Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) csiga997 válasza Szten Márs (#1697) üzenetére


csiga997
őstag

Ez egy biorobot. Élő szövet, fémvázon.

Mod: Vagy te azt a fekete izét kérdezted? :D

[Szerkesztve]

(#1702) Szten Márs válasza csiga997 (#1701) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

T100-as modell? :DDD

(#1703) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Nem jár valami vállalkozó szellemű emberke ma vagy holnap napközben a Deák tér - Soós Fotó környékén aki átvenné nekem még nyitvatartási időben az M42-es kétszerezőt amit befoglaltam? 2900 Ft lenne, amit természetesen csak utólag tudok odaadni amikor találkozunk, szóval olyan ember kéne aki megbízik bennem, hogy kifizetem :) És persze nem tartja meg magának :D

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1704) Hydra SR válasza Hydra SR (#1703) üzenetére


Hydra SR
addikt

Na közben megoldottam,nem aktuális már. Viszont egy másik kérdésem merült fel: a kétszerező mit változtat a nagyításon és a fényerőn kívül? Mélységélességbe, torzításba, közelpontba hogyan szól bele?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1705) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Na mostan...
Adva vagyon egy Canon A530-as, és az optikán egy méretes és kevéssé szép ujjlenyomat... azt hogy/mivel szabad eltávolítani?

(#1706) werttzui válasza Szten Márs (#1705) üzenetére


werttzui
őstag

[link]

PENTAX

(#1707) sandokan66


sandokan66
tag

Most van folyamatban egy Canon 350d beszerzése, megvanak még a régi Zenites objektívjeim 58/2, 135/3,5-es plusz közgyűrűkészlet. Tudom-e ezeket használni, milyen adapter kell hozzá? Esetleg van-e valakinek tapasztalat ezzel?

(#1708) Szten Márs válasza werttzui (#1706) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Öööö izé... háztartásban használatos eszközzel ne nyúljak hozzá, mittomén szemüvegtisztító bigyó vagy ilyesmi?

(#1709) Hydra SR válasza Szten Márs (#1708) üzenetére


Hydra SR
addikt

Simán jó a szemüvegtisztító, a LensPen ugyan hatékonyabb és kényelmesebb de bármi jó, ami leszedi a zsírt, nem vegyszeres és nem karcolja össze a lencsét. És nem szemetel, mint mondjuk a papírzsepi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1710) werttzui válasza Szten Márs (#1708) üzenetére


werttzui
őstag

passz én ezt használom

PENTAX

(#1711) Hydra SR válasza sandokan66 (#1707) üzenetére


Hydra SR
addikt

Ha jól csalódom, a Zenit M42-es, menetes objektíveket használt. Ez esetben egy M42-EF konvertergyűrű kell és máris működnek az obik. Természetesen autófókuszt és beugróblendét nem tud csinálni nekik de a fénymérés működni fog. Élességvisszajelzés nincs, csak szemre. Vagyis kb ugyanúgy fogod tudni használni, ahogy a Zeniten. Azzal a különbséggel, hogy kisebb területet használ a kirajzolt képből, így a fókuszhosszakat 1.62-vel meg kell szorozni, hogy megkapd az ekvivalens értéket. Tehát az 58mm-esed kb 94mm-esnek fog megfelelni, a 135-ösöd meg 219mm-nek, látószögre. Egyébként nagyon jó kis obik ezek és frankón működnek digitális vázakon is, többnyire. Nagylátókkal lehet érzésem szerint nagyobb gond, a digitális szenzor nem örül neki, ha nem merőlegesen kapja a fényt és ez a kép szélén meg szokott látszani, életlen lesz. 58mm már nem olyan nagyon nagylátó, talán nem lesz gond, ha nem nyitod csutkára a blendét.
Konvertert sok helyen kapsz, én 9600-ért vettem az enyémet, érzésem szerint drágán. Apróhirdetésben olcsóbban is lehet, mondjuk úgy 5000-től indulnak.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1712) Hacker75


Hacker75
aktív tag

Helló mindenki!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy Simpleviewer-el hogyan kell képgalériát csinálni? :F

http://www.youtube.com/user/OOooHACKERooOO

(#1713) Peetry


Peetry
senior tag

tudna vki felvilágosítást adni, hogy mi az az expomennyiség ami már soknak számít. Szóval használt dSLR-eket hogyan érdemes még megvenni. 300d, 350d érdekel, de szívesen venném a nikon, oly belépő dSLR-jeinek is ezt az adatát, ha komolyabb eltérések vannak.
És mi megy tönkre a sok expo-tól? csak a zár?

