Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) csiga997 válasza miroka (#1400) üzenetére


csiga997
őstag

Használnak? Kik?
Te olyat használsz amilyet csak akarsz.

(#1402) adik válasza miroka (#1400) üzenetére


adik
őstag

az nem jó, ha manuálisan ráírod?

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1403) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
Canon eos 350d nem kezeli a 4 GB-os Hitachi mivrodriveot? Creative MuVo2 mp3lejatszobol szedtem ki, gondoltam... rosszul, mert lejatszoban tokeletesen megy, gep cf err-t uzen...


Elore is koszi.
szeku

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#1404) orbano válasza adik (#1402) üzenetére


orbano
félisten

gondolom elég macera utólag kikeresni a memóriakártyáról az előhívott képeket és ráírni a papírképre az exifben talált dátumot. sokkal ésszerűbb lenne, ha lenne olyan szolgáltatás előhíváskor, hogy bizonyos exif adatokat rányomna a gép a kép hátuljár. de hát ez úgy néz ki meghaladja a laborok képességeit :) majd talán 50 év múlva eljutunk ide is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#1405) OddMan


OddMan
őstag

A PowerShot A60-as készülékemen nincsen kép, amikor ''rec'' módba állítom. A kijelzője biztosan jó, mert a régebbi fényképeket meg tudom nézni a kijelzőén, de ha átkapcsolom felvétel üzemmódba, akkor totál fekete a képernyő.
Szerintetek elállítottam valamit, vagy tönkrement valamilyen alkatrész, ami az optikából továbbítja a képet az lcd képernyőre? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1406) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Sziasztok! Tudja valaki, hogy mi a különbség a Panasonic LS2 és LS3 között? Képtelen vagyok rájönni. Esetleg tapasztalatok?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1407) Fryskitt válasza OddMan (#1405) üzenetére


Fryskitt
addikt

Szervízgyanús a dolog...............

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1408) miroka válasza adik (#1402) üzenetére


miroka
csendes tag

Igen.Etikett címkét irogatni vagy tollal a kép hátuljára ráirni a dátumot elég macerás.Azért nem értem,mert ha a képre rá lehet vinni a dátumot akár a fényképezőgéppel akár a laborba akkor miért nincs megoldás arra, hogy a fénykép hátuljára is rákerüljön.Azt hittem másnak is okozott ez problémát és talált rá valamlyen korrekt megoldást, de akkor lehet hogy én is irogatni fogok a papírképek hátuljára.

(#1409) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Egy láma kérdés: Mit jelent, az h egy obi tolózoomos? :F

(#1410) ISZOLE válasza Szten Márs (#1409) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Talán tolni kell tekerés helyett...

[Szerkesztve]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1411) adik válasza ISZOLE (#1410) üzenetére


adik
őstag

talán tolni-húzni :)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1412) pitman válasza szeku (#1403) üzenetére


pitman
őstag

Szerintem pont ezért nem működik. A lejátszókba szánt meghajtókat újabban úgy gyártják, hogy más eszközben ne működjenek, csak amibe szánták őket. Egy normál micrordive valószínűleg működne a fényképezőben.

(#1413) werttzui válasza Szten Márs (#1409) üzenetére


werttzui
őstag

Kijön a front lencse előre . pl [link]

PENTAX

(#1414) adik válasza werttzui (#1413) üzenetére


adik
őstag

nem, nem azt jelenti.
a tolózoom az az, hogy nem tekerni kell a zoomgyűrűt, hanem tolni-húzni az bjektíven előre-hátra. Szerintem hatalmas találmány, van aki meghűlyül tőle...

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1415) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Találtam a kis gagyi gépembe ilyen beállítást F2.8 F5 F8 (még soha nem raktam manuálra:D) Mi lesz a különbség a képeken, ha ezeket állítgatom? Valami péladképet tud valaki mutatni vagy leírást? Sorry ha hülyeséget kérdeztem,de most ismerkedem a géppel. :U

(#1416) orbano válasza ToBeY (#1415) üzenetére


orbano
félisten

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#1417) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Használt valaki Nikon Coolpix L5-öt? Tapasztalatok?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1418) szeku válasza pitman (#1412) üzenetére


szeku
tag

Koszi szepen a valaszt,
kozben kiprobaltam tobb gepben, semmi eredmeny. A valaszod utan nekiindultam olvasgatni. Ha valaki hasonlo gonddal kerul szembe, akkor ugy nez ki, megoldhatatlan. Az OEm microdriveokat a Hitachi hardveresen is megvaltoztatta :((
Meg egyszer koszi.

