Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28001) Borg76


Borg76
tag

Köszönöm a segítséget. :R

(#28002) PuMbA válasza Borg76 (#27999) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is van 77D + 55-250 STM kombóm, de 10 képből 7-8 minimum tökéletes :) Vidd be a boltba.

[ Szerkesztve ]

(#28003) Borg76 válasza PuMbA (#28002) üzenetére


Borg76
tag

Az lesz. Elvileg a boltnak cserélnie kell, még benne vagyok a 3 napban. Lehet nem küzdök ezzel a problémával, és becserélem egy M50re, ott ilyen gond nincs, max megtanulok együtt élni a méretével :))

(#28004) PuMbA válasza Borg76 (#28003) üzenetére


PuMbA
titán

Meg az akksi idejével, meg az EVF-jével, meg a "fényképezés gyorsaságával" :) Ezeket próbáld ki egyből, ha az M50 mellett döntesz, mert eléggé más. Ha megfelel, akkor viszont M50, nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#28005) Borg76 válasza PuMbA (#28004) üzenetére


Borg76
tag

Akksit 2 tartalékot veszek, evf ismerős, nem kedvelem, de a back focust nagyon nem :DDD De mit értesz fényképezés gyorsaság alatt? :F Elvileg sorozatban gyorsabb, egy fokkal újabb digic 8 a lelke.

(#28006) PuMbA válasza Borg76 (#28005) üzenetére


PuMbA
titán

Nem nagy cucc, de az első képet mindig kicsit lassabban készíti el a gép, hiszen folyamatosan dolgozik benne a hardver az EVF vagy a kijelző miatt, míg a DSLR-nél hátradőlve várja a gép, hogy megnyomd a gombot. A gépek nagy része azért nem back vagy front focus-os. Nekem 5 obim van, de mindegyik jó, de ha nem akarsz vele sosem szenvedni, akkor M50 :)

[ Szerkesztve ]

(#28007) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Vakuk fényerejéről mit kell tudni?
Honnan tudom elég lesz-e egy adott vaku teljesítménye?
Jelenleg Speedlite-ot használok, Yongnuo 560 IV-et. Ez viszont octagon-ban már nem mindig elég még teljes fényerőn sem. Godox AD200-at néztem ki magamnak, de hogy tudom összehasonlítani a kettőt? Megnézve az adatlapokat nem látok olyan mértékegységet, amit közvetlenül össze tudnék vetni. Yongnuo esetében igazából teljesítmény adatot sem találok. Ráadásul a HSS is érdekelne, hogy ebben a módban hogy viszonyul a fényerő a normál módhoz képest.
Köszi!

(#28008) Borg76 válasza PuMbA (#28006) üzenetére


Borg76
tag

Köszönöm a jótanácsokat :R , azért még ott a 80D :K azon már lehet finomhangolni, a többi meg ugyanaz vagy jobb int a 77D-n, szerdán kiderül :)

(#28009) *Ropi* válasza Teasüti (#28007) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erről is szó van benne. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28010) Teasüti válasza *Ropi* (#28009) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tökéletes, köszönöm! :R
Tehát ha jól értelmezem a Yongnuo 28 mm-en 20 lábról kb f/8-at tud, ami durván GN 48m.
Míg a Godox az izzóval (28 mm) elvileg GN60-at. Ez, ha jól értem ezt a mértékegység rendszert akkor f/10-et jelentene ugyanabból a távolságból.

Nem találok infót arra vonatkozóan HSS módban ez hogyan változik.

[ Szerkesztve ]

(#28011) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Vki el tudná nekem magyarázni ez miért működik?
Ha nem tud 1/250 fölé menni sebességben on-camera, akkor hogy a viharba tud mégis az off-camera?
Ha az elektromos jel alapból későn érkezik on-camera (az első redőny lefutásakor?), akkor mégis mi változik attól, hogy van egy második vakum? Nem fog semmivel se előbb lőni az első on-camera vaku. :F
Ha így lenne, akkor működnie kéne önállóan az on-camera vakunak is. Én meg hiába tekerem a teljesítményt le-föl, minden képen belelóg a redőny 250 felett.

[ Szerkesztve ]

(#28012) PuMbA válasza Teasüti (#28011) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha nem tud 1/250 fölé menni sebességben on-camera, akkor hogy a viharba tud mégis az off-camera?"

HSS-t be kell kapcsolon a vaku-n, mindegy, hol hol van :)

[ Szerkesztve ]

(#28013) *Ropi* válasza Teasüti (#28011) üzenetére


*Ropi*
félisten

Erről is írtam benne. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28014) Teasüti válasza PuMbA (#28012) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A videónak épp az lenne a lényege, h full teljesítményen hosszabb a pulzus sima manuális módban. Egy szóval sem említi a HSS-t.

