Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kali válasza happyguy (#3999) üzenetére


kali
legenda

venti, légút, lamellák...stb elkoszolódása?

(#4002) happyguy


happyguy
csendes tag

Új, fél hónapos.

(#4003) Rivaul válasza happyguy (#4002) üzenetére


Rivaul
addikt

Aida64-el nézz hőfokot. Tegyél alá egy kis emelvényt hogy tudjon levegőzni. Nem hallhatjuk mennyire pörög lehet teljesen normális is melegebb időbe.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4004) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Erre a problémára nincs semmi tipetek?

[ Szerkesztve ]

(#4005) Rivaul válasza Nixon18 (#4004) üzenetére


Rivaul
addikt

Amikor úgy érzed teljesen pörög s elfogy a proci alóla akkor az eszközkezelőben nézd meg mi használja a legmagasabb %-ot a prociból.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4006) Nixon18 válasza Rivaul (#4005) üzenetére


Nixon18
senior tag

Nem feladatkezelő/folyamatok véletlen?

[ Szerkesztve ]

(#4007) Rivaul válasza Nixon18 (#4006) üzenetére


Rivaul
addikt

Sokszor már előbb gépelek mint gondolkodok :DDD Így van, ott lesd+ :K

(#4008) Nixon18 válasza Rivaul (#4007) üzenetére

Mi az a torony magasan? %-ba?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4008) Nixon18 válasza Rivaul (#4007) üzenetére


Nixon18
senior tag

Megesik az ilyen...
Toronymagasan (15-20%) az Opera vezet, második az iTunes/KMPlayer, harmadik explorer.exe. Utóbbi kettő jelentősen kevesebbet haszál, mint az Opera.

[ Szerkesztve ]

(#4009) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

laptopon hírtelen meghalt a 3.5mm jack csatlakozó, hang van a laptop hangszóróiból, de ha rácsatlakoztatok hangfalat vagy fejhallgatót, észleli, de néma csönd van. próbáltam drivert frissíteni, letiltani az eszközt, újra engedélyezni, restart. hangszabályzók mindenhol jól vannak, semmi nincs lenémítva. hardveres hiva lesz ? :F van valakinek valami jó ötlete esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#4010) Nixon18 válasza Nixon18 (#4008) üzenetére


Nixon18
senior tag

15-20% Feltéve, ha a CPU oszlop alapból %-ot mutat és nem valami mást

(#4011) Rivaul válasza Nixon18 (#4010) üzenetére


Rivaul
addikt

Használat közbe a Ffox nekem is 7-12%-ot mutat. Még ha az összes egybe is 40% körül jár az se kéne problémát okozzon. Nem tudom mikori de lehet csak elöregedett a rendszered vagy sok rajta a szemét. Esetleg melege lehet még a gépnek. Elég kevés az infó amin tovább lehet menni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4012) Nixon18 válasza Rivaul (#4011) üzenetére


Nixon18
senior tag

2 hetes Win7. Nem hiszem, hogy öreg lenne és még annyi szemét sem lehet rajta. Meleg sem hiszem, hogy probléma. AIDA szerint a proci 40-45 fok körül, HDD 35 körül.
Ráadásul, ha folyamatoknál összeadom a CPU-nál írt értékeket, nem jön ki annyi, mint amennyit a Teljesítmény-görbe mutat FEladatkezelőben, vagy az AIDA stabilitástesztje

[ Szerkesztve ]

(#4013) Impressa válasza Nixon18 (#4012) üzenetére


Impressa
őstag

Erőforrás-figyelőben is nézd meg, mi használja a CPU-dat. Ott részletesebben is láthatod.

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4014) kali válasza Nixon18 (#4012) üzenetére


kali
legenda

alapban nem mutat minden futó folyamatot, így nézd meg; ctrl + shift + esc -> feladatkezelő -> az összes felhasználó folyamatainak megjelenítése!?!?

(#4015) Nixon18 válasza kali (#4014) üzenetére


Nixon18
senior tag

Így már a rendszer üresjárata a nyerő 40-60%-kal és ment már fel 70-ig is. Emellett még a cmd és a netsh szokott mér előkerülni 20-25% körüli értkekkel.

(#4016) tigerscorpio válasza tigerscorpio (#3998) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

még annyi, hogy az inverter csere előtt is ugyanez volt a gondja a gépnek, most derült ki, igy valakinek valami ötlete?

