Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Retro11 válasza K.Viktor16 (#150) üzenetére


Retro11
senior tag

Nem nem érné meg,de mivel nem sokat fotóztatok szerintem ez a probléma felejtős!Ott valami más bibi van!Szerintem elemek cseréje aztán ha nem jó lehet gondolkodni uj gép vásárlásán!:(!Sajna:(!

Üdv: Retro11 :R

(#152) K.Viktor16 válasza Retro11 (#151) üzenetére


K.Viktor16
tag

Oké, akkor probálkozok. Amúgy mennyit bírnak ezek a gépek kb? Köszi a segítséget.

Ride 4ever!!

(#153) Retro11 válasza K.Viktor16 (#152) üzenetére


Retro11
senior tag

Na ezaz emit nem lehet igazán tudni...Még azt sem tudom az enyém mennyire van tervezve kb..De szerintem 14-17ezer expora szerintem biztosan...Valhol itt körül.De igazábol ez sajna lényegtelen mindegyiknek ez lessz a sorsa.:(!
Üdv: Retro11 :R

(#154) j.bravo válasza K.Viktor16 (#148) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha a képek megvilágítottsága (sötét/világos) jó, ''csak'' homályos, akkor nem zárszerkezetre, hanem autófókuszproblémára kell gyanakodni szerintem.
Ha mindegyik kép ugyanúgy, ugyanott csúnya, az is lehet hogy csak az objektívet meg kell tisztítanod (bár feltételezem ezen már túl vagy).
A kijelző rosszalkodása a fentiekkel együtt pedig nekem szoftvergondot sejtet, de leszögezném, hogy én nem vagyok öreg fotós szaki, csak hangosan gondolkodom :)

Ha teheted, mindenesetre próbáld ki másik elemmel, és ha tudsz, mutass pár jellegzetes képet, amit csináltál vele mostanában, hátha úgy okosabbak leszünk.

Whatever.

(#155) oregcsóka válasza K.Viktor16 (#152) üzenetére


oregcsóka
őstag

Az én véleményem szerint, az akkumlátorok hibáját alapból kizárhatod. Mert rendben van, hogy két éves, meg hogy sokszor lett töltve, de a kellő feszültséget biztositja a gép számára. Az már más kérdés, hogy kevesebb ideig birja, mint új korában, érthető is, veszitett a kapacitásából.
Egyszóval ez az elemcsere egy épületes marhaság, gondolj bele - új akksikat teszel bele, azoknak is le fog esni a feszültsége egy jó pár fotó után, de: akkor sem fog rosszabb fotókat csinálni, mint teljesen feltöltött akksikkal. Jól is néznénk ki. Legföljebb lassabban tolja ki az obit, és tovább tart, mig feltölt a vaku. Ennyi.
A gép tudja, hogy mekkora az a feszültség, ami már nem elegendő a müködéséhez, ekkor már be sem kapcsol. És tök mindegy, hogy ezt a feszültséget 100Ft-os elemekkel vagy pedig 4000Ft-os akksikkkal biztositod a számára. A különbség a kapacitásban van, és a müködési idő hosszában.

Javitani sajnos ezeket a gépeket már nem éri meg.Viszont feltétlenül próbáld meg az objektivet kivülről megtisztitani, sokat segít adott esetben. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#156) lajo


lajo
senior tag

Hátteret keresek az asztalomra és ebben kérném a segítségeteket. Tudom ott van egy másik hasonló topik de nekem az a problémám hogy olyan oldal kellene ahonnan a képeket 1280*1024-nem le tudom szedni. Ha van ilyen. Téma szinte mindegy. :R

(#157) rlazol válasza lajo (#156) üzenetére


rlazol
addikt

nem vagyok benne biztos h a méret jó lesz, de talán: [link]
meg ezek is szépek: [link]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#158) lajo válasza rlazol (#157) üzenetére


lajo
senior tag

köszi megnézegetem

(#159) j.bravo válasza rlazol (#157) üzenetére


j.bravo
addikt

A1-hez a távirányítód elkészült végül? :) PÜ-t az enyémről készült képekkel megkaptad?

Whatever.

