Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hali01 válasza biggamer (#50) üzenetére


hali01
őstag

Feltettem ezt: [link] és próbából leformáztam a kártyámat és úgytűnik szépen jönnek vissza a képek amik a kártyán voltak.
Nemtom melyik kártyát formázta le.512 vagy 1 giga.

A 300D-nek is CR2 a RAW kiterjesztése?

[Szerkesztve]

(#52) biggamer válasza hali01 (#51) üzenetére


biggamer
veterán

Örülök neki, hogy müxik.
A 300d-ről fogalmam nincs.

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#53) hali01 válasza biggamer (#52) üzenetére


hali01
őstag

Ez nagy segítség volt!Köszönöm!
Ha nem is 100% de a nagyrésze visszajött.

(#54) zsiga667 válasza hali01 (#51) üzenetére


zsiga667
addikt

A 300D-nél CRW.

(#55) biggamer válasza hali01 (#53) üzenetére


biggamer
veterán

Na, hála istennek. :D :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#56) hali01 válasza zsiga667 (#54) üzenetére


hali01
őstag

Köszi!

(#57) bandus


bandus
veterán

Sziasztok!
Elmondaná nekem valaki az ISO és a záridő közötti összefüggést, ezt még nemsikerült megfejtenem :B Ha jól tudom minél kisebb az ISO, annál kevésbé zajos a kép. Viszont akkor miért hasznának/tok 400as 800as , 1600as értékeket :F , a neten is olvasgatok, de még nemjutottam el ezekhez :B

Hali: ezt tegnap írtad: ''akkor első menetben keresd meg a géped fénymérőjét és aszerint állitsd be a rekeszt meg az időt és nagyeséllyel jók lesznek a képek.'', ez mit akar jelenteni? :B

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#58) zsiga667 válasza bandus (#57) üzenetére


zsiga667
addikt

Itt az ideje hogy elolvasd a géped használati utasítását... ;)
Az ISO és a záridő fordítottan arányos, minél nagyobb az ISO, annál rövidebb lesz a záridő, azonos rekesz mellett. Azért használunk néha magasabb ISO-t, hogy gyenge fényben is tudjunk éles, bemozdulásmentes képet készíteni, vagy gyorsan mozgó témát is lefotózhassunk.

(#59) bandus válasza zsiga667 (#58) üzenetére


bandus
veterán

Köszi, az lesz :) tegnap a különböző záridőket próbálgattam, de ma már lesz idől elolvasni a kézikönyvet is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#60) Retro11 válasza zsiga667 (#58) üzenetére


Retro11
senior tag

Igy van,na meg ha nem DSLR-rel játszol akkor az ISO növelésével egyenesen arányosan növekszik a zaj,és romlik a minőség:DDD :DDD!!!
Viccet félretéve azért kompaktoknál nagy kompromisszumokkal jár a magas ISO,általában elmondható hogy ISO400 felett jelentősen rosszabb minőségű képet kapunk!(Zaj,részletvesztés,szemcsésedés..stb)

Üdv: Retro11 :R

(#61) biggamer válasza bandus (#57) üzenetére


biggamer
veterán

Hogy ne unatkozz hétvégén :D :

Expozíciós idő beállítása : [link]
Fehéregyensúly : [link]
Hisztogram : [link]
Mélységélesség : [link]
Fókusztáv : [link]
Megapixel és a nyomtatható méret : [link]
Világosság kompenzációja : [link]
Érzékenységek : [link]
Okosságok : [link]
A fény, az ISO, a blende, a zársebesség, a gyújtótávolság : [link]

Hajrá. ;]

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#62) hali01 válasza biggamer (#61) üzenetére


hali01
őstag

Sztem jobb ha előbb elolvassa a használatit mert egyenlőre csak annyit tud a gépéről,h fekete.:)

(#63) Retro11 válasza biggamer (#61) üzenetére


Retro11
senior tag

Biggamer!
Na ezekkel a linkekkel megkimélsz minket a hosszu soroktól:DDD!!!
Én is köszönöm jo kis linkek!

