Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30001) vihartigris válasza Teasüti (#29999) üzenetére


vihartigris
őstag

Az előtétlencse a széles látószöghöz kell, úgy jobban terít.

bármi reciproka a semmi

(#30002) Teasüti válasza Timer (#30000) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Az előtétlencse a széles látószöghöz kell, úgy jobban terít."
Az csak egy pótlék, ha nincs kéznél a kupak. Semmi nem indokolja a kettő egyidejű használatát.
Tekintve, h a diffúzoron levő lencse is ugyanazt a szerepet tölti be.
Ezzel jó esetben is csak fényt veszítesz.

[ Szerkesztve ]

(#30003) Timer válasza Teasüti (#30002) üzenetére


Timer
veterán

Értem, akkor ma is tanultam valamit, a fényérték vesztés egyértelmű volt, de azt nem sejtettem, hogy a kettőt egyidejűleg nem lehet használni (jelzem, a kézikönyv sem írja). Drága tanulópénz volt, de megjegyeztem... :(

(#30004) Teasüti válasza Timer (#29998) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy csak a napló kedvéért:
Hát, nem volt jó ötlet, de persze én hibáztam, nem is erre lenne való (mondanám, ha nem lenne hozzá gyárilag S2 bracket direkt softboxhoz, és ha nem írná a manuál, hogy 30 villantást is elbír fullban).
Ha jól rémlik, akkor a 30 villanást arra írja a kézikönyv, hogy ennyit tud túlmelegedés nélkül. Eztán dobja a hibaüzenetet, majd várni kell míg lehűl. Ez biztosított szellőzés mellett értendő, a felszabaduló hő bezárása nélkül.
Arról nem szólt a fáma, hogy nem tudsz kárt okozni abban, ami a lencse előtt van. :D A felszabaduló energia elegendő egy elsőfokú égési sérüléshez, ha rátenyerelsz a front lencsére és elsütöd a vakut. Ha mondjuk vmi műszálas anyagot szorítanál oda, 30 lövéssel még akár ki is gyújthatod.

Ha softbox-ot használsz, akkor bare flash. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30005) mikrofon válasza Teasüti (#30004) üzenetére


mikrofon
addikt

"elegendő egy elsőfokú égési sérüléshez, ha rátenyerelsz a front lencsére és elsütöd a vakut. Ha mondjuk vmi műszálas anyagot szorítanál oda, 30 lövéssel még akár ki is gyújthatod."

Ez így igaz is, azonban sem a tenyér sem a műszálas ruha nem tartozéka a vakunak és a gyártó által javasolt helye sem közvetlenül a lencse előtt van. Míg a használt fényterelő tartozéka és a lencse elé is kell rakni. Tehát ha van olyan körülmény, ami ilyen esetben kárt okoz, akkor annak szerintem benne kéne lenni a használatiba

(#30006) Timer


Timer
veterán

Mindkettőtöknek írom: valahol mindkét megállapítás igaz, és lássuk be, én is hülye voltam, a tech spec meg szerintem túlzó, legalábbis igy, ahogyan én használtam, biztosan nem tesztelték ki. Az szerintem egyértelmű, hogy nem a 160-as stripboxban, meg a 80*80-as softboxban sült meg ilyen villanás szám mellett, szerintem ha tűző napon használom a vázon, akkor jobban átmelegeszik, mint a stripben. Ott jó eséllyel hibáztam, hogy lehajtott deflektorra még a kupakot is ráhúztam, ami lehet, hogy a jártasabb fotósok szemében egy szimpla amatőr hiba, de szerintem illet volna a manuálba erről egy sort írni, hiszen ezt a vakut nem a kő profik veszik, és emiatt én például átolvastam tokától bokáig. De még egyszer: én voltam a hibás, eleve egy átmeneti megoldásként használtam most a TT-ket "tanulós stúdiózásra", mert amikor vettem őket, még teljesen más volt a cél. Mindenesetre, berendeltem most még két MS300-at, a kis TT-ket pedig javíttatom, és mobil segédletként használom őket (a HSS mondjuk jól jött beltérben is, szerettem, hogy nem kell 1/160-ba ragadni, valahogy az 1/250-nél biztosabb a kezem, de ez van, az FV150 számomra egyelőre megfizethetetlen, pláne kettő).

