstag

Az gáz ha méretben eltér a két modul?Az egyik 8 a másik 4gb?

(#45723) ricsi99 válasza Gyick (#45722) üzenetére


ricsi99
addikt

Az a lényeg benne hogy szinkron egyszerre kezelje a 2 modult...
úgy jellemezném mintha a kútról kellene vizet hoznod. Ha 2 egyforma vödör akkor szép egyenletesen töltödik/öntöd ki a vizet...dupla teljesítmény ha az egyik modul nagyobb akkor az a rész már ugyan úgy lassú lessz.
4Gb os modulokról beszélünk... igy nem tétel
8GB nél átlag használat mellett úgy sem fog a win használni.
Vagy vegyél 2db 8Gb-s modult és add el a régit...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45724) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy Z510-es Lenovo. A probléma az, hogy a sima Intel N 7260-as nem nagyon szereti az 500-as netet. Van ötletetek, mire cseréljem a kártyát? A Dual Band-es 7260 jó alternatíva lehet, vagy esetleg más lehetőség?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#45725) Pyttawrx válasza Rottweiler89 (#45724) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt azért pontosítsd mit jelent, illetve hogy milyen eszköz, ami szórja a netet.

(#45726) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Lenovo Ideapad S145-15IIL notim van.
Kiadtak hozzá kritikus BIOS-frissítést, amit Windows alól, Lenovo progiból telepítettem.
Elvileg a telepítés sikeres volt, gyakorlatilag azonban azóta nem indul el a Windows :(

A BIOS-ba be tudok lépni, de hogy utána hogyan tovább - nem tudom.
Szerettem volna újratelepíteni a BIOS-t, de ahogy nézem, csak Windows-ból lehetséges, az meg ugyebár nem játszik...

Van esetleg ötletetek, hogyan tovább?
Feleségem szakdolgozatírás kellős közepén van, jó lenne mihamarabb életet lehelni a gépbe...

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

(#45727) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45726) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Vélhetően az uefi beállítások mentek el. Vissza kell állítani, ami volt a BIOS upd előtt. Mindig meg kell nézni, mi volt a BIOS beállítás frissítés előtt, ha nme vagy gyakorlott. Szóval a boot beállításoknál mit látsz a BIOS-ban

(#45728) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45727) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat!

UEFI-n meg sem próbál bootolni, közli hogy nincs HDD. Próbáltam Legacy-n, próbáltam load default settings-t (akkor visszaugrott UEFI-re), de semmi.

0xc00000e9 a hibakódom, ezt most legalább befotóztam, ezzel próbálok épp nyomozni, nem túl bizalomgerjesztő, amire eddig jutottam :(

Windows telepítőlemez és helyreállító/hibajavító része segíthet esetleg?
vagy szét kellene kapnom a gépet és kiszedni-visszatenni a HDD-t?
Ezzel az a bajom, hogy még garanciális - egy több hetes garis ügyintézés viszont most nem férne bele időben...

[ Szerkesztve ]

(#45729) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45728) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És a BIOS-ban látszódik valahol a háttértár?

(#45730) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45729) üzenetére


Peterhappy
őstag

Legacy alatt igen, ott felsorolja,
UEFI-nél nem.

(#45731) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45730) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, és niincs benne cd, vagy usb bedugva?
Illetve teszteld a háttértárat másik gépbe ha van, vagy hirens-boot-ban lévő hard disk sentinellel.
Am, igen újra is telepítheted, csak ugye akkor adatvesztés lehet.

(#45732) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45731) üzenetére


Peterhappy
őstag

USB-ben volt egy BT egér adapter, kihúztam, de nem segített.

A gari miatt nem akartam szétkapni a gépet, de akkor teszek egy kísérletet azzal, én is abban bízom a leginkább, talán az unplug-plug segít.

Köszönöm a türelmes segítséged!

(#45733) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45732) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azért ne vesszen el a gar. :D

(#45734) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45733) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhhh, hát ránézésre kelleni fog :D :(

Szétszedtem gyorsan, kikaptam az aksit, memóriát, SSD-t és vissza, de semmi...

Most megpróbálkozom egy korábbi Win állapot visszaállítással.
Már az fura, hogy ez az opció éles - ha nem lenne jó az SSD, nem kínálná fel dátumokkal - szerintem... furi.

(#45735) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45734) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Milyen SSD? BIOS-ban nem ír ilyet véletlen, hogy S11 SATAFIRM?

(#45736) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45735) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem.

Legacy:
SATA HDD: WDC PC SN520 SDAPMUW-256G-1101

Ez amúgy egy Western Digital PC SN520 256GB M.2 PCIe

A fura, hogy UEFI-ben nem listázza ki. Egyedül Legacy-ban.

UEFI-nél indulás után azonnal setup notice ugrik fel - default boot device missing or boot failed.

Viszont a Win állapot visszaállítás sikeres volt, csak épp továbbra sem bootol be (a műtét sikerült, csak meghalt a beteg). Szóval szerintem a BIOS-ban van valami gond.
Ott viszont hiába próbálkoztam alapértelmezett beállításokkal, nem használt.

