Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) sekli válasza ISZOLE (#850) üzenetére


sekli
addikt

na ja, ugyis akartam DVD-irot venni...:)

(#852) ThufirHawat válasza sekli (#847) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Ha valamit ''eldobsz'', az sosem jön vissza. Honnan tudod, hogy mondjuk 30 év múlva mekkora kép tölti majd ki a monitorod felét? Szerintem egy nyaralás költségébe bele kell férni pár CD/DVD lemeznek. Régen is belefért a filmek előhivatása, album, stb...
Az én minden normálisabb képem RAW file-át (6-8MB) és a feldolgozott képet PSD formátumban, rétegekkel (50-500MB), elmentem. Havi 2 DVD, azaz kb. 500Ft. Bele kell férnie... :)

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#853) sekli válasza ThufirHawat (#852) üzenetére


sekli
addikt

jogos, azt hiszem meggyőztél... (egyébként nem magamnak akartam felrakni CD-re...:) ), de a másik kérdés még mindig áll, hogy lehet megállapítani, hogy mennyit tömörít a fényképező?
És ha mondjuk tízszer egymás után szerkeztek egy képet, mindig 90%kal rámentek az eredetire, akkor a végén 35%-ot kapok?

(#854) ISZOLE válasza ThufirHawat (#852) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nem naivitás azt hinni, hogy 30 év múlva még bármi olvasható lesz azokból a DVD-kből?
És ha igen mivel olvasod el? (Gondolj pl. a nagy floppyra.)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#855) ISZOLE válasza sekli (#853) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nézd meg a géped adatlapját (vagy valamelyik tesztjét).
Ha JPG-t szerkesztesz akkor veszteségmentes formátumba mentsd (BMP, TIFF). Elég a végeredményt egyszer JPG-be kódolni, akkor meg megadhatod a tömörítés fokát.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#856) ThufirHawat válasza ISZOLE (#854) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

Nem is hiszem azt. De azt viszont hiszem, hogy ha majd áttérek mondjuk Blue Ray-re, akkor előtte átpörgetem a képeimet az új médiára. Mint ahogy a nagylemezes cuccaimat is átírtam 1,44''-ra anno.

Ami a nagyobb veszély, az az, hogy lesz-e még RAW konverter a mai RAW file-okhoz, az akkori oprendszer alá.... Kétséges. A 350D szoftvere már most sem támogatja a D30-at. Ezért is van némi törekvés az egységes, nyílt kódú RAW formátumra. Az Adobe DNG-t már most is használja fotómasina...

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#857) sekli válasza ISZOLE (#855) üzenetére


sekli
addikt

sajnos sehol sem találtam, de gondoltam a képpontok száma/képméret -ből számolható...

(#858) ThufirHawat válasza sekli (#857) üzenetére


ThufirHawat
senior tag

...hát vagy nem. :U
A JPG tényleges tömörítettségi foka (magyarán hogy mennyivel kisebb a file mondjuk egy TIFF-nél) nem csak a beállított minőségtől függ, hanem a kép tartalmától is. Nem véletlen, hogy részletgazdagság, élesség kérdéskörben jó mérőszám a tökéletesen azonos célpontról készített JPG-k mérete.
Próbáld ki!

A beállított érték inkább egyfajta érzékelt minőséget próbál jelenteni, hiszen a maximális szint is tömörít, de többé-kevésbé észlelési szintünk alatti mértékben.

Képeim, írásaim: http://www.miklosrabi.com

(#859) ISZOLE válasza sekli (#857) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ha számolható lenne akkor minden JPG kép mérete azonos lenne (egy kamera azonos beállítással készült képei), de nem az mert a méret függ a kép információtartalmától.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#860) csiga997 válasza sekli (#847) üzenetére


csiga997
őstag

Mondok egy egyszerű megoldást: töröld le a rossz képeket.

(#861) ISZOLE válasza csiga997 (#860) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Ez az igazi tartalomfüggő tömörítés!

