Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46601) tomchy válasza venndi (#46593) üzenetére


tomchy
tag

Én WD15-öt használok minden gond nélkül.
Ment Lenovo ThinkBook-kal, Dell Latitude-dal és most HP 835 G8-cal is.
Banális kérdés, de próbáltad a laptopon a képernyő beállításoknál?
USB portok működnek, csak a képernyők nem?
Esetleg driver frissítés?

Nekem a Lenovo-val volt olyan, hogy egyszer csak nem adott képet a dokkolóra, akár mit csináltam. Ekkor HDMI-n keresztül rátettem az egyik monitort, úgy működött, vissza a dokkolót és megjavult...

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46602) movax


movax
őstag

Valszeg szervíz lesz belőle, de megkérdezem: mitől lehet, hogy egy laptop egyszer csak nem kap áramot, nem indul sem akkuról, sem töltőről, a töltésjelző LED sem világít, ha bedugom a töltőt? Vagyis teljesen halott a gép. A reset-indítást is próbáltam a kis lyukon keresztül és a töltő is működik és a töltő dugasza is rendben van.. Egy régebbi Lenovo Ideapad S145-ösről van szó. Csati, alaplap, töltésvezérlő, rövidzárlat?

[ Szerkesztve ]

(#46603) Pyttawrx válasza movax (#46602) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Másik töltő? Akksi kivesz, és akksi nélkül?

(#46604) movax válasza Pyttawrx (#46603) üzenetére


movax
őstag

Másik töltővel is ugyanez van. Akksi beépített, ezeknél a gépeknél pinhole-os reset van (mikrokapcsoló, vékony hegyes izével bell benyomni a gép oldalán levő kis lyukon keresztül), de így sem moccan.
A hátát lekaptam, mert a zsanérokkal gond van, szétmentek a csavarfészkek. Arra is gondoltam, hogy mivel a ház belsejének felülete ilyen elektrolizált izé, van rajta valami rézréteg, és a szétment zsanérok környékéről elszabadult kis műanyagszilánkok, amiken fém is lehet, esetleg zárlatot okozhatnak, ezért megnéztem, kifújtam, amennyire lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#46605) Pyttawrx válasza movax (#46604) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom, h beépített igen, és ilyenkkor a pinhole nem ér semmit, ezrt írtam, hogy az akksi kivesz, vagy ha jobban tetzik a csati lehúz, és anélkül próbálni? ha nem megy így sem, akkor a bios elemet (ha van, hirtelen nem emlékszem, hogy ebbe van-e) vedd ki, majd rakd vissza fordítva, nyomdb meg a bekapcsgombot, maj kapcsold ki ha bekapcsolt, elemet vedd ki. tölző rá és úgy is próbáld meg

(#46606) movax válasza Pyttawrx (#46605) üzenetére


movax
őstag

Leválasztottam az akkut, lehúztam a BIOS-elem csatiját, az elemet nem lehet megfordítani, mert vákuumfóliázott, nincs foglalata, a csatiját meg csak egyféleképpen lehet dugni. Így sem működik semmi.

(#46607) SeniorTilla válasza movax (#46606) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet, hogy a kis rézzel futtatott műanyagok rövidre zártak valamit, és emiatt van. Vidd el szakemberhez, vagy engedd el, mert könnyen alaplapcsere lehet belőle.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46608) movax válasza SeniorTilla (#46607) üzenetére


movax
őstag

Ettől tartok én is. Teszek egy próbát a szervízzel, és ha elszállt az alaplap, akkor ennyi volt. :(

(#46609) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Azt be lehet állítani, hogy bedugott LAN-kábel esetén azt használja, egyébként a wifit?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#46610) ricsi99 válasza DrBubo77 (#46609) üzenetére


ricsi99
addikt

Alapértelmezésben így működik......ha meg nem akkor az eszközkezelöben letiltod a wifi-t vagy valamelyik funkcióbillentyűzettel 1 gombnyomással ki/be kapcsolhatod

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46611) ham_


ham_
tag

Sziasztok,
Ha egy notebook gyári (hálózati) töltője 19v/2.37a/45w, akkor egy 19v/2.1a/40w autós töltő tudja tölteni?

(#46612) Pyttawrx válasza ham_ (#46611) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Az amper ne legyen kisebb, csak nagyobb lehet. Terhelés alatt, amikor kellene neki a 45w, akkor csak erőlködne az a töltő.

(#46613) SeniorTilla válasza ham_ (#46611) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem jelentős a különbség, de ahogy Pytta is írja, jobb, ha legalább 45W-os a töltő. Nagyobb lehet nyugodtan, az nem baj.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46614) tomchy


tomchy
tag

Sziasztok!

Adott egy kőkorszaki Compaq Presario CQ58 AMD E-300 procival, legális Win7-tel.
Kapott egy új SSD-t, amire Win10-et szerettem volna feltolni, tiszta telepítéssel.