[ Szerkesztve ]

(#28015) Lassú Víz válasza Teasüti (#28014) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ott kezdődik, hogy pl. az én vázam rendszervaku mellett HSS nélkül nem engedi a zársebességet a vakuszinkronnál rövidebbre. Manuális vakuval M módban ki lehet cselezni, DE. A vakut normál módban akkor van értelme indítani, amikor az első redőny teljesen elment az érzékelő elől. 1/5000 záridőnél hol van ilyenkor a második redőny? Jó nagy százalékban már az érzékelő előtt. Akkor meg tök mindegy milyen hosszan villan a vaku teljes teljesítményen.
Ehhez vagy központi zár, vagy HSS képes vaku kell. Aki szerint nem, annak sok szerencsét kívánok!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28016) Teasüti válasza Lassú Víz (#28015) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi az a központi zár? Hogy van angolul?

(#28017) PuMbA válasza Teasüti (#28016) üzenetére


PuMbA
titán

Global shutter :)

(#28018) Teasüti válasza PuMbA (#28017) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!
Na ez felvet további kérdéseket.
Gyors utána olvasás után összezavar engem az elektronikus zár, mert elvileg van belőle rolling shutter féle, ami elvileg minden elektronikus keresővel rendelkező gép sajátja. Meg van a total shutter, ami nem soronként olvas ki, hanem nem is értem milyen elven működik (gondolom megtartja minden pixel a töltést, amíg befejeződik az expó). Ez utóbbi nekem úgy hangzik, mint egy global shutter.
És akkor most jön ami összezavar: ha mechanikus zárat használok (hagyjuk most a hibrid E front curtain-t), akkor nekem total shutter módban működik a kamera?
Egy XT3-asom van egyébként. Sajnos nem tudom rávenni a hss időzítésre manuális vakuval, nem találok hozzá hack-et sem. De ez akkor global shutter elven működik mechanikus módban?

[ Szerkesztve ]

(#28019) Padisah


Padisah
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Zala vagy Vas megyében tudtok ajánlani normális digitális fényképezőgép szervízt? Egy Panasonic típusú fényképezőről van szó, TZ 25 típusú, 2 áttetsző folt jelent meg a fényképeken, amely nem a lencse külső részén van.

Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

(#28020) PuMbA válasza Teasüti (#28018) üzenetére


PuMbA
titán

A fényképezőkben rolling shutter van :) Global shutter nincs kommersz termékekben.

[ Szerkesztve ]

(#28021) Lassú Víz válasza Teasüti (#28018) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Szeretném jól érteni. Képes lennél bármi szart rátölteni a fél milliós vázadra amivel akár téglásíthatod is ahelyett, hogy vennél kb. 44 ezerért egy Godox TT-685 Fuji verziót a YN560 kiváltására? Gratulálok.

Ha tetszik a Godox AD200, akkor építsd fel arra a rendszert, úgyis kell egy rádiós kioldó mellé. Az YN560 helyett meg egy TT-685 Fuji, azt TTL vakunak is használhatod a vázon, ha úgy hozza a szükség.

*Ropi*:
"A vaku expója szempontjából mindegy, hogy mekkora a záridő (persze csak a szinkronsebesség alatt, felette HSS-ben nagyon gyorsan elfogy a kraft), tehát a záridő módosításával a környezeti fény által adott expót lövöd be."
Ez féligazság. A HSS úgy viselkedik az expozíció alatt mintha egy állandó fényű lámpát tennél a vaku helyére. Így nem elfogy a kraft, hanem a záridő csökkentésével a vaku fényéből is kevesebb fog az érzékelőre jutni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28022) Rapid136 válasza Lassú Víz (#28021) üzenetére


Rapid136
őstag

Egész pontosan pulzálva villog, ezért gondolom kisebb is a kulcsszáma ilyenkor, nem tudna normál kisüléshez utántölteni.
Itt egy jó cikk.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#28023) Speeedfire válasza Lassú Víz (#28021) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ja. Kb 1/3 erőn megy hss alatt. Emiatt szoktam nd szűrőt használni, hogy 1/250 alatt maradjak.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28024) Teasüti válasza Lassú Víz (#28021) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó vagyok DIY-ban, elektronika, mikrokontrollerek, programozás, stb. Semmi rossz érzésem nem lenne meghekkelni a fél millás gépet.