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#862) sekli válasza ISZOLE (#859) üzenetére


sekli
addikt

persze tudom, de mondjuk most van egben 800+ képem, azzel már elég jol lehet átlagolni... :U

(#863) vamossi


vamossi
tag

Hali,
2 alapvető eszköz vásárlása kapcsán kérnék tanácsot:
Memória kártya olvasót szeretnék venni, ezt néztem ki magamnak: [link] Jót hallottam róla, van esetleg más ajánlat? (egyébként 4k)
Másik: tölthető elemekre (4db.)+töltőre lenne szükségem. 6-7k-nál többet nem szánnék rá. Melyik márákát válasszam: Ansmann, Sanyo...?
Köszi

(#864) Gbi82 válasza vamossi (#863) üzenetére


Gbi82
tag

Nekem 3 garnitúra akksim van (Energizer, Panasonic, Unicross) és mind a 3-hoz van töltőm is,mert csupán 500Ft-al volt drágább szet-ben,mintha csak elemeket veszek :DD Amúgy arra érdemes figyelni,hogy ne 12- órásat vegyél (mint én először) Márka szerintem mindegy.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#865) Hydra SR válasza vamossi (#863) üzenetére


Hydra SR
addikt

WestEnd Media Markt: Delkin 2500mAh 4db + 90 perces digitális töltő, lemeríteni sajna nem tud de nem tölti túl az elemeket és autós adaptere is van, asszem 4k körüli áron van, vagy talán 4500. Én ilyet használok és jól bírja. Ráadásul állítólag fotós elem, aminek annyiban látom hatását hogy lényegesen gyorsabban töltődik vele a vaku. Ha már bejárattad (5-6 full töltés-full lemerítés) és kicsit belejöttél a fotózásba is, tehát nem arra pocsékolódik el a szuffla hogy állítgatod a gépet meg nézegeted/törölgeted a képeket, akkor S5500-nál például simán viszi a 300-350 képet, néha 400-at is. Hamarabb szoktam memóriakártyát cserélni mint elemet.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#866) vamossi válasza Gbi82 (#864) üzenetére


vamossi
tag

Akkor pl. ez: [link] vagy ajánlott inkább 2500mAh-ost venni?

Másik kérdésem kapcsán tudsz vmit mondani?
Köszi

(#867) rlazol válasza vamossi (#863) üzenetére


rlazol
addikt

memóriakártyaolvasóból minden szempontból jobb: [link]

szerk.: amit linkeltél elemet, persze a 2500 -as jobb, és megér plussz párszáz forintot. De szerintem érdemes akár sokkal többet is rákölteni egy márkás akura, mert amit linkeltél, az nekem nagyon noname.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#868) Hydra SR válasza vamossi (#866) üzenetére


Hydra SR
addikt

Amit linkeltél az sem rossz, attól függ neked melyik a fontosabb: hogy még egy picit gyorsabban töltse fel, vagy hogy egy picit tovább bírja. Nincs nagy különbség, nekem spec fontosabb hogy egy kicsit tovább bírja, és mivel marha ritka hogy 1 órám van a töltésre de másfél már nincs, ráadásul a Delkin olcsóbb is és autós adaptere is van (amit én nem használok ki), ezért én ezt választanám. Kivéve ha az amit linkeltél tud lemeríteni mert az megnöveli az akksi élettartamát.
Kártyaolvasókhoz nem értek.

szerk: ja, a Delkinnel lehet AAA elemet is tölteni, meg választani hogy 2-t vagy 4-et akarsz egyszerre tölteni. Nekem nagyon bejött, bár a márkát nem ismerem, de amit te linkeltél azt se.

[Szerkesztve]

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#869) vamossi válasza rlazol (#867) üzenetére


vamossi
tag

Cardreader: Hama-t nem preferálom...Attól függetlenül lehet hogy jobb, de már a felirat is idegesit! :) Nem tudsz esetleg vmi más márkájut?

Akku: tudnál vmi konkrétat linkelni 2500asok közül, gyorstöltővel 6-7k körül?

