Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Fryskitt válasza pawee (#946) üzenetére


Fryskitt
addikt

Én ott sem.... :DDD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#952) Fryskitt válasza pacorro (#950) üzenetére


Fryskitt
addikt

Köszi. Ez logikus is. Szerinted akkor jó dolog, vagy nem? Annyira azért nem olcsó... De pl. Panasoniccal és Raynox-szal láttam képeket: hát HŰHA. El sem akartam hinni, hogy ilyet is tudnak. Igaz, csak kicsiben néztem (értsd 1024x768-as moniotron kb. fél képernyő. De akkor is.... Már csak azt nem tudom, hogy vették rá azt a sok bogarat, h egy helyben maradjon. :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#953) pacorro válasza Fryskitt (#952) üzenetére


pacorro
aktív tag

Nézd meg nagyban is, főleg a képszéleket! :)
Ettől függetlenül jó dolog lehet, ha kicsiben hívatsz elő képet, és/vagy nem számítanak annyira a képhibák. 10x15-ben valószínűleg nem nagyon fog látszani, hogy romlott a kép.
De ha nagyobb nagyítás kell, vagy monitoron nézed, teljes méretben, akkor valószínűleg nagyon feltűnő lesz a különbség.

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#954) BEE


BEE
addikt

Meg tudná-e mondani valaki, hogy egy Pentax talpú
vaku működik-e sima középérinkezősként ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#955) quantal válasza BEE (#954) üzenetére


quantal
tag

Én ugyan ilyet még nem próbáltam, de szerintem mennie kellene. Egy pentax gépet megnézve úgy néz ki, hogy az elsüti az egyszerű középérintkezős vakut. Ebből persze még nem következik, hogy fordítva is megy a dolog, de nem hiszem hogy a pentax csinálna ilyen inkompatibilási ziccert. Mérd le a talpfeszt és a polaritást, ha megfelelő, akkor próba szerencse, a gépet nem rontod el vele.


[link]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#956) BEE válasza quantal (#955) üzenetére


BEE
addikt

Ha a kezemben volna, akkor tudnám a választ.
De ismerősöm akar venni egy Pentax talpú Sunpakot,
csak nem tudom működne-e.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#957) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Hp r707esem van. Mostanában olyat játszik, hogy nem akar bekapcsolni. Ha a töltőt csatlakoztatom, akkor csak a kamera mód jelzője villog pirosan. Ha megnyomom az exponáló gombot, akkor a vörösszem effektust csökkentő fény villan 3x/4x. Lehet, hogy az akksi halt meg? Műszerrel megmértem, nincs benne töltés, de a gép sem tölti. Vagy már maga a gép sz@r? Eléggé régi már. De megszerettem, nincs kedvem kidobni. Valakinek valami ötlet? Vegyek új akksit? És ha azt sem tölti? Dokkolóm nincs hozzá. Azzal lehet csak az akksit tölteni?

(#958) troland26


troland26
őstag

sziasztok
láma kérdés de mivel tudom csökkenteni a digitális géppel készített fotók méreteit
tuti van ilyen progi csak nem értek hozzá :B

(#959) troland26


troland26
őstag

közbe rájöttem :C

(#960) DZs


DZs
senior tag

60.000 Ft-ig olyan digitális fényképező létezik, amelyik gyorsan mozgó tárgyat is élesen rögzít?

(#961) quantal válasza DZs (#960) üzenetére


quantal
tag

Kicsit pontosítsd a kérdést. Miféle gyorsan mozgó tárgyra gondolsz? Mert ehhez ugye kellhet gyors és pontos fókusz, és rövid záridő. Ez utóbbi, ha van sok fény akkor nem okozhat gondot a gépnek, (az ISO növelés nem feltétlenül ad üdvözítő megoldást), viszont kiemelkedő AF (MF-t végképp nem) tulajdonságokat ebben az árkategóriában nem találsz. Ha viszont ha olyan célra akarod használni, ahol előre lehet rögzíteni a fókuszt, akkor lehet esélyed.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#962) hugoo


hugoo
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, h kell-e valamilyen kiegészítő ahhoz, h egy Pana fz20-asra rárakjak egy Raynox DCR-250-es makrólencsét?
Azért nem tiszta a dolog, mert biztos, h rámegy valamilyen módon (fotozz.hu-n több képet is láttam már, ami ezzel a felszereléssel készült), csak ugye a pana szűrőméretére 72 mm-t írnak, a raynox gyorsrőgzítője meg már ezt a méretet nem tudja...