Üdv: Retro11:R

(#64) biggamer válasza hali01 (#62) üzenetére


biggamer
veterán

Az már jó pont, mert nem színvak. :DDD ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#65) bandus válasza biggamer (#61) üzenetére


bandus
veterán

Már látom a töri vizsgák eredményét :D :D
köszönöm szépen :R :R
Hali: :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#66) biggamer válasza Retro11 (#63) üzenetére


biggamer
veterán

Nagyon szívesen, örölök ha segíthettem. :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#67) biggamer válasza bandus (#65) üzenetére


biggamer
veterán

Na, szerencséd van, hogy már nem lehet kitörűlni. ;)
Nem ér annyit a fotózás, hogy rosszabb jegyet kapjál, mert az kihathat az életedre. :(
Bla bla bla...

Ja, és nincs mit. :DD

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#68) bandus válasza biggamer (#67) üzenetére


bandus
veterán

Nemgondoltam ám ennyire komolyan :) , max a fotózás lesz az életem ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#69) csiga997 válasza biggamer (#64) üzenetére


csiga997
őstag

Csak a pontosság kedvéért: a fekete nem szín.
;)

(#70) biggamer válasza csiga997 (#69) üzenetére


biggamer
veterán

Akkor színtelen ?
Ha az öltönyboltban azt mondom, hogy fekete színű öltönyt kérek temetésre, akkor
nem szolgálnak ki, mert nem tudják milyen az a fekete szín ? ;) :D

Vagy ha az autókereskedésbe bemegyek autót vásárolni, és megkérdezik, hogy milyen színű legyen, és én azt mondom, hogy fekete, akkor azt mondják, hogy ''
az nem szín, ezért olyat nem tudunk adni '' ?


[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#71) csiga997 válasza biggamer (#70) üzenetére


csiga997
őstag

Ebbe nem érdemes túlzottan mélyen belemenni, ezért csak röviden: a szinek érzete a fény látható tartományba eső különböző hullámhosszúságú fénysugarakból alakul ki a szemünkben. A spektrum valemennyi szinét tartalmazó fényt fehérnek, ezek a teljes hiányát feketének látjuk. A látás során a tárgyak által kibocsátott vagy az általuk visszavert fényt érzékeljük. A fekete tárgyak a beeső fény minden szinét elnyelik, ezért ha nem vernek vissza fényt, úgy nem is mondhatjuk hogy annak a nem visszavert fénynek van szine. (Lásd még: feketén világító lámpa.)

Erre a tényre különben a ruhabolti eladók vagy az autókereskedők is felhívnák a figyelmedet, ha történetesen figyeltek volna az általánosban a fizikaórákon. ;)

Szóval, a lényeg a lényeg: ''fekete öltöny'' - jó, ''fekete színű öltöny'' - nem jó.

(#72) BEE válasza csiga997 (#71) üzenetére


BEE
addikt

Egy ilyen logikai bukfenccel kijelenthetnénk,
hogy a nulla nem szám.
A szín fogalma az érzékelésre vonatkozik,
nem pedig annak fizikai magyarázatára.
Szerintem.

BEE :))

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#73) DrAk3


DrAk3
csendes tag

Hi all plz mondjatok olyan programot amivel lehet ilyen tűzefekteket csinálni...

(#74) rlazol válasza DrAk3 (#73) üzenetére


rlazol
addikt

Én a PSnek az EyeCandy4000 pluginjét használom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#75) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Üdv!
Lassan egy hónapja egy canon ps a610 tulajdonosa vagyok ,a gép nagyon jó ,de egy valami szúrja acsőröm ,az pedig az hogy csak egyik oldalt van ilyen fém fül amire lehet a pántot rakni,és mivel a másikon nincsen ezért nyakpántot nem tudok rá rakni ami nagyon zavar mert nem szeretem a kezemben lóbálni,a komolyabb gépeken mindegyiken van mindkét oldalt,szóval az lenne a kérdésem hoyg mit lehet tenni ez ügyben,lehet kapni valamiféle kiegészítőt amit fölszerelve a másik oldalra rátudnák rakni egy nyakpántot?Barkács megoldás is érdekelne úgyértem valami öntapadós vagy valahogyan rárögzíthető dolog is jó lenne..