[ Szerkesztve ]

(#30007) Teasüti válasza mikrofon (#30005) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem rémlik, h írtak volna a kupakról a használatiban. Az első oldal viszont szokás szerint azzal van tele mit ne csinálj és mire figyelj. Persze nem vágom fejből, mert ez a rész csak az amcsiknal szól, de megkockáztatom lesz ott vmi a melegedésről és szellőzésről. Továbbra is tartom ha rendeltetésszerűen van használva és biztosított a szellőzés, akkor nem ég meg a fényterelő sem. Ez egy extrém eset volt szerintem. Nekem pl eszembe se jutna ilyesmi. :)

(#30008) mikrofon


mikrofon
addikt

Hátha valakinek ez egy lökés a "jobb és egyszerűbb" világ felé:
"csak ma" 30% BF kedvezmény van a C1 Capture One szoftverre.

[ Szerkesztve ]

(#30009) Speeedfire válasza mikrofon (#30008) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Én csak ezeket látom.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30010) mikrofon válasza Speeedfire (#30009) üzenetére


mikrofon
addikt

mert kuponkódos. Amikor fizetsz, akkor kell megadni. A kártyaszám felett van egy kis kék szöveg arra kell kattintani.

Többi PÜ-ben ;)

[ Szerkesztve ]

(#30011) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Beszéljünk inkább arról ki mit gondol a most érkező Luminar AI-ról?
Van itt akinek van közelebbi tapasztalata a Luminar 4-gyel?
Most épp az Aurora HDR próba verzió jön lefelé, hogy el tudja dönteni kell-e a csomag vagy nem. Ha Halo nélkül összerak egy HDR képet és ügyesebb az LR-nél, akkor jöhet. :D

Illetve a katalógus funkció érdekelne Luminar-ban. Erről nem találok infót vagy videót. Minden youtuber csak szerkesztget, de senkit nem láttam katalógust csinálni benne. Ki tud váltani vajon egy LR-t egy az egyben mondjuk eskü fotósnak aki több ezer képpel dolgozik?

(#30012) kovsol válasza Teasüti (#30011) üzenetére


kovsol
titán

Most van egyébként humble csomagban Luminar 4 és Aurora HDR [link] meg hozzá pár look.
Én használom a Luminar 4 -t lightroomba beépülva, meg az Luminar AI -t is előrendeltem.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#30013) Teasüti válasza kovsol (#30012) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen a katalógus funkció? Valamint importálás után a szortírozás az lehetséges hasonlóan úgy, mint LR-ben? (Pick/unpick)
Milyen az általános sebességérzet?

Jól látom, hogy itt jótékonyságból adják a szoftvert durván leárazva?
Ez akkor a negyedik árlista amit látok. Skylum saját oldalain is van vagy három különböző ár, attól függően melyik szoftverre kerestél rá a csomagban. Nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek ezen. :DDD
Nem túl bizalomgerjesztő. Tudják egyáltalán, hogy két linkkel arrébb olcsóbban adják a szoftverüket a saját weboldalukon? :C

[ Szerkesztve ]

(#30014) Teasüti válasza kovsol (#30012) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi a linket! Be is húztam mindkettőt. Mit kérsz? :DDD

(#30015) Timer


Timer
veterán

Luminar 3 óta aktívan használom a terméket, jelenleg a 4-es verziót is nulladik naptól. Hulladék a teljesítménye, izom vason is csak kocog, az AI funkciók szerintem sok esetben használhatatlanok, drága a look pack hozzá, és mind a mai napig képes összeomlani. Support már névről ismer... Ettől eltekintve szeretem és használom minden képhez, mert már kiismertem a sajátosságait, nekem a LR vonal nem jött be, a Capture-t meg nem ismerem annyira, de drága is hobbi célra, szerintem. Egyébként a humble ajánlat bajnok, és most még a marketen is félron van minden. Van LuminarX tagságom két hónapja, de egyelőre azt mondom, kár volt. A LuminarAI szerintem túlzottan kiveszi a kontrollt a user kezéből, de majd kiderül. A Liquify konkurens toolja jó lehet, és elvileg az engine-t is alapoktól írták újra. Teszem hozzá, utóbbi már kellett, egy Capture fényévekkel gyorsabb mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#30016) Teasüti válasza Timer (#30015) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy órája gyurmázok vele. De jah, a teljesítménye az kaki.
Egy-két videót láttam az L AI-ról, de ránézésre megegyezik a Luminar 4-el majdnem minden fukciója.

Aurora HDR pl fél perc mire összerak egy képet. És azért annyira nem jó az eredmény. Lehet csak a témám volt rossz - sima landscape -, de a halo is ott van a horizont felett mint minden más szoftverben.