---

Szerk: Parancssorban látom az SSD-t, E:\ meghajtóként (UEFI-ben)!

[ Szerkesztve ]

(#45737) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45736) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Csodálkoztam is a legacy-n, de manapság semmi sem lehetetlen.
Amikor boot menüben vagy nincs olyna, hogy manuálisan add meg az útvonalat?
UEFI PATH vagy mi fene

(#45738) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45737) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na ezt még kipróbálom, köszi szépen!

Épp parancssorból másolom ki a szükséges doksikat pen drivera.
Újra 15 évesnek érzem magam :D

---

szerk:

1) Ha jól értelmezem, eddig UEFI-n lehetett a vinyó és így a Win.
2) A BIOS update miatt Legacy-ban látja az SSD-t, UEFI-n viszont nem.
Állítólag ez nem okoz gondot - az viszont igen, hogy a Win-t nem fogja így elindítani, de
3) ELVILEG újratelepítés után működni fog (mert akkor már Legacy mód lesz Win telepítve)

:W

Kimentek mindent PD-re parancssorból és újrahúzom a Win-t.
Nem a legideálisabb megoldás, de megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#45739) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45738) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Miért telepítenéd Legacy-ba?
Uefibe telepítsd.
Mennie kell uefiben is, sőt.. :)

(#45740) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45739) üzenetére


Peterhappy
őstag

UEFI-ben nem látja a BIOS a meghajtót.
Nem hozza fel a listában.

Bár az UEFI-ben indított Win telepítő meg látja.
Én ezt nem értem :D

Kipróbálom, este, ha hazaértem!
Ha pedig nem működik, még mindig újratelepíthetem Legacy-ban és ott belépve a Windows-ba átállítom UEFI-re, majd újraindítás után a BIOS-ban ismét vissza UEFI-re (már ha akkor épp hajlandó látni a meghajtót).

Elég bizarr lett ez így, én legalábbis úgy érzem, ehhez már kevés vagyok.
De örülök, hogy van megoldás és hálás vagyok a türelmedért és a segítségedért :R

Délután/este ráfekszem az UEFI-s win telepítésre!

(#45741) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45740) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

UEFI-ben nem látja a BIOS a meghajtót.
Nem hozza fel a listában.
Bár az UEFI-ben indított Win telepítő meg látja.
Én ezt nem értem

Igen ennek így kell lennie, ha valamiért úgy érzékeli, hogy nincs miről bootolni. pl. megsérült a bootszektor.. stb.
Viszont a telepítőnek látnia kell ettől függetlenül, mert az ilyenkor csak azt nézi, hogy van-e valamire maire mehet a boot rész meg ugye a win. (egyszerű parasztnyelven fogalmazva, rizsa nélkül). :D

(#45742) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45741) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tehát ha lesz miről bootolni, ott lesz a listán.
Értem, világos, köszönöm! :R

(#45743) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45742) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így van pontosan, ahogy írod. :)

(#45744) #57171968 válasza kesztió (#45681) üzenetére


#57171968
törölt tag

Rengeteg Spectre-t javít a srác, a videó elején mesél erről az anomáliáról.

(#45745) Rottweiler89 válasza Pyttawrx (#45725) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Hello!
Azt jelenti, hogy az elérhető internet sebesség az 500-ból csak maximum 93Mbit/s, a modem pedig egy Voda/UPC Compal CH7465VF.

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#45746) Pyttawrx válasza Rottweiler89 (#45745) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Linux alatt is?

(#45747) Peterhappy válasza Pyttawrx (#45743) üzenetére


Peterhappy
őstag

Örülünk Vincent :K

Hálásan köszönöm a türelmedet és a segítséged! :R

(#45748) Pyttawrx válasza Peterhappy (#45747) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper, nuncs mit. 😁

(#45749) Rottweiler89 válasza Pyttawrx (#45746) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Arról nem tudok nyilatkozni, Win10 van fent. :DDD

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#45750) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Sziasztok!

Egy jóbarátom lecserélte a 6-7 éves entry level HP laptopját egy mai entry level HP laptopra. Ugyanaz a méret, ugyanaz a felbontás, ugyanaz a RAM, csak most nem Celeron ketyeg benne, hanem egy Ryzen 3 APU. A gondja az, hogy a touchpad másmilyen dinamikával végzi a kétujjas "görgetést", ami azért kritikus nála, mert mozgássérült, és a megszokotthoz képest minimálisan is eltérő rendszeres ujjmozdulatok is jelentősen kifárasztják. A régi laposon rég nem frissített Win10 Pro volt, aminek a touchpad-jét még a Synaptics driver hajtotta, az újon Win10 Home van, Synaptics driver nélkül.

Mi az esélye annak, hogy talál ma egy olyan lapost, aminek hasonlóan (értsd: ugyanúgy) görget a touchpad-je, mint a régié?

Mi az esélye annak, hogy találunk az újra egy olyan Synaptics drivert, ami visszahozza a korabeli(t leginkább idéző) működést?

Köszi minden tippet, javaslatot? :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.