Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) falabu88 válasza ricsi99 (#45450) üzenetére


falabu88
aktív tag

Én is valami speckó szoftveres/hardveres hibára tudnék gondolni. Teljesen feltöltve bír 2,5-3 órát az akksi, nem gondolnám hogy azzal van a baj... Nyilván 2 év gari volt a laptopra, most 2 év 3 hónapos.. ~400ezres laptoptól nem ezt várná az ember.

(#45452) Lalikiraly válasza szagnes69 (#45449) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Akkor igen, 14 napos elállás. Cseréljék, vagy adják vissza az árát, azt viszlát. Vagy néz a tulaj más gépet. Hajrá, majd referálj, mi lett :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45453) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Adott egy régi laptop (toshiba l300: 3gb ddr2 ram, t7700) (anyám régi, nemhasznált laptopja). Ssd volt benne, azt kivettem, és hdd-vel akartam volna eladni.
A probléma az, hogy a gép random kikapcsol. Nem is tudtam telepíteni rá a windowst (fájlok kicsomagolásnál szállt el, kb 20% fele). Végül strelec-en keresztül sikerült (memteszt, hdd teszt, cpu teszt nem mutatott hibát). Driverezés után minden jól működött, megszűnt a hiba. Windows update napokig ment rajta (win7) gond nélkül.
Aztán végül egyszer megint előjött. Szerintem akkor mikor idle-be van, épp nem csinál semmit és hirtelen beindul fölmelegszik, a hűtés késik.

Ilyen hibát a kiszáradt paszta tud eredményezni?
Bios frissítést amit találtam neten hozzá az 1.5, ezen meg 2.2 van...
Esetleg a töltő (táp) lehet rossz?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#45454) Pyttawrx válasza ArthurShelby (#45453) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hát mindenképp érdemes takarítani pasztázni, mjad tesztelni. Töltőre mérj rá, vagy másikkal próbáld ki, mert lehet keadja a V-ot, de ambert már terhelés alatt nem. Ezek szerint az akksi is rossz. Szerintem ha takarítás-pasztázás (normális paszta, mx-4 minimum, nagyon minimum mx-2), akkor többet ne feccölj bele, hisz elég régi darab, és hdd-vel elég "használhatatlan is".
Amúgy amikor kikacsol, akkor újra indul, vagy teljesen kikapcsol és neked kell bekapcsolni

(#45455) ArthurShelby válasza Pyttawrx (#45454) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Újraindul, nem kikapcsol.

Igen, az akksi is rossz. Rühellem a gépet, pénzt feccölni már nem nagyon szeretnék bele. Töltőm ilyen (toshiba) nincs másik, majd megmérem multiméterrel.

Azért is lett rá windows7 téve, mert hdd-t tettem bele, sajnos ez a core2 duo széria már felejtős. Bár érdekes volt látni, hogy így frissen win7-tel még döcög valahogy.

Igazából szakmailag érdekel a dolog, a kíváncsiság hajt, meg hogy tudjam mondani mit adok másnak, hogy becsülettel tudjak kijönni belőle. A laptopot magát szívesen a földhöz vágnám egyébként.

A fura az, hogy ez most jott elő, előtte ilyen gond nem volt. (Oks, 2 évet állt a gép)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#45456) Pyttawrx válasza ArthurShelby (#45455) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Speccy progival nézd a hőfokot, hogy mennyi.
Meg az AIDA progival id tudod ez, sőt még stressztelteni is.
De ha a hőfok lenne a baj, akkor általában kikapcsol a proci védelem miatt és nem újraindul.
Maximum kapcsold ki a hibernálást. CMD-t indíts rendszergazdiként, majd írd be powercfg.exe -h off majd enter, majd exit és enter.

[ Szerkesztve ]

(#45457) tserrof77 válasza Pyttawrx (#45456) üzenetére


tserrof77
senior tag

Annyi kiegészítést tennék, hogy a Toshibáknak van egy hülye hibájuk, az alaplapon a CPU alatt van 1 vagy 2 elbaltázott kinézetű, lapos SMD kondi, ezek szoktak elszállni. Ez még valamennyire bírja, de gyanítom, hogy az lesz a ludas. :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#45458) Pyttawrx válasza tserrof77 (#45457) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, ez is benne lehet, köszi szépen

(#45459) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Van nálam egy laptop, a nagyobb hibát megoldottam, viszont valami megmaradt.
Bizonyos időközönként (kb 5 másodperc) megakad az egér egy pillanatra.
A touchpad is, külső 2db különböző egér is. 3 különböző HDD-vel is produkálja, ahogyan ebbe a gépbe rakott, frissen telepített Windows 10-el is. Mi lehet ez?

