Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) orbano válasza Dtomi (#1199) üzenetére


orbano
félisten

akinek az az 5e forint számít, amiért szarabb kiszolgálást kap az meg is érdemli. ha valami gond van vele, azt úgyis észrevenni, sokaknak sikerült már szerintem kiszűrni hibás obikat :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1202) Dtomi válasza orbano (#1201) üzenetére


Dtomi
őstag

Mik voltak a hibái konkrétan? Egyetlen egy ilyen hozzászólást nem találtam, hogy a boltba észrevettem, vagy egyből kiderült mikor kipróbáltam. Sokkal inkább garanciális javítást ha rossz. Általában nem 5ezer forint a különbség a berendelős és a raktárkészletes boltok között.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1203) Latissimus Dorsi válasza Dtomi (#1202) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Tehát érdemes obi nézőbe a vázzal menni?

Egyáltalán mennyire rugalmasak ebből a szempontból a boltok? Elvileg ugye szemrevételezheted, de vajon azt is engedik hogy felkattintsd a vázra és fényképezz vele párat :F

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#1204) Dtomi válasza Latissimus Dorsi (#1203) üzenetére


Dtomi
őstag

Szerintem az AF-en kívül mást nem tudsz megnézni főleg 2.5''alatt de ha az AF otthon derül ki az se probléma mert az javítható illetve 3 napos csere van rá mert bizonyíthatóan rossz. De ha egy lencse minősége nem jo vagy nem hozza a várt eredményt mit mondasz te ez a neten a tesztben jobb képet adott?? Körberöhögnek. Én nem vittem vázat.. Viszont vázhoz obit + minden kelléket annál inkább hiszen egyből látni ha makacskodik bármelyik kiegészítővel.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1205) Dare2Live válasza Dtomi (#1199) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Thufir 10db képből is kiszúrta, hogy hibás a pixinfon tesztelt obi. (btw pixinfosoknak fel se tünt) majd megkérem őt jöjjön velem. :DDD
btw nem AF hibája volt vagy elektronikus.

Egyébként úgytervezem, hogy majd olyan helyen vásárolok ahol teszelhetem rendesen az obit. Úgyérzem ha egy obiért otthagyok 100K+t akkor ez a minimum. Ha ez nemtetszik az adott boltnak majd megyek tovább.

Tényleg miaz, hogy ''roszabb esetben akkor is''? Nemvagyok egy nagydarab/durva ember de aki legutobb a pénzemre pályázott az repedt kézzel törölgette utána a véres orrát. Vicces leszez egy fotós boltban. :DD


szerk:'' rendes tesztelés alatt természetesen nem 2.5''os képernyőn való nézegetést értek. Vázzal, álvánnyal megyek felkattintom az obit, megcsinálom az AF tesztet, csinálok még szimetrikus kpeket, vmi részleteset (újságlapokat fényképezek ahol kiderül ha egyik sarokba softabb pl...) aztán hazamegyek és otthon mindegyik képet 5*megnézek esetleg megkérem Thufirt, nézze át őket. Az az obi ami ezen a rostán nemesik ki nagyon rossz már nemlehet.''

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1206) drkbl válasza Dare2Live (#1205) üzenetére


drkbl
őstag

Én tuti nem engedném meg, ha boltos lennék ;)
Csak azért nem, mert te valamiért nem veszed meg, a következő vevő meg a képembe vágja, hogy bontottat nem vesz...
Ha kis bolt lennék, a sztori itt végetérne, ha nagy bolt lennék, esetleg azt mondanám, hogy csak a nevemért instant csere, miután a gyártó azt mondja, hogy ez tényleg rossz, kívül esik a gyártási szóráson.

Tudom, tudom, ha adnék magamra, procit se vennék, nem véletlenül zárja le a dobozt a gyártó, kell a gari és ezért bevállalok átírt vagy preppelt procit is...

