Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46551) kisskd válasza SeniorTilla (#46549) üzenetére


kisskd
tag

Arra gondolsz, hogy a billentyűzet kereten keresztül szeretne számottevő hőt leadni, és ezt "szigeteli" a kijelző? Azt gondolnám ennek nem kéne számottevőnek lennie, cserébe macerás, és nem túl zsanérbarát nyitogatni (meg van ahol nem is fér olyan jól), de megfontolom a javaslatot. Jól érzékelhető melegedést (a sima dokk nélküli, nyitott, asztali használathoz viszonyítva) eddig nem vettünk észre, minden régi gép is így ment.

(#46552) SeniorTilla válasza kisskd (#46551) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Én nem nyitogatom, itt van az asztalon. Ez egy HP Omen gamer gép, elég erős konfig, meg is van hajtva alkalomadtán. A ház mindenképpen melegszik, a kijelzőnek sem tesz jót, ha ezt a hőt kapja alulról.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46553) masta_dry válasza Pyttawrx (#46545) üzenetére


masta_dry
tag

Dell Latitude E5420
Cpu: i5-2410M
Ram: 8GB

(#46554) Pyttawrx válasza masta_dry (#46553) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lesz változás. :)

(#46555) masta_dry válasza Pyttawrx (#46554) üzenetére


masta_dry
tag

Köszi! :DD

(#46556) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv!
Lenovo 330 am van amiben a rendszernek használok egy 240 es ssdt illetve egy 1 TB os HDDt filmeknek adatoknak. Szerintetek van értelme a HDDt lecserélni azonos méretű ssd re? Jelenthet akkora sebességkülönbséget? Köszi előre is .

(#46557) SeniorTilla válasza Bigmasterl (#46556) üzenetére


SeniorTilla
veterán

igen, nekem 4TB-os SSD van a HDD helyén, minden sokkal gyorsabb

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46558) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!
Az alábbi laptop töltő helyettesítésére milyen töltő ajánlott (hazai vásárlás)? Kimenet: 19V/2,1A. A kimeneti kábel felhasználható az új töltőhöz, olyasmi hármas tagolású a töltőoldali csatlakozó, mint az asztali számítógépek tápkábele.

Köszönöm.

(#46559) Siriusb válasza Siriusb (#46558) üzenetére


Siriusb
veterán

Találtam megfelelőt, kösz.

(#46560) dzsampi


dzsampi
junior tag

Sziasztok!

Nem teljesen ide tartozik a topicba, de hátha tudtok segíteni.
17,3-as laptophoz keresek olyan térdre rakható tartót, amin elfér a laptop és az egér is.
Tudtok ajánlani valamit?

Köszönöm!

(#46561) SeniorTilla válasza dzsampi (#46560) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagy reggelizőtálca...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46562) Joker88


Joker88
őstag

A notebook képernyőjét ti mivel és hogyan tisztítsátok? mivel nem szoktam lehajtani a képernyőt, merthogy asztalon van,nincsen mozgatva (amolyan asztali PC helyett van használva,csak ugye ebben minden megvan ami kell és kisebb,takarékosabb ) így rá szokott ülni a por napközben mikor nincsen használva..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#46563) SeniorTilla válasza Joker88 (#46562) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Clin és egy puha mikroszálas kendő

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46564) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok!

Ez az óriási árkülönbség mivel magyarázható ennél a Acer Aspire A515 gépnél?

(#46565) Pyttawrx válasza mickemoto (#46564) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ezt sose tudjuk meg, de az olcsóbbik ár az jó ár!
Meg is rendelte az egyik fórumozó. Milyen notit vegyek topik

(#46566) mickemoto válasza Pyttawrx (#46565) üzenetére


mickemoto
őstag

Én nem találtam semmi eltérést csak az árat. Kíváncsi vagyok hogy leszállítják-e ennyiért.

(#46567) Pyttawrx válasza mickemoto (#46566) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze a két gép ua. Arra írtam én is, hogy nem tudni, hogy mi az oka, hogy ennyivel olcsóbb.

(#46568) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Hp Omen laptopom (15-ek0000nh), mely pár napja teljesen meghalt. Azóta annyira magához tért, hogy a töltésvisszajelző led már világít hálózatra dugva, illetve a bekapcsológomb lenyomásra felvillan, majd kialszik. Ventik nem pörögnek, kijelző sötét.

Nem Magyarországon élek, de a garancia otthoni. A HP oldalán 1 év global garanciát ír, de ez lejárt szeptemberben (holott a laptopot novemberben vettem az emagtól). További két év "bundled warranty, country coverage" garanciát ír.