Előre is köszi, ha valaki esetleg be tudja írni ide a tapasztalatát!

üdv

(#963) werttzui válasza hugoo (#962) üzenetére


werttzui
őstag

[link]

[Szerkesztve]

PENTAX

(#964) werttzui


werttzui
őstag

Help! Van nálam egy exa ll b típusu fotó masina a gép maga szar de van hozzá 4 db carl zeis (sonar) bajonettes optika . MIRE LEHET használni ill milyen fotó masinára lehet még fölcsavarni őket akár filmes akár esetleg digit gépre???

PENTAX

(#965) adik válasza werttzui (#964) üzenetére


adik
őstag

Nem tudom, de járj utána, mert azok nagyon jó üvegek! (Honnan szerzel te ilyen gépeket? :) )

Kettő, csipkebokor vessző!

(#966) hugoo válasza werttzui (#963) üzenetére


hugoo
aktív tag

Köszi, hogy ilyen gyorsan utánanéztél!
Régebben én is jártam már ezen az oldalon, de akkor még az fz-20 rovat számomra nem volt érdekes...
Remélem, hamarosan aktuális lesz a dolog :)

üdv

(#967) werttzui válasza adik (#965) üzenetére


werttzui
őstag

Ismerőstől ingyé és bérmentve kár hogy a gép nem műxik.De van két sonnar 4/35 ös egy fekete meg egy szűrke. ill egy 2.8/35-ös és egy 4/20-as carl zeiss jena(flektogon).

PENTAX

(#968) werttzui válasza werttzui (#967) üzenetére


werttzui
őstag

Bocsi javítok 4/135 ösök

PENTAX

(#969) hugoo válasza werttzui (#963) üzenetére


hugoo
aktív tag

Eszembe jutott még valami: ez ugye egy 52->64 mm-es tubus és ha ezt felteszem, akkor elegendő 64 mm-es szűrőt (pl. polárt) venni a géphez? Ez azért nem egyértelmű a számomra, mert lehet, hogy a panasonic nem véletlenül 72 mm-es szűrőméretű tubust mellékel, mert mondjuk egy 64 mm-es széleslátószög mellet belelóghat a képkivágásba :F
Csak hát ugye egy 72-es polár már szinte csillagászati összegbe kerülhet, főleg, ha nem a leggagyibbat veszi az ember...
Ha van tapasztalat, szívesen veszem, ha meg nincs akkor majd kipróbálom a boltban :))

üdv

(#970) ThufirHawat


ThufirHawat
senior tag

Túlzott a para ezügyben. 50ezer expo is nagyon-nagyon sok ám... Ha öt évig akarod használni, akkor évi 10ezret lőhetsz, ami havi 833 kép, azaz napi 27. Minden nap lőhetsz 27 képet 5 éven át. Hm?
Életszagúbb viszont 2 évre tervezni, amiből napi 68 kép adódik.

A két és fél hónapos 400D vázamban most van 1050 expo, ami 9,78 évet ''jövendől''. Asszem nem kell izgulni.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#971) xtmod


xtmod
senior tag

hi!

nem egészen idevágó a kérdés, de nem akarok új topicot neki.

tud valaki olyan progit, amivel cd-re nyomtatáskor, a belső kört, jobban össze lehet szűkíteni? a nyomtatómhoz kapott canon progival, csak 33mm-re lehet beállítani, nekem meg kéne 20mm.

üdv.

(#972) jb.007


jb.007
csendes tag

Üdv!