De az égbolt csere (ami szerintem az egyetlen nagy dobása) az fasza. :D Eddig kezdtem odafigyelni, hogy ne legyen fehér égbolt egy képemen se, mert szerintem az technikai hiba. De ezzel a két szoftverrel ilyen problémám többet nem lesz. :))
Viszont a beépített égboltok botrányosan alacsony felbontásúak. Van amelyik még 2K széles sincs, ami vicc.
Jah meg az arc javítás is egész korrekt. Ezekkel tényleg lehet időt spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#30017) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Sziasztok!

Egy pár éve olvastam egy cikket, bejegyzést nagyon jó minőségű, teljesítményű, újratölthető akkukról. Eneloop elemekkel hasonlították össze, talán azok is fekete (vagy fehér) színűek voltak. Kifejezetten fotós berkekben elterjedt. A cikket azóta sem találom és most szükségem lenne rá. Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy melyik az a márka, amit keresek? Alternatívák is jöhetnek.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#30018) Teasüti válasza Ricardo128 (#30017) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És mit tud, amit az Eneloop nem?

(#30019) Teasüti válasza Timer (#30015) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Luminar AI-ra kíváncsi leszek. Egy előfizetést biztos nem ér meg, mikor a licenc ára lemegy pár hónap alatt. De az L4 sebességéből ítélve nem lesz sétagalopp arcon vágni 3000 képpel alkalmanként a szoftvert, szóval erős a gyanúm nem lesz itt semmilyen trónfosztás (LR). Pluginnek lesz ez "csak" jó, de annak szupi.
Viszont ha működik az algoritmus, akkor állatira tetszik ami csinál! :K
Felső az LR export ahogy anno átadtam. Alsó az "Edit in Luminer". Le vagyok döbbenve. Affinity-ben hozni ugyanezt az nem ennyire egyszerű az biztos. Köszi még egyszer a linket kovsol!! :R

(#30020) kacsento1 válasza Ricardo128 (#30017) üzenetére


kacsento1
senior tag

Ikeás fehér Ladda akksik megegyeznek az Eneloop akksikkal töredék áron. Szerintem erre gondoltál. Másról nem tudok.

(#30021) Timer válasza Teasüti (#30016) üzenetére


Timer
veterán

Az arc javítással azért vigyázni kell, csak szólok! ;) A bőr retus olyan zajt b@sz néha random, hogy sírsz, én már szívtam meg ezzel, órákig néztem, hogy milyen lépésnél jön be a zaj, ami a nyersen nincs, mire rátaláltam... Vicces, mert nem mindig csinálja. No meg nem is látja jól az arcot sokszor, és csak húzod a slidert, de semmi nem történik (dokumentált hiba, úgy 1 éve, semmi gond, ezt se javítják már...). Teljes testes bőrfelületnél meg kábé semmi értelme nincs csak az arcot javítani, szerintem. Az égcsere tényleg nem rossz, a store-ban biztos kapsz hozzá nagy felbontású textúrákat is! :DDD Ettől eltekintve tényleg egy jó funkció, de én leggyakrabban a PortraitAI-ból az eye enhancer-t, és a lips részt szoktam használni, azok elég megbízhatóan adnak természetesnek ható, mégis ütős eredményt.

Az erase tool és a clonestamp is frankó szerintem, csak ezek is viccesek, mert ha egy landscape képen nyomsz valamelyiket a kettőből, majd elforgatod a képet, akkor szétvágja az arányokat és torzít, de nem kicsit. Ez is kábé féléves gond, többen panaszkodnak rá, de a support csak terel, és nem tudja igazolni a hibát. Hát ráb@sztak, mert másokkal szemben én felvettem nekik magam az egész folyamatot, és elküldtem nekik a nyerssel együtt, hogy akkor sok sikert, lehet próbálkozni, nem csak a pénzt beszedni a szoftverért meg az előfizetésért. Írt is a support két hét múlva, hogy köszi, reprodukálták ők is a hibát, majd valamikor javítják... :W

Az is vicces volt, amikor írtam nekik, hogy tetű lassú a szoftver. Válaszoltak, hogy kevés a memória. Visszaírtam, hogy 64 GB, amiből max 12-13 GB-ot használ a Luminar. Visszaírták, hogy kevés a proci. Ment válaszként,hogy 8 mag 16 szál, 4,2 GHz-en. Erre visszaírták hogy jah, AMD... :) Gyanítom, Intel esetében meg azt írták volna, hogy a kevés szál a gond.

