Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) crab válasza adik (#300) üzenetére


crab
senior tag

kössz szépen! ;)

(#302) bitfarkas válasza biggamer (#296) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ezt nem ismerem, de sokat olvastam a Tamron 90-es 1:1-es makrojáról, amit szinte minden tesztoldalon egyértelműen a Canon 100-as makro obija elé soroltak, pedig kevesebb, mint a felébe kerül.

(#303) csiga997 válasza crab (#299) üzenetére


csiga997
őstag

ISO 1222:2003, 1/4''-20 menet.

A ma használatos fényképezőgépek 99.5%-a ezt használja. Nagyformátumú műszaki kameráknál (hagyományos, harmonikakihuzatos, sötéttkendőtfejreborítósnézős) illetve mozikameráknál használnak 3/8''-16-os menetet.

(#304) csiga997 válasza biggamer (#296) üzenetére


csiga997
őstag

Ill van most egy mégújabb, 70mm-es makro is, ami szintén 1:1.

[link][link]

(#305) csiga997 válasza hdanesz (#298) üzenetére


csiga997
őstag

Rámérsz spotmérővel a lámpákra és +1 blende.

(#306) bitfarkas válasza csiga997 (#304) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na lám, mégsem volt hiábavaló itt megnyitni a makro topikot, A gyártók egyből ráugrottak a témára. :DDD

(#307) LöGö


LöGö
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy 350D-t (Edigital, előtte komolyan utánanéztem a garinak meg a jogszabályoknak), előtte 300D-t használtam (barátnőmét). Miután üzembe helyeztem a gépet, exponáltam vele egyet, és teljesen meglepődtem a hangjától. A 300D-nél a tükörfelcsapásnak és az redőny nyitásának kb ugyanolyan hangja volt - tehát nagyjából 1 expó alatt kettőt kattant. A 350D meg kattan egyet (tükör felcsap) és utána olyan hangot ad ki, mint amikor egy filmes gép csévéli a filmet (halk sivítás). Ez normális ennél a típusnál, vagy vmi baja van az enyémnek??
Ha lehet, gyors választ kérnék, mert szombaton lejár a 3 napos visszavásárlási cucc.
Köszönöm szépen

(#308) rlazol válasza LöGö (#307) üzenetére


rlazol
addikt

én nem emlékszem ilyen hangra, de ezer éve volt ilyen gép utoljára a kezemben. Szerintem a legbiztosabb, ha visszaviszed melegében, legfeljebb megmutatják pár másikon, h normális. mit veszíthetsz?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#309) oregcsóka válasza LöGö (#307) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az a legbiztosabb, ha megkérdezed itt: [link] ;)

Megkérdeztem neked, már csak a válaszokat kell majd olvasnod. :R

[Szerkesztve]

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#310) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Már válaszoltak is. Ha ellátogatsz oda, olvashatod. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#311) sinpe


sinpe
csendes tag

Sziasztok!

Egy belépő szintű DSLR vételét tervezem használtan, viszont sajnos még nincs annyi tapasztalatom ezekkel a gépekkel, hogy biztosan meg tudjam állapítani, nincs e valami rejtett hibája a gépnek amit nem veszek észre.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy mire figyeljek vásárláskor a fényképezőgépnél. Meg lehet-e nézni valahogy hogy hány expo-t hajtottak végre a géppel? És mik azok a meghibásodások amik jellemzőek a következő géptípusokra: 300D, 350D és D50, hogy ezekre külön oda tudjak figyelni.

Előre is köszönöm!

(#312) LöGö válasza oregcsóka (#310) üzenetére


LöGö
csendes tag

Köszi a segítséget, szerintem sincs baja. Csak egyszerűen furcsa volt a hangja a 300D után...
Kösz még1x

(#313) _voodoo_


_voodoo_
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy a péntek délben vásárolt gépre meddig tart a 3 napos csere gari? Hétvége bele számít?

