Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) werttzui válasza Oracle (#1150) üzenetére


werttzui
őstag

35 X 0,7=24,5 ;)

PENTAX

(#1152) Oracle válasza werttzui (#1151) üzenetére


Oracle
senior tag

áááá hogy ez így mükődik, köszike, még annyit hogy ez jó értéknek számít?? érdemes megvenni?

(#1153) werttzui válasza Oracle (#1152) üzenetére


werttzui
őstag

Ja 28 mm a nagylátó 24 az már nagyon is jó. Én próbáltam a panámon nekem tetszett .

PENTAX

(#1154) werttzui válasza werttzui (#1153) üzenetére


werttzui
őstag

Ill a35 mm -es ekvivalens értéket kell nézni . Az alap a 35mm kisfilmes ehhez képest kell mindent nézni. Pl a dslr gépeknél az obi általába 17 mm-ről indul de ezt a ccd mérete miatt álltalában 1,3 -1,6 al kell megszorozni . Kb minden gép 24 ill 28 mm-ről indul 35 mm-es ekvivalens értékbe számítva . A nagylátó (kb28mm) szinte minden fotósnak kötelező. Táj, épület, beltér fotózáshoz általába.

PENTAX

(#1155) Oracle válasza werttzui (#1154) üzenetére


Oracle
senior tag

Ez így is van, ezért ha minden jól megy holnap beszerzem az előtétet és majd dobok fel pár teszt fotót :C [kép]

(#1156) quantal válasza Oracle (#1155) üzenetére


quantal
tag

Azért nézz utána pontosan az adott előtéttel készített képeknek, nincs-e nagyon nagy hordótorzítása. Az is lehet, hogy egy 0.8x-ossal jobban járnál. :F

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1157) Hydra SR válasza werttzui (#1153) üzenetére


Hydra SR
addikt

Fuhh, egyszer belenéztem egy 17mm-esbe egy filmes gépen. Vagyis az a 17mm valóban 17mm-nek felelt meg ott :) madjnem láttam magamat szemből a keresőben, olyan látószöge volt :D És nem volt brutális a hordósítása ahhoz képes. Gondolom nem volt egy olcsó obi, akkor még nem nagyon foglalkoztam ezzel.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1158) valdimir2


valdimir2
tag

Nos vehetnék egy Panasonic DMC-LS2 es gépet 24k ért uj garis bontatlan.az ár jó A kérdésem az hogy mi a véleményetek a gépről.Taqpsztalatok?

Nem Nem Soha Nem

(#1159) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Vehetnék most nagyon jó áron D40-es Nikon kitet újonnan.Kicsit hezitálok még. Látom más fórumokon meg netoldalakon,h. sokan használják csak kitobival.Én azért szeretnék majd mellé egy 200 vagy 300-as telét, de anyagi helyzetemet tekintve a vásárlás nem a közeljövőben lesz...:(
Szerintetek a kitobival is lehet jó minőségű képeket készíteni? Gondolom egy bridge gépet azért elver képminőségben és zajszintben.

(#1160) Daneeka


Daneeka
senior tag

Olvastam, hogy a CCD zajossága függ a saját hőmérsékletétől. Ez a zajmennyiség változás mérhető emberi léptékkel? Arra gondolok pl: sípályán, télen ''zajtalanabbak''-e a képek?
(ezt azért nem bírom magam ellenőrizni mert nincs igazi hideg)

(#1161) pacorro válasza hdanesz (#1159) üzenetére


pacorro
aktív tag

Persze. Mindennel lehet jó minőségű képeket készíteni, csak vannak olyan helyzetek, amikor szükséged lehet jobb objektívre. Kezdetben szerintem bővel elég a kit, aztán majd úgyis látod, hogy pontosan mire van szükséged. :)

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1162) pacorro válasza Daneeka (#1160) üzenetére


pacorro
aktív tag

Valamennyire látszódhat. De ez nem azt jelenti, hogy zajtalanabbak lesznek a képeid, hanem nehezebben keletkezik rajtuk az érzékelő túlzott felmelegedéséből származó extra zaj és/vagy hotpixel.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1163) ThufirHawat válasza Daneeka (#1160) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nagyonis meglátszik, persze nem az általános témákban, de hosszú exponál igen. Valahol láttam képeket egy külső hűtéses szenzoros EOS 300D-ről. Igaz sufni tuning. :D Ha megtalálom belinkelem.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#1164) hdanesz válasza pacorro (#1161) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a választ!

Még egy kérdésem lenne, ha egy gépre európai gari van, az mit jelent?Itt Magyaro.-n nem szervizelik akkor?Vehetnék most egy gépet jóval olcsóbban Németo.ból, de kicsit tartok tőle.