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#1419) Peetry


Peetry
senior tag

üdv

egy gyors kérdés:
Az EVF gyakorlatilag ugyanazt a képet adja mint a valós képű optikai kereső SLRekben, csak kisebb fáziskéséssel? Attól tekintsünk el hogy, ez egy kis LCD és a felbontása messze elmarad a tükör által közvetített képtől. Konkrétan arra gondolok, hogy látszik élőben a beállítások eredménye, mint pl mélységélesség. vagy csak a fotón jelenik meg ez meg. Bár lehet hogy már ott hibádzik a kérdés hogy a vlós képű optikaiba sem látni ezt és ott is csak a fotón jelenik meg.

(#1420) drkbl válasza Peetry (#1419) üzenetére


drkbl
őstag

Elvileg az látszik a keresőben, ami a fotón is. Az EVF csak azért van, hogy
1) Kiküszöbölje az átnézeti kereső paralaxishibáját
2) Elvileg kevésbé zavar a környezet és kevésbé zavarod a környezetet (nagy világító téglalap helyett)
3) Kevesebbet eszik, mint a nagy kijelző

Gyakorlatilag pont gyenge fényviszonyok között nem használható, ott, ahol kellene :O

(#1421) BEE válasza Peetry (#1419) üzenetére


BEE
addikt

Ez gépfüggő.
Csak azokon a gépeken látod a készítendő kép tulajdonságait
a kukucskán, amelyiknél a hátsó kijelzőn is.
A két kép ugyanis megegyezik, kivéve hogy ez jóval pocsékabb mint a nagy.
Ez még az FZ30-on is így van, pedig ott a képpontok száma megegyezik
a két kijelzőn.
Hogy mégis mi akkor a haszna ?
Van aki filmesről vált, az ehhez van szokva.
Ha nagyon süt a Nap, akkor az LCD-k 99%-a használhatatlan.
Jobban lehet komponálni rajta a képet, mert a környezetet kizárja
és jobban odafigyelhet a fotós.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1422) j.bravo válasza BEE (#1421) üzenetére


j.bravo
addikt

Sajnos olyanba pont nem tudtam belenézni, de a speckók alapján tényleg OK lehet: egyetlen valóban nagyfelbontású EVF-ről tudok: a Konica-Minolta A2 evf-éről. Emiatt erősen gondolkodtam is anno (mielőtt az A1-et vettem) hogy olyat keressek, de annyira tetszett az A1 is, és annyira nem vonzott a 8MP és a jóval magasabb ár, hogy maradtam az A1-nél...

Szóval az A2 EVF-e majdnem 1MP-es (nem 118e, meg 230e képpont, hanem 922e képpont). Azért megnéztem volna :)

Whatever.

(#1423) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Kompakt Nikonokat senki nem használ ezek szerint? Szomorú...

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1424) Peetry


Peetry
senior tag

uhh közben eszembejutott mégegy gyors kérdés (könnyen lehet hogy mostanában sok fog még :D )
Ugyebár a mélységélességet befolyásolja a blende értéke, a fókusztávolság, a tárgytávolság. Úgy rémlik, mintha még valami lenne, de ez most nem jut eszembe, ha így van akkor mi az és vegyük bele azt is a dologba.
Ezek hogyan viszonyulnak egymáshoz, ugymond melyik köt erősebben :)
Szóval melyiktől függ jobban melyiktől kevésbé. Ha jól emléxem, akkor a tárgytávolsággal egyenes arányban van, blendével, fókusszal meg fordított, de gondolom az nem igaz hogy kétszer akkora tárgytávolság, és kétszer akkora fókusztáv mellett ha a blende nem változik a mélységélesség ugyanakkora lesz. (attól most tekintsénk el hogy 2szeres fókusznál már lehet hogy azt a blendét se lehet használni, mert nem engedi a gép).
Valaki okos állítson fel egy sorrendet nekem pls. Bocsi hogy ilyen hosszú lettem :B

(#1425) j.bravo válasza Peetry (#1424) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt hiszem itt jól le van írva: [link]
Nekem is el kéne olvasnom rendesen :B

Whatever.

