Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) drkbl


drkbl
őstag

Sajnos nem tudok rá hivatkozni, a site a google-t ajánlja keresőnek, amúgy a Tank-Net General military részlegében volt... [link]
In World War II, colorblind men were sent on special missions, because their decreased ability to see green led to an increased ability to see through or detect camouflage.
Körbegooglézva a témát, úgy tűnik, a fő ok, hogy a színek helyett a formákra koncentrál az agyuk.
Itt van egy érdekes beszélgetés [link], ez igaz lehet:
I believe Yellow, which is a subtractive primary like Cyan and Magenta, also turns out to be an additive primary as well; this was not known untill lasers came along and it turned out that there is a very narrow band of yellow that cannot be reproduced using the additive primaries Red Green and Blue.?

(#402) csiga997 válasza drkbl (#401) üzenetére


csiga997
őstag

Felteszem, ez ugyanolyan legenda, mint a navajo indiánok ''sorsdöntő'' szerepe a háborús kommunikációban. Biztos voltak ilyen színvak felderítők is, de általánosságban az infravörös fényképezés szerepe minden bizonnyal jóval nagyobb lehetett. (Infravörös felvételen a ''halott növényzet'' képe élesen elüt az élő vegetációétól, amit aztán már bárki láthat, nem kell hozzá semmilyen abilitás/diszabilitás... :) )

(#403) drkbl válasza csiga997 (#402) üzenetére


drkbl
őstag

Na igen, de a második világháborúról volt szó :) Az egyetlen infra, ami rémlik, az 1945-ös Párduc éjjellátó berendezése. Amúgy infrán közeli infrát értesz? A videokamerákból gondolom, hogy a CCD érzékeny lehet arra a hullámhosszra is -> képből ki kell szűrni, amikor a színeket komponálja.

[Szerkesztve]

(#404) csiga997 válasza drkbl (#403) üzenetére


csiga997
őstag

Én az infravörös színtartományra érzékeny filmről beszéltem, éjjellátó berendezésről szó se volt. Előbbit egyébként a Kodak találta fel, 1922-ben. ;)

(#405) drkbl válasza csiga997 (#404) üzenetére


drkbl
őstag

OK, bocsi... Ezek az emberek felderítők, tüzérségi megfigyelők voltak, nem ''nagyskálán'', hanem akcióban, ahol max. az a híres ''Polaroid'' játszott volna :)
Esetleg linked korabeli infrafotókról van kéznél?

[Szerkesztve]

(#406) drkbl


drkbl
őstag

Fuji FinePix 5600-nál a makró közelpont honnan van mérve? Érzékelő síkjától vagy frontlencse síkjától?

[Szerkesztve]

(#407) pitman válasza drkbl (#406) üzenetére


pitman
őstag

Valószínűleg a frontlencse síkjától (hacsak a gépkönyv mást nem mond).

(#408) drkbl válasza pitman (#407) üzenetére


drkbl
őstag

Sajnos, csak ennyit mond... De puding próbája, hazamentem és kipróbáltam. Se téma, se fényviszonyok, egy nyomtatott lapot fényképeztem vonalzó mellett. Kb. addig sikerült eljutnom, hogy a 10X felirattól 10 cm-re még tudott fókuszálni, ennél közelebbről AF! lett - gondolom, eltakarta a gyűszűnyi lámpafényt is. Szép, egyre növekvő méretű árnyékot kaptam a kép alján.
Szumma szummárum, szerintem az érzékelő síkjától 10cm - mint a nagyoknál! ;]

(#409) pitman válasza drkbl (#408) üzenetére


pitman
őstag

Milyen felirattól tudott fókuszálni? Volt elég fény?
A gépen az érzékelő síkja jelölve van, mert ha nem, ahhoz nem adhatja meg?

(#410) drkbl válasza pitman (#409) üzenetére


drkbl
őstag

Ezen a képen látható, az objektív oldalán lévő reklámfeliratra gondoltam. [link]
Ennek mi a jele? Csak egy függőleges vonal?

(#411) pitman válasza drkbl (#410) üzenetére


pitman
őstag

Mintha nekem az rémlene, hogy a fuji gépek supermacro módban 3cm körüli közelpontot tudnak a frontlencsétől mérve (nem tudom a konkrét gépen van-e ilyen), ez viszont kb azt jelenti, hogy az általad írt felirattól kb 10 cm-re lehet a tárgy.

