Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) A Zéé


A Zéé
addikt

megszűnik a dpreview.com :( Pedig sokat olvasgattam, pláne régebben

Just a simple Lineman...

(#33002) scarabaeus válasza A Zéé (#33001) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ó.
2000 nyarán vettem az első digitális fényképezőmet, és az indexen akkor már futott a Digitális fényképezés topik, 1999-től, és az első hozzászólások egyikében soroltak digitális fotózássak kapcsolatos oldalakat, ezek egyike a photo.askey.net volt. Ez igen megtetszett, és a későbbiekben is gyakran néztem, már dpreview lett, tetszett mindvégig.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#33003) lugosi válasza A Zéé (#33001) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hát ez szomorú. :((

(#33004) Byk01 válasza Jahno (#33000) üzenetére


Byk01
senior tag

A facebookos csoport mindig ilyen, de általában azért meg szokott lenni mindenki email címe (ha más nem, az osztályfőnöknek), és ott el lehet küldeni normális méretben és minőségben a képeket.
Amúgy meg nem neked kell abban a szülői csoportban lenned, hanem Balázsnak :)

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#33005) Jahno válasza A Zéé (#33001) üzenetére


Jahno
őstag

Én rendszeresen. Ez erős lesz.

(#33006) adlersson válasza A Zéé (#33001) üzenetére


adlersson
aktív tag

Én is sajnálom, hatalmas a tudás, ami ott összegyűlt az évek alatt. :( Valaki tud hasonló minőségű, funkciójú alternatívát? Petapixelt olvastam mégnéha, de nekem a DPR szakmaibbnak tűnt.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33007) lugosi válasza adlersson (#33006) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Remélem, hogy a volt készítők csinálnak egy utódot a site-nak.

(#33008) adlersson válasza lugosi (#33007) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem jártam utána annyira mélyen a részleteknek, de hogyhogy azonnal nyista, meg sem próbálkoznak valami közösségi finanszírozással életben tartani az oldalt? :F Szerintem sokan lennénk, akik bevállalnának egy ésszerű havidíjat az oldal megtartásáért.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33009) A Zéé válasza adlersson (#33008) üzenetére


A Zéé
addikt

az Amazon az anyacég (ezt eddig nem tudtam), ott meg kezdődik a létszámcsökkentés. Gondolom ennek esett áldozatául az oldal.

Just a simple Lineman...

(#33010) Hi!King válasza A Zéé (#33001) üzenetére


Hi!King
őstag

Nagyon szomorú :( Szerettem azt az oldalt, nem csak a rengeteg információ miatt, hanem a fórumok és a versenyek is jók voltak. Én nem ismertem olyan régen, csak 4-5 éve mióta rendszeresen fotózok, de azóta rengeteg hasznos tartalmat találtam ott, obi és váz vásárlásnál is sokat segítettek az írásaik.

(#33011) Beldar


Beldar
tag

Ez a hír mellbevágott rendesen, a legjobb szakmai oldal (volt), rengeteg hasznos, máshol nem vagy nem ilyen profizmussal összerakott infókkal, hatalmas tudásanyagot halmoztak fel az évek során, ez nem veszhet el....
Objektívekkel kapcsolatban mindig náluk néztem a teszteket, mintaképeket....

[ Szerkesztve ]

(#33012) Zozzant válasza Hi!King (#33010) üzenetére


Zozzant
addikt

Bizony... voltak szép dolgok, pld.: 4. hely. 2009-ből...
Mostanában keveset jártam oda, de fájni fog...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#33013) hemaka válasza lugosi (#33007) üzenetére


hemaka
nagyúr

petapixel-hez mennek/mentek át

(#33014) lugosi válasza hemaka (#33013) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Láttam közben, köszi. Ez egy jó hír a dolgok után.

(#33015) adlersson


adlersson
aktív tag

Az ilyen 3rd party kiegészítőket ki mekkora bizalommal használná? Most pl. kaptam "ingyé'" egy noname akksit az EOS R-hez, csak nem tudom, számíthatok-e annál rosszabbra, mint hogy gyorsabban merül / használodik el.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#33016) Jahno válasza adlersson (#33015) üzenetére


Jahno
őstag

Sokan, de akkuban a chip se mmindegy, hogy ezek mit mondanak. Mindig lemegy a vita, én másban is rengetek Patonát használok, azok teljesen rendben vannak. Ezzel foglalkoznak, van némi minőségbiztosítás, heló. Legolcsóbból azért akad hullámzó minőség, néhány jól megy, más kicsit megdagad, ilyesmik.

