Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) horvath.adam válasza copass (#21000) üzenetére


horvath.adam
csendes tag

Canon 20D. Tetszik, masszív darab, igazi férfias jószág. Most ki is megyek terepre lőni pár képet.Nagyon örülök hogy irtó gyors a fókusz, a vaku, a sorozat. Nekem ez kellett, meg is kaptam. Látom van itt topik kezdő fotós képeknek, este igyekszem egy érdekes témát felrakni. :)

(#21002) *Ropi* válasza horvath.adam (#21001) üzenetére


*Ropi*
félisten

Azt tudd, hogy a 20D-hez már nincsen semmilyen alkatrész utánpótlás, így ha meghal benne a zár, akkor gazdasági totálkáros a gép. Esetleg használtan veszel egy másikat...Talán még expógombot érdemes cserélni benne ha beáll (20.000 expónként várható kb.), de az is az általad vett értékének a fele...

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21003) _seth_ válasza *Ropi* (#21002) üzenetére


_seth_
veterán

9e egy zárszerkezet hozzá ebayen, kioldó gomb 2-3e. Kicseréltetni viszont kétlem, hogy kevesebb lenne óradíjban mint bármilyen újabb gép esetén :(
Ugyanakkor ki tudja mennyit fotóz, évi pár ezer képpel kb örökéletű lehet nála a gép :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#21004) PhilBrick válasza horvath.adam (#20997) üzenetére


PhilBrick
őstag

Igazából miért is kellett neked egy elég jó rendszerváz, ha sosem fogsz másik obit venni hozzá? :F

(#21005) *Ropi* válasza _seth_ (#21003) üzenetére


*Ropi*
félisten

Valóban egyszerűbb egyszerre cserélni mindkettőt, mert egyrészt akkor csak 1x van megbontva a gép, másrészt meg kevesebb a szerelési díj...Bár így is a közelében lesz a gép árának, szóval valóban gazdasági totálkár. :N

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21006) kacsento1


kacsento1
senior tag

Felkért egy kedves ismerősöm, hogy meglévő elég régi fotókból készítsek egy ajándék fotókönyvet. Tudna valaki ajánlani olyan oldalakat, ahol ötleteket kaphatok, és fotókönyv háttereket lehet letölteni stílusban kategorizálva?

(#21007) fireman123 válasza kacsento1 (#21006) üzenetére


fireman123
őstag

Csak éppen belenéztem, de lehet érdemes jobban belemélyedni a CEWE szerkesztő/rendelő progiba....[link] .. ...biztos vannak ötletek benne, mégha nem is lesz rendelés a vége

(#21008) copass válasza fireman123 (#21007) üzenetére


copass
veterán

+1
elég látványos dolgokat ki lehet hozni belőle, pillanatok alatt. mindenféle varázslat nélkül és már mehet is rendelésre. én csináltam már vele pár dolgot, teljesen elfogadható a végeredmény.
a prémium fotókönyvekhez persze ne hasonlítsuk, de egy átlag felhasználónak teljesen megfelel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21009) *Ropi* válasza kacsento1 (#21006) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vadász, vadász... :N

Belegondoltál abba, hogy azokat a fotókat egységesre kell utómunkáznod mielőtt a könyvbe teszed, hogy a könyv ne úgy nézzen ki mint egy papagáj? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21010) copass válasza *Ropi* (#21009) üzenetére


copass
veterán

ne bonyolítsd túl!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21011) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

2 fajta fényképezőbe szeretnék akkumulátort venni. Kérdésem az, hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni?

Olcsóbb:

[link]
[link]

Drágább:

[link]
[link]

A drágább tényleg eredeti lehet? Jobb lenne az?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#21012) JohnyBlue válasza bugizozi (#21011) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az olcsóbb 1200 és 1400 mAh
a drágábbik meg 700 és 1050mAh

Szóval lehet gondolkozni :D Amúgy én két 1400 ast vennék mert ha még a felét tudja csak akkor is fele annyiba kerül mint az "eredeti"

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#21013) fireman123 válasza bugizozi (#21011) üzenetére


fireman123
őstag

ebay-en minden megtörténhet ....véletlenül még az is, hogy eredetit kapsz :DD
Egyébként én Nikon D5300-hoz vettem dekódolt utángyártottat 3500 ft-ért, míg a gyári itthon 17e ft lett volna .....ugyanannyit tud (egyenlőre) mint az eredeti. ....azért gondolom nem lesz annyira tartós ....de 5ször annyit nem ér az eredeti (nekem)