Előre is köszi a válaszokat ,és nagyon fontos lenne...

(#76) hali01 válasza Lotusomega (#75) üzenetére


hali01
őstag

sztem vegyél egy olyan szütyőt aminek hosszú pántja van.

(#77) rlazol válasza Lotusomega (#75) üzenetére


rlazol
addikt

el kell h keserítselek, szvsz nem kapható ilyen kiegészítő és barkácsmegoldásnak is csak vmi házit tudok elképoezklni, de abban meg nem bíznék, kivéve ha kifúrod a házad - viszont a afene se tudja h mit fúrsz vele még át. Esetleg a vízálló tokot nézd meg, a neten lévő képeken nem egyértelmű, de talán azokon két pont van. viszont annyiba kerül, mint egy új gép...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#78) biggamer válasza csiga997 (#71) üzenetére


biggamer
veterán

Én csak hülyeségből írtam, nem gondoltam, hogy enyire komolyan veszitek. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#79) Dtomi


Dtomi
őstag

Hy fateromnak akarok egy fuji5600at venni használta már vki Zenith filmes tükörrefishez képest milyen a gép? Azonkívül, hogy nem kell bele film.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#80) rlazol válasza Dtomi (#79) üzenetére


rlazol
addikt

inkább itt kérdezd meg:
[link]

Egy fotósnak bármilyen kompakt gép komoly visszalépés egy cserélhető obishoz képest. Képminőségben talán nem lesz zavaró, de a FlyByWie zoom és fókusz igen, h a többit ne is emélítsem.
A fent linkelt topicban jó alaposan ki van vesézve a gép és a konkurendsei is.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#81) csiga997 válasza Dtomi (#79) üzenetére


csiga997
őstag

A Zenit egy kövület. Nem hiszem, hogy a papádnak hiányozna majd a manuál fókusz, a sötét keresőkép, a megbízhatatlan zárszerkezet, a pontatlan fénymérő, a lassú vakuszinkron vagy a vakufénymérés hiánya. Az s5600 egész biztosan felüdülés lesz számára.
Nem kell a tükörreflexes gépeket túlmisztifikálni, csak szerszámok azok is.

(#82) Dtomi válasza csiga997 (#81) üzenetére


Dtomi
őstag

nagy úr a megszokás!!! idestova 20 éve megvan neki ez a gép!! én is ezen kezdtem egy rossz szavam nem lehet rá!!! és a fénymérője tökéletes. De én is így gondolom 828amat nagyon szerette az öreg.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#83) Dtomi válasza rlazol (#80) üzenetére


Dtomi
őstag

állandóan fix 58mm F/2 obit használta meg makrózni a 828-at vagy még nagyon régen A40-et uh inkább gépet cserélt mint obit :DD ezzel nem lesz gondja. csak szereti a ''fényképezőgépet'', az ilyen kis szürke miniatűr technikai csodákat nem igazán.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#84) rlazol válasza Dtomi (#83) üzenetére


rlazol
addikt

Hát, ha nem használta ki, akkor valóban nagy előrelépés lesz neki az 5600. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#85) bandus


bandus
veterán

Hali!
A gépem (s5600) dobozára rá volt írva, hogy a gépet csak kikapcsolt állapotban csatlakoztassam a számítógéphez. Nos, mi ennek a jelentősége?mert ha bekapcsolva dugom össze, akkor is ugyanúgy működik..károsodhat tőle a fényképezőgép :F
köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#86) rlazol válasza bandus (#85) üzenetére


rlazol
addikt

Memóriakari hozzáférés, illetve az esetleges feszültségdifi a két gép között :F Mert ugy elvileg az USB-n is kabhat 5V-t, de az neki nem kell.
Szerintem főleg a biztonság kedvéért.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#87) adik


adik
őstag

semi-off:
canon eos33-am 400as filmmel, milyen távolba lőhet a beépített vakuja? asszem 13as a kulcsszáma? 28-80mm 3.5-5.6 kit obinál eggyel jobb van rajta.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#88) csiga997 válasza adik (#87) üzenetére


csiga997
őstag

A 13-as kulcsszám ISO 400-nál 26, amiből a 3.5-es rekesznél rögtön adódik, hogy 26/3.5=7.4m (hasonlóan, 5.6-os rekesznél pedig 4.6m)