Van egy kis problémán a 20D. Abban az esetben ha gép saját vakkuját akarom használni akkor a vaku kioldoja hallatt 3.db. kattanást majd kiírja, hogy err 05 persze a kezelési utasítás ad egy alternatívát. ennek megfelelően a főkapcsolót on ( be) állásba állítom, de nem történik semmi.A gépet általában a az on állás felett lévő állásban használom. Esetleg valakinek ötlete, hogy mit csinálok rosszul illetve hova vigyem a gépet.

(#973) pitman válasza jb.007 (#972) üzenetére


pitman
őstag

Ez a hiba azt jelzi, hogy a vakut nem tudta kinyitni. Egyébként kinyílik és utána ad hibát vagy eleve nem nyílik ki?
Ha az előbbi, akkor meg kell nézni, hogy a kinyitást jelző kapcsoló nem ragadt-e be (a vaku talpa alatt egy kis pöcök), ha beragadt, meg kell piszkálni.
Ha a második, akkor kellemetlenebb a helyzet. Nem érte valami behatás a vakut? Esetleg kézzel meg kellene próbálni a nyitást segíteni, vagy megmozgatni a vakut, hátha csak megszorult valami miatt.

(#974) jb.007


jb.007
csendes tag

Természetesen megnéztem, de semmilyen elváltozást nem látok a vakunk ami a hibát okozhatná. Amennyiben kézzel rásegítek akkor kinyilik. Megmozgattam a vaku alatt találhat ''pöcköt'' és akkor működik, de néhány próba után ismét jelenkezik a probléma!

(#975) ThufirHawat válasza jb.007 (#974) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

A pöcköt mozgató aprócska (műanyag) mechanizmus, kikopott vagy elmozdult. Szerviz sajnos. Camera Kft. Sajnos.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#976) miroka


miroka
csendes tag

Fuji S9600-oshoz szeretnék venni egy külső vaku-t.Nem szeretnék komolyabb vakut venni, mint amit a 9600-os megérdemel, de olcsóbbat sem,hogy ne tudjam kihasználni a gép adta lehetőségeket.Főleg beltéri fotózáshoz kellene, és nem vagyok profi fotós csupán az alapokon jutottam túl.Akár tipus megjelölést vagy jellemzők feltüntetését is szívesen venném és nem akarnék belemerülni nagyon a problémákba inkább mihamarább szeretnék használni egy külső vakut.Előre is köszi ha valaki gyors, tömör válaszra méltat.

(#977) BEE válasza miroka (#976) üzenetére


BEE
addikt

Olyan vakut vegyél, aminek a feje dönthető és forgatható.
Kulcsszáma legalább 40-es.
Mivel a géped középérintkezős ezért vagy egy sima automata
vakut vegyél, vagy használtan valami olcsó TTL vakut,
ami tudja az automata üzemmódot.
Lényeges a TTL esetén hogy milyen márkához való,
mert nem mindegyiknek van a talpán neked megfelelő csatlakozó.
Pl a Canonhoz valók jók.
Túl régit sem szabad venni, mert azoknak még nagyfesz van a talpán a kapcsoláshoz,
ami tönkre teheti a gépedet.
Az FZ30 topikban sokmindent találsz erről leírva.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#978) quantal válasza miroka (#976) üzenetére


quantal
tag

Egy viszonylag gyakran használt, jól bevált típus a Metz 36C2. Dönthető és zoomolható a feje, de nem forgatható Új ára 21e ft környékén mozog, elég sok helyen árulják, könnyen hozzá lehet jutni. A 85mm-es zoompocícióban 36 a kulcsszáma. Családi, és kisebb rendezvények fotózásához elegendő a fényereje.
FZ30-on tökéletesen használható, tehát a 9600-on is úgyanúgy kell mennie.

[link]


''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#979) taxi


taxi
aktív tag

Hű ez a topik nem nagyon pörög,de azért megpróbálom.-Canon IP5200-as nyomtatóval szeretnék dvd cimkét nyomtatni.a gyáriakkal nincs bajom,de szeretnék szerkeszteni,és ebben kérnék tanácsot.Valami egyszerű praktikus láma progit mondjatok légyszíves,

Hakuna matata

(#980) Zsotie


Zsotie
tag

Érdemes-e használtan venni szűrőt??
Ha igen, akkor mire kell figyelni vásárlásnál?
B+W CP és UV lenne 11e Ft.

