Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) prabhu válasza korcsillio (#37000) üzenetére


prabhu
senior tag

Az a jcecn.exe vírus (trójai, cpu bányász). Ezt kell letakarítanod.

[ Szerkesztve ]

(#37002) korcsillio válasza prabhu (#37001) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm.
Ezek szerint semmit sem ér a vírusírtóm.Melyik ajánlott?

Még annyit szeretnék kérdezni hogy a memória használat is kb.50% ,az jónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#37003) prabhu válasza korcsillio (#37002) üzenetére


prabhu
senior tag

Van rá topik: [link]
Nekem a Nod32 vált be leginkább.
A mostani problémádhoz javaslom a Hitman Pro és a [Malwarebytes megoldását]

A kérdés az, hogy mennyiből 50? Zárj be mindent és úgy nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#37004) Brandynew válasza korcsillio (#37002) üzenetére


Brandynew
őstag

A NOD32 valóban jó, de inkább az ESET Internet Security, abban komplexebb védelem van. eBay-en egy ezresért tudsz venni licencet.

(#37005) korcsillio válasza prabhu (#37003) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#37006) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Sketchup valamiért nem jeleníti meg rendesen már az irányvonalakat sem (X Y Z), és nagyon akad, fekete a fél képernyő!

Képeken látni a hibákat, bocsi a minőségért.

A tüneteket egy HP notebookon produkálja:
Win 10
8gb RAM
1GB AMD Radeon HD
SSD

[link]

Driverek rendbe vannak.

Másik gépen, ami kevesebbet tud, simán megy, ugyan arról a telepítőről!

Mi lehet a baj?

Köszönöm!


[ Szerkesztve ]

(#37007) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok!
BÚÉK Mindenkinek!! :) :)

Lenovo Y530 ról lenne pár kérdésem...:) Múlt hét óta van meg és produkál fura dolgokat.

1.) Néha bekapcsolásnál csak a Legion logóig jut el, majd egy restart után jó lesz..

2.) Hanggal kapcsolatos gondok vannak, először Youtubenál vettem észre, de zenei bejátszó programnál is előfordult mostmár az, hogy elindítok valamit 1-2 mp némaság, majd megszólal onnatól, ahol épp tart a zene például.

Ez nem kifejezetten Lenovoval kapcsolatos, de a másik laptopomon nem volt ilyen gondom..elkezdte a OneDriveot szinkronizálni, de én azt megszakítottam, ki is jelentkeztem belőle. Viszont mindent egy OneDrive mappába ment a gép ettől függetlenül is, és néha amit megnyitok programban melóhoz (Bpm Studio), nem tudja beolvasni a fájlokat, a programon belüli tallózásból, gondolom az internet hiánya miatt...

Jelenleg, a legfrissebb BIOS van fent (csatlakoztatva, nem töltődik hiba miatt..), Intel összes drivere fent, Nvidia driver, GeForce Experience fent. Win 10 Pro.

Előre is köszönöm a segítséget :) :R

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#37008) Brandynew válasza garage112 (#37007) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Boldog új évet.

Kár, hogy a "Milyen notebookot vegyek?" topikban nem kérdeztél vásárlás előtt, akkor lebeszéltünk volna erről a selejtes gépről.

Véletlenül nem netről rendelted? Akkor két heted van visszavinni.

Szerk.: ja de, kérdeztél és pont én válaszoltam. Nem azt vetted, amit írtunk, kár. Lehet háttérismeret nélkül, saját szakállra vásárolni, de akkor így fogsz járni, látod.

[ Szerkesztve ]

(#37009) garage112 válasza Brandynew (#37008) üzenetére


garage112
aktív tag

Amire válaszoltál, azt nagybátyámnak kerestem konkrétan, és meg is találtuk neki a megfelelőt :) Teljesen igazad van abban, hogy nem kérdeztem be oda.
A másik dolog, hogy hetekig bújtam a teszteket, de ilyen dolgokról sehol nem volt szó, gondolom majd "javítják", de az is lehet, hogy én hibámból adódik valami, azért is írtam ide, hátha csak a windows 10 sz@rozik, vagy valamit nem telepítettem megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#37010) Brandynew válasza garage112 (#37009) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha csak a BIOS logóig jut el, az nem a Windows 10 hibája.