(#1165) pacorro válasza hdanesz (#1164) üzenetére


pacorro
aktív tag

Ne tarts tőle.
Egyrészt az európai garancia a normálisabb európai országokban érvényes (pl. a közeli Ausztriában is), másrészt attól, hogy magyar garancia van rá, még nem biztos, hogy Magyarországon szervizelik. A gyakorlatban nagyon könnyen előfordulhat, hogy hamarabb visszakapod a gépedet az osztrák szervizből, mint a magyarból. Ráadásul, ha nagyon akarsz, még kiutaznod sem kell, valószínűleg el is küldheted nekik a meghibásodott cuccot.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1166) hdanesz válasza pacorro (#1165) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Na most kicsit megnyugtattál.Köszi! :R

(#1167) lesaux válasza hdanesz (#1164) üzenetére


lesaux
veterán

Mióta EU-tagok vagyunk, ránk is vonatkozik az EU-s garancia, a Camera Kft. is elfogadja. Persze nem biztos, hogy így jársz jobban. Na mindegy. Szóval az EU-s garancia akkor érvényesíthető, ha
-a számlán bélyegző van,
-a garanciapapír kitöltve, lebélyegezve,
-a garanciapapíron szereplő vásárló megegyezik a számlán szereplővel
-a European Warranty kártya nem jó, hanem helyette vagy mellé egy European Warranty Service kártya kell.
Ennyit bírtam összeollózni.

(#1168) kennyke


kennyke
aktív tag

Azt hiszem egy ideillő kérdésem lenne:
Ha van egy 2560*1600-as felbontású kép, és azt szeretném kicsomtatni, vagyis kinyomtattatni konkrétan ilyen géppel, és papírra: Noritsu 3203 PRO digitális fotólabor, Kodak
Royal fényérzékeny fotópapírra. A kérdésem az lenne, hogy ha 20*30cm-es nagyságot szeretnék, mennyire romlana le a kinyomtatott kép minősége, illetve elég-e az a felbontás egy akkora képmérethez.

(#1169) Szten Márs válasza kennyke (#1168) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugyan nem vagyok a nyomtatás szakértője, de 4 magapixel röhögve tökéletes A/4-es méretre (ami ugye 21 * 29,7 cm ha jól tudom)

(#1170) kennyke válasza Szten Márs (#1169) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi, megnyugtattál. Mostmár fogok tudni aludni :DDD
Igen, pont A/4-es nagyságú képkeretbe lesznek majd a képek.
Vannak viszont még régebbi képim is, amiket ki szeretnék nyomtatni. Azok csak 2mp-esek.
Szerinted mekkora a maximális képméret, ahol még nincs észrevehető képromlás?
Ezekre egyébként azért vagyok kiváncsi, mert ahol ki szeretném nyomtatattni, ott pl. a 21*30cm-es képekhez ideális képmérteként a 2480*3602 felbontás van írva. (minimumként 1240*1801)

(#1171) pacorro válasza Szten Márs (#1169) üzenetére


pacorro
aktív tag

Hát ha röhögve nem is, de elég lehet.
Viszont csak akkor, ha a képállomány megfelelő minőségű! Egy kis érzékelős zajos kompakt 4 megapixeles képéből nem lehet tökéletes minőségű A/4-et kihozni.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1172) pacorro válasza kennyke (#1170) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nagyon sok múlik a kép minőségén is. Ha helyesen van exponálva, jó minőségű szenzorra, jó minőségű objektívvel készült, akkor jóval nagyobb nagyítást lehet belőle készíteni. Két megapixel elvileg 10x15-höz jó, de az is kérdés, hogy honnan és ki nézi. :)
Ha falra kerül, és a rokonok, család számára kell, akkor akár még A/4-re is jó lehet az a két megapixel. Ha nyomtatványba, kiállításra, akkor a 10x15 is sok neki...
Szerintem a legegyszerűbb, ha elviszel egy képet, és csináltatsz pár próbanyomatot (mondjuk 9x13-ban, 10x15-ben, 13x18-ban, 15x21-ben és A/4-ben), és akkor el tudod dönteni, hogy melyik az a minőség, ami neked még megfelel.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#1173) BEE válasza pacorro (#1172) üzenetére


BEE
addikt

Létezik olyan hogy max pixelszám ?
Tehát ha viszek egy pl 10Mpix képet és azt mondom hogy legyen 10X15-ös
kép, akkor növelik a felbontást, vagy leméretezik a képet ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1174) kennyke válasza pacorro (#1172) üzenetére


kennyke
aktív tag

Köszi, értem. Akkor próba, cseresznye :)
Pár száz forintot megér a dolog, remélem sikerül majd minél nagyobb méretben kinyomtatni.

