Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22001) jjeahh válasza Studi (#21999) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezzel kell kötni valamilyen kompromisszumot? Én is döntésképtelen vagyok, hogy egy ilyent vegyek vagy egy övtáskát túrázni... ennek gondolom az az előnye, hogy gyorsan elérhető a gép, az övtatyónak meg, hogy védve van eső ellen stb.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22002) Studi válasza jjeahh (#22001) üzenetére


Studi
addikt

Nagyjából össze is foglaltad. :) Ez bizony nem véd semmitől, sőt, szűk helyeken való forgolódásnál, leüléskor/guggoláskor figyelned kell, hogy ott lóg a gép rajtad. Viszont a súlyát nagyon jól eloszlatják ezek a cuccok, amúgy nem is érzed, hogy van rajtad valami. Az elérése is elég kényelmes és gyors, ha megszokod, hol oldod ki.

[ Szerkesztve ]

(#22003) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!
Tudtok olyan kezdő fotós tanfolyamot, amit lehet Szép Kártyával fizetni?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#22004) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van egy Canon ProShot Pro1-em, ami sajnos megadta magát, bekapcsoláskor rögtön "lens" hibát ír, csipog és ki is kapcsol. Szerintem az obi "hajtó" motor adta meg magát. Vágjam a kukába, vagy esetleg lehetne valamennyi forintot csinálni belőle ebay-en alkatrészként szerintetek?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#22005) *Ropi* válasza Seraph 16 (#22003) üzenetére


*Ropi*
félisten

Szép is lenne... :D Esetleg kuponos oldalakon - de az annyit is ér. Ami ér is valamit (OKJ-s), olyat biztos nem.

(#22004) TheProb: Tedd fel és kiderül.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22006) mouser1 válasza *Ropi* (#22005) üzenetére


mouser1
csendes tag

a következő kérdés adja magát: és olyan OKJ-t tudsz, ami ér is valamit? :-)

(#22007) *Ropi* válasza mouser1 (#22006) üzenetére


*Ropi*
félisten

Itt már leírtam régebben. Meg van még a Práter...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22008) mouser1 válasza *Ropi* (#22007) üzenetére


mouser1
csendes tag

ahh, kösz szépen :-)

(#22009) Seraph 16 válasza *Ropi* (#22005) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ertem. Köszi a választ!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#22010) peti_s


peti_s
addikt

Üdv! Sony HX60-nak tetszik a videózási képminősége. Megoldható bármilyen barkács megoldással, hogy 2-3 órát bírjon egy akkuval? Mármint külső tápforrás rákötésével, nagyobb akkuval, stb. :) Köszönöm előre is, üdv. peti_s

(#22011) peti_s válasza peti_s (#22010) üzenetére


peti_s
addikt

Hamar meggondoltam magam, SX710 lesz, és ott meg tudom oldani. :)

(#22012) zodo


zodo
nagyúr

Üdv.!

Használt piacról sikerült vásárolnom egy Panasonic Lumix DMC-FZ150 -et új társnak.
Előző alsó kategóriás, közel 6 éves brdige gépemet szinte makulátlan állapotban tudtam megőrizni és tovább adni de az ördög nem alszik és biztosan jót tesz a rendszeres tisztítás.

Kérdésem hogy általános tisztításra mit szabad használnom mind vázra mind lencse felületére?

Eladó nem ajánlotta a lenspen-t csak az ecsetet de gondolom azzal az esetleges új lenyomatott nem tudom leszedni. Valamilyen nedves törlőkendő vagy folyadék kellhet?

[ Szerkesztve ]

(#22013) r.levente75 válasza zodo (#22012) üzenetére


r.levente75
addikt

Én pumpát ecsetet és lenspent javaslok. Ezzel a hárommal tökéletesen tisztán tartható minden.

[ Szerkesztve ]

(#22014) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem biztos, hogy jó topicba írok, de azért még kérdem.
Ezzel a szettel állnék neki fotózni. Szerintetek jó választás ebben az ár kategóriában? Vagy tudnátok esetleg jobbat ajánlani?

[link]

Köszi előre is a tanácsokat. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22015) Fandango válasza GrooveHero (#22014) üzenetére


Fandango
veterán

Mi lenne a cél, mit akarsz fotózni?