(#1714) Dtomi válasza Peetry (#1713) üzenetére


Dtomi
őstag

belépő DSLR nél 40-50 már sok, de van ami 60-70et is kibír, van ami 20-30után megadja magát, profibb gépek 100e garantált expószámmal vannak. Csak a zár??? :Y Zár szerkezet, elég sokminden van ott. 30-40e

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1715) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Mi a véleményetek a Gorillapod cimü dologrol? Érdemes egy ilyet beszerezni vagy maradjak a normál álványok melett? Nagyon tetszik hogy kis helyen elfér, széleskörben rögzithető, könnyü... De nemtudom mennyire hazsnálható a valóságban és hogy nekem a 300Dhez kell-e a legnagyobb 15k-s vagy ha már ilyenre adoma fejem akkor ne sporoljak?:)
Engem is érdekelne jó hely ahol 10x15ös képeket frankón előtudnak hivni.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1716) 3aTi3


3aTi3
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok.

Beleejtettem a bridge kategóriás fényképezőmet egy patakba, és azóta sajnos nem működik (puha tokban volt, tehát erőhatás nem érte, ''csak'' víz).
Sztetek van remény, és ha igen, hova forduljak? Csakis a hivatalos szervizhez, vagy elképzelhető, hogy egy elektronikában járatos ismerős meg tudja buherálni? Esetleg tudtok ilyen helyet Pesten?

Előre is köszi!

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#1717) Dtomi válasza 3aTi3 (#1716) üzenetére


Dtomi
őstag

Van egy szervíz a Bajcsy- Károly- Múzeum vonalon de nem emléxem pontosan, de talán valamelyik D betűs utca Dohány Dob talán a Dessewffi de inkább az előző kettő ha 4-6 os villivel mész akkor fölfelé valamelyik kis utca jobb oldalán lesz egy lik lefelé kis putrinak néz ki de nagyon komoly szervíz ha ők nem akkor senki nem tudja megcsinálni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1718) sekli


sekli
addikt

helo

lehet, hogy buta kerdes, de miert van az, hogy az ''amatoroknek'' szant compact fenykepezok (lehet, hogy a profik sem, nem tudom) nem tudnak a videofelvetel kozben zoom-olni...? ez olyan bonyplult dolog lenne...? :U

(#1719) Hydra SR válasza sekli (#1718) üzenetére


Hydra SR
addikt

Némelyik tud. Leginkább kereskedelmi okai vannak, ''vegyél drágábbat, vedd meg az újabb modellt, vegyél videókamerát is, mindegy csak költsd el nálunk az összes pénzed''-alapon. Vigasztaljon, hogy a profiknak szánt gépek meg sem zoomolás közben, sem anélkül sem sehogyan nem tudnak videót felvenni :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1720) sekli válasza Hydra SR (#1719) üzenetére


sekli
addikt

jah, hat arra gondoltam en is, hogy akkor kamera nem nagyon kene..., bar amikor en vettem a gepem akkor az ultracompact kategoria teteje volt, es semelyik se tudta ezt..., 640x480 az jo, de egy kis zoom is jol jonne... :B

apropo: valamelyik nap epp videoval szorakoztam (ennyire nem hasznalom azert sokat :D ), ket beallitas van, 640x480 es 320x240, mind a ketto 30FPS es .avi, namarmost a jobbiik minosegre azt irta, hogy ~10min-et tud meg rogziteni, a rosszabbra meg, hogy ~20min..., akkor most vagy en vagyok rossz matekbol, vagy valami csalas van...:F

(#1721) Szten Márs válasza sekli (#1720) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem értem, miért lenne csalás? :F
Vagy arra gondolsz, hogy a 320*240 területileg negyede a 640*480-nak és így számolva 40 percnek kéne lennie?