(#1175) werttzui válasza BEE (#1173) üzenetére


werttzui
őstag

Mivel a nyomtató dpi je jóval nagyobb mint egy egyszerü felbontás szerintem arra a képre nagyítanak ami jóval kisebb mint a monitorod de jóval több az elméleti pixel száma be b.szna ha nem így lenne sz.tem még 20 Mpixelest is vihetsz Minnél nagyobb fölbontásut viszel annál jobb lessz a kép minőséged más kérdés ,hogy azon a pici képen pl 10 vagy 15 Mpixel külömbséget észre veszel e azért mondják,hogy 4 mpixel bőven elég arra a kis képre .A nyomtatók tudnak akár 9600 dpi is bár ez egy A 4 esre felesleges ezzel a dpi számmal már óriás posztert lehetne nyomtatni. /tehát nem leméreteznek hanem ránagyítanak vagy valami ilyesmi/ sztem. uff

PENTAX

(#1176) csiga997 válasza werttzui (#1175) üzenetére


csiga997
őstag

A laborokban található printerek legtöbbször 200 dpi, ritkábban 300 dpi felbontásra képesek. A nagyobb felbontású képeket egyszerűen leméretezik, élesítik, majd kinyomtatják. Kis képméretnél, mint pl. a 10x15 nincs jelentősége a pixelszámnak, egy 10 Mpixeles képből se kapsz több részletet, mint egy 2Mpixelesből.

Órásposztereket 2-20 dpi közötti rácssűrűséggel nyomtatják. 9600 dpi-vel ebben a méretben Terapixeles bemenőfileok kellenének...

(#1177) werttzui válasza csiga997 (#1176) üzenetére


werttzui
őstag

Hát ez gáz akkor mindegy is mien képet viszünk ha minőség kell akkor meg kell venni egy csúcs fotónyomtatót bár az is ki tudja mit tud .Én legalább min 600 dpi gondoltam ez a 2-300 az tényleg meglepő.

PENTAX

(#1178) hali01 válasza werttzui (#1177) üzenetére


hali01
őstag

Egy 8mpx-es géppel készült 300dpi-s kép mérete 30x20 centi.Én ebből interpoláltam 46x30 centiset és abból csináltattam akkora nyomatot.A képpel nem csináltam semmit csak egy autokontrasztot nyomtam rá.Az eredmény tökéletes lett.
Ja és mindenképpen 16bites tiffet kell a rawból előhívni és azt elküldeni.

(#1179) Tomszlaj


Tomszlaj
tag

Sziasztok!

Canon S3 IS gépem van. Vettem hozzá egy Canon LAH-DC20-as adaptertubus+napellenző szettet: [link] Polárszűrő betekerhető a kettő közé, így viszont már nagy valószínűséggel a sarkokon, széleslátószögű állásban egy kicsit belóg a napellenző.
A Hoya gyárt ultravékony szűrőt, aminek a foglalata mindössze 3mm. A kérdésem az, hogy szerintetek ennek a frontoldalán van menet?[link]
Sajnos attól tartok nincs, mi a véleményetek :F

Előre is köszönöm :R

Protect the trees, eat beavers!

(#1180) zsiga667 válasza Tomszlaj (#1179) üzenetére


zsiga667
addikt

Jól gondolod, a vékony szűrők elején nincs menet.

(#1181) Tomszlaj válasza zsiga667 (#1180) üzenetére


Tomszlaj
tag

:O Köszi!

Protect the trees, eat beavers!

(#1182) BEE


BEE
addikt

Itt is feltenném a kérdést, hátha valaki tud pár okosat.
[link]
BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1183) kiviszem


kiviszem
tag

Sziasztok
Dvd-re szeretném kiírni a fényképeket úgy,hogy ha asztali lejátszóba beteszem,indexoldal legyen induláskor,és legyen diavetitő funkció is.Van e erre progi?(mint amikor a fényképezőgépről játszom le a felvételeket tv-re)Jó lenne a lemezboritóra is nyomtatni indexképeket.