Thx

(#314) jakewyler válasza _voodoo_ (#313) üzenetére


jakewyler
senior tag

bele ;)

(#315) biggamer válasza sinpe (#311) üzenetére


biggamer
veterán

Állítólag a Kamera KFT-nél meg tudják állapítani, hány expó van benne.

A másik, hogy csináld azt, hogy rajta hagyod az objektíven a sapkát, és csinálj vele egy 30''-es expót.
Utána nézd meg a képet ( legjobb ha számítógépen nézed ), hogy nincsenek-e rajta piros pöttyök ( hotpixel ) rendezetlenűl össze vissza.
Ha vannak, akkor azok minden képen látszódni fognak, és idővel csak több és több lesz.
Nem egy szép látvány. :(

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#316) biggamer válasza _voodoo_ (#313) üzenetére


biggamer
veterán

Én úgy tudom, hogy csak a munkanapok számítanak bele.
Tehát, ha nincs nyitva a bolt vasárnap, akkor az nem nap. :(

Viszont, ha úgy fogod kérdezni a vásárlási helyen, hogy beleszámít-e, akkor biztos azt mondják, hogy bele.

Ésszel csináld. :(((

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#317) oregcsóka válasza _voodoo_ (#313) üzenetére


oregcsóka
őstag

A 72 órás cserénél három munkanap-on belül viheted vissza az üzletbe a készüléket, kötelesek cserélni, szó nélkül. És ez biztos. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#318) _voodoo_ válasza oregcsóka (#317) üzenetére


_voodoo_
tag

Ezek szerint akkor még a kedd is benne van igaz?

(#319) oregcsóka válasza _voodoo_ (#318) üzenetére


oregcsóka
őstag

Így van, pontosan. Nekem is pénteken hozta a futár a gépemet, és kedden vittem vissza gariba. Pedig a bolt Pesten szombaton is nyitva volt. De hát az nem számit munkanapnak.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#320) pitman válasza sinpe (#311) üzenetére


pitman
őstag

Új vagy használt gépet szeretnél?
Használtnál egyértelműen azt kell megnézni, hogy mennyit fényképeztek vele, illetve külsérelmi nyomok vannak-e valahol a gépen. Továbbá nem árt megnézni a szenzor állapotát is, homogén felületet fényképezve szűk rekesszel, hátha egy esetleges tisztítás során összebarmolták, ez drága mulatság lenne később, ha már megvetted. A képszámláló állásábal nem biztos, hogy meg lehet állapítani az expozíciók számát (Canonnál biztos nem), a Nikon gépeknél Exifből simán kiolvasható. Canon esetén a Camera Kft tudja neked ingyen megnézni.


(#321) pitman válasza biggamer (#315) üzenetére


pitman
őstag

A 30 másodperces expozíció a zárókupakba csak arra jó, hogy rájöjjön az ember, hogy a technika még mindig nem tökéletes. Sajnos ez velejárója a dolognak (nyilván nem szép látvány, de ez még mindig nagyságrendekkel jobb, mint az alsóbb kategóriák gépeinél, nem is beszélve néhány igazán drága gépről...). Be kell kapcsolni a gépen a zajszűzést, vagy képszerkesztőben eltüntetni a hot pixelt, ha nagyon zavarja az embert (mivel csak 1:1 nézetben fog látszani). Ha egyáltalán nem tud vele együtt élni, akkor ki kell mappeltetni a szakszervizben. Egyébként a hotpixelek általában fehérek, de természetesen lehet más színük is, attól függően, hogy a bayer mintában mely pixelek mennek idő előtt telítésbe.

(#322) lesaux válasza oregcsóka (#317) üzenetére


lesaux
veterán

Feltéve, ha rossz a készülék.

