Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) ricsi99 válasza Elcan (#45095) üzenetére


ricsi99
addikt

"e"-cpu
Rá van forrasztva az alaplapra.
Max alaplappal együtt cserélhetsz cpu-t...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45102) Elcan válasza ricsi99 (#45101) üzenetére


Elcan
tag

Ezt nem tudtam. Akkor nem erőltetem.
Köszi mindkettőtöknek.

(#45103) freelanced


freelanced
addikt

Üdv,

2 kg feletti, 3 cm vastag, 15.6-os képátmérőjű Notebook mellé keresnek valamilyen táskát.

Mivel nem szívesen cipelek két táskát, így ha mást nem tanácsoltok hátizsákot szeretnék.

Milyen opciók vannak, mit javasoltok ebben a méretben?

Ami kitétel, hogy egy 1,5l-es víz illetve egy ételtartó beleférjen, illetve nyilván néhány egyéb dolog még, és ne kelljen szenvedni azzal, hogy össze lehessen húzni.

Nyilván emellett nem ártana, ha irodai használatra vállalható lenne a kinézete, de persze ki tudja, hogy ilyen méretben ez elvárható-e.

Bármilyen ajánlat, javaslat?

Köszönöm :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#45104) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Probook 430 g5-be milyen kijelző kell? Bármilyen fhd 13,3 colos 30 pines jó?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45105) SeniorTilla válasza freelanced (#45103) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hajjaj, ez nagyon rossz párosítás. Kifolyik valami, elázik, kuka a gép. Nem javaslom. Vagy legfeljebb egy vízálló tokban, biztos lehet kapni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45106) Kacsasült


Kacsasült
junior tag

Hello.
A rendszer altalanos sebesseget melyik tesztek adjak meg? (Bongeszes, youtube) pcmark10 netan?

(#45107) Pyttawrx válasza Victoryus (#45104) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ips kell ebbe.

(#45108) freelanced válasza SeniorTilla (#45105) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a tanácsot, természetesen, ebben van logika, jó ötlet, utánanézek, ettől függetlenül nem szívesen hordoznám külön, szóval megköszönöm valamilyen javaslatot a hordozásra. :K
Ha más nem külön viszem a vizet, de mindig macerásnak tartottam külön táskában vinni a gépet, főleg ha nem egy Ultrabookról van szó, ami kicsi, könnyű. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#45109) Victoryus válasza Pyttawrx (#45107) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Tehát pl. ez? A felfogatási pontjai gondolom egyediek, tehát nem lehet egy DEll-ből kibontottat belerakni.
[link]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45110) Pyttawrx válasza Victoryus (#45109) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennyiért kb itthon is van.

[ Szerkesztve ]

(#45111) SeniorTilla válasza freelanced (#45108) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezért írtam a vízálló tokot, amibe beteheted a gépet, és mehet a notebook hátizsákba. 2 fiam van 17-es gépekkel, hátizsákokkal, bőröndökkel, stb. ismerős a probléma :)

Azt soha nem fogom elfelejteni, amikor 2 hónapos autóm csomagtartójában lejött a "holtbiztos" ételszállító edény fedele. Húsleves, esküvőről hazafelé. Addig volt új szaga a kocsinak, utána már csak rothadt csirkehús. Akármit csináltunk vele. Hónapokig tartott, amire kiment belőle. Ne akard ezt a notidnak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45112) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

8.gen 430-as i5 Probooknál van valami amire érdemes odafigyelni? Típushiba esetleg? Elvileg csak annyi a baja, hogy ráesett valami, kijelző totálkáros. A többi része ok. Ára korrekt szerintem. 105e-be meg fog állni javítva.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45113) Kbali válasza SeniorTilla (#45111) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem hasonló élményem frankfurti levessel volt (instant káposztaszag) - azóta nem hozok melóba levest. Mondjuk volt csomagtértálca, az némileg segített, de nem tudtam rögtön kipucolni, csak a nap végén, addig aszalódott a cucc.