A kérdéseim is ehhez kapcsolódnak: Mi lehet a hiba oka, létezhet otthon kivitelezhető megoldás? Az SSD-t kivehetem a garancia elvesztése nélkül adatmentésre? Érvényesíthetem a garanciát külföldön arra hivatkozva, hogy én csak novemberben vettem a gépet?

Köszönöm szépen

(#46569) kisskd válasza SeniorTilla (#46552) üzenetére


kisskd
tag

Ez jó lenne, ha nem vinném haza esténként. Csak hát a táskában elég furán mutat nyitva :U

#46562 Joker88: nekem foltmentességben a OázisComputer sajátmárkás kotyvaléka + minőségi mikroszálas kendője vált be. Biztos nincs benne nagy csoda, de ezer féle ablaktisztító, trükk stb. kipróbálása után nekem ilyen ár/fogyasztás mellett nincs kedvem többet próbálkozni.

(#46570) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok!

Van egy Huawei matebook 14, amire vezetékes netet akarunk kötni. LAN port nincs rajta, ezért pl ez az usb-s átalakító mennyire ajánlott? [link] vagy melyik márkát érdemes venni?

Egy ilyen átalakító nem lassítja a net sebességét?

[ Szerkesztve ]

(#46571) ricsi99 válasza Gerasz (#46568) üzenetére


ricsi99
addikt

Elméletileg bontatlan gépre él a garancia.
Ha már csináltál ilyet itt egy video ,hogyan kell a hátlapját levenni.
Lényeg ,hogy jó csavarhúzót használj és minden csavart ugyan oda tegyél vissza... van hogy 1-2 rövidebb /hosszabb... ha felcseréled könnyen okozhat sérülést a fedlapon és akkor tuti buktad a garit..
Ebben már valószínű mvme ssd van... ahhoz van felszerelésed?
Hibafelderítésben max odáig menj el ,hogy:
Kihúzott töltő mellett vedd le a hátlapot. Ezután ha megy óvatos mozdulattal próbáld meg lehúzni az akku belső csatlakozóját... ha nem megy ne erőltesd ,csak tudd hogy áram alatt marad a készülék ,lehetőleg zárlatot ne csinálj.
Ez után vedd ki mind2 memória modult /ssd-t majd próbáld bekapcsolni.
Ha az akkut lekötötted akkor tőltőröl, ha nem akkuról.
Ha marad a hibatünet akkor tedd vissza a ramot , és adatmentés után az ssd-t (ha gondolod töröld a személyes cuccod) és rakd össze... user szinten nem érdemes mással próbálkozni.
Ha esetleg elindul a gép (persze képernyőn semmit sem látsz mert nincs ram) akkor a bekapcsoló gomb hosszan nyomásával leállíthatod. Ekkor 1 db memória modul visszahelyezésével próbáld meg újra... ha van kép oké ha nem kapcsold ki majd próbáld meg a másik modullal.
A gyártói garancia ... ott nem érdekli őket ,hogy hol és mennyit porosodott... attól számít tőlük mikor ment ki a kapun.
Emag-nál meg véletlen se ejsd ki ,hogy megbontottad a gépet mert éllből lerázak.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46572) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Lehetőségem lenne egy pavilion ryzen 5 5500U 8gb, 256 SSD gépet lecserélni egy VivoBook Pro 16X N7600PC-re. i7 11370H 16GB 512 4k Oled-re.

Nyilván picit drágább az asus, de nem birok dönteni.

HP mellett van a fémház, asus meg sajnos textil. dupla akku se nagyon fontos..

úgy láttam, az én alkalmazásaimhoz jobb az i7.
a saját kijelzőt 30%ban használom, inkább TVre van kötve. asusnak csak 1.4 a hdmije, de ott a thunderbolt, amin keresztül van ugyanúgy 2.0 HDMI.
azért a belső kijelzőben gondolom sokkal jobb az oled, amikor pl vonaton filmezek.