(#45460) SZIGMA válasza Grave_444 (#45459) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Laptop típusa?
Live linux-al próbáltad, ott is fennáll a hiba?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#45461) Grave_444 válasza SZIGMA (#45460) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Azzal még nem néztem. Valami HP renew gép, mint a 250 Gxx kinézetre.
AMD A6-6310 APU van benne 4GB memóriával, de amikor beakad nincs terhelve. Proci 10-20%, memória stabil 48%, HDD 1-2%-on fut csak.
Erre mondjuk nem panaszkodtak csak használat közben pár perc után lefagyott.
Újratelepítés ezt megoldotta. Előtte saját HDD-vel teszteltem, azzal se fagyott, de az egér akadozott.

(#45462) Kekmen válasza Grave_444 (#45461) üzenetére


Kekmen
senior tag

Egy Memtest 86-ot is futtass le.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45463) Grave_444 válasza Kekmen (#45462) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Memóriát elvileg cseréltek benne. Közben rájöttem nem is az egér akad meg, hanem az egész gép. :DDD Így hozták be : HDD test ok, ram test ok, ram csere is volt, nem melegszik.

Így viszont passzolom alvállalkozónak, én tovább nem tudok menni.

[ Szerkesztve ]

(#45464) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45459) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nálam egy Pavilion csinálta ezt. Leszedtem a vga drivert (AMD), mikor az általános vgaként volt az eszközkezelőben, úgy nem csinálta, így leszedtem a megfeleő drivert (valami régebbit), és tiltottam a driver frissítést.
Egy SSD-vel még megnézném azért, a HDD és Win10 nincs barátságban, főleg 4GB rammal
(Telepítés közben is akad az egér?) Ahogy írták Live linux?? Az megvan pár perc alatt és nem kell tovább küldeni.

Most tettem egy "erős" ROG-ra win10-et HDD-vel, hát a tulaj nem akarta cserélni az elromlott ssd-tí így HDD-re kérte a wint.... csak másodgép. Nyilván megértem, de akkor is egy ilyen gép és HDD?? :Y

[ Szerkesztve ]

(#45465) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok! Holnap jön meg az új laptopom és egy kérdés merült fel bennem. Otthon valószínűleg asztali gépként fogom használni, rákötöm a monitort ill. billentyűzetet és egeret. Kérdésem az lenne, hogy a mostani gépeknél mennyire árt az akkunak ha mondjuk feltöltés után nem veszed le a töltőről? Vagy programmal állítsak be egy bizonyos százalékot, hogy meddig töltse (már ha lehet)? Esetleg az lenne a legjobb, ha lehúznám inkább a töltőről? Mi a legjobb megoldás ahhoz, hogy ne menjen tönkre idő előtt az akksi?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45466) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#45464) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pár ezer forintot spórolt vele.... elég gáz

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45467) SeniorTilla válasza 30z.Samu (#45465) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nyugodtan hagyd töltőn, használd úgy. Időnként merítsd le.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45468) 30z.Samu válasza SeniorTilla (#45467) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lesz merítve, mert fogom magammal vinni ide-oda. Köszi szépen a segítséget! :R

Sic Parvis Magna

(#45469) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45464) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igazad lesz, ha letiltom a vga-t működik rendesen.
Ami fura, hogy eszközkezelőben látszik R5 M330 és R4 Graphics is.
Utóbbit elég letiltani. Most próbálok valami régebbi drivert találni, különben ugye általános vga-ként csak 1Hz-es.

[ Szerkesztve ]

(#45470) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45469) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah szuper, akkor már csak a megfelelő driver kell. Nem emlékszem már, hogy melyik volt nekem a jó. :D

(#45471) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45470) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy régi 2015-ös Catalyst driver lett a nyerő, a friss Adrenalin közül egyikkel sem működött. :R

(#45472) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45471) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szuper pipa. :D Mehet vissza az ügyfélhez. :C

(#45473) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45472) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Áhh, nem úsztam meg ennyivel. :DDD
Most minden második indításra tölt csak be a Windows, elsőre kékhalál driverre hivatkozva.