(#1207) orbano válasza drkbl (#1206) üzenetére


orbano
félisten

Sajnos egyre több boltos áll így hozzá kishazánkban. Menj ki egy tőlünk nyugatabbra fekvő fotósboltba. Szerintem hülyének néznek ha nem nézed meg és próbálod ki az obit :) Ott adnak a bolt imázsára, amibe nem fér bele, hogy rossz obit aadjanak ki a kezükből, főleg azért, mert nem engedték kipróbálni. Nem hülyék, drága cuccokat vesznek ott és egy viszatérő elégedett vendék bizony sokat ér...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1208) Dtomi válasza drkbl (#1206) üzenetére


Dtomi
őstag

Most gondold el ezt a helyzetet. Kinézel egy obit, nem lehet kapni sehol emberi áron gondolsz egyet elmész megrendeled adod a neved stb. lehet előleget is. vársz 2hetet megjön a cucc kibontod +nézed összetapizod eltéped a csomagolását stb. ''hibás'' bammeg vissza az egész kérsz, rendelsz mégegyet, már ha a boltos nem küld a búsba. még 2hét. megjön a cucc biztos beleköb a boltos :C

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1209) orbano válasza Dtomi (#1208) üzenetére


orbano
félisten

''Amíg te fizetsz, ne kérj elnézést'' :U Nem ő tesz szivességet azzal, hogy megrendeli és elhozza neked az obit. Ha gondot okoz nekik ez, el kell menni zöldségesnek. Ott wysiwyg rendszer működik :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1210) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Helló

Boldog tulajdonosa lettem egy Panasonic FZ7-es fényképezőgépnek, de nem tudom, hogy az akkuját kell-e 16 órás töltéssel formázni mint a telefonokat, vagy elég az, hogy teljesen feltöltöm. A használati utasítás semmit nem ír arról, hogy formázni kéne. A telefonok leírásában sem olvastam soha ilyet, de ott még is kellett. Segítsetek, nem szertném elrontani az akksit.

(#1211) Dtomi válasza orbano (#1207) üzenetére


Dtomi
őstag

Persze, hogy így áll hozzá ha olcsó akar maradni akkor ős is ''innen-onnan'' rendel és ha te kibontod +tapizod nem viszed el ki tudja kinek tudja majd eladni. Nyugatabbra megteheti mert nem havi haszon forog kockán egy 100ezres cucctól. Nálunk először a haszon, aztán az imázs, ezért nincs itthon senkinek imázsa :C és a kulcsszó ''Drága cuccokat vesznek ott.'' Nálunk egy 30D-re 2hetet vársz ha akarsz venni vagy kifizeted szépen a 60ezres különbséget egy 100ezres obinál ugyan ez a helyzet. De garantálom, hogy még 1 canon 50 1.8 at se kapsz meg az első boltba. Náunk a visszatérő vendég 1-2év :D és az már nagyon jó.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1212) orbano válasza Sz.Miki (#1210) üzenetére


orbano
félisten

Telefonoknál sem kell formázni, csak fel kell telejsen tölteni. De ha nem teszed az sem baj.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1213) Dtomi válasza orbano (#1209) üzenetére


Dtomi
őstag

Egyenlőre még örülj ha jut, kommunosta rendszer van nálunk. Eddigi tapasztalataim szerint. U.h jó a boltal jóban lenni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1214) orbano válasza Dtomi (#1211) üzenetére


orbano
félisten

Bementünk duna házban lévő 220volt boltocskába. egy órát ott töltöttünk, dumáltunk az eladókkal, én nézegettem a 30d-t meg a 400d-t (kész kupi volt az asztalon). Barátom másnap bement és 285k-ért megvette a 30d-t pótakksival (5.5k külön).
Ha hibás obit hagy ott a vevő, akkor az megy vissza gariba. Akármilyen pici bolt, kell, hogy legyen ''''kockázati tőkéje'''', nem szabad, hogy kellemetlenül érintse, ha valamit gariztatni kell. Ezt szerintem jogszabályok is előírják valamilyen szinten...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1215) Dtomi válasza orbano (#1214) üzenetére


