Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Stitch válasza Smogus (#1250) üzenetére


Stitch
őstag

Tényleg jónak tűnik..használ valaki ilyet?

(#1252) Predator... válasza quantal (#1247) üzenetére


Predator...
tag

Nekem egy Case Logic tatyóm-van, ami eléggé feltünően fotós táska...
De mint mondtam most készül egy iskolás hátizsák sufnituning...

én arra gondoltam hogy varratok anyuval vagy mamámmal(régebben hátizsákokat varrt)
egy olyan tokot ami teljesen védi a hidegtől...tehát táska anyagra gondoltam az elején egy kis műanyag ablak meg egy a rendszervakunak...nameg hátul az lcd-nek belül 10mm-es szivaccsal bélelve és csinálni 2 gumírozott nyílást ahol betudom dugni a kezem és a csuklómra szorul ezáltal nem megy be a hideg...és amikor kiveszem a kezem a gumi rész összeszorul a maradék rést meg én kötöm össze.... na milyen ötlet?:D :C

Tényleg megvalósítható...majd dobok fel képeket a kész sulis/fotós táskáról...elvileg ma már lessz béte verzió;)



''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#1253) orbano válasza Stitch (#1251) üzenetére


orbano
félisten

igen én köv héten veszek vagy ilyen barnát vagy szürkét, kedvesemnek egy narisari van :)

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1254) orbano válasza Predator... (#1252) üzenetére


orbano
félisten

én majd megkérem anyukámat hogy kössön egy pulóvert a gépnek :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1255) werttzui válasza orbano (#1253) üzenetére


werttzui
őstag

Aranyos :) öö mármint a táska :DDD

PENTAX

(#1256) ThufirHawat válasza orbano (#1239) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Leferdítettem a CoC/DOF cikket ékes magyar nyelre, fent van az oldalamon, olvassátok el. Kicsit nyers lett, de lényeg szerintem kijön belőle. Rögtön összeáll majd a kép... Szó szerint. ;) [link]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1257) adik válasza Predator... (#1244) üzenetére


adik
őstag

[link]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1258) Stitch válasza orbano (#1253) üzenetére


Stitch
őstag

Milyen felszereléshez veszed? Valóban kényelmesen elfér benne egy dslr, rajta egy objektívvel plusz 1-2 lencse és a kiegészítők?

(#1259) Predator... válasza adik (#1257) üzenetére


Predator...
tag

Zsír vagy...ilyenre gondoltam kb....kösze

itt az obi kint van...annak szerintetek nem lessz baja?
vagy kérdezzem meg őket?

MOD: egy sor törölve:)

[Szerkesztve]

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#1260) adik válasza Stitch (#1258) üzenetére


adik
őstag

vagy 3 méretben kapható. Amit én láttam egyszer, abban volt egy dslr, egy slr markolattal, kit-obi, ultrazoom, tele, meg egy fix 50, egy vaku - és még a jó ég tudja mi, amire nem emlékszem...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1261) Smogus válasza Stitch (#1258) üzenetére


Smogus
őstag

Nézd meg a honlapjukat, mondjuk nem igazán találtam az ottan cuccokat itt magyar forgalmazóknál
Ez ha jól tudom ez a legnagyobb [link]
Én is gondolkodom egy ilyenen mert suliba szinte mindig nálam van egy gép, és suliba max egy füzetet hordok, ha esetleg egy ilyen tatyóba belefér a gépem egy síma obival és mellé még egy szendvics és egy A/4-es mappa akkor nagyon jó dolog
Ha vesz valaki akkor kérünk véleményeket

Tök jó, hogy oda van írva, hogy mivel tesztelték a tatyót, nagyon komoly :D

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1262) orbano válasza Stitch (#1258) üzenetére


orbano
félisten

30d + valszeg sigma 1770
az M-esbe belefér egy obival, az l-esbe több is. egyiks ismerősömnek is ilyen van, 305d-je van egy 1770nel meg asszem van valami teléje is. ezeket hordozgatja magával...
de bemész bótba és megnézed mekkora :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1263) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Azt hallottam (most már többektől is), hogy az objektívbe épített képstabilizátor ront a kép élességén. Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon a szenzoros képstabilizátorra is igaz-e ugyanez. Tudja ezt valaki?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1264) orbano válasza ThufirHawat (#1256) üzenetére


orbano
félisten

ez szép és jó, de mi köze a croppos gépekhez? :U

amugy jo lett a forditas, de van par gepelesi hiba :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1265) ThufirHawat válasza orbano (#1264) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

de mi köze a croppos gépekhez?

