Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) pacorro válasza j.bravo (#1600) üzenetére


pacorro
aktív tag

Meg az sem árt, ha eredeti az a kártya.
A magyar árakat nézegetve nekem erős fenntartásaim vannak a kártyák származását illetően...

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1602) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Kérdésem az lenne hogy ezekre a ceruza akkumulátorokra rá lehet-e tölteni?
Fényképeztem vele már elég sokat,de kéne a gép mert külföldre megy ismerősőm, és rosz lenne ha nála merűlne le.

(#1603) noszlig


noszlig
csendes tag

Hi !

Szerintetek az analóg nikon F70-es gép 70-210-es objektíve használható digitális nikonnal is ?

W-vel nem kezdődik operációs rendszer...

(#1604) csiga997 válasza noszlig (#1603) üzenetére


csiga997
őstag

Használható bármelyikkel, kivéve D40(x)-et, de ott is csak az autofókuszt kell mellőzni.

(#1605) noszlig válasza csiga997 (#1604) üzenetére


noszlig
csendes tag

Thx.
Úgy emléxem h nikon obi, de lehet h tokina. Akkor is ?

W-vel nem kezdődik operációs rendszer...

(#1606) noszlig


noszlig
csendes tag

Azért gondolkodom rajta, mert most 30e-ért megvehetném az f70-el együtt. Sztem ez elég baráti ár. Vagy nem ?

W-vel nem kezdődik operációs rendszer...

(#1607) csiga997 válasza noszlig (#1606) üzenetére


csiga997
őstag

Nem különösebben nagy vétel, főleg, ha az objektív tényleg tokina és nem nikon. Az F70 meg már akkor sem ért meg pénzt, amikor vadiúj volt, manapság meg kb 0 az értéke.

(#1608) Ramius


Ramius
őstag

Sziasztok. Van nekem egy 2 és fél éves Canon Powershot A75 típusú fényképezőm. Most elővettem a tokjából, bekapcsoltam és az LCD kjelző fekete, lila elmosódott sávokkal. Ha csinálok egy képet azis ilyen, tehát nem a kijelző romlott el. Rajtam kívül más nem használja, nem ejtettem le. Mi lehet a gondja neki? Érdemes javíttatni, vagy olcsóbb ha veszek egy újat?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1609) Kagylo


Kagylo
tag

sziasztok

Tudtok nekem olyan FÉNYKÉPEZŐGÉPET ajánlani, ami tud olyat, h mondjuk 5 percenként csináljon egy képet?

Videokamerák többsége tudja, fényképezőről még nem hallottam

(#1610) j.bravo válasza Kagylo (#1609) üzenetére


j.bravo
addikt

Emlékeim szerint a jó öreg (2003-as konstrukció) Minolta A1-ben volt ilyen funkció is... de már lecseréltem, úgyhogy nemigen tudom kipróbálni :(

Ramius:
ajjaj, ccd hibának tűnik. De lehet hogy csak firmware. Sajnos a döglött CCD valószínűbb.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1611) lesaux válasza Kagylo (#1609) üzenetére


lesaux
veterán

Emlékeim szerint a Canon PS Axx szériát (és nyilván az utódait is) a hozzá adott programmal USB-n keresztül lehetett vezérelni, x másodpercenként lőtt egy képet. x-et te határozod meg, remélem, 300 is lehet. :)

(#1612) j.bravo válasza csiga997 (#1607) üzenetére


j.bravo
addikt

Milyen fényerejű az az obi? Ha pontos típust (az összes ráírt betűt-számot) be tudnád írni ;)
Nem valószínű hogy egy kihagyhatatlan darab lenne, de hátha mégis.

csiga997: ha az ember, akinek mondjuk egy d50 az első slr gépe, csak úgy a fíling kedvéért szeretne egy kisfilmes Nikon vázat megfizethető áron (mondjuk max. 20k, tekintve hogy ritkán kerülne elő a táskából), melyiket lenne érdemes?