Dtomi
őstag

Ez mikor volt? Úgy látszik az utolsót vitte el.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1216) orbano válasza Dtomi (#1213) üzenetére


orbano
félisten

En szerencsere edesapamtol a jobbik attitűdöt vettem fel, és elmegyek az olyan boltból, ahol nem szolgálnak ki rendesen. Lehet, hogy ezt a pénztárcám bánja, de én szeretem, ha kiszolgálnak a pénzemért, főleg, ha százezreket hagyok ott... normálisabb helyen még kávéval is megkínálnak. Sajnos ''a magyarok'' hozzáálása ilyen: kicsit szolgalelkűek vagyunk és nagyon árorientáltak. Párezerért inkább meghúzzuk magunkat és otthon puffogunk magunkba, csak nehogy 100 helyett 105ezret kelljen kifizetni valamiért... Sajnos ez szomorú dolog...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1217) orbano válasza Dtomi (#1215) üzenetére


orbano
félisten

múlthét kedd vagy szerda

A vér nem válik VAZZE!™

(#1218) Dtomi válasza orbano (#1217) üzenetére


Dtomi
őstag

Na nekem azóta igérik de remélem csütörtökre lesz. Én se szórakoznék 5ezren elhiheted. de eddíg 80-100e volt a különbség azért meg még vigyorgok is szépen :DD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1219) orbano válasza Dtomi (#1218) üzenetére


orbano
félisten

Én is nagyon remélem, meg kellene venni még a héten. Meg azt is, hogy érvényes rájuk a rebate promo. Jártas vagy amúgy ez ügyben? 30d topikban dobtam fel erre kérdést...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1220) Dtomi válasza orbano (#1219) üzenetére


Dtomi
őstag

Hát ezzel a vétellel már elkéstél. De ha szerencséd van akkor segíthetek. Mivel kb 3-4 helyre megrendeltem a vázat, még a múlthéten bár nem ígérték lehet lesz még 31.e előtt az én nevemen ha esetleg tényleg jön elmehetsz egy gépért.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1221) orbano válasza Dtomi (#1220) üzenetére


orbano
félisten

Na majd akkor még kereslek ezügyben :R mondjuk ehhez össze kell, hogy jöjjön a pénz is :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#1222) Dare2Live válasza drkbl (#1206) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát szerintem meg pont ilyennek kell lennie egy boltnak.

Az engem egyébként még sose zavart ha az a dolog bontott volt azv annál inkább ha rossz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1223) BEE válasza Sz.Miki (#1210) üzenetére


BEE
addikt

Lítium aksiknál állítólag már nem kell, de azért nem is árthat neki.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1224) orbano válasza BEE (#1223) üzenetére


orbano
félisten

4 telefont, 2 notebookot és két fényképezőgépet helyeztem már üzembe és egyiknél sem formáztam. Az akksijaik ellenben kiválóan üzemeltek...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1225) orbano


orbano
félisten

Na erről beszélek: [link]

Gyerek bemegy boltba, kipróbál egy tucat lencsét, többszázezreseket is, KI MEGY VELÜK AZ UTCÁRA fotózni, majd megveszi amelyik neki tetszik. (otthagyott kb. mint fél millát a boltban).

Én valahogy így képzelem el az obivásárlást...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1226) BEE válasza orbano (#1225) üzenetére


BEE
addikt

Ezt lazán megcsinálom én is itthon !
Ha adsz hozzá fél millát ! :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1227) Hydra SR válasza orbano (#1225) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ez tök jól hangzik de én pl rohadtul nem tudnék vele semmit kezdeni. Egyszerűen nincs tapasztalatom DSLR obikkal. Jó-jó, volt már a kezemben, meg játszottam is vele, kattintottam is párat, nézegettem, tudom mit kéne nagyjából elvárni tőle, de hogy két hasonló tudású obi közül mekkora eséllyel választanám ki azt, ami nekem jobb lesz...hát nem tudom...szerintem 50%. Persze van aki rutinos ilyen téren, de amennyire tudom, te is még csak most fogsz dslr-t venni.