Hát izé... Az is csak egy szenzor méret a sok közül. :U És mintha azt mondtad volna, hogy nem érted, hogy hogy jön össze ilyenkor a DOF meg a látószög meg ez az egész. De lehet, hogy nem a Te HSZ-odra kellett volna válaszként beldobni.

de van par gepelesi hiba

Mgeesik. Hiába olvsaom át sokzsor, atz láotm, amti lánti akraok, nem vesezm ésrze. :D De azért mindig kijavítok mindent, amit utólag észreveszek...

[Szerkesztve]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1266) Smogus válasza ThufirHawat (#1265) üzenetére


Smogus
őstag

A gépelési hibák elkerülése végett érdemes a szöveget visszafelél elolvasni minden szót egyenként és akkor kiderül :D

Persze ha van elég időd :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1267) Dtomi válasza orbano (#1262) üzenetére


Dtomi
őstag

Miért lesz 30D-d??? :Y hol veszed?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1268) orbano válasza Dtomi (#1267) üzenetére


orbano
félisten

azt még nem tom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1269) orbano válasza ThufirHawat (#1265) üzenetére


orbano
félisten

amit mutattál cikket, abban ugye a FF vs ''PS'' volt. Ott a szenzort a méretével arányosan eltolják az objektív felé, hogy ugyanakkora felületet fedjen le belőle arányaiban. Az APS-C-s dslreknél pedig a szenzor ugyanolyan messze van az obitól, mint az FF-nél, a crop arány pedig az átlójuk hosszának hányadosa, ennyivel szűkül a látószög (az adott gyújtótávra eső látószögből elveszíti azt, ami az APS-C FF-re vett komplementerébe kerül). Ha ez így van, akkor a fizikai gyújtótáv és ezáltal az optikai tulajdonságok ugyanazok, egyszerűen csak a kép széle elvész. Ez ugye a felvetésemet vonja maga után: ugyanaz az objektív ugyanolyan mélységélességet produkál adott gyújtótávon APS-C és FF szenzoron is, nem pedig a croppolt ''gyújtótávnak'' megfelelően kisebbet.

ez így van? mert állati logikusnak tűnik :D

helyesírás: bedobod wördbe a szöveget mielőtt publikálod, kiszűri a gépelési hibákat ;)

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1270) werttzui válasza orbano (#1269) üzenetére


werttzui
őstag

Az akarat a fontos :DDD

PENTAX

(#1271) Stitch válasza Smogus (#1261) üzenetére


Stitch
őstag

Ez az #1250-ben belinkelt táska?! Ha igen, akkor ebbe simán belefér a cuccom. :) Kép alapján tényleg nem látszik, hogy fotótáska, remélem a valóságban is így van, mert nekem is pont emiatt tetszik..

(#1272) orbano válasza Stitch (#1271) üzenetére


orbano
félisten

van S M és L méretekben. az M-esbe s belefér egy alap cucc, az L-esbe már elég jól lehet pakolni szerintem

A vér nem válik VAZZE!™

(#1273) pitman válasza Predator... (#1252) üzenetére


pitman
őstag

Miért is fontos a gép hidegtől való védelme? Baja nem lesz tőle, legfeljebb az akku fogja hamarabb feladni (bár igazán hidegben az ember keze valószínűleg hamarabb fagy le, mint ahogy a gép lemerülne).
Ettől függetlenül házilag különösebb nehézség nélkül lehet varrni védőhuzatot a gépre, ami védi mondjuk esőtől, hótól, dslr esetén pedig hangszigetelésnek sem rossz... legálábbis nekem probléma nélkül sikerült ilyet gyártanom. Szerintem létjogosultsága inkább ezen területeken van az eszköznek, illetve ha jól van megcsinálva, akkor a felhasználó keze nem fog annyira fázni.

(#1274) quantal válasza Smogus (#1250) üzenetére


quantal
tag

Az enyém is valami hasonló kiállású (tetszik amit linkeltél), csak nem eleve fotós cuccok cipelésére van kitalálva. Nem kicsi, mert az A4 mappák is kényelmesen elférnének benne, tehát van hely a szivacsozásnak: Trunk&co (by samsonite)
[link]
Annyi hátránya mindeképpen van az én megoldásomnak, hogy a gép ki/be rakásakor figyelni kell arra, hogy a cippzár ne érjen a géphez, de ezzel együtt is tökéletesen alkalmas a célra. (Egy dslr-re már nem volna jó, legalábbis több obi használata esetén.)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1275) Smogus válasza Stitch (#1271) üzenetére


Smogus
őstag

Most így reggel végignézve gyorsan az Edigital kínálatát talán ez a legnagyobb amit lehet náluk kapni
[link]
Érdemes nézni a belső méretüket, ebbe már tényleg zökkenőmentesen belcsusszan egy a4-es mappa is :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1276) Smogus válasza quantal (#1274) üzenetére