(#412) Kázé


Kázé
csendes tag

Tudna valaki segíteni???
Vasárnap utazom hosszabb időre, gondoltam, beszerzek a Pana FZ30-asom mellé egy Vosonic VP2160, 80 GB-os mobil adattárt. A MEDIKER oldalán nézegettem, de nem írja ennél a terméknél, hogy kompatibilis lenne az én gépemmel. Tudna valaki bővebb információval szolgálni? Esetleg más ötlet?

(#413) sszever válasza Kázé (#412) üzenetére


sszever
őstag

Ezek nem is lesznek kompatibilisek különböző gépekkel.
Kiveszed a gépedből a memória kártyát, beteszed a Vosonic-ba, és lemásolod róla a képeket. Itt láthatod a képen a kártyabemeneteket, illetve írja is, milyen kártyákat kezel [link]
Mondjuk, ha már ilyenre adsz ki pénzt, érdemes elgondolkozni olyanon, melynek rendes kijelzője van, és vissza tudod nézni a képeket is (illetve tudsz videót nézni, stb.).
Ez [link] pl. egy nagyon jó kis termék (csak ajánlani tudom).

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#414) csiga997 válasza sszever (#413) üzenetére


csiga997
őstag

Azért azt is vedd hozzá, hogy ami már szines kijelzős képnézegetős videólejátszós az legalább kétszer annyiba kerülős is.

(#415) sszever válasza csiga997 (#414) üzenetére


sszever
őstag

ez bizony igaz, de sokkal több dologra használható, így szerintem drágább ár esetében is megéri

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#416) Kázé válasza sszever (#413) üzenetére


Kázé
csendes tag

Nagyon köszönöm a választ!

(#417) j.bravo


j.bravo
addikt

Okosítsatok ki, hogy mi a különbség a pentatükrös és a pentaprizmás kereső között?

Nyilván addig értem hogy az egyik tükör, a másik prizma, de a használatban, vagy ''korlátaikban'' van-e lényeges különbség? Mennyi?

A Pentax vázakban van ilyen manapság. Marha olcsók, és így a monitoron nézve nem tűnnek rossznak. Obikat mennyire lehet (olcsót és használható minőségűt) kapni hozzájuk? Illetve a pentatükrös kereső ''gáz''-e?

[Szerkesztve]

Whatever.

(#418) csiga997 válasza j.bravo (#417) üzenetére


csiga997
őstag

A tükrös keresőképe sötétebb, mint a prizmás, viszont könnyebb és olcsóbb.

(#419) pitman válasza j.bravo (#417) üzenetére


pitman
őstag

A prizmás elvileg világosabb képet ad, nagyobb és súlyosabb, mint a tükrös.

(#420) j.bravo


j.bravo
addikt

Köszke!
Obi-ellátottságról tudtok esetleg valamit?

Whatever.

(#421) pawee


pawee
tag

hello

szval szeretnék venni egy gépet
csak az a baj hogy nincs rajta manuális WB állítás
nahh most érdeklődni szeretnék, hogy ez mijen hátrányt jelent?mijen spec képet nem tok csinálni...azaz mi a WB-nek a lényege? :B :R

Minden input az ördögtől érkezik!

(#422) j.bravo válasza pawee (#421) üzenetére


j.bravo
addikt

WB=White Balance, azaz fehéregyensúly. Különböző fényforrásoknál (nap, izzólámpa, fénycső, vaku, felhős ég, stb) más-más WB-t illik használni, hogy a kép színhelyes legyen.
(Talán megfigyelted hogy más fényben ugyanazon tárgynak kicsit más színe van - a szemünk és az agyunk ragyogóan kikompenzálja, de kényesebb hölgyek gyakran odaviszik az ablakhoz a megvásárlandó ruhadarabot hogy lássák, a kinti fényben milyen szín...)
Néhány, a fenti alapeseteknek megfelelő előre beállított WB opció több mint valószínű hogy van a gépben, illetve az auto (AWB), ami vagy jól működik, vagy nem :D
Ezen felül jöhet jól a manuális WB (csak ez nincs, a többi van, ugye?), amikor is az adott fényben lefotózol egy semleges fehér vagy semleges szürke felületet (mondjuk papírlapot), és ez alapján a gép megméri, mi is a helyes beállítás, hogyan kell kevernie a kéket-zöldet-pirosat.

