Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) fattyu válasza A Zéé (#18000) üzenetére


fattyu
veterán

nemtudom te hogy vagy vele de előbb észreveszem ha az ölemben gyullad ki a laptopom akksija mint ha a csomagtartóban történik :F

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18002) fungeld válasza A Zéé (#18000) üzenetére


fungeld
aktív tag

Ennyi volt benne.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#18003) A Zéé válasza fattyu (#18001) üzenetére


A Zéé
addikt

egyrészt a raktérben vannak füstérzékelők (sőt még talán oltó berendezés is, de ebbe nem vagyok biztos) amik jeleznek, másrészt ha a fejed felett van a cucc, akkor azt biztos, hogy egyből észre veszed. Amikor nyaralni mentünk az én táskám volt a kütyüs tatyó, 2 fényképező, egy laptop, meg egy videókamera volt a fejünk felett. Ha ott kigyullad valami, azt is csak akkor veszed észre, amikor már rendesen ég. Az meg már megint tökmindegy, hogy a lábad alatt van-e, vagy a fejed felett, ugyanakkora baj lehetett volna belőle.

(#18002) fungeld
hmm... Akkor visszavonom, amit mondtam, annak ellenére, hogy szerintem továbbra is nagy marhaság.
Sőt... Sziszegős szappan meg parfüm szerintem kb minden csomagban van, akkor azokat miért nem szórják ki? Ugyanúgy ott vannak a listán. Szerintem valami túlbuzgó hivatalnok áldozata lettél :(

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#18004) Balinov válasza *Ropi* (#17987) üzenetére


Balinov
félisten

teherszallito gepeknel se nagyon megy a buli. DHL-nel tutira nem. Cegnel pl. be van allitva az Oracle-ba, hogy ha barmilyen akkus csavarhuzo (Ipari, vezeto vilagmarka) rendeles ugy jon be, hogy DHL/TNT a szallitasi mod,blokkolva van a rendeles es az illetekes elvtarsnak at kell allitani kozuti szallitasra. Igaz, ez EU-n belul van, kozelkelettel halistennek nem foglalkozom, de ott meg a volumen miatt amugyis inkabab konteneres szallitas van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18005) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok,
(mivel itt sok a fotós, hátha van valakinek :) )

egy Lowepro Slingshot 202 AW-n gondolkodom és a következő cuccokat szeretném beletenni:
- Canon EOS 450D + 18-55 IS II
- Canon 55-250 IS II
- Canon 50 1.8 II
- YN-500EX vaku
- makró közgyűrű sor
+egyéb apróság(pótakku, tisztító szett, néhány szűrő)

valakinek van a táskával kapcsolatban tapasztalata?(tartósság, kényelem,stb)

köszönöm

üdv.: Péter

(#18006) atok666 válasza dui (#17977) üzenetére


atok666
őstag

Nekem a Ropi altal ajanlott 055xprob allvanyom van 498RC2 gombfejjel. Az allvany bitang jo, de videora nem biztos, hogy ezt a fejet valasztanam.

Atok

(#18007) *Ropi* válasza A Zéé (#18000) üzenetére


*Ropi*
félisten

Megkülönböztetik a leigazolt gyártó által készített, a megfelelő biztonsági elemekkel (hőbiztosíték, stb.) rendelkező akkukat és a "noname" gyártmányokat.

Egy elektromos alkatrész leginkább az életciklusa elején vagy a végén hal meg. Tehát a gyárból frissen kikerült akkunál ez a kockázat nagyságrendekkel nagyobb, mint egy, már tesztelt és bejáratott darabnál (lásd laptop akku).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18008) copass válasza fattyu (#18001) üzenetére


copass
veterán

én azóta nem ölezem a laptopot amióta el is füstölt egy! pöri mogyi alert!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18009) *Ropi* válasza copass (#18008) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nézd a jó oldalát: nem kell epilálásra költened... ;] ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18010) csacsi77


csacsi77
senior tag

Itt a tökéletes bridge......
Ha nem lenne itthon egy Canon 700D, akkor nagyon vágynék egy ilyenre. Lehet még így is.... :B

Öreg fater megoldja!!!!

(#18011) *Ropi* válasza atok666 (#18006) üzenetére


*Ropi*
félisten

Videózáshoz a 3D fejek jobbak: az olcsóbbak közül mondjuk egy Manfrotto 141RC (most nekem is olyan van, mert tárgyfotózásokhoz jobban bevált, mint az előző gömbfej).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18012) copass válasza csacsi77 (#18010) üzenetére


copass
veterán

megkockáztatom hogy a legjobb minőségű képeket anno kompaktban és bridgeben a panasonic hozta nálam.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18013) csacsi77 válasza copass (#18012) üzenetére


csacsi77
senior tag

Én ehhez csak csatlakozni tudok. Azért is nézem a feleségemnek a GX1-et.... ;]

Öreg fater megoldja!!!!