(#89) csiga997 válasza bandus (#85) üzenetére


csiga997
őstag

túl sokat olvasol... :)

(#90) rlazol válasza csiga997 (#89) üzenetére


rlazol
addikt

azért csak nem... Nekem is túzott óvatosságnak tűnik, de pont az olyan utasításokra kell szvsz figyelni, amit kevésbé értünk. Aminek tudjuk az okát, azt felülbírálhatjuk, de aminek nem, azt milyen alapon?
Vagy Te tudod az okát? Mert érdekelne...

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#91) adik válasza csiga997 (#88) üzenetére


adik
őstag

köszi!
(csak ezt már sajnos nem tudtam időben elolvasni) de én is vmi hasonlóra gondoltam, csak féle tőle, hogy ezt eléggé be is tartottam, mármint hogy 4-5-6 méterről kattogtam. meglátjuk.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#92) adik


adik
őstag

vasárnap is nyitvatartó, jó mnőségű filmes labort tudtok? (Nem, Pálvölgyibe nem vagyok hajlandó semmi szín alatt)
jah, Budapesten, lehetőleg belváros, mert tegnap nagyon igen bulizósra sikerült a lagzi és nincs affinitásom sokat kóvályogni. (Online nem lehet filmet hívatni? :)) )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#93) j.bravo válasza adik (#92) üzenetére


j.bravo
addikt

A Westendben (www.westend.hu :D) rákerestem és a pálvölgyin kívül kettőt találtam:

1.)
MM Plussz Foto
Fotó, Filmkidolgozás
Telefon: 238-7319
Cím: Kölcsey Ferenc sétány 58. (aluljáró szint)
Nyitva:9-21

2.)
CCS Fotó
Fotó, Filmkidolgozás
Telefon: 238-7545
Cím: Arany János kiskörút 14. (aluljáró szint)
Nyitva: Hétfőtől szombatig: 10-21 Vasárnap: 10-18

Egy telefont megér :)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#94) Albi2


Albi2
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy napot/naplementét mennyire szabad fényképezni? Én azt hallottam hogy az nagyon nem tesz jót a gépnek, de mégis szoktam ilyet látni. Vagy erre van valami külön technika?

(#95) adik válasza j.bravo (#93) üzenetére


adik
őstag

a kettő közül az Agfába (MM-plusz) mentem be. hiba volt. :( a nyomtatás az katasztrófális, holnap egy profi ismerősömnek adom oda, ő majd megnézi, hogy a negát is elbaxták-e, vagy az még menthető... Szépen kérek minden laboránst, hogy ha már egyre kevesebb filmes marha van, azok pedig annyit csengetnek, mint a kiskatona, akkor legalább becsüljék már meg őket!!! Az egyetlen pozitívum, hogy 600 hufért hívták a tekercsek darabját, de hát itt meg az olcsó húsnak híg a leve köszönt vissza... hiába no, filmes dolgokra várni kell, türelem kell. bocsi.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#96) j.bravo válasza adik (#95) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnálom :(
Lehet hogy ki kellett volna emelnem hogy nincs velük tapasztalatom? Talán a szövegkörnyezetből (hogy ''rákerestem'') kiderült :(:(:(

Viszont azt nem értem, milyen nyomtatást toltak el... a negáról papírra való átvitelt (nagyítást?) ? Remélem a nega még menthető.
Ezek szerint ha véletlen tényleg veszek filmes gépet (néha eljátszom a gondolattal), akkor hozzájuk ne vigyem...