Smogus
őstag

Szerintem ezek a Crumpler táskák tökéletes fotózás céljára, végülis erre vannak kitalálva, csak kicsit formabontó a külsejük :D
Nem láttam még belülről őket, de szerintem nincsen olyan elem a táskában ami kárt tehetne a gépben, mondjuk egy aljasul karcolni kíváno cippzár fej sem :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1277) quantal válasza Smogus (#1275) üzenetére


quantal
tag

Korrektnek tűnik, pláne ha sötétebb színben is lenne. Mivel 99 év garancia van rá, akkor százharmincvalahány éves koromban is visszavihetném ha történne vele valami :)




[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1278) quantal válasza ThufirHawat (#1256) üzenetére


quantal
tag

Gratulálok a fordításhoz, azt hiszem jónéhányszor át kell még olvasnom, hogy minden a helyére kerüljön.
Öröm az ilyen szépen szerkesztett, gyönyörű képekkel teli oldalakat nézegetni, ráadásul még tanul is közeben az ember (itt a teljes weblapodra gonolok) Grat.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1279) sparx válasza Smogus (#1275) üzenetére


sparx
tag

Sztem az nagyobb : [link] ;)

(#1280) Smogus válasza sparx (#1279) üzenetére


Smogus
őstag

Igen igen ezt már én is láttam azóta csak ez azért már más árkategória
Mondjuk ennyit már nem adnék érte, inkább vennék egy KATA-t :D

Egyébként ez msáhogy nagyobb szeritnem, mondjuk a megnézzük a méreteket
Crumpler Ben's Pizza XXX-Large: Belső méret 325 x 225 x 155 mm 13ezer
Crumpler Bunny Man: Belső méret 251 x 140 x 130 mm 29ezer

Bár mondjuk én két vázat meg 5 optikát amit ír azt már nem cipelném válltáskában, kényelmetlen lehet, inkább egy jó kis hátizsák mint már írtam :D


[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#1281) sparx válasza Smogus (#1280) üzenetére


sparx
tag

Igen, és a kép alapján hát sztem elég nehezen férne bene az a 2 váz + 5 obi :U

(#1282) orbano válasza sparx (#1281) üzenetére


orbano
félisten

2db 400d + 5db 50/f1.8 :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#1283) Szmuki


Szmuki
tag

Nem találtam igazán megfelelő topicot.Így bátorkodva megkérdezném hogy tudtok olyan weboldalt ahol hatalmas méretű képeket lehet letölteni(minden félét).
A0,A1,A2,A3 méretekben gondolkodva.
Előre is thx !

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#1284) orbano válasza Szmuki (#1283) üzenetére


orbano
félisten

ez a legjobb, amiről tudok [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1285) werttzui


werttzui
őstag

Holnap fotóstali a találkozó a nyugatiba a tábláknál 10-00 kor [link] :Y Aki tud jöjjön,hogy hová mennyünk ötleteket dobhattok. /lásd: link /

PENTAX

(#1286) Kocka2


Kocka2
csendes tag



Hello!


Milyen digitalizáló megoldást ajánlatok?

Gép: AMD Barton 2500+, 756MB RAM, 80 GB

Cél: régi hi8as felvételeket szeretnék dvdre digitalizálni, esetleg szerkesztve


Nagyon koszi!

Kocka

(#1287) ISZOLE válasza Kocka2 (#1286) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Itt nézz körül (pl. ADVC55), állítólag profi cuccokat csinálnak [link].

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1288) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Használ valaki Soligor adapter tubust a Canon A610-eséhez? Érdekelne, mi a véleménye róla?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1289) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Az lenne a kérdésem hogy ha egy gépnek 1/ 2.5'' CCD-s 7.41 Megapixels (7.2 effective) a lapkája és ha ezek a felbontások közül lehet választani a menüében :

7M 3072 x 2304
7M (3:2) 3072 x 2048
5M 2560 x 1920
3M 2048 x 1536

Akkor ezek közül melyik felbontás az ajánlott egy A4-es nyomtatáshoz? Az 5M az még jó? Illetve ehhez a lapka méretéhez melyik lenne valóban az ideális felbontás?

Aláírás

(#1290) Hydra SR válasza kapcs-ford (#1289) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akár a 3 megapixel is kielégítő lenne A/4-hez de nem értem, miért akarod lejjebb venni a felbontást. Teljesen jó az a maximumon is, nyomtató felbontástól és a kép minőségétől függően még akár szebb is lehet.
Nem igazán érinti a nyomtatást, hogy a lapkamérethez melyik lenne az ideális effektív képpontszám, hiszen ha egyszer 7,41 megapixelesre csinálták azon nem tudsz változtatni. A képzajt nem befolyásolja, hogy lejjebb veszed a felbontást.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1291) werttzui válasza kapcs-ford (#1289) üzenetére


werttzui
őstag

A4 es papírhoz 3 -4 Mpixel az ajánlott . A lapkamérethez viszonyítás mindegy mert úgy is a legnagyobb mpixrelből méretez le.Vagy croppol .Több mpixelből többet lehet vágni csinálld a legnagyobbal aztán vágd meg magad amekkorára akarod de ha nem akarsz bajlódni a vágással akkor 5mp és kinyomtatod.