(#45114) Hosssszu válasza freelanced (#45103) üzenetére


Hosssszu
őstag

Hali!

Nekem ilyenem volt régen: [link] 6-7 évet tutira kibírt és minden nap vittem vele kaját 15-ös laptopot és ásványvizet (meg persze egyéb kacatokat).
Utána mikor tönkrement, vettem egy másikat az kisebb volt és csak 2-3 évet bírt.
Most megtaláltam a linkeltet újra és múlthéten megvettem.
Hogy ennyi idő alatt változott-e a minősége, azt nem tudom megmondani, de a régivel teljes mértékig meg voltam elégedve, ezért is vettem meg most gyorsan ugyanazt.

(#45115) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem, hogy anno a Lenovo g580-as laptopomhoz volt olyan program, amivel be lehetett állítani, hogy az akksit maximum ~80 %-ra töltse fel, ezzel is meghosszabbítva a telep élettartamát. Van ilyen más laptopokra is, esetleg van minden gyártó termékére alkalmas program?
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:
István

(#45116) Pyttawrx válasza stvnppp (#45115) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Saját vélemény csak..... sok laptopom volt eddig a mostani 2 éves már, az előző vagy 6-7 éves volt mikor az akksi megnyekkent, és sosem állítottam ilyneket. Az első gépem egy Asus F5sr volt, nah annak 1,5 év alatt önkre ment de náluk ez típus hiba volt.
Jelenlegi állapot a mostani notimnak
Kapocsfeszültség: 12889 mV Névleges feszültség: 11340 mV Hálózati tápellátás: Igen CT szám:
Névleges kapacitás: 41 WHr Teljes töltöttség melletti kapacitás: 41 WHr (99%) Fennmaradó kapacitás: 41 WHr
Én a magam részéről továbbra sem bohóckodom ilyenekkel :D

(#45117) SeniorTilla válasza Pyttawrx (#45116) üzenetére


SeniorTilla
veterán

+1

a modern gépek a modern akksikat nem teszik tönkre úgy, mint régen

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45118) Victoryus válasza stvnppp (#45115) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hp probooknál is lehet állítani bios-ban ha jól rémlik, akis kímélöt. Akkor csak 60%-ig tölti.
Én a IdePad 330-at így használom, mióta megvettem, most lesz 3 éves, aksi elhasználódás 1%. Töltőről megy nagyrészt.
Az asszony használja a munkahelyi Probookot, az 2 éves. Ő általában addig használja, míg ki nem kapcsol, utána tölti. Eddig az is 0% elhasználódást ír. Mondom neki mindig, hogy itthon hagyja töltőn...
Telefonnál is furán működik a dolog. Mi 9Lite-nál ügyeltem arra, hogy 20-90% között ingázzon. 2 éves, vesztett már 500mah-t. A régi Redmi 3s-t asszony éjjelre töltőn hagyja, az sincs rosszabb állapotban. Ha fos a cella, akkor így is úgy is tönkremegy. Meg a meleget nem bírják sajna. Autó ablakban gps-ként használva a P780 aksija is sérült, instant merül 35-ről 5-re. Feltételetem a laptop aksi se különbözik e tekintetben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45119) SeniorTilla válasza Victoryus (#45118) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Gyors észjárás, lassú kéz, visszaolvasási kontroll nélkül.

Ezzel a kommenttel most tulajdonképpen mit akartál mondani? :D :D :D

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45120) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok,

Adott egy Probook 650 G8, amire most raktam egy win10-et, telepítés közben nem volt touchpad, felraktam minden frissítést és drivert a hp oldaláról és továbbra sincs touchpad. Eszközkezelőben felkiáltójeles az i2c hid eszköz. Tippek?