(#18014) szilagyiakos


szilagyiakos
csendes tag

Hoya-tól melyik polárszűrőt vennétek inkább? Én ár miatt a HRT-re gondoltam, erről van valakinek tapasztalata? Vagy megéri kicsivel többet adni a PRO1-ért? ( a HD az már nagyon drágra...)

(#18015) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Vettem egy Panasonic LX-7-et és egy 32GB Sandisk SDHC-ét az Ebay-en. Ha sikerült őket beregisztrálni a rajtuk található serial number alapján akkor teljesen biztos lehetek benne hogy eredetiek, ugye?

(#18016) mrmarkus válasza pepejoe (#18015) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szerinted sokan gyártanak még LX7-et a Panasonicon kívül?! :Y

Freedom of Information

(#18017) #65675776 válasza mrmarkus (#18016) üzenetére


#65675776
törölt tag

Beats fejhallgatót sem csak a Beats (mostmár Apple) gyárt. Ráadásul a hamisítottak mindegyike jobb, mint az eredeti. Bár fényképezőgépnél ez kissé bonyolultabb lenne.

(#18018) mrmarkus válasza #65675776 (#18017) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Szerinted bárki is belefeccölne pár százezer dollárt egy gépsorba, hogy kamu berndű (és éppen ezért tömegében eladhatatlan) fényképezőgépeket gyártson?! Azért egy füles és egy fényképezőgép műszaki bonyolultságát elég merész dolog egy szinten emlegetni... :D

Más: találtál már valaha kamu fényképezőgépek gyártásáról szóló híreket, mert ál-ájfonról teli van a net...

Freedom of Information

(#18019) #65675776 válasza mrmarkus (#18018) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont ezért írtam, hogy "kissé bonyolultabb lenne". Egyébként nem kell egész gépet gyártani, elég csak a házat olyanra fröccsönteni, mint a komolyabb gépé. És utána beletolni a filléres belet. Így működik a klóntelefonoknál is, nem fejleszt emiatt senkinSoC-ot, kijelzőt és egyebeket.

Kamu fényképezőgépek gyártásával meg azért nem jellemző, hogy foglalkozna bárki is, mert az nem trendi, hogy milyen géped van. Az okos(nak nevezett) telefonok esetén viszont erről is szó van, ezért lehet a klónokat is eladni jó áron.

(#18020) HollyBoni válasza #65675776 (#18019) üzenetére


HollyBoni
veterán

mert az nem trendi, hogy milyen géped van

Dehogynem. :DDD

(#18021) Andrew31 válasza scarabaeus (#17904) üzenetére


Andrew31
senior tag

Bocs, a kései reagálásért, sajnos most van időm olvasgatni és elértem ide.. :D

én ACDSeet használok (3-ast, az újabbak nem gyere be), az is megmutatja a végeredményt, hozzáadhatsz készítés dátumát, kamera típusát, GPS adatokat, stb-stb. Elég nagy a lista (Insert Metadata), bármilyen nevet kreálhatsz.
Lehet, hogy maradi vagyok, de nekem ez bevált program, anno megláttam, használni kezdtem és azóta is ez van, képnézegetésre, PS-ot, Lr-ot nem igénylő dolgokat ezzel végzek mindig.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18022) #65675776 válasza HollyBoni (#18020) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet benne valami, mert van ismerősöm, aki szerint ha nem telefonnal fotózok, akkor buzi vagyok.

(#18023) HollyBoni válasza #65675776 (#18022) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az nem rossz. :DDD

Én inkább Canikon trendiségre gondoltam.

(#18024) mrmarkus válasza #65675776 (#18019) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

"Egyébként nem kell egész gépet gyártani, elég csak a házat olyanra fröccsönteni, mint a komolyabb gépé. És utána beletolni a filléres belet. Így működik a klóntelefonoknál is, nem fejleszt emiatt senkinSoC-ot, kijelzőt és egyebeket."

Műszaki végzettségű emberként nem is gondoltam volna, hogy ilyen 'eccerű az égész!
Fröccsönt az emberfia egy műanyag házat, beledobál félmaroknyi lencsét, némi mechanikát és egy lenyúlt firmvaret, jól összerázza és már készen is van a tuti kompakt masina!