Nem azért, mert olcsó János vagyok. Hanem mert ehhez lenne kedvem. És jobb szeretem a meglévő eszközeimből kihozni amit lehet, mielőtt lecserélem őket. Nem gondolom, h bárkinek is magyarázattal tartoznék emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#28025) *Ropi* válasza Lassú Víz (#28021) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezért írtam, hogy "persze csak a szinkronsebesség alatt", de valóban a Te megfogalmazásod precízebb: átírom arra. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28026) Lassú Víz válasza Teasüti (#28024) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ezek szerint jól értettem. Nem kell magyarázkodnod, de attól még nem értek vele egyet. A magam módján megpróbáltalak rávenni, hogy gondold át még egyszer. Megtetted. Sok sikert!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28027) Teasüti válasza Lassú Víz (#28026) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igazából nem téma, mert semmi érdemlegeset nem találok erről. Úgy néz ki nem lehet csak úgy rávenni a kamerát a hss időzítésre. Arra lennék még kíváncsi mi a lábkiosztása a hot shoe-nak, de erről se találok infót. :D

(#28028) jannid


jannid
senior tag

Sziasztok. Teljesen új vagyok, nem is tudom jó topicban kérdezem-e. Szeretnék elkezdeni hobbi szinten fotózni és lenne lehetőségem megvenni viszonylag jó áron: Nikon D5300 + 18-55mm VR (VBA370K001). Jó választás, vagy nézzek mást? Köszi. :R

(#28029) xXxian válasza jannid (#28028) üzenetére


xXxian
senior tag

1, Biztos, hogy szükséged van cserélhető objektíves gépre?

2, Mindenképpen tükrös gépet szeretnél, vagy megfelelhet kisebb, könnyebb tükör nélküli is?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#28030) jannid válasza xXxian (#28029) üzenetére


jannid
senior tag

Komoly céljaim vannak vele, gyerekkori álmom, hogy fotós legyek és most neki vágnék a tanulásnak. Tudom ezzel ütöm a "hobbi szinten fotózást", de ha annyira megtetszik akkor ráállnék a témára napi szinten. Volt egy 30 ezer követős instagram oldalam, de ott csak mobiltelefonnal bohóckodtam.

[ Szerkesztve ]

(#28031) mikrofon válasza jannid (#28030) üzenetére


mikrofon
addikt

Pont ezért, ma már nem fontos a nagy, nehéz és hangos DSLR. Ma már érdemesebb lehet a MiLC világában elindulni, de legalább belenézni....
A másik kérdés, hogy mennyi az az összeg amit indulásnak rá szánsz és mi az, aminek a fotózásával kezdenél.
18-55mm objektív gondolom az alap kitt objektív, így kezdésnek jó, de csak általános szinten......

Tehát kérdés a cél vagyis a téma....

[ Szerkesztve ]

(#28032) xXxian válasza jannid (#28030) üzenetére


xXxian
senior tag

Ennek nagyon örülök, de ha tancsot szeretnél, akkor talán válaszolj a kérdésekre is. ;)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#28033) jannid válasza xXxian (#28029) üzenetére


jannid
senior tag

Bocsi, tehát: Igen, mert a cserélhető objektíves gépet érdemes "fejleszteni" több okjektívvel, vagy rosszul gondolom? Ha veszek egy fix gépet azt muszáj egy az egyben lecserélnem, ha már mást szeretnék?!

2, Megfelelhet más is, mik a legjavasoltabb gépek? :R

mikrofon: 100-150 ezer forintot szánnék rá indulásképp.

[ Szerkesztve ]

(#28034) mikrofon válasza jannid (#28033) üzenetére


mikrofon
addikt

Ha mobillal ilyen nagy nézettségre tettél szert és a hordozhatóság továbbra is fontos, meg, hogy mindig nálad legyen a gép, mint a telefon, akkor egy kis ránézést, próbát a pro kompakt gépek is. PL. Pana LX100 vagy Sony RX100-as sorozat.... Ezeknek az univerzitása, nagylátótól (kis)teléig, makró lehetőséggel is kiegészítve nehezen megvalósítható DSLR rendszeren, főleg egy objektívvel.... Ráadásul mindez zsebretehető változatban....

Tehát kérdés a cél vagyis a téma....

Egyébként van olyan topik, hogy
milyen cserélhető objektíves gépet vegyek
milyen kompakt gépet vegyek
ezekben a topikokban konkrét típusokat is ajánlanak....

[ Szerkesztve ]

(#28035) xXxian válasza jannid (#28033) üzenetére


xXxian
senior tag

Attól függ sok minden, hogy mit fotóznál. Épületeket? Portréznál? Természetfotósnak készülsz? Kell-e pl. fényerős nagy látószögű objektív, vagy netán egy fényerős nagytele. Előfordulhat, hogy egy minőségi objektív annyiba kerül mint a váz...esetleg kétszer annyiba. Ezeket is vedd számításba. Általános célra vannak kompakt gépek is minőségi, fényerős fix objektívekkel.

Nikon / Canon tükrös gépekhez van csilliárd objektív, vaku, akármi. Használt piac is jelentős.