16GB ram is meg a 512es SSD viszont nagyon jól jönne, és ha bőviteném a HPt, árban kb ugyanott lennék...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46573) SeniorTilla válasza mickemoto (#46564) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Tisztességes üzleti magatartásnál nem magyarázható meg semmivel. Valszeg valami stikli van a dologban.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46574) SeniorTilla válasza Gerasz (#46568) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha van róla számlád/garanciajegyed, akkor igen. A számlán szereplő dátum és garanciaidő érvényes. A country coverage azt jelenti, hogy a kiterjesztett garancia csak az eladó országban érvényes.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46575) SeniorTilla válasza kisskd (#46569) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor vidd a kezedben :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46576) SeniorTilla válasza ricsi99 (#46571) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez nem igaz, nem így van. A számlán szereplő dátum számít, és ha szól előtte a szerviznek, valszeg az SSD-t is kiveheti. Csavarokat senki nem néz, max. azt hogy legyen benne mindegyik.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46577) BenQhunria


BenQhunria
tag

Sziasztok!
Miért sípol a laptop, ha a töltőadaptert csatlakoztatom, egy elég hangos 1mp sípoló hang?
Esetleg valami probléma van? Kilehet kapcsolni?

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#46578) Mans20 válasza Mans20 (#46570) üzenetére


Mans20
addikt

vagy esetleg ez? [link]

(#46579) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#46572) üzenetére


bajnokpityu
félisten

melyik topicban próbálkozzam a kérdésemmel?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46580) Pyttawrx válasza bajnokpityu (#46572) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem ezt neked kell tudni, h mi a fontos, akksi vagy teljesítmény, vagy kijelző… stb. Ezt mi nem tudjuk megmondani, hisz mindenkinek más a fontos.

(#46581) bajnokpityu válasza Pyttawrx (#46580) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Annyit tudtok tapasztalatból mondani, hogy az USBből HDMI 2.0 kimenet az valszeg stabil lesz-e? illetve nem látok negativ tapasztalatot az asus oled kijelzőivel (azon kivül, h az olcsók olvashatóságban igen rosszak)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46582) ricsi99 válasza SeniorTilla (#46576) üzenetére


ricsi99
addikt

"Csavarokat senki nem néz, max. azt hogy legyen benne mindegyik."
Ezt azért szervíze válogatja... az én álltalam ismert nagykerek többsége nagy ívben visszahajít bármit ha kókányolásra utaló jelek vannak rajta...a ledarált csavarok meg erre utalnak...
Az lehet ,hogy az álltalad ismert "boltok" ezzel nem foglalkoznak ,de azért nem kell álltalánosítani...
Nálam is garanciában mindig az épp sértetlen termék játszik... ha valaki meg okos és barkácsol akkor meg ha jobban ért hozzá akkor oldja meg.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46583) SeniorTilla válasza ricsi99 (#46582) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Persze, nyilván szakszerűen kell csinálni, nem gányolva. Én egyébként márkaszervizzel vagyok kapcsolatban, nem boltokkal :) Régóta tapasztalatom, hogy a HP nem problémázik ilyeneken.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#46584) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne. Héten érkezik hozzám egy HP üzleti notebook. 8 GB RAM-al, viszont még egy szabad memória slot van. Dual chanel miatt tennék bele még egy RAM-ot. A kérdésem: Mindenképpen ugyanúgy 8 gigás RAM-ot kell beletennem, vagy elég egy 4 gigás is? Ugyanolyan típusúnak/márkájúnak is kell lennie? Órajelnek gondolom mindenképpen egyeznie kell...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#46585) Kbali válasza Dinomano (#46584) üzenetére


Kbali
nagyúr

kb. semminek nem kell egyeznie, a gyengébbik RAM órajeleivel fog működni, ill. ilyenkor 2x4 gigáig lesz dual.
Persze mindig az a legszebb, ha megpróbálsz pont olyan mem. modult szerezni.

(#46586) Pyttawrx válasza Dinomano (#46584) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha a dc miatt tennéd, akkor igen 8gb modult vegyél, MHz mindenképp egyezzen, illetve, a V érték is. Azaz ugye a DDR3 az 1,5v a DDR3L (PC3L) pedig 1,35v ( sok ilyen ram képes működni 1,5v-on is, de ezt csak kiegészítésként írtam).

(#46587) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Remélem tudtok segíteni.
Adva van egy Toshiba Satellite A200-1n7 (2008) as laptop.
Amibe vettem egy SSD-t(PNY 120GB), ezt a meglévő hdd helyére tettem.
USB(MBR partis) -ről felraktam volna egy windows 10-et. el is indul a telepítő ,- formázom az ssd-t , -elindul a fájlok másolása . -lefut minden - ujraindul a gép , - amikor az ssd-ről töltene be a windows , váratlan hiba üzi és ennyi , se előre se hátra. Mi lehet a hiba?
Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#46588) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Próbált már valaki külső videokártya házat? Usb type-c csatlakozóval? Amit eddig láttam, pl razer és asus megoldása, azok árából egy komplett új laptopot veszek... Olyan érdekelne ami kb 100 ezer alatt megúszható (vga nélkül értve).