[Szerkesztve]

(#1184) Dtomi válasza BEE (#1182) üzenetére


Dtomi
őstag

Nem sok jobb obit fogtam ennél életemben ami ennyire tetszett. Minden ismerősömnek ezt tanácsolom. amúgy újonnan garival 95e brutto nekem csak a HSM hiányzik belőle nagyon gyors nagyon faja obi. Ez lesz a következő vétel nekem. Szerintem nem találsz olyan embert aki rosszat tud mondani róla.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1185) BEE válasza Dtomi (#1184) üzenetére


BEE
addikt

Köszi, de hol ennyi ?
Én is jókat hallottam róla.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1186) Dtomi válasza BEE (#1185) üzenetére


Dtomi
őstag

[link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1187) BEE válasza Dtomi (#1186) üzenetére


BEE
addikt

Jajjj !!! De nekem Pentaxom van !
Ahhoz itt nem találtam.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1188) orbano


orbano
félisten

szasztok at jol tudom hogy a 30d-ben van ai focus es ai servo AF mod, 400d-ben meg nincsen? :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#1189) Dtomi válasza BEE (#1187) üzenetére


Dtomi
őstag

Jajj de én megmondtam anno, hogy hátrány lesz!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1190) BEE válasza Dtomi (#1189) üzenetére


BEE
addikt

Akkor szerinted megérheti ez a használt ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1191) Dtomi válasza orbano (#1188) üzenetére


Dtomi
őstag

Benne van a mindkét gépbe mind a 3 mód

• AI Focus
• One shot
• AI Servo

De nem nagyon dícsérik. Én 20D-ben próbáltam 50-500al hát had ne mondjam, nyersen mit ér :D
A HAMA Sigma forgalmazó tesztere szájából:

''a legjobb követőfókuszú gép az eos 1mark IIN Ha ott ötből öt képnél működik a követő akkor a 20D-ben 5ből 2, a 350-400D egyet sem. A 30D ben 3-4 ezért találom nagy előrelépésnek a 20D-hez képest.''

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1192) Dtomi válasza BEE (#1190) üzenetére


Dtomi
őstag

Simán! Azonnali vétel míg valaki le nem csap rá.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1193) BEE válasza Dtomi (#1192) üzenetére


BEE
addikt

Lehet hogy keverem valamivel !
Amiket a bolti listákon láttam, az EX DG Macro,
amit meg kínál az DF AF néven szerepel.

Ez tehát két különböző tipus lenne ?

BEE

Elnéztem a dolgot, de rendesen !
Ez egy 28-70/2,8, nem pedig 24-70 !!! :W

Esetleg erről a tipusról tudsz valamit ?


[Szerkesztve]

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1194) orbano válasza Dtomi (#1191) üzenetére


orbano
félisten

Tehát a 30d-ben van ertelme, a 400d-ben nemigazán? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#1195) werttzui válasza BEE (#1193) üzenetére


werttzui
őstag

[link] ezt találtam ha átszámolod az árát újonan kb 75 e

PENTAX

(#1196) werttzui válasza werttzui (#1195) üzenetére


werttzui
őstag

Ha ez az az obi akkor nem éri meg. :(

PENTAX

(#1197) BEE válasza werttzui (#1196) üzenetére


BEE
addikt

Köszi !
Akkor ez a bolt sztornó.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#1198) Dare2Live válasza BEE (#1197) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Sigma obikat érdemes nagyon megnézni mielött vesz az ember. Irdatlan mennyiségű hibás darab van.

Ha jót kifogsz akkor viszont ár/értékben szimplán verhetetlenek. Élességben/CAban állítólag az elöbb emlegetett 24-70 2.8 alig van elmaradva a Canon 24-70 2.8Ltől. árban meg.....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1199) Dtomi válasza Dare2Live (#1198) üzenetére


Dtomi
őstag

Hogy nézed meg??? Ezt akkora hülyeségnek tartom, hogy nézzem meg. Hogyan? Hogyan szűrsz ki egy Működő AF-es obin, hogy roszabb mint esetleg egy másik. Garantálom hogy sehogy. Maximum ha AFhibája van vagy esetleg elektronikus. Beviszed a laptopot magaddal egy boltba és csinálsz vele minden beállítással egy képet? :DD Mit fogsz látni?? Semmit... Csak akkor ha kérsz mégegyet és azzal is megcsinálod ugyan ezt. Namármost nálunk azok a boltok ahol raktárkészletről obit lehet vásárolni azért van raktárkészletük mert kutya nem vásárol náluk mert olyan drágák ahol olcsó ott rendelésre megy a dolog. Amit megrendeltél az van, ha tetszik viszed ha nem, roszabb esetben akkor is :DD

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1200) Predator...


Predator...
tag

Hali!
Talán itt választ kapok...

''Srácok: help kéne még abban hogy van egy soligor vakum /Soligor DG-340 AZ/ és elvileg tud olyat hogy ''rabszolgavakuként'' szolgál...tehát nemkell csatizni a géphez a vakut mert a rendszervaku hatására villan a külső is.....hogy kell ezt beállítani? :R
Előre is köszi mindent! ''


''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.