Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Hydra SR válasza werttzui (#1650) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szükséged van rá?
Ha igen, látsz olcsóbban ugyanilyen jót?
Van rá pénzed/szánsz rá ennyit?
Egyéb kérdés? :U

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1652) werttzui válasza Hydra SR (#1651) üzenetére


werttzui
őstag

De egyáltalán jó-e?Vagy valami gagyi ez itt a kérdés? :)

PENTAX

(#1653) Hydra SR válasza werttzui (#1652) üzenetére


Hydra SR
addikt

Tartósságára érted? Közelebbről talán valamelyik MediaMarktban, esetleg magában az ED-ben lehet megnézni. De mivel ezek annyira nem divatcuccok, elég masszívra szokták őket csinálni, én is nézegettem párat amikor ilyesmit kerestem és az volt a tapasztalat, hogy csak méretben és árban térnek el egymástól jelentősen. Ugyanazok az anyagok, ugyanolyan dupla-tripla varrással, ugyanazok a színek, tépőzárak, zipp-zárak.
Egyébként szvsz ez feleslegesen nagy egy bridge-nek és cuccainak, viszont egyéb dolgokat is tudsz mellé pakolni. Olyan, mint ha lenne egy sima hátizsákod amiben stabilan és jól elkülönítve elfér a géped. Meg az uzsonnád, a walkmaned, stb:) Azt érdemes megfontolni, hogy tényleg a hátadon akarod-e hordani, vagy jó a válltáskás megoldás amihez nem kell levenned a táskát, hogy elővegyél belőle valamit a géphez, vagy magát a gépet. Hosszabb túrára viszont az elég kényelmetlen, ha az oldaladon fityeg.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1654) BEE válasza werttzui (#1650) üzenetére


BEE
addikt

Úgy látszik, ez annyira egyedi darab, hogy senki sem ismeri. :F

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1655) adik válasza werttzui (#1652) üzenetére


adik
őstag

hétfőn úgyis arra járok, megnézem, hogy milyen minőségű.
Amúgy hátizsákot asszem valahol (csak nem tudom hogy hol) épp msot tárgyaltuk ki. Nekem ugyebár van fotós hátizsákom és oldaltáskám is, és az utóbbit sokkal praktikusabbna tartom fotós szempontból, bát tény, hogy a gép mellé nem sok minden fér el, szemben a hátizsákkal, és az is igaz, hogy egy túra alkalmával a hátizsákból sokkal kényelmetlenebb előkapni a cuccokat, bár magát a táskát kényelmesebb vinni, mint az oldaltáskát. Ne tudd mit szenvedtem (bocsi :B ) amikor Párizsban egy oldaltáskában 2-3 slr vakuval, objektívekkel húzta az oldalamat, viszont a mivel mindegyik masinába más-más fajta (ff, színes, dia, nega, iso 50, iso 400...) film volt befűzve, ezért minden sarkon másra volt szükségem, a hátizsákból meg nem akartam bányászni, mert az meg még macerásabb, hogy minden sarkon leveszem-felveszem a hátizsákot. :U :F
Szóval neked kell tudnod, hogy van-e rá szükséged, de hogy mennyire tűnik gagyinak, azt csak egy személyes találkozás tudja eldönteni.

[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1656) adik válasza Zola007 (#1649) üzenetére


adik
őstag

A típusok: Epson Perfection V10 és V100 Photo v. Canon Lide 70 és 4400F

Hali,
ezeket így pont nem ismerem, de általános tapasztalatok alapján ezek a szkennerek papírképek szkennelésére tökéletesen alkalmasak, diát, negát még nem tudnak értelmezhető minőségben olvasni. Arra figyelj majd, hogy minél több mindent próbálj meg még magán a szkenneren beállítani, mert ahhoz optimalizálja a kibocsájtott fényt is, és egy kis utólagos PS-sel még az alkalmas gyűrődéseket is el tudod távolítani.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1657) werttzui válasza adik (#1655) üzenetére


werttzui
őstag

Oksa nézd meg és várom a választ küldj majd privit és még érdekelne,hogy 200 körüli obi még belefér-e?

PENTAX

(#1658) BEE válasza werttzui (#1657) üzenetére


BEE
addikt

Ne hidd ! Húsznál többet nem paszírozol bele.

