Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) rii válasza Dell XPS (#25999) üzenetére


rii
nagyúr

kivetem az akkut, meg a HDD-t ... meg nincs bedugva a 220-ba
ezek közül gondolom vagy az akku vagy 220 kellene a Hard Resethez

220-at adjak neki?
ja'nem kell 220 se:
SMBus - reset:

- teljes áramtalanítás: akku ki, tápcsatlakozó ki, majd kb egy percig nyomd a bekapcsológombot!
- 1-2 perc elteltével indítsd tápról a laptopot úgy, hogy ne helyezd visza az akkumulátort!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26002) Dell XPS válasza rii (#26001) üzenetére


Dell XPS
veterán

Reset pont a teljes áramtalanítás művelete, ezért egyik sem kell hozzá. Akku és táp nélkül nyomd a power gombot (kb. egy percig), és nézzük lesz e változás újraindítás után. :)

Üdv, Dell XPS

(#26003) rii válasza Dell XPS (#26002) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos továbbra is 4 mp alatt 3 mp üres, 1 mp-re meg felvillan ... CPU lenne? .-(
az egész alaplap repül akkor? .-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26004) Dell XPS válasza rii (#26003) üzenetére


Dell XPS
veterán

Téves a hibajelzés (is), mert elment a vezérlés az alaplapon. Chipset (északi hid) hibás sajnos a noti. :(

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#26005) rii válasza Dell XPS (#26004) üzenetére


rii
nagyúr

au .-(

gondolom kvasok ebbe a gépbe az alaplapcsere ....
.-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26006) Dell XPS válasza rii (#26005) üzenetére


Dell XPS
veterán

Beszéld meg privátban KillHates -el, profi módon megoldja Neked garanciával. És messze nem egy alaplap ára (~45k), ami nem érné meg szvsz. :)

Üdv, Dell XPS

(#26007) rii válasza Dell XPS (#26006) üzenetére


rii
nagyúr

okés!
nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26008) Dell XPS válasza rii (#26007) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szívesen! :)

Üdv, Dell XPS

(#26009) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Adott egy cégben két Laptop. Mindkettő HP Probook G470. Volt egy áramszünet.
Azóta mindkét Laptopon a montiorra nem lehet állítani 1680x1050-es felbontásnál nagyobbat, míg előtte lehetett 1920x1080-at ami a monitor natív felbontása. Analóg kábellel vannak összekötve.

Újraindítások megvoltak, nem ajánl fel nagyobb felbontás mint 1680x1050, ami a Notebook natív felbontása.
Áramszünet előtt simán működött.

Ötlet?

(#26010) Kbali válasza BaLee (#26009) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ugye "kiterjesztett asztal" van beállítva a win-ben, ha megy a noti kijelzője is?

(#26011) BaLee válasza Kbali (#26010) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Természetesen nem.
Úgy próbáltam direkt, hogy "Asztal megjelenítése csak itt: 2. kijelző". Ilyenkor a notebookon nincs is kép.

(#26012) Rolii125


Rolii125
újonc

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy kinéztem egy laptopot, Asus X555LB, de nem tudom hogy maximum mennyi RAM fér bele mivel a gyártó az oldalon 8Gb ír, a webáruházak némelyike 4Gb szóval össze vissza ezt valaki tudja?

(#26013) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudnátok segíteni kicsit egy driver megtalálásában a neten?
gép: dell 5558, win 8.1 x64
Összes chipset drivert letöltöttem, de eszközkezelőből belekeresve nem talált semmit sem, és winupdate és dell system driver detect sem, ami érdekes...
1db driver hiányzik, az adatai a következőek:
SM buszvezérlő
Érték:
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&SUBSYS_06AD1028&REV_04
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&SUBSYS_06AD1028
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&CC_0C0500
PCI\VEN_8086&DEV_9C22&CC_0C05

Köszi!

(#26014) king.mp válasza Rolii125 (#26012) üzenetére


king.mp
aktív tag

Szia.

1 szabad slot van, max 8gb-ot kezel. 1600Mhz-es memót.

(#26015) adika4444 válasza Rolii125 (#26012) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor most 4, 8,16 GB memóriával felejtsd el azt a gépet. A milyen notit témában töltsd ki az összefoglalót...