[ Szerkesztve ]

(#21014) bugizozi válasza JohnyBlue (#21012) üzenetére


bugizozi
őstag

Igen, csak hogy az olcsó mennyire megbízható? Azért jöttem ide érdeklődni, hogy vett-e már valaki ilyet és mennyire vált be neki, vagy csak pénzkidobás mert 1 hét után elpukkan és akkor jobban jártam volna ha már elsőre eredetit vettem volna. De a válaszaitokból úgy érzem hogy jó lehet az utángyártott is?! :)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#21015) fireman123 válasza bugizozi (#21014) üzenetére


fireman123
őstag

4 hónapja használom az utángyártottat, eddig semmi gond vele, ugyanannyit bír mint a gyári .....gondolom azért idővel csökkenni fog majd a teljesítménye ....neked kell dönteni :) , garancia nuku :D

[ Szerkesztve ]

(#21016) copass válasza bugizozi (#21014) üzenetére


copass
veterán

utángyártottnál bele kell kalkulálni egy olyat hogy bármikor kukázhatja magát. tehát tartaléknak jó, de kettőt vennék ha már úgyis olyan ócó!:D kicsi az esély arra hogy mindkettő egyszerre adja meg magát.
nekem is van ami egy éve megy, de van akinek meg 2 hónap után megadta magát...tombola.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21017) xXxian válasza copass (#21016) üzenetére


xXxian
senior tag

Én aksiból nem mernék nem gyárit venni. Mert mi van ha nemcsak magát vágja gallyra...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#21018) nfsu17 válasza bugizozi (#21014) üzenetére


nfsu17
veterán

alig egy évet bírt a canon gyári akkuja (a géphez adták, tehát nem ebay, meg használt, stb.), alig lehet már 70%-ra feltölteni.
de mondjuk onnan még bírja és 500 kép így is simán belemegy.
ha veszek, tuti nem veszek gyárit, csak chip-eset, amit gyárinak ismer fel, de fele annyiért, és abból veszek kettőt.

(#21019) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

11 éves Kodak CX gépem olyanokat csinál, hogy az LCD kijelző a bekapcsolást követően csíkos a képernyő. De nem statikusan, hanem a csikok "mozognak".
Ez egészen a gép kikapcsolásáig így van. Ha csak a képernyőt kapcsolom ki, majd vissza, akkor ugyanúgy megy a csíkozás.

Aztán van amikor bazi világosan rózsaszín az egész kijelző (ilyenkor nem csíkoz), alig kivehető, hogy mi van a képen.

Aztán meg van amikor teljesen normális.

Teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor melyiket csinálja.

Mitől lehet ez?

(#21020) copass válasza Rodzser Mór (#21019) üzenetére


copass
veterán

képeken is látszik? ha igen akkor szenzor kaputt, hanem akkor kijelző. öreg már.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21021) Loner


Loner
tag

Sziasztok!
Remélem itt lehet érdeklődni azzal kapcsolatban ha fényképező gépet szeretnék venni.
Mint kezdő fotós, milyen gépet ajánlotok,kb 40 ezer ft értékbe? ( Gyermekeimet illetve kirándulások alkalmával szeretnék fotózni)
Vagy annyiért nem is érdemes belekezdeni?
Köszönöm! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21022) bugizozi válasza Loner (#21021) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Sztem itt érdeklődj ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#21023) Rodzser Mór válasza copass (#21020) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Igen, látszik a képeken is.
Ha rossz a szenzor, akkor miért van az, hogy valamikor meg jó a kép?

(#21024) *Ropi* válasza Rodzser Mór (#21019) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kijelző szalagkábele valószínűleg kicsúszott a csatlakozóból és kontakt hibás lett...Ha nem akkor maga kijelző döglött meg. Vagy tényleg maga a szenzor...Volt egy hibás Sony szenzor széria, lehet abból került bele.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21025) Loner válasza bugizozi (#21022) üzenetére


Loner
tag

Köszönöm,bugizozi! :R

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#21026) kacsento1 válasza fireman123 (#21007) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm, de ismerem a a programot. Készítettem már vele könyvet, de akkor is a ps mellett döntöttem inkább. Csak jó minőségű háttérre lenne szükségem.