Köcsög egy banda ez.

[ Szerkesztve ]

(#30022) Timer


Timer
veterán

Hogy a megpörkölt TT350N párosról is írjak valamit: Mikrosattól válaszoltak, hogy a nem hazai vásárlású GODOX eszközöket is javítják (a weboldalon ennek speciel az ellenkezője szerepel), csak drágább alkatrész és drágább munkadíj mellett. Nekem ez így is rendben volt, elküldtem őket javításra, majd meglátjuk, mennyi lesz a cehh. Meg cserébe rendeltem két MS300-at a meglévő mellé, hétvégén próbaüzem. Remélem, ezekkel nem gyújtom meg a softboxot! :D

[ Szerkesztve ]

(#30023) mikrofon válasza Timer (#30022) üzenetére


mikrofon
addikt

:C

(#30024) Teasüti válasza Timer (#30021) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Akkor gondolom ezért jön a Luminar AI (aka Luminar 5), mert a 4 alapjaiban el van qrva. :DDD
Mondjuk én se fejleszteném már, amikor küszöbön az új. De ígéreteik szerint még 1 évig támogatni fogják, szóval vicces dolog.
Mindegy, 20 fontot megért a csomag a HDR szerkesztőjükkel együtt meg pár égbolttal. Teljes áron lehet már húznám a szám. :B
AI-nál meg majd meglesem miben más, mint a 4. Első blikkre 90%-ban ugyanaz, mint a 4.
Köszi az észrevételeket, ezekre figyelek majd!
Igen, a szem enhance az nekem is bejön. A lip is tetszik. A skin enhance az szerintem gagyi. Az semmi mást nem csinál, csak ellágyítja az arcot.
Azt az LR is tudja. :)

Illetve amit észrevettem, hogy néha fűrészfogasan hagyja az égboltot. Arra még nem jöttem rá mikor és mi okozza. Ezt egy blur brush megoldja, ha fókuszon kívül van. De amúgy elég ciki lenne azt kijavítani kézzel.

[ Szerkesztve ]

(#30025) Ricardo128 válasza kacsento1 (#30020) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszi, ez lesz az. :)

Teasüti: Olcsóbb.

gölmétcsül ©

(#30026) Speeedfire válasza Ricardo128 (#30025) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ilyenek vannak nekem is, vettem vagy 20 darabot. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30027) Timer válasza Teasüti (#30024) üzenetére


Timer
veterán

Igen, amikor megláttam a humble csomagot, erősen remegett a szemem... Maradjunk annyiban, hogy én még hűség bónusszal, előrendelésben is jóval drágábban vettem. Egyébként ma BF van a looksok között is, szétnézek, jól jönne némi újdonság. Amúgy a LR tiszta képi világát (ami a képeden is visszaköszön) nagyon irigylem, Luminarban hasonló sincs, maximum LUT-ok.

[ Szerkesztve ]

(#30028) Teasüti válasza Timer (#30027) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, Luminar Natural profilja úgy néz ki, mint egy Instagram filter. De tegyük hozzá, h LR-ben sem a nyers raw köszön vissza, hanem a default képprofil (Adobe Standard-et használom leginkább).
Viszont ha LR-ből tolom át a képet Luminarba, akkor látszólag nem húz rá semmilyen profilt ami jó.

[ Szerkesztve ]

(#30029) Timer válasza Teasüti (#30028) üzenetére


Timer
veterán

Nem tökéletes, de Luminarban kiválasztható az Adobe Standard, én azzal dolgozom többnyire.

(#30030) Teasüti válasza Timer (#30029) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt hol keressem? A Look-ok között alul?

(#30031) Speeedfire válasza Teasüti (#30028) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

LR alatt elvileg a camera beállításait is lehet használni...nekem még nem sikerült egyszer se. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30032) Teasüti válasza Speeedfire (#30031) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt a profil böngészőben megtalálod (develop modul, jobb oldal a basic fül tetején ahol írja a képprofilt). Elvileg a Fuji filmszim-ek alapból benne vannak.

Vagy arra gondolsz, amit a gyári szoftver tud, h áthozza a HL +1, Shadow +1, Color, stb beállításokat a vázból?

