Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Jóóó reggelt mindenkinek!
2dolog miatt is hozzátok fordulok,tudom,hogy számíthatok rátok.:)
1: Soligor VT-466 állványt szeretnék venni, milyen minőségűnek találjátok?A Hama Star sorozattól jobb?Vagy nem éri meg az a 1-2ezer forint különbség.Pana FZ30-hoz kellene,gondolom elbírja.
2:a másik inkább probléma, de lehet csak nekem tűnik úgy.A következő a helyzet, amikor felpakolom a számítógépre a képeket...akkor a fényképezőhöz kapott szoftver úgy nyitja meg a képeket,h. az eredeti 8mpixeles képet összenyomja a monitor felbontására,hogy kitöltse 100%-osan a képernyőt...ilyenkor csodás képet kapok.De ha pl. paintben vagy xnview-ben lekicsinyítem a képet mondjuk 45%-ra..akkor rosszabb minőségűnek látom a képet.Én vagyok vaksi vagy ez valami tömörítési bigyó?:)


Köszi a segítséget!

[Szerkesztve]

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#452) werttzui válasza hdanesz (#451) üzenetére


werttzui
őstag

2 ahogy kicsinyíted úgy tünnek el a kép pontok egykép mindig az eredeti felbontásába a legjobb.

PENTAX

(#453) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok srácok!

Tegnap este felmentem a tetőre fotózni, és szép napos idő volt.. Autó / tájkép móddal próbálkoztam, az autó mód olyan 5-6-7 között állította a blendét, és nagyon rövid záridő. Így jó is volt, mert frankón tudtam repcsit fotózni :B Ellenben hazaértem, és kicsit olyan ''zajosnak'' tűnt a kép. Azaz nem zajos, csak olyan szemcsés, vagy nem tudom leírni. De ez csak nagy zoom tartománynál (8-10x) jelentkezett. Azt rájöttem, hogy fix iso200-al fotóztam végig. Az lehet baj? Mert le tudom venni 64-re, akkor elvileg jó lesz?

Előre is köszi: Atesz

(#454) werttzui válasza KrAt (#453) üzenetére


werttzui
őstag

minden bizonnyal alacsony iso napfény magas iso este gépedtől is függ

[Szerkesztve]

PENTAX

(#455) KrAt válasza werttzui (#454) üzenetére


KrAt
veterán

Akkor én is jól gondoltam :)

Gépem egy Fuji S5600 :)

Üdv: Atesz

(#456) KrAt válasza KrAt (#455) üzenetére


KrAt
veterán

Felmentem, most igaz, nincs akkora nap, de határozottan jobb. Hú köszi mindenkinek a segítséget :R

mod: most nézem, az iso 100 a legjobb :) Akkor már stimmel minden :)

[Szerkesztve]

(#457) adik válasza KrAt (#453) üzenetére


adik
őstag

Azt rájöttem, hogy fix iso200-al fotóztam végig. Az lehet baj? Mert le tudom venni 64-re, akkor elvileg jó lesz?

bár nem tudom milyen géppel fotóztál, de jó eséllyel igen, az volt a baj. néhány tesztkép persze sokat segítene :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#458) Jinxx


Jinxx
senior tag

Elnézést, ha a kérdésem nem ebbe a témába tartozik, de használt gépet szeretnék venni, és nem tudom mennyit éri meg adni érte. Egy D70-ről lenne szó portrémarkolattal, 18-70es kit, és 70-200as tele obikkal. Memóriakártya nélkül, fél év garival.

A válaszokat előre is köszönöm: Jinxx

(#459) hdanesz válasza werttzui (#452) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a választ! :C

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#460) j.bravo válasza werttzui (#452) üzenetére


j.bravo
addikt

hdanesz: olvasd el ezt is, igazából a tiédhez tartozik csak werttzui hsz-ére reagáltam.

A részletesség igen.
Viszont a képernyőre kicsinyítés (akár így, akár rendes átméretező szűrővel) ragyogóan el tudja tüntetni a zajt, illetve ha nincs valami simító szűrő benne, hanem csak durván összenyom, akkor a kis pixelesség (recésség) miatt élesebbnek is tűnhet.
Szerintem.

Mellesleg, őszintén, egy 8MP-es portéból eredeti méretben nézve mennyit látsz egyszerre? A modell egyik szemét? Már ha kilátszik a zajpöttyökből...