Whatever.

(#1613) biggamer válasza j.bravo (#1612) üzenetére


biggamer
veterán

Van egy filmes Olympusom azt hiszem 50/1.8 objektívvel, nem érdekel ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1614) j.bravo válasza biggamer (#1613) üzenetére


j.bravo
addikt

Azért szeretnék elsősorban nyikonyt, mert ha esetleg rákapok a film ízére, akkor nem lenne hátrány ha (legalább részben) közös lehetne az objektívpark a digi vázéval.
Szóval egyelőre nem, de később persze akármi lehet.

Whatever.

(#1615) biggamer válasza j.bravo (#1614) üzenetére


biggamer
veterán

Ahha, most már összeraktam. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1616) csiga997 válasza j.bravo (#1612) üzenetére


csiga997
őstag

F801s. Legutóbb 80€-ért láttam Bécsben, ez kb pont annyi amennyit rászánnál... ;)
[link]
Valaha ez volt a second-in-line kamera az F4 mögött, tehát kb olyan, mint a D200 ma. (Egyszer majd persze D200-at is vehetsz 80€-ért... :D) Bizonyos paramétereiben még mindig lenyomja a D50-et is. :) (1/8000, 3.3fps, stb.)

(#1617) noszlig válasza csiga997 (#1607) üzenetére


noszlig
csendes tag

Akkor ezt nekem nem nagyon kell megvenni... Köszönöm a segítséget !

W-vel nem kezdődik operációs rendszer...

(#1618) Ramius válasza j.bravo (#1610) üzenetére


Ramius
őstag

Javítható / érdemes javítani?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1619) j.bravo válasza Ramius (#1618) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha ccd hiba, akkor vsz drágább lenne mint egy új gép.
De ha arra jársz, mutasd meg egy szerviznek, mindkét részében (azaz h ccd halál-e és ha igen, akkor tényleg ennyire drága-e - bár 99%ban igen) fenntartom a tévedés jogát, pláne így látatlanban.

Whatever.

(#1620) Ramius válasza j.bravo (#1619) üzenetére


Ramius
őstag

No bevittem egy szervízbe, ugyanezt mondta az ürge. Ha nem a ccd a ludas akkor szombatra kész. Ha mégis akkor kuka. Már ki is néztem az utódját, egy fuji s5600-ast.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1621) ISZOLE válasza Kagylo (#1609) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Canon PS S3 IS

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1622) belluska válasza ISZOLE (#1621) üzenetére


belluska
tag

Többet nem tudsz ? Engem is érdekel a dolog.

(#1623) pitman válasza Ramius (#1620) üzenetére


pitman
őstag

A sonynak volt egy nagy adag ccd-je, ami hibásan került forgalomban. Ez több géptípust és márkát is érint. A cégek többsége ingyen javítja ezen gépeket. Érdemes lenne utánajárni, hogy a canonnak mi az állásfoglalása e kérdésben, illetve a te géped véletlenül nem eseik-e bele ezen kategóriába....

Márkaszervizbe vitted egyébként?


[Szerkesztve]

(#1624) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Van valami fótós oldal ahol a fényképezéssel kapcsolatban, le vannak írva ilyen állatalános szabályok?

(#1625) ISZOLE válasza belluska (#1622) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem S2-őm van, az is tudja. A többi Canonról nincs infóm esetleg érdemes megnézni őket.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1626) ISZOLE válasza ToBeY (#1624) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Válogass! [link]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1627) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Tud valaki olyan szoftvert, ami az azonos témáról és látószögből de különböző fókuszálással készült képekből összeilleszti az éles területeket, így virtuálisan megnöveli a mélységélességet? Hallottam már valahol ilyennek a létezéséről de nem tudom, mivel lehet megcsinálni.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1628) werttzui válasza Hydra SR (#1627) üzenetére


werttzui
őstag

Fotózz jobban és nem kell szoftver :DDD Vagy vegyél jobb obikat mert szoftveresen képet javítani nem igazán lesz az igazi :) :C

