Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) qnadam válasza mcgoat (#11999) üzenetére


qnadam
veterán

változó, van amikor igen, van amikor nem. most nekem úgy tűnt, hogy az elejétől végéig éles tárgyra van igény :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12002) mcgoat válasza qnadam (#12001) üzenetére


mcgoat
aktív tag

:) igen

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#12003) Santiagain válasza kiskornel (#11998) üzenetére


Santiagain
senior tag

Tudsz ajánlani megfelelő fényerejű és színhőmérsékletű lámpát könnyen kezelhető, stabil állvánnyal?

mcgoat: én állandó fényű lámpára gondoltam sátorral. A vaku szinkron kompakt géppel elég macera. Viszont itt ajánlotta valaki a villanj körtét.

Most már teljesen bizonytalan vagyok.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12004) mcgoat válasza Santiagain (#12003) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Igen láttam, hogy mire gondoltál és azt is, hogy itt ajánlották a körét. Viszont szerintem felejtős mindegyik.
Egy 38w-os fotóizzónak jobb fénye van, mint az 500w-os obis refinek

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#12005) qnadam válasza Santiagain (#12003) üzenetére


qnadam
veterán

vannak jól használható kompakt fénycsövek, amik még meleget se csinálnak, de ~8e egy darab, és abból nem kettő kell. 2x4 ilyen féncső egy softboxban, az portréra már so-so elég.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12006) kiskornel válasza Santiagain (#12003) üzenetére


kiskornel
addikt

Tudsz ajánlani megfelelő fényerejű és színhőmérsékletű lámpát könnyen kezelhető, stabil állvánnyal? - nem.

Azt tudom leírni, hogy mit állítanék össze az eddigi tapasztalataim alapján. min. 3db 150W-nak megfelelő fotós lámpa (én is McGoat 38W-os lámpáját néztem ki). A két szélére egy-egy és ha úgy jön ki, hogy kell, akkor egy felülre. Ahogy ismerem magamat két íróasztli lámpa lenne a két szélső. Ha kell a felső fény, azt meg tudom addig tartani kézben. A gép úgyis állványon lesz = záridő nem számít. A fényerő eloszlást pedig a lámpák távolságával lehet szabályozni.

Tényleg: ezt még ugye nem mondtad... mekkora a tárgysátor (mert ugye a fényerő attól függ).
És nem nyilatkoztál a színhelyesség ügyében sem!

Egy ilyen tárgysátor 0,5m*0,5m*0,5m - 1m*1m*1m. Ha pro állványra akarod rakni a lámpákat, azt nem tudok ajánlani.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12007) tbs válasza kiskornel (#12006) üzenetére


tbs
addikt

Sztárolom még a körtét: van hozzá e27-es foglalatú állvány, ilyesmihez bőven stabil. (És a fényével sincs gond. ;) )

(#12008) kiskornel válasza tbs (#12007) üzenetére


kiskornel
addikt

Ne érts félre, de ez a tapasztalatom bármely fotóscucc tekintetében:
van a:
- tipis kategória: szenvedsz vele. nyeklik-nyaklik. Nem tudod úgy állítan, ahogy te szeretnéd. Jó sok kitartás kell, és 5letesség, hogy mégis sikerüljön beállítani. Jellemző: olcsó.
- normál kategória: általánosan használható, sokrétű. elfogadható eredményt nyújt. Megfizethető, de nem olcsó.
- pro kategória: csak bizonyos célra használhatod, nagyon behatárolt, de az eredmény kétségtelenül tökéletes. NAGYON-NAGYON PONTOSAN BE KELL ÁLLÍTANI! A legkisebb tévedés is eredménytelenséget okoz. Aránytalanul sokba kerül, de megfelelő alkalmazással növeli a jó fénykép elkészítésének esélyét.

Igaz ez a fényképezőkre, az objektívekre, az állványokra, a vakukra, stb...

És igaz a lámpákra is... De hallgassuk meg, mit szeretne pontosan fényképezni Santiagain. Mekkora tárgyakat. Mert ha az egész elfér egy asztalon, az nem ugyanaz, mintha egy fél szobát kellene berendezni miatta, 1,5-2m-es állványokkal.