Ha már erre járok, lenne egy on-topic kérdésem is: mi az a bokeh? Azt mondta valaki, hogy a Sigma obikon ilyen van (vagy benne van, vagy mittudomén hogy monjdák) és emiatt sokan nem szeretik portréra használni. Szerintetek ez mennyire igaz, ill. persze előbb az a kérdés, hogy egyáltalán mi is az a bokeh?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1228) Smogus válasza Hydra SR (#1227) üzenetére


Smogus
őstag

Nem tudom mennyire vagy otthon az angolban :D
[link]
De a fókuszon kívül eső területek elmosása, ha jól fogalmazok :D, de van a linken pár kép is amin látszik

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1229) orbano válasza Hydra SR (#1227) üzenetére


orbano
félisten

a bokeh az az élességi tartományon kívül látható effektus, ahogy a kép elkenődik (kis mélységéllességnél kis pamacsokra bomlik szét a kép, az a bokeh ha jól tévedek). ezt azt hiszem a blende fényszórása okozza, és a blende kontúrja határozza meg a milyenségét többek között.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1230) Dtomi válasza Hydra SR (#1227) üzenetére


Dtomi
őstag

bokeh – A mélységélességen kívül eső tartományok elmosottsága minősége rajzolata stb. Általában azok mondanak ilyet akik nem értenek hozzá. A portré, glamour, divat fotózás az amiben abszolutteljesentökmindegy, hogy milyen obit használsz, ha metartod az alapszabájt nagylátóval nincs portré. Mivel úgyis te állítod be a körülményeket, hátteret, fényeket, minden kontroll alatt van, ha nem ezt teszed akkor az maximum egy elkapott pillanat lesz a fotón de nem egy tökéletes portré. Utána annyira élesítesz a képen utólag vagy annyira mosol el amennyire akarsz. Legyen egy rendes alap zoom obi 24-70 f 2.8 és egy nagyobb zoom vagy tele portréra.

3választ is kaptál :D

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1231) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Na még egy dolgot megtudtam :) lassacskán fogynak azok a szakkifejezések amiket nem értek, bár biztos sok van még :) Thx mindhármotoknak :)

u.i: nem csoda, hogy nem tudtam, az 1/2,7''-os CCD-men még egy +1D-s close uppal is alig tudom mosni a hátteret :DDD Na majd a 400D-n megtudom, attól félek. Hát még ha azt a 20D-t meg tudtam volna venni...

Ja, és még egy, ha már élességeknél tartunk: digitális hátfalas gépeknél hogy oldják meg a mélységélességet? Azokban ha jól tudom, tetves nagy szenzor van, hogy tudnak arra fényerőt és DOF-ot varázsolni? Vagy azokon már sima portréhoz is küzdeni kell érte? Vagy F/150-ig rekeszelnek és a nagy szenzor elbírja az ISO20000-et zajmentesen? ;]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1232) orbano válasza Dtomi (#1230) üzenetére


orbano
félisten

24-70 azért alapobinak elég necces 1.6-os croppal. én a sigma 1770 + ef 50/f2.8 kombón gondolkodom. 50es jól jön portrézni meg kis fényben kistelézni.
kérdés: az 50es obinak 1.6 croppal ugyanannyi a mélységélessége mit egy 80-as obinak ff-en? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1233) BEE válasza orbano (#1232) üzenetére


BEE
addikt

Nem.
A mélységélességet a fókusztáv határozza meg.
Meg persze a blende, de az most nem érdekes.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1234) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Sztem meg a wikis meghatározás a fain. :)

Luminos on van egy nagyon jó cikk a DOF/COC stbről érdemes elolvasni

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1235) Szten Márs válasza BEE (#1233) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Meg a szenzor mérete, szal a kérdés jogos.