PENTAX

(#1629) Hydra SR válasza werttzui (#1628) üzenetére


Hydra SR
addikt

F22-nél jobban nem tudok rekeszelni. Nem képjavításról van szó, az éles területek összeillesztése kb. ugyanolyan, mint a panorámakép készítés. Szimpla vágás, manuálisan is meg lehet csinálni. Egyszer-kétszer még meg is csinálnám de ha sokat makrózok, az agyamra fog menni. Jobb obi kicsit többe kerül a mostani felszerelésemnél, úgy 2 nagyságrenddel kéne drágább felszerelés :) Azért addig is szeretnék makrózni amíg nem vagyok vérgazdag :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1630) ThufirHawat válasza Hydra SR (#1629) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Helicon Focus: [link]
De csak álló témánál van értelme....

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1631) Ramius válasza pitman (#1623) üzenetére


Ramius
őstag

Két és fél évig működött, ha eleve hibás, szerintem nem bírta volna eddig. Nem márkaszervízbe vittem.
Ennyi volt a gép pályafutása.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1632) hugos


hugos
csendes tag

tudna esetleg valaki segíteni? :F asus p4c800-e rev 2.0 bios eprom tipusszáma kellene
49.....
ugyanis kaptam egy ilyen deszkát de hiányzik belőle a bios
előre.köszi

A győztesek alkotják a szabályokat ,a vesztesek pedig betartják

(#1633) adik válasza hugos (#1632) üzenetére


adik
őstag

őő, szerintem neked nem ez a topik kell :|

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1634) Hydra SR válasza ThufirHawat (#1630) üzenetére


Hydra SR
addikt

Thx, álló témához kell :R Barkács makró tárgyasztalon homokszemeket akarok tetü nagyban de egyetlen szemhez is kicsi a DOF a mostani kombinációval, noha a nagyítással már elégedett vagyok (6 homokszem fér ki széltében a képre) :D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1635) lesaux válasza Hydra SR (#1634) üzenetére


lesaux
veterán

Baszki! ;] Szeretnék majd látni 1-2 képet. Akár a mostaniak közül is.

(#1636) Hydra SR válasza lesaux (#1635) üzenetére


Hydra SR
addikt

[link]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1637) lesaux válasza Hydra SR (#1636) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi, nem gyenge.

(#1638) pitman válasza Hydra SR (#1627) üzenetére


pitman
őstag

Pl CombineZ, ingyenes és nagyon jó.

(#1639) pitman válasza Ramius (#1631) üzenetére


pitman
őstag

Pedig pont ezt csinálják az óminózus hibás érzékelők...

(#1640) Ramius válasza pitman (#1639) üzenetére


Ramius
őstag

No akkor utánajárok, tudnál bővebbet mondani ezekről a hibás ccd-kről? Mire hivatkozzak a levélben, hol lehet(ett) erről olvasni?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1641) pitman válasza Ramius (#1640) üzenetére


pitman
őstag

A sonynál biztosan van infó a honlapjukon,elég sok saját gépüket, kamerájukat érinti a dolog. Ugyanezt kellene megnézni a Canon honlapján is. Célszerű mind a magyar, mind az eredeti, külföldi honlapot megnézni. Amennyiben találsz a problémára utalást (vagy he nem is), úgy meg kellene keresni a márkaszervizt (e-mail, telefon). Veszteni nem veszthetsz semmit.