(#33017) t72killer válasza A Zéé (#33001) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ma olvastam én is, borzasztó :(. Legelső digi gépem (2004) óta olvasom őket - igaz, mostanában ritkábban. Eleinte a teszteket néztem, de a fórum óriási aranybányává nőtte ki magát, rengeteg tényleg hozzáértő szakival - bárhova is mennek az üzemeltetők, a fórumozók max egy része fogja őket követni.

#33015: némi eséllyel ha rossz napja van fel tud fújódni és paszerrel-fűrésszel kell kifeszegetni a gépből. Nekem is van kettő a z6-hoz, az előző tulaja adta a gép mellé - használom őket egyelőre gond nélkül. Franc se fog darabonként 50£-ot kiadni egy plecsniért, még akkor se, ha 2x annyi képet lehet vele lőni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33018) simauser


simauser
tag

Sziasztok!

Vettem használtan egy Panasonic FZ200-as fényképezőgépet, amivel azt tapasztaltam, hogy zoomolás közben, kb. félúton megállva ( 9x és 12x között), és onnan bármelyik irányba tovább zoomolva a rendszerhiba-zoom üzenetet kapom. Szerintetek ez javítható, és ha igen, milyen költséggel? A géppel kb. 19 ezer fotó készült a shutter count alapján . .

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33019) Jahno válasza simauser (#33018) üzenetére


Jahno
őstag

Ha vásárlás után egyből csinálta én azért megpróbálnék vitatkozni az eladóval, mert ezt biztos, hogy tudta. Más gépeknél tipikus szalagkábel hiba, itt is az lehet. Kb. 30-40ezres árban is mozognak, de majd szakember mond okosabbat.

(#33020) simauser válasza Jahno (#33019) üzenetére


simauser
tag

Köszi a választ!

Igen, amint alaposabban leteszteltem, rögtön előjött. Pár kép zoomolgatás közben, nem túl nagy dolog. Nála jó volt, ismerőstől vette használtan. Szerinte postai szállításnál ütődhetett meg . . . . szerinte próbálkozzak szervízzel, mert egy szoftverfrissítés megoldaná talán, mindenesetre a frissítés / javítás költségének felét állná . . .

Hát nem tudom . . .

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33021) Jahno válasza simauser (#33020) üzenetére


Jahno
őstag

Szoftverfrissítést hagyjuk már, főleg ha előtte meg azt emlegeti, hogy eddig működött és a posta csapta orrba. Nehéz ügy, nyilván ha utolsókat rúgta akkor szállításkor is vége lehetett.

(#33022) simauser válasza Jahno (#33021) üzenetére


simauser
tag

Tudom, eladói oldalról nézve kényelmes a postát okolni, és végső soron benne van a pakliban - ahogyan minden más eshetőség is. A shutter száma nem magas (20 ezer alatt) de ez önmagában nem feltétlen jelent sokat.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33023) t72killer válasza simauser (#33022) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Postát okolni = nem csomagolta be elég jól. A boltokba se a gólya viszi a fotógépet egyenesen Japánból.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33024) Jahno válasza t72killer (#33023) üzenetére


Jahno
őstag

Az sem túl egzakt, akkor is dobálják és kap az élettől, fizikával meg nehéz vitatkozni ha az egész csomagot úgy csapják oda, hogy a fal adja a másikat oszt valami szétszakad benne. Mondom ezt annak ellenére, hogy postázok én mindent mindenfelé és kapok is, nem lepődöm meg ha a szenzor akad ki egy postázás után, azt oldalba csapod és visszaugrik, még ha civileknek kicsit fura módszer akkor is.

A boltba kartonnal viszik és konténerrel, más szint, egy raklapos csomagot nem dobnak a kupac tetejére 2 méterről.