:U

Nixon18

vírusírtó nem fog le folyamatokat, vagy ellenőriz 2x?

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4017) tigerscorpio válasza Sanyi.il (#4009) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

nekem ugyanez a gondom, csak annyi különbséggel, hogyha rádugok egy külső jacket nagyon "zajos" ha másra dugom az erősítő dugóját akkor jó más eszközzel, szóval a laptopban van a hiba...
lehetséges, hogy javítható?
szedtem már szét eleget,most nincs hangulaton hozzá, :))

az alábbi (inverteres probléma fontosabb lenne)
ha valaki tud segíteni...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4018) Nixon18 válasza tigerscorpio (#4016) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az Avastot nem igazán látom, hogy dolgozna. Néha megjelenik nála 2-3%, de csendben elvan magával.

(#4019) Sanyi.il válasza tigerscorpio (#4017) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

szerencsére még garis a gép, írtam a szerviznek, elviszik futárral ingyen.

(#4020) tigerscorpio válasza Sanyi.il (#4019) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

akkor jó. az enyém már régi darab, amíg nincs újra asztalim addig elvagyok vele :)

meg aztán is szerintem megtartom utazáskori gépnek...

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4021) MarQs válasza köszörü (#3977) üzenetére


MarQs
senior tag

...procicsere után vagyok, minden klappolt, frankón megy a lapos, viszont egy valami azért nem hagy nyugodni: az IGP-n a "hagyományos" paszta helyett amolyan szivacsos, porózus állagú hőközvetítő anyag volt - a procin persze a szokásos, szegény eléggé megkövült állapotban.
Mind a két chip felületét letakarítottam alaposan és kaptak egy-egy jó adagot az Arctic MX-2 pasztából. A CPU-nál nem kérdés, de hosszútávon az IGP-nél is okés az eredetihez képest eltérő, másféle kontakt anyag? Van bármi jelentősége annak, hogy száműztem a régi, gyári furcsaságot?
Tulképp csak a kíváncsiság miatt érdekel a dolog, mert amúgy futtattam egy 30 perces stressz tesztet, plusz köbö 2 órája folyamatosan be van kapcsolva a gép. Eddig szépen hűsöl a rendszer...
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#4022) köszörü válasza MarQs (#4021) üzenetére


köszörü
tag

helló a kérdés az hogy a gap-pad (szivacsos, porózus állagú hőközvetítő anyag)
milyen vastagságu volt
ha pair vékony akor nem lesz gond
ha vastagab akor lehet hogy nem fogja sokáig birni az IGP
olyan progit probálj meg futatni ami terheli az IGP -t
FurMark

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#4023) MarQs válasza köszörü (#4022) üzenetére


MarQs
senior tag

Papírvékonynak nem mondanám, de ahol érintkeztek a felületek, ott elég vékonyra volt préselődve az anyag.
Azért ránézek erre a FurMark progira! Gondolom a kiugró hőmérsékletekre kell figyelni ennél is...
Ja! Köszi szépen a segítséget!
:R

Ui.: ha azt mondod, hogy egészségesebb lenne, ha inkább gap-pad lenne az IGP-n paszta helyett, akkor rajtam ne múljon! Előveszem megint a szerszámokat, ha kell... :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#4024) Nixon18


Nixon18
senior tag

Na megvan a problémám egyik forrása. A KMPlayer telepítésénél átsiklottam afelett, hogy nincs szükségem PandoraTV-re... vagy milyen szolgáltatás jár a lejátszó mellé bónuszba. Az törölve lett és már egészen elviselhető a teljesítmény.
Viszont a rendszer üresjárata még mindig 30-35% körül mozog. Ez a normális vagy még mindig nem stimmel valami? És ha itt számítana, egy 64bites Win7 Ultimateről van szó.

(#4025) Rivaul válasza Nixon18 (#4024) üzenetére


Rivaul
addikt

A 30-35% nem normális közel sem ha ez a proci értéke. Nekem 64-es win 8 proc: 8-9 memória: 36 úgy hogy azért a firefox meg a vlc megy +2 aktív vírusvédelmi rendszer. Pedig ez egy 2,4-es 2 magos 4gb 800-as memóval szerelt lapos, nem egy nagy szám...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4026) köszörü válasza MarQs (#4023) üzenetére


köszörü
tag

a paszta job hütést biztosit ha jo az érintkezés

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#4027) Nixon18 válasza Rivaul (#4025) üzenetére