Csak eljátszottam a gondolattal, érdekelne a dolog. :))

(#46589) ricsi99 válasza MikaVejneGI (#46587) üzenetére


ricsi99
addikt

Próbáld meg a noti ssd vezérlőjét legacy ,vagy a legbutább beállításra tenni??--- ha van ufei miegyébb az kapcsold ki...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46590) SZIGMA válasza MikaVejneGI (#46587) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!
Nem lehet, hogy túl régi az alaplap és csak SATA 1-et tud, amivel az új SSD nem kompatibilis?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46591) MikaVejneGI válasza SZIGMA (#46590) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Hali.
A Bios is felismerte egyből , a windows install is , abból csináltam a partíciót meg mindent , megpróbálok feltenni egy win 7 et , és a asztali gépen megnézni , hogy milyen (MBR vagy GPT) partíciója van az SSD-nek.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#46592) ricsi99 válasza SZIGMA (#46590) üzenetére


ricsi99
addikt

3,25-ős sata visszafelé kompatibilis.... az ahci ami gondot okozhat telepítéskor... persze egy futó/feltelepített rendszeren már nem ,de win nem minden vezérő-t ismer... ugyan úgy az usb-vel is szoktak gondjai akadni... annó amikor ezek bejöttek ,iszonyat szívás volt néha telepíteni... nem egy mai gép is simán elhasal ha a win-t usb-3 ról akarsz telepíteni vagy ha valami csoda ssd vezérlő van a notiban

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46593) venndi


venndi
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy dell wd19 es dokkolót a HP 470 G9-es laptopomhoz. Tudja valaki, hogy esetleg mi lehet a gond, miért nem működik? Összekötöttem két monitorral a dokkolót DP kábelekkel, utána a USB-C kábellel összekötöttem a laptopot, de valamiért nem működik a dolog. Párszor ad valami hangot amikor rákapcsolom a laptopra a dokkolót, de ennyi, a képernyőn semmi nem jelenik meg. Elvileg kompatibilis kell legyen a HP laptopokkal... vagy mégsem? Igazából használtan vettem a WD19-es, de nem hinném, hogy a hibás lenne. Ha mégse kompatibilis, tudna valaki olyan dokkolót mondani, ami megfelel a HP 470 G9-nek?

(#46594) ricsi99 válasza venndi (#46593) üzenetére


ricsi99
addikt

HP-DELL töltő szinten sem barátok :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46595) SZIGMA válasza ricsi99 (#46592) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Kompatibilis, csak pár régebbi laptoppal jártunk már úgy, hogy az új SSD nem akart SATA1-ben üzemelni, egy régi SSD-vel meg, ami csak SATA2/SATA1-es volt, azzal igen. Viszonylag ritka és hardverkombinációja válogatja, de előfordulhat. (Arra viszont nem emlékszem, hogy a hiba már telepítés előtt vagy csak utána jelentkezett, szóval nem biztos, hogy ebben az esetben ez releváns.)

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#46596) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne hogy az újonnan vásárolt Asus Vivoobok pro 16 windows 10 telepítésnél nem látja az ssd-t! Mi lehet a probléma?

(#46597) ricsi99 válasza Rathrol (#46596) üzenetére


ricsi99
addikt

Valószínű driver probléma..
A.) kikapcsolsz a biosban mindenféle sata gyorsító funkciót.
B.) Letöltöd a gyártói honlapról az öszes létező drivert a notidhoz ,felmásolod a pen-drive ra ,majd amikor telpítésnél megáll ,hogy nincs ssd- akkor megmutatod neki azt a mappát ahova felmásoltad a drivereket... onnét felszedi a megfelelő drivert és megjelenik az ssd

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#46598) bajnokpityu válasza Rathrol (#46596) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tipus oldaláról leszeded az intel drivert hozzá.
tegnap csináltam meg, működik. majd irj már, h nálad is recseg e a jobb oldali hangszóró és szar e a wifi jele...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#46599) renegat1 válasza Rathrol (#46596) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Innen: [link] IRST drivert kell leszedni. Leírás az oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#46600) MikaVejneGI válasza MikaVejneGI (#46587) üzenetére


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Problem solved.
Szétkaptam,összeraktam,régebbi win 10 verzió simán felment.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.