XnView (vagy más), leméretezés: használd nyugodtan, csak válassz rendes szűrőt, ne a defaultot. Általában a Lanczos adja a legszebb eredményt szerintem, de néhány témához jobb a bilineáris vagy a bicubic. Ha leméretezés után kevésbé élesnek látod a képet, akkor eressz rá egy enyhe élesítő szűrőt (én általában 25-35 között állítom a csúszkát, képtől függ).


[Szerkesztve]

Whatever.

(#461) pitman válasza werttzui (#452) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem ez így nem minden esetben igaz.

(#462) pitman válasza hdanesz (#451) üzenetére


pitman
őstag

Mármint úgy érted, hogy különböző programokban megnyitva a képet és képernyűméretre kicsinyítva változik a kép minősége? Ez valószínűleg az eltérő interpolációs algoritmusok miatt van így.

(#463) hdanesz válasza pitman (#462) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

A lényeg az lenne,hogy a fényképezőhöz kapott nézegetőprogi által képernyőméretűre összenyomott kiváló minőségű képet tudjam valahogy produkálni...de úgy,hogy ténylegesen le is kicsinyítem a 8megapixeles képet.:)

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#464) hdanesz válasza j.bravo (#460) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Ahham, majd próbálkozok a szűrőkkel.:)
Köszi a segítséget!

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#465) j.bravo válasza hdanesz (#464) üzenetére


j.bravo
addikt

Mondom, nálam a recept XnView, kicsinyítés a Lanczos filterrel, után pedig enyhe élesítés (a szűrő elmosó hatásának semlegesítésére). Lehet hogy van jobb/szofisztikáltabb, de nekem bevált.

Whatever.

(#466) pitman válasza hdanesz (#463) üzenetére


pitman
őstag

Akkor csak a leméretezés segít, ahogy az imént is javasolták. Ki kell próbálni különböző programokat, különböző algoriktmusokkal, ugyanis a gép belső képfeldolgozása is befolyásolja a végeredményt (ami az egyik gép esetén jó eredményt ad, a másikon pl enyhe csíkozódást okozhat).

(#467) monghuz


monghuz
csendes tag

Hali!

Van egy S500-es fényképezőm és a minap vettem egy H-512-es xd kártyát amin láttam hogy a fényképezőgépemel nem teljesen kompatibilis..
szó szerint: This card is not recommed for movie recording.....

a fijifilm.com -on szintén ez a felirat, a fujifilm.hu már az hogy nem is tudja felvenni a videókat..

a KÉRDÉSEM az hogy melyiknek higyek és hogy mit jelent az hogy nem ajánlott videófelvételre..... mi történik ha még is használom (adatvesztés, tönkremegy/lefagy a gép.. )

sürgös a dolog szóval remélem hamar válaszol valaki..

bye Tom

bye: monghuz

(#468) drkbl válasza monghuz (#467) üzenetére


drkbl
őstag

Nem jutottunk dülőre a kérdésben, lévén, hogy a H kártya elvileg gyors írásra lett tervezve. Ha felbontottad, esetleg a létező leghosszabb felvételt készítsd egy viszonylag mozgalmas tvműsorról, hátha felfedezhető lesz valami durva probléma a képpel, illetve a kép és hang szinkronjával.

(#469) pacorro válasza hdanesz (#451) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ahhoz a géphez jó a Hama és a Soligor is (mert nem túl nehéz).

De ha rám hallgatsz, kimész a kínai piacra (már ha pesti vagy), és veszel kb 3000-3500-ért egy Hamákkal gyakorlatilag megegyező minőségű állványt, ami tökéletesen használható lesz az FZ30-hoz.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#470) monghuz válasza drkbl (#468) üzenetére


monghuz
csendes tag

kb 5 eprce bontottam fel..
csináltam vele egy fényképet aztán 1 perc videó majd egy másik felbontású fénykép semmi baja...

remélem hogy nem 600kép után fogja azt mondani hogy bocsi...

sajna tesztelgetni nem sok időm van mert most utazom el.. na megyek mert el is késtem .. egy hét múlva jövök hátha van valami a témában..