(#323) bitfarkas válasza pitman (#321) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az első 30D-men - ami egy napig volt az enyém, volt egy fehér hot pixel. És sajna volt rajta egy koszfolt, amit másnap az E-digitalban azonosítottak és nagyon korrekt módon azonnal cserélték is a gépet.
Hál' istennek, a cseregépen nincs egy árva hóttpixel sem. Azért az egy pixelért egyébként, ha cserélték volna sem vittem volna vissza a gépet, mivel a tömörítés úgy is eltünteti, csak raw-ban volt felfedezhető.

(#324) pitman válasza bitfarkas (#323) üzenetére


pitman
őstag

A tömörítés szerintem inkább kihozza a hibát, Raw-ban csak egy pixel, jpg-ben kap egy érdekes mintázatot is a környező pixeleken.

(#325) j.bravo válasza bitfarkas (#323) üzenetére


j.bravo
addikt

Régi 300D-d megvan még, vagy eladtad? Ha még nem, tervezed az eladását?

Whatever.

(#326) bitfarkas válasza j.bravo (#325) üzenetére


bitfarkas
őstag

A fiam a boldog tulajdonosa.
Tulképpen ő sürgette a cserét, én még húztam volna vele egy darabig, de szülinapjára megkapta. Nem tom ki járt jobban? :DDD

(#327) j.bravo válasza bitfarkas (#326) üzenetére


j.bravo
addikt

Ezek szerint nem adod el :) Sebaj.
Jólnevelt srác, nem akarta elkunyizni tőled a 30d-t és neked meghagyni a 300d-t :)
Obikon osztoztok gondolom, így nem is rossz, kicsit nagyobb a választék mintha csak egyhez való obipark lenne.

Whatever.

(#328) bitfarkas válasza j.bravo (#327) üzenetére


bitfarkas
őstag

Szerencsére nem, mert volt egy kitobim, én azt nem kérem :DDD, vettem anno egy 55-200 canon-t, felejthető, nekiadtam, vettem használtan egy Tokina 24-70 f:2,8-at ami baromi nagy, meg nehéz, felső végén kicsit lágy a rajza, de az alsó vége nem elég rövid, valójában ezért vettem a Sigma 17-70-et, meg a makro képességeiért. (A Tokinát egye fene beteszem a közösbe.) Már korábban kiautóztam Bécsbe egy C 70-200 f:4 L-ért, így mindkettőnknek kb (fókuszban) azonos obikészlete van :DDD

(#329) frájdéj


frájdéj
tag

pentax fenykepezogeprol szeretnem visszahozni a letorolt kepeket.segitsetek legyszi mert kulfoldon vagyok egy internetkavezoban es amit haverom kuldott progit (rescuevalami) nem mukodik.
elore is koszi

(#330) BEE válasza frájdéj (#329) üzenetére


BEE
addikt

Itt egy progi ami már bevált többször is.
[link]


BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#331) bandus válasza frájdéj (#329) üzenetére


bandus
veterán

Hali!
Ebben a topikban a #186-os hsz-től kezdj el olvasgatni ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#332) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Lehet fura a kédésem,de nincs valami netről elérhető leirás modellfotózáshoz ilyen alapszinten, hogy smint kell? Ha van ilyen akkor kérek linket, köszi előre is! :R

http://shrimpland.hu

(#333) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Nekem van egy lassan 3 éves Sony P72-es gépem, amibe figyel egy 128 mb-os MS kártya. Lehetne ebbe MS duo kártyát paszírozni? Illetve erre a célra való az a bizonyos Sony adapter vagy mifene :F Bocsi az esetleges láma kérdésért, lemaradtam nagyon. :D

(#334) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok lenne egy kérdésem.
Igaz nem egészen fotós, hanem mini dv-s kamera.
Tehát: a szalagra rögzített fotót hogy lehet kiszedni?
Thx.