(#45121) KompÓth


KompÓth
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tapasztalatotokért jöttem. :)
Szerintetek melyek azok a notebook ulv procik (IGP-vel), amik már rendesen megbirkóznak a 4k@60hz kijelzőkkel? Gondolok itt arra, hogy pl a böngészőben görgetés, rendszer vizuális megjelenései, hatásai nem akadnak rajta. Tehát fluid rajta mindent.
Sajnos, azt vettem észre, hogy itt-ott ezzel gondok vannak notebook fronton (desktop pc-n nincs).
A jelet bármelyik kiviszi, azzal nincs gond, de a megjelenítés lekövetése már problémás tud lenni (mondjuk megy egy 4K film, de a lejátszó vezérlője már akadva úszik be, vagy ha jön egy értesítés a film is megakad stb).

Az új intel 11. genes IGP-k ezzel már könnyedén megbirkózhatnak (USB-C-n)? A 4K monitor még továbbra is elég rétegtermék, így nem olyan széleskörűek a tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#45122) Kekmen válasza KompÓth (#45121) üzenetére


Kekmen
senior tag

Intel 8th gen, illetve AMD Ryzen 3xxx. Ezek már biztosan tudják azt, amit írsz.

Szerk.: ...és innetől fölfelé természetesen.

[ Szerkesztve ]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45123) ricsi99 válasza diegho (#45120) üzenetére


ricsi99
addikt

Biosban nyomj egy "load setup Default" -ot...
alapértelmezetten bármely telepítővel kellene mennie a tapipadnak
Driver csak az extra funkciókhoz kell...

Meg kellene próbálni több telepítővel is... nem kell lecserélni a rendszert ,de pl ha egy linux telepítővel sem megy a tapipad ,bios alapértelmezett beállításokkal akkor én hw hibára tippelek.... nem lett szétszedve a gép?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45124) ricsi99 válasza KompÓth (#45121) üzenetére


ricsi99
addikt

Szerintem olyan notiban gondolkodj amiben nem intel igp van...
Driver részen sose volt 100-as az intel barátunk :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45125) diegho válasza ricsi99 (#45123) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem lett szétszedve. Most töröltem a partíciókat, mert kikerült a céges rendszerből, simán újra lett telepítve legfrissebb ms oldaláról töltött telepítővel. Eddig gyári HP telepítés volt rajta. Ahogy olvasom ez ismert probléma és nem is működik alap telepítővel a pad, de driverek után kellene.

(#45126) KompÓth válasza Kekmen (#45122) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Köszi!
Pont egy 8. genes hp probookra lett próbaként rákötve, szegény sikoltozott a kínoktól alatta. Borzalmas volt. Nagyon nem bírja. A kép kimegy, de mondjuk egy teams hívást, filmet már ne akarj elindítani. :D

(#45127) KompÓth válasza ricsi99 (#45124) üzenetére


KompÓth
csendes tag

Ajaj, az nem jó hír.
Ryzeneket nem nagyon lehet kapni, dGPU-t meg nem szeretnék. Bár értelme se lenne sok, mert alapból az IGP menne. Azt meg nem szeretném, hogy ha olyan lenne mellettem a noti, mint egy drón, meg még forrósodna is csak azért, mert rákötök egy monitort.

Még a végén a kényszer elvisz az alma gyümölcsösbe (Apple macbook) :D

[ Szerkesztve ]

(#45128) SeniorTilla válasza diegho (#45120) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ereszd rá a win update-t, az meg szokta oldani.