(#1722) Hydra SR válasza sekli (#1720) üzenetére


Hydra SR
addikt

Itt a tömörítés is beleszól, egy 4-szer akkora területű jpeg sem 4-szer akkora file lesz ha ugyanaz van a képen. Tömörítetlen aviban igaz lenne amit kiszámoltál.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1723) sekli válasza Hydra SR (#1722) üzenetére


sekli
addikt

de hat a fenykepezo felvetelkor tomoritetlen avit csinal, vagy nem...:U

Szten Márs: hat szerintem is negyvennek kellene lennie...

(#1724) Hydra SR válasza sekli (#1723) üzenetére


Hydra SR
addikt

Szerintem ha tömörítetlent csinálna akkor nem percekben, hanem másodpercekben mérnék a limitet :U

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1725) Gordiann


Gordiann
őstag

Hali

Egy kérdésem lenne amolyan 6MP vs. 10MP DSLR témában.:

Ugye nagy előnye a 6MP-és társainak, hogy kevésbé zajosodnak a képek, meg ''rosszabb'' lencsék is elegendőek.
Ha van egy 10MP-es gépem, és átváltom 6 MP-re a képkészítést, akkor mi történik?
A CCD-nek csak egy része lesz használva, és az optika is ugyanúgy egy részében nem fog semmit csinálni? Jól gondolom? És akkor ugyanúgy meglesz pl a zajosodás, mintha 10mp-ben használnám?

Köszi :)

(#1726) Dtomi válasza Gordiann (#1725) üzenetére


Dtomi
őstag

Abszolut nem zajosabb nem lehet észrevenni különbséget alacsony ISO-nál. magasnál pedig egyértelmű az új gépek előnye tehát mondhatni semmivel nem zajosabbak sőt!! És szerintem az Egész CCD-t fogja használni 1mpixelnél és 10 nél is

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1727) sekli válasza Hydra SR (#1724) üzenetére


sekli
addikt

igazad van, bar szerintem akkor is kozelebb kellene lennie a negyhez, mint a kettohoz...:U

(#1728) Gordiann válasza Dtomi (#1726) üzenetére


Gordiann
őstag

Hm..... ez mennyire biztos? :B
Némi kétkedést érzek a szavaidban....
köszi amugy, de jó lenne még vkitől 1 vélemény!

(#1729) Szten Márs válasza Gordiann (#1728) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézegess képeket magasabb ISO-n ;)
Amúgy kb igaz, főleg igaz ez mondjuk D70s vs D80-ra.

(#1730) Gordiann válasza Szten Márs (#1729) üzenetére


Gordiann
őstag

Igen. Ezek a gépek a gondolat megindítói :)
De én az elvére lennék kíváncsi leginkább...
Úgy ahogy én mondtam? Hogy nem használja ki a teljes CCD-t? Vagy igen??!? :F

(#1731) Szten Márs válasza Gordiann (#1730) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nahh, kb úgy látom, hogy
D50: igen igen alacsony zajszint, döbbenetesen. Ugyanakkor nem megy a részletgazdagság rovására.
D70s: itt beza látható a zaj, sokkal inkább. Valszeg előbbinél van zajszűrés itt meg nem. Valamivel cserébe élesebb, de nincs jelentős különbség szerintem.
D80: szintén alacsony zaj, habár nem annyira, mint a D50-nél talán, de teljesen jó.
D200: valamivel rosszabb ilyen szempontból mint a D80.
(ezek az én emlékezetből tett, szubjektív meglátásaim)

D80-nál biztosan, D200-nál nem tudom, de minden bizonnyal többféle zajszűrés közül választhatsz, ha jpg-be fotózol.