Ezek szerint sültbolondok a nagy brendek, hogy milliókat fektetnek be még a relatíve egyszerűnek mondható objektív rendszerek fejlesztésébe is... ;]

Freedom of Information

(#18025) #65675776 válasza mrmarkus (#18024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt akkor nem értetted. Lássuk részletesebben:

-van egy véralja, filléres fényképezőgéped
-van egy drága, jól csengő névvel felvértezett fényképezőgép, de azt nem Te gyártod
-olyan fröccsöntőszerszámot gyártasz, ami a drága (pontosabban drágán eladható) géphez megszólalásig hasonlító házat készít
-ebbe a házba építed bele a filléres gépet
És viola! Filléres költségekkel gyártottál egy drágán eladható valamit. A vásárlók döntő többségét ezzel meg tudod téveszteni, mert fogalmuk sincs, hogy milyen az eredeti.

Telefonoknál pont ugyan az a megoldás. Ott sem a készülék belsejét másolják, hanem a kinézetét. De ezek szerint az Apple is sültbolond, mert saját SoC-ot, sőt, saját ARM magot fejleszt. Ahogy a Samsung is hülye, mert Exynos-szal szórakozik.

(#18026) Andrew31 válasza mrmarkus (#18024) üzenetére


Andrew31
senior tag

Hamisításról van szó.

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#18027) mrmarkus válasza Andrew31 (#18026) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Tudom, tudom!
Hamisításról kellene szólnia a polémiának, de itt viszont fikciókról esett eddig csak szó!
Kicsi szívem minden vágya látni egy új, hamisított fényképezőgépet, vagy az erről szóló híreket - de ennek kicsi nullához konvergál az esélye, mivel előállítása jóval többe kerülne az eredetinél... ;)
...mobiltelefonok esetében összehasonlíthatatlanul egyszerűbb a helyzet!

Freedom of Information

(#18028) HollyBoni válasza mrmarkus (#18027) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pedig léteznek, én is próbáltam egyszer egy hamisított Sony videókamerát ami 320x240-ben vett fel.

[ Szerkesztve ]

(#18029) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Szerintem inkább az sd kártyára értette az eredetiséget.
Annó zuggsmboltból vettem (én hülye..) sandisk kártyát és talán a 3. vagy 4. volt jó. 2 gigánál többet nem lehetett a 32gigás kártyára másolni. Volt olyan is ami formázás után meghalt. Inkább nem kérdeztem meg honnan "szerezték".

(#18030) #65675776 válasza mrmarkus (#18027) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért is egyszerűbb telefonok esetén?

(#18031) mrmarkus válasza #65675776 (#18030) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

A mobil telókban nincs lencserendszer, objektív behúzás, optikai zoom, optikai stabilizátor, hogy csak néhány mechanikai problémát jelezzek...
De gondolom, mindezt megoldható egy 'ócsóóó fröcskölt műanyagházzal... ;)

Freedom of Information

(#18032) HollyBoni válasza mrmarkus (#18031) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szóval nem hiszed el hogy én próbáltam hamisított videókamerát?

[ Szerkesztve ]

(#18033) mrmarkus válasza HollyBoni (#18032) üzenetére


mrmarkus
aktív tag

Természetesen elhiszem. Én is fogtam a kezemben piacon olyan fényképezőgépet, amelyre nagy márka matricája volt ráragasztva.
Hangsúlyozom: ráragasztva!!!
Ha kicsit visszaolvasol, akkor könnyen rájöhetsz, hogy itt nem erről van szó.
Jelenleg ismert márka, tipus ugyanúgy kinéző hamisításáról szól a polémia.
Szinte biztos vagyok abban, hogy az általad kipróbált masina kinézetre nem hasonltott egyetlen valós Sony kamerára sem...

Freedom of Information

(#18034) HollyBoni válasza mrmarkus (#18033) üzenetére


HollyBoni
veterán

De, egy laikus simán összetévesztette volna egy Sony-val. Azt sajnos már nem tudom megmondani pontosan melyik kamerának a másolata volt. Bekapcsolod Sony logo, stb stb. Nem egy random kamerára volt ráragasztva egy Sony matrica.

(#18035) #65675776 válasza mrmarkus (#18031) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a lencserendszer miért probléma? Azt is össze lehet dobni fillérekből és műanyagból. (Lásd pl Holga, vagy a rengeteg analog point and shoot gép.)

De mondok jobbat: fillérekért megveszel primitív fényképezőgépeket, és csak a házat kell lecserélni rajta. És mindjárt el tudod adni 10-15k helyett 60-70-ért. Szóval miért kellene neked fejleszteni, ha mások megtették helyetted? (Ráadásul figyelembe véve, hogy a boltok döntő többségében ki sem töltik a garlevelet még azt is tudsz adni mellé.) A jelek szerint az általam leírtak 99%-át figyelmen kívül hagytad, mert nem illik az elméletedbe.