(#45474) Pyttawrx válasza Grave_444 (#45473) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

akkor maradsz Columbo üzemmódban.. :D

(#45475) Kbali válasza Grave_444 (#45473) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csökkentett módban indítva is? Nem a VGA kezd el benne elhalálozni?

(#45476) Grave_444 válasza Kbali (#45475) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Már nem volt időm többet tesztelni, majd holnap.
Lehet kezd meghalni az APU-ban lévő csoda, viszont van mellette dedikált is.
Írok mire jutok.

(#45477) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Ismét itt vagyok egy kis segítség kéréssel. :B Itt a laptop, Windows USB telepítőt bedugom, serial-t beütöm, kiválasztom hogy egyéni telepítést szeretnék, de a meghajtót nem látja. BIOS-t néztem, jelzi hogy van meghajtó a gépben. Mit tudok csinálni? Egy Asus Vivobook 15-ről van szó. Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Sic Parvis Magna

(#45478) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#45477) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben elvileg rájöttem, a Windows telepítőre kell a meghajtó driver-ét másolni egy mappába és a telepítőnél kiválasztani azt. Ezt mindjárt kipróbálom, mert közben egy másik telepítőt is elkezdtem csinálni, gondoltam hátha az a bibi. :B

Sic Parvis Magna

(#45479) Grave_444 válasza Pyttawrx (#45474) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Visszaadtam így, kellett nekik..

30z.Samu
Mintha magamat látnám. :DDD Te legalább rájöttél magadtól. :K

[ Szerkesztve ]

(#45480) 30z.Samu válasza Grave_444 (#45479) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igen, azóta már felkerült a rendszer is. Még nem tudok átfogó véleményt mondani a gépről, de eddig baromi gyorsnak tűnik. A billentyűzete nagyon kényelmes, nagyon jó vele írni.

Sic Parvis Magna

(#45481) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Azóta tudtam kicsit nyomkodni a gépet, eddig teljesen jó, meg minden. Nagyon tetszik, viszont most megakadt valamin a szemem. Bementem a BIOS-ba, gondoltam megnézem mennyi memóriát kap a VGA és csodálkoztam hogy 64MB-nál nem enged többet? Ez most akkor tényleg ennyi? Nem lehet sehogy sem többet adni a VGA-nak?

Sic Parvis Magna

(#45482) FattyDove


FattyDove
őstag

Az usanotebook.hu megbízható bolt?

[ Szerkesztve ]

(#45483) Kbali válasza 30z.Samu (#45481) üzenetére


Kbali
nagyúr

Annyi a dedikált része, egyébként annyit vesz el magának a rendszermemóriából, amennyire szüksége van.

(#45484) 30z.Samu válasza Kbali (#45483) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja értem, ez már így működik. Régen szórakoztam ilyennel, akkor annyiból gazdálkodott a gép, amennyit megadtál Neki vagy amennyit engedett a rendszer. :B Köszi! :R

Sic Parvis Magna

(#45485) Kbali válasza 30z.Samu (#45484) üzenetére


Kbali
nagyúr

Magának a videokártyának a leírásában benne szokott lenni, hogy "up to", azaz max mennyit tud felvenni.

(#45486) 30z.Samu válasza Kbali (#45485) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva nem figyeltem. :B És akkor gondolom a processzor teljesítményhez azért sem tudok hozzányúlni, mert a gép felhasználástól függően állítja hogy éppen mekkora teljesítmény szűkséges. Legalábbis az Energiagazdálkodás résznél már nincs ilyen, hogy Processzorteljesítmény meg ilyenek a Kiegyensúlyozott profilban sem.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#45487) Lalikiraly válasza 30z.Samu (#45486) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Dehogynincs. A speciális részben még lehet százalékosan állítani.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45488) 30z.Samu válasza Lalikiraly (#45487) üzenetére


30z.Samu
félisten

Itt nincs, még a Kiegyensúlyozott profilban sem.