(#22016) zodo válasza r.levente75 (#22013) üzenetére


zodo
nagyúr

Laikusként szintén ezeket gondoltam mert egy-két oldalt átolvastam a témában de biztonság kedvéért kérdeztem rá a hozzáértőknél.
Van ajánlott típus/kategória esetleg amire figyelni kell vagy egyszerűen rákeresek és megveszem?
pl Polaroid porfújó pumpa tudom hülye színe van de egyéb színek +1k :U és Lenspen Original NLP-1

[ Szerkesztve ]

(#22017) r.levente75 válasza zodo (#22016) üzenetére


r.levente75
addikt

A lenspen jó az van készletben is, pumpával.

(#22018) zodo válasza r.levente75 (#22017) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm akkor keresek valahol komplett csomagot.

(#22019) r.levente75 válasza zodo (#22018) üzenetére


r.levente75
addikt

Sőt van olyan készlet is aminél a lenspen egyik vége ecset a másik szenes tisztítás, plusz pumpa.

[ Szerkesztve ]

(#22020) zodo válasza r.levente75 (#22019) üzenetére


zodo
nagyúr

Olyanra gondoltam mert az előbb linket webshop oldalain csak olyan készlet van aminek a lenspen-je nem ecsetes végű de ha más nem marad a darabonként vásárlás mert ez a bolt közel van hozzám és külön díjat nem szívesen fizetnék értük.

(#22021) r.levente75 válasza zodo (#22020) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez csak természetes.😊

(#22022) GrooveHero válasza Fandango (#22015) üzenetére


GrooveHero
addikt

Épületek, tájak, ilyesmi. Elöször olyasmi, ami nem szól vissza, hogy "ne fotózzák köcsög" :DDD
Viccet félretéve először tényleg csak olyasmit, amit könnyebb. Nem ebből akarok élni, csak hobbi lenne, de szeretnék szép képeket csinálni. Laikusként úgy gondolom, hogy ezzel lenne értelme elindulni. Javítás ki kérlek, ha rosszul gondolom.
Köszönöm :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22023) r.levente75 válasza GrooveHero (#22022) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez a gáp a hobbi kategória felett van, az optika már más kérdés. Jó választás.

(#22024) Fandango válasza GrooveHero (#22022) üzenetére


Fandango
veterán

Én inkább a MILC kategóriát javasolnám. Saját tapasztalat alapján, a fene akarna egy dSRL gépet cipelni, ha választanom kellene újra. Hidd el sokkal kényelmesebb egy kisebb gépet hurcolászni, elpakolni. Képminőség terén meg legalább olyan jó, ha nem jobb mint pl. amit linkeltél.
Egy Olympus E-M10 mkII valami kitobival kb ennyiből jön ki, ehhez még veszel később egy fényerős fixet, és nagyrészt le van tudva a gond. Ha a használt is szóba jöhet még nagyobbak a lehetőségek.
A másik nagy kérdés akarsz e objektívet cserélgetni, mert ha nem akkor tovább bővül a kör.
De van erre külön szaktopik, csak döntsd el mi az irányvonal.

[ Szerkesztve ]

(#22025) GrooveHero válasza r.levente75 (#22023) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszönöm az észrevételt :R
Tudom, hogy az obi nem nagy ébresztés. De mivel 55-ig még vagyok, ezért lenne majd egy 55-300-as is, hogy komoly fotósnak tűnjek. :DDD
Ezen kívül memókártya, pótakksi, satöbbi, apróságok. Kb olyan 1000 fontot számok rá, nem tudom ez otthon mennyire számít kezdőnek. Itt angliában a szomszéd profi fotós, ebből él, több gépek is van, de a kettő leggyakrabban használt gépek olyan 6 misi körülozog obikkal együtt.
Na nekem nincs rá ennyim, ezért azerênyen csak ennyit engedhetem még magamnak.
Tudom, nem megfelelő topik, de milyen opit ajánlanál, ajánlanál ehhez a géphez?
Ismételten köszönöm :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22026) r.levente75 válasza GrooveHero (#22025) üzenetére


r.levente75
addikt

A 18-55 mellé?

(#22027) GrooveHero válasza r.levente75 (#22026) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ömm...igen? :B

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22028) albgab


albgab
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy FZ200-as gép.
Gondolkodok rajta, hogy veszek hozzá makró szettet.

Mi a véleményetek az ilyen szettekről? (van értelme?, melyik a jó? stb.)