De úgy látom szerinted csak az optika és pár egyszerű mechanikai megoldás az, ami lényegében űrtechnológiát igényel. eleve nem tudom miből gondolod, hogy egy hamisítványon mindent meg akarnának oldani. A stabi egy jó példa, annak a meglétét az emberek döntő többsége csak annyiból tudja, hogy rá van írva a gépre, vagy annak a specifikációjába. De hogy valóban működik-e, azt meg nem mondanák.

A hamisítás során az elsődleges szempont a külső hasonlóság. A működőképesség sokadrangú szempont.

Amit Te írsz, az minimum reverse engineering, nem egyszerű hamisítás.

[ Szerkesztve ]

(#18036) mrmarkus


mrmarkus
aktív tag

A hamisitott mobilokat azért lehet használni, mg az általad felvázolt elképzeléssel még csak kattintani sem lehetne, nemhogy fotózni... :)

Amennyiben jól értem a logikátokat, ha fogok egy lovat, szarvakat kötözök a fejére, zacskós tejet ragasztok a hasára, és tehén szövegű cimkét helyezek a fejére, akkor máris hamistottam egy tehenet és el is adhatom egy laikusnak?!

Csak a pontosság kedvéért halkan megjegyzem, hogy a Holga csak egy lencsés obikat készit, mig a kompaktokban sohasem egy lencse, hanem mindig lencserendszer dolgozik.

De kivánom, hogy neked sikerüljön az, ami eddig senkinek sem és gazdagodj meg rajta!

Részemről ezzel vége, mert már ez is túlterhelte csekélyke és csökevényes agykapacitásomat... :((
(bocsika, de linux alatt jelenleg nincsen hosszú i bötűm) :R

Freedom of Information

(#18037) HollyBoni válasza #65675776 (#18035) üzenetére


HollyBoni
veterán

Felesleges próbálkozni, mindenhol van egy ilyen kizárt dolog mert nem tudom emberke... :(

Én is leírtam milyen élethű hamisítvánnyal találkoztam, de valamiért nem jut el hozzá.

(#18038) #65675776 válasza mrmarkus (#18036) üzenetére


#65675776
törölt tag

A probléma, hogy továbbra sem érted (vagy nem akarod érteni), hogy mi a különbség a hamisítás és a teljes lemásolás között.

És igen, ha nem látott még tehenet meg is veheti, mint tehén. Pont ez lenne a lényege az egésznek, a vevő megtévesztése, átverése. (Hozzáteszem, a cégek ezt részben önmaguk is megteszik, ugyanis sok esetben az alja és a csúcskompakt között csak a sw és a ház az eltérés.

(#18039) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok, lehet kicsit in medias res kérdés meg az is lehet rossz helyre teszem fel. De van lehetőség arra hogy egy modern 10-20 megapixeles( ami tud 720p vagy 1080p s videót) digitális fényképezőt vagy akár egy milcet webkameraként használjak?
Tudom hogy elég tág a fényképezők köre amit belőttem. De minőség ügyileg egy 10-20 ezer forintos webkamera szintje kellene, de csak 1-2 hetente ezért lenne jobb egy fentebb leírt kamera.
Ne haragudjatok ha hülye kérdés.
üdv

(#18040) *Ropi* válasza bicajoskema (#18039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha a gyártója adott ki hozzá programot (vagy találsz a neten 3rd party cégtől), amivel webcamként használható, akkor igen. Pl. az Androidos telefonok nagy részét is lehet Wi-Fi-s vagy USB-s webcamként használni.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18041) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Ebayen vásárolható utángyártott kínai akkumulátorok mennyire használhatóak, veszélyesek? Vagy inkább vegyek eredeti gyárit pótakksinak?

(#18042) Novics válasza pepejoe (#18041) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem csak egy volt Nikonhoz, de semmi gondom nem volt vele. Mondjuk inkább csak tartalék volt, a gyárit használtabb többet, de az utángyártott is bírta, nem merült, nem folyt, nem robbant. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#18043) bicajoskema válasza *Ropi* (#18040) üzenetére


bicajoskema
tag

Köszi!
Tehát nincs általános megoldás.
üdv

(#18044) *Ropi* válasza bicajoskema (#18043) üzenetére


*Ropi*
félisten

A "Mukoggy!" itt nem mukogyik... :N :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18045) bicajoskema válasza *Ropi* (#18044) üzenetére


bicajoskema
tag

Sajnos a samsung note 2-t nem tudom működésre bírni pedig ennek a minősége megfelelő lenne. Lehet az a baj hogy wifin próbálom a google playes alkalmazásokat és usb kábellel kellene.
Mert a wifi sajnos egy jórégi 54mbps-os egység.