(#21027) kacsento1 válasza *Ropi* (#21009) üzenetére


kacsento1
senior tag

Tisztában vagyok vele, hogy nem lesznek egyformák a képek, már azért se, mert valamelyik idén készült, és van amelyik 60 éve :) De valamit azért lehet vele kezdeni, csak jó háttérre lenne szükségem.

(#21028) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv! Jobb híján ide írom. Nem olyan régen váltottam Windows-ról OSX-re. Az lenne a kérdésem, hogy milyen fájlkezelő tudná megjeleníteni a képeket tartalmazó mappákban az egyéb tulajdonságokat a fájlok mellett. Záridő, rekesz, ISO, ilyesmik. Anno a Win-ben voltak ilyen oszlopok, de a Finderben nem találtam.

(#21029) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Lehet hülye kérdés lesz, kiterjesztés és biztonsági tárolás sokszor előjön, de ti a képiteket, milyen szisztéma szerint rendezitek/tároljátok? Át szoktátok nevezni őket, vagy a gyári név marad? Külön a portré, táj stb, esetleg a készítés ideje szerint?

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#21030) copass válasza kriszwells (#21029) üzenetére


copass
veterán

mapparendszerem:
év/ hónap/ dátum helyszín esemény /
pl.:
2015/
09/
150915 RONCSBÁR UZIPOV
ha ügyfélnek megy akkor a végleges képeket átnevezem sorszámozva, exifet nullázom
naponta van backup több helyre is, neten másik gépre ilyenek.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21031) *Ropi* válasza kriszwells (#21029) üzenetére


*Ropi*
félisten

A mappa neve: dátum + esemény neve, benne a fájlok óra-perc-másodperc-századmásodperc néven. Ha több napos esemény, akkor minden fájl kap egy prefixet a saját napjával, tehát mondjuk 1_181224010.cr2. Ennek megvan az az előnye, hogy nem tudnak bepróbálkozni azzal, hogy elkérik a többi 986 db képet is, amit a hagyományos, sorrendben történő fájlszámozás alapján kikalkuláltak. ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#21032) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Hétvégén odaadtam unokahúgomnak kicsit a fényképezőm. Most vettem észre, hogy azóta csíkos képek készülnek, pl:

A szenzor sérülhetett, vagy nem biztos, hogy ekkora a baj?

Köszi!

(#21033) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

Kezdő dslr használó vagyok, így nézzétek el ha nagy hülyeséget vagy nem pontosan kérdezek.

Az általános szabály szerint (ha jól emlékszem :) ) ha egy obit mondjuk 100 mm-re állítok akkor ennek a reciprokától (1/100) ne legyen hosszabb a záridő, hogy ne mozduljon be ....ezt Nikon DX-es gépen szorozni kell 1,5-el és nem 1/100-ra hanem 1/150-re kellene állítanom mert DX-en a 100 mm igazából ekv. 150 mm? ...vagy itt nem kell szorozni a crop értékkel?

További kérdésem, hogy ez a "leghosszabb záridő" szabály rázkódáscsökkentő bekapcsolása nélkül értendő, vagy bekapcsolt rázkódáscsökkentővel?

Bocs, ha nem túl szakmai szavakkal fogalmaztam, de talán érthetőek a kérdéseim :B

(#21034) PhilBrick válasza fireman123 (#21033) üzenetére


PhilBrick
őstag

Teljesen jól gondolkodsz, a croppal is. Én azért szabálynak nem nevezném, inkább irányelv. Régi dologról van szó, így stabilizátor nélkül értendő.

(#21035) k!nG


k!nG
aktív tag

Mattüveg cserét D3100-nél mennyiért és hol lehet?

https://www.behance.net/vargadom

(#21036) kriszwells válasza *Ropi* (#21031) üzenetére


kriszwells
aktív tag

:D igaz
Kösz a választ, ez akkor elég szubjektív ki hogy, de mindenki próbál rendszert alkotni

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#21037) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Létezhet olyan álló tok, amibe egy markolatos D80 belefér egy 18-135-os obival?

Koszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21038) fireman123 válasza PhilBrick (#21034) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi!

(#21039) cigam válasza istvan170 (#21028) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem használod a Fotók alkalmazást a fotók kezelésére? Könnyebb lágyabb jobb érzés egy erre a célra szakosodott programot használni, mint egy általános cálú fájlkezelőt.