(#1236) Dare2Live válasza Szten Márs (#1235) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''meg a szenzor mértet számít'' nagyon féligazság mondhatnám úgyis azért süt a nap mert föld arra fordult.

Most ideírhatnám a lényeget tömören ami ennyi:
DOF= (2p*p*N*COC)/(f*f)
meg a betük jelentését
de akkor már magyrázat is kéne úgyhogy inkább keressétek/olvassátok el a cikket a luminoson.
Egyébként még énse teljesen fogtam fel...

A cikk végén egyébként van egy plda és nekem abból bizony az jött le, hogy biza ha nincs vaku akkor egy kis érzékelős DSLR(s80 ''váz'' 1/1,8al pl) biza sokkal alkalmasabb makrora mint egy lerekeszelt nagy ccds DSLR (10D).

Holnap megkeresem a cikket ha nemtaláljátok mostviszont sleep.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1237) Dtomi válasza orbano (#1232) üzenetére


Dtomi
őstag

24-70 tökéletes alapobi sokkla jobb mint a 17-70 bár ha mindenképpen nagyobb látószöget akar valaki akkor talán nem. de minőségben 100*jobb. 50/f1.8 at akartál az meg marha rövid, torzítani fog. és minek lenne 50es portréra mikor a másik kettőnek 70 a vége. teljesen fölösleges lenne cserélgetni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1238) orbano válasza Dtomi (#1237) üzenetére


orbano
félisten

azt értem hogy szebb a képe meg jobb, meg gyorsabb meg minden, csak erre az egyetlen dologra akartam utalni, hogy croppos gépen a 38mm-es induló nem a legfaxább dolog. Belső térben eléggé limitálva vagy vele (kedvesem kompaktja is ennyiről indul és bizony sokszor kevés). persze ha lenne pénzem én gondolkodás nélkül lexarnám, hogy bukom a wideot. ha nagyon kell, felteszek egy 18-55öt :B
50/f1.8 a nagy fényerő miatt szimpi, előfordul, hogy jól jön a plusz fényerő. ennyi pénzért meg pláne :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1239) orbano válasza BEE (#1233) üzenetére


orbano
félisten

ezt értem, csak ezt az 1.6-os croppot és ennek a fizikai/optikai hátterét nem látom át teljesen :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1240) BEE válasza orbano (#1239) üzenetére


BEE
addikt

Gondold végig !
Az objektív kirajzol egy képkőrt a maga fizikai adottságai szerint,
és ezt roppantul nem befolyásolja hogy te ennek a területnek
hanyad részét használod ki.
A képméret változtatásával csak a kapott látószög változik.
Változhat a helyzet azoknál az obiknál, amik már direkt kisebb
képkőrt rajzolnak a kisebb érzékelőhöz, de szerintem a te példád
nem ilyenekről szólt.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1241) orbano válasza BEE (#1240) üzenetére


orbano
félisten

de az ff-nél kisebb szenzor is ugyanabban a síkban van, mint az ff? csak a méret változik? mert akkor világos, hogy a kirajzolt kép szűkebb lesz, ahogy a szenzor csak egy kisebb, szűkebb területet fed le a lencse által odavetített fénnyalábból. de ha így van, akkor nem értem, hogy a mélységélesség miért változik :F vagy pont ez az, hogy a mélységélesség nem változik, mert a fókusztáv sem, csak a látótércsökkenést adjuk meg a ff-en ugyanilyen látószögű obijektív gyújtótávolságával, mint erre használható referenciaszámmal?

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1242) BEE válasza orbano (#1241) üzenetére


BEE
addikt

A képsík ugyanott van még mindig mint a filmes gépekben,
hiszen onnan fejlődött át az egész digit rendszer.
Kivéve a 4/3-ot, ami direkt a digithez készült.
Ezért lehet használni még ma is a régi objektíveket.