(#1426) Peetry válasza j.bravo (#1425) üzenetére


Peetry
senior tag

tökjó. Csak kicsit sok ez nekem, mennyiségileg is meg nyelvileg is :F Azért próbálom kihámozni a dolgokat, de ha valaki röviden összefoglalná, azt nagyon megköszönném. vagy ha magyar oldalt tuttok linkelni :)

(#1427) Szten Márs válasza Peetry (#1426) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Innen is lehet ezt azt hámozgatni, bár nem teljesen fedi a kérdésedet, érdemes megnézni:
[link]

(#1428) Digitaldoll_


Digitaldoll_
csendes tag

Sziasztok,

keszitettem ma nehany kepet RAW-ban, mit ajanlotok milyen szoftverrel dolgozzam fel a kepeket? A Photosop CS2 nem tudja megnyitni a a gepem RAF fajljait (s6500).

Letoltottem az s7rawot de az sem tudta megnyitni oket, bar lehet regi verzio volt, nemtudom.

Koszi

(#1429) Hydra SR válasza Digitaldoll_ (#1428) üzenetére


Hydra SR
addikt

pl. RawShooter

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1430) Peetry válasza Szten Márs (#1427) üzenetére


Peetry
senior tag

köszi, ez teljes mértékben fedi a kérdésemet. tárgytávolsággal és fókusztávval négyzetesen arányos, míg a rekesztértékkel csak lineárisan arányos a mélységélesség. és mindegy hogy a tárgytávolság/fókusztávolság-ot milyen értékekből állítom össze, ha az arányuk marad akkor a DoF is marad.

mod: viszont van itt egy táblázat mi szerint az 1/2,5''-os CCD-vel szerelt gép beállítható legkisebb rekeszérték (tehát a legtágabb blende) 3.5. Akkor miért szerelnek ilyen kamerákat F2.8-as fényerejű objektívvel? vagy én értettem félre? de 1/1.8'' -ra is igaz ahol meg 4.5 lehet a maximális a táblázat szerint.





[Szerkesztve]

(#1431) belluska válasza j.bravo (#1422) üzenetére


belluska
tag

Még mindig nem késő vágyaidat valóraváltani. Felajánlom, hogy nézegessél bele az A2-be. Nekem van ilyen és 100%-ig igazat adok abben. Azt is tudom, hogy mindenki a maga lovát dicséri ( joggal ) de kevés jobb gép van ( nem azt mondom, hogy nincs).Ha Pesti vagy, összehozhatunk 1 randit. Ha már a KM a1-oldalán nem jött össze.

(#1432) ThufirHawat válasza Peetry (#1430) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ezt csúnyán félreértetted.
A 3.5 az 1/3.5 és a 2.8 az 1/2.8, tehát a ha 3.5 a legkisebb rekesz, akkor a 2.8 még simán jó, merthogy az nagyobb, tágabb, ilyesmi. Persze használható 3.5-nél szűkebb rekeszen is, csak az élesség erősen elkezd romlani (lágyulnak a képek), mivel a fényszóródási kör átmérője túlnövi a pixelek méretét.
Ráadásul a 3.5 csak akkor igaz, ha azt feltételezzük, hogy csak 2MPx-es képet szeretnénk. Ha ennél több részlet kell, akkor ilyen apró szenzorral nem nagyon mehetnél 2.0 alá, ami ugye lehetetlen, hiszen 2.8-nál kezdődik. Na, ezért szopatnak meg mindenkit a gyártók a 10MPx-es szappantartóikkal.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1433) ThufirHawat válasza Digitaldoll_ (#1428) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Töltsd le hozzá a legújabb CameraRAW plug-in-t. 4.0, ingyenes, nagyon jó. Használatáról itt: [link]

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1434) j.bravo válasza belluska (#1431) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak próba erejéig, vagy árulod a gépet?
Merthogy most már tényleg csak a kíváncsiságomat elégíteném ki vele, mert az A1 árából (a döglött ccd-s sztorit gondolom ismered, az enyém is megdöglött, akkor még nem ásták elő Sonyék a pincéből a maradék 3 raklap ccd-t, szóval nekem kifizették a számlán szereplő árat) meg persze kicsit hozzátéve vettem egy Nikon d50-et - szóval most már pentatükörbe kukucskálok :) (pentaprizma persze még jobb lenne, de azt majd idővel).
Nagyon fájt a fogam tavaly nyár végén egy olyanra (főleg hogy az A1-et megszoktam, ami elkényeztetett), de dslr-ről már kevés esélyét látom hogy bridge-re váltanék vissza :) Másodgépnek jó volna de annyi pénzem sajna nincs. Ha lenne, akkor inkább egy fényerős teleobjektív...