Ha tudsz korlátozottabban nyitva tartó, de megbízható labort, ne tartsd magadban!

Whatever.

(#97) rlazol válasza Albi2 (#94) üzenetére


rlazol
addikt

lehet bőven - filmes géppel... :DDD
a kompakt digitális gépek érzékelője valóban károsodhat, ha tartósan direkt nap éri. Magyarul: ne fordítsd a géped direkt a napba. Fényes nappal úgysincs értelme Napot fotózni. Ez nem azt jelenti h nem lehet rajta egy képen a nap, de nem zoomolj direkten bele. Naplemente nem gáz, ott már ''erejét vesztette'' van is külön naplemente funkció.

Tükörrefelses digitális géppel persze más a helyzet, ott se fotótt direkt napot, de mivel csak az expó idejére ''látja'' az érzékelő, ezért kevésbé veszélyes rá.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#98) adik válasza j.bravo (#96) üzenetére


adik
őstag

bocsi, eszembe nem jutott, hogy rád kenjem, szabad akaratomból menem oda, és a rákerestemből nyilvánvaló volt, hogy valsz nem nagyon ismerheted őket.

igen, a nagyítást rontották el. a Fuji labot, ami a Blahán van, meg az Emke, tulképpen vele szembe, illetve a Batthiány-mécsesnél lévő Fuji labor, kevés pénz esetén Soós. Az emkénél és a Soósnál van ff-hívás, az Emkén és a Blahán pedig diát is hívnak.

(Párizsban a Photo-service-t, illetve a sógorom szüleinek laborját ajánlom. Az volt az a képminőség, amit megkönnyeztem :) )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#99) j.bravo válasza adik (#98) üzenetére


j.bravo
addikt

Hmm, a sógor szüleinél azért némi protekció és külön odafigyelés bejátszhatott, nem lehet? :)
Végülis a lényeg a végeredmény, ha pedig mindenkinek azt nyújtják, még jobb. Mondjuk sajnos nem nagyon kell számolnom azzal az eshetőséggel, hogy földrajzi okok folytán épp az ő szolgáltatásukat kelljen igénybe vennem :(

Pálvölgyiékkel csak az a gáz, hogy az üzletpolitikájuk bicskanyitogató/gyomorforgató, de a minőség rendben van; vagy a minőségen is lehet vitatkozni?
(Üzletpolitika: ha rajtuk múlik, rád sózzák a B+W filtert a digi-szappantartó géphez is... :F )
(Minőség: egyszer vittem hozzájuk digi képet papírra levilágítatni, igaz csak 13x18-ban, de azzal meg voltam elégedve (mondjuk nem hasonlítottam össze senkiével még).

Whatever.

(#100) adik válasza j.bravo (#99) üzenetére


adik
őstag

- az tetszett, hogy mindenhez adnak fehér kesztyűt, az nem, hogy tök retek volt. Az tetszik, hogy jó minőségű cuccot akarnak nekem eladni, az enm, hogy mást viszont nem, de olyan szinten, hogy majdnem verekednem kellett, hogy nekem pedig hama uv-szűrőt adjon, de b+w-t. aztán végül mégse vettem meg ott, hanem átmentem a media marktba, és megvettem a szűrőt fele annyiért, mint amennyiért ők árulták (de nem adták :D ).
- egy képet bevittem,h ogy kellene belőle 18*13 és 15*10 is. szkennelt, feldolgozott kép volt, laza 80M körül, olyan 6000*4000 felbontásban, a laboros ekkor ezt még nem tudta, csak gizdán mondta, hogy ''a 18*13-hoz ugye tudom, hogy nagy felbontás kell ám! biztos van nekem olyanom?'' a 18*13 szép lett, a 15*10 egyenesen homályos.
- Vakut akartam venni, az eladó lány egy Nikont kezdett el ajánlani. (Kezemben volt a Canonom, és ezt tisztáztuk is, a kulcsszámot pedig nem tudta, hogy mi :U )

Kettő, csipkebokor vessző!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.