Szóval már nem tudod visszavinni, letelt a 2 hét vagy nem netről rendelted?

Nem tudom, milyen fizetett tesztekbe futottál bele, de ez az Y530 egy vásári bóvli, Dell G5-öt kellett volna venned.

[ Szerkesztve ]

(#37011) garage112 válasza Brandynew (#37010) üzenetére


garage112
aktív tag

Írok privátot

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#37012) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A 8750M nem elfüstölős a Probook 650 notiban? Bátran lehet vele használt gépet venni? *HP topikban nem kaptam választ azért lehet, hogy itt is vaan tapasztalat ezzel.

(#37013) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Az normális dolog, hogy kikapcsolt állapotban is merül a laptop akksija kb naponta 2%-ot?
A laptop egy vadi új HP Spectre Whiskey Lake CPU-val, 61WH-s akksival, ami hibátlan állapotban van, használat közben nagyon lassan merül le (10-12óra).
Olvasgatok a neten és látom, hogy rengetegen küzdenek ezzel szinte márkától függetlenül. Nem értem én se, mert ha egy mobil telót, vagy tabletet kapcsolok ki, annak az akku drain-je koránt sem ilyen mértékű, tehát ezeken a laptopokon valami fogyaszt kikapcsolva is. :W

Az alábbiakat már ismerem, de nem hoztak eredményt, esetleg további javaslat? :F
- BIOS: USB Charging és Wake On Lan kikapcsolása
- Win / Eszközkezelő / Rendszereszközök / Intel Management Engine Interface letiltása
- Win / CMD (admin): powercfg.exe /hibernate -off
- Win / Energiagazdálkodási lehetőségek / Főkapcsoló funkciójának meghatározása / Fast-Startup és Sleep kikapcsolása
- C:\Windows\Prefetch, C:\Windows\Temp és Recycle-bin tartalmának törlése

(#37014) coco2


coco2
őstag

Általános laptop kérdés, képernyő átló.

Látszik bármi tendencia a 15-ös laptopok kifutására, és 17-es képernyő terjedésére?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37015) dugo_ válasza coco2 (#37014) üzenetére


dugo_
veterán

Elég valószínűtlen. A 17" sosem fog jelentősen elterjedni, mert ellentétben áll a hordozható számítógép hordozható jellegével...

(#37016) Papooo válasza coco2 (#37014) üzenetére


Papooo
senior tag

A 17"-os gépek inkább hordozható asztali számítógépek.
Nagyobb kasztni, talán jobb hűtés, második vinyóhely.
Elviszed egyik helyről a másikra és használod, de útközben nem fogod elővenni, mert kényelmetlenül .agy

A 15,6" már az a méret, amivel akár útközben (vonaton, buszon) is működhetsz.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37017) coco2 válasza Papooo (#37016) üzenetére


coco2
őstag

És mindazt 3 centi lapátló dönti el? Relatíve alig van különbség.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37018) Papooo válasza coco2 (#37017) üzenetére


Papooo
senior tag

A 15,6" és a 17,3" csak a beépített kijelző átlóját jelöli, nem a gépét.
Pici méretkülönbség, de a vele járó kényelmetlenség nagyobb. Nehezebb előkapni, és ölben használva is kényelmetlen.
Asztalra való.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37019) Loccze


Loccze
tag

B.Ú.É.K.
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, nem tudom ide tartozik-e.
Toshiba nb550d-108 netbookomhoz, win 7 starter licenszkulcs van, de a rendszert legyalulták róla, honnan tudok telepítőt keríteni?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#37020) prabhu válasza Loccze (#37019) üzenetére


prabhu
senior tag

Talán [MS oldal]?

(#37021) Loccze válasza prabhu (#37020) üzenetére


Loccze
tag

Próbaltam, de ott azt írta keressem fel a gyártót.