üdv Tomi

bye: monghuz

(#471) pacorro válasza monghuz (#470) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha egyszer működött normálisan, akkor nem valószínű, hogy később ne működne.
Szerintem is csinálj egy hosszabb felvételt, és ha semmi gond, akkor használd egészséggel.
Az adatvesztést kizártnak tartom, legfeljebb lefagy, akkor meg maximum kevesebbet videózol. :)

[Szerkesztve]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#472) pacorro válasza Jinxx (#458) üzenetére


pacorro
aktív tag

Konkrét árat nem tudok mondani, de ha megnézed az Aprónetet, az Index fotós-adok veszek és digitális fotó adok-veszek fórumait, akkor nagyjából tudsz tájékozódni. Attól is függ, hogy melyik az a 70-200-as objektív, mert ha a 2.8-as VR, akkor az egymagában lesz annyi, mint a többi összesen.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#473) Jinxx válasza pacorro (#472) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi szépen, de sajnos már elkelt. :O

(#474) hdanesz válasza pacorro (#469) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi az infot!

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#475) hdanesz válasza j.bravo (#465) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Már csak egy kérdés: ez a Lanczos filter merre van az xnview-on belül?Mert én nem találom. :B

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#476) j.bravo válasza hdanesz (#475) üzenetére


j.bravo
addikt

A kép átméretezésénél az opciók között kell legyen több módszer/filter, azok között kell legyen.
Ha nincs meg, akkor írd meg melyik verzsön pontosan.i]

[Szerkesztve]

Whatever.

(#477) hdanesz válasza j.bravo (#476) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Rossz helyen kerestem. :B Most már megtaláltam,köszi a segítséget!
Így szebb az átméretezett kép! :C

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#478) ZSV Freddy


ZSV Freddy
csendes tag

Hy! Van egy digi fényképezőm, és arra lettem figyelmes, h idővel egyre kevesebb ideig bírta a tölthető elmekkel, és végül már be sem indult... Az tuti h nem az elemekkel van a baj, mert amikor láttam a bajt, zsír új Energizereket vettem (2300) de az sem segített... Szerintetek mi lehet a baj? Drága ezt megszereltetni?

(#479) ZSV Freddy


ZSV Freddy
csendes tag

jah igen a típus: Samsung Digimax V3

(#480) adik válasza ZSV Freddy (#478) üzenetére


adik
őstag

bocsi, hogy láma kérdés, de ziher, ami ziher: a töltőd jó? ceruzaelemekkel mit csinál?
ha ezt már próbáltad, akkor passz.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#481) Jinxx válasza ZSV Freddy (#478) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nekem egy hp 635 csinálta ugyanezt, sőt néha amikor rájön, még mindíg csinálja. Nekem új elemekkel meg új töltővel ment szintén egy darabig, de újra és újra elkezdi. Csak úgy random. Van amikor be se kapcsol, aztán másnap mégis, ráadásul maximálisnak jelzi az akuszintet. Ki érti ezt? :F

(#482) adik válasza Jinxx (#481) üzenetére


adik
őstag

hp 635

van egy olyanom, így tudom, hogy annál a gépnél bármi előfordulhat. azon se lepődnék meg, ha péntek reggel 6-8-ig lehetne záridő-priorral fényképezni vele :))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#483) pacorro válasza adik (#482) üzenetére


pacorro
aktív tag

:D
Én is láttam már olyat, kinézem belőle.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#484) Jinxx


Jinxx
senior tag

Hála az égnek eddig nem adta meg magát olyan alkalmakkor amikor nagy szükség volt rá, (kopp kopp kopp) de amikor elvittem szervízbe (garancia), nem vették le, mert hogy annak semmi baja. Na mindegy.
Freddy: Próbáld ki 100as feltöltött elemekkel, hátha tényleg a töltöd ment szét (nálam is volt rá példa) ha az nem, akkor próbáld megtakaritani az elemtartó érintkezőit (alkohol, kontaktspray), hátha az segít. Más nem jut eszembe.

(#485) ZSV Freddy válasza adik (#480) üzenetére


ZSV Freddy
csendes tag

Igen, a legtöbben erre gyanakodnak, én is természetesen, ezért amikor láttam h elindul a folyamat, akkor vettem hozzá vadiúj, f**** kis 2300-as Energizer akkut, és a folyamat nem állt meg, bár a jó elemek miatt tovább bírta egy darabig, de néhány hónap eltelt, romlott, most meg itt tartunk: nem reagál... Megpróbálom majd egy haver akkujával is, mert lehet h ez van télleg a háttérben, de ha kifinganak a 7k-s Energizer-jeim felgyújtom a Media Marktot!!!!!! :C