Én kis kütyüket fényképezek. Ahhoz az eddig általam ajánlottak bőven elegek.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12009) mcgoat válasza tbs (#12007) üzenetére


mcgoat
aktív tag

A fényével az olcsó körtének csak a szabályozhatatlanság a gond, de lehet használni sok mindenre. Nagyot nem hibázik vele aki vesz belőle. Viszont akkor inkább a szabályozható verzió egy kicsit drágábban

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#12010) tbs válasza kiskornel (#12008) üzenetére


tbs
addikt

Nem értelek félre, csak adtam egy tippet elfogadható világításra - amihez tartozik állandó fényhez való foglalat és elfogadható minőségű állvány is. Gyakorlatilag Ajándék Áron. McGoat kolléga meg szabályozhatós körtét is tud bele - szintén Ajándék Áron. ;)

(#12011) mcgoat válasza tbs (#12010) üzenetére


mcgoat
aktív tag

úgy már drága az olcsó

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#12012) Santiagain


Santiagain
senior tag

Mindenkinek köszönöm a segítséget! Örültem volna, ha konszenzus alakul ki, mert tapasztalat hiányában nehéz úgy döntenem, hogy a hozzáértők sem értenek egyet.

Kb. 4-5 nap, míg ideér a sátor Angliából, addig még olvasgatok.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12013) tbs válasza Santiagain (#12012) üzenetére


tbs
addikt

Nem egy királyi út van. ;)

(#12014) qnadam válasza tbs (#12013) üzenetére


qnadam
veterán

bizony.
sőt lehet hogy eleinte az állandó fény kényelmesebb, mert élőben látszik az eredmény, ahhoz viszont lehet hogy kevés a kompakt, aztán ha megvan a dslr, már kompaktra vágyik az ember és vakukra, mert azok viszont kényelmesebbek.

végül rájön, hogy a nagy beállítófényes vakuk az igaziak :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12015) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Egy kérdés: Az LR 3.6-ban a hotpixelek eltüntetése lehetséges? Ha igen, hogyan? :R

(#12016) total90 válasza PRO-peller (#12015) üzenetére


total90
veterán

Spot Removal tool esetleg?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12017) PRO-peller válasza total90 (#12016) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Nem mindenki úgy születik... :R

Lassan megy az áttekintése a prg-nak.

Viszont nem látok visszalépés és változások mentése funkciót se... :F Kiexportálom majd újra beimprtálom? :((

(#12018) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok tudnátok segíteni, milyen jó hidegtürö akksit érdemes fényképezöbe vagy gps-be tenni?
Megmaradjon a gyorsasága 1000-2000m-n is.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12019) cOxeR válasza anonymus89 (#12018) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én a 2000mA-ás eneloopokat javasolnám.

"A leginkább hidegtűrők a Lítium cellák, utánuk következnek a NiCd, majd a NiMH akkumulátorok és sajnos a sor végén kullognak a manapság leginkább használt Li-ion akkumulátorok."

Energizer Ultimate, a fentiek alapján az ami a hőfok szerint javasolt lehetne.
Azért kérdezősködjél még, vagy majd jönnek tapasztaltabbak, és segítenek! :)

u.i
Milyen hőfokok vannak az említett magasságban?

[ Szerkesztve ]

(#12020) anonymus89 válasza cOxeR (#12019) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi szépen kitűnő tulajdonságai vannak az ultimate-nek csak nem újratölthető, ahogy olvastam.
Egyébként kb. 0°C - (-10°C).

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12021) cOxeR válasza anonymus89 (#12020) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valamit valamiért :)
Én maradnék az eneloopoknál, -10 szerintem annyira nem gond még.

(#12022) total90 válasza PRO-peller (#12017) üzenetére


total90
veterán

Javasoltam, nem felhánytam... nekem a progi megismerésében a LR gyorstalpaló segített, ezt merem ajánlani.
Menteni a Library részben kell, export gomb és ott beállítod mit és hova...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12023) csakb válasza cOxeR (#12021) üzenetére


csakb
őstag

Én sokat fotóztam -5-10 fok környékén Eneloopokkal (pl. csillagíveket), és nem vettem észre, hogy a hideg miatt hamarabb merültek volna le. Szóval én is tudom javasolni.

(#12024) anonymus89 válasza csakb (#12023) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm mindkettötöknek ma már hozzák az extreme verziót. Pl. Belassul sokszor volt olyan, hogy a retesz lassan bújt elö
cOxeR: nem valami olcso igy maradok inkább az akksiknal..

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#12025) scofield657


scofield657
csendes tag

Adott egy Sony DSC-W350 fényképező ! Decemberbe lesz 2éves, de összesen 100kép lett vele készítve! Nem igazán lett használva, azonban úgy féléve ha csinálok egy fotót vele akkor egy kör alakú folt jelenik meg a képeken! Nem mindegyiken annyira feltűnő de ott van! Maga a lencse tiszta, több alkalommal megtisztítottam de ugyanúgy ott van! Eléggé kellemetlen hogy gyakorlatilag egy új gép ilyet csinál! Valaki tudja hogy miért van ez? vagy hogy mit lehetne csinálni vele?