üdv, adika4444

(#26016) Kbali válasza BaLee (#26011) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gondolom kikapcs, kábel kihúz, újra csatlakoztat, újra bekapcs megvolt?

(#26017) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, mióta feltettem a win10 et többször észrevettem, hgoy mondjuk kikapcsoltam 70% on töltőre téve, és mikor visszakapcsoltam teljesen le volt merülve, észrevettem ezt bármilyen szintű töltöttségnél, illetve hálózatra kötve illetve anélkül is, eléggé idegesít mert előtte ezzel semmiféle gond nem volt, illetve ha bekapcsolva hagyom és úgy töltőn, azzal nincs baj és nem merült csak úgy le sose. De mi a fene lehet ez? van esetleg valami ötletetek? Előre is köszönöm a válaszokat. Mostmár kinyomtam azt a gyorsindítást, főkapcsolónál, de ugyanazt csinálja, mifasz lehet ez?

(#26018) BaLee válasza Kbali (#26016) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Persze, ilyen alap dolgokon túl vagyok már. Nem is értem. Tudom én, hogy az analóg csatlakozásnak vannak nyűgei néha de ilyen? Ráadásul egyszerre jött elő két gépnél egymástól függetlenül....

Többször újraindítottam, cserélgettem az elsődleges képernyőket ide-oda, kábeleket is kihúztam, visszadugtam végül abban maradtunk hogy utánanézek de semmi okosat nem találtam. Mondtam veszünk egy HDMI kábelt azzal talán jó lesz de kíváncsi lennék az okára.
Driver újratelepítést próbáltam de alap intel HD integrált videókártyáról hajtja a gép ilyenkor a monitort annak nincs is külön drivere, a windows alapból felismeri...

A képernyőfelbontásnál, a speciális tulajdonságoknál az üzemmódoknál is az 1680x1050-es felbontást mutatja a legnagyobbnak. Szerencsétlen monitor meg nem győz reklamálni hogy az ő felbontása 1920x1080 és állítsuk arra...

(#26019) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok

Ez lehetséges ,hogy így fut rajta ?! i5.i7 verzio.... ?! ;]

[link]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#26020) Kbali válasza BaLee (#26018) üzenetére


Kbali
nagyúr

Passzolom, ilyenkor mi a franc döglik meg. Esetleg windows csökkentett módban indítva (kvázi driver nélkül)?

(#26021) Kbali válasza Pandimakaay (#26017) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem lehet, hogy csak altattad a gépet, nem pedig kikapcsoltad (altatva ugyanis fogyaszt még)?

(#26022) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy HP elitbook 6930p nevezetű laposom.Meg lehet-e valahogy oldani hogy a pci slotba rakott ssd-t lássa a kicsike?

(#26023) Whaazzup válasza erahurka (#25978) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.az ODD-hez van keret amibe az SSD-megy így 2.5.s és más noti-hdd-t is bele lehet rakni.ÜDv.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#26024) Whaazzup válasza perfegor17 (#26022) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szerintem,nem.kűlső USB adapter.ÜDv.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#26025) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#26013) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Valaki tud esetleg segiteni megtalalni a konkret drivert?

(#26026) perfegor17 válasza Whaazzup (#26024) üzenetére


perfegor17
senior tag

:R

(#26027) Dell XPS válasza perfegor17 (#26022) üzenetére


Dell XPS
veterán

Sajnos nem! Nincs "bekötve" az alaplapon, így meghajtóként nem fogja felismerni.

Üdv, Dell XPS

(#26028) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy megbízható notebook szervizt?

Egy - valószínűleg - háttérvilágítás-hibás Asust kéne megszakérteni.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#26029) Yoyoyo


Yoyoyo
tag

Sziasztok!

Laptopomon belassult a WiFi. Külső tényezők nem változtak (ugyanaz a router, beállítás, minden...).

Létezik olyan, hogy tönkremegy a wifi adapter? Esetleg alaplapi hiba?
Az alaplap mondjuk kb. fél éve lett kicserélve, de akkor nem tapasztaltam ilyet.
Próbáltam drivert cserélni, windowst is cseréltem Win7 -> Win10-re, Router restart, stb.