A digithez optimalizált obik azért nem használhatóak FF-en vagy filmesen,
mert a végüket úgy alakították ki optikailag hogy kisebb képet rajzoljanak ki.
Ezzel elvileg nőnie kell a fényerejüknek és ez az átalakítás talán
változtat kicsit a mélységélességen is, bár ebben nem vagyok biztos.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1243) orbano válasza BEE (#1242) üzenetére


orbano
félisten

ezt már vágom, csak az érzékelő elhelyezését nem tudtam, hogy hogyan is van. az ef-s-eknélmeg szerintem annyit csinátak, hogy a lencsék jobban összegyűjtik a fénysugarakat párhuzamosra és kisebb alapterületre. Ezzel végülis arányosan nőhet a fényerő, a képkörök területének arányában (bár gondolom ez sem így van, biztos közrejátszik még sok más dolog is)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1244) Predator...


Predator...
tag

Üdv.

Megint jöttem hogy örüljetek...

Lehet ilyet Mo-n kapni?[kép]

Pl.: Olyat ami jó pana FZ30-hoz vagy valami hasonló okosságot ami védi 0C° alatt...
elvileg 0-tól +40C°-ig birja a fényképező...és ha télen akarok fotózni pl -10C°-ban?

Szóval van valami megoldás ilyen kérésre?

UI:. E-bay-en találtam de csak slr fényképezőkhöz...Mo-n csak kamerákhoz találtam 20-sokezer ft-ig

Köszi :R

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#1245) Smogus válasza Predator... (#1244) üzenetére


Smogus
őstag

Ez nem csak eső ellen véd?
Nem hiszem, hogy fűtött az egész, mondjuk biztos lehet olyat is kapni
Szeritnem kis bridge gépekre nem kapsz ilyet, barkácsoljál otthon ;];];]

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1246) Predator... válasza Smogus (#1245) üzenetére


Predator...
tag

igen ez csak esőkabát...
De kamerákhoz láttam eső-hővédő...mármint ''termosz ruhát''
na mind1....
Most egyenlőre a hátizsákom készül...alap iskolás hátizsák amely átalakitható lessz a fotós cuccaim hordozására...

Ha van rá igény akkor majd linkelhetek oldalt ahol fent lesznek az igy készült fotók:)

Na majd vhogy megoldom a ruhát a gépre...asszem már tudom is hogy hogyan:)
kössz a helpet:D
febr 9-én megyek a Bakonyba 3 napra.....ha sopronba már esik a hó akkor ott is hideg lessz:O
ugyhogy kell valami mert a környezet viszont faya

:)

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#1247) quantal válasza Predator... (#1244) üzenetére


quantal
tag

Ha egy vastagon kibélelt táskában tartod, akkor a mínuszokban sem lesz baja, legfeljebb csak addig veszed elő a gépet, amíg valóban használod. Hidegben arra lehet számítani, hogy az akku kapacitása jelentősen csökken, valamint az LCD látványosan belassul. Inkább arra kelll vigyázni, hogyha a lehült gépet beviszed melegebb helyre egy jó ideig ne kapcsold be a páralecsapódás miatt (ez a frontlencsén gyönyörűen látszik azonnal.)
(Mellesleg az FZ30-hoz én egy jó minőségű- de hagyományos válltáskát használok, amit én béleltem ki kb. 5 cm vastagságú szivaccsal. A gép, a vaku meg egy-két apróság kényelmesen és biztonságosan elférnek benne, ráadásul nem lehet kiszúrni már jó messziről, hogy a táskában mi lakozik.)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1248) csiga997 válasza Predator... (#1244) üzenetére


csiga997
őstag

Körbetekered folpackkal és az elején kivágod egy sniccerrel.

(#1249) orbano válasza quantal (#1247) üzenetére


orbano
félisten

kabát alatt hordva is teljesen jó szerintem :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1250) Smogus válasza quantal (#1247) üzenetére


Smogus
őstag

Ha nem akarod hogy messziről tudják hogy mi van a tatyódban akkor ajánlom ezt
meg szerintem kényelmes is lehet
[link]
Nem rosszak szeritnem ezek a táskák

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.