De az alábbi hibaüzenettel leáll a telepítés, majd kikapcsol a gép:
"A számítógép váratlanul újraindult, vagy váratlan hibát észlelt. A Windows telepí­tését nem lehet folytatni. A Windows telepítéséhez az "OK" gombra kattintva indí­tsa újra a számítógépet és indítsa újra a telepítést."
[kép]

Vajon mi okozza a gondot? Elvileg el kellene furnia ezen a roncson is...

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#46615) ricsi99 válasza tomchy (#46614) üzenetére


ricsi99
addikt

Elöször is részvétem ehhez a műremekhez....
Memóriatesztet futtattál?
Ha minden oké ,én másik gépben rendesen mbr-el 1 particiót létrehoznák az ssd-n majd gépbe vissza is megpróbálkoznák egy win7-el.... ha az felmegy akkor rendben van a vas ,utánna megnézném esetleg a 10-et is... gyakorlati tapasztalat ,hogy bűn lassú lesz bármilyen oprendszerrel IS

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46616) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

Az elmúlt 15 évben Thinkpad T sorozatú notebookokat használtam/használok munkára. (T61, T420s, T470s). Napi 8-10 óra használat, minden nap hurcolom; irodában, asztalnál, fotelben, ágyban, kocsiban, szóval kb. mindenhol.

Lassan esedékes egy csere, de a Lenovo nagyon elszállt az árakkal. Alternatív megoldásokat keresek, de nincs tapasztalatom a többi gyártó termékeivel.
Számomra fontos, hogy a billentyűzeten legyenek önálló PgUp/PgDown/Home/End billentyűk, de egyre kevesebb ilyen létezik. (Excel használat és program írás során sokat segít, hogy nem kell még az Fn gombbal szenvedni.)
Továbbá az USB Type-C töltéshez és dokkolhatósághoz is ragaszkodok.

HP Elitebook 840 G9 , 845 G9 és a Fujitsu U7411 vagy U7412 is megugorja ezeket a nem túl nagy elvárásokat, sőt még a Fujitsu E5412 és Fujitsu E5412A is. A 12-es végűek még nem kaphatók itthon (Szlovákiában már igen).
Nagyjából 1.4 kg a felső határ, a mostani gép is ekkora tömegű.

Kérdésem, hogy minőségben/megbízhatóságban produktivitásban ezek hogyan viszonyulnak a Thinkpad T szériához?
Otthoni memória bővítés garanciavesztéssel jár?
A billentyűzet nagy visszalépés a Lenovohoz képest?

Nem kell erőmű (i5 vagy Ryzen 5 bőven elég), a hangtalan működés és az akkumulátoros üzemidő fontosabb. Jól sejtem, hogy ebből a szempontból az AMD jobb választás?

Egyébként a Lenovo minőségétől sincs láncorgazmusom (T61: folyamatos zsanér problémák, gyenge betekintési szögek, alacsony hangerő, T420s: zsanér + repedező ház, gyenge akku, T470s: púposodó akku + trágya hangszórók, ...)

Köszi

(#46617) Pyttawrx válasza tomchy (#46614) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nálam ilyen akkor volt, amikor a telepítővel volt gond. Kiírtam újra és simán ment. Persze simán lehet, hogy más a hiba.
Amit tennék: Letöltenék egy friss iso-t az ms-ről vagy a techbenc-ről egy régebbi iso: [link]
Majd rufussal kiírnám az egyiket, ha nem jön be akkor a másikat. Ahogy Ricsi is írta MBR/Legacy beállításokkal

(#46618) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Wifi modul haldokolhat úgy, hogy egyszer hozza az elvárt sebességet, egyszer meg nagyon lassú a net?
Konkrétabban: az alany egy Ideapad 330-15IKB (az általános vélekedést a típusról most hanyagoljuk, barátnőm felhasználásához tökéletesen megfelel). A tünet az, hogy ugyanazon a hálózaton egyszer pl. megy a Netflix gond nélkül, máskor még a google kereső betöltése is több időt vesz igénybe az elvártnál. Ezzel egyidőben ugyanazon a hálózaton az én gépemen minden megy flottul, tehát a szolgáltató/router hibát kizárnám.
Kábellel nincs gond, hasít a net a gépen, wifi drivert frissítettem nem segített.
Ötlet? :R