[ Szerkesztve ]

(#30033) Speeedfire válasza Teasüti (#30032) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

A váz színeit, de én ott nem találom a sony-ét. Pedig ott kellene lennie a listában. :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30034) kovsol válasza Speeedfire (#30033) üzenetére


kovsol
titán

Az fura, mert nekem A6100, A6300 és A7III esetében is mutatja:

May the Force be with you!

(#30035) Timer válasza Teasüti (#30030) üzenetére


Timer
veterán

Nem, megnyitod a képet, és az Edit fül Light menüpontjában találod. Persze mindezt a L4-en belül, LR beépülőt nem használok.

[ Szerkesztve ]

(#30036) Timer


Timer
veterán

[link]

Jupio akkumulátorok, fotós tartozékok nettó áron! Valódi akció, én egy ideje már nézegetem az EN-EL15 akkut, valóban olcsóbb most. Hátha másnak is jól jön!

[ Szerkesztve ]

(#30037) Teasüti válasza Timer (#30035) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! :R
Nekem eltolja zöldbe a WB-t, ha azt használom. WB picker is vmi +60-ra rakja pink-be a fehéret, ami fura mert Fuji-n általában olyan +20 körül szokott lenni a semleges fehér.
Amúgy más különbséget nem látok így első blikkre.
Nem lehet, hogy a "nem tiszta" kép ami neked ismerős, az csak azért van mert rátoltam a filtereket? Mystic, Glow meg fene se tudja még miket.

(#30038) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Nemrég itt is téma volt. 🙂

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30039) Teasüti válasza Speeedfire (#30038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mik voltak a kommentek?

(#30040) Speeedfire válasza Teasüti (#30039) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem néztem. :(

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30041) Timer válasza Speeedfire (#30038) üzenetére


Timer
veterán

Úgy látom, akkor ezt nem csak én ettem meg. Gondolkodtam rajta azóta is, nézegettem a vakut, és szerintem itt az a fő gond, hogy 24 mm állásban már durván közel kerül a villanőcső a front lencséhez. Nem tudom, más típuson ez milyen, de ezek szerint GODOX-nál ez a divat. Márpedig, ha ráhajtod a fényterelőt, kapásból erre a távra áll be a rendszer. Azért erre a szituációra építhettek volna valami limitációt a vezérlésbe, persze nekem is lehetett volna több eszem. A jó hír, hogy ma 6 órán át sem sikerült felgyújtani a boxokat az ms300 trióval! :DD

Teasüti: lehet, hogy félreértelek, de pont azt írtam, hogy tiszta, természetes hatású a képed, és ilyet nem tudok L4-ben összehozni. Van olyan csaj fotós ismerősöm, aki semmit nem állít kézzel, rádurrant egy presetet LR-ben, és tök jól néz ki, én meg vért pisálok, akkor sem érem el azt a hatást.

[ Szerkesztve ]

(#30042) Teasüti válasza Timer (#30041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értettem én. L4 = "nem tiszta", LR = "tiszta". És erre írtam, hogy ha nem eresztesz rá Insta filtereket (Mystic, Glow meg a többi), akkor az alap színprofil nem olyan vészes L4-ben. De az Adobe Standard L4-es implementációja szerintem egy nagyon gyenge utánzat, vagy vmi nagyon félrecsúszott annál. Vagy nem értem nekem miért tolja el zöldbe elég durván. Az alap természetesebbnek hat.

(#30043) Teasüti válasza Timer (#30041) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megpróbálom ma este összerakni raw-ból közel ugyanazt a képet. Annyira nem ismerem még a szoftvert, görbékhez még nem nyúltam csak a csúszkákhoz de olyan 80%-ban megvan ugyanaz a look ami LR-ben.
Vmiért a shadow-t nem tudom úgy megemelni, hogy ne legyen tejfehér a kép vagy ne másszon el az expo. De a színtónusok megvannak és LR-ben is görbézek, szóval lehet az S-curve lesz a nyitja. Effektezés nélkül nekem elég "tisztának" tűnik L4-ben is. Munka után még gyurmázok vele kicsit és feldobom.

[ Szerkesztve ]

(#30044) Timer válasza Teasüti (#30043) üzenetére


Timer
veterán

Oké, akkor én értettelek félre! ;) Nem nagyon szoktam használni egyik általad említett mágiát sem, csak kézzel retusálok, színhőt állítok, és ennyi. Ennek ellenére nem az igazi, valahogy nem érzem benne a dinamizmust, amit például ugyanannál a képnél egy Capture tud. Lehet, hogy a jpg exportnál csúszik el. Élesítéssel és anélkül is próbálom, valahogy minden fakó, kevésbé életteli. Nem a szaturációra gondolok, inkább az általános dinamikára. Viszont a zöldesedést nem látom, amiről beszélsz, de majd dobok fel egy publik képet estefelé.