PENTAX

(#1292) rlazol válasza kapcs-ford (#1289) üzenetére


rlazol
addikt

Hydra SR-nek tök igaza van, hagyd a maximumon... amúgymeg:

a nyomdai minőség= 300 dpi, de a fotónyomtatáshoz elég a 150 dpi.
150 dpi= 150 pixel/2,54 cm vagyis 59,05 pixel/cm. az A4-es papír 29*21 cm széles vagyis 150 dpi-n nagyjából 1712*1240 pixel vagyis kb 2,12 Megapixel... Ha igazán a tökéletest akarod, akkor 300 dpi vagyis kicsit több, mint 4 Mp...

Maradj a 7Mp-en és még nagyobb nyomatokat is nyugodtan csinálhatsz, ha később arra van kedved.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1293) kapcs-ford válasza rlazol (#1292) üzenetére


kapcs-ford
őstag


Valójában nem szoktam nyomtatni csak nagyon ritkán , mondjuk 300képből egyet és azt A4-ben.
Ezekszerint ha nem crop-olok sokat akkor maradhatok az 5Megapixel-es felbontásnál legalább több fér a karira..

Köszi a gyors válaszokat mindenkinek! :R

Aláírás

(#1294) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Még a különbséget akartam kérdezni ezek között:
7M 3072 x 2304
7M (3:2) 3072 x 2048

A 3:2-es az a digitális vagy a hagyományos képarány?

Meg van, kizárásos alapon az a hagyományos arány tuti. :DDD

[Szerkesztve]

Aláírás

(#1295) j.bravo válasza kapcs-ford (#1294) üzenetére


j.bravo
addikt

3:2 a hagyományos (filmkocka mérete 36x24 mm)
4:3 a ''digitális'': megegyezik a ''tradicionális'' képernyőfelbontás 4:3 arányával (800x600, 1024x768. A legújabb 1280x1024 az ugye már 5:4)

Whatever.

(#1296) yolti


yolti
csendes tag

Sziasztok !
Tegnap vettem egy Fuji S9600-ost. És a sötét képeknél gyanus világos pöttyök jelennek meg. Szerintem nem csak a zajszűrés eredménye, hanem pixelhiba :( Belinkelek néhány képet, légyszives erősítsetek, vagy cáfoljatok meg. Leginkább a bal alsó sarokban észrevehetőek, de ha körülnézek elég sok helyen látom a pöttyöket. :O

[link]~0,7 mega[link]~0,7 mega[link]~0,7 mega[link]~3,3 mega

A próba kedvéért a falat is lefényképeztem, és a világos felületen is megjelenik fekete pötty. A lencse tiszta, és a pöttyök szinte (gondolom 1-2 képen a zajszűrés tünteti el, bár lehet, hogy ez hülyeség) minden képen jelen vannak, ugyanabban a pozícióban.

kb 480*590-nél látható egy fekete pötty, de ha végignézem a képet, akkor a bal és a jobb alsóban is találok 1-1-et. :(

[link]~4,5 mega

[Szerkesztve]

(#1297) zed44 válasza yolti (#1296) üzenetére


zed44
tag

Az első 3 képedet hasonlítottam össze, úgy látom, hogy néhány pont azonos helyen jelenik meg, így ez az én véleményem szerint is -legalább részben- pixelhiba. Hasonló előfordult az én gépemen is (Pana) kb. fél év után és csak 2 helyen, de csak 1 látszódott nagyon (cserélték a ccd-t). A helyedben visszavinném a gépet (a fotókat is vinném esetleg, mutatóba).

(#1298) yolti válasza zed44 (#1297) üzenetére


yolti
csendes tag

Ezek szerint neked már van tapasztalatod ccd cserével kapcsolatban. Mennyi ideig tartott? Vagy nálam talán - mivel 3 napon belül van - az egész gépet cserélik ?

(#1299) zed44 válasza yolti (#1298) üzenetére


zed44
tag

4 nap alatt megvolt a szerviz. A Te esetedben viszont a vásárlás helyén -ha a kereskedő korrekt- szerintem a komplett gépet ki fogják cserélni. Legalábbis én ezt próbálnám meg elérni.

(#1300) yolti válasza zed44 (#1299) üzenetére


yolti
csendes tag

Köszi ! Ez biztatóan hangzik. (Természetesen én is elsősorban a full cserére fogok rápályázni...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.