Köszönöm

(#22029) r.levente75 válasza GrooveHero (#22027) üzenetére


r.levente75
addikt

Az 55-300 is egy jó optika, nekem a 70-300 vr van azt merem ajánlani. Ezeknél jobbat lehet nem vennék, hobbi, haladó szintre szerintem jók. Ami nekem van az picit árban húzósabb. Mindkettő jó.

(#22030) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Objektív tisztogatásához milyen eszközt ajánlotok? Valami ilyen olcsóság megteszi, vagy van erre jobb megoldás? Nem tervezem elkoptatni az üveget, csak ha mégis kerülne rá valami, legyen mihez nyúlni.
[link]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#22031) r.levente75 válasza KelemenUhr (#22030) üzenetére


r.levente75
addikt

Pár hozzászólással lejjebb pont ez volt a téma, de amit linkelsz jó.

[ Szerkesztve ]

(#22032) GrooveHero válasza r.levente75 (#22029) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi :R
Gondolom az 55-70 közé már nem kell semmi, ugye? :))

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22033) r.levente75 válasza GrooveHero (#22032) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem elég szűk tartomány.

(#22034) GrooveHero válasza r.levente75 (#22033) üzenetére


GrooveHero
addikt

Okés, köszi :K :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#22035) Gyick


Gyick
őstag

hi!

Lehet hulye kérdés(sőt biztos).Egy dslr vázzal(pl nikon D3300) objektiv nélkül lehet fényképezni?

(#22036) r.levente75 válasza Gyick (#22035) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem

(#22037) faki_ válasza KelemenUhr (#22030) üzenetére


faki_
senior tag

Olcsó utánzat, jó eszköz arra, hogy a frontlencsén maradandó károsodást hozz létre. Itthon, normális boltban megvehető 3-4e Ft között az eredeti.

(#22038) faki_ válasza albgab (#22028) üzenetére


faki_
senior tag

A Raynox DCR-250 használtan 10-15e Ft, az ennél olcsóbbak lényegesen gyengébb megoldások.

(#22039) KelemenUhr válasza faki_ (#22037) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Megkérdezhetem, hogy miért okoz az olcsó maradandó károsodást, illetve mivel tud többet a 3-4k-s eredeti?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#22040) *Ropi* válasza KelemenUhr (#22039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Pl. nem sérti fel a frontlencsédet és nem foltosítja a bevonatát.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22041) KelemenUhr válasza *Ropi* (#22040) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Mert az e-bay-es olcsó sérülést okoz? Van ilyen tapasztalat?
Egyébként a MediaMarkt-ban találtam 3k-ért, megveszem inkább azt, drága az objektív, mintsem ezzel hazárdírozzak. :K

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#22042) *Ropi* válasza KelemenUhr (#22041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Volt. Jobb esetben csak nem hozza le a koszt.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#22043) copass válasza KelemenUhr (#22041) üzenetére


copass
veterán

itt elmagyarázzák hogy miért
a lényeg az hogy a hamisítványban nincs aktív szén, így csak széttaknyolod a szennyeződést.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22044) KelemenUhr válasza copass (#22043) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Köszi :R

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#22045) andrasferenc válasza copass (#22043) üzenetére


andrasferenc
tag

A PIXINFO.COM "Hamisított Lenspenek" cikke nem tudom mennyire hiteles, mivel a LENSPEN oldalán feltüntetett fotókon a lenspeneken nincs meg a hivatkozott bordázott rész.

[ Szerkesztve ]

(#22046) copass válasza andrasferenc (#22045) üzenetére


copass
veterán

eléggé hiteles!:D
az van hogy a cikk régi már, a lenspen meg kapott némi ráncfelvarrást időközben!:D
nekem pölö most ez van..
a lényeg hogy nagybótba kell venni, nem ebayen.
sokáig elég amúgy nekem ~2 év alatt ment ki a cucc belőle, de én használtam sokat.m42 obikon főleg.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22047) andrasferenc válasza copass (#22046) üzenetére


andrasferenc
tag

Egyetértek veled, hogy megbízható helyen kell bármit is vásárolni.

(#22048) Fandango válasza copass (#22046) üzenetére


Fandango
veterán

Én ebayen vettem és eredeti, na most akkor mivan? :))

(#22049) Muerte68 válasza Fandango (#22048) üzenetére


Muerte68
addikt

Szerencse és sok várakozás :D Gondolom az 1500ft felettiek lehetnek azok nem a 700.
Miről lehet megismerni az eredetit az e-bay en? :F

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#22050) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Pana G3-ban hogyan tudom ellenőrizni az expó számot?

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.