Ha komolyan gondolod a fotózást, akkor hiányozni fog, ha inkább csak kattingatni, turistafotózni tervezel, akkor nem kritikus. (elvileg utólag is korrigálható a fehéregyensúly, de akkor egyrészt vért kell izzadni hozzá hogy tényleg jó legyen, másrészt minőségromlással jár.)

Ha komolyan gondolod a fotózást, de a géped tud RAW-ba is menteni, nemcsak jpeg-be, akkor szintén nem oly kritikus, lévén raw-ban utólag is kényelmesen, hatékonyan tudod állítani.

Whatever.

(#423) KrAt


KrAt
veterán

Valaki segítség :O

Most akartam fotózni, 4 ceruza akksim (hama 2500mAh) lemerült 10 expó után :(
Ez lehet, hogy az első töltés miatt van? Vagy a töltőm nem jó hozzá? Output-ra 12Vx4 enyenfesz 0.12A-t ír.. Ez jó hozzá?

Előre is köszi: Atesz

mod: viszont volt olyan 3-4 órát gépen usb-n bekapcsolva, az lehet baj? :U

[Szerkesztve]

(#424) adik válasza KrAt (#423) üzenetére


adik
őstag

viszont volt olyan 3-4 órát gépen usb-n bekapcsolva, az lehet baj?

például...

süsd ki, töltsd fel újra, de csurig ám! aztán uzsgyi!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#425) adik válasza KrAt (#423) üzenetére


adik
őstag

ebben nem vagyok biztos, és a többiek akár ki is javíthanak (mármint tegyék, pls ha szerintük nem jó). Szóval a gyenge töltő (éppeszű keretek között, persze) is feltölti az aksikat, csak lasabban - szerintem.

(de nekem 2.8V @ 170-190mA az Energizer töltőm, és még az is tutijól feltötli az aksikat, igaz,h ogy 16-20 (!!) óra alatt))

Kettő, csipkebokor vessző!

(#426) adik válasza j.bravo (#417) üzenetére


adik
őstag

A Pentax vázakban van ilyen manapság.

csak nem dösölöröt akarol venni? :)
obikat lehet hozzá venni, hisz a szamszung olyat fog fejleszteni, ott meg ugyebár igen sok terméket kell eladni. Amúgy sajnos nem olyan nagy a választék, mint Canonból, vagy Nikonból, de persze Pentaxhoz is vannak nagyszerű szódásszifonok nagyszámban. Legfeljebb két utcával arrébb kell menni érte :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#427) BEE válasza KrAt (#423) üzenetére


BEE
addikt

Hát ha 12V van tényleg ráírva az nagy baj !
Mert akkor a ceruzaaksik egy nagy pukkanással távoznak
az örök töltöttség mezejére, de szerintem ha jobban megnézed
akkor 1,2V lesz odaírva, ami viszont tökéletes. :))

Az aksik névleges töltőárama 0,1C, ami 2500mAh esetén 250mA.
Ha ettől kisebb akkor is feltölti, csak arányosan hosszabb idő alatt.
Ez nálad 120mA esetén kb 22-23 órát tesz ki.

Nálad probléma lehet az első töltés is, mert az aksinak kell néhány
töltés-kisütés ciklus, hogy elérje a max kapacitását.
Gond lehet a márka is, mert a Hama nem a legjobb gyártó,
az a 2500mAh a valóságban lehet jóval kevesebb is.
Azonkívül a gép fogyasztja az aksit akkor is, ha összekötöd a PC-vel,
kivéve, ha USB-ről tölt, de ez nem jellemző a fényképezőgépekre.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#428) pacorro válasza j.bravo (#417) üzenetére


pacorro
aktív tag

A Pentaxok dslr-eknek általában elég jók a keresői (legalábbis amiket láttam).

Gáznak nem gáz, ha sötétebb a kereső, de jónak sem jó. Nekem a 7D határeset, még használható, de ha sötétebb lenne, és kisebb a képe, akkor azt nagyon nem szeretném. Pedig dslr-szinten nagy és világos keresője van...

Bele kell nézni, aztán el lehet dönteni, hogy tetszik-e. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#429) pacorro válasza j.bravo (#420) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nagyon jó kis Pentax obik vannak, némelyik egészen kiváló.
De azért a Minolta az Minolta. (vagy Sony :D ) Én azt választanám.

[Szerkesztve]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#430) djsunny


djsunny
aktív tag

Egy igazi ebbe a topicba illő kérdésem lenne: A PCMCIA CompactFlash adapter van olyan gyors másolásban mint egy USB2.0 -ás CardReader?

