Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) ThufirHawat válasza tbs (#3000) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nehogy odaadd! Akkor biztosan vennék egyet! :DDD De azért köszönöm. :B De he lenne egy 67-ed... ;)

Kaszálás ügyben körbekérdezek (én csak 4 éve lakom ott, nincs ilyen jellegű ismerettségem), ha van valami, megy a privi.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#3002) tbs válasza ThufirHawat (#3001) üzenetére


tbs
addikt

:R

Ha szereznék egy 67-et, azt hiszem költözhetnék otthonról. 6x4.5 PSix-et abuzálok néha, van jó érzés közben... :B

[ Szerkesztve ]

(#3003) ThufirHawat válasza tbs (#3002) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

P6 az 6x6, nem? :B
67 nem is olyan drága. Alap optikával, markolattal, szupi állapotban meg lehet kapni 100e pénz körül az ebay-en. Itthon 135e-ért láttam. Persze ez az első szériás (MLU-s verzió jöhet csak szóba, ha lehet mechanikus), nem a 67 II. Az horror drága még mindig.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#3004) tbs válasza ThufirHawat (#3003) üzenetére


tbs
addikt

De, 6x6, csak egy ügyeskezű 6x4.5-et csinált belőle... :U Mindegy, így is nagy fíling... Lsd. -> [link]

(#3005) ottkar válasza ThufirHawat (#2997) üzenetére


ottkar
addikt

Az ISO emelés a filmes korszakban is meg volt. Neked kellett nagyobb ISO számú filmet venned. :D

(#3006) tbs válasza ottkar (#3005) üzenetére


tbs
addikt

Sőt. Kis push-pull is belefért. Egy 3 push-os képpel most meg mekkorát kell küzdeni..! (Nincs PS-em, lehet van .8bf hozzá... :DDD )

(#3007) ThufirHawat válasza ottkar (#3005) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Oké-oké... Vártam, hogy ezt valaki lecsapja, mivel kihagytam, hogy képről-képre. :B Most meg az jön, hogy csak vissza kellett tekertetni úgy, hogy kint maradjon a vége (jobb EOS-ok tudták) filmcsere, előre exponál... :DDD

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#3008) ThufirHawat válasza tbs (#3006) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Digi push nem nagy gond (persze zajosodik), a pull már inkább, mivel itt gyakran nincs honnan (nincs mit) "visszapullni". Szép magyar szó.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#3009) tbs válasza ThufirHawat (#3008) üzenetére


tbs
addikt

Naja. Pull nem is mertem írni... Nekem küzdés egy push jellegű kép összerakása is. Nem vagyok egy nagy képmanipulátor... :B

(#3010) n93


n93
tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne,h a sigma 10-20(+sony alpha)rekesze néha működik néha nem,ha mozgatom tengelyirányba az obit a vázon 1ik végállásba elmegy a rekesz a másikba visszajön.Az obi 2hetes.elöször azt gondoltam az obinak van baja,de most már ugyanezt a hibát produkálja a sigma 17-70-el-is (ami lassan 1 éve megvan de még sosem csinált ilyet)Ezekután gondoltam a váz szart be,de felteszem a minolta obit és direkt sem tudom előidézni a hibát!
A rekeszállító fizikailag okénak tünik (mind az obikon mind a vázon)
Esetleg sigma betegségröl van szó?

(#3011) Kazimír válasza ottkar (#2995) üzenetére


Kazimír
őstag

Érdekesnek érdekes, de műszaki dokumentálásra akkor sem ideális időjárás :)
Egyébként most jöttem meg, ellőttem valami 50+ képet, szétázott a túracipőm, és mire befejeztük kisütött a nap :W
De attól függetlenül nagyon szép helyeken jártam, ahol eddig még nem :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3012) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Nem biztos h legmegfelelőbb topikban érdeklődöm,de nem találtam jöbbat..hátha.. :B
Tudtok valahol az országban elfogadható árban dolgozó nyomdát?
A/2 méretű nagyon jó minőségű fotókat kellene kinyomtattatnom,~100-120db-ot.
Legyen szives aki tud ilyet dobjon meg egy PÜ-vel,vagy akár ide egy mail címmel/linkkel.
Köszönöm szépen a segítségeteket!
Üdv Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3013) Terapeuta válasza runner 125 (#3012) üzenetére


Terapeuta
őstag

http://www.elinfo.hu/
Mások dicsérik.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#3014) runner 125 válasza Terapeuta (#3013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi! :R
Ment nekik a mail,esetleg ha vki tudna legyen szives linkeljen!
Köszönöm szépen! ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3015) BEE válasza n93 (#3010) üzenetére