[ Szerkesztve ]

(#33025) t72killer válasza Jahno (#33024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annak a dobozon is komoly nyoma van.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33026) Jahno válasza t72killer (#33025) üzenetére


Jahno
őstag

Semennyi, vagy kicsit sérül a sarka, az meg általában senkit nem érdekel.

(#33027) simauser válasza t72killer (#33023) üzenetére


simauser
tag

A saját dobozában volt, ami papírral volt bevonva, gondolom hogy be legyen látható, mi az. A dobozon belül egy, ehhez hasonló táska, azon belül a kamera. A táska jól kitölti a dobozt, elég szoros, de mégis párnás, legbelül a masinával.

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33028) Jahno válasza simauser (#33027) üzenetére


Jahno
őstag

Kellett nekem emlegetni, leesett pár doboz cuccom a szekrény tetejéről :-D

(#33029) t72killer válasza Jahno (#33026) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha normális a bélés, akkor ennyitől nem szabad, hogy baja legyen.

#33027: nekem továbbra is gyanús, h kamuzik az eladó. De különben is, a postai veszteségek az ELADÓT terhelik - gondolj bele, ki állja a cechet, ha ellopják a csomagot?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33030) Jahno válasza t72killer (#33029) üzenetére


Jahno
őstag

Ha ellopják, akkor a köztes szolgáltatót. Zűrös kérdéskör, főleg ha csak a bele tűnik el, ahogy mostanában a DHL-t kopasztják.

(#33031) t72killer válasza Jahno (#33030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Német(!) DHL már évekkel ezelőtt csomag belsejéből durrantott meg egy gtx 970-es vga-mat :((( . Visszaadtam a vevőnek a pénzét, főleg, hogy már a magyar posta könnyebbnek mérte a csomagot. A németekből nem tudtam kiverni a kártérítést, azóta lyukas gumicsizmánál értékesebb dolgot nem adok fel nemzetközileg.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33032) Jahno válasza t72killer (#33031) üzenetére


Jahno
őstag

Visszafelé is ez van, nagy boltok most elég rendesen fellázadtak, talán lesz valami, de nem egzakt a dolog. Egyéb csoportokban már összefutottak a szálak, hogy melyik köztes ponton van a bűnös, de ja...

(#33033) simauser válasza Jahno (#33028) üzenetére


simauser
tag

Az pech, nagy a kár?

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33034) Timer válasza Jahno (#33032) üzenetére


Timer
veterán

Erről írhatnál még kicsit, ha van infód. Einfinről tervezek rendelni vázat, de annak ellenére, hogy korábban két obim is jött onnan (és magunk között szólva szerintem sok jófogásos szaki is onnan rendel) épen, azért mostanában trustpiloton ekézik a céget, mert nem kapnak meg csomagokat. Most vagy a cég lett ergya, vagy valaki anglia körül lopja a DHL-t, mert szinte minden panaszos onnan kapta volna az árut.

(#33035) hemaka válasza t72killer (#33031) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én sokat rendelek a német amazonról meg külföldi oldalakról is notikat, gépeket és obikat, most is úton van egy fuji xt5,10-24,16-55,56, 50-140 pack amit DHL hoz, de én ezeket mindig videóval bontom ki, körbe videózom a dobozt, aztán úgy is nyitom ki, kicsomagolok mindent, tartozék check, bekapcsolom hogy működik-e minden ahogy kell, aztán videó kikapcs.

Timer
Einfiről lehet rendelni nyugodtan, az előzőleg írt pack is onnan jön, már itt van BP-n a depóba. Írből kell jönnie, angliában nem is kell járnia jobb esetben, mert ír->holland->magyaro az útvonal.

[ Szerkesztve ]

(#33036) Jahno válasza simauser (#33033) üzenetére


Jahno
őstag

Nem, csak keci nagyott esett. Settopbpox meg pár doboz UTP aljzat. Még mindig jobb, mint a fejemre, de hát ja, gépészkedek mindig a köztes dobozokkal de már készül helyére a polc.