[ Szerkesztve ]

(#30045) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!
Árazásban szeretnék segítséget kérni:
Egy Fujifilm X-E3-ért ~16.200 expóval, dobozzal, tartozékokkal, jó állapotú (1000mA felett vesz fel töltést) gyári akksival mennyit lehet kb kérni? Kit-ben vásárolta anno az előző gazdája, áprilisban vettem meg 2.988 expóval, XF18-55-el, de az obit azt megtartanám egyelőre. Novemberig volt garis, éppen most jár le, és kívülről is hibátlan, bőr tok van hozzá, illetve egy lensmate thumbgrip.
Köszi a válaszokat előre is! :R

www.brczart.hu

(#30046) vihartigris


vihartigris
őstag

Portré fotózás témában keresek egy jó könyvet, az sem baj ha magyar nyelvű.
Mit érdemes venni?

bármi reciproka a semmi

(#30047) Peczek válasza vihartigris (#30046) üzenetére


Peczek
aktív tag

Én ezeket találtam (nekem ezek vannak meg), de ez mind angol:

Hollywood Portraits - Classic Shots and How to Take Them
The Art of Bridal Portrait Photography - Techniques for Lighting and Posing
Master Posing Guide for Portrait Photographers - A Complete Guide to Posing Singles, Couples and Groups
The Art and Business of High School Senior Portrait Photography
Posing for Portrait Photography - A Head-to-Toe Guide for Digital and Film Photographers
Classic Portrait Photography - Techniques and Images from a Master Photographer
The Best of Teen and Senior Portrait Photography - Techniques and Images from the Pros
Digital Portrait Photography of Teens and Seniors - Shooting and Selling Techniques for Photographers
Group Portrait Photography Handbook for Digital and Film Photographers (2nd. Edition)
Professional Portrait Lighting - Techniques and Images from Master Photographers
The Best of Family Portrait Photography - Professional Techniques and Images for Digital and Film Photographers
How to Start and Operate a Digital Portrait Photography Studio
Professional Posing Techniques for Wedding and Portrait Photographers
Portrait Photographer's Handbook (Third Edition)
Professional Portrait Posing - Techniques and Images from Master Photographers
500 Poses for Photographing Women - A Visual Sourcebook for Portrait Photographers
Professional Children's Portrait Photography - Techniques and Images from Master Photographers
Children's Portrait Photography Handbook
50 Lighting Setups for Portrait Photographers - Easy-to-Follow Lighting Designs and Diagrams
The Sandy Puc' Guide to Children's Portrait Photography
Simple Lighting Techniques for Portrait Photographers
Professional Portrait Photography - Techniques and Images from Master Photographers
Existing Light Techniques for Wedding and Portrait Photography
Posing Techniques for Location Portrait Photography
The Best of Portrait Photography - Techniques and Images from the Pros (Second Edition)
Portrait Photography Handbook
Studio Portrait Photography of Children and Babies (Third Edition)
On-Camera Flash - Techniques for Digital Wedding and Portrait Photography
Guide to Head and Shoulders Portrait Photography
Power Marketing, Selling, and Pricing - A Business Guide for Wedding and Portrait Photographers (Second Edition)
The Art of Children's Portrait Photography
Master Posing Guide for Children's Portrait Photography
Portrait Lighting For Digital Photographers - The Basics and Beyond
Mother and Child Portraits - Techniques for Professional Digital Photographers
Senior Portrait Photography Handbook - A Guide for Professional Digital Photographers
Digital Portrait Photography for Dummies
The Portrait in Photography
Portrait Photography - Secrets of Posing & Lighting
The Perfect Portrait Guide - How to Photograph People
The Zeltsman Approach to Traditional Classic Portraiture
Photoshop Effects for Portrait Photographers
Master Lighting Guide for Portrait Photographers

(#30048) Teasüti válasza Peczek (#30047) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:Y
Érdekelne a portfóliód. :B

(#30049) Speeedfire válasza vihartigris (#30046) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szerintem nézz yt videókat, ws-okat ezzel kapcsolatban.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#30050) vihartigris válasza Peczek (#30047) üzenetére


vihartigris
őstag

Könyvtárat nem akarok nyitni :D

bármi reciproka a semmi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.