Gyakran előfordul, hogy a friss win install után nincs touchpad, csak külső egér megy.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45129) SeniorTilla válasza KompÓth (#45127) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A C-portod sebessége elég ehhez? Az is fontos. Tudja a Thunderboltot?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45130) Victoryus válasza SeniorTilla (#45119) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Mit nem lehet ezen érteni? Ha kíméled akkor is elhasználódik, ha nem akkor is. Mindegy.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45131) Kekmen válasza KompÓth (#45126) üzenetére


Kekmen
senior tag

Akkor ott valami más lehet a baj, de ezt már leírták. Driver, illetve a C port nem thunderboltos (legalább 3-as). A gyári specifikáció szerint tudja az intel HD, példának itt egy i5: [link]

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#45132) ricsi99 válasza KompÓth (#45127) üzenetére


ricsi99
addikt

Akkor meg kösd rá a telefonodra... pici ,lapos,nem melegszik

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#45133) SeniorTilla válasza Victoryus (#45130) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Na így már tiszta. Az előző hszben kicsit zavaros volt :)

Az akksik egyik legnagyobb ellensége a hő, ez igaz. Rendes autókban ezért is (+ a jobb súlyelosztás miatt) van hátul az akku, nem a motor mellett a forróságban.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45134) SZIGMA válasza diegho (#45120) üzenetére


SZIGMA
aktív tag

Szia!

64 bites a win?

Ez egy fórum.Segítség,kritika,trollok, minden előfordulhat.Fogadd el, ez ilyen!

(#45135) Medvus válasza KompÓth (#45126) üzenetére


Medvus
csendes tag

Valszeg érdemes lehet lefuttatni egy windows updatet, megnézni nem-e telik meg a memória, nincs esetleg csurig rakva a windows meghajtó, nem melegszik túl közben a processzor, vagy nincs e bármi egyéb nyűgje baja... Sima képet azért vinnie kéne.
Pontosan milyen notebook, milyen procival?

[ Szerkesztve ]

(#45136) Elk_hound válasza SeniorTilla (#45133) üzenetére


Elk_hound
tag

A gépjárművek indítóakkumulátorai köszönik szépen elég jól elvannak a motorral egy térben. A párolgás bele van tervezve a működésükbe. Régen ezért vizet töltögettünk beléjük, a mostaniakban meg a (víz)pára egy zárt rendszerben visszacsurog.
A hátrahelyezésre akkor kerül sor, ha a jelentős hátrány (mesze kerül mind a generátortól, de legfőképp az önindítótól; pár száz amper tesz meg feleslegesen ~3 métert, ennek megfelelő rézvezetéken...) felvállalása kényszer. Mert nem fér el a túlmotorizált (méretéhez képest nagy motorral szerelt) autó motorterében. Mellesleg az ilyen autók ugye "sportosak" is, ezért az sem baj, ha a súlyelosztás is jobb lesz.
(A "farmotorosok" -Skoda, Fiat126- mondjuk a kivételek, ott tényleg konstrukciós okból kellett a súly a kormányzott tengelyre.)

(#45137) diegho válasza SZIGMA (#45134) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen.

(#45138) diegho válasza SeniorTilla (#45128) üzenetére


diegho
nagyúr

Minden update és driver fent van.

(#45139) SeniorTilla válasza Elk_hound (#45136) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Bár nem autós topic, de azért nem árt tisztában lenni néhány dologgal.

Az ólomsavas akkuk (és minden másé is) ellensége a hő, nem akarom részletesen leírni, aki kíváncsi rá, gugliban megtalálja ezer helyen, miért és hogyan működik ennek a fizikája és kémiája. Nem csak a párolgással van gond egy forró akkuban.

Ezért tesz pl. a VW hővédő burkolatot rájuk: ha már a motortérben van, legalább kicsit mérsékeljék a melegedést. Egy Audiban pl. hátul van. A motor 2.0 ott is és egy Passatban is, vagy a Sharanban, de az A6-ban nem a motortérben van az akksi, mert az káros hőügyileg és súlyelosztás tekintetében is. A Passat és Sharan árába (a kisebbekről nem is beszélve) nem fér bele a plusz kábelezés stb, az A6-éba belefér, mert prémium. Nem azért alkalmaznak az olcsóbb gyártók motortérben lévő akksit mert ott jó neki, hanem mert ez a legolcsóbb és legegyszerűbb megoldás. Melegszik (nem egyformán, hanem a motor felőli oldala nagyon, a másik meg mondjuk 30-40 fokkal hidegebb télen), nagyon magasan van a kívánatos alacsony súlyponthoz képest, és az amúgy is orrnehéz autókat még jobban orrnehézzé teszi. De alig kell hozzá kábel, és ez a legolcsóbb megoldás.