Az elv: ha 10 MP-es szenzoron fotózol 6 MP-elt, akkor is az összes érzékelő, azaz mind a 10 millió részt vesz a képalkotásban, ha nem így lenne, akkor tovább croppolódna a kép, azaz nőne a gyújtótávolság. Viszont a leméretezés zajcsökkentő hatású, de ugyanúgy az, ha a számítógépeden méretezed le, nem pedig a fényképező teszi ezt meg, így ezokból nincs értelme alacsonyabb felbontásra állítani a gépet

[Szerkesztve]

(#1732) Gordiann válasza Szten Márs (#1731) üzenetére


Gordiann
őstag

Köszi :R
(Nah akkor most már tényleg megint D80 fix helyen áll a vásárlási listámban.)
Megingtam kicsit, hogy tényleg nem lenne-e jó egy 6Mp-es, mert hogy az szebb képekre képes és nem kell hozzá 300k-es obi... :)
De így most megnyugodtam...

(#1733) Szten Márs válasza Gordiann (#1732) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem kell félteni a D80-at képminőség terén ;)
Nyilván 10 MP-elhez jobb obi kell, hogy kiszolgálja az érzékelőt, mint 6 MP-hez, de egyrészt a Nikon kitobik nem rosszak, sőt, másrészt rosszabb nem lesz ettől egy gagya obival sem mint 6 MP-s társáé.

Engem egyetlen egy dolog késztetne gondolkodásra, mégpedig az, hogy a D70s-nek döbbenetesen jó fogása van. A D80-é sem rossz, sőt Canon 350D/400D-vel, vagy Sony Alpha 100-assal összehasonlítva baromi jó, de a D70s-é nekem (mert ez ugye szubjektív dolog) bőven felülmúlja, messze a legjobb fogású gép, amit valaha fogtam.
Ezt ellensúlyozza a D80 nagyobb, világosabb pentaprizmás keresője a D70s pentatükrösével szemben.
(Ezen túl nem kétséges, hogy a D80 jobb gép, de van is egy egész ''csöppnyi'' árkülönbség köztük)

(#1734) Gordiann válasza Szten Márs (#1733) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát igen... az ár is ott van ugye...
Bár már kérdeztem a forumban, de még mindig nincs döntés....
D70s+18-70+55-200 (netán VR-es)
vagy
D80+18-135

Hát szóval nemtom... :W
Tény, hogy jó fogása van a D70-nek. csak olyan zavar benne, mint hogy kis kereső, kis lcd, csak iso200-tól, hülye aksikijelzés, meg valahogy úgy nem érzem mai-gyereknek... ha már kiadok ennyi pénzt, akkor szeretnék vmi szupi sokáig elálló gépet.... aztán majd később lehet venni hozzá obikat. De most sztem el lennék egy darabig a D80 kit-tel.
Aztán ha D70-et venném ugye akkor lehet sajnálnám, hogy ez, meg amaz nincs, meg idegesítő.....''hiába'' van vmivel jobb obim, csak a végkifejlett lesz jobb nem a képkészítés menete, amit most tanulok...

szerk:

Olyan vázat szeretnék, amit nem kell a ''nem tudása'' miatt cserélni hamarosan...
Egy fotós ismerősöm D70-et használ már jó régóta, ő nem akar cserélni, pedig neki fontos a fényképezés. Ezért is gondolkoztam el, hogy nem a váz a lényeg... de valahogy úgy érzem, hogy nem sokat kell ráfizetnem egy sokkal jobb vázra, akkor miért ne?!.... :U

[Szerkesztve]

(#1735) Szten Márs válasza Gordiann (#1734) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én D80+ 18-70-et vennék. De a Nikon topicban aléaposan ki lett tárgyalva a 18-135 vs 18-70 téma.
Csak iso200-tól... nem tudom ez mennyiben hátrány :F
Nem zajos iso200-on, egyáltalán, aztán a lehető legkisebb expozíció értéke azonos blende mellett ugyanaz a két gépen, D70s-nél ISO200 @ 1/8000sec, D80-nál meg ISO100 @ 1/4000sec.