/Egy Asus Zenbook UX32A-ról van szó/

Mit tudnék még kipróbálni?

Köszönöm előre is a segítséget.

(#26030) fleetcmd


fleetcmd
tag

Sziasztok!

Nézegettem a sok notebook-os témát, végül úgy gondoltam, hogy a többibe nem annyira illik bele a bajom, úgyhogy ide írom.

Hosszú, szomorú történet röviden: Dell laptop ventillátorát kellett kitisztítani. Sajnos ehhez teljesen szét kellett szedni a gépet. Ez még nem gond. A gond az volt, hogy - mivel még sosem volt szétszedve - a WLAN kártyára annyira rá volt "gyógyulva" a csatlakozó, hogy a kártyáról lerántotta az egészet. Mivel nem volt ismerős, aki vissza tudta volna forrasztani, gondoltam, egyszerűbb, ha beszerzek egy másikat, hogy ne csak a vezetékes hálózat menjen.

Na most a bevezető után a tényleges kérdés az alábbi:

Az antennakábelben konkrétan "bennragadtak" a régi kártya csatlakozójának a darabjai (legalábbis én úgy ítélem meg ránézésre). Hogy a manóban lehet azt onnan kiszedni? Vagy egyéb tanács?

Így néz ki:

http://i.imgur.com/Yb4t05Q.jpg

Köszi :)

--- Steam Controller + Steam Link // Logitech F310 játékvezérlők; Tel.: Nokia 5 (Android 8.1)

(#26031) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok, adott egy acer aspire 5750zg laptop, amit ma kitakarítottam, újrapasztáztam, összerak, majd bekapcsoláskor csak simán bekapcsol és megy de nincs kép és a hdd ikon sem villog, fekete a képernyő, de megy a laptop a venti felpörög induláskor, mi lehet a hiba?

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#26032) Duree válasza Zoll21 (#26031) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos elöfordul ilyenkor, hogy sztatikus kisulés miatt az alaplapon valami befuccsolt. Én az vga-ra tippelnék.

duree54

(#26033) Duree válasza Wyll (#26028) üzenetére


Duree
veterán

Ment pivát

duree54

(#26034) amdathlonxp válasza fleetcmd (#26030) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Helló
Vagy kipiszkálod valahogy vagy a kártyán kívül veszel egy wifi antennát is ami nem egy nagy összeg csak a kijelzőt is szét kell szedni a cseréjéhez...mást nem tudsz csinálni..amúgy nem egy nagy probléma,szerencsére... :K

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#26035) Dell XPS válasza Zoll21 (#26031) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nézz rá a memória modulokra elsőre (ki - be, stb).

Üdv, Dell XPS

(#26036) Dell XPS válasza Yoyoyo (#26029) üzenetére


Dell XPS
veterán

" külső tényezők nem változtak.."

Biztos ez ? InSSider -rel is megnézted ? :)

Létezik sajnos, de nézz rá, hogy a szomszédoknál sem történt-e változás. :)

Üdv, Dell XPS

(#26037) Yoyoyo válasza Dell XPS (#26036) üzenetére


Yoyoyo
tag

másik laptopon nincs lassulás, van még 3 mobil is, ami csatlakozik...

- T-home-os router van, alaplap csere volt (lehet, hogy másik wifi modullal adták?), win7 - win10-zel ugyanúgy lassú, új drivereket raktam, azokkal is lassan jönnek be az oldalak, ha közvetlenül a router mellé megyek, akkor sem volt gyorsabb.

- A chanelt még nem próbáltam átállítani, mert az összes többi gépen nincs ilyen gond.

- Inssidert kipróbálom - ott mit figyeljek? ütközéseket, valami interferenciát?

Tehát olyan hardverhiba létezik, hogy nem megszűnik, hanem csak lelassul a net?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#26038) eri3k


eri3k
csendes tag

Üdv!
Az lenne a problémám hogy van egy ACER Aspire E5-551G laptopom és észre vettem a Radeon beállításokban hogy két videokártya van feltüntetve egy elsődleges Radeon R5-s és egy R7 M265 és feltelepítettem a GTA V játékot és a videobeállításokba 700 mb-ból tudok gazdálkodni de a gépbe R7 M265-ös videokártya van ami 2 gb-s. Lehetséges az hogy a alaptop R5 videokártyát használja ( am nem tudom miért van egyáltalán mikor R7 M265 kártya van benne) ? Ha igen akkor hogy lehet beállítani hogy a R7-t használja a játékokhoz.