486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

(#981) adik válasza Zsotie (#980) üzenetére


adik
őstag

szűrőt megéri használtan venni, hiszen nem tud elromlani*
azt azért nézd meg, hogy nem-e karcos, és van-e rajta olajminta-szerű szennyeződés (ami arra utal, hogy pl nem oda illő vegyszerrel mosták le párszor, így leszedték róla a szűrő nevében lévő bevonatot)

Kettő, csipkebokor vessző!

(#982) xtmod válasza taxi (#979) üzenetére


xtmod
senior tag

két napja tettem fel hasonló kérdést. azóta le se sz@rnak. sztem keress magad. én is azt fogom tenni, ha lesz rá időm.

(#983) adik válasza xtmod (#982) üzenetére


adik
őstag

vagy az is lehet, hogy senki nem ismeri a ''helyiek'' közül ezt a nyomtatót. Én pl csak laborban nagyíttatok, mert otthoni nyomtató éppeszű költségekkel nem tudja hozni azt a képminőséget. egyébként kakilni nem itt szoktam, nyomtatóknak meg van saját topikjuk ezerrel.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#984) taxi válasza adik (#983) üzenetére


taxi
aktív tag

ok akkor másképp kérdezek(nyomtatót felejtsük el)mivel tudok megszerkeszteni egy dvd cimkét?

Hakuna matata

(#985) taxi válasza xtmod (#971) üzenetére


taxi
aktív tag

easy-printToolbox a progi neve?-Ha igen,akkor válaszd ki a filet,és a ''position''alatt menj be a select paper fülbe.ott new.stb.

Hakuna matata

(#986) ThufirHawat válasza Zsotie (#980) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

A szűrőben aztán tényleg nincs ami elromoljon. Ha nem karcos, és a menetes részek is rendben vannak, akkor bátran megveheted. Jó, ha megvan a tokja...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#987) Fryskitt válasza taxi (#979) üzenetére


Fryskitt
addikt

A Nero Cover Designere nem jó erre a célra?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#988) xtmod válasza taxi (#985) üzenetére


xtmod
senior tag

ott csak a standard, és mini cd-t tudod kiválasztani, és a standardnál, mint írtam, csak 33mm-ig lehet összehúzni a belső kört. sajnos :(

(#989) delta9


delta9
senior tag

sziasztok!

egy kis segítséget vagy tanácsot szeretnék kérni. van egy yashica 108 mp slr gép, ugyan nem új, de gyakorlatilag gyári állapotban, valójában nagyobb családi rendezvényeken és nyaralásokon volt csak használva, karc mentes, patent, stb. a tech specifikációi a következő link alján: [link] az objektív a gyári yashica (35-70mm, 1:3.5-4.5). szerintetek mennyiért lehetne eladni, ill. van e rá esély, hogy kellhet valakinek egy ilyen gép? az is jó, ha tudtok egy linket, ahol megérdeklődhetem, hogy mennyiért lehetne eladni. köszönöm.

(#990) adik válasza delta9 (#989) üzenetére


adik
őstag

Ez egy nagyon jó fényképezőgép! Biztos, hogy nem akarsz vele fotózni? Sajnos sehol sem adnak érte annyit, amennyit valóben érne :(
amúgy Soós fotó, a Deák térnél. Ha másra nem arra jó, hogy megtudd mennyit ér, de rá is kérdezhetsz, hogy magánban mennyiért áruld, biztosan fognak segíteni.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#991) delta9 válasza adik (#990) üzenetére


delta9
senior tag

tudom, hogy jó kis gép, de több okból is muszáj digitálisra cserélni. kiadványszerkesztéssel foglalkozom, és sok esetben nekem egy raw formátumra van szükségem, amilyen rövid időn belül csak lehet. másrészt jó lenne, ha lennének olyan funkciók, amit már a yashica nem tud vagy csak bonyolultabban (pl. panorámakép), mert a photoshop jó barátunk :) ha lenne rá lehetőség, akkor megmaradna, de a csere látszik megvalósíthatónak. persze a vele készített képek és a gép minősége előtt mindenképpen :R

(#992) csiga997 válasza xtmod (#988) üzenetére


csiga997
őstag

Nero cover designer.