BEE ;]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1659) werttzui válasza BEE (#1658) üzenetére


werttzui
őstag

ha ha 200mm-es :P

PENTAX

(#1660) dan390


dan390
aktív tag

beirom ide is mashol nem valaszolnak :(

erröl szeretnek velemenyeket, estleg tapasztalatokat hogy szed fel?
MSI TV @NYWHERE PLUS + FM [link]
:R

(#1661) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok, lenne egy kérdésem.
Meg lehet oldani, hogy a meglévő képeim 1600x1200-ról 1680x1050-re átméretezzem?
Melyik progival?
Köszönöm.

[Szerkesztve]

® visions created with passion

(#1662) adik válasza Uzmany (#1661) üzenetére


adik
őstag

az acdsee 5 már biztosan tud ilyet, mármint kötegelve. Viszont akkor a kép szanaszájjel lesz nyújtva. Tehát a szép, hosszúkás fejből kicsi, takaros kocka lesz. Biztos, hogy akarod? Bár, belegondolva, így még a suzuki swift sedanból is lehet menő limuzint csinálni :DDD

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1663) adik válasza dan390 (#1660) üzenetére


adik
őstag

Takaros kis szerkezetnek tűnik, meg msi-vel sok gondom nekem még nem volt, aztán, hogy miylen minőségű amit felvesz, azt nem tudom.
Megjegyzem a topikra inkább jellemző a ''besz@rt a bátyám memóriakártyája, sos help, különben ez volt az utolsó hsz-em!!''

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1664) csiga997 válasza Uzmany (#1661) üzenetére


csiga997
őstag

Átméretezni bármivel lehet, pl. Irfanview. Hanem mivel a képarányok eltérőek, ezért az egyik oldalából vágnod kell majd.

(#1665) Uzmany válasza adik (#1662) üzenetére


Uzmany
őstag

Igen, ezt akarom elkerülni.
Elmondom a problémám:
Hogyan kell fotóznom, hogy az elkészült képeket pl háttérként is élvezni tudjam wide-s monitoron, amelynek a felbontása 1680x1050?
Ezt a méretarányból adódó problémát, hogy lehet megoldani?
Ill. a meglévő képekkel mit lehet tenni?
Köszönöm a segítséget előre is.

® visions created with passion

(#1666) Uzmany válasza csiga997 (#1664) üzenetére


Uzmany
őstag

Más megoldás létezik?

® visions created with passion

(#1667) adik válasza Uzmany (#1665) üzenetére


adik
őstag

próbáld meg úgy komponálni a képeket, hogy az alján, tetején ne legyen semmi lényeges dolog, így azokat le tudd vágni a képről gond nélkül. (a kompakt dikit gépek általában 4:3 oldalarányú képeket készítenek, neked 16:10 kellene, ha jól látom. tehát a kép aljából, vagy tetejéből egy kicsit előbb le kell csippenteni, majd image resize mehet, és viola!)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1668) Uzmany válasza adik (#1667) üzenetére


Uzmany
őstag

Értem.
Létezik olyan digit gép amely 16:10 arányú képeket is tud késziteni?

® visions created with passion

(#1669) Hydra SR válasza Uzmany (#1665) üzenetére


Hydra SR
addikt

Jól gondolod, hogy már a kép készítésekor gondolni kell rá. Alul és/vagy fölül kell egy kicsit ráhagyni, azt az oldalát kell megvágni.
Szerény véleményem szerint a méretét nem ajánlatos növelni. A csökkentés is torzít és életlenít valamennyit, de a méret növelése elég katasztrofális minőséghez vezethet, már kis mértékű is. Persze kérdéses, hogy az eredeti kép milyen minőségű. Gondolom 2megapixeles gép az vagy baromi régi (pl HP 635) és azok közül is kompakt, vagy a baromi régihez képest is régi de valami jobbfajta tükörreflexes az elsők közül de azoknak a szenzora még nem állt a helyzet magaslatán, meg azok 3:2-esek, vagy telefon, ami kb. a régi kompaktok szintjén van. Akárhogy is, ezek jó termetes pacákat tudnak a képre tenni (kis felbontásban a képzaj szörnyűséges látvány) ami felnagyítva csak még torzabb lesz.Vagy csak levetted a felbontást, ez esetben javaslom, hogy tedd feljebb és inkább lefelé méretezz át mint fölfelé. Esetleg gyárts neki valami hozzáillő keretet amit elfogadsz a képernyődön, így átméretezni sem kell és üresen sem marad a fennmaradó terület. Jó minőségű kép jobban viseli a csesztetést, ugyanakkor bosszantó lehet, hogy eddig tűéles volt most meg nem az.