(#431) drkbl válasza KrAt (#423) üzenetére


drkbl
őstag

viszont volt olyan 3-4 órát gépen usb-n bekapcsolva, az lehet baj?
Igen, az MP3 lejátszómnál én is rá kellet, hogy jöjjek, sokat jelent, ha aksi nélkül használom pendrive-nak. Gondolom, ezek az eszközök csak adatátvitelre használják az USB csatlakozást, a működésükhöz az energiát saját forrásból ''merítik''.
Gondolom, végig világított az LCD kijelződ?

(#432) pacorro válasza djsunny (#430) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nincs...
Nekem olyan 6-700 KB/s a sebesség, egy nagyobb kártyánál kész kínszenvedés kivárni.
Viszont néha nagyon jól jön.
De ha nem kényelmetlen a kártyaolvasó, akkor inkább az.

[Szerkesztve]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#433) djsunny válasza pacorro (#432) üzenetére


djsunny
aktív tag

Köszönöm szépen az infót! Akkor inkább tényleg a külső USB-s olvasónál maradok! Bár mondjuk attól is úgy félek mint a tűztől. Nem tudom melyik típust válasszam. A szempont hogy CF, xD és SD kártyákat tudja olvasni! Viszont CF-ből 2GB-os kártyám van és félek a régóta forgalomban levő típusok nem tudják majd kezelni! :(

[Szerkesztve]

(#434) pacorro válasza djsunny (#433) üzenetére


pacorro
aktív tag

Szerintem mindegy, hogy milyet veszel, nem hiszem, hogy kártyaolvasóból ne lenne jó bármelyik. :)

A lényeg, hogy USB 2-es legyen.

[Szerkesztve]

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#435) j.bravo válasza adik (#426) üzenetére


j.bravo
addikt

Akarnék én csak kéne egy kicsit több zseton mint ami van...
Igazából felmérem a helyzetet. Tudod, az A1 épp garis szervizben ''valahol Európában''... és nem is tudom, mit várjak, illetve milyen kimenetelben reménykedjek. A zindeksz A1-es topikjában volt akinek ccd-t cseréltek, volt aki tökúj és jó A1-et kapott, volt aki tökúj és hibás A1-et ( ami még pár hét mire kicserélik) :( És volt aki egy tökúj A2-t kapott, ha jól emlékszem.
Ha ccd csere lesz csak, akkor szinte biztos marad a gépecske. Mondjuk még mindig ekkor maradna meg a legtöbb pízem másra :D Ami nem utolsó szempont azért...
Ha új gépet kapok vissza, akkor azt relatíve jó áron eladva lenne értelme dösölörö vásárlásba vágni. Igazából egy KM 7D-t szeretnék, csak marha nehéz beszerezni, és sokat hallani back fókusz problémákról, ugye.
Lehet utálni/röhögni :D, de a kanyonoktól húzódozom a legjobban. Lehet hogy azért mert az a mainstream és emiatt a legdrágább, na meg a kamerakáefté (bár minden márka szervizéről vannak rossz sztorik), na meg lehet hogy szeretek egy kicsit szembemenni a mainstream-mel... Szóval ha minden feltétel (zsé, illetve hogy lehet is kapni a gépet) adott lenne, akkor a sorrendem úgy nézne ki, hogy KM 7D, Nyikony D70s, Pentax K100D, Kanyon valami, monnyuk használt 20D.
Az új 10MP-es csodákra (Sony Alpha, D80) valahogy nem vágyom. D200-ra is csak egyéb fícsörei miatt (sok extra na és az időjárásállóság), na meg mert végképp elérhetetlen :D

[Szerkesztve]

Whatever.

(#436) pitman válasza j.bravo (#435) üzenetére


pitman
őstag

Egy használt 20d nem rossz választás (én mindenképpen a felsorolásod első részébe tenném), főleg ha nagyon kevés expó van benne, arról nem beszélve, hogy csak kicsivel drágább, mint egy új 350D.

(#437) j.bravo válasza pitman (#436) üzenetére


j.bravo
addikt

Na igen, de még sok expóval is drágább, mint a lista eleje (olcsóbbak a 350d-nél), kevés expóval meg pláne, és ugye lenne bennem az a kis ''lázadás'' is, hogy ne pont Canont ;]
A relatív drága voltán kívül (obikra is értve) nincs erre racionális érvem, azon kívül hogy ''csak''. Pedig már az életkorom sem indokolja a dacot így a harmadik ikszhez közeledvén.