BEE
addikt

Ez valami kontakthiba lesz a váz és az obi között.
Időnként nem érintkezik rendesen valamelyik érintkező, ellenőrizd őket.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3016) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!
Egy kérdés..
Ebbe: [link] a táskába belefér egy FZ-50,illetve egy Raynox DCR-2020 -as teleelőtét?
Jó lenne ha sikerülne megtudni .. :B Úgy rendelném-evégett belepróbálni nem tudnám :(
Köszönöm szépen! :R
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3017) runner 125


runner 125
nagyúr

BEE!
A Pana gyári-DMW-LC55-makróelőtétjéről mit lehet tudni? Ugyanaz a minőség mint a DCR-250 csak 2x annyi pénzért?Vagy valamivel jobb?
Ismét egy szubjektív kérdés: :) ~33E ft-ot, érdemes már kiadni egy új DCR-2020-as teleelőtétre?A nagylátószög sajna kint is annyi mint nálunk :(
Köszönöm szépen! :R
Üdv Márk

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3018) ottkar válasza runner 125 (#3017) üzenetére


ottkar
addikt

A Pana gyári előtétje a panához van direkt gyártva, illesztve.A DCR 250-et pedig felteszik bármelyik gépre. Nem biztos hogy egy adott géphez optikailag tökéletesen illeszkedik.Nekem volt a Pana 20-hoz eredeti tele feltét, tökéletesen illeszkedett az alapoptikához. A kettő együtt olyan képet adott mint egy többszázezer Ft-os nagytele. (az érzékelő képminősége kizárva.)

(#3019) BEE válasza runner 125 (#3017) üzenetére


BEE
addikt

Nem tudok olyan fotósról aki használna ilyen makróelőtétet.
De a DCR tökéletesen megfelel.
Ha nem vagy paparazzi, a tele előtétet csak feleslegesen fogod cipelni mindenhová.
Aztán idővel otthon hagyod. ;]

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3020) runner 125 válasza BEE (#3019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi szépen mind2töknek! ;)
Ok,marad a DCR-250.
Sajna a nagylátószög usánál' is annyi mint nálunk .. :(
Oks ,meggyőztél BEE megpróbálok összekaprani egy kis pénzt nagylátószögre.. :B (hagyom a telét)
Köszi még1szer! :R
Üdv

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3021) ottkar válasza BEE (#3019) üzenetére


ottkar
addikt

Csak az illeszkedésre példának mondtam a Pana 20 tele előtétjét.Ezt az optika tubusra kivülről lehetett felcsavarni, akkora volt mint egy 300-as 2,8-as tele.Hurcolni nemigen lehetett a súlya is tekintélyes volt mert fémből és üvegből volt. Az FZ-k későbbi változataihoz már jóval kisebb tele feltét készült.A DCR képét elég jónak láttam, nem tudom már milyen gépen láttam.

(#3022) Zozzant válasza runner 125 (#3016) üzenetére


Zozzant
addikt

nem fér bele

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3023) ftc


ftc
nagyúr

Fehér szemet mivel tudok a legjobban eltüntetni?

(#3024) Szten Márs válasza ftc (#3023) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Fehér szemet? :F

(#3025) ftc válasza Szten Márs (#3024) üzenetére


ftc
nagyúr

Jah

Énse láttam még ilyet,de létezik...

Szal ötleteket várok :B

(#3026) Szten Márs válasza ftc (#3025) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ha megmutatod, könyebb lesz. Szemüveg mögötti "egyik vörös másik fehér" koncepciót már láttam megjelenni képen, ilyesmiről van szó? (De tényleg, a megmutatás a legegyszerűbb ;) )

(#3027) ottkar válasza ftc (#3023) üzenetére


ottkar
addikt

Ha vakuzás miatt úgy csillant be a szem hogy erősen fehér lett akkor a legnagyobb baj hogy nincsenek részletek ott. A fluoreszkálás miattinál ugyanez a helyzet.

(#3028) ftc válasza Szten Márs (#3026) üzenetére


ftc
nagyúr

Mutatom... Eme kép Iso400 ennyire jo fényviszonoyk meleltt fényképeztem kb 11x zoom

kép

(#3029) Zozzant válasza ftc (#3028) üzenetére


Zozzant
addikt

a környezetéből veszel színmintát, ami nem fehér, és ráteszed a fehérre... ekkora távolságból és lekicsinyítve semmi sem fog látszani...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3030) ottkar válasza ftc (#3028) üzenetére


ottkar
addikt

De mi világított bele a szemükbe?

[ Szerkesztve ]

(#3031) ftc válasza ottkar (#3030) üzenetére


ftc
nagyúr

Refelektorok sokasága talán... Nekem még bezavart az előttem ülők vakuja is sztem...
15. sorban voltam a 17-ből :U lemenni nem lehetett..tiltva volt

(#3032) ottkar válasza ftc (#3031) üzenetére


ottkar
addikt

Inkább több vaku egyszerre villant mer ehhez egy bizonyos szög kell hogy ilyen vakító legyen.Ugyanúgy a piros szem is csak egy szűk szögtartományban lép fel. Van egy olyan érzésem hogy több személynek gépen kívül és slave-ben volt a vakuja.