(#26039) komono


komono
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy (egy "vésztöltő" szeretnék venni, ami tud tölteni a laptopot és telefont is.) hol lehet venni egy dc aljzatos és usb-s "vésztöltőt"? Vagy esetleg mit ajánjlotok, mi a véleményetek?
Általában csak usb-sek vannak :W :W :W . Azonban találtam két átalakítót meg egy 16000 mAh "vésztöltőt"(/powerbank).
A két link:lenovo g505s-hez az első átalakító: [link] , és az usb-s átalakító: [link] , meg a "vésztöltő" [link].
A válaszotokat előre is köszönöm!!!! :R :R :)) :))

(#26040) t0mmy


t0mmy
csendes tag

A555G AMD frissítéssel kapcsolatban lenne egy kis problémám,néhol a szöveg homályos, feldobja a driver frissítési lehetőséget, frissítem, újraindítom a gépet és megint feldobja az ablakot, hogy frissítsem.
Eszközkezelőben eltávolítottam a videokártyát, újratelepítettem és nem változott semmi.
Vkinek vmi ötlet?

(#26041) komono válasza t0mmy (#26040) üzenetére


komono
csendes tag

ha frissítette és feldobja, akkor van olyan lehetőség, hogy skip this version.
az amd-nél szoftveresen még nem csinálták tökéletesre és, ha újat telepítesz azt a verziót általában nem érzékeli ezért dobja fel.

[ Szerkesztve ]

(#26042) HoaryFox válasza komono (#26039) üzenetére


HoaryFox
őstag

Azzal ugye tisztában vagy, hogy 5V-ról nem fogsz megtáplálni egy laptopot, amik általában olyan 19V körüli feszültséget kérnek. :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#26043) t0mmy válasza komono (#26041) üzenetére


t0mmy
csendes tag

A homályos szöveggel mit tudnék kezdeni, milyen beállítást nézzek meg?
Eddig még nem volt Fullhd-s kijelzőm és most eléggé kicsik a szövegek és furcsa pl. a facebooknál, hogy csak a kijelző középen egy vékony csíkban jeleníti meg a dolgokat.

(#26044) nonsen5e válasza t0mmy (#26043) üzenetére


nonsen5e
addikt

Méretre teljesen normális, ha valahogy így néz ki a Facebook.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#26045) konyi79 válasza nonsen5e (#26044) üzenetére


konyi79
addikt

ctrl+görgőre reagál?
Ha nincs egér, ctrl és +

(#26046) Casoli válasza HoaryFox (#26042) üzenetére


Casoli
őstag

Nade ha sorbakötök négy powerbankot? :DDD :W

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#26047) t0mmy válasza nonsen5e (#26044) üzenetére


t0mmy
csendes tag

Köszi :R

(#26048) epityesz


epityesz
aktív tag

Sziasztok!

adott egy asus a9rp lapi.

már próbáltam 2 hdd -is és mindig rosszul ismeri fel a vinyókat?20 helyett 28gb(sok felkiáltójellel)40 helyett 48gb(u.n. felkiáltó jelek)

mi a probléma?

Előre is kösz a segítséget! :R

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#26049) Dell XPS válasza Yoyoyo (#26037) üzenetére


Dell XPS
veterán

Próbálj meg csatornát váltani, legtöbb esetben megoldást jelent. Régebbi illesztőprogramokkal (is) ellenőrizted ? Milyen kártya van benne?

Létezhet ilyen hardver hiba, de általában más jelenségek is társulnak hozzá: sűrűn "eldobálja"a kapcsolatot, nem talál hálózatot, nincs jelerősség, korlátozott, stb. Inkább beállítás, ill. szoftveres hibára gondolnék elsőre.

Üdv, Dell XPS

(#26050) epityesz válasza epityesz (#26048) üzenetére


epityesz
aktív tag

Valaki? :B :U

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.