(#160) jakewyler


jakewyler
senior tag

hali
van nekem egy régi hp 635-ös digitálisom az utóbbi időbe már végleg nem tudtam fotózni vele mert olyat csinál hogy amikor lefotózok valamit az egész kép tisztára szürke csíkos lessz de úgy hogy a képből amit fotóztam nem lehet kivenni semmit.Videót viszont jól fölveszi de ha vakuzok hanem mindenhogy csíkoz,pedig már megtisztítottam :))
nem tudja valaki hogy mi lehet a bűnös?gari már nincs hozzá 3éve vettem 68k-ért a media markt-ba,akkor kurwa jó gépnek számított még :DDD

(#161) td válasza jakewyler (#160) üzenetére


td
senior tag

Szerintem akkor sem számított qrvajónak, de mindegy. Nekünk is ilyen van. Egyszer fordult elő, hogy ugyanazt csinálta, akkor azt hittem, behülyült, mert egy TV-képernyőt akartam fényképezni. Meg is van még a kép. De azóta szerencsére ez a probléma nem jött elő. Úgyhogy valami szoftveres lehet talán. Bár újabban meg olyan volt, hogy ellőttem a képet, és csak egy nagy feketeség lett belőle (világos nappal!), illetve volt olyan is, hogy lefeketedett a kijelző (igazából a CCD táján lehetett gond, mert egyéb infó volt rajta), és csak ki-bekapcs után tért magához. Vagy újabban a feltöltött akksival meg sem nyikkan, nem akar bekapcsolni.

Szóval elég gáz dolgokat művel. Nem tudom, van-e ingyenes firmware-frissítés a HP-nél, de ha igen (látok rá esélyt, mert jó a marketingjük), megérhet egy próbát.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#162) jakewyler válasza td (#161) üzenetére


jakewyler
senior tag

amúgy nem tudom de nekem 2300mah energizer töltős elemmel kb:30precet bír ki vagy ha kikapcsolom rá egy napra már vissza se kapcsol szal nem egy nagyon jó gép már,2600képet csináltam vele 3év alatt,nem valami sok :(
most majd megpróbálom feltölteni és állítgatok majd rajta...
amúgy most a helyére vettem egy sony w50-t.azé megváltás a sony egyenlőre.LEKOPOGOM

(#164) rlazol válasza Kalandor (#163) üzenetére


rlazol
addikt

én a fotex2000.hu-n szoktam, és nagyon meg vagyok velük elégedve. Ezt sajna nem ismerem, de ott van tőle nem messze a Lurdy ház, ott is van online szervíz, olcsó és jó minőség, tőlem messze vannak, azért nem használom.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#165) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ne haragudjatok a fura kérdésem miatt,de még csak most ismerkedek a fényképezéssel.:)
Nos: egy 6megapixeles gép szebb képet készít mondjuk 4mpixeles felbontásban mint egy olyan gép aminek a max. felbontása 4mpixel? :B
Köszönöm a segítséget!

(#166) Retro11 válasza hdanesz (#165) üzenetére


Retro11
senior tag

Hdanesz!
Ez már sokat volt tárgyalva...A lényeg hogy ha már dönteni kell akkor a max 4mpixeles gép képe szeb lehet mint a 6mpixelesé ha ugyanolyan az érzékelőjük stb...Mert ha 6bol csinálsz 4et az szinte csak átméretezésnek számít...Tehát általánosságba elmondható hogy azonos körülmények közt a kisebb jobb lehet...
Üdv: Retro11 :R

(#167) rlazol válasza hdanesz (#165) üzenetére


rlazol
addikt

erre nem lehet válaszolni, gépektől függ. :P
A 6 MP-es gép mindig 6 MP-es képet készít, csak lebutítja neked 4MP-re szoftveresen.
Amiért nem lehet válaszolni: innentől kezdve a kép minősége - színek, kontraszt, zaj stb még azonos gyártó esetén is függ: Optika, CCD (méret, típus), szoftver stb.
Ráadásul h kinek mi a szebb az egyedi ízlés dolga.

szerk.: Retro11 - de tegyük hozzá hogy ha a nagyobb felb.hoz pl egy nagyobb érzékelő is társul, akkor megint msá a leányzó fekvése. A nagyobb felb-hoz más, (vsz fejlettebb) optika is fog jönni. Nem, ilyet nem lehet kijelenteni, h melyik szebb. Körülményektől és gépektől függ. Pl vess össze egy 6Mp-es Canon 4Mp-s képet egy 4 Mp-s Trusttal...