(#870) vamossi válasza Hydra SR (#868) üzenetére


vamossi
tag

Pont ma voltam westend mm-ban és nem láttam ezt a Delkint... :(

(#871) j.bravo válasza vamossi (#869) üzenetére


j.bravo
addikt

Én pedig már megjártam Trust cuccokkal, úgyhogy szvsz 100x inkább Hama mint Trust :)
Egyébként könnyen lehet hogy ugyanarról a gyártósorról esnek le Kínában.

Whatever.

(#872) Hydra SR válasza vamossi (#870) üzenetére


Hydra SR
addikt

e-Film vagy mi van a csomagolására írva, fehér alapon piros meg kék felirat, alig egy hete még kupacban állt a kasszáktól nem messze egy bazinagy rácsos kosárban amiben a túrkálókban a kilós ruhát szokták tartani. Lehet ám, hogy nem ott van ahol a többi tölthető akksi.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#873) vamossi válasza j.bravo (#871) üzenetére


vamossi
tag

Nekem Hamaról az összetákolt recsegő műanyag elemek jutnak eszembe...Trust-al kapcsolatban nincs tapasztalatom. + A szóban forgó cardreader legalább aluminimumbol van és tudja mindazt amire nekem szükségem van... Ha találnék vmi jobb, nem Hamat, jó áron az lenne a tuti...

(#874) vamossi válasza Hydra SR (#872) üzenetére


vamossi
tag

Becsekkoltam neten a dobozát és rájöttem, hogy tényleg ott volt elöttem egy kupacnyi... :DDD

(#875) Hydra SR


Hydra SR
addikt

Észrevettem, hogy az éjszakai (vagy legalábbis igen sötét) képeimen néhány ponton fehér pöttyök vannak, mindig ugyan ott. 1280*960-ban is csak kb 1 pixelnyi. Ez vajon mi lehet? Koszos a lencse? Ez azért valószínűtlen mert a 3 hete készült képeimen is ott vannak csak most tűnt fel, azóta meg azért pucoltam lencsét. Igaz ami igaz, nem szívesen nyomom rá erősen a tisztítót de azért egy porszem lejönne. CCD hiba lenne? Vagy belül van porszem? És miért csak az éjjeli képeken?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#876) bandus válasza Hydra SR (#875) üzenetére


bandus
veterán

Gondolom a hosszú expo miatt.. Úgytűnik van az érzékelődön néhány hotpixel. Ez a technik velejárója :)

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#877) ISZOLE válasza Hydra SR (#875) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Hotpixel. Nappali képeken nem látszik mert rövid az expozíciós idő és a kép is világos.

(Mindig lassú vagyok.)

[Szerkesztve]

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#878) bandus válasza ISZOLE (#877) üzenetére


bandus
veterán

Ugyan..csak néhány másodperc :DDD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#879) Hydra SR válasza bandus (#876) üzenetére


Hydra SR
addikt

Nem tudtam, hogy a hotpixel mindig ugyanott van, azt hittem véletlenszerű. Na jó akkor megnyugodtam, az előbb egy picit megijedtem mert már nem garos a gép.

ISZOLE: hát, jó választás volt ez az avatar :DDD De amúgy meg kösz neked is a választ:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#880) Gbi82 válasza Hydra SR (#875) üzenetére


Gbi82
tag

Ha a ccd-lesz koszos akkor nagy homályos paca lesz a képen (jobb esetben kicsi) a lencsén lévő kosz nem annyira számottevő. Az én gépem optikája elég poros volt, kitisztítottam,mert zavart,de semmi különbség nem történt. Azelőtt is szép képet csinált és most pormentesen is. Ha a ccd-d lesz koszos kezdhetsz káromkodni. Kevés ennél idegesítőbb dolog történhet egy fotóssal.

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#881) rlazol válasza vamossi (#869) üzenetére


rlazol
addikt

ez itt egy msi: [link]

nekem HAMA-m van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Viszont Trustról jót még nem hallottam.

Aksit nem tudok mondani, nekem saját aksis gépem van.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#882) ISZOLE válasza Hydra SR (#879) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Hát így ötven fölött már remegő kézzel kicsit lassabban megy....