(#486) Gbi82


Gbi82
tag

Hali volna egy kérdésem. Fuji S602- höz szeretnék 2x-es szorzójú előtétlencsét, mennyire romlik a képminőség? és így valójában megkétszerezi a 6x-os (ténylegesen 5,4x-es) zoomtartományt? Még nincs meg a gép,de azt olvastam,hogy ha a menü-ben bekapcsolom az adapter jelenlétét, az leredukálja a zoomtartományt :s Előre is köszi a választ.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#487) j.bravo válasza Gbi82 (#486) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha teheted, előtte próbáld ki az üzletben az előtétet is. Lehet hogy az első helyen ahova bemész nem engedik, de kis kitartással találsz olyan boltot, és azt a kis árkülönbséget megéri.

Whatever.

(#488) _Gudella


_Gudella
senior tag

Hol tudok legolcsóbban Sandisk Extreme III 1GB memóriakártyához jutni?

Egyébként Angliába utazok ott szükségem lenne rá. Arra felé milyen áron lehet hozzájutni? Luxemburgban is megállunk út közben. Angol netes boltokba láttam ilyen 27font környékén, kint találhatok a boltokban hasonkó áron?

(#489) drkbl


drkbl
őstag

Célom a legragyogóbb színek visszaadása. Az expoziciót elsősorban rekesszel vagy záridővel állítsam be? Egy belső hang azt súgja, hogy a lehető leghosszabb ideig exponáljak, de lehet, hogy a nyitott rekesz miatti lágyulással jobb eredményhez jutok. Vagy tényleg irreleváns, és a mérleghinta-elvvel ugyanoda jutok?

(#490) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Valaki ki tudná nekem deríteni,hogy a Kodak C533 vesz-e fel hangot a videohoz?
Mert én neten azt láttam,h. igen,de tesómnak a boltban azt mondták,hogy nem...:(
[link] Itt is azt írják,h. 640*480 video with audio.... :F

Eladó új G-shock: https://hardverapro.hu/apro/casio_g-shock_original_gm-2140gem-2aer_adventurer/hsz_1-50.html

(#491) Oracle


Oracle
senior tag

Hali!

Az lenne a kérdésem hogy UV vagy polár(vagy bármilyen) előtétlencsével csökkenthető-e a kromatikus aberáció??

(#492) Jinxx válasza Oracle (#491) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem tudom, hogy ez fog-e segíteni [link], de ez alapján szvsz egy már legyártott objektív hibáin nem sokat lehet javítani. Ha van itt valaki okos aki tud erről többet, írhatna, ez engem is érdekelne. :R

(#493) csiga997 válasza Oracle (#491) üzenetére


csiga997
őstag

Nem.

(#494) pacorro válasza Oracle (#491) üzenetére


pacorro
aktív tag

Viszont tovább ronthat a képen...

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#495) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Hi!

Akarok venni vmi jó kis digitális fényképezőgépet , kb. 50-60ezer Ft-ot szánnék rá
Tudtok vmi jó kis gépet ajánlani?
Előre is kösz :)

Üdv.: Xan

(#496) csiga997 válasza XanD3R (#495) üzenetére


csiga997
őstag

Itt majd megmondják: [link]

(#497) burgatshow


burgatshow
veterán

Segítség! Meghalt a Konica Minolta DiMage Z20 gépemben a zoom, valamint 6 próbálkozásból talán a 6-ra be tudom kapcsolni. Nem tudom mi lelte, mert nem volt dobálva, figyeltem rá és egy évig remekül szolgálta gazdáját (engem). Próbáltam már mindent, amihez nem kell a szervíz (elem ki/be, friss aksik) de nem segített. Kérdés: mi lehet a probléma, valamint hol találok hozzá szervízt Pesten? :F

Előre is köszönöm a segítséget.

(#498) csiga997 válasza burgatshow (#497) üzenetére


csiga997
őstag

Fotoland Kft.
1073 Bp., Akácfa u. 59.
Tel.: (06-1) 32-22-278, (06-1) 32-17-131

[link]

(#499) burgatshow válasza csiga997 (#498) üzenetére


burgatshow
veterán

Köszönöm! Jól sejtem, hogy az az Oktogontól nem messze van, merőlegesen az Erzsébet körútra?

(#500) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tisztel Forumtarsa: akarna egy kerdsem, egy jo allaputo nem sokat nyuzott Pana Fz4 minden gyari tartozekeval mit erhet manapsag???
koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.