A kereső viszont szvsz baromi nagy feelingkülönbséget nyújt, és mivel a hobbyfotós azért fotózik, mert élvezi, akármilyen hülyeségnek hangzik, hogy ''jobb feeling'' talán mégsem mellékes.

55-200 esetén én a VR nélkülit választanám a VR-ből kihagytak egy ED lencsetagot a simához képest... De még inkább keresnék használtan 70-210 fix 4-es fényerejű obit, 55 körül lehet kapni és szvsz nagyon jó. (amit kissé fogcsikorgatva írok, mert majd nekem kellesz ilyen és nem akarom h elhalásszák őket :D )

(#1736) Dtomi válasza Szten Márs (#1733) üzenetére


Dtomi
őstag

akkor fogj meg egy dynax 7D-t :Y

amúgy ha ezeket megnézed akkor lehet látni hogy csak ISO200 ig jobbak

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1737) Szten Márs válasza Dtomi (#1736) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak azok közül nyilván amiket én tapiztam. ;) (bár tényleg szubjektív dolog) Amúgy nem mondtam, hogy rosszabbak a 10 MP-ek zaj téren, csak azt, hogy a D50 meglepően jó, nyilván jól eltalált szűrése van. De a linkek alapján a D80 is nagyon ott van a szeren. Ahogy mondtam :)

[Szerkesztve]

(#1738) burgatshow


burgatshow
veterán

Haló!

Holnap megyek a Terror Házába viszont van egy apró gondom mégpedig a következő: a TH-ban kell extra jegy ahhoz, hogy fotózzak, vagy teljesen jó a normál diákjegy?

Az ügy fontos így nagyon örülnék ha hamar választ kapnék.

Köszi előre is a segítséget!

-t-

(#1739) Szten Márs válasza burgatshow (#1738) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem hívd fel őket ;)

(#1740) burgatshow válasza Szten Márs (#1739) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez eszembe sem jutott, viszont csak 6-ig voltak nyitva... :(

Sebaj talán jön válasz! :)

(#1741) AMD Pista


AMD Pista
tag

Sziasztok!

Képet szeretnék méretezni. Fényképezőgépemmel készítettem 1600*1200-as képet.


Milyen progival tudom lekicsinyíteni 1024*768-asra?

(#1742) Szten Márs válasza AMD Pista (#1741) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Itt szerintem teljesen korrekten elmondták:
[link]

(#1743) miroka


miroka
csendes tag

Egy Fuji S9600-al JPEG és RAW közötti különbséget, hogy tudnátok érzékeltetni?
Amatőr szemmel is látható a különbség, vagy csak bizonyos témáknál és tartományokban?

(#1744) Hydra SR válasza miroka (#1743) üzenetére


Hydra SR
addikt

A különbség nem abban lesz alapvetően, hogy milyen éles meg részletes. Inkább abban, hogy a RAW könnyebben kezelhető utómunkát tekintve, sokmindent lehet benne egy szintig büntetlenül buzerálni, szemben a jpeg-gel. Pl. fehéregyensúly, szín telítettség, élességkorrekció stb., gyakorlatilag jópár dolgot ráérsz utólag beállítani, mikor már otthon vagy a képpel :)
Valamint a zajszűrést teljesen kiiktatja, így azt is te magad pótolhatod sokkal profibb és intelligensebb módon, mint ahogy az automatika tenné.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#1745) Dtomi válasza miroka (#1743) üzenetére


Dtomi
őstag

Lényegében annyi, hogy kétszer dolgozol egy képpel és persze csak ha elszúrod akkor van igazán jelentőssége. Ha elsőre sikerül és ugye miért ne sikerülne, akkor JPG be is megkapod u.a a minőséget.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#1746) j.bravo válasza Dtomi (#1745) üzenetére


j.bravo
addikt

Hát, nekem már volt két kompaktom, két bridge-em és most egy dslr-em, de az auto WB-n mindegyikkel előfordult, hogy hibázott, de olyan is, hogy az előre definiált WB-k közül egy se adott színhelyes képet...
Olyan pedig elég gyakran van hogy custom WB-vel tökölni nincs idő...