Nixon18
senior tag

Jó nálam most Opera, VLC, vírusírtó, tűzfal megy. Ez pedig egy AMD A4-3305M 2,5 GHz-en, 4GB RAM-mal

(#4028) MarQs válasza köszörü (#4026) üzenetére


MarQs
senior tag

Értem! Biztos, ami biztos alapon eléggé megkínáltam pasztával az IGP-t... :)

...ami amúgy Intel GMA 950-es. Ez 1.4-es OpenGL-t kezel, a FurMarkhoz viszont sajna 2.0-ás kell, szal azzal nem megy a tesztelés. Esetleg tudsz ajánlani egy másik progit, ami nem ütközne ebbe az akadályba?

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#4029) köszörü válasza MarQs (#4028) üzenetére


köszörü
tag

szerintem jo lesz ahogy van
a gma 950 képtelen tulmelegedni
pláne ha még a paszta is jo minöségü

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#4030) MarQs válasza köszörü (#4029) üzenetére


MarQs
senior tag

...egyelőre ráugrottam erre a progira. Terheli és méri külön a GPU-t is, szal csinálok egy tesztet, meg figyelem használat közben a hőmérsékleteket és ha van valami gikszer, akkor bevásárolok a gap-pad-ből.
Nagyon szépen köszi az asszisztálást! :R

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#4031) manutdzoli


manutdzoli
senior tag

Sziasztok!
Tud valaki mondani valami progit amivel megtudom gyorsítani a Dell notebookomat?Tavaly vettem,8gb ram,geforce gt 525m de alig mennek rajta a játékok :((( Ha tudtok megoldást megköszönöm!

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#4032) tigerscorpio válasza Rivaul (#4000) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Helló egy olyan gondom lenne, hogy vannak nekem ezek az alkatrészeim.(Clevo M66S)

és eladtam az ivertert egy Albacomp M660s gépbe be lett szerelve

és ezt a hibát produkálja a dolog, a vásárló ezt írta:

"Na kipróbáltam az invertert és kiderült, hogy nem az a hibás... sajna..
Azt produkálja, hogy bekapcsolom a laptopot és piros szín eléggé erősen látszik, majd 2-3 perc múlva elsötétül a kép (háttérvilágítást kikapcsolja) de az asztal még látszik, fényben."

nem tudom, hogy előtte mi volt a hibajelenség.
mi lehet még gond?
szalagkábel?
vagy maga a kijelző?

előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4033) Rivaul válasza tigerscorpio (#4032) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem inkább alaplap vagy vga hibának tűnik. Keresni kéne vele egy szervizt mert ezt nem fogja tudni kisakkozni otthon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4034) Impressa válasza manutdzoli (#4031) üzenetére


Impressa
őstag

Nem gondolnám, hogy a géped sebességével gondod lenne, inkább a teljesítményével, attól függően persze, milyen játékot szeretnél futtatni rajta. Ezen az oldalon van néhány játék teszt, ami biztosan fut a gépeden.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4035) tigerscorpio válasza Rivaul (#4033) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Rendben, köszönöm a választ :K

én vga ra gyanakodom, vagy a kijelzőre , mert azt írta, hogy látszik, de, csak lámpával az asztal ha jól emlékszem, de majd kiderül. további kellemes estét :)

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#4036) TheBomberman


TheBomberman
tag

Sziasztok!

2 és fél éves eddig hibátlanul működő HP G62 notim valamiért az elmúlt pár napban elég hangos lett, pörög a venti majdnem maxon és a proci is 20% felett pörög folyamatosan, pedig nem is csinálok rajta semmit, szinte csak böngészek. Valami beragadhatott, esetleg van vmi program amivel kideríthetem mi?

Előre is köszi, üdv, Gabesz :R

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#4037) Rivaul válasza TheBomberman (#4036) üzenetére


Rivaul
addikt

Feladatkezelő/folyamatok. Ott meg tudod nézni mi használ sok procit. Vagy ha mélyebben is kíváncsi vagy rá olvass vissza az esti hsz-ek között le van írva hogy teheted. 4000-ik hsz-től. Amúgy a venti pörgés a beköszöntött jó idő miatt is lehet. Ha nem új a noti akkor lehet poros, régi a paszta vagy csak simán melege van.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4038) TheBomberman válasza Rivaul (#4037) üzenetére


TheBomberman
tag

Köszönöm a gyors választ, utánanézek! :K

Nem új a noti az igaz közel 2 és fél éves, de az időt nem okolnám ugyanis a lakásban télen-nyáron 20 fok van. :/