(#37022) dugo_ válasza Loccze (#37021) üzenetére


dugo_
veterán

https://softlay.net/operating-system/windows-7-starter-full-version-free-download-iso.html

Nem töltöttem le, de tényleg egy .iso indul el, nem valami kétes .exe.

Egyébként torrentről is lehúzhatod, csak az aktiválásnál válik ketté a legál/warez téma.

(#37023) KGyST


KGyST
csendes tag

Sziasztok,
adott egy HP Pavilion 17 e050sh (entry level) notebook, ami egyébként, sok szempontból, már a vásárlásakor is egy agyonköpködött szar volt, viszont vannak jó tulajdonságai (klassz klaviatúra, 17-es formátum), emiatt gondolkodom a felújításán és a továbbhasználásán (Hibás LCD, tré akku)

Ebben a gépben egy AMD A4-5150M 2.70 GHz (szintén nagyon entry level) proci van. Milyen esélyeim vannak csak a proci cseréjére? Ezeken a gépeken ez be van forrasztva, vagy cserélhető? Érdemes ilyenben gondolkodnom? Alaplap lehet kompatibilis pl. A10 procival?

Thx

[ Szerkesztve ]

(#37024) Papooo válasza KGyST (#37023) üzenetére


Papooo
senior tag

Ha lcd, akkucsere és procicsere is játszana, akkor az 40 környéki ráfordítás.
Akkor már inkább néznék valami modernebb procis 17"-os notit.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37025) KGyST válasza Papooo (#37024) üzenetére


KGyST
csendes tag

Thx, az viszont nem 40, (egyébként utánaszámoltam, tényleg annyi :-) hanem 150 alsó hangon.

(#37026) coco2 válasza KGyST (#37023) üzenetére


coco2
őstag

Az alaplapra rá van forrasztva a proci. Ha utána nézel, mibe kerülnek a részegységek, amiből felújíthatod a laptopot, vegyél inkább egy újat.

Nekem van egy hp pav 15-ösöm éppen szervízben, amin kiment az alaplapi feszültség szabályozó. Egyenlőre nem lehet tudni, hogy csak az ment-e ki, vagy mondjuk chipset, proci, meg egyebek is miatta. De csak a fesz blokk cseréje 40-ből meglenne. Alaplap egészben csere az már 70..80..a fene tudja, meddig menne, de az a biztosabb javítás, ami nem ablakon kidobott pénz. És akkor még mindig egy használt laptop az eredmény, bármilyen megkímélt állapotban van is. 3 év használat akkor is 3 év használat. Valószínűleg ott hagyom a szervízben, legyen nekik bontott alkatrész, és inkább új laptopra költöm a pénzt. Neked is azt javasolnám. Hiába hp valami, attól még ugyan úgy kommersz gagyi. A mai világban már semmit sem jelent a márka.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37027) KGyST válasza coco2 (#37026) üzenetére


KGyST
csendes tag

Thx,
egyébként ennek a gépnek valami ritka szar akkuja volt, két év után teljesen meghalt, lehúzom a tápkábelt és azonnal lekapcsol, nulla a kapacitása, nem tudom, ez mennyire általános. Ehhez képest van egy 2007-es (!) Acerem, a gyári akku még mindig kihúzza egy fél óráig.

(#37028) Loccze válasza dugo_ (#37022) üzenetére


Loccze
tag

Sikerült torrent oldalról leszedett startert aktiválni. Próbáltam már korábban, csak akkor nem jól. A lényeg az volt hogy a telepítés közben nem kellett termékkulcsot megadni, csak mikor már fent volt a rendszer és a driverek elindítottam az aktiválást, beírtam a kulcsot és elfogadta.
Köszönöm!

(#37029) coco2


coco2
őstag

Általános laptop kérdés. Feszültség szabályozók. Ha van itt valaki laptop szervizes, talán tudja.