Mindenesetre rendes vagy, köszönöm! A topikot már ne terheljük vele, PÜ-ben leszervezhetjük.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1435) Borosz


Borosz
senior tag

Nem azonnal kérek választ. :D

Egy Olympus C3040z gépem van, amibe elvileg jó a 128-as kártya, habár a gyári specifikáció szerint 64-ig kezeli. Sok helyen, tesztekben viszont azt írják, hogy képes kezelni a 128-as kártyát is.
Van 2db 8MB-os smart media kártyám, egy 16-os és a 128-as. Az egyik 8-as Olympus, a másik JVC. A 16-os noname, a 128-as meg ADLAS márkájú. A kártyaolvasó mindet látja, formázza is őket. A gép pedig csak az Olympus 8MB-osat és a noname 16-ost képes formázni és használni is. A furcsa az, hogy a JVC 8MB-osat nem képes kezelni, de a másik 8-ast igen. Ennyire finnyás lenne a gép...? :F

(#1436) Borosz válasza Borosz (#1435) üzenetére


Borosz
senior tag

Ettől azért több tippet vártam volna az azonnali topikban. :DDD

(#1437) hali01 válasza Borosz (#1436) üzenetére


hali01
őstag

Ez annyira öreg gép,h kicsi az esélye,h itt rajtad kívül másnak is lenne.
Javaslom,h nézz körül más fórumokon (index,fotovilag),vagy menj el üzletbe és próbáld ki.
A gép adatainál valóban max 64mega szerepel én is olvastam.

(#1438) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Az egyik topicban olvastam, h milyen jó, hogy a Canon DSLR-ekben van beépített fekete-fehér mód és nem utólag kell megcsinálni, míg Nikonokban talán csak D200-tól, vagy vhogy így (már nemtom melyik topicban volt)
Van bármi különbség előre beállított fekete-fehér móddal lőtt kép és eredetileg színes, de utólag szerkesztőprogival csutkára lehúzott szaturációjú, így fekete fehér kép között bármiben? Kontraszt, árnyalatok, akármi?

(#1439) pitman válasza Szten Márs (#1438) üzenetére


pitman
őstag

Véleményem szerint ez olyan funkció, aminek túl sok értelme nincsen, hacsak nem azonnal kell az eredmény (mondjuk egyből a fényképezőből nyomtatva). Úgyanis így eleve fekete-fehér kép készül, ha utólag meggondolod magad esélyed sincs korrigálni a hibádat. Színes képből bármikor tudsz a legkülönfélébbb beállításokkal f-f képet kreálni. Ha pedig Raw -ba fényképezel, a lehetőségeid még jobban kitárulnak.
Egyébként az eredeti kérdésre válaszolva ha a megfelelő digitális szűrővel készíted a képet, az akár jobb is lehet, mintha a színes kép szaturációját vennéd le. A f-f konverziót azonban érdemes a színcsatornák állítgatásával létrehozni, nem csak a szaturáció visszavételével, így viszont simán lehet jobb eredményt elérni, mint ami a gépből kijön. A raw esetén pedig már a raw konverterben is tudsz korrekciókat végezni. A Canon saját konverterében egyébként ugyanazok az előre beállított paraméterek elérhetőek, amit a gép is felajánl, így egy gombnyomásra ugyanazt meg tudod csinálni, amit a gép fixen elvégzett, csak itt látod az egyes filterek hatását és dönthetsz, hogy melyik tetszik.

(#1440) Hydra SR válasza pitman (#1439) üzenetére


Hydra SR
addikt

''A Canon saját konverterében egyébként ugyanazok az előre beállított paraméterek elérhetőek, amit a gép is felajánl...''