File->Paper stocks->User defined stocks
Add stock klikk
Elnevezed valaminek, utána klikk rá
Add item->Label
Label-re klikk,
Inner radius-t átállítod olyanra, amilyenre szeretnéd, Position-t beállítod oda, ahova a papíron nyomtatni szeretnéd majd, aztán OK

Utána File->Preferences->Paper stocks->Label
legördülő menüből kiválasztod az előbb megkreált papírfajtát, OK

Ha ezzel megvagy, akkor File->New, Standard->Empty document

és, voilá..

[Szerkesztve]

(#993) csiga997 válasza delta9 (#991) üzenetére


csiga997
őstag

Ennél lényegesen jobb Nikon filmes gépeket lehet kapni ~80€-ért, nem hiszem, hogy digitgép-vásárlásnál azzal a 15k-val nagyon beljebb lennél amit kapnál érte.
Szerintem hagyd a polcon porosodni, azt majd az unokáknak jó lesz. :)

(#994) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Foglalkozik valaki Kirlián fotózással?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#995) delta9 válasza csiga997 (#993) üzenetére


delta9
senior tag

igen, van abban igazság, amit mondasz, de ha úgy nézem, hogy felteszek 15k forintot porosodni a polcra, akkor inkább eladnám... bár valóban igaz, hogy 15k ezért a gépért nyilván nem túl jó üzlet (nekem), de ha meg azt nézem, hogy pl egy canon eos 350d cca 160k, akkor durván a 10%-a megvan...hmm... nehéz kérdés ez. mindenesetre, ha tudtok valakit, akit érdekelne a yashica, ne tartsátok magatokban :) köszönöm a válaszokat.

szegény unokáim, lehet, hogy azt sem fogják tuni, h mi az a 35mm-es film meg előhívó folyadék :)

(#996) xtmod válasza csiga997 (#992) üzenetére


xtmod
senior tag

köszi, de eddig eljutottam. az én problémám, hogy a lemezre szeretnék nyomtatni a nyomtatómat viszont nem ismeri. canon ip 3000-el nyomtat lemezre, ip4200-vel nem.

üdv.

(#997) edipqe


edipqe
senior tag

halikah!
a párom ezeken gondolkodik Kodak z650(mert szép és nem böhöm nagy, nesze neked női gondolkodás :)) )
vagy fuji finepix 5600
melyik éri meg?
van mind két gépben pl stabilizátor???
mert arról azt olvasgattam hogy gáz ha nincs...
miben tud az 1ik többet mint a másik?
Előre is köszönöm.


ui.:érdekelnek legoccsóbb áraik is, és persze hogy hol lehet kapni annyiért

[Szerkesztve]

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#998) csiga997 válasza xtmod (#996) üzenetére


csiga997
őstag

Hmm, de miért is kéne a programnak ismernie a nyomtatódat? Elvileg annyi kéne csak, hogy papírként beállítod hogy ''CD-R Tray'', berakod abba a műanyag izébe a cd-t és aztán print.
Van egyáltalán hozzá cd tálcád? Nem lehet, hogy valami US verziójú a printered és azért nem megy? Ha igen, akkor itt van egy csomó okosság: [link] [link]

[Szerkesztve]

(#999) quantal válasza Fryskitt (#994) üzenetére


quantal
tag

Engem - de főleg a páromat - érdekel a dolog, de ezt meg lehet oldani valahogy különleges (és drága) berendezések nélkül, hagyományos digit géppel? Van esetleg vmi leírás hozzá?

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#1000) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Üdv! Elég koszos lett a fényképezőm lencséje (talán itt látszik valamennyire [link])

Nincs itthon semmilyen fotós kellékem, azaz lencsetisztító. Mivel tudnám most letisztítani?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.