Szerk: közben adik is válaszolt :)

Kötve hiszem, hogy létezik 16:10-es képarányú fényképező. 4:3-as és 3:2-esek szoktak lenni, utóbbi még távolabb áll attól ami neked jó.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1670) Uzmany válasza Hydra SR (#1669) üzenetére


Uzmany
őstag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget Neked is :)

® visions created with passion

(#1671) werttzui válasza Hydra SR (#1669) üzenetére


werttzui
őstag

Az enyém 16:9 is tud bebebe :DDD /igaz viszont hogy 4:3 ból croppol/ de tudja :)

PENTAX

(#1672) adik válasza Uzmany (#1668) üzenetére


adik
őstag

Természetesen nincs - legalábbis én nem tudok róla. 16:9 és 15:10 (3:2) viszont van, irgalmatlanul nagyon sok gép ismeri ezek valamelyikét, akár mindkettőt is, és ezek a képek elég kis torzulással méretre vághatók (illetve ha vízszintesen tartod a startmenüdet, akkor kb pont a különbséget fogja kitakarni a tálca - szóval még jól is jársz vele gyakorlatilag)
(ilyen gépek a Panasonic teljes kínálata, Sony egy rakat modellje, csomó Nikon, Ricoh, Canon és még folytathatnám a gyártók listáját. Inkább csináld azt,h ogy kinézel egy típust, és azt nézd meg, pl az edigital.hu oldalon minden típushoz oda van írva, ha ismeri ezeket a fícsöröket)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1673) Hydra SR válasza werttzui (#1671) üzenetére


Hydra SR
addikt

Megint tanultam valamit :) Nem mintha nekem hiányozna ez a funkció, de legalább tudom, hogy ilyen is van.
Tökjó, hogy 5:4-es képarányom van (mármint a monitoromon), így semmilyen digitális fotó eredeti mérete nem igazodik ehhez :D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1674) csiga997 válasza Hydra SR (#1669) üzenetére


csiga997
őstag

A Panasonix DMC-LX2 pl. 16:9-es.

Ehh, lassú voltam. De viszont itt egy link: [link]

[Szerkesztve]

(#1675) adik válasza werttzui (#1671) üzenetére


adik
őstag

bebebeee, nekem erre külön gépem van, ami akármilyen képből megcsinálja: Fiskars Finland Stainless, és sárga a nyele :P :P

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1676) Uzmany válasza adik (#1672) üzenetére


Uzmany
őstag

Nagyon köszönöm.
Megnézem az oldalt.

® visions created with passion

(#1677) adik válasza werttzui (#1671) üzenetére


adik
őstag

A legújabb Panák már 16:9-ből vágják le a 4:3-at, az a nem semmi, hanem már valami! Megyek most már aludni nagyon. Sziasztok, joccakát'!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1678) werttzui válasza adik (#1677) üzenetére


werttzui
őstag

fordítva amúgy nyissz

PENTAX

(#1679) adik válasza werttzui (#1678) üzenetére


adik
őstag

[link]

...Külsőre alig történt változás a DMC-LX1 óta, igaz nem is telt el túl sok idő a két gép bejelentése között. Alig egy év. Megmaradt az előd legfontosabb újdonsága a 16:9 oldalarányú képérzékelő, bár most 8 megapixel helyett 10-et kapunk ugyanakkora területen, ami régi sirámunkat az egyre nehezebben kezelhető zaj kérdését is felveti, de erről majd később! Üdítő újdonság, hogy a 4:3-os oldalarányú LCD helyett 16:9-est raktak a gépre, ami így igazodik az érzékelő arányaihoz. ...
- by Pixinfo

Kettő, csipkebokor vessző!