® visions created with passion

(#335) csiga997 válasza Alyens (#332) üzenetére


csiga997
őstag

(#336) Boxer001 válasza Boxer001 (#333) üzenetére


Boxer001
veterán

Nos? :F :)

(#337) Alyens válasza csiga997 (#335) üzenetére


Alyens
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a fáradozásod!!!!! :R Tényleg,csak sajna nem nagyon megy az angol :O

http://shrimpland.hu

(#338) bitfarkas válasza Uzmany (#334) üzenetére


bitfarkas
őstag

A klipet számítógépbe tölteni, videoszerkesztőbe az anyagot behívni, frémet exportálni.
A kamerához nem adtak szoftvert? Mert abban is szokott megoldás lenni.

(#339) -=ZS=-


-=ZS=-
tag

Hali!

Tudnátok ajánlani valamilyen vízálló tokot EOS300D-hez? Elég, ha a kitobival belefér. Van valakinek tapasztalata valamilyen vízálló müanyag fényképezőgép zacsikkal, amiket viszonylag olcsón lehet kapni? Ha nem muszáj, nem szeretnék többszázezret adni egy kemény tokért, amit egy évben egyszer tennék fel a gépre.. EDigitalban van 50eFtért nejlonzacsi, de még az is elég sok... :O

(Vagy esetleg valaki tudna kölcsön/bérbe adni aug.17-27 időtartamra?)

Kösz!

[Szerkesztve]

(#340) RAM


RAM
őstag

114 és 338 kB (1600x1200) uolyan méretben uarról a témáról,
csak superfine és eco,
Nyomtatásban lehetnek uolyan képek, vagy gépen nézve mennyi lehet a különbség?

Csak tisztán

(#341) RAM válasza RAM (#340) üzenetére


RAM
őstag

gépen nézve sem túnik olyan nagy különbség fel, de a win faxmegjelenítő nem is full screeen....

Csak tisztán

(#342) bandus válasza Boxer001 (#336) üzenetére


bandus
veterán

Hali!
Szerintem menjb be valami boltba és próbáld ki, az a biztos.
de gyúrjá inkább vazze ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#343) RAM válasza bandus (#342) üzenetére


RAM
őstag

:DDD

Csak tisztán

(#344) RAM


RAM
őstag

nem mindegy, mert nincs sok hely,
nyomtatás meg 10*13-nál nem lenne nagyobb
nos?

Csak tisztán

(#345) pacorro válasza RAM (#344) üzenetére


pacorro
aktív tag

Témától függ, de előfordulhat, hogy 10x13-ban is látszik majd a különbség.
Én nem spórolnék - inkább kevesebb, de jobb kép (mindenféle értelemben).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#346) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Egy kerdes nagyon sok a kulonbseg a mostani jo fotos telefonok kepeinek minosege, es egy digitalis kamera kepeinek minosege kozott? :F

Bocs az ekezeteker

(#347) Smogus válasza Beerwolf (#346) üzenetére


Smogus
őstag

Igen
telefonnan telefonálni, fényképezőgéppel fényképezni :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#348) adik válasza Beerwolf (#346) üzenetére


adik
őstag

ég és föld. talán egy kicsit több. de most komolyan. még 10*13 (10*15) ben is, fölötte meg pláne. beltérben hatványozottan nagyobb a különbség. a mostani csúcs mobilok már elérték a 2 évvel ezelőtt 30K huf értékű, 2 megaPx HP fényképezőm teljesítményét, de van oka annak is, hogy azt nem használom.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#349) Beerwolf válasza adik (#348) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Gondoltam... Az en telefonomnak is a belterben valo fotozas a gyengesege :(

(#350) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Ne tegyétek már ezt velünk!
A mobilokon pár miliméter átmérőjű, műanyag lencséjű ''kamera'' van. Esküszöm a ''Pajtás'' box gép jobb képeket csinált. (180 Ft-ba került anno 1960 körül)
Ez a baromság csak azért van, hogy újabb és újabb készülékert lehessen rásózni a balekokra, kiváló új (MMS) szolgáltatással, amiért fizethet a kedves kuncsaft rendesen
''vakulj paraszt'' jeligére.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.