Vagyis működni működik csak se a 720p se az 1080p sem pedig a 30 fps nem megy ami igazán nagy baj. A 720p 30 fps stabilan az volna az áhított cél.

[ Szerkesztve ]

(#18046) *Ropi* válasza bicajoskema (#18045) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem a DroidCamApp van fent, bár annak a HD része fizetős, ha jól emlékszem. ÉS Wi-Fi-n is megy, meg USB kanócon keresztül is. Ja, a PC-re is telepíteni kell hozzá a szoftverét.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18047) steveetm


steveetm
őstag

Sziasztok!
Bár a kérdésem nem égetően sürgős, jobb topic híján erre tévedtem:)
Szóval, cr2 feldolgozó programot keresek. Amiken eddig túlvagyok:
DPP : 3-as verzió, nem bírom megszokni, idegesítő, lassú, olyan mintha 2000es évek közepéről kukázott volna a canon, csak hogy adjon valamit a gép mellé. Ha csak ez lenne, jpegben fényképeznék:) 4-es verzióról láttam preview, sokkal bejövősebb, de még nincs, lehet nem is lesz, szóval még nem opció:)

RawTherapee: Eddigi legjobb, viszonylag kézreáll, használható, kicsit lassú csak, de mostanában vettem észre pár elég idegesítő apróságot, hogy pár csúszkát hiába módosítok a képen nem látszik. 1-1 ben belenagyítva pedig igen, kisebb nagyításon megint nem, aztán van még egy pont ahol látszik, többé sehol. Továbbá a kimeneti képnek és az előnézetnek néha köze nincs egymáshoz(valószínüleg pont emiatt, mert nagyban sose látom minden részletében). Valamint hajlamos lefagyni(nagy ritkán, de hát nyilván pont akkor fog idegesíteni a legjobban:) ), és kissé zajosabb képekre hajlamos(Nyilván élesebb is, de kompromisszumképes vagyok zajtalanabb képek felé:)
4.0 utolsó stabil és valamelyik 4.1-es verziók voltak. Talán még kap majd esélyt a legfrissebb, hátha.

ufraw: Ha DPP 2000es évek akkor ez a 90es évek nonplusz ultrája lehetett, biztos jó(lenne, ha nem fagyna minden 3. képnél), de rawtherapee után 3 képet csináltam vele és... Elkezdtem írni ezt a posztot:)

Ami nem alternatíva nekem:
Lightroom: Biztos szép, tudom, biztos jó, sejtem, és minden túlzás nélkül mondom, hogy nagyon olcsó havi 2500 forintért, de nem ebből élek, nem szeretnék rá költeni folyamatosan. Ennyi indokom van ellene.

Gimp: Nem tudom, lehet ajánlani, én úgy emlékszem(nagyon régről), hogy ufraw plugin dolgoz(ott/ik) alatta. Semmilyen problémám nincs a gimppel, de, ha ma is ez az állapot, akkor nem, köszönöm.

Szóval bármi ingyenes vagy (ilyen úgysincs) olcsó alternatíva? Pl. 10-20 ezres egyszeri kiadás még beleférne, többet erre nem áldoznék.

Üdv.: steveetm

(#18048) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tárgyfotózásról szeretnék kérdezi egy-két dolgot.
Van egy light boxom amiben felül és oldalt is van világítótest, a fotóim háttere mégsem teljesen fehér. :F
Sötét tónusú tárgyaknál ez nem probléma, mert PS-ben szelektív szín eszközzel kiszedem a fehérből a feketét és máris világosabb lesz a háttér, viszont ha világos tárgyat fotózók akkor nagyon szürke marad a háttér.
Tudnátok javasolni valamit?
Jelenleg egy Nikon bridge-dzsel csinálom a képeket, de akarok egy mikro 4/3-os gépet venni e célra.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#18049) matyi012345 válasza bb0t (#18048) üzenetére


matyi012345
őstag

PS-ben dodge/burn eszközzel rámész a háttérre akkor fehér lesz. Akár ki is jelölheted gyors kijelölővel a hátteret, akkor nem futsz bele a tárgyba.

(#18050) bb0t válasza matyi012345 (#18049) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Eddig minden képet körbe vágtam, de sok vele a meló és valami gyors megoldás kéne. Kipróbálom, lehet, hogy beválik köszi

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.