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#46619) ricsi99 válasza McJoker (#46618) üzenetére


ricsi99
addikt

Én így tesztelnék:
Egy pen-drive ről futtatható linux-ot indítanák és azon is ellenörizném hogy van e ugyan azokat a hibákat produkálja e.
(Nem kell semmit telpiteni... onnét inditasz s csók)
Ha nem akkor win hiba
Ha igen akkor router beállításaiban és szétnéznék ,hogy nincs e átfedés a szomszéd wifijével/avagy a barátcsajszi noti helyén van valami zavaró tényező....
Ha ez sem oldja meg akkor egy külső usb-s wifivel is megnézném.
Utoljára hagynám meg a kártyacserét...
Notik válogatósak wifi kártyára... ugyanolyat végy (e-bay) mint ami benne van most.
UI:azt a drivert eröltesd amit a noti-hoz adnak... frissebb nem biztos hogy jobb is....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46620) McJoker válasza ricsi99 (#46619) üzenetére


McJoker
tag

Köszi a tippeket!
Egyébként tegnap óta állandósulni látszik a hiba, wifi-n gyakorlatilag használhatatlan a net akármikor próbáltam.
A router gondot kizárnám, mert ugyanabban a helyiségben van az én gépem is, mint az övé és nálam nincs gond (ráadásul eddig nem is volt az övével sem).
Drivert a lenovo oldaláról frissítettem service bridge-n (vagymiaz) keresztül, pontosabban újra raktam, mert azt hiszem 2020. augusztusitól nincs frissebb.
A linuxos tesztet még megpróbálom, bár sosem használtam, de egy kis olvasás után biztos menni fog.
Még esetleg lehet szétkapom a laptopot, hogy minden a helyén van-e (nem vagyok szerencsére annyira műszaki analfabéta). :D

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#46621) McJoker válasza McJoker (#46620) üzenetére


McJoker
tag

Kifutottam a szerkesztési időből, mégsem állandó a hiba, most normálisan működik a wifi is. :DDD Utálom az ilyen hibákat...

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#46626) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Egy Dell Latitude 5480-as laptophoz keresek gyári kijelzőt, mert sajnos leesett a laptop és a kijelző egy része bedöglött. Hol tudok ilyet venni? :R

(#46627) Pyttawrx válasza Superhun (#46626) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Úgy gyári nem lesz, de pl [link]
vagy picit olcsóbban: [link]

(#46628) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok,
Van egy nagyjából fél éves Asus TUF Dash F15 laptopom, ami nagyon szépen teszi a dolgát, azonban egy dolgot észre vettem.
Ha bedugott kábellel használom nagyon szépen veszi a töltést. Azonban, ha mondjuk az L alakú töltő csatlakozót megforgatom akkor egy pillanatra elveszti a töltést majd újra vissza jön. Ez akkor feltűnő ha éppen ágyban fekve használom.
Ez normális hogy körbe forgatva a csatlakozót ilyen történik vagy mehet szervizbe a gép?
Tapasztalt már ilyet valaki?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv Áron

(#46629) SeniorTilla válasza arcsi84 (#46628) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem normális jelenség, mindig érintkeznie kell. Szerviz, de küldd el a töltőt is, lehet, hogy annak van megtörve a kábele.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46630) arcsi84 válasza SeniorTilla (#46629) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, sejtettem, hogy ebből szerviz lesz.
Még befejezek rajta egy projektet, aztán gyalulom a rendszert és viheti a futár.
Asus esetén mik a tapasztalatok, mennyi idő alatt fordulhat meg a gép?

(#46631) Kbali válasza arcsi84 (#46630) üzenetére


Kbali
nagyúr

Helyedben rákérdeznék az Asus ügyfélszolgálatnál, hogy kell-e nekik a meghajtó a hiba diagnosztikához vagy kiveheted. Mielőtt nekiállsz gyalulni.

(#46632) arcsi84 válasza Kbali (#46631) üzenetére


arcsi84
aktív tag

Legálisan, garancia vesztés nélkül levehetem a laptop alját és kiszedhetem a gyári ssd-t? Mert nincs külön szerelő nyílás amivel hozzá lehet félni a meghajtóhoz. :(

(#46633) Kbali válasza arcsi84 (#46632) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért kérdezd meg először az ügyfélszolgálatot

(#46634) Armagedown


Armagedown
őstag

A Lenovo G50-30 kasztnija melyik másik laptopéval kompatibilis?
Hozzám került egy döglött és jó volna tudni, hogy jó lehet-e valamire.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#46635) ricsi99 válasza Armagedown (#46634) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem nagyon... viszont hírdesd meg a kasznit...szeretnek ezek a tipusok zsanér résznél darabokra törni... igy a kijelzőt külön meg a többit cakli pakli el lehet adni