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#168) Retro11 válasza rlazol (#167) üzenetére


Retro11
senior tag

egyértelmű...Amit irtam én két majdnem ugyanolyan gépre irtam hogy lehesen érzékelni a különbséget..És ne felejtsük el volt 1-2gép a történelemben amelyik semmit nem fejlődött csak rádobtak 1-2MP-t!Neem?
Nos teljesen igaz amit irtál aszem én is ezt irtam...Igy nem lehet megmondani itt vannak a tényezők amiket én lusta voltam leirni de Te megtetted..:DD!
Reméljük azért a leirtakkal tisztában van:DDD :DDD

Üdv: Retro11 :R

(#169) Chili7


Chili7
őstag

Rendeltem egy pana FX01-et 1GB memcard-al!
Erre jött a kérdés, hogy gyors vagy lassú!
Hirtelen csak annyi különbséget találtam, hogy sokkal drágább a gyors.
Mi a különbség? És mennyit számít?

(#170) Retro11 válasza Chili7 (#169) üzenetére


Retro11
senior tag

Az attol függ,hogy mennyivel tud irni,olvasni a géped...Mert vehetek énis a gépembe Sandisk UltraII karit ugyse tudja kihasználni...
Ha megtudod mondani mennyivel tud irni,olvasni a géped megmondjuk értelmes e +pénzt fizetni a kariért:DDD :DDD!

Üdv: Retro11 :R

(#171) Chili7 válasza Retro11 (#170) üzenetére


Chili7
őstag

Nem találom, hogy mennyivel ír/olvas.
A kártya 20MB/s -at tud, a lassabb 5-öt . Oké világos, hogy ha a gép csak 5 -el tud írni/olvasni akkor felesleges, de ha 10-el, vagy 20-al, akkor ezt hol veszem észre a +6k-n kívűl?

(#172) Retro11 válasza Chili7 (#171) üzenetére


Retro11
senior tag

Hát ott hogy q**va hamar rajta lesz a kép a kártyán,sorozat készitése után is!
De hát ha ilyen gyors a két kártya és a lasabbik is 15mb/s el ir akkor felesleges +pénzt kiadni a gyorsabbért!SZERINTEM!!!

Üdv: Retro11 :R

(#173) Chili7 válasza Retro11 (#172) üzenetére


Chili7
őstag

5MB/s-el ír a lassabb, nem 15-tel.
Köszi a válaszokat!

(#174) Retro11 válasza Chili7 (#173) üzenetére


Retro11
senior tag

Ja...:DDD :DD!Akkor áhh,nem éri meg akkor sem:(!Nem hiszem hogy a géped ezt kitudná használni,szerintem megéri az olcsobbat venni,az is ''elég'' gyors szerintem...

Üdv: Retro11 :R

(#175) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)

(#176) biggamer válasza Chili7 (#169) üzenetére


biggamer
veterán

Mennyivel drágább, és mennyi rá a gari ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#177) Chili7 válasza biggamer (#176) üzenetére


Chili7
őstag

A kártya Pana esetében (1GB) 18k / 24k. (20MB/s / 5MB/s)
Kingston 12k (20MB/s)

.....gari?.....a kártyára .? Nem figyeltem gondolom 2 év.

(#178) td válasza jakewyler (#162) üzenetére


td
senior tag

30 percet? Azt hogyan?

Én modjuk bekapcsolom, gyorsan fotózok, aztán kikapcs. Pár napig bírja a lestrapált ( = néhány rátöltéssel megdolgozott 3,5 éves) 1800MAh-ás Energizerekkel, de magától is merül. De ugyanebből a fajtából amikor 2 zsír újat feltöltöttem tavaly, akkor kb. 1 hétig nem kellett tölteni, és olyan 100 képet csináltam. Hát ennyit tud ez a gép.

Összesen amúgy 1000-et lőttem vele. A Sony jó lehet, csak én a drága Memory Stick miatt nem vennék olyat, meg némelyikbe spéci akksi kell. Pedig szimpi gép. Bár olyat is olvastam valamikor, hogy a Sony CCD-k elég zajosak. Meg a Canon is.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#179) biggamer válasza Chili7 (#177) üzenetére


biggamer
veterán

18.600 Ft-ért vettem a Digitcam-ba az 1gb-os Sandisc EXTREM III. CF kártyát, 10 év garancia van rá, + képvisszaállító szoftver meg egy kis tok a tároláshoz.