Amúgy a kijelölt képen cmd+i és a Több infó-t lenyitva ott van minden adat. De készíthetsz inteligens mappát amiben a felbontástól kezdve a különféle exif infókig "egybe" gyújtheted amit éppen keresel:

Esetleg gyere át ide, hátha nekik is van ötletük.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21040) copass válasza cigam (#21039) üzenetére


copass
veterán

nem szabad programfüggőre építeni egy rendszert. még ha apple akkor se!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21041) cigam válasza copass (#21040) üzenetére


cigam
félisten

Miért is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21042) copass válasza cigam (#21041) üzenetére


copass
veterán

ne szoftvertől függjön a rendszered, hanem minél függetlenebb kell hogy legyen és az alap fájl műveletekkel is elérhető legyen. nem utolsó sorban biztonsági másolat miatt is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#21043) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Szerintetek ez a fotó egy képből lett összerakva vagy kettőből (esetleg még többől)? Kérdésre a feltöltő azt írja, hogy 1-ből, ennek ellenére a kép dinamikája meglepően nagy. FF vázzal készült 1 db RAW-ból valóban ki lehet hozni ekkora dinamikájú képet ilyen minőségben?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#21044) PhilBrick válasza Fotonhámozó (#21043) üzenetére


PhilBrick
őstag

Meg lehet csinálni. A legnehezebb része fényszennyezés nélküli területet találni.
Szóval kiment a pusztába ahol párszáz kilométeren belül semmi sincs, aztán letette a gépet jó hosszú záridővel, a végén meg elélépett és felvillantotta a zseblámpát.

(#21045) Digger válasza PhilBrick (#21044) üzenetére


Digger
senior tag

Nagyon nem lehetett hosszú a záridő, mert akkor pontszerű csillag nem lenne a képen. A bal kezében vaku volt szerintem. Az is több kép képből való készítésre utal, hogy több különböző hosszúságú hullócsillag van a képen.

(#21046) PhilBrick válasza Digger (#21045) üzenetére


PhilBrick
őstag

Nem annyira hosszú záridő, mint nálunk kellene azAlföldön. Itt a kulcs fényszennyezés hiánya és esetleg a nagy magasság.
A hullócsillag pedig engem erősít, ha több képből rakná össze, akkor ezeket kihagyná belőle. És egyébként miért fontos, hogy különböző hosszúságúak?

(#21047) Fotonhámozó válasza PhilBrick (#21044) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Fényszennyezés ezen a képen is van, jól lehet látni. Ahogy azt is, hogy a fényforrás környékén a csúcsfényeket erősen visszahúzta (és narancsosra színezte). Érdekes módon a kép jobb felén, a kiálló sziklától balra ennek a hatása még erősebben jelentkezik, az égbolt/sziklák találkozásánál szürkefátyolos a kép, nem is látszódnak ott a csillagok. Ugyanakkor az embertől balra viszont kevésbé fátyolos és látszódnak a horizont felett a csillagok, de még furcsább, hogy a fénycsóvától közvetlenül jobbra is látni a csillagokat.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#21048) Fotonhámozó válasza PhilBrick (#21046) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Miért hagyná ki? Ha külön 1-1 képből áll az égbolt és az előtér az alakkal együtt, akkor semmi problémát nem okoznak a hullócsillagok utómunka során.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#21049) cigam válasza copass (#21042) üzenetére


cigam
félisten

Egy fotó kezelő programban melyik fájlművelet nem érhető el? No meg melyikre mikor/milyen gyakran van szükség? Ez miért nehezebb egy fotókezelőből?
Ez éppen olyan beidegződés/megszokás kérdése, minthogy a zenéket is mindenféle trükkös könyvtárszerkezetben tárolod, vagy rábízod az iTunes-ra(vagy más zenekezelőre)

A fotó kezelő adatbázisáról/fájljairól nem lehet biztonsági mentést készíteni? (Pláne OS X alatt, amikor ott beépített időgép). Arra tényleg figyelni kell, hogy ami nincs 3 helyre elmentve az nem is létezik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21050) copass válasza cigam (#21049) üzenetére


copass
veterán

jajj ezt ne már!:D mert az apple mindíg jobb ugye? :U
ha mappa/fájlnév/exifben van eltárolva a fontos információ akkor utána már tök mindegy mivel használom. picasa, totalcommander, fotókezelő akármi.
a mappa rendszer, fájlnevezés meg állandó marad.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.