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46636) peti439


peti439
csendes tag

Sziasztok! Kicsit “retro” téma lenne. Lett egy pár DDR2 ramom meg egy sata HDD amihez keresnék laptopot megfelelő VGA-val vagy esetleg DDR3-ról is lehet szó mert van egy Sony laptop amiben a videokártya meghibásodott viszont a ramok jók. A DDR2 Ramok egy Clevo M66SE-hez kellett próbálni de kiderült, hogy nem a ram hiány a baja csak ( töltés és a bekapcsolt állapotot jelző led világít, ventilátor meg se moccan és nem is csipog ). Régebbi játékokhoz kellene szóval Win 7-es kellene leginkább mert Win 10-en van pár játék ami el se indul vagy szenvedni kell vele ( Street Legal Racing Redline, Gearhead Garage, Fűrész példának ). Kb 40-50 ezer forint értékben gondolkoztam. Lehet ilyet találni vagy inkább hagyjam az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#46637) ricsi99 válasza peti439 (#46636) üzenetére


ricsi99
addikt

Neked olyan kell amiben van + vga..
17-esek közt lehet ilyesmiket találni... [link]
Azokban van normális hangfalrendszer is... csak egy egeret kell mellé tenni:

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46638) SeniorTilla válasza peti439 (#46636) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha nyűgöt akarsz a válladra venni, akkor ugorj bele egy ilyen 40 ezres gépbe, de egyébként nem javaslom. A hirdetésben szereplő szöveg alapján 40 ezerért olyan gépet kapsz, ami gyors, hibátlan, minden mai feladatnak megfelel. Nem semmi ;]

A sok hülye meg veszi a több százezres gépeket, pedig egy ilyen 15 éves noti is tudja ugyanazt. Bocs...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46639) Pyttawrx válasza peti439 (#46636) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Szvsz ezt vonalat el kell engedni. Lehet vele próbálkozni, ha ilyen vállalkozó kedvű vagy. Retroként még van értelme, egyébként talán nem. :)

(#46640) Csaby2021


Csaby2021
tag

Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy ezek közül laptopok közül
az adott CPU-val szerintetek melyik a leghűvösebb ?
Lenovo Thinkpad L14 4500u
Lenovo Thinkpad E14 Gen 2 4500u
Lenovo Thinkpad e14 gen 3 5500u
Lenovo Thinkpad T14 4650u
Lenovo Thinkpad t495 3700u
Lenovo Thinkpad E 495 3700u

(#46641) SZIGMA válasza Csaby2021 (#46640) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

Kezdd el itt az elsővel és keress rá a többire.
[link]
Itt megtalálod a teszteket, külső hőfokok, hőkamerás kép, amit szeretnél.

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46642) ViceRoy


ViceRoy
kezdő

Usb-C-s laptop tölthető mobiltelefon usb-c töltőjével vagy inkább ne?

(#46643) peti439 válasza SeniorTilla (#46638) üzenetére


peti439
csendes tag

Nem mai feladatokra kell. Cod MW2, Flatout 2 esetleg Ultimate Carnage-ot, Blur-t ( csak pár példa ) rendesen tudja futatni akkor teljesen megfelel. Mint írtam is azért kell, hogy Win 7-es legyen, ebbe az összegben már csak van egy olyan amiben egy használható VGA van.

(#46644) ricsi99 válasza peti439 (#46643) üzenetére


ricsi99
addikt

Régi játékokhoz :
Amit még tudnod kell... ezek a régi vasak terhelés alatt elégé zúgnak terhelés alatt.. ezért jobb a 17-es... ott picivel nagyobb a hely... (nekem is van egy msi crx620-as notim nosztalgiázni :D )

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46645) Kbali válasza peti439 (#46643) üzenetére


Kbali
nagyúr

És ezekben a régi vasakban sosem volt acélos VGA, ha pedig volt és már ebben az árkategóriában van a komplett gép, akkor esélyesen már legalább egyszer kapott reballt vagy már elhalálozott (vagy hamarosan fog) a dedikált VGA.

(#46646) SeniorTilla válasza Kbali (#46645) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Pontosan így van szerintem is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46647) peti439 válasza Kbali (#46645) üzenetére


peti439
csendes tag

Milyen összegben keressek, hogy ezt eltudjam kerülni? Van számítógépem is erre a célra de azt nehéz lenne vinni, ezért keresek laptopot leginkább.

(#46648) SeniorTilla válasza peti439 (#46647) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ilyen öreg gépeknél ez bármelyiknél előfordulhat, én nem adnék egy fillért sem értük.

Hozzá kell tennem, a régi 20"-os HP Dragonom itt figyel a hátsó asztalomon, pár napon belül szeretném felinstallálni. Kedvet kaptam a nosztalgiához :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46649) tserrof77 válasza ViceRoy (#46642) üzenetére


tserrof77
senior tag

NE. A telefonoké 5V-os, 1-2amperes, a notiké meg 20V és 2-4amperes...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#46650) tomchy válasza tserrof77 (#46649) üzenetére


tomchy
tag

Ez így nem helyes. USB-C PD szabványú töltő tökéletesen megfelel a telefonnak is.
És már rég óta nem csak 5V-os az usb töltés... :(

[ Szerkesztve ]

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.