Na pont ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem: RAW-ban ugye nincs zajszűrés. Ezt nem lehet rátenni valahogy? Éppen ebben a konverterben nincs ilyen, vagy legalábbis én nem találom. Muszáj TIF-be vagy JPEG-be menteni, és utólag valami más progival szűrni? Nekem egész tűrhetőnek tűnik a váz saját zajszűrése, egyszerűbb témákhoz. Csak hát ennek az ára, hogy jpegbe fotózom. Valahogy kombinálni kéne. Nekem nem nagyon sikerül olyan szépen szűrni a zajt a RAW-ból, amilyen a jpeg lesz alapból.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1441) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Elnézést, hogy ide (is) írok, talán nem szorosan ide tartozik, de iszonyú sürgős és fontos:
Hogy lehet megoldani, hogy egy képet egy foknál kisebb mértékben döntsünk jobbra, vagy balra? Photoshopban, gimpben, paintben, tökmindegy, csak valamivel menjen, de eddig mhol csak egy fokkal tudtam dönteni, az pedig már a másik irányba dönti... :(
(Sajnos az történt, hogy vkinek határidős munkát kell csinálnom, egy borítótervet és a szkennelt rajz dől, a kész cuccot meg délig le kell adni :Y )

(#1442) Hydra SR válasza Szten Márs (#1441) üzenetére


Hydra SR
addikt

Hmm, hát én PSP9-ben dolgozom, abban úgy néz ki, hogy ha a föl-le nyilakkal állítod, akkor fokonként megy de ha csak simán beírod a mezőbe, akkor asszem század fokonként is lehet, de minimum tized fokonként.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1443) Szten Márs válasza Hydra SR (#1442) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Örök hála, akkor most nézek egy PSP9 után, de szoftverbazis.hu-n szerencsére van is :R

(#1444) j.bravo válasza Hydra SR (#1440) üzenetére


j.bravo
addikt

A vázzal kapcsolatban majd a Canon tulajok :)
A RAW-ra: milyen konvertert használsz? A rawshooterben elég jól lehet hagolni a zajszűrést - lehet hogy csak én vagyok igénytelen de nekem az esetek túlnyomó többségében tökéletesen megfelelt. A Bibble nevű raw konverterben viszont benne van pluginként a NoiseNinja, nagyon sokrétűen beállítgatható - mondjuk maga a konverter szerintem kevésbé kényelmes mint a rawshooter.
(persze nem sokáig használtam, csak pár kép erejéig, de arra elég volt hogy lássam hogy egy jól használható progi az is, ha nem szoktam volna már meg az RS-t, akkor vsz fel sem merült volna hogy mást használjak).

Whatever.

(#1445) aticime


aticime
csendes tag

Segítség!!!!!

A helyzetem: adott 2 db kompakt digi fényképezőgép (Olympus mu 600 és canon powershot a 620). Bármelyiket csatlakoztatni akarom a géphez, azt írja ki, hogy az USB eszközt nem ismeri fel. Már próbáltam újratelepíteni a winDOS-t, nem segített. Alaplapot cseréltem, az sem segített, sőt a munkahelyemen sem ismeri fel egyik gép sem a gépeket. Mi lehet a hiba?

Segítséget előre is köszönöm

Bati

[Szerkesztve]

@i

(#1446) csiga997 válasza Szten Márs (#1441) üzenetére


csiga997
őstag

Fotosopban simán beírhatsz tizedes értéket is. Image|rotate canvas|arbitrary

(#1447) csiga997 válasza aticime (#1445) üzenetére


csiga997
őstag

Kábel jó? :)

(#1448) Hydra SR válasza j.bravo (#1444) üzenetére


Hydra SR
addikt

A Canon saját RAW konverterét használom. Eddig úgy csináltam, hogy abban beállítgattam az értékeket, mentés TIF 16 bitesbe, PSP9-ben zajszűrés, de nagyon macerás. Sokszor területekre lebontom a zajszűrést, ha igazán fontos a minőség és az eredeti kép minősége is indokolttá/értelmessé teszi. Végülis működik csak tetü sok meló van vele.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1449) Szten Márs válasza csiga997 (#1446) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Óóóóóóóóóó én eddig tizedesvesszőt próbáltm tenni, de tizedespont kell és akkor megy :W
Aaaaa örök hálám, de tényleg!

(#1450) biggamer válasza aticime (#1445) üzenetére


biggamer
veterán

Lehet hogy érdemes lenne venned egy kártyaolvasót, nem ?
2-3 ezer forintér már megkapod.
Nekem MSI StarReader 52 :1 kártyaolvasóm van, még a telefon SIM kártyáját is lehet vele szerkeszteni.
( mondjuk még egyszer sem próbáltam, mert nem volt rá szükségem :) )

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.