(#12026) Dr V válasza scofield657 (#12025) üzenetére


Dr V
őstag

Érzékelőn lévő porszem. Erről úgy tudsz megbizonyosodni, ha egy fehér lapot fotózol a legkisebb belndével és minél hosszabb záridővel. A lap a keresőt teljes egészében töltse ki.
Ha még van gari akkor tisztítás, ha nincs akkor photoshop.

(#12027) scofield657 válasza Dr V (#12026) üzenetére


scofield657
csendes tag

sajnos nincs gari, de vajon mennyiért csinálhatják meg ha gari nélkül küldöm el nekik?

(#12028) PRO-peller válasza total90 (#12022) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Köszi szépen! Megy ám az nekem. Csak 1-2 homlokracspás hiányzik és profi leszek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12029) Dr V válasza scofield657 (#12027) üzenetére


Dr V
őstag

Annyiért amennyiért sztem nem érném meg. Olvass a géped után, háta valahogy szoftveresen maga a gép ki tudja javítani az ilyen hibát.

(#12030) Jamby18


Jamby18
senior tag

Üdv!

Este szeretnék képeket csinálni mozgó tömegközlekedésről. Csak hiába állítok nagy rekesz értéket M módban ha kis záridővel kell fotóznom, hogy ne legyen elmosódás illetve vaku természetesen kizárva.
Milyen beállításokat tudnátok nekem javasolni? Tudom esti fotózást nagy záridővel és állványról kell, hogy elmosódott fénycsíkokat kapjak, de olyanokat már csináltam.
Vagy 1/4000 záridős képeket csak nappal lehet csinálni? Egy Nikon D40-em van.

[ Szerkesztve ]

(#12031) csakb válasza Jamby18 (#12030) üzenetére


csakb
őstag

"Vagy 1/4000 záridős képeket csak nappal lehet csinálni? Egy Nikon D40-em van."

Gondolj bele, hogy ha mondjuk egy adott kép adott ISO-n és rekesszel 1/40 sec-kel van jól exponálva, akkor ha csak a záridőt állítod 1/4000-re, akkor századannyi fény éri szenzort.

1/4000-es expóhoz vagy baromi sok fény kell, vagy baromi nagy ISO. A te gépeden ISO 3200-ig el lehet lehet menni, habár az már elég zajos is lesz. Ha az is kevés, akkor szerezz valami nagyon fényerős optikát, azzal még lehet valamit javítani a helyzeten. Talán.

(#12032) Jamby18 válasza csakb (#12031) üzenetére


Jamby18
senior tag

Tehát akkor lényegében este nem lehet tűléles "kimerevített" képet csinálni csak nappal nagy fényben, este marad a svenkelős vagy a nagy záridős elmosódás.
Azzal tisztában vagyok hogy este nem sok a fény és én még le is rövidítem azt a kis fényt a kis záridőmmel amit kap a szenzor, csak azt hittem azért van valami megoldás, mint például egy koncereten.

[ Szerkesztve ]

(#12033) andrade válasza scofield657 (#12027) üzenetére


andrade
senior tag

Az a baj ezeknél a kompaktoknál egyben van az optika és az érzékelő, és az érzékelő letisztításához szét kell szedni ami óriási munka a letisztításhoz képest.Nagyon sokba kerülne, hisz utána nem biztos hogy visszaáll az élesség és optikai padon kell belőni ami nincs szervízekben alapból.

(#12034) csakb válasza Jamby18 (#12032) üzenetére


csakb
őstag

Koncerteken is a nagy ISO és a fényerős objektív, ami némi gyógyírt jelent a kevés fényre.

(#12035) spanyoll


spanyoll
addikt

Nemsoká kirakom apróba is, de hátha az itteniek közül valaki tud segíteni:
Honnan tudok keríteni egy hét alatt nagyon olcsón minél nagyobb CF kártyát?
A minőség abszolút lényegtelen, egyszer elég ha tele tudom pakolni fotókkal pár nap alatt, majd lementeni azokat. Utána tőle felrobbanhat, szétfolyhat, elemeire is bomolhat a minőségi anyaghasználatból kifolyólag, de addig bírja ki.
8gb kéne minimum, a 16os előny lenne.
Esetleg kölcsönözni?
(a vatera és hardverapro, etc bennem is megvan mint info, ezen felül érdekelne hátha van valakinek vagy van jó ötlete :) )

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12036) trialboj


trialboj
őstag

Üdv ajánlana valaki, olyan képnézegetőt ami elős sorban gyors mint a villám, raw képet is beolvas, és exif fájlt is mutat?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12037) spanyoll válasza trialboj (#12036) üzenetére


spanyoll
addikt

Lightroom ;]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12038) fattyu válasza spanyoll (#12037) üzenetére


fattyu
veterán

gyors? :D Na meg az nem nézegető :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#12039) trialboj válasza spanyoll (#12037) üzenetére


trialboj
őstag

nem gyors, és nem is praktikus, ha csak ki akarok 1 képet választani. olyasmi kellene mind az acdsee, csak, valami egyszerű design nélküli kis szupersebességű változata :)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12040) qnadam válasza trialboj (#12039) üzenetére


qnadam
veterán

ha van a raw-kban kisfelbontású nézőkép, akkor egy jól konfigolt xnview jó megoldás lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12041) csakb válasza trialboj (#12036) üzenetére


csakb
őstag

Fast Stone? [link]

Mondjuk, azt nem tudom, hogy az exif fájl micsoda.