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#4039) TheBomberman válasza TheBomberman (#4038) üzenetére


TheBomberman
tag

nem tudtam szerkeszteni már

(angol win7)

System Idle Process (gondolom üresjárat) -nél a CPU 90 fölött... gondolom ez az oka :F

[ Szerkesztve ]

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#4040) Rivaul válasza TheBomberman (#4039) üzenetére


Rivaul
addikt

Újra kéne húzni a rendszert ott valami nem stimmel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4041) Dell XPS válasza tigerscorpio (#4035) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Külső monitoron is ellenőrizve lett? Ilyen jelenséget az inverter hibája szokott okozni.

Üdv, Dell XPS

(#4042) Dell XPS válasza TheBomberman (#4039) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

CPU 90 fölött...

Ez konkrétan 10% feletti értéket mutat, de láttam, hogy írtál már 20%-os processzor terhelést. Ha nem használsz egy programot sem, csak a "task manager" van nyitva, akkor ~95%-os értéket kellene látnod. Amennyiben 20%-os a processzor használat, akkor v.mi megy a háttérben egészen biztosan...

Üdv, Dell XPS

(#4043) Neck válasza KillHates (#3971) üzenetére


Neck
veterán

Ez rémhír. Az adott boltnak megfelelő ÁFÁt kell fizetni.
Ez eddig is így volt, és ha nem akarnak kb tizenakárhány törvényt megsérteni, akkor ezután is így lesz.
Ha pl a Saturn.de -nél veszel valamit, akkor a német adót kell utána kifizetni, mivel német a bolt ami árulja.
Benne van a nevében, Áru Forgalmi Adó.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#4044) akos727


akos727
senior tag

Udv!
Adott egy laptop: Sony Vaio VGN-N11S(Centrino T2050 1.6ghz, 1gb ram, gma 950, 1280x800 display).
Kerdes, hogy melyik oprendszerrel lenne a legjobb? 5 eve egy XP van rajta, es hat ugye kivan mint a bolgar szatyor :) .
Windows 7, Windows 8 vagy XP ujrahuzasa lenne a legerdemesebb? A holgy tulajdonosa a 8-at preferalna, tetszik neki a surface.
Koszonom!:)

(#4045) Poo válasza akos727 (#4044) üzenetére


Poo
aktív tag

Egy nagyobb proci meg egy kis ram bele és mehet is a win 7 vagy win 8

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#4046) akos727 válasza Poo (#4045) üzenetére


akos727
senior tag

Bovitesre sajnos most nincs lehetoseg. Nyaron lesz uj laptopja, de mar tenyleg hasznalhatatlan a rajta levo xp.
Nekem netbookon kulturaltan fut a Win8(Atom N270, 1gb ram, valammi hasonlo vga), csak ugye azon nincs surface az alacsony felbontas miatt.
Semmikeppen nem erdemes akkor Win7, Win8-at felpakolni? Viszont a Win7 es Win8 kb ugyanannyi eroforrast igenyel nem?

(#4047) Impressa válasza Neck (#4043) üzenetére


Impressa
őstag

"Ha pl a Saturn.de -nél veszel valamit, akkor a német adót kell utána kifizetni, mivel német a bolt ami árulja.
Benne van a nevében, Áru Forgalmi Adó"

Ha kint vásárolsz terméket mint magánszemély, akkor kell adót fizetni utána. Ha magyar cégnévre vásárolsz kint, nem kell adót fizetni utána, csak akkor, ha a cég tovább értékesíti.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4048) Impressa válasza akos727 (#4046) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Egy arany-közép út lehet még a Win 7 starter felrakása is. Ha netezésen kivül nincs extra igénye, akkor jó szolgálatot fog tenni a starter is. Még a háttérképe is cserélhető egy kis progi segítségével, de ezt más kevesebben tudják.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#4049) NEMO1968 válasza tigerscorpio (#4032) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Èrdemes lenne kipròbàlni egy màsik(garantàltan hibàtlan)kijelzővel.
Egy haldokló fènycső is tud èrdekes dolgokat produkàlni.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#4050) Neck válasza Impressa (#4047) üzenetére


Neck
veterán

Teljesen igazad van, de most magánszemély szemszögéből vizsgáltam a problémát, tekintve, hogy a legtöbb esetben ez a helyzet áll fenn. :)

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.