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#883) Hydra SR válasza ISZOLE (#882) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor neked van képstabilizátor a gépedben, ugye? :DDD meg kioldózsinór:)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#884) ISZOLE válasza Hydra SR (#883) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Powershot S2. Stabi van, kioldózsinór helyett meg van időzített önkioldó. Gomb megnyom, gépet elereszt.... :D

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#885) biggamer válasza rlazol (#881) üzenetére


biggamer
veterán

Erre én is lecsapnék, de az értékelésbe ezt írták :

'' Angol Win2000 alatt megy, de magyar XP alatt használhatatlan ''. :Y

Ez most hülyeség, vagy igaz lehet ?

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#886) vamossi válasza rlazol (#881) üzenetére


vamossi
tag

Ez az Msi sem tünik minőségi darabnak. Nagyon műanyag...lehet fóbiáim vannak!? + Az Edigitalon található véleményezés sem túl pozitív. Az általam linkelt Trust kártyaolvasóval volt vkinek gondja?

Ha vki esetleg tudna ajánlani elemeket+töltőt...please

(#887) csapos2


csapos2
addikt

Üdv mindenkinek!

Kérdezni szeretnék:
A fotózáshoz használt infravörös szűrők hány százalékát engedik át a fénynek?
Másképpen fogalmazva: A fényerőből mennyit veszítek, egy ilyen szűrő használatakor?

Előre is köszönöm a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#888) rlazol válasza biggamer (#885) üzenetére


rlazol
addikt

vamossi: MSI nekem nem tűnik gagyinak. nekem a linkelthez hasonló műanyag HAMA-m van és baromi jól megy, most néztem meg egy haveromnak az olvasóját, olyasmi a Trust, amit Te is linkeltél, műanyag és semmi gondja vele. A lényeg h Te bízni tudjál benne, szerintem márkának az MSI a leginkább márkás, de párezer ft-os cuccokról lévén szó, vsz ua a kínai alap. Árban nagy különbségek nincsenek, tudásban sem - mégha az egyik 52in1 akkor is, mert nincs rá szükség. A kommersz formátumokat (CF, CFII, MemoryStick, SD, xD) mindegyik tudja és csók. Vedd, amelyik neked tetszik, meg leszel vele elégedve.

biggamer : szerintem ez baromság. Nem tudom elképzelni, mire gondolhatott az értékelő. Bedugod, megtalálja, onnantól kezdve mennie kell - szerintem. De nem ismerem azt a típust. Szvsz az illető vmit nagyon ellamerkedett pl 1.0-s USB-re rakta agy ilyesmi. :F

csapos2: típustól függ. Normál típus esetén semmi, max 1/3 EV.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#889) Hydra SR válasza csapos2 (#887) üzenetére


Hydra SR
addikt

2 fajta infra szűrő létezik? Azt hittem az infra szűrő nem az infrát szűri hanem minden mást, csak az infrát engedi át, és katonai hírszerzésben használják spec géppel aminek a CCD-je is infrára van kalibrálva. Egyébként amiről te beszélsz az mire jó?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#890) zsiga667 válasza csapos2 (#887) üzenetére


zsiga667
addikt

Attól függ hogy a téma amit fotózol mennyi infravörös sugárzást bocsát ki / ver vissza. Ugyanis az infraszűrők (legalábbis az egyik típusuk) a látható fény 100%-át kiszűrik.

(#891) Hydra SR válasza zsiga667 (#890) üzenetére


Hydra SR
addikt

Akkor mégsem vagyok hülye, én is erre gondoltam:) A másik típus mire jó?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#892) rlazol válasza csapos2 (#887) üzenetére


rlazol
addikt

Bocsi, az előbbi válaszom tiszta hülyeség, félreértettem a kérdés tárgyát (UV-szűrőre gondoltam).

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#893) csapos2


csapos2
addikt

rlazol:
típustól függ. Normál típus esetén semmi, max 1/3 EV.