Viszont, ezek nagy, nehéz gépek. Ha utazol, túrázol, ezt vedd figyelembe. Ha fontos a kisebb méret / tömeg, válassz inkább tükör nálküli gépet. Van "milyen cserélhető objektíves..", "milyen kompakt" illetve "MILC" topik is, ha sikerült eldönteni melyik irányba indulnál.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#28036) jannid válasza xXxian (#28035) üzenetére


jannid
senior tag

Köszi mindkettőtöknek, olvasgatok akkor még róla, mert van mit tanulnom. :R

(#28037) copass válasza jannid (#28028) üzenetére


copass
veterán

kezdéshez tökéletes. később majd ha már tudod hogy mit akarsz fotózni és érted is a technikát, akkor
majd veszel olyan vázat+obit amire tényleg szükséged lesz.
felesleges beletolni sok pénzt az elején, nem a géptől leszel jó fotós.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28038) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Hobbi célra milyen állványt ajánlotok 10-15k értékben?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#28039) Speeedfire válasza WayneGace (#28038) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Kínából van valami jó állványom, nekem nagyon bejott. [link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#28040) vihartigris válasza WayneGace (#28038) üzenetére


vihartigris
őstag

Milyen gép+obi menne rá?

állvány topik

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#28041) WayneGace


WayneGace
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek!

Kisebb Nikon DSLR géppel használnám.

Úgy néz ki meg is találtam.

VANGUARD Espod CX 203AP elég jó árban van most Alza-n.Tetszik is. Utána olvasva jónak tűnik.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#28042) Gave


Gave
addikt

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy termék fotózáshoz milyen eszközökkel érdemes készülni?

A termékek között lennének kisebbek 30 x 30cm max 1kg (lakkozás miatt talán speckó filter?), és jóval nagyobb nehezebb termékek is főleg nyers fa felület, esetenként kezelt, ezekre gondolom külön megoldás kellene majd, ami még változó, hogy a kisebbeket valószínűleg szobán belül fényképeznénk, a nagyokat pedig elképzelhető, hogy inkább kint.

Nagyon fontos lenne még, hogy a termékeket ultra precízen be tudjam lőni egy adott pozícióba, gondolom ez már inkább az állvány topik lesz, talán a profik használnak erre egy standszerűséget is ?

Automatizálni fogom a képfeldolgozást, a vágás, korrekció, átkódolás-tömörítés egészen a végső webes kimenetig, így elsőként a háttereket kezdtem felkutatni, ha esetleg erre van hasznos tippetek megköszönném:

Ez a háttér például megfelelő minőség lehet?

Nem baj ha kell költeni a minőségre, de azért nem space-tech és profi stúdió szinten gondolkodom :)

Előre is köszi :R

(#28043) copass válasza Gave (#28042) üzenetére


copass
veterán

kicsikre, csillogókra: fénysátor, lézerrel betudod lőni hogy kábé mindíg hol legyen, esetleg forgó asztalt készíthetsz ami körbefotózza neked.
ami a probléma az a tükröződéssel lesz fekete,fehér derítőlapot vagy akár fotókarton,nikecell lap.
ráguglizol egy tonna tutorialt találsz rá.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28044) Gave válasza copass (#28043) üzenetére


Gave
addikt

Köszönöm szépen, így már el tudok indulni keresgélni :R

(#28045) copass válasza Gave (#28044) üzenetére


copass
veterán

(#28046) Gave válasza copass (#28045) üzenetére


Gave
addikt

Az arduinos megoldás teljesen überséges, köszi :R

(#28047) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Létezik tartó konzol rendszer vakukhoz? Állvány nélküli off-camera használatra kellene. Gondolok itt olyan dolgokra, mint a falra rögzítés, szögre akasztás, szegélyre helyezés, stb.
Kaptam a vakum mellé egy kis cold shoe műanyag talpat, ami tök jó. De szeretném vhogy felapplikálni a falra, vagy egyéb kevésbé vízszintes helyekre is. Esküvő fotózáshoz kellene, terem világításhoz.
Köszi!

MÁS:
Nincs véletlen olyan Pécs közeli fotós a fórumban, aki tudna nélkülözni egy Yongnuo 560-as vakut egy esküvő erejéig? Kedvet kaptam egy második vakuhoz, de idő szűkében nem érdemes már leadnom a rendelést. :(

[ Szerkesztve ]

(#28048) copass válasza Teasüti (#28047) üzenetére


copass
veterán

gorillapod?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28049) Teasüti válasza copass (#28048) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olyan nincs, amin alapból cold shoe van? Vmi faék egyszerű dolgot keresek, nem szeretnék legózni.

(#28050) copass válasza Teasüti (#28049) üzenetére


copass
veterán

flash camp vagy mi a neve

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.