Sic Parvis Magna

(#45489) ricsi99 válasza 30z.Samu (#45488) üzenetére


ricsi99
addikt

"Asus Recommended"
az nem a win saját profilja :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45490) Lalikiraly válasza 30z.Samu (#45488) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Az ASUS profilban nyilván nem lehet. Kiegyensújozottban sincs? Akkor hozz létre magadnak egy új profilt simán megteheted. És majd ott beállítod. Ha ott sem megy akkor mondjuk lehet chipset driver hiba van.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45491) FattyDove


FattyDove
őstag

Adott 2 gép, egy HP és egy ACER. Szeretném megtudni, hogy melyikkel járna jobban az akinek lesz (idős ember, kizárólag böngészés 1 max 2 tabbal).

A HP-val, amiben egy AMD A4-3305M CPU, 8GB DDR3 ill SATA 2 van
Vagy az Acer-el, amiben egy Celeron N2840, 4GB DDR3 RAM (nem bővíthető) viszont SATA 3 és SSD.

Ahogy néztem az AMD picivel erősebb mint a Celeron, de sajnos az AMD mellé SATA 2 jár.

A HP gép amúgy Windows 7-el jött, a Celeron már 8.1-el alapból. Viszont Windows 10 menne rá, bármelyik is legyen a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#45492) g0dl


g0dl
addikt

Van valami jól bevált mágnesesen rögzített tápcsatlakozó adapter pár, ami vezeték kirántás esetén véd? Macbooknak volt ilyen, de nem tudom ott hogyan hívják.

Ilyet találtam aliexpress-nél, szoval valami hasonló, de ami bizonyított.

(#45493) 30z.Samu válasza Lalikiraly (#45490) üzenetére


30z.Samu
félisten

Megnéztem új profillal is, ott sem lehet állítani. Mindegy, igazából működik így is, akku ikonnál jobb üzemidőt állítottam be a tálcán és ahogy elnéztem, teszi a dolgát, ahogy kell.

Sic Parvis Magna

(#45494) 30z.Samu válasza g0dl (#45492) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Macbooknak volt ilyen, de nem tudom ott hogyan hívják. "

MagSafe

Sic Parvis Magna

(#45495) SeniorTilla válasza FattyDove (#45491) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Mindkettővel kínlódás lesz minden. Ne asszisztálj hozzá, sokat kell majd később magyarázkodnod.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45496) ricsi99 válasza FattyDove (#45491) üzenetére


ricsi99
addikt

Celeron procit engedd el... sőt meszire kerüld.
Sata2-3 ebben a kategőriában nem mérvadó.
Win10 helyett fel lehet varázsolni kis múkolással win11-et is... az nem eszi annyira a hdd-t
Vagy win8-at kis mókolással hogy 7 felülete legyen.
Az amd procit a catalist-ban tudod kicsit feljebb húzni is

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45497) FattyDove


FattyDove
őstag

Mint mondtam, egy idős embernek lesz, vagyis már meg is van (és csak ez a két lehetőség volt). Tökéletesen fut a Windows 10 az Acer gépen SSD-vel és 4GB rammal plusz Edge-el. Amire ő használja, arra még sok is (facebook, wikipedia meg receptek guglizása). Am kicsit baromságot írtam, mert a Celeron proci az erősebb és nem az AMD.

A proci olyan 60-80% körül van ha épp tölt valamit az oldal. A 4GB ramból 1GB kb mindig szabad és a rendszer pár mp alatt elindul (illetve az Edge kb azonnal).

Ami hosszú idő volt, az a frissítések / driverek letöltése és telepítése. Ami meglepő, hogy miután MX-4 el újra pasztáztam a gépet, a venti szinte kizárólag alap fordulaton megy.

[ Szerkesztve ]

(#45498) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Hogy ha szeretnék USB-C-s 65W-os töltőt venni a géphez, kell valamire figyelnem? Gondolok itt bizonyos márkákra, amit érdemes kerülni vagy mi az, ami ajánlott.

Sic Parvis Magna

(#45499) ricsi99 válasza 30z.Samu (#45498) üzenetére


ricsi99
addikt

"Akiga" felejtős.
65W-ös tötőt én csak netbook hoz ajánlok... kivétel ha minnéll kissebb kell.
A géped csak "c"-n tölt? Ha nem akkor sokkal jobb a gyári töltő portot használni...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45500) 30z.Samu válasza ricsi99 (#45499) üzenetére


30z.Samu
félisten

" sokkal jobb a gyári töltő portot használni..."

Igazad lehet, akkor marad az. Köszi! :R

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.