(#1642) pitman válasza pitman (#1641) üzenetére


pitman
őstag

pl:
http://www.canon-asia.com/index.jsp?fuseaction=image-phenomena_notice
http://www.dpreview.com/news/0510/05100602canon_ccdproblem.asp

(#1643) dan390


dan390
aktív tag

ez egy videos kerdes lesz, pls segitsetek
hogy kössem ra a gepre ezt a kamerat: panasonic nv-rx11ee
tudom hogy nem digitalis
nekem csak az kell hogy mindegy milyen lassan is de at tudjam tölteni a videot a gepre
mi kell hozza? :F

(#1644) Hydra SR válasza dan390 (#1643) üzenetére


Hydra SR
addikt

Bár nem csináltam még ilyet de szerintem videodigitalizáló kártya (MPEG kártya), és valószínűleg egy kazettás videomagnó is, mert csak azt tudod rákötni. Utóbbi kijelentésem nagyon csak tippelgetés.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1645) orbano válasza dan390 (#1643) üzenetére


orbano
félisten

attól függ milyen minőségben akarod. ha nem kell a csúcsok csúcsa, pl. a 6ezer forintos TV tuneremen is van kompozit bemenet, ha arra rádugod, szépen lejátszod a progi meg felveszi mint egy TVadást.
egy videodigitalizáló is kb ugyanezt csinálja csak profibban és drágábban, hardveres kódolással, gondolom jobb zajszűréssel, stb...

A vér nem válik VAZZE!™

(#1646) dan390 válasza orbano (#1645) üzenetére


dan390
aktív tag

akkor eleg egy ilyen? : [link]
vagy ezek sokkal jobbak? :
[link]
vagy ez? :
[link]

csak veszek egy tunert es igy menni fog?

[Szerkesztve]

(#1647) dan390 válasza dan390 (#1646) üzenetére


dan390
aktív tag

vagy egy ilyen nem lenne eleg? : [link]

(#1648) sandokan66 válasza dan390 (#1647) üzenetére


sandokan66
tag

Az a kérdés, hogy egyszeri felvételről van szó vagy rendszeresen akarod használni?
Egyszeri felvétel esetén javaslom:[link], vagy valami hasonló céget keress, nem érdemes nagyon beleásni magad. Amennyiben többször akarod használni, vagy csak érdekel ,a Videó digitalizáló kártyát javaslom, a tunerkártyánál hosszabb felvételnél elcsúszhat a hang.[link] :F

(#1649) Zola007


Zola007
veterán

Helló!

Lehet, hogy ez nem idevág, de nem találtam más aktuális topicot (a scanneres már egy ideje halott).
Főleg régebbi papírképek (diák nincsenek már meg) és könyvek scannelésére venném valamelyiket a következők közül, azonban nem sok tesztet és véleményt találtam róluk a neten, így légyszíves segítsetek.

A típusok: Epson Perfection V10 és V100 Photo v. Canon Lide 70 és 4400F
ezeket néztem ki a nekem megfelelő árkategóriában (max 22-25), talán még harmincig elmennék valami bestbuy esetén.

Ami a fontos:
---- Elméletileg mindegyikbe beleférnek vastagabb mappák/könyvek is (Epson 180 fokban kihajtható, Canon meg Z-fedős - azt hiszen 1''-ig),
---->de ez legyen valóban is így, ugyanis anyámék régi fotóalbumai ragasztottak, így azzal együtt kell scannelnem, s egy-két bioszos könyven van 7 centi vastag is.

---- A képscan minősége legyen megfelelő a régi 20-40 éves papírképek esetén is, ahol nem olyan harsányak már a színek.

---- Legyen könnyen elpakolható (vékony), mert már így sem férek az asztalomon.

Ami nem fontos, pontosabban engem nem érdekel: hang (erre a Canonnál panaszkodtak egy-két helyen), a tömeg és dizájn. A cél a használhatóság-ár-minőség arány.

Akinek van esetleg tapasztalata ezekkel a típusokkal, legyen szíves írja meg a véleményét, esetleg ha megtenné, töltsön fel egy-egy képet színesben és fekete-fehérben (kép) vagy szöveggel, mert SEMMIT nem találtam neten, pedig erről lehet csak véleményt alkotni.

Mindenkinek előre köszönöm a segítségét, és elnézést, hogy idepofátlankodtam.

THX :)

by Zola

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1650) werttzui


werttzui
őstag

Szerintetek megéri?[link]

PENTAX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.