(#12042) zolka78 válasza trialboj (#12039) üzenetére


zolka78
senior tag

Még az előttem szólóé a legjobb megoldás, és az IrfanView. Mindkettő a beágyazott bélyegkép alapján fogja megjeleníteni az elkészült képet. Tehát megközelítőleg azt kell látnod amit jpg.-ként kidobna a gép, nem próbálja meg egyik sem saját maga azonosítani a RAW-ban lévő adatokat és szint állítani meg egyebek. Exif adatokat mindkettő mutatja. Sőt, egyből tudod menteni mindegyiket gond nélkül jpg. formátumba, esetleg 1-2 módosítást is tudsz csinálni a képen ha akarsz.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12043) trialboj válasza zolka78 (#12042) üzenetére


trialboj
őstag

A helyzet az, hogy jelenleg irfanview et használok, jpg-t tükéletesen kezel, de rawt nem tud, és az exif infót sem jeleníti meg, mind update után kiállt, viszont hiába szedem le a legújabbat, nem tudom, hogy miért nem ismeri fel utána sem.

csakb :
EXIF

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#12044) kiskornel válasza trialboj (#12043) üzenetére


kiskornel
addikt

Neem. Be lehet állítani, hogy az Ifranview a RAW-ot feldolgozza, és ne a beágyazott cuccot mutassa. Ilyenkor tetü lassú lesz, s mivel nem tesz rá a végén élesítést, homályos lesz az üsszes kép.

trialboj: nem az EXIF-et nem tudjuk értelmezni... hanem az EXIF fájlt, amit írtál. Az exif be van ágyazva a képbe, nem külön álló fájl.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#12045) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel.

ND szűrőt szeretnék venni, de nem tudok dönteni. 4-es és 8-as erősségű szűrőket néztem, és nem tudom hogy melyikkel járnék jobban. A sima menetessel, vagy az átmenetes lapszűrővel. Minden vélemény érdekelne, nagyon szívesen meghallgatok személyes tapasztalatokat is ha van.

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#12046) zolka78 válasza trialboj (#12043) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem tudom, nekem az irfanview gond nélkül kezeli a rawokat. Bár régóta fent van, nem emlékszem, hogy esetleg plugin kellett-e hozzá. De nem nehéz akkor sem beszerezni. De ha nem akarod akkor ott a FastStone image viewer, talán még jobb is, praktikusabb is.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#12047) spanyoll válasza fattyu (#12038) üzenetére


spanyoll
addikt

Nem véletlenül került oda a kis ördögfejecske :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#12048) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Minap meghalt a Kodak EasyShare Z1275 fényképezőgépünk (azért remélem nem végleg). Sajnálom, mert bár öreg, meg régi, azért elég szép képeket lehetett vele csinálni.

Mindenesre kell egy új. Milyet tudtok ajánlani?

Azt már régóta tervezem, hogy ha már veszek akkor egy jobbat, komolyabbat. Sokat utazunk, túrázunk és ami tetszik, azt szeretjük megörökíteni. A képeket egy 1680×1050 ill. egy nagyobb 1920×1080 felbontású monitorokon nézzük.

Nem tudom, hogy milyet tudnátok ajánlani. Sajnos sok pénzünk nincsen rá... ha nagyon-nagyon spórolunk, akkor talán összejön előbb-utóbb egy úgy 100 ezer körül. Most csak gyorsan végigfutottam a választékok között, ilyeneken akadt meg a szemem:

- Nikon D3100
- Sony DSC-HX100V
- FujiFilm FinePix S1600

Tudom, hogy óriásiak a különbségek. Mindenesetre egy megbízható, jó minőségű gépet keresek.

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#12049) csakb válasza trialboj (#12043) üzenetére


csakb
őstag

Tudom, mi az EXIF, csak az exif fájlt nem értettem. ;]

(#12050) csakb válasza DI3S3L90 (#12045) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Az átmenetes szűrő és az ND két külön dolog. Mindkettővel jól jársz, ha tudod, hogy mire akarod használni. Mondjuk az átmenetes hatását az esetek többségében könnyebb és olcsóbb RAW-ból reprodukálni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.