Nagyon jó ellenpélda a régi Citroen Xsara Picasso, itt a beltérben, az ülések alatt van az akku. Pedig simán elférne a motortérben is.

De a legjobb példa a BMW. Kettő is van a családban, négyhengeres és hathengeres is. Plusz baráti körben X3, X5. Na az X-ekben aztán lenne bőven hely a motortérben, de a 4 hengeres 5er-ben is. Mégis hátul van a csomagtartóban.

A Sharanban az első 4 évben kétszer (!) cseréltek akksit. Az BMW-ben 8 év alatt egyszer sem, még most is tökéletes (a VW és a BMW is start-stopos). Faterom Xsara Picassójában 10 éves volt az akksi amikor cserélni kellett. Mindenki levonhatja ezekből a következtetést.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45140) SeniorTilla válasza diegho (#45138) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ha fent vannak, akkor is ismeretlen az eszköz a -kezelőben?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45141) diegho válasza SeniorTilla (#45140) üzenetére


diegho
nagyúr

Felkiáltójeles, nem értem mi a baja. Gyári win telepítésnél minden jó volt, most egy decemberi ms telepítő ment fel, rögtön be is aktiválta magát, szedte is a drivereket szépen, de a pad nem megy. Lehet megpróbálom újabb telepítővel.

(#45142) SeniorTilla válasza diegho (#45141) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen az lehet, hogy segít

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#45143) Elk_hound válasza SeniorTilla (#45139) üzenetére


Elk_hound
tag

Szerintem ugyanazt írtuk.
A prémiumokban - ahol szérián belül a nagy (I6-V6-V8) motornak is kell hely - kikerül az akkumulátor a motortérből. Az egyterűben meg spontán nem fér be.
Persze hogy a pincében lenne a legjobb neki, de az ólom-savas akkumulátorok működési hőmérséklet tartománya (szakirodalom szerint -40-+60 C) messze szélesebb az összes többitől.

(#45144) RandomName


RandomName
aktív tag

Sziasztok.
Van nálam egy Lenovo IdeaPad 5-15ITL05, és nem is rossz. De bekapcsoláskor felvillan a billentyűzetvilágítás, viszont w11 alatt még sosem láttam világítani.*
Hogy lehet ezt ki-be kapcsolni?
*Szerk.: Lehet köze ehhez annak, hogy jellemzően külső egér/bill/monitor kombóval van használva?

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#45145) Tim82 válasza RandomName (#45144) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fn + Space valószínűleg.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45146) Pyttawrx válasza RandomName (#45144) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A fn + F9-F12 környéke éesz rajta egy billhez hasonló piktogram, de lehet fn nélkül kell lenyomni

(#45147) Tim82 válasza Pyttawrx (#45146) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Notebookcheck-es teszt: [link] képe alapján Fn + Space. A Space-n ott van a szokásos Lenovo-féle backlit funkció jelölő piktogram.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45148) Pyttawrx válasza Tim82 (#45147) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen itt látom, amin néztem ott nem látszódott. :)

(#45149) RandomName


RandomName
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. Fn+Space a megoldás.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#45150) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy asus tuf fx506l laposom.A probléma az lenne hogy lefrissült win11-re de vissza akartam váltani win10-re mert nekem nem jött be a win11.A fő probléma az lenne hogy azóta nincs kép csak hdmi-n, ha be van kötve egy külső monitor akkor azon van kép és így tudok kapcsolni képet windows-ból is a belső kijelézőre de ahogy kihúzom a hdmi kábelt megszűnik a belső kijelzőn is a kép.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.