(#33037) Jahno válasza Timer (#33034) üzenetére


Jahno
őstag

Többet tud a fene, csak pár haver egyszerre esett be fotósvideós és videójátékos meg kütyüs vonalon is, sokszor nem csak hiányos volt a csomag, hanem ki volt tömve valami átlag irreleváns cuccal. Útközben volt amikor a tömege is látványosan változott aztán ha magánszemély lenne akkor még azt mondjuk sunnyoghat de mondjuk olyan boltok, mint a MediaMarkt hálózat vagy Einfy-szerűek és 10 éve vásárol folyamatosan fél Európa új cuccokat is, vagy videó van a becsomagolásról is és minden agyonbiztosítva, azért az necces. Mindjárt megpróbálom megkeresni és bekérdezni mire jutottak, de volt olyan hét nem régen, hogy 15en simán beestek hasonlóval mindenféle irányból az meg már lehet nem véletlen.

(#33038) t72killer válasza hemaka (#33035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Videó elejére még egy mérlegelést is érdemes. Bár ha a dhl ki akar bújni, akkor ki fog :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33039) lugosi válasza hemaka (#33035) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“fuji xt5,10-24,16-55,56, 50-140 pack”
Az szép csomag, mennyi az itthoni bruttó áron, 3 millió?

(#33040) simauser válasza t72killer (#33029) üzenetére


simauser
tag

Úgy tűnik, ragaszkodik ahhoz, hogy a postán sérült meg, mert dobálják a csomagokat :(

Állítása szerint tud küldeni videót, amit az utóbbi hetekben csinált vele, zoomolás közben.

Ott nemigen látom, milyen zoom tartományban készült, mert ha nem áll meg 9-11x körül, akkor akkor semmit nem jelent (ha tudod, hogy ott a gond, elvileg el tudod kerülni).

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33041) t72killer válasza simauser (#33040) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor mint feladónak ezt neki kell leboxolnia a postával.
/hazudik mint a vízfolyás

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33042) hemaka válasza t72killer (#33038) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az biztos, asszony mar hivott megjott a csomag, remelhetoleg minden megerkezett, keso du kiderul.

lugosi
Itthon teli aron 2.5-2.6 misi kornyeke, infirol azert lenyegesen olcsobb ekkora tetelnel.

(#33043) simauser válasza t72killer (#33041) üzenetére


simauser
tag

Megkaptam a videókat. Ha ismeri a gondot, hogy 9 és 11 között nem szabad megállni, nyugodtan lehet zoomolni vele, akkor a videók, amiken nem látszik a pontos zoom állás, mire bizonyíték?

Egyébként megkaptam, hogy majd legközelebb megtanulom, hogy nem gls futárral kell nagyobb zoom fényképezőt rendelni :W

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#33044) Timer válasza hemaka (#33042) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a véleményeket, Srácok. Hemaka, azért írd majd meg légyszíves, hogy megjött-e minden rendben! :R

(#33045) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Sziasztok!

1/4-es furatba szeretnék egy hosszabb csavart, amivel egy rögzítő szerekezetet szeretnék eszkábálni. De a vasboltban nem tartanak whitworth menetes kötőelemet.

Van valami praktikátok, hogyan lehet ilyen furatot hasznosítani ha nincs hozzávaló kötőelem?

Esetleg fotós boltban van ilyesmi cucc, bontott cucc is jó. Bár szerintem azok is csak olyan hosszúak, hogy a csavar végén már felfekszik a gépre a csavar vége vagy az ott található talp.

(#33046) hemaka válasza Timer (#33044) üzenetére


hemaka
nagyúr

Megerkezett. Igaz nem az meg amit irtam ez egy masik pack(xs10,16-80,56). [kép]

(#33047) lugosi válasza hemaka (#33046) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Fellendítetted rendesen a Fuji eladásokat a hónapban 😅

(#33048) hemaka válasza lugosi (#33047) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fel kell huzni oket a 4. helyrol🥴 Ezekkel sosincs baj, ritkan foglalkozok mas markaval.

[ Szerkesztve ]

(#33049) t72killer válasza Rodzser Mór (#33045) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha nem sietős, nézd ki alin a neked megfelelőt :R.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33050) Timer válasza hemaka (#33046) üzenetére


Timer
veterán

Köszi! Ezek szerint rendszeres E-infin rendelő vagy?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.