Sajnos nem tudom, mi az az EV. Nem vagyok fotós. :B

Hydra SR:
Nekem nem fotós célokra kellene, projektort szeretnék építeni és az LCD panelt kellene védeni az UV-től és az infravöröstől.
UV szűrő nem gond, mert azt üvegfóliával meg lehet oldani. Viszont az infravörös szűrésére alkalmas fólia rengeteg fényt ver vissza, ami a fényerő jelentős csökkenéséhez vezet.
De ahogy kiveszem a válaszodból lehet, hogy a fotósok álltal használt infravörös szűrő nekem nem is lenne jó. :F

Vagy...?

Akkor a kérdés helysen, talán:
Létezik e olyan infravörös szűrő, ami a látható fényből minél többet átereszt viszont az infravörösből minél kevesebbett?

[Szerkesztve]

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#894) vamossi válasza rlazol (#888) üzenetére


vamossi
tag

Köszi a korrekt választ... Egyébként vettem ma elemeket+töltőt. Erre esett a választás: [link] 6db. 2500as volt hozzá 7k-ért. Első alkalommal mennyi ideig kell tölteni? 16h?

(#895) rlazol válasza vamossi (#894) üzenetére


rlazol
addikt

ránéztem a linkre, ott a FAQ, aszerint az elemek töltetlenek, vagyis fel kell őket tölteni fullra. Mint egy normál töltés. Ha van lemerítő funkció akkor azzal, ha nincs akkor másmódon azért győzödj meg arról h teljesen ki vannak-e szíva, ha igen egy sima töltés - nemtudom, mennyi idő, gondolom majd jelzi, ha fel van töltve.

csapos2 - amit írtam, az UV szűrőkre írtam, nem az infrára. De a legutóbbi hsz-ed alapján nemigazán értem mit akarsz. Ha leírnád, lehet h hatékonyabban tudnánk segíteni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#896) csapos2 válasza rlazol (#895) üzenetére


csapos2
addikt

Ok, leírom. :)

A neten találtam sokfelé leírásokat, házilag épített projektorokról. Pl. egy [link]

A lényege az, hogy egy TFT monitorból kiveszi az ember az LCD panelt. Azt hátulról egy erős fényforrással megvilágítva egy lencsesoron keresztül ki lehet vetíteni a képet. Az LCD viszont hamar tönkremenne UV és Infravörös szűrő nélkül.
Mint már korábban írtam, az UV szűrés nem gond ( üvegfólia ) van infraszűrő fólia is, de az a látható fény jelentős részét visszaveri. ( Talán ezeket hívják hőtükrös üvegnek, de ezt nem tudom bizztosan ).

Ezért olyan Infravörös szűrőt keresek, ha van ilyen, ami az infravörös tartományt szűri, míg a fényt átengedi.

Találtam egy ilyet [link], de nem igazán tudom, nyelvtudás híján :B , hogy jó lenne e nekem.

Előre is köszönöm a segítséget.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#897) BEE válasza csapos2 (#893) üzenetére


BEE
addikt

'' Létezik e olyan infravörös szűrő, ami a látható fényből minél többet átereszt viszont az infravörösből minél kevesebbett? ''

Szerintem nem.
A fotós infraszűrők pont fordítva működnek, a látható fényt szűrik le
és az infrát engedik át.
Viszont valami hővédő üveg vagy fólia létezhet ilyen tulajdonságokkal,
csak nem fotós területen.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#898) csapos2 válasza BEE (#897) üzenetére


csapos2
addikt

Akkor eldőlni látszik a kérdés, nem a fotósok között kell keresgélnem. :)

Köszönöm szépen a segítséget, mindenkinek.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#899) rlazol válasza csapos2 (#896) üzenetére


rlazol
addikt

biztos van, de azt nem fotós területen kell keresned. Ahogy BEE is írta, a fotós UV szűrők arra valók, h a kibocsájtott UV-t örökítsék meg a látható fény zavaró hatása nélkül.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#900) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Gyakran mondjátok, h a sógoroknál meg Amerikában sokkal olcsóbb minden. Hát Amerikában olcsóbb, az biztos, de ki hozza haza. A DHL pl. közel 40e forintot kér egy szállításért. Vagy nem jó helyen néztem? Ausztria meg nem annyival olcsóbb, h érdemes legyen érte menni, vagy a posta miatt izgulni.
De minden ezirányú segítségnek örülnék............

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.