De végülis abból a szempontból tök lényegtelen a dolog, hogy ugyan most meg tudnám venni, magát a vázat ás mondjuk kitobit vagy helyette egy másik obit, de kiegészítőket már nem. CF persze van otthon, de a minolta A1-hez vett táskába már lehet hogy nem férne bele, vaku még nem lenne, satöbbi. Vakum pl. a KM 5D/ 7D-hez lenne...

No mindegy, ez még csak erőst tervezgetés, ha úgy tetszik álmodozás. Ha a szervizből új gépet kapok vissza és jó áron megveszi valaki, akkor van realitása (akármelyiknek is), ha csak ccd csere lesz, akkor biztosan marad az A1.

Whatever.

(#438) pacorro válasza j.bravo (#437) üzenetére


pacorro
aktív tag

Lehet, hogy akkor is el tudod adni, ha ccd csere lesz.
Ha vakud már van Minoltához, akkor ne válts rendszert! :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#439) Smogus válasza pacorro (#438) üzenetére


Smogus
őstag

Azért egy vaku még nem rendszer :D
de tényleg én is a 7D-t ajánlom feltéve ha találsz valahol :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#440) j.bravo válasza pacorro (#438) üzenetére


j.bravo
addikt

Azért lehet hogy nem a vaku lesz a perdöntő, mert az alapmodell, a 2500D.
Ha lenne egy 5600D-m, akkor már vsz ragaszkodnék hozzá, de lehet h a 3600D-hez is (vagy azt is marha jó áron kéne eladni).

Whatever.

(#441) pacorro válasza j.bravo (#440) üzenetére


pacorro
aktív tag

Egyébként bármelyiket választod, nem jársz rosszul. Persze speciális igények is döntőek lehetnek. Pl. a Pentaxnak van néhány baromi jó lencséje, de mintha mostanában annyira nem lennének aktívak objektívfronton. A Minoltának szintén nagyon jó objektívjei vannak, de Magyarországon viszonylag kevés embernek van Minolta rendszere, így egy-egy jobb darab szépen felárazódhat, másfelől néha bagóért lehet remek cuccokat kapni. A Canon mellett szól, hogy mindig lehet hozzá használt kiegészítőket kapni, általában jó áron, mert ezt a használják a legtöbben. A Nikonnak szintén vannak kiváló vázai és objektívjei, de használtan kicsivel drágábbnak tűnik, mint a Canon (persze ez lehet, hogy csak érzés). Tulajdonképpen bármelyiket veszed, olyan nagyon rosszul nem dönthesz.
És akkor még ott van a 4/3 is, ami szintén csábító, viszont kevesebb hozzá a használt cucc, és nekem picinek tűnik az érzékelő (mondjuk az APS-C is).

A Minolta azért lehet jó döntés, mert így a Sonyval összeházasodva (vagy beléjük olvasztva) elég korrekt cuccok várhatóak a közeljövőben - legalábbis remélem.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#442) pacorro válasza Smogus (#439) üzenetére


pacorro
aktív tag

A 7D az egy baromira jó váz (a filmes 7 is az). Nagyobb tudásút már láttam, de így összességében kényelmesebbet, vagy jobbat még nem. Egyszerűen jó érzés vele fotózni (markolattal).

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#443) pitman válasza j.bravo (#437) üzenetére


pitman
őstag

Mint utánam már többen írták is, ezek már annyira jó vázak, hogy túl nagy csalódás egyik megvétele után sem érhet.
Hát igen, a váz ''kicsit'' drága, az objektívek esetén azonos minőséget és tudást nézve nagyon együtt van a mezőny, a kínálati oldal felől nézve azonban jelentősebben a különbségek és ez érthető a kiegészítőkre is. Ezt is érdemes figyelembe venni, főleg a ''lázadásod'' esetén. Nem mindegy ugyanis, hogy miből tudsz válogatni hozzá, legyen az új, használt, eredeti vagy más gyártótól származó. Mely egységek használhatók csak adott géptípussal és melyek azok, amiket konverterekkel esetleg más vázon érdemben is használni lehet. Jó példa erre a vakud is. Apropó vaku, mivel a gépen kívül ez az egyetlen kiegészítőd, ha mégis az eladás mellett döntesz (A1), esetleg érdemes lehet a vakut is adni vele. A táska esetén szinte biztos, hogy újat kell vegyél (hacsak eleve nem úgy vetted, hogy később leszenk kiegészítőid is). Természetesen ez együtt már szép kis summát tud jelenteni, bármelyik mellett is döntesz.