Találtam több külön forrásban is olyat, hogy kikapcsolt laptop halkan ciripel, vagy zizeg. Valaki felvetette, hogy az akkuhoz tartozó feszültség átalakító. És éppen vakarom a buksit rajta. A mai laptopokat ha főkapcsolóval leállítom, valami áramköri blokk akkor is aktívan marad?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37030) Poplacsek válasza coco2 (#37029) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ha BIOS-ban be van kapcsolva az USB töltési funkció akkor az biztosan és a Fast Boot is üzemben tart részlegesen. De valami más is van, mert hiába kapcsolom ki ezeket, a kikapcsolt laptopom akkuja akkor is merül napi 2-3%-ot. :W Ha egy telefont, vagy tabletet kikapcsolok, az akksija még hónapok múlva is alig merül pár százalékot, nem értem, hogy a laptopokat mi a franc meríti (ahogy olvasom a neten rengetegen panaszkodnak erre, főleg Dell és HP tulajok).

[ Szerkesztve ]

(#37031) coco2 válasza Poplacsek (#37030) üzenetére


coco2
őstag

A lenovo és az acer is..

Az akkuknak egyébként van önmerülésük is hőmérséklet függően. Magasabb hőmérsékleten gyorsabban merül. Ha valami áramkör csak nyugalmi állapotban van, valószínűleg a szivárgási áram nagyobb, mint annak a fogyasztása. Engem nem is az zavar. Az zavar, hogy ha van egy alaplapi blokk, ami működik, ha akarom, ha nem, és a fene tudja, mit is csinál pontosan. Alkalmasint be tudja kapcsolni a gépet önállóan és hagyni, hogy valami előzőleg feltöltött program időzítetten lefusson amikor én ott sem vagyok? Megtörténhet?

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#37032) keszo válasza coco2 (#37029) üzenetére


keszo
őstag

Szia!

Első körben ha könnyen leválasztható az akksi, akkor hallgasd meg az akksit magában.
A laptopot kivett akksival kikapcsolt állapotban, hálózatra dugva.

Attila

(#37033) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
win7 van a gepen latituda 6320. elindul, minden problema nelkul, csak indulasnal feketere valt a kepernyo 1-2 mpig utana minden ok...mi lehet a gond?
udv
balazs

(#37034) MapleLeafs


MapleLeafs
újonc

Sziasztok!

Van egy régi packard bell notebookom, a tipusa most nem lényeg, még a mai nap is neteztem rajta, majd váratlanul elfeketedett a kép, de hallottam, hogy működésben van. Utána vettem észre, hogy egy kicsit kilazult a töltő a helyéből (bár működés közben egy fing figyelmeztetést sem adott arról, hogy hol a szufla haver?). Visszadugtam rendesen, eljutok a packard bell logoig es hogy mivel nyomjak BIOST, kovetkezne a windows toltese de nem, ahelyett ujraindul. Lehet, hogy meg nincs benne annyi ero, vagy más lehet a probléma?

Köszi

Beat Calgary Flames 6-2!! :)

(#37035) Papooo válasza MapleLeafs (#37034) üzenetére


Papooo
senior tag

A windows logo alatt indul újra? Lehet hogy csak a windows halt meg a hirtelen leállástól.
Próbálj meg windows telepítő lemezről vagy pendriveról bootolni, ha az nem indul újra, akkor egy javítás vagy újratelepítés segíthet.
Ha a windowstól független, akkor érdemes lenne másik töltővel vagy csak akksiról indítani, mert lehet töltőhiba is.

A tipust nem ártana tudni, mert ha pl. PEW96, akkor lehet hogy csatlakozni szeretne a sok-sok jobblétre szenderült társához.

Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

(#37036) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Véletlen az USB-be dugtam a jack dugót, gép egyből leáll, Windows nem tud bebootolni. Mint kiderült, megváltozott az SSD betűjele E-re, fájlokat kilistázta, amik voltak, átállítva C-re, gondolvan megoldja a gondot. Nos utána megint visszaállt a másikra, de már dir-elésnél kikapcsolt a gép. Most már bekapcsolni sem tudom, mert betöltésnél egyből kikapcsol. SSD-t nem igazán tudom kiszedni (még), mert optibayben van. SSD-nek annyi? A gép többi része ugye nem károsult?