Most nézem, a '' kis táska '' fekete színű, bele lehet tenni vagy 6 kártyát ( de kevesebbet is ), zippzáros, és van rajta kulcskarika.
És van külön egy műanyag kis doboz a kártyának.

[Szerkesztve]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#180) j.bravo válasza td (#178) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, a legtöbb kompakt gépben Sony CCD van ám... (csomó Canon-ban is. A dslr-ekben saját gyártású CMOS, de a kompaktok közül sokban Sony CCD).
Inkább a méretétől függ, mennyire zajos (minél több megapixel minél kisebb helyen annál zajosabb), na meg persze a szoftveres feldolgozástól (illetve az analóg műveleti erősítők zajától, de ezek manapság már nagyon kiszajúak).

Ha amúgy a Sony-t választanád, a Memory Stick ne tartson vissza. Az xD és a Memory Stick is egyre kevésbé drága, és szerintem emiatt a párezer Ft miatt kár lenne a lényeges dolgokban kevésbé jó, avagy neked kevésbé tetsző gépet venni. Szerintem.
Ha amúgy is a másik tetszene jobban, az persze más :D

Ja, a zajkérdés egyébként is túllihegett dolog. Más, fontosabb dolgok is vannak, amikről kevesebb szó esik... (pl. hogy mennyire gyors vagy lassú az autofókusz, tudsz-e a vakuteljesítményen manuálisan korrigálni, ilyesmi...). Szerintem.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#181) jakewyler válasza td (#178) üzenetére


jakewyler
senior tag

30percet bír ki komolyan pedig az akksi.Ezért nem szeretem ezt a hp-t :((( ,amúgy még a fotójival annyira nincsenek is gondok mert elég szép képeket csinált de nekem szinte mind zajos volt :B
jah és ha kikapcsolom a gépet akkor má rá egy 20perc múlva vissza se kapcsol csak bejön az a szokásos hp kép oszt ott megáll a tudomány :( ,majd holnap feltöltöm az elemeket és megnézem hátha már nem szürke csíkos a kép mert tegnap szétszedtem és kitisztítottam ;]
amúgy 3,5év alatt 1000képet lőttél vele?nem sok...Én 3év alatt lőttem vele 2600képet de lőttem volna többet is ha az akksi nem merült volna mindíg le,jah ráadásul a elem 15óráig töltődik olyan töltöm van pedig energizer.
Annyira nem drága a memory stick én most fogok bele venni sony 512mb-ot 10200ft-ért amire 147kép fér 6mp-es és (fine)képminőség ;) ,videó meg 6perc
Hát igen a sony-ba speciális akksi kell ami ebbe a W-sorozatba 10000ft.
Nekem nem zajosak a képek a sony-val,csináltam má vele 4300db képet de abból max 10-20kép zajos de azok is azért mert benn fotóztam :B

(#182) perempe


perempe
addikt

Egy DSLR több fényt tud gyűjteni, és amit kompakttal iso 400, az elérhető iso100-al is, ugye?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#183) Smogus válasza perempe (#182) üzenetére


Smogus
őstag

Ez objektív függő, hogy az obi mennyire fényerős, vagyis mekkora a rekesz száma
2.8 nagyon jó és megy felfelé
nem biztos hogy ami kompakton iso400 az a nagyon iso100 lesz, sőt inkább a kompaktok fényerősebbek, csak a dslr-ek jobban bírják az iso emelést nem olyan zajosak 400-on

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#184) j.bravo válasza perempe (#182) üzenetére


j.bravo
addikt

Van sajnos szórás, de elvileg akár kompakt, akár dslr, ugyanazon rekesszel (pl. f2.8 vagy f4.0), ugyananazon záridővel (pl. 1/250s) és ugyanazon érzékenységgel (pl. iso100), ugyanazon (ekvivalens) gyújtótávolságon ugyanakkora megvilágítottságú képet kellene eredményezzen.
Szerintem. (a tévedés jogát fenntartom).