(#444) j.bravo válasza pitman (#443) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát igen... A nyikony lenne a legszimpibb mindent összevetve, merthogy ahogy láttam, ehhez még elég könnyen találni obit, vakut, bármit, nem rosszabb áron mint kanyonhoz (sőt). Ha van is eltérés a hozzáférhetőségben illetve árszínvonalban, azt minimálisnak látom, és legtöbbször inkább a nyikony javára.
A Minolta (Sony) rendszerhez, vagy a Pentaxhoz a ccd-stabi miatt is húz a szívem kicsit (nem kell obinként több tízezret csengetni a stabiért...). Egyelőre nem félek attól hogy olyan komolyan fotóznék, hogy számítana, hogy 2 nap vagy 2 hónap alatt sikerül beszerezni egy obit :D Mindkettőben lehet bízni (bár lehet vitatkozni hogy mennyire) hogy a Sony és a Samsung belefolyása miatt a jövőben is lesznek kiegészítők, alkalmasint nem is rosszak (bár lehet hogy horror áron).
A 4/3 rendszer ugyanez: szimpi is, meg nem is, a kiegészítők terén komoly esélyt lehet látni hogy lesz választék jó minőségű és méregdrága obikból-ebből-abból...

Na meg ugye egyelőre sajnos nem ez a legnagyobb gond.
Jó róla beszélgetni de még sajna kevés gyakorlati haszna (számomra; más persze okulhta belőle), ha odajutok esetleg hogy vehetek is egy ilyen kategóriájú gépet, vsz. újra előjön a kérdés és újra megtárgyaljuk ;)

Whatever.

(#445) drkbl


drkbl
őstag

Használtok valamilyen ingyenes programot a JPEG tömörítés beállításához?
Én a GIMP-et használom, mentéskor magán a képen a főablakban lehet látni az adott minőségi fokozat eredményét (azaz nem nyílik új ablak), viszont kényelmetlennek találom az eseti képbűvészkedéskor a GIMP lassú betöltődését. Jó lenne egy hasonló megjelenésű, csak e célra szolgáló, gyorsan induló program.

(#446) j.bravo válasza drkbl (#445) üzenetére


j.bravo
addikt

Részemről az XnView-t preferálom (képnézegető de van benne csomó szerkesztgetőfunkvió is). Ugyanúgy ingyenes mint az IrfanView de kicsit mintha szebb lenne a végeredmény (általában). Tud batch módot (egész könyvtárnyi képet egyszerre átméretezni, forgatni, élesíteni, ilyen-olyan szűrőt ráereszteni, konvertálni, amit csak akarsz) is.
Dicsérik még a FastStone MaxView-t is.
''Ecsetes'' módosításokhoz a PhotoFiltre kerül elő, ha nem a gimp vagy a Paint.Net.

Ez mind freeware.

Whatever.

(#447) drkbl válasza j.bravo (#446) üzenetére


drkbl
őstag

És ezekben látod az eredményét a mentéskor beállított JPEG minőségnek? IrfanView nem mutatja, mivel úgy használom, hogy egy példány fusson, macerás megnézni az eredményt. GIMP frankón mutatja, milyen lesz, de lassan indul...

(#448) j.bravo válasza drkbl (#447) üzenetére


j.bravo
addikt

Sose merült ez fel bennem. XnView-t használom leginkább, az se ad preview-t, cserébe viszont gyors és rendben van...
(szűrőknél persze van preview, de jpeg tömörítésnél még nem fedeztem fel).

Whatever.

(#449) drkbl válasza j.bravo (#448) üzenetére


drkbl
őstag

Szóval nincs modemes családtagod, aki elvárja azért a fényképet ;]

(#450) pacorro válasza drkbl (#449) üzenetére


pacorro
aktív tag

Netes küldözgetésre is szoktam Gimppel szerkeszteni: hosszabb oldal 7-800 pixel, minőség 95, így kb. 150-250 KB lesz egy kép, ami még modemmel is letölthető.

Családtagokat én mindig sokáig jegelem, aztán amikor összegyűlt egy pár jobb kép, akkor kapnak egyszerre tízet. Addig meg hagyjanak békén! :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.