(#1680) werttzui válasza adik (#1679) üzenetére


werttzui
őstag

áhhhhhhhhhá mindegy a nyisszt azéé fenntartom :DDD

PENTAX

(#1681) Hydra SR válasza adik (#1679) üzenetére


Hydra SR
addikt

Tök jó, hogy alva is tudsz linkelni :P
Csiga: köszi :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1682) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Létezik 4000mAh akku ceruza elem?Én most vettem egy ilyet [link] de fogalmam sincs mivel fogom majd tölteni:)

(#1683) sparx válasza ToBeY (#1682) üzenetére


sparx
tag

Azt hiszem belefutottál valami újfajta hamisított Sony-ba.
[link]

(#1684) ToBeY válasza sparx (#1683) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vajon nem lesz gond ha majd elkezdem tölteni a 2100mAh vagy a 2400mAh töltőmmel?:)

(#1685) werttzui válasza ToBeY (#1682) üzenetére


werttzui
őstag

ilyen még nem Ugyan létezik már 3600 as de az nem sony ráadásul amit vettél nemhogy nem sony de sz.tem még 2000-es sincs.

PENTAX

(#1686) sparx válasza ToBeY (#1684) üzenetére


sparx
tag

Sztem nem lesz semmi baja ha elkezded tölteni, max nem tud 4000mah-t, csak mondjuk 1500-öt.
Amúgy van külön töltő 2100, megy 2400-as akksikra? :F Nekem egy fajta Olympus töltőm van és azzal töltök mindenféle nimh akksit.

[Szerkesztve]

(#1687) ToBeY válasza sparx (#1686) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát van itthon 1400-1800mAh töltőm meg van 2100 elemhez és 2400mAh elemhez töltőm.Majd valamelyikkel töltöm

(#1688) werttzui válasza ToBeY (#1687) üzenetére


werttzui
őstag

Minek ennyi töltő a töltő akkor hagyja abba a töltést amikor az akku feltöltődött.

PENTAX

(#1689) ToBeY válasza werttzui (#1688) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát van pl egy hama töltőm arról sohan me lehet tudni mikor töltötte fel az elemet.Állandóan 2 piros led világít rajta.:)

(#1690) orbano válasza sparx (#1686) üzenetére


orbano
félisten

nekem apukám aszonta, hogy nemmindegy mivel töltesz, számít a fesz meg az áramerősség az akksi élettartama és a maximális töltöttésg szempontjából. persze ezt már régen mondta, lehet nem igaz ilyen akksikra.

A vér nem válik VAZZE!™

(#1691) somé


somé
őstag

Megköszönném,ha valaki aki tudja leírná,mit jelent-ponosabban mekkora írási sebességet jelent-pl egy 2 GB-os SD kártyánaál a 30x-os sebesség.

Thx.

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#1692) csiga997 válasza somé (#1691) üzenetére


csiga997
őstag

Ugyanaz, mint a CD-knél. 1x = 150KB/s

(#1693) barthag


barthag
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Lenne egy olyan kérdésem az itt irogató emberekhez hoogy egy 300D ben mennyi lenne a zárszerkezet csere?
Előre is köszi :R

(#1694) Fejo


Fejo
őstag

Sűrgős segítséget kérnék!

Tud valaki olyan pesti fotós üzletet (szervízt), ahol gyorsan (rövid idő alatt) csinálnak dslr tisztítást?

A tükör környékén lehet teli szöszökkel, mert a képen nincsenek rajta, de hiába törölgetem, illetve sűritett levegővel fújkálom, meg sem mozdulnak... :F

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#1695) pacorro válasza Fejo (#1694) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ha a képen nem látszik, akkor miért szenvednél vele? :)
Nem lehet mindig makulátlan a gép, az enyémen is van mindenféle dzsuva, de nem zavar, mert nincs nyoma a fotókon.
Szerintem hagyd békén (a sűrített levegővel és a törölgetéssel is), majd ha valami olyasmi kosz lesz, ami látszik a képeken, akkor ráérsz akciózni.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1696) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv!

Tudtok véletlen olyan helyet, ahol digitális hordozóról készítenek papírképet jó minőségben, és gyorsan (mondjuk másnap reggel érte lehet menni), Újpest-Központtól vagy az Árpád hídtól nem túl messze...?

Munka előtt kéne beugranom mindkét nap... holnap és holnapután.

Whatever.

(#1697) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok, vki meg tudja mondani, hogy ez milyen gép?
[link]


[Szerkesztve]

(#1698) werttzui válasza Szten Márs (#1697) üzenetére


werttzui
őstag

[link]

[Szerkesztve]

PENTAX

(#1699) Hydra SR válasza Szten Márs (#1697) üzenetére


Hydra SR
addikt

Olympus E-10, fix objektíves tükörreflexes.

Szerk: werttzui megelőzött :)

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1700) Szten Márs válasza werttzui (#1698) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.