(#3033) Sas madár


Sas madár
őstag

Érdeklődném az elkészített képeket ti kinyomtatjátok,vagy valahol előhívatjátok?Ha nyomtató akkor mire kell figyelni a válsztásnál?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3034) ThufirHawat válasza Sas madár (#3033) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Arra, hogy nehogy vegyél egyet.
Azt a minőséget, amit egy közepes digi labor simán hoz, nem tudod megfizetni. És a rezsije is sok.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#3035) Zozzant válasza Sas madár (#3033) üzenetére


Zozzant
addikt

Rossmann 100 kép 2000FT... ennyiért sehogy nem nyomtatod ki otthon...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3036) runner 125 válasza Zozzant (#3022) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi! :R ;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3037) ottkar válasza ThufirHawat (#3034) üzenetére


ottkar
addikt

Az első sor nagyon jó!!!!!

Bár nekem van tintasugarasom úgye eszméletlenül drága egy Ilford tintás papír egy százas 10x15-ben. A tinta aranyárban detto. De amit sokan nem tudnak hogy a tinta vízes mert a kapillárisokban másképp beszáradna, ezért viszont ha rácseppen víz rögtön feloldódik, elfolyik, Ellenben a laborban vagy fotópapírra fotóeljárással vagy nyomdatechnikailag viszik fel a képet és ez vízálló.Az viszont igaz hogyha maximum dpi re állítom a gépet akkor jobb élesebb képet tudok csinálni mint a labor.

[ Szerkesztve ]

(#3038) ottkar válasza Sas madár (#3033) üzenetére


ottkar
addikt

Arra hogy ne végy túl drága nyomtatót mert nem igaz hogy azok arányosan jobb képet nyomtatnak, Én 16000-ért vettem két tintapatronnal nyomtatót és az pont jó alkalmakként. Csak minimum két tintapatronos nyomtatót végy, fekete+háromszínű, olyant amibe csak egy patron megy semmi szín alatt! 50000 Ft-os fotónyomtatónak nézten a képét tiszta lila volt. Tudod miért? A fekete+ háromszínű nyomtató sötétpirosat úgy csinál hogy a pirosba fekete pontokat tesz. A fotó nyomtatóban van sötétlila színű tinta, és úgy sötétíti a pirosat hogy ebböl tesz bele pontokat, ami ugyan jobban beleolvad a pirosba de ha túl sok a képen a sötétpiros akkor az egész kép elmegy a lila felé. :D

(#3039) runner 125 válasza Sas madár (#3033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!
Amivel én nyomtatok otthon: Canon Pixma MP500 ,szvsz nagyon jó minőség..-bár tény h nem hozod ki 2000ft-ból a 100 képet. :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3040) BEE válasza ftc (#3028) üzenetére


BEE
addikt

Ez valami jpeg szoftver butaság lesz.
RAW-ban tuti nem ilyen lett volna.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3041) csiga997 válasza ottkar (#3038) üzenetére


csiga997
őstag

Piros tinta.... :DD :C

(#3042) Sas madár válasza ThufirHawat (#3034) üzenetére


Sas madár
őstag

Jogos épen ettől tartottam amikor a kérdést feltettem.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3043) Sas madár válasza Zozzant (#3035) üzenetére


Sas madár
őstag

És ez a normál méretre értendő? (Talán 9x13)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3044) Sas madár válasza ottkar (#3038) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez így már egyáltalán nem bíztató ,habár eleve amikor multifunkcíós nyomtatót akartak adni akkor tolatni kezdtem és magamban gondoltam "itt még anyit sem értenek hozzá mnt én"

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3045) Sas madár válasza runner 125 (#3039) üzenetére


Sas madár
őstag

Menyibe kerül a megfelelő fotópapír? Gondolom az emeli nagyon az árat,ja és persze a fotónyomtatás szereti a tintát is. :B

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3046) Zozzant válasza Sas madár (#3043) üzenetére


Zozzant
addikt

10*13.5-et írnak a www.rossmann.hu weblapon, talán azért mert 4:3 arányú képeket várnak, legtöbb géppel a túristák ezt lövik, 10*15 az 3:2 lenne...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#3047) Sas madár válasza Zozzant (#3046) üzenetére


Sas madár
őstag

nem voltam benne biztos csak egy ideje gondolom spórólási céllal mintha a laboros előhívásnál azt a méretett adták volna.(lötyög is a taróban) :)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3048) ottkar válasza Sas madár (#3045) üzenetére


ottkar
addikt

20 db 1800-1900 Ft. 10x15-ben.

(#3049) BEE


BEE
addikt

Nem tudja valaki, hogy pl egy ilyen színskála [link]
alkalmas fénymérésre is mint a szürketábla, vagy ez kizárólag színbelövésre van ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#3050) ottkar válasza BEE (#3049) üzenetére


ottkar
addikt

Nem fehéregyensúly beállításra gondoltál, mert ez monitort beálltani jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.