(#37037) MapleLeafs válasza Papooo (#37035) üzenetére


MapleLeafs
újonc

Holnap megírom a típust, egyébként a töltő LED kékre váltott, azaz tele, de ugyanaz, és mielőtt elérne a windowsig, ujraindul, ugyanakkor. Megpróbálom majd telepitöröl.

Szerk: tipus EasyNote F5211-BZ251 HG

[ Szerkesztve ]

Beat Calgary Flames 6-2!! :)

(#37038) Kbali válasza MapleLeafs (#37037) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csökentett módban is ezt csinálja? Lehet, hogy a vga driver dőlt össze

(#37039) MapleLeafs válasza Kbali (#37038) üzenetére


MapleLeafs
újonc

Nem tudok BIOS-on kivül semmit sem behozni a gépen, most már azt csinálja, márka logo feltünik, BIOSt behozhatom, eltünik, bal felül van az a "_" jel ami 3-4x villog es ujraindul. Power, akksi LED kék, a HDD közben felvillan kéken a POST után és ujraindul. Annyira emlékszem, hogy 1-2 hónapja kék halálozott vga driveres indokkal, illetve induláskor amikor minden betöltött, CCC.exe hiba.

Beat Calgary Flames 6-2!! :)

(#37040) wulfi


wulfi
tag

Sziasztok.
Adott egy Asus laptop (vivobook s530) melynek nincs lan csatlakozója.
Az lenne a kérdésem hogy ha egy lan-usb adapterrel csatlakoztatnám a vezetékes nethez akkor az működne e? Illetve ha igen akkor a sebességét tekintve ez befolyásolná e, hogy egy ilyen adapterrel van csatlakoztatva a net.
Wifin keresztül is menne de én kábellel szeretném megoldani.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#37041) prabhu válasza wulfi (#37040) üzenetére


prabhu
senior tag

Persze, megoldható így a dolog. Sebesség terén pedig van Usb3-as gigabites verzió is, de hogy ez a valóságban mennyire állja meg a helyét azt nem tudom.

(#37042) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

Az, hogy a laptopom először csak 95%-ig töltött fel, mostmár meg csak 94-ig, azt jelenti, hogy lassan tönkremegy az akksi?

(#37043) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Van egy dell noti, amit HDMI kábellel összekötök egy monitorral, mert szeretném kihasználni a nagyobb kijelző előnyeit. Amikor a notit becsukom, akkor elmegy a kép és hiába nyomom az egeret, illetve a billentyűzetet nem jön a kép. Egy régebbi lenovo-val korábban ez simán működött. Mind a kettőn win10-van, ezért szerintem valami beállítási gond lehet, de nem tudok rájönni, hogy mi. Légyszi segítsetek!

(#37044) z0d1@Ku$ válasza qpakcovboy (#37043) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Valószínűleg azért, mert az energiaazdálkodásnál nem állítottad be, hogy lehajtáskor ne történjen semmi (se áramforrásról, se akkuról)..

(#37045) qpakcovboy válasza z0d1@Ku$ (#37044) üzenetére


qpakcovboy
őstag

Megvan, köszönöm!

(#37046) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Üdv. Egy pohár tea ráömlött a laptopra, azon belül is a touchpad sokat kapott. Azóta alig mozog, és Windows ban össze vissza kapcsolat mindent magától, meg van kergülve. Mit tudnék csinálni? Esetleg valami kontakt sprét vegyek, és fujjam le az egészet, a gombok alatt is?

(#37047) prabhu válasza Dimaj (#37046) üzenetére


prabhu
senior tag

Kontakt spray felejtős.
Szét kell szedni az egészet teljesen, megtakarítani, bios reset és TALÁN jó lesz, de ezt inkább valami hozzáértővel csináltatni.

(#37048) Dimaj válasza prabhu (#37047) üzenetére


Dimaj
aktív tag

BIOS reset miért kell?

(#37049) Duree válasza Dimaj (#37046) üzenetére


Duree
veterán

Szerintem ne te csináld a tisztítás, egy szervíz pár ezer forintért megcsinálja.

duree54

(#37050) Duree válasza Dinter (#37042) üzenetére


Duree
veterán

Igen ez az akku cellájának a fáradása.

duree54

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.