Más kérdés hogy egy dslr-rel iso400-on fotózott kép valószínűleg cseppet sem zajosabb, mint egy kompakttal iso100-on. De ez más miatt van.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#185) perempe válasza Smogus (#183) üzenetére


perempe
addikt

Engem az Olympus E-10 érdekelne.

[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#186) pjtr


pjtr
aktív tag

Sziaszok!

Az egyik kollégám ''szerencsés'' módon törölt több képet a digi gépéről.
A kérdésem az lenne, hogy vissza lehet-e állítani a törölt képeket???? Ha igen akkor milyen progival lehet megoldani?
Nem tudom milyen gépe van, és nem tudom milyen kártya van benne.

Nagyon-nagyon megköszönném a válaszokat!!!!


peti

(#187) perempe válasza pjtr (#186) üzenetére


perempe
addikt

Kártyaolvasó kellene hozzá.

Szerintem általános programok (pl. File Scavenger) is megteszik. NE fényképezzél, és nagy valószínűséggel visszaállíthatóak a képek.

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#188) biggamer válasza pjtr (#186) üzenetére


biggamer
veterán

Szia.

[link] Smart media recovery

[link] File recovery

[link] Smart recovery

[link] Oodisk recovery

Remélem valamelyikkel vissza sikerűl állítani.
Aztán majd jelentkezz, hogy sikerűlt-e.

üdv.: biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#189) pjtr


pjtr
aktív tag

Perempe Biggammer!


Köszi a segítséget, ha visszajön a kolllégám a kajából azonnal kifaggatom, az eredményről meg mindenféleképpen foglak Benneteket tájékoztatni! :)

Köszönöm a HELP-et :)

peti

(#190) biggamer válasza pjtr (#189) üzenetére


biggamer
veterán

Nincs mit, Pjotr. :)

Az elsőt szeretem a legjobban. :R
Az utolsó az Trial. :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#191) Smogus válasza j.bravo (#184) üzenetére


Smogus
őstag

A gyujtotavolsag nem szamit ;];];]
csak ra kell nezni a fenymerokre :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#192) pjtr válasza biggamer (#190) üzenetére


pjtr
aktív tag

bocsi rosszul irtam a nevedet :B

(#193) biggamer válasza pjtr (#192) üzenetére


biggamer
veterán

Nem azért írtam nagybetűvel, hogy genyázzak :( , hanem mert keresztnév. ;) :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#194) _Gudella válasza biggamer (#190) üzenetére


_Gudella
senior tag

ezek a programok tudnak kezdeni valamit azzal, hogyha véletlen leformatálom a kártyát, de aztán nem írok rá semmit, csak megpróbálom visszaállítani?

Mintahogy a DOS-ban volt Unformat, és ugye ott is FAT fájlrendszer volt mint a memóriakártyákon :)

(#195) biggamer válasza _Gudella (#194) üzenetére


biggamer
veterán

Azt még nem próbáltam, de az biztos, hogy csak akkor bírod visszaállítani, ha nem írtál rá az elveszett fájlra. :O

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#196) pjtr válasza biggamer (#193) üzenetére


pjtr
aktív tag

siiiiiikerüüüüüüüüüüüüüüüült!!!! Köszönöm szépen :R :R :R
nix problem, belekerült egy 'o' betű a részedről, én meg 2 m-et irtam a nevedhez, nincs itt genyázás abszolult ;) :) :) :) :)
KÖSZÖNÖM a progit, elrakom, jól jöhet még... :DDD

peti

(#197) biggamer válasza pjtr (#196) üzenetére


biggamer
veterán

Hurrááá. :DD :)) :DD

Melyikkel sikerűlt ?
Direkt írtam bele az ót, mert oroszul úgy mondják. :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#198) jakewyler válasza biggamer (#188) üzenetére


jakewyler
senior tag

én is kipróbáltam a progit sony w50-el belső memórijából mit bír elő hozni,de csak az utóbbi 5képet hozta elő amit ma csináltam :DDD

(#199) biggamer válasza jakewyler (#198) üzenetére


biggamer
veterán

Próbáld meg légyszí leformatálni, hogy azt is előhozza-e ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#200) jakewyler válasza biggamer (#199) üzenetére


jakewyler
senior tag

próbáltam hogy utána leformatáltam úgy semmit nem hozott elő,csak keresett oszt kész :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.