És erre a raw (a terjedelem árán, persze, és hogy még egyszer dolgozni kell vele) ''elég jó'' megoldást nyújt...

Szóval, ha jó a géped jpeg-konvertere, akkor általában, illetve ha minden klappol, akkor a legjobb minőségű jpeg-re állítva teljesen jó vagy.
Ha viszont nem olyan jó a gép konvertere, vagy nem klappol minden az expozícióval 101%-ig, akkor jól tud jönni.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1747) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Sziasztok, tudtok helyet, ahol 30*40 centiméterben egy nap alatt előhínvak filmet? Mármint digitálisról.

(Barátnőm szülei fejükbe vették, hogy 30*40 centiset csináltatnak 640*480-ból lőttel :Y és egy hetet mondtak nekik, h annyi idő alatt készül el, de mondtam h inkább lövök normális méretben, de az meg már késő lenne egy hetessel... )

(#1748) j.bravo válasza Szten Márs (#1747) üzenetére


j.bravo
addikt

A legtöbb helyen csinálnak, csak pár százassal többe kerül.
A Jókai u.-ban (Oktogonhoz közel) van egy hely, ahol szépen dolgoznak, szerintem ott is, na meg pl. Pálvölgyiben is a Westendben. (őket egyébként én spec. nem szeressem, mindig mindenáron mindenből a legdrágábbat akarják rád dumálni, a papírképkidolgozás se olcsó, de amikor nekem is sürgős volt és velük csináltattam papírképet, szépen megcsinálták.)
A legtöbb ''Fuji Foto Centrum'' -ban is megteheted egyébként, szvsz.

Whatever.

(#1749) Szten Márs válasza j.bravo (#1748) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Kössz, sajnos szerdáig nem tudok személyesen érdeklődni ezeken a helyeken, akkor meg már kéne dolgoztatni, sajna sürge lett, de bíztató ha azt mondod, h foglalkoznak vele, csak honlapokon mhol 20*30 a max amit írnak.
Nade 640*480-as felbontást akartak 30*40-re, ezen még mindig kivagyok... és 1/5 sec lett kézből lőve 38 mm-en... azért megnéztem volna hogy néz ki akkorában, már monitoron 1 az egyben is elég durva.

És direkt megkérdezték azon a helyen ahol 1 hét @ 2 ezer HUF-ért vesztegették volna a 30*40 cm-ert, hogy nem baj-e a 640*480, és olyat mond, hogy a háttér kicsit életlen lesz, de vigye nyugodtan :Y :Y :W Eszem megáll...

[Szerkesztve]

(#1750) j.bravo válasza Szten Márs (#1749) üzenetére


j.bravo
addikt

Bevallom, nem néztem spec. utána, csak emlékezetből írtam, merthogy meglepődtem, milyen baromi nagy méreteket is tudnak...

Hmm, itt [link] ezt írják:
''• bármilyen digitális állományról
(CD, memóriakártya, floppydisk, pendrive)
legyen az színes, vagy fekete-fehér, képeit akár 30x90 cm-es méretben is a világ legjobb minőségében percek alatt kidolgozzuk.''


A percek azért azt jelenti, hogy 1-2 óra, de ez neked gondolom még belefér. Szerdáig akkor fotózd újra, max. felbontásban :)

(tényleg, egyébként én nem küldenék senkit ide fotóscuccért, hacsak nem olyan hogy nem hagyja magát befolyásolni, de a kidolgozással - az árától eltekintve - elégedett voltam).



szerk.: itt [link] pedig ugyan nem 30x40 a legnagyobb méret, hanem 25x38, de hátha ez még OK...
Egy apró kis lyukban, Újpesten, az Árpád úton, csütörtök reggelről péntek reggelre megcsinálták nekem (igaz, az 13x18 volt), és a minőség is rendben volt. Feltételezem, a lánc többi tagjában is hasonló